Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΡΑΜΠΕΣ!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΕΙΜΑΙ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ!ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ!ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΡΑΜΠΕΣ ΣΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ!Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ!ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΕΙΔΑ ΕΠΙΔΕΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΕΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΣΤΡΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΑΠΡΟΧΩΡΗΤΟ!ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝA ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ!ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΛΕΤΕ ΣΤΙΣ ΚΡΑΜΠΕΣ Ή ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω να ειναι κατι αλλο απο τις κραμπες θα ειναι σιγουρα. Εγω ειμαι στην 29 εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου και εχω κραμπες απο την 25 εβδομαδα περιπου. Παιρνω μαγνησιο και δεν βλεπω διαφορα. Οταν με πίασει κραμπα μετα δεν μπορω να περπατησω κανονικα για 1-2 μερες. Απλα κανω υπομονη. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 20Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΠΑΘΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΡΑΜΠΑ. ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΕ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΣΒΕΣΤΙΟΥ.

ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΧΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.

ΥΠΟΜΟΝΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι κατι που δυστυχως θα πρεπει να το συνηθησεις...

Ετσι και αλλιως λιγες μερες εμεινα ν ακομη...

Εγω το παθαινα συνεχεια και ειδικα τα βραδια!

Πολλες φορες ξυπνουσα απο τον πονο στον υπνο μου!

Υπομονη και με το καλο το αγορακι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ!ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΒΑΣΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΚΡΑΤΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ!ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΜΟΥ ΠΕΣ ΤΩΡΑ.... ΚΡΑΜΠΕΣ??? ΚΡΑΜΠΕΣ??? ΠΕΘΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ!! ΤΟ ΕΝΑ ΜΟΥ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ!:P ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ! ΕΣΥ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΟΟΟΟΜΑ... ΟΥΦ! ΥΠΟΜΟΝΗ!:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EINAI ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΙΣ ΚΡΑΜΠΕΣ ΑΥΤΕΣ.ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΡΑΜΠΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΤΙΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΑΥΞΗΣΟΥΝ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ,ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΞΑΛΛΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΙΓΟ ΕΜΕΙΝΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι μου θυμισες τωρα !Οταν ηνουν εγκυος στο γιο μου ξυπναω καποια στιγμη στις 02,00 τα ξημερωματα με κραμπα στο αριστερο πόδι τοσο που δεν το ενιωθα με χτυπαγε στη μεση στη πλατη δεν μπορουσα να κουνηθω ξυπνησαμε θυμαμαι το γυναικολογο μου γιατι ηταν η πρωτη φορα μου ειπε να ηρεμησω και να βαλω το ποδι νου πανω σε ενα μαξιλαρι όλο το ποδι ακουμπαγε απο τη μεση μεχρι κατω την αλλη μερα και για 2-3 ημερες δεν μπορουσα να κουνηθω .Μου αυξησε το μαγνησιο και το ασβεστιο αν και οι κραμπες οφειλονται στην ελλειψη μαγνησιου οπως επισης στην πολλη ορθοστασια λογω κακης κυκλοφοριας του αιματος και επειδηξ εγω λογω ε5ργασιας ημουν για μεγαλο χρονικο περιθωριο και ακινητη και την πατησα .Κατι άλλο που θα βοηθησει ειναι να πινεις πολυ περισσοτερο νερο και να μπορεις εμφιαλωμενο και να τρως τροφιμα πλουσια σε μαγνησιο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera mother 9 mou...

Auto dustixws einai kati fusiologiko kai tha prepei na kaneis akomi ligi ypomonoulla,,,

Kai den pisteuw na min antekseis...

Afou sou exoun minei mono kai mono liges meroulles...

Sou euxwme kali eleutheria agapi mou...

Kai me osous pio ligous ponous eee...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΙΣΚΟΚΗΛΗΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ Ή ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΦΛΕΒΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΟΙ ΚΡΑΜΠΕΣ!ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΝΑ ΠΑΩ ΩΣ ΤΟ ΤΑΞΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!

ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝΤΕΞΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΟΝΟ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΑΦΟΥ ΗΔΗ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΠΟΔΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...