Μετάβαση σε περιεχόμενο

κυριες μου ερωτηση ΣΟΣ..........απεβαλε.........


Recommended Posts

απεβαλε λογο αγχους οταν ηταν 6 εβδομαδων εγκυος,,,ετσι πιστευουμε τουλαχιστον,οτι εγινε λογω αυτου αλλα εν πασει περιπτωση....επειδη το παιδι δεν ειχε κατεβει καλα,δεν ειχε βγει απο μεσα της της εκανε μια επεμβαση ας πουμε....οταν τελειωσε της ειπε οτι λογω του οτι η μητρα εχει μια μικρη πληγη να το πουμε ετσι ειναι πολυ ευκολο να ξαναμεινει εγκυος.......ΕΧΘΕΣ μετα απο 4 εβδομαδες απο εκεινη την ημερα κανει το τεεστ εγλυμσυνης υτο που ειναι για πριν α σου ερθει περιοδος κ βγηκε θετικο...και η επαφη πυ ειχεμα εμεις ηταν χωρις προφλαξη και προσεχα να μην τελειωσω μεσα της......ΣΤΟ ΔΙΑΤΑΥΤΑ...υπαρχει περιπτωση να ειναι αγκυος η να προκειται μονο για ορμονες που ειναι ακομα μεσα της?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα το εμαθα εχθες το βραδυ κει ηθελα να παρω την γνηωμη σας επειδη ολο κ κατι θα ξερετε εμπειρικα...:)θα παει αυριο σε ενα μικροβιλογικο για χωριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασίλη γεια σου. Καιρό είχαμε να μάθουμε νέα σας!

Αυτό που περιγράφεις (αν κατάλαβα καλά) λέγεται παλίνδρομη κύηση και η επέμβαση που έγινε για την αφαίρεση του κυήματος λέγεται απόξεση. Λυπάμαι που είχατε όλην αυτήν την περιπέτεια.

Γι'αυτό που ρωτάς, ναι, υπάρχει περίπτωση να'ναι έγκυος.

Θα σου πρότεινα να κάνετε μια εξέταση χοριακής αύριο, να δείτε που είναι η τιμή και να πάρετε το γιατρό σας ένα τηλ. να του το πείτε. Αν στην επανάληψη της ίδιας εξέτασης 2-3 μέρες μετά υπάρχει σημαντική αύξηση της τιμής, τότε μάλλον είναι έγκυος η καλή σου. :) Οπωσδήποτε πάντως να μιλήσετε με το γιατρό σας!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπαρχει δηλ περιπτωση με τα απολλωνια υγρα τα δικα μου ας πουμε μεσα στο τοσο συντομο χρονικο διαστημα να εμεινε εγκυος???γιατι δεν τελειωσα μεσα της.....δλδ ισχυει αυτο που ειπε ο γιατρος οτι λογω πληγης να ηταν που ευκολο να μεινει τωρα εγκυος?????..........ειναιοντως δυνατον?????????????αφου ξεπρηστηκε στηθος,κοιλια κτλ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και είναι δυνατόν.. Τα απολλώνια υγρά όπως τα λες (πρώτη φορά το ακούω ότι λέγονται έτσι :P ) έχουν κάποιο μικρό ποσοστό σπέρματος μέσα και υπάρχει πάντα η πιθανότητα σύλληψης!

Πάντως υπάρχει και το άλλο ενδεχόμενο, η χοριακή να μην έχει επανέλθει στα μηδενικά επίπεδα μετά από την απόξεση. Γι'αυτό πρέπει οπωσδήποτε να το παρακολουθήσετε και να δείτε τι γίνεται.

Αλλά νομίζω το θέλετε να είναι έγκυος, έτσι δεν είναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η χοριακη της απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη μπορει να μην εχει μηδενιστει ακομα και γιαυτο το τεστ να της βγηκε θετικο, θα πρεπει να κανετε χοριακη αν στη δευτερη χοριακη αυξανεται σημαινει οτι ειναι εγκυος και ναι μπορει και με τα υγρα να μεινει μια γυναικα χωρις να τελειωσεις μεσα γιατι και αυτα περιεχουν σπερμα, αν δεν ανεβει η χοριακη την δευτερη φορα αλλα κατεβαινει της εχει μεινει τοτε η τιμη απο την πρωτη εγκυμοσυνη και θα περιμενετε να μηδενιστει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπωδηποτε.. ...αυτο ηθελα να μαθω οτι υπαρχει κ η περιπτωση να μην εχουν κατεβει οι τιμες και να φαινεται οτι δηθεν ειναι εγκυος,και στην πραγματικοτητασ να μην υπαρχει εγκυμωσυνη,,,βασικα πιστευω οτι ειναι πολυ μικρο το διαστημα να ειναι παλι εγκυος και απλα προκιται για μια παρεξηγηση τιμων στον οργανισμο της.. απλα crazy οπως καταλααβινεις αυτη την φορα δεν υπαρχει καθολου αγχος...επειδητην ειδαμε την ταινια και μας στενοχωρησε πολυ...και να σου πω την αληθεια δεν θελει να ειναι εγκυος παλι π[ρος το παρον..θα δειξει τι θα γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κι από μένα! Καταρχήν λυπάμαι για την αποβολή που είχατε αν και δεν πιστεύω ότι έφταιγε το άγχος... Οι αποβολές σε αυτό το στάδιο είναι δυσυχώς κάτι πάρα πολύ συνηθισμένο και τις περισσότερες φορές φορές οφείλονται σε χρωμοσωμικές ανωμαλίες του εμβρύου - είναι ο τρόπος της φύσης να μας προστατεύει από το να κάνουμε παιδάκια με σοβαρά προβλήματα... Να το πεις και στη γυναίκα σου - φαντάζομαι θα της το είπε και ο γιατρός - για να μην έχει τύψεις ότι έφταιγε αυτή και το άγχος της... Το μωράκι που είναι καλά και είναι να μείνει, θα μείνει έχει δεν έχει η γυναίκα άγχος.

Για το τεστ που σας βγήκε τώρα θετικό παίζουν και τα δύο σενάρια.... Βέβαια το να μείνει έγκυος χωρίς να τελειώσεις μέσα της είναι σπάνιο αλλά όχι και ακατόρθωτο..... Έχω και μια φίλη που ακριβώς έτσι απέκτησε το κοριτσάκι της.

Εγώ νομίζω πρέπει να πάρετε τηλέφωνο το γιατρό αύριο να του το πείτε - λογικά θα σας στείλει για μετρήσεις χοριακής.

Εύχομαι να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό μόνο με επαναλαμβανόμενες εξετάσεις χοριακής θα το διαπιστώσετε, έτσι όπως το είπε και η Marianda πιο πάνω.

Σίγουρα το ενδεχόμενο μιας εγκυμοσύνης τόσο σύντομα θα σας γεμίσει άγχος. Το'χω δει κι εγώ το έργο, δυο φορές κιόλας.. ταινία τρόμου.. και ποτέ δε μου αρέσανε οι ταινίες τρόμου.. :(

Αλλά αν όντως είναι έγκυος, προσπαθήστε να διατηρήσετε την ψυχραιμία σας και να σκέφτεστε θετικά! :)

Και μην εξαφανιστείς πάλι! Να μας πεις τα νέα σας κι όπου μπορούμε, όπως μπορούμε, να σας βοηθήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ πολυ για τις συμβουλες σας κ τις απαντησεις σας...η αληθειαειναι οτι τωρα δεν εχουμε καθολου αγχος,ετσι λεμε προς το παρον τουλαχισοτν,αν ειναι να ερθει με το καλο...τουλαχιστον μας εφυγε το αγος οτι ειμαστε καρπεροι:P :P :P :P :P :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κι ένας άντρας στην παρέα μας!!!:woohoo:

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια οτι παίζουν και τα δυο ενδεχόμενα!

Το πιο πιθανόν είναι να μην έχει μηδενιστεί ακόμα η χοριακή...

Σε μένα, μετά απο την παλλίνδρομη μηδενίστηκε μετά απο 1,5 μήνα...

Κάντε χοριακές για να διαπιστώσετε τι ακριβώς συμβαίνει!

Εύχομαι ειλικρινά να είναι έγκυος!!!

Και αν δεν είναι, ευχομαι να έχουμε ευχάριστα σύντομα!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμαθα τελικα οτι ειναι αδυνατον γιατι απο την αποβολη εχουν περασει 22 μερες κ η ερωτικη επαφη εγινε πριν απο 10 μερες περιπου..θα ητν πολυ νωρις για να ανιχευθει κατι..οποτε απλα θ εινι υψηλες τιμες ορμονης ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Βασίλη μου, 22 μέρες μετά.. γιατί έκανε τεστ;;; :unsure::dry:

Πολύ άγχος έχει η καλή σου, πρέπει να ηρεμήσει...

Πάντως το θέμα της χοριακής καλό είναι να το παρακολουθήσετε. Ξέρω περίπτωση φίλης μου, που έκανε μήνες να πέσει η χοριακή της και τελικά χρειάστηκε να πάρει κάποιο φάρμακο. Αλλά δεν είναι κάτι σοβαρό, μην τρομάξεις, απλώς θέλει αντιμετώπιση. Μετά η φίλη μου έκανε δυο απίθανους μπόμπιρες, 4 χρονών και 2 χρονών σήμερα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

6 εβδομαδων και να μην μηδενιστηκε ακομα......

πιστευω οτι η κοπελα ειναι εγκυος

εγω ημουν 10 εβδομαδων οταν παλινδρομησε,και ηταν και δυο τα εμβρυα(νομιζω οτι οταν ειναι πολυδυμη η κυηση ειναι πιο ανεβασμενες οι τιμες απο την κανονικη κυηση,αλλα μπορει να κανω και λαθος),και παρ'ολα αυτα,η χωριακη μου επεσε σχεδον αμεσως.την ημερα που ειδαμε στον υπερηχο οτι τελειωσε,εκανα και χωριακη:την πρωτη μερα 42700,την επομενη μερα στην επαναληπτικη απλα πηρα τηλ και μου ειπαν οτι επεσε η τιμη,οποτε σιγουρα παλινδρομη και δε ρωτησα ποσο ακριβως,και πηγα για αποξεση...σε 3 εβδομαδες ομως που ξαναεκανα,ειχε ηδη μηδενιστει τελειως..

6 εβδομαδων ποσο προλαβε να φτασει η χωριακη και δεν μηδενιστηκε κιολας ακομα..

τι να σου πω.. μπορει να ειναι και αναλογα την περιπτωση..

βασικα κανεις δεν μπορει να σου δωσει σαφη και εγκυρη απαντηση,παρα μονο ο γιατρος σας...ρωτηστε τον και ενημερωσε μας..παντως ευχομαι τα καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδειξε τελικα τιμη μετα ατο 23 μερες απο την διαδικασια της απεξωσης 76.1,αρκετα υψηλη ειπε ο μικροβιολογος,και ειπε αλλη μια παλι χωρακη την παρασκευη..ο γιατρος της ειχε πει να κανει το τεστ(αυτο που κανεις 5 μερες μετα την ερωτικη επαφη)αλλα να μην χαρει αν ειναι θετικο επειδη υπαρχει παντα η περιπτωση των υψηλων τιμων απο τις ορμονες...εν πασει περιπτωση πολυ υψηλη η τιμη της χωριακης μετα απο 23 μερες..αλλη μια την παρασκεη κ βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι που είχε τέτοια εξέλιξη η εγκυμοσύνη της καλής σου. Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια ότι μάλλον είναι οι τιμές της προηγούμενης εγκυμοσύνης. Είναι λογικό να μη θέλει κιόλας μια δεύτερη εγκυμοσύνη. Ψυχολογικά δεν είναι ακόμα έτοιμη. Θα περάσει ο καιρός και θα συνέλθει όσο μπορεί βέβαια μια γυναίκα να συνέλθει μετά από ένα τέτοιο περιστατικό.

Εύχομαι να σας πάνε όλα όπως τα θέλετε και σύντομα να γευτείτε το πιο ωραίο πράγμα στον κόσμο. Αυτό που λέγεται γονείς.Να μας ενημερώσεις όταν υπάρξουν νέα.

Τώρα διάβασα και τα υπόλοιπα μηνύματα και το άλλαξα. Όντως λίγο νωρίς είναι για να κάνει τεστ. Μετά την απόξεση είχε καθόλου περίοδο; Περίμενε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν ειχε περιοδο,κ επειδη ειχε μια διαισθηση πηρε τηλ τον γιατρο κ εκεινος προτεινε να κανει χωριακη,επεισης ειπε οτι και τα δυο ειναι πολυ πιθανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agaph mou sto telos tha allakseis epagelma tha gineis gynaikologos. se exoun kanei ta koritsia exper. eisai polu glykos kai s'agapw para ma para polu. tha deis oti tha ta kataferoume.;):P :P

koritsia eyxaristw gia tis plhrofories kai thn yposthriksei. h stash sas diapseydei ayta pou lene gia mas tis gynaikes kai polu mou aresei ayto. eiste oi kalyteres. filia se oles.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bona έγραψε:

agaph mou sto telos tha allakseis epagelma tha gineis gynaikologos. se exoun kanei ta koritsia exper. eisai polu glykos kai s'agapw para ma para polu. tha deis oti tha ta kataferoume.;):P :P

Τι γλυκά λόγια. Να είστε πάντα έτσι αγαπημένοι παιδιά! Τα καλύτερα έρχονται να είστε σίγουροι.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είστε κούκλοι και οι δύο! :)

Σας ευχομαι σύντομα με ένα μωράκι και με δύο και με τρία και με όσα θέλετε τέλοσπαντων βρε παιδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ, Η ΦΥΣΗ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ.....ΑΥΤΟ ΤΟ "ΖΩΗ ΜΟΥ...." ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ!!!:)

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bona καλώς ήρθες κι εσύ στο mammyland! :)

Εύχομαι σύντομα ένα μωράκι να'ρθει να αυξήσει κι άλλο την αγάπη και την ευτυχία σας.. Περάσατε μια περιπέτεια, αλλά αυτό πάει, πέρασε, θα'ρθουν τα ευχάριστα, θα το δείτε! Ό,τι χρειαστείτε, είμαστε εδώ!

Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτα απ'όλα bona μου, καλως ήρθες στο mammyland!! Και 2ον να σου πω να χαίρεσαι τον αντρούλη σου, ο οποίος πρέπει να σε αγαπάει τρελάαα για να ρωτάει με τόση αγάπη και ζήλο να μάθει!! Βασίλη είσαι ένας υπέροχος άνθρωπος! Πολύ χαίρομαι για σας! Να είστε πάντα μα πάντα έτσι αγαπημένοι και σύντομα να έρθει κι ένα μωράκι στην ζωή σας ... το οποίο θα είναι πολύ τυχερό με τέτοιους γονείς....

Καλή επιτυχία... εύχομαι και σύντομα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...