Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου ζήτησε να κάνω έκτρωση!!!


Minnie_2

Recommended Posts

για αυτο και λεμε ΜΗΝ ΠΡΟΔΙΚΑΖΕΤΕ τιποτα-υπομονη-ειναι μια περιοδος της εγκυμοσυνης που κι ολα καλα να ειναι μας φταινε τα παντα...οποτε χρειαζεται ηρεμια κι οχι κουβεντες βασισμενες στον εγωισμο.τωρα ειναι εστω κ λιγο κοντα της και μπορει να νοιωθει οτι μπορει μονη να κανει τα παντα-οταν πραγματικα ξεκοψει (αν,)ο αντρας της τοτε μετανοιωσει για τη σταση που κραταει τωρα;; φευγει τοσο γρηγορα η αγαπη κι η εμπιστοσυνη ρε κοριτσια;;; ή αφηνουμε τον εγωισμο να υπερισχυει;; αυτο φοβαμαι με τη δημητρα κ δεν θελω να βιαστει να πει κατι ή να κανει κατι που αργοτερα θα ειναι εις βαρος της!!!πολλα φιλια δημητρα και ευχες να σε φωτισει ο θεος να σκεφτεις συνετα.σαφως και δεν εγκρινω εναν αντρα που αποποιειται τις ευθυνες του..αλλα αν ειναι ετσι ασε να φανει απο μονο του.. μην το προκαλεσεις εσυ με τη σταση σου!!! αυτα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 195
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τωρα εγω τι να πω.... απαγορευεται να λεμε τη γνωμη μας??? αυτο που εχει εφαρμοστει τον τελευταιο καιρο να λενε καποια κοριτσια ''ε δεν πρεπει να λεμε τετοια στη κοπελα κτλ...'' δεν μπορω να το καταλαβω. λοιπον εγω Minnie μου συμφωνω απολυτως με την hope ,εννοειται οτι τωρα εισαι και λιγο θυμωμενη κτλ, αλλα εγω σου εγραψα τη γνωμη μου πριν συμφωνα με οσα ειπες,οτι δεν νοιωθεις οπως πριν .. παρολα αυτα συνεχιζω να σου λεω να κανεις μια συζητηση μαζι του γιατι μπορει να διακρινεις απο τα λογια του οτι αξιζει μια ευκαιρεια... στα ειπα και πριν τι πιστευω... οσο για τις γνωμες μας που στηριζονται σε βιωματα και γνωμες αλλων, συνηθως βοηθαει να ρωταμε!!! οι εμπειριες και το να ρωταμε βοηθαει!! ξεκολατε πια με τα απολυτα εδω μεσα. υποτιθεται οτι σχολιαζετε για να εσταισουμε στο προβλημα,και τελικα εσεις φευγετε πιο πολυ απο το θεμα! MINNIE ΜΟΥ συγνωμη για μερικα λογια παραπανω,δεν φταις εσυ, οτι θελεις στειλε μηνυματακι προσωπικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

τωρα εγω τι να πω.... απαγορευεται να λεμε τη γνωμη μας??? αυτο που εχει εφαρμοστει τον τελευταιο καιρο να λενε καποια κοριτσια ''ε δεν πρεπει να λεμε τετοια στη κοπελα κτλ...'' δεν μπορω να το καταλαβω. λοιπον εγω Minnie μου συμφωνω απολυτως με την hope ,εννοειται οτι τωρα εισαι και λιγο θυμωμενη κτλ, αλλα εγω σου εγραψα τη γνωμη μου πριν συμφωνα με οσα ειπες,οτι δεν νοιωθεις οπως πριν .. παρολα αυτα συνεχιζω να σου λεω να κανεις μια συζητηση μαζι του γιατι μπορει να διακρινεις απο τα λογια του οτι αξιζει μια ευκαιρεια... στα ειπα και πριν τι πιστευω... οσο για τις γνωμες μας που στηριζονται σε βιωματα και γνωμες αλλων, συνηθως βοηθαει να ρωταμε!!! οι εμπειριες και το να ρωταμε βοηθαει!! ξεκολατε πια με τα απολυτα εδω μεσα. υποτιθεται οτι σχολιαζετε για να εσταισουμε στο προβλημα,και τελικα εσεις φευγετε πιο πολυ απο το θεμα! MINNIE ΜΟΥ συγνωμη για μερικα λογια παραπανω,δεν φταις εσυ, οτι θελεις στειλε μηνυματακι προσωπικο.

:unsure: δεν εχω τη διαθεση της αντιπαραθεσης γλυκια μου mikroulaxristos!αν ενοιωσες ασχημα σου ζητω συγνωμη διοτι στοχος μου δεν ειναι να αισθανθει καποια κοπελα ασχημα,αλλα αν μπορουμε να μειωσουμε την ενταση και την αρνητικη ενεργεια της δημητρας ,θα ενοιωθα καλυτερα.φιλακια και σε σενα μικρη μου!!!! ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσα έγραψε:

εμεις τα βραδια θα κοιμομαστε διπλα στον αντρα μας

(κι ας μας μιλησε λιγο πριν ασχημα-τον συγχωρεσαμε) κι εσυ θα εισαι μονη κ θα σκεφτεσαι διαφορα... αν επραξες καλα..αν καλως ειπες το ενα -αν κακος ειπες το αλλο... ολες σου λεμε: εμεις θα ειμαστε διπλα σου αν χρειαστεις κατι!-που δηλαδη;;; μεσω ιντερνετ;;; ειναι δυνατον;;;;; σκεψου τι πραγματικα θελεις κ εσυ απο τη ζωη σου... κ ξεμπλεξε τα ...

Θα συμφωνήσω με την πασχαλίτσα όσον αφορά την φράση που σου είπε να μην τα ισοπεδώνεις όλα αν δεν το παλέψεις! Άνθρωποι είμαστε και κάνουμε λάθη!

Δως του την ευκαιρία να σου πει ότι θέλει να σου πει! Κι αν τίποτα από αυτά δεν σε αγγίξει, αν δεν πεισθείς.. τότε πράξε ανάλογα με αυτό που θέλεις εσύ και μόνο εσύ! Κάποτε έκανα πολλά λάθη, κι άκουγα μόνο κάποιες φίλες μου! Δεν λέω πως ήθελαν το κακό μου, αλλά αυτές τα Σάββατα έβγαιναν με τα αγόρια τους κι εγώ έμενα μέσα γιατί είχα καταστρέψει την σχέση μου! Υπάρχουν και 2 μωρά που δεν φταίνε σε τίποτα!

Και με τον άντρα μου, είχα πολλά προβλήματα στην αρχή! Είχε μάθει μόνος, δεν υπολόγιζε τα θέλω μου, έκανε κάποια πράγματα που μ'εξωθούσαν στ'άκρα! Ξέρεις τι μου έλεγαν; Χώρισε τον! Σιγά! Θα βρεις καλύτερο! Και τελικά ξέρεις τι ανακάλυψα; Ότι είχα το χρυσό στα χέρια μου και νόμιζα πως κράταγα άνθρακα! Είχα ένα ακατέργαστο διαμάντι που σε πληροφορώ με τον καιρό τον φέρνω με τα νερά μου... σχεδόν πάντα!

Εμένα όταν συμβιώσαμε μου είχε πει σ'έναν τσακωμό: "Άκου να σου πω.. εγώ πληρώνω.. εσύ φεύγεις!!" Ξέρεις πόσο με πόνεσε ενώ είχαμε πει εξ' αρχής ότι δεν έχω πολλές ευκαιρίες στην επαρχία όπου πήγα για να τον ακολουθήσω! Και που να πήγαινα μέσα στην νύχτα; Ξέρεις τι έκανα; Ηρέμησα, τον άφησα κι αυτόν να ηρεμήσει και άρχισα να του μιλάω ήρεμα και τελικά βρήκα το δίκιο μου! Άλλη μια φορά μου είπε: " Το σκέφτομαι αν τελικά θέλω να σε παντρευτώ!!" Μετά μου ζήτησε συγνώμη! Δεν μου είχε φτάσει! Αλλά έδωσα πάλι τόπο στην οργή! Κανείς δεν είναι τέλειος!! Και θα υπάρξει κι άλλη φάση που θα τσακωθω μαζί του! Και ποιο ζευγάρι δεν τσακώνεται; Γενικά ο δικός μου έχει ένα κακό! Δεν μιλάει εύκολα! Αλλά αν κάνει μπάμ.. λέει πολλές καφρίλες!! ΑΥτά είναι μόνο ένα δείγμα!

Μπορεί κι ο δικός σου να τα 'παιξε! Μιλάμε για άντρες! Ποτέ δεν ξέρουν τι θέλουν! Κι ίσως ο τρόπος να σε ξαναπροσεγγίσει να είναι λάθος για εμάς και για σένα που δεν αναφέρει τα μωράκια.. μπορεί να μην έχει το κουράγιο! Τα κότσια που λέμε! Άσ'τον να σου μιλήσει.. και απλά βάλε τα όρια σου! Πες του ότι έχεις να του πεις! Ότι σε ενόχλησε στην όλη συμπεριφορά του! Με ηρεμία και στρατηγική όλα αυτά! Χωρίς φωνές, γιατί με τις φωνές και τον θυμό χάνουμε το δίκιο μας! Που το έχεις όλο με το μέρος σου! Και ξεχνάμε και τελικά αυτά που θέλουμε να πούμε! Σου μιλάω εκ πείρας στο θέμα! Ο καπετάν φωνακλοφασαρίας είμαι! Κι αν πάλι δεν νιώθεις τίποτα πια γι'αυτόν.. εσύ θα το αποφασίσεις! Και μόνο εσύ!

Καλές είναι οι γνώμες μας όλων μας εδώ! Εμένα μ'εχουν βοηθήσει σε πολλά πράγματα πολλά κορίτσια! Ακούω, αλλά στο τέλος αποφασίζω αυτό που κρίνω εγώ σωστό για μένα!Πρόκειτε για την ζωή μου! Και εγώ δεν συμφωνώ με την συμπεριφορά του.. αλλά πρέπει να του μιλήσεις!!

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ!! Όσο για τις ορμόνες... εγκυμοσύνης... άτιμο πράγμα!! Ξέρεις πόσες φορές χώρισα τον άντρα μου μέχρι και τον 5ο μήνα;; Μέχρι που μια μέρα του λέω πάω να βρω δικηγόρο τέρμα ως εδώ!! Άστα σου λέω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

shmfonw me thn pasxalitsa ...meta apo 8 xronia sxeshs me ton antra mou pou zoume apo thn arxh sto idio spiti ,pou perasame ta apeira kai akoma pername shmfonw apolita me thn pasxalitsa .

h periodos ths egimosinhs einai polu poliplokh ,logo twn ormonwn ta pernoume ola "patriotika" kai ta megolopoioume kai to basiko den mporoume na doume tis pragmatikes diastaseis blepoume mesa apo to prisma twn ormonwn .oses den exoun mhnei akoma egues den mporoune na to katalaboun .

dialogos ,dialogos ,kai kalh diathesh ekmerous sou .

pantos na sou pw kati o antras mou otan apofasisame gia na kanoume mwro euxotan na mhn kaname didima ....tromaze kai mono sthn idea .

skepsou oti kai o dikos sou mporei na fobithike polu ,na eniose apelpisia mprosta sta duo mwra giati fobate oti den tha mporesei na antapekselthei h na sas allaksoun polu thn zwh ....einai anthropos eixe ,exei ena fobo ,prospathise (polu kakos )na se pisei na mhn ta ferete ston kosmo .distixos oi perissoteroi den kseroun thn sobarothta ths ektroshs kai petane authn thn leksh polu eukola .

to oti thelei na mhlisete kai mporei na prospathisei na ta afisei ola pisw einai polu kalo .mhn ton apoperneis blakies kai lathoi kanoume oloi mas kai euxomaste na exoume mia deuterh eukeria h na mas katalaboun (to etero imisi) oti kaname lathos kai metaniosame .

opos eipais kai esu ena xrono sxesh exete den triftikate polu mazi na mporite na shnxorite kai na prospernate ,mia sxesh thelei ola auta kai propanton katanoish akoma kai sthn xazomara kai ston fobo kai na mporei mesa apo ton dialogo na proxorisei parakatw .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά σου τα λέμε εμείς καθισμένες στον υπολογιστή. Τι να κάνεις, τι να μην κάνεις, μιλάμε για τον συντροφό σου λες και τον γνωρίζουμε. Αλοιμονο αν κρίνεται ένας άνθρωπος από μια κακιά στιγμή. Γιατί για κακιά στιγμή ανάμεσα στο ζευγάρι πρόκειται.

Οι ορμόνες στην εγκυμοσύνη είναι εντελώς παλαβές. Νομίζουμε ότι έχουμε δίκιο και κάνουμε εντελώς παράλογα πράγματα. Όσες έχετε μείνει έγκυες καταλαβαίνετε τι εννοώ. Νομίζουμε ότι παίρνουμε ριζικές αποφάσεις για τη ζωή μας και στην ουσία είμαστε οι μαριονέττες των ορμονων μας!

Εχω περάσει μέσα από περίεργες, τρελές, άσχημες καταστάσεις και τότε δεν φαινόταν παράλογη η συμπεριφορά μου. Όταν όμως επανήλθα στα φυσιολογικά μου είδα πόσο πολύ με ανέχτηκε ο άντρας μου. Πρόσφατα πάλεψα με την κατάθληψη μετά τη γέννα. Ύπουλες καταστάσεις που δοκιμάζουν μια σχέση.

Μπορεί να έχεις αλλάξει και εσύ και να μην το καταλαβαίνεις. Και από την άλλη ο άντρας σου να μην δείχνει κατανόηση σε αυτα που περνάς. Αν εσύ ηρεμίσεις θα βρειτε ξανα τις ισορροπιες σας. Πρέπει να βοηθήσετε ο ένας τον άλλον. Τα παιδιά θέλουν 2 γονείς. Και εσύ έναν σύντροφο δίπλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσα ουτε εγω ειχα αυτην την διαθεση αλλα δεν μπορει να μην λεμε τη γνωμη μας. και εγω τα ιδια με εσας ολες λεω. τι να πω ενταξει,ηταν λαθος που ρωτησα και καποιον αλλον. δεν της ειπα να παει να χωρισει η κοπελα. να παει να τον δει τι θα της πει ειπα!!!!! συγνωμη για την αρνητικη ενεργεια(πρωτη φορα μου λενε εμενα για αρνητικη ενεργεια). χιλια συγνωμη παντως. καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΝΙ ΜΟΥ, ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ. ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΚΑΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΣΝΟΙΞΩ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΜΕΣ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΣΟΥ. ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΤΟ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΟΛΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΟΛΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΕΡΙΦΑΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΔΥΟ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΗΝ ΒΙΩΣΑ ΜΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ. ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΧΩΡΙΟ. ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ. ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΤΩΝ 16 ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΥΠΛΑΝΟ ΧΩΡΙΟ. ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΜΑΘΕ ΑΥΤΟΣ, ΧΩΡΙΣΑΝ. Η ΚΟΠΕΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥΡΛΑ! ΟΛΛΟΙ ΤΗΝ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΜΙΣΟ ΜΑΤΙ. ΤΕΛΙΚΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΗΤΑΝ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΓΥΡΙΣΕ ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΟ, ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΖΟΥΝ ΑΥΤΗΧΙΣΜΕΝΟΙ. ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ 15 ΧΡΟΝΩΝ. Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΜΕΝΗ. ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΑΜΠΡΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΝ ΣΧΕΣΗ. ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΘΕΛΑΝ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥ. ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΙΕΖΕ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙ. ΑΥΤΗ ΟΜΩΣ ΟΧΙ. ΘΥΜΩΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΨΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΧΑΣΕΙ! ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΑΝΗΨΑ ΜΟΥ!!ΑΧ, ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ! ΛΙΩΜΑ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ! ΛΙΩΜΑ! ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΡΙΝ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΤΟΝ ΣΕΡΝΕΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ! ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ! ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΞΕΓΡΑΨΕΙΣ. ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ. ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΡΟΥΝ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ ΣΑΝ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΟΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΣΒΗΣΕΙ ΟΛΛΑ. ΤΩΡΑ ΓΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗΚΟΤΗΤΑ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΗΘΕΛΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ. ΔΩΣΕ ΤΟΥ ΤΟΝ. ΜΕΙΝΕΤΕ ΛΙΓΟ, ΜΑΚΡΥΑ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΔΩΣ ΤΟΥ ΛΙΓΟ ΑΕΡΑ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΕΙ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ. ΧΩΡΙΣ ΠΙΕΣΗ. ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ! ΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙ ΠΙΑ ΣΚΑΣΙΛΑ ΜΑΣ! ΔΕΝ ΚΡΕΜΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ! ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΚΥΡΙΕ! ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΩΣΗΝΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΗΣΩ ΚΑΤΙ,ΠΩΣ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ. ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΜΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΒΙΩΣΑ ΓΚΡΙΝΙΑ, ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ, ΞΥΛΟΔΑΡΜΟ ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ! ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ, ΑΛΛΑΕΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ. ΠΑΤΑ ΓΕΡΑ, ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝΥΣΗΧΙΑ! ΣΕ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Δήμητρα καλημέρα, πραγματικά η καταστασή σου είναι πολύ δύσκολη. Σε καταλαβαίνω που έχεις παγώσει μαζί του....όμως περιμένεις δυο παιδάκια, κάνε λίγο υπομονή και δώσε μια ευκαιρία.

Ξέρω δεν είναι εύκολο από την πλευρά σου να τον δείς γλυκά ύστερα από τόσο άσχημη συμπεριφορά, όμως κάνε μια προσπάθεια για τα μωράκια σου. Που ξέρεις καμμιά φορά γίνονται και θαύματα!

Ειλικρινά όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί άλλαξε τόσο αφού ο ίδιος ήθελε περισσότερο τα παιδιά από εσένα? Τι διαφορά κάνουν τα δύδιμα?

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι πως όλοι θέλουμε κάτι πολύ αλλά όταν έρχεται αγχωνόμαστε και μας πιάνει πανικός. Ίσως το ίδιο συμβαίνει και στον ίδιο....

Πραγματικά εύχομαι να ηρεμήσουν τα πράγματα μεταξύ σας και να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου.

Ότι κι αν θελήσεις θα ήμαστε δίπλα σου.....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσα (Μέλος)

Expert Boarder

Δημοσιεύσεις: 109

Απ:Μου ζήτησε να κάνω έκτρωση!!! πριν από 12 Ώρες, 10 Λεπτά Κarma: 0

κοριτσια, ο καθε αντρας θα πει τη δικη του γνωμη, αναλογα με τα δικα του βιωματα-μην προδικαζουμε ... απλα μαθηματικα ειναι, βρε δημητρα μου, ολα:ο αντρας σου δεν εχει σωστο τροπο αντιμετωπισης του θεματος, αλλα δεν λειτουργουν ολοι οπως θελουμε εμεις κι ουτε εμεις λειτουργουμε οπως θελουν οι αλλοι.το κακο με σενα ειναι που ενω λες οτι θελεις χρονο (μονη σου)για να ηρεμησεις κ να σκεφτεις-κατακλυζεσαι απο τις γνωμες μας -που της καθε μιας,ειναι διαφορετικη... το σωστο ειναι: οτι εχεις να πεις,να τα πεις με ωραιο τροπο στον αντρα σου- και να πραξεις αναλογα... διχως να σκεφτεσαι τι σου λεμε εμεις.εμεις τα βραδια θα κοιμομαστε διπλα στον αντρα μας

[(κι ας μας μιλησε λιγο πριν ασχημα-τον συγχωρεσαμε)} κι εσυ θα εισαι μονη κ θα σκεφτεσαι διαφορα... αν επραξες καλα..αν καλως ειπες το ενα -αν κακος ειπες το αλλο... ολες σου λεμε: εμεις θα ειμαστε διπλα σου αν χρειαστεις κατι!-που δηλαδη;;; μεσω ιντερνετ;;; ειναι δυνατον;;;;; σκεψου τι πραγματικα θελεις κ εσυ απο τη ζωη σου... κ ξεμπλεξε τα ... μηπως το θεμα δεν εχει να κανει μονο με τον αντρα σου;; μηπως δεν ησουν ετοιμη κι εσυ;; εχεις απαντησεις μεσα στο μυαλο σου σιγουρα-εισαι ετοιμη να τις βγαλεις προς τα εξω;δεν μπορει να εισαι τοσο αρνητικη κ να μην θελεις αν παλεψεις για τη σχεση σου πανω απο ολα!!! για τον πατερα των παιδιων σου μιλαμε... καλα τα πεισματα κι οι εγωισμοι και μας τονωνουν,αλλα αν πραγματικα απομακρυνθει ο αντρας σου εισαι σιγουρη οτι δεν θα το μετανοιωσεις;;; ή νομιζεις οτι αν του φερεσαι αρνητικα θα γυρισει μες στην καλη χαρα;; παλεψτε το ρε παιδια ..δεν ειναι παντα λυση αυτο που μας λεει ο εγωισμος μας να κανουμε!!!πολλα ειπα αλλα με εκπλησει η σταση σου και πολλων κοριτσιων.. που φτανεται κι ολας το τελος... δωστε τοπο στην οργηηηηηημιλαμε για μωρα και μετα λετε τι ειπε εκεινος - και μενετε εκει... εσεις που ειστε γυναικες πως συμβουλευετε να μεινει μονη της με δυο παιδια -επειδη πεταξε ο αλλος μια κουβεντα παραπανω-κουβεντα ρε παιδια ελεος...δεν την πειρε απο το χερι κ την πηγε στο γιατρο για εκτρω

ΜΑ ΠΟΣΟ ΣΥΜΦΩΝΩ !ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κι απο μενα. Ειμαι η Ελενη, μαμα μιας κορουλας τριων χρονων περιπου:) Κοριτσακι μου εγω δε καταλαβα γιατι σκεφτεσαι να κανεις εκτρωση, απ' την στιγμη που εχεις ενα καλο εισοδημα! Η εκτρωση ειναι κατι πολυ σοβαρο. Καταρχην για μενα ειναι φονος. Απ' την στιγμη που ο Θεος σου εδωσε δυο μωρακια ειναι μεγαλη αμαρτια να τα σκοτωσεις ετσι επειδη ο αντρας σου δειλιασε για να μη πω τιποτα αλλο:angry: Οσο για τους γονεις σου τι να πω, παραξενο μου φαινεται να αντιδρον ετσι:blink: Πιστευω οτι δε το εννοουσαν, οταν θα τα δουν κιολας θα χαρουν πολλη. Αλλοι συγγενεις δεν υπαρχουν να σε στηριξουν? Σκεψου καλα κοριτσακι μου πριν κατι για το οποιο θα εχεις τυψεις για ολη σου τη ζωη. Φιλακια πολλα:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ με συγκίνησες βρε κοριτσάκι μου!!!

Συγχαρητήρια για την απόφαση που πήρες!!!

Είναι πολύ τυχερά τα διδυμάκια σου που θα έχουν εσένα μανούλα!

Καταλαβαίνω οτι είσαι θυμωμένη με το σύντροφο σου κι έχεις απόλυτο δίκιο!

Δώσε λίγο χρόνο στη σχέση σας...

Δείχνει οτι έχει αρχίσει να μετανιώνει για τη στάση...

Είμαι σίγουρη οτι θα ντρέπεται για τον εαυτό του!!!

Σου εύχομαι να κάνεις 1 ευτυχισμένη οικογένεια και έχετε υγεία!!!

Ααα, συμπλήρωσε στον τίτλο σου οτι θα το κρατήσεις το μωρό τελικά... για να μην μπερδεύονται οι κοπέλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minnie_2 έγραψε:

Καλησπέρα σας!

Είμαι η Δήμητρα και νέο μέλος της παρέας σας.

Η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσα να γινόμουνα μέλος υπό άλλες συνθήκες.Να χαίδευα την κοιλίτσα μου ευτυχισμένη,χωρίς τα προβλήματα που έχω.

Αρχικά να σας πω πως έχω σχέση με έναν άνθρωπο 3 χρόνια.Τα πράγματα ανάμεσα μας ήταν πάντα αρκετά καλά βέβαια είχαμε πάντα αρκετές διαφωνίες καθώς είμαστε δυο διαφορετικοί χαρακτήρες.Αλλά δεν μπορώ να πω πως δεν είμασταν ευτυχισμένοι...Αντιθέτως μάλιστα.Πριν 5 μήνες αποφασίσαμε να παντρευτούμε.Μαζί με τις ετοιμασίες του γάμου είπαμε να ξεκινήσουμε ελεύθερες επαφές για παιδάκι.Εγώ γενικά δεν ήμουνα πολύ θερμή.Του έλεγα ας παντρευτούμε,να τακτοποιηθούμε και μετά βλέπουμε.Τελικά με έπισε λέγοντας μου για ζευγάρια που προσπαθούσαν χρόνια μετά τον γάμο τους:blink:

Ήταν τόσο καλός και τρυφερός που με έκανε να το ξανασκεφτώ.Ξεκινήσαμε λοιπόν τις ελεύθερες επαφές...Όσπου έμεινα έγκυος!Όλα μια χαρά.

Πάμε για το πρώτο υπερυχογράφημα και βλέπουμε οτι περιμένουμε δίδυμα.Απο εκείνη την στιγμή άλλαξε εντελώς!

Μου ζήτησε να κάνω έκτρωση.

Εγώ δεν θέλω...Είναι άδικο!Απο την ημέρα εκείνη κλαίω συνέχεια.Βλέπω μπροστά μου έναν άλλο άνθρωπο.Με απειλεί,μου φωνάζει,βρίζει,μετά πάλι γίνεται γλυκός...Εγώ δεν θέλω να τον βλέπω!

Τελικά μου είπε οτι δεν τα θεωρεί παιδιά του...

Δεν ξέρω τι να κάνω...Θέλω να τα κρατήσω!Δεν θέλω να πετάξω το θαύμα που έχω μέσα μου.

Για την σχέση μας έχω αποφασίσει.Δεν θέλω να τον ξαναδώ.Δεν σημαινει τίποτα απολύτως για μένα.

Όμως δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω:( Θα καταφέρω να μεγαλώσω δυο παιδιά μόνη μου;Και άραγε εκείνα πως θα νιώθουν με την απόρριψη του πατέρα;Όταν θα τα ρωτάνε στο σχολείο πού είναι ο μπαμπάς τους;

Είμαι σε άσχημη κατάσταση.Σας παρακαλώ βοηθήστε με...

Γλυκιά μου,ειλικρινά τι να πω...Δεν μπορώ καν να φανταστώ πως νιώθεις...Η άποψη μου είναι καθαρή και απόλυτη αλλά δεν θα μπω σε καμία περίπτωση στη διαδικασία να στην πω, είναι τόσο δύσκολη περίπτωση που ότι και να πω θα είναι λάθος. Το μόνο που θα ήθελα μέσα να σου πω είναι ότι κάθε γυναίκα που μένει έγκυος είτε το ήθελε είτε όχι, έχει ένα μοναδικό δικαίωμα να αποφασίζει το αν θα κρατήσει αυτό το θαύμα που λες και εσύ. ΜΟΝΟ αυτή. Όποια απόφαση και αν πάρεις το βάρος θα βαρένει μόνο τις δικές σου πλάτες, έστω συναισθηματικά-ψυχολογικά. Γι' αυτό μην αφήσεις κανέναν να σε επηρεάσει. Όταν περάσουν τα χρόνια και έχεις να απολογηθείς στον εαυτό σου γιατί γέννησες ή έριξες αυτά τα δυο παιδιά, τον μόνο τελικά που θα ευχαριστείς ή θα μισείς θα είναι ο εαυτός σου και κανένας άλλος δεν θα παίζει ρόλο πια. Θα σου ζητήσω κάτι πολύ δύσκολο αυτή τη στιγμή, να σταθείς στα πόδια σου. Σκέψου όσο πιο ήρεμα μπορείς, βγάλε τα πάντα από το μυαλό σου, επιχειρηματολόγησε και πάρε μια απόφαση που να μπορείς να τη στηρίξεις και στο μυαλό σου και στην καρδιά σου. Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω πραγματικά και ουσιαστικά. Ό,τι και να χρειαστείς, ακόμα και μια απλή παρέα, στείλε μου. Σου στέλνω μέσα από την καρδιά μου δύναμη και κουράγιο. Είσαι πολύ γενναία γυναίκα.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρουλα, εισαι καλυτερα σημερα, κοπελα μου;;;;να προσεχεις τον εαυτο σου και τα νινακια σου ..και να περασεις ενα ομορφο απογευμα με καλη παρεα!!!!και να θυμασαι μια φραση που καποτε την γραφαμε στα λευκωματα μας,οταν ημασταν πιτσιρικες...:μετα την καταιγιδα,ερχεται η λιακαδα. απο ολα,τοτε, αυτο μου χει μεινει και καθε που το φερνω στο μυαλο μου ,το πιστευω και μου δινει κουραγιο για το παρακατω.πολλες ακομα θα ειναι οι φορες που θα μας ερθουν καταιγιδες,και θα γινουμε μουσκεμα κ χαλια... ομως παντα θα ξερουμε οτι σε λιγο θα βγει ο ηλιος και θα μας στεγνωσει.. ολα ειναι ανθρωπινα και συμβαινουν για να μας δινουν δυναμη.σου ευχομαι παντα λιακαδες μικρη μου κι ας ξερω πως δεν ειναι στανταρ αυτο... να θυμασαι οτι το καθετι συμβαινει για να μας δειξει κατι... ισως εσυ μεσα απο ολα αυτα να επρεπε να δεις οτι, ναι εισαι ετοιμη για παιδακια,κι ας μην εχεις τακτοποιηθει ακομα.αλλωστε τα παιδια δεν μας ρωτανε ποτε να ερθουν-δεν τα κανονιζουμε εμεις αυτα... αν ηταν ετσι,θα ηταν πολυ φρικτα τα πραγματα.... θα ηταν ολα σαν σε προγραμματισμο και θα λειτουργουσε κι αυτο σαν ολα τα συστηματα που μας ξενερωνουν-ρομποτικα... και στο λεω εγω, που θα με συμφερε να μπορουσα να πω, θελω παιδι σε 9 μηνες απο τωρα, κ να το ειχα...μιας κ ενω επιθυμω δεν εχω αποκτησει ακομα!!!!δυναμη -συνεση -κατανοηση-συγχωρεση (το μεγαλειο της ψυχης)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρουλα, εισαι καλυτερα σημερα, κοπελα μου;;;;να προσεχεις τον εαυτο σου και τα νινακια σου ..και να περασεις ενα ομορφο απογευμα με καλη παρεα!!!!και να θυμασαι μια φραση που καποτε την γραφαμε στα λευκωματα μας,οταν ημασταν πιτσιρικες...:μετα την καταιγιδα,ερχεται η λιακαδα. απο ολα,τοτε, αυτο μου χει μεινει και καθε που το φερνω στο μυαλο μου ,το πιστευω και μου δινει κουραγιο για το παρακατω.πολλες ακομα θα ειναι οι φορες που θα μας ερθουν καταιγιδες,και θα γινουμε μουσκεμα κ χαλια... ομως παντα θα ξερουμε οτι σε λιγο θα βγει ο ηλιος και θα μας στεγνωσει.. ολα ειναι ανθρωπινα και συμβαινουν για να μας δινουν δυναμη.σου ευχομαι παντα λιακαδες μικρη μου κι ας ξερω πως δεν ειναι στανταρ αυτο... να θυμασαι οτι το καθετι συμβαινει για να μας δειξει κατι... ισως εσυ μεσα απο ολα αυτα να επρεπε να δεις οτι, ναι εισαι ετοιμη για παιδακια,κι ας μην εχεις τακτοποιηθει ακομα.αλλωστε τα παιδια δεν μας ρωτανε ποτε να ερθουν-δεν τα κανονιζουμε εμεις αυτα... αν ηταν ετσι,θα ηταν πολυ φρικτα τα πραγματα.... θα ηταν ολα σαν σε προγραμματισμο και θα λειτουργουσε κι αυτο σαν ολα τα συστηματα που μας ξενερωνουν-ρομποτικα... και στο λεω εγω, που θα με συμφερε να μπορουσα να πω, θελω παιδι σε 9 μηνες απο τωρα, κ να το ειχα...μιας κ ενω επιθυμω δεν εχω αποκτησει ακομα!!!!δυναμη -συνεση -κατανοηση-συγχωρεση (το μεγαλειο της ψυχης)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσα έγραψε:

μετα την καταιγιδα,ερχεται η λιακαδα!!

Όπως και μετά από μια δυνατή μπόρα βγαίνει πάντα το ουράνιο τόξο!! Δεν ξέρω για σας κορίτσια, αλλά όταν βλέπω ουράνιο τόξο κάνω σαν παιδάκι και τρελένομαι από την χαρά μου!! Είναι πολύ αισιόδοξο θέαμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου χαρηκα παρα πολυ με την αποφαση που πηρες...για τον αντρα σου δεν σκεφτομαι και τα καλυτερα,εσεις ομως ξερεις αν αξιζει η οχι τον κοπο..οπως ειπε και η hope το θεμα δεν ειναι να ειστε μαζι...να μην αναφερει τα μωρα???δεν μου ακουγεται φυσιολογικο συγνωμη..μπορει οταν τα αντικρισει να αλλαξει,η οταν μαθει τα φυλα τους να συνειδητοποιησει οτι γινεται πατερας,δεν ξερω..εσυ θα το κρινεις..παντως αν τον βλεπεις πλεον διαφορετικα,μην μπεις στον κοπο να ξαναπροσπαθησεις..γνωμη μου..

εχω και μια ιστορια μιας κοπελας σε παρομοια κατασταση..θα την ελεγα αλλα δε θελω να νιωσεις εσυ η οι αλλες κοπελες οτι προσπαθω να σε επηρεασω τωρα που εισαι ευαλωτη,και να ακολουθησεις τη συμβουλη μου...για οτι χρειαστεις ειμαι εδω

υ.γ. μην μου στεναχωρειτε τη μικρουλα σας παρακαλω...αρνητικη ενεργεια η μικρουλα μας???απο που κι ως που???ολες ξερουμε οτι ειναι η χαρα και η τρυφεροτητα προσωποποιημενη και μας αγαπαει και μας στηριζει ολες..ας μην ξεφευγουμε παρακαλω και λεμε πραγματα που πληγωνουν και δεν μαζευονται μετα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera kai apo emena....to na krathshs ta morakia einai oti kalytero mprabo sou...Tha ta katafereis mia xara kai autos tha erthei h ora pou tha to metaniosh pikra elpizo mono gia auton na einai syntoma...giati meta oso megalonoun ta paidia kai katalabenoun amfibalo an auta tha ton theloun..sou euxomao 2 ygiestata morakia...kai oti theleis emeis eimaste edo....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην προκειμένη περίοδο δεν με απασχολεί τόσο τι θα κάνουμε σαν ζευγάρι αλλά σαν γονείς.Νομίζω η σχέση περνάει σε 2η μοίρα.Προέχουν τα μωρά;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost έγραψε:

κοριτσι μου χαρηκα παρα πολυ με την αποφαση που πηρες...για τον αντρα σου δεν σκεφτομαι και τα καλυτερα,εσεις ομως ξερεις αν αξιζει η οχι τον κοπο..οπως ειπε και η hope το θεμα δεν ειναι να ειστε μαζι...να μην αναφερει τα μωρα???δεν μου ακουγεται φυσιολογικο συγνωμη..μπορει οταν τα αντικρισει να αλλαξει,η οταν μαθει τα φυλα τους να συνειδητοποιησει οτι γινεται πατερας,δεν ξερω..εσυ θα το κρινεις..παντως αν τον βλεπεις πλεον διαφορετικα,μην μπεις στον κοπο να ξαναπροσπαθησεις..γνωμη μου..

εχω και μια ιστορια μιας κοπελας σε παρομοια κατασταση..θα την ελεγα αλλα δε θελω να νιωσεις εσυ η οι αλλες κοπελες οτι προσπαθω να σε επηρεασω τωρα που εισαι ευαλωτη,και να ακολουθησεις τη συμβουλη μου...για οτι χρειαστεις ειμαι εδω

υ.γ. μην μου στεναχωρειτε τη μικρουλα σας παρακαλω...αρνητικη ενεργεια η μικρουλα μας???απο που κι ως που???ολες ξερουμε οτι ειναι η χαρα και η τρυφεροτητα προσωποποιημενη και μας αγαπαει και μας στηριζει ολες..ας μην ξεφευγουμε παρακαλω και λεμε πραγματα που πληγωνουν και δεν μαζευονται μετα..

:dry: δεν μιλησε κανεις για αρνητικη ενεργεια-πηγαινετε λιγο πισω κ ξαναδιαβαστε-... γινετε καπου αναφορα για αρνητικη ενεργεια προς το προσωπο της μικρουλας;;;; εκεινη απο μονη της αναφερθηκε..:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minnie μου ελπιζω να εισαι πολυ καλυτερα σημερα και οσο περνουν οι μερες εγω ειμαι σιγουρη οτι θ νοιωθεις ολο και καλυτερα και θα τα βλεπεις ολα πιο ξεκαθαρα!! θα πανε ολα τελεια,θα δεις!!! με 2 μικρουλικα θαυματακια στη κοιλιτσα σου,πως να μην πανε ολα τελεια??? :) ειναι πολυ ομορφο αυτο που ειπες οτι σε απασχολει πρωτα τι θα κανετε σαν γονεις.... νομιζω οτι εισαι προσανατολισμενη πολυ σωστα! ολοσωστα μη σου πω! :) ειτε αποφασισετε να μεγαλωσετε μαζι τα παιδια ή χωρια,το βασικο ειναι να νοιωθουν αγαπη και απο τονμπαμπα τους,οχι μονο απο τη μαμα τους. αξιζει να το παλεψεις αυτο.. για τη σχεση σας,μονο εσυ μπορεις να δεις αν θα νοιωσεις εμπιστοσυνη οταν μηλισετε...εμεις εδω θα ημαστε να μας πεις τα νεα,μακαρι να ειναι ολα καλα και να περασουν ολα και να ηταν απλως ενα κακο ονειρο.. :)

αλκοστ ευχαριστω για τα καλα σου λογια ρε φιληναδα.. ;) προσπαθω ναμην πληγωνομαι πια..οσοι με ξερουν ..,με ξερουν ;) και την τρελα που κουβαλαω(με την καλη εννοια που λεει και ο ψινακης :P) και την αγαπη που εχω στα κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην παρεξηγιόμαστε για βλακείες μεταξύ μας... Υπάρχουν καλύτερα πράγματα... Και να ευχηθούμε στην γλυκειά μας Δημητρούλα να πάνε όλα καλά στην συνάντηση που θα κάνει.. και ν'αποφασίσει το καλύτερο που νομίζει!!!

Μικρούλα... χρόνια πολλά κι από δω... Και μην μου στενοχωριέσαι για ανούσια πράγματα!! Άσχετο με το θέμα.. αλλά όπου σε πετυχαίνω μάλλον αυτό θα λέω σήμερα όλη μέρα!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

αλκοστ ευχαριστω για τα καλα σου λογια ρε φιληναδα.. ;) προσπαθω ναμην πληγωνομαι πια..οσοι με ξερουν ..,με ξερουν ;) και την τρελα που κουβαλαω(με την καλη εννοια που λεει και ο ψινακης :P) και την αγαπη που εχω στα κοριτσια...

Αχ βρε Ντάντη!Μακάρι να ήταν όλοι σαν εσένα...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΜΙΝΙΕ.......ΚΑΛΟΣ ΜΑΣ ΒΡΗΚΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ!!!!

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΜΑΣ.....ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ....ΕΓΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΠΜΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΥΚΟΛΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΣΕ ΟΣΕΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...