Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.......


Recommended Posts

διαβασα σχεδον ολα τα ποστ....

καποιες κοπελες ηταν καυστικες καποιες οχι κια καποιες προσεγγισαν το θεμα με στοργη.!

αραγε θα μπορουσε να γινει μια ανωνυμη ψηφοφορια για το ποιες απο εμας εχουν κανει αμβλωση και ποιες οχι..... αλλα να απαντησουμε ολες ειληκρινα.... να γυρισουμε το μυαλο μας στο παρελθον μας και να απαντησουμε... να σταματησουμε να κρυβομαστε!

εγω πρωτη λεω οτι στα 20 ειχα προγραμματισει να κανω αμβλωση αλλα δεν προλαβα.... το μωρακι μου το πηρε ο θεουλη κοντα του με φυσικο τροπο... απεβαλα....

δεν απεβαλα ποτε τις ενοχες μου για αυτο που θα εκανα.... ποναω και θα ποναω για παντα!δεν μετραει ο τροπος η σκεψη μετραει

παντα αναβω ενα κερακι και για αυτο το μωρο

περασαν χρονια μεχρι να μπορεσω να το πω καπου.... το γνωριζαν μονο ο αντρας μου και η αδελφη μου

ας μην κρινουμε πριν δουμε το παρελθον μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 210
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

pebi μου αυτα ειναι!!! ολοσωστη η σκεψη σου!!!!! ολες γυναικες ημαστε....και ως γνωστον ''της γυναικας η καρδια ειναι μια αβυσσος,ποτε κολαση καιποτε ο παραδεισος..'' το τι ''αμαρτιες'' εχουμε κανει η καθεμια σε ολα τα επιπεδα,γιατι αμαρτια δεν ειναι μονο αμα ριξεις ενα παιδι για παραδειγμα, ειναι και να εχεις παιδι και να το αμελεις,ή να το χτυπας,να το βριζεις κτλ.... και τοοοοοσα αλλα αμαρτηματα που δεν εχουν να κανουν μονο με παιδια!!! η ψυχουλα μας το ξερει τι εχουμε ζησει,απο τι καταστασεις εχουμε περασει....τι αμαρτιεςεχουμε κανει!!! (λεω τη λεξη αμαρτια και γελαω και που την γραφω,ειναι ακυρη λεξη...) .

οταν κλεινουμε τα ματακια μας το βραδυ,ας κανουμε η καθεμια τον απολογισμο μας και οσα λαθη εχουμε κανει να κοιταμε να τα διορθωνουμε και να προσπαθουμε να γινομαστε καλυτεροι ανθρωποι.. φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΟΜΙΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΤΡΑΒΗΞΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ...

Κ ΠΗΓΕ Κ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ!!!

ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΠΟΛΥ ΠΕΜΠΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ''ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ

Κ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ'',ΔΗΛΑΔΗ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΕΜΕΝΑ Κ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ Κ ΛΕΜΕ

ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΜΒΛΩΣΗ??

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ Κ ΑΠΟΡΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ??

anyway Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ!!

ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΑ ΕΣΚΑΓΑ ΑΝ ΤΟ

ΚΡΑΤΑΓΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa έγραψε:

Μαλιστα και εγω τωρα αναρωτιεμε σαν ατομο με σκεψη.Ωραιοτατη η ΩΜΗ αληθεια που αν το θες την ακουμε σε TV,ραδιο,διαβαζουμε,τελος παντων μας κατακληζουν απο παντου.ΑΝ λεω εγω τωρα μια κοπελα που για Χ λογους εκανε οτι εκανε και εχει μια Α στεναχωρια την δει καπως και με αυτη την ωμοτητα που εμεις θα τις τα "χωσουμε" παει και βουτηχτει απο καμια ταρατσα γιατι η τυψεις και η κατακραυγη την επνιξαν και ακουσουμε στις ειδησης οτι αυτοκτονησε πεσ μου εσυ εγω η καθεμια μας θα αιστανθουμε ωραια?Το κακο με το pc ειναι οτι δεν ξερεις τον αλλον δεν τον βλεπεις οποτε δεν ξερεις και πως ειναι στην πραγματικοτη.Μετα ποιος θα εχει "σπρωξει" να αφερεθει μια ζωη?Εδω δεν ειμαστε για να κανουμε καμια να πληρωσει με το ιδιο νομισμα.Λεμε την αποψη μας με αν το θες με λιγο πιο τακτ μονο και μονο γιατι δεν την εχουμε μπροστα μας δεν ξερουμε της συνθηκες δεν βλεπουμε τον πονο.Οσο για την φανη και να διαβαζα πως υποθηκε παλι ετσι θα απαντουσα.Περασα μεγαλο χουνερι μαζι της εκλεγα σαν μωρο 2 μερες και ειμαι να φανταστης 37 χρονο...Κατανοω φυσικα οτι εχεις μια ζωη μεσα σου που ευχομε απο τα βαθη της ψυχης μου ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΟ και οτι οι ριμαδες οι ορμονες δεν βοηθαν να απαντησης με αλλον τροπο.Το ξερω το περασα προσφατα και αν το θες ακομη παλευω με δαυτες αλλα επιμενω να λεω ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΕΣ στις απαντησης μας.Δεν θελουμε καμια να πονεσει αν το θες αυτο ειναι το λιγοτερο μπροστα στο να αυτοκτονηση απο τις τυψεις.Κοιτα λοιπον και εσυ να ηρεμησεις γιατι το μωρακι σου δεν πρεπει να περνα ενταση και να αφησουμε το θεματακι να κλεισει γιατι δεν κανει σε καμια μας καλο ποσο μαλλον σε εσενα με την εγκυμοσυνη και στα κοριτσια που για καποιον λογο εδωσαν τα μωρακια τους στα σπλαχνικα χερια του θεου.
ΔΕ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΗΣΟΥΝ ΛΑΘΟΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΤΥΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ ΜΑς!ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΑ ΠΟΣΤ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗς ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!! !!!!ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!! ΔΥΣΤΥΧΩς! Η ΕΥΤΥΧΩΣ! ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΙΑ!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi έγραψε:

διαβασα σχεδον ολα τα ποστ....

καποιες κοπελες ηταν καυστικες καποιες οχι κια καποιες προσεγγισαν το θεμα με στοργη.!

αραγε θα μπορουσε να γινει μια ανωνυμη ψηφοφορια για το ποιες απο εμας εχουν κανει αμβλωση και ποιες οχι..... αλλα να απαντησουμε ολες ειληκρινα.... να γυρισουμε το μυαλο μας στο παρελθον μας και να απαντησουμε... να σταματησουμε να κρυβομαστε!

εγω πρωτη λεω οτι στα 20 ειχα προγραμματισει να κανω αμβλωση αλλα δεν προλαβα.... το μωρακι μου το πηρε ο θεουλη κοντα του με φυσικο τροπο... απεβαλα....

δεν απεβαλα ποτε τις ενοχες μου για αυτο που θα εκανα.... ποναω και θα ποναω για παντα!δεν μετραει ο τροπος η σκεψη μετραει

παντα αναβω ενα κερακι και για αυτο το μωρο

περασαν χρονια μεχρι να μπορεσω να το πω καπου.... το γνωριζαν μονο ο αντρας μου και η αδελφη μου

ας μην κρινουμε πριν δουμε το παρελθον μας...

Pebi πιστευω πως οσες κοπελες εχουν κανει εκτρωσει βλεπουν το συγκεκριμενο θεμα με στοργη... οι υπολοιπες δεν το εχουν ζησει και το θεωρουν ασχημο και γι'αυτο το λογο και οι περισσοτερες απαντησεις ειναι αρνητικες... δεν μπορεις να μας βαζεις ολες στο ιδιο καζανι... δεν το γραφω με ρατσιστικη διαθεση αλλα με ενοχλει να με αμφισβητουνε... δεν εχω δωσει ποτε τετοια δικαιωματα σε κανεναν οπως επισης μεχρι τωρα προσεχω για να μην κανω τετοιου ειδους λαθη και μετα να μετανοιωνω... και δεν ειμαι η μοναδικη σ'αυτο το site... θελω να ελπιζω πως δεν ανηκω και στην μειοψηφια...

Yiotaki κι'εγω θα εσκαγα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Exw na rwtisw kati gia na mi skasw k egw:P

Otan mia kopela vazei ena post giati den grafei k ti akrivws thelei na akousei?

Thelei upostiriksi thelei oles tis apopseis thelei na leme mono thetika ti?

Na kseroun k oses apantane ti akrivws na grapsoun giati opote grafoume oti pisteuoume i kathe mia ginetai mpaxalo k sto telos i mia prosvalei tin alli thelontas k mi!

K kati allo..exw kanei 3 megales sxeseis k epeidi eimai kata tis ektrwsis an den uparxei sovaros iatrikos logos panta imoun polu prosektiki na mi mou sumvei tipota..K den sunevei..

Filika..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenap έγραψε:

Δεν θελω να δικαολογηθω γιατι δεν υπαρχει δικαιολογια αλλα δεν ειμαι επιπολαιη οπως ισως εχετε καταλαβει! Τον ανθρωπο αυτον τον γνωριζω 1 χρονο, δεν λεω πως ειναι μεγαλο χρονικο διαστημα,ομως δεν τον γνωρισα κ στο δρομο,τον γνωρισα απο ενα αξιολογο ατομο κ ειχα ακουσει τα καλυτερα γι΄αυτον. Οσον αφορα τα μετρα προφυλαξης τα γνωριζω παρα πολυ καλα εφοσον ειμαι μεσα στο χωρο υγειας επισης στο παρελθον ειχα μακροχρονιες σχεσεις κ ομως ποτε μα ποτε δεν ειχα αφησει να συμβει κατι τετοιο.Τελος οταν μια κοπελα 30 ετων αποφασιζει να συνεχισει τις σπουδες για κατι καλυτερο και μπαινει στη διαδικασια των πανελληνιων για να περασει στο πανεπιστημιο! Πιστεψε με δεν ειναι ευκολο. Ολα αυτα δεν τα λεω για να αποποιηθω των ευθυνων μου. Την ιστορια της hope ην εχω διαβασει κ τη σκεφτομαι συνεχεια.

eilikrina den katalavaino ti einai afto pou zitas apo emas me afto sou to thread?stiriksi,kritiki?eimaste mamades ,ean kaname afto pou ekanes den tha eimastan,exoume mikra morakia k eimaste evaisthites...den ksero ti na sou apantiso eilikrina,efxomai na min vretho pote sti thesi sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annamaria.b έγραψε:

Λυπαμαι πολυ που πηρες μια αποφαση που τελικα μετανιωσες. Σου ευχομαι να μην ξαναβρεθεις σε παρομοια θεση. Φοβαμαι ομως οτι στη σχεση σου με τον συντροφο σου το γυαλι ραγισε ... αυτο βεβαια το ξερεις μονο εσυ... Αχ,ελπιζω να βρεις τη δύναμη να το ξεπερασεις, δεν μπορω να φανταστω ποσο πονάς... Σκεψου την πιθανοτητα να αναζητησεις την βοηθεια μιας ψυχολογου. πιστευω οτι θα σε βοηθησει να ξεκαθαρησεις τα πραγματα μεσα σου. αν θελεις μπορω να σου συστησω καποιες.

Κοιταζω την κορουλα μου που καθεται στο ριλαξ της και με χαζευει καθως διαβαζω τις απαντησεις σας και ευχαριστω την μανα μου που μου εδωσε μυαλο και απο τα 17 μου επαιρνα αντισυλληπτικα. γιατι ο θεος δεν εχει καμια σχεση αλλα τα μυαλα που κουβαλαμε. γιατι ρε γαμωτο στην ελλαδα να χουμε τα μεγαλυτερα ποσοστα εκτρωσεων και τα μικροτερα ποσοστα χρησης αντισυλληπτικών? συγγνωμη ρε κοριτσια αλλα τρελαινομαι δηλαδη! μπορει να ειναι λιγο ασχετο αλλα τρελαινομαι! ας προσπαθησουμε εμεις οι μαμαδες να μαθουμε στα παιδια μας τι σημαινει προφυλαξη, έλεος, δεν ειναι πυρηνικη φυσικη!!!

dustuxos annamaria i pleiopsifia tis neoolaias simera den pairnei profulakseis me tin dikaiologia oti meionei tin apolafsi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατσε ρε Ρανινι..αυτό που λες είναι τελείως κουφο!! Δηλαδή όταν εγώ έβαλα το πόστ που έλεγα την ατυχία που μου έτυχε έπρεπε να γράψω από κάτω..<<Υ.Γ. Κορίτσια υποστήριξη θέλω!! Όχι κριτική!!>>Η μήπως εκείνη που αναφέρει ότι γέννησε πρέπει να μας κάνει σαφές ότι θέλει συγχαρητήρια;; Μα είναι ολοφάνερο αυτό που ζητάει οάλλος! Δεν μπορείς να καταλάβεις από τα λόγια του άλλου τι ακριβώς ζητάει η ψυχή του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tirogaridaki mou egw to eipa giati opws eides sto post auto exoume oles tis apopseis k logiko einai alla i kopela pou to evale ekrine oti oles tin kollisan ston toixo.Opote k twra exei katantisei i mises na lene etsi k oi mises alliws.

Egw iksera pollu kala ti zitages esu oti oti itheles stiriksi aggalia agapi!

Edw i Elena eipe to provlima tis k eilikrina den iksera an eprepe na apantisw thetika i pws niwthw!

Pes me xazi ti na pw!!

K eksallou exw mpei se post pou polles kopeles telika aporousan ti akrivws thelei na akousei i sugkekrimeni kopela.

Min tsantizesai alla exei ginei to thema alla nti allwn!

Se filw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΟΜΙΖΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΧΙ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΣΤ!ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ yiotaki,ranini ΚΑΙ savropinguinos.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΕΣ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΡΙΞΕΤΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ ΛΟΓΟΥΣ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΣΑΣ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ.ΟΜΩΣ ΑΠΟΡΩ...ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ ΟΛΕΣ ΕΜΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΑΤΟΥΜΕ?ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΔΙΩΞΑΜΕ ΟΜΩΣ!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ ΘΕΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΣ ΜΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΜΑΙ ΤΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ.ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΛΕΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΨΕΥΤΙΚΟ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ. ΤΑ ΕΜΒΡΥΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΝΟΙΩΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ. ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΥΠΗΡΗ Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΟΝΟΣ. ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ, ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΕΚΤΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ. ΚΑΙ ΘΕΟΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ... Ο ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ ΠΡΩΤΟΣ ΤΟΝ ΛΙΘΟ ΒΑΛΕΤΟ... ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΘΗΤΕ... ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ... ΑΣ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ. ΑΜΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ ΠΙΑ, ΑΜΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μιλησα για καμια κοπελα συγγεκριμενα , αλλωστε δεν ειμαι εγω αυτη που κρινω, κρινοει μονο ο εαυτος μας τον εαυτο μας αν αυτο το εχουμε ανγκη αν οχι δεν το κανουμε κι ολας!!

αλλα πολυ επιθεση !

δεν νομιζω οτι επρεπε! τις σκεψεις τους ειπαν καποιες κοπελες. ηθελα να τα βγαλουν απο μεσα τους !

οταν εγραψα να απαντησουμε ειληκρινα πρωτα ενοουσα να απαντησουμε στον ιδιο μας τον εαυτο... γιατι ο χρονος κανει τις τυψεις κια τις αναμνησεις λιγο θολες! ισως κατι τις φερει στην επιφανεια!αν δεν εχουμε τυψεις δν υπαρχει λ,ογος

εξεφρασα την σκεψη μου , αλλα τελικα....

δεν θεωρω οτι αυτο που εκανε η φιλη μας ηταν σωστο αλλα δεν θα την λιθοβολησω κι ολας! μακαρι να ημουν εκει νκαι να της κρατουσα το χερι....κατι τι εκανε να αποφασισει την πραξη αυτη....!ααα και τα παιδια χρειαζονται αγαπη και οικογενεια πανω απο ολα αλλα και ενα υγιες περιβαλλον και φυσικα χρηματα! δεν κατηγορω την φανη για την πραξη της... για εμενα επραξε σωστα.... ξαναλεω για εμενα που εχω δουλεψει 7 χρ σε παιδια με ιδιαιτεροτητες τετοιες πυ να μην μπορουν να ζησουν πουθενα αλλου εκτος απο χωρο ειδικο για αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenap έγραψε:

Ντρεπομαι,ντρεπομαι για τον ευατο μου, καθε μερα που περναει γινεται ολο κ πιο δυσκολο.

Θελω να σας μιλησω γιατι δεν εχω μιλησει σε κανεναν και δεν αντεχω αλλο.

..εκανα.............(ουτε να το πω δεν αντεχω)εκτρωση, συγνωμη, συγνωμη απο τον Θεο απο εσας απο το μωρο , δεν αντεχω καθε μερα γινεται ολο κ πιο δυσκολο ειμαι κλεισμενη μεσα στο σπιτι δεν θελω να μιλαω σε κανεναν,εχω στα χερια μου το υπερηχογραφημα κ ολο το κοιταω κ του μιλαω. Τι εκανα?

Δεν χρειαζεται καμια απο εμας να εχει κανει απαραιτητα εκτρωση για να μπορεσει να καταλαβει οτι πισω απο τα παραπανω λογια υπαρχει ενας ανθρωπος που υποφερει και βρισκεται σε μια κρισιμη ψυχικη κατασταση

Ενας ανθρωπος που οπως εγραψε μια φιλη δεν τον βλεπουμε δεν εχουμε αμεσο διαλογο μαζι του και τα λογια μας βαραινουν περισσοτερο..ισως πολυ περισσοτερο απ οσο νομιζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..θα πω κάτι που είπα και σε ενα π.μ. γιατί πιστεύω ότι πρέπει να το έχουμε πάντα μέσα στο μυαλό μας..όταν έγραψα εγώ την εμπειρια μου όλες οι κοπέλες τρέξανε να με στηρίξουν και με στήριξαν!!! Ενιωθα κάθε μερα να αισθάνομαι καλύτερα...ήταν εκεί όποτε χρειαζόμουν..έμπαινα στο μάμμυ και έλεγα την πίκρα μου και έπαιρνα την παρηγοριά που ήθελα..εγώ αυτό είδα στα λόγια της Έλενας..πίκρα..απελπισία..πόνο..μου το θυμισε η apis βάζοντας ξανά να διαβάσουμε το μήνυμά της..αν εκείνη δεν πήρε την στήριξη που ήθελε όπως εγώ..πως να αισθάνεται άραγε;;;Σε τι απελπισία βουτηγμένη;; Γιατί αν είναι αμαρτία όλο αυτό η δική μου πράξη δεν την κάνει λιγότερο αμαρτία..η πράξη είναι ίδια!Ο πόνος ολόιδιος!!!Η θλίψη στην καρδιά;;Απαράλλαχτη..τότε γιατί την στήνουμε στον τοίχο;; Γιατί όλα αυτά που εκφράζει στο μήνυμά της τα ένιωσα εν μέρη κ εγώ..μιλουσα στον υπέρηχο, ημουν κλεισμένη στο σπίτι κτλ Επειδή οι συνθηκες δεν ήταν ίδιες;; Στο μυαλό της όμως ήταν! Εκείνη έτσι το έβλεπε'! Όμως πονεσε και ήθελε παρηγοριά και τι΄πήρε;; Θα έλεγα τον ..... !!! Στην αρχή κ εγώ της είπα ότι έπρεπε να το σκεφτεί περισσότερο κ άλλα τέτοια..αλλά μετά σκέφτηκα πως αν ήθελα εγώ παρηγοριά και την πήρα , εκείνη γίατί δεν ήταν άξια γι αυτήν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστευω οτι η πρωτη αντιδραση ολων ηταν ιδια με την πρωτη αντιδραση της Ελενας. Κατακραυγη, απογοητευση κτλ, και εκεινη ετσι ενιωσε για τον εαυτο της, και η ιδια εκραξε την πραξη της!

προσωπικα προσπαθησα να την κανω να σκεφτει πισω απο τις πραξεις της για να παρει σωστες επομενες αποφασεις, δεν εχω ενοχες γιαυτο... το χα πει και τοτε, το ευκολο ειναι να πουμε καλα εκανες ή κακα εκανες, για να βοηθησουμε ομως πρεπει να μαθουμε τι εχει αυτη η κοπελα στο μυαλο της να ανοιξει την καρδια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa έγραψε:

Μαλιστα και εγω τωρα αναρωτιεμε σαν ατομο με σκεψη.Ωραιοτατη η ΩΜΗ αληθεια που αν το θες την ακουμε σε TV,ραδιο,διαβαζουμε,τελος παντων μας κατακληζουν απο παντου.ΑΝ λεω εγω τωρα μια κοπελα που για Χ λογους εκανε οτι εκανε και εχει μια Α στεναχωρια την δει καπως και με αυτη την ωμοτητα που εμεις θα τις τα "χωσουμε" παει και βουτηχτει απο καμια ταρατσα γιατι η τυψεις και η κατακραυγη την επνιξαν και ακουσουμε στις ειδησης οτι αυτοκτονησε πεσ μου εσυ εγω η καθεμια μας θα αιστανθουμε ωραια?Το κακο με το pc ειναι οτι δεν ξερεις τον αλλον δεν τον βλεπεις οποτε δεν ξερεις και πως ειναι στην πραγματικοτη.Μετα ποιος θα εχει "σπρωξει" να αφερεθει μια ζωη?Εδω δεν ειμαστε για να κανουμε καμια να πληρωσει με το ιδιο νομισμα.Λεμε την αποψη μας με αν το θες με λιγο πιο τακτ μονο και μονο γιατι δεν την εχουμε μπροστα μας δεν ξερουμε της συνθηκες δεν βλεπουμε τον πονο.

Συμφωνω απολυτα! Κοριτσια αυτο δεν πρεπει να το ξεχναμε ποτε. Ειναι πολυ βασικο! Δεν ειμαστε σε κανενα forum που ασχολείται με κομπιούτερ, είμαστε σε ενα forum που εχει ψυχή! Επισης θελω να πω οτι ανετα θα μπορουσα να ειμαι στη θεση της Ελενας απλα ημουν πολυ κωλόφαρδη. Και το λεω αυτο γιατι ποιος θα μου μάθει τι σημαίνει αντισύλληψη οταν απο τα 6 μου μεγάλωνα με τη γιαγιά. Δεν εχω κανει ποτε μου έκτρωση οχι γιατι προσεχα απλώς έτυχε. Ακομα δεν ειμαι σκληρη με την Ελενα διοτι και στο συγγενή μου τα ιδια θα έλεγα. Κάποια στιγμη το ειχε γράψει μια κοπέλα(δεν θυμαμαι ποια). Γιατι λοιπόν να τη στήσω στο τοίχο επειδή μας χωρίζει το pc? Κατά καιρούς εχω δει απαντήσεις που περιέχουν εχθρότητα, κακία, προσωπικά απωθημένα, κόμπλεξ κτλ. η καθεμία εχει τα προβλήματα της. Οταν ομως απαντάμε σε θέματα που αφορούν την ψυχική υγεία του άλλου πρεπει να απαντάμε ανεπηρέαστοι απο τα δικα μας προβλήματα. Αν είμαστε φορτισμένοι ψυχικά ή ιδεολογικά αντίθετοι χίλιες φορές να μην απαντήσουμε. Δεν χάθηκε ο κόσμος να μην απαντήσουμε και σε ενα θέμα! Θα ξαναπώ αυτο που είπα εχθές "ειναι δικαίωμα κάθε γυναίκας μέχρι την 12 εβδομάδα να κάνει "έκτρωση". Προσέξτε τώρα λάθος που κάνουμε. Κάποιοι απο εμάς το θεωρούμε έγκλημα. Όμως ειναι προσωπική άποψη. Σε ενα forum που μπαίνει ενα τέτοιο θέμα απο μια κοπέλα δεν της γράφεις οτι "έκανες έγκλημα". Απο που κι ωσπου? κάνουμε την άλλη κουρέλι επειδή εμεις το θεωρούμε έγκλημα! Δίνεις άλλη απάντηση πιο διπλωματική, η οποία μπορεί να είναι και αρνητική και αληθινή. Με λίγα λόγια θέλω να πω οτι δεν χρειάζεται να κουρελιάζουμε, να ξεφτιλίζουμε τον άλλον. Ολα αυτα σας τα λεω γιατι και εγω κατα καιρούς μπορει να εχω απαντήσει σκληρά ή οτιδήποτε αλλο. Προσπαθώ ομως συνέχεια να μπω στους κανόνες και στο παιχνίδι του forum. O λόγος ειναι ολα αυτα που έγραψε η Moussa. Το ξέρω σας τα έπρηξα!:P Σταματάω!:laugh: Τα γράφω με φιλική διάθεση και απο αγάπη. Μη το δείτε σα μάθημα ή κήρυγμα γιατί θα με παρεξηγήσετε! Την καλημέρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroula29 έγραψε:

Δίνεις άλλη απάντηση πιο διπλωματική, η οποία μπορεί να είναι και αρνητική και αληθινή.

Δημητρα θα συμφωνησω μαζι σου... δινεις διπλωματικη απαντηση, και ας ειναι και αρνητικη, αρκει να ειναι αληθινη και οχι υποκριτικη... δεν θελουμε να χαιδευουμε τ'αυτια των αλλων, ουτε να τους προσβαλουμε και να τους ευτελιζουμε, αλλα να τους ταρακουναμε... !:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroula29 και εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Εγώ να φανταστείς και να σκεφτόμουν να κάνω κάτι τέτοιο ή να αν το είχα ήδη κάνει (που θα είχα τους λόγους μου) δεν θα το έγραφα ποτέ εδώ μέσα.

Όταν μπήκα στο mammyland νόμιζα ότι ήταν μια ζεστή αγκαλιά για όλο τον κόσμο και ότι υπήρχαν λόγια παρηγοριάς για όλες τις περιπτώσεις... Τώρα δεν έχω πλέον την ίδια άποψη και λυπάμαι για αυτό. Όλες γυναίκες είμαστε και θα έπρεπε να έχουμε κατανόηση σε όποιο πρόβλημα μας εκμυστηρεύεται ένας άνθρωπος .

Πράγματι όσον αφορά το συγκεκριμένο post ένιωσα πως η συμπεριφορά είναι όπως στις αραβικές χώρες που κάνει μια γυναίκα "απιστία" στον σύζυγο της και την πετροβολούν όλοι μαζί...

Κρίμα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

rose25 έγραψε:

ΝΟΜΙΖΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΧΙ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΣΤ!ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ yiotaki,ranini ΚΑΙ savropinguinos.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΕΣ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΡΙΞΕΤΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ ΛΟΓΟΥΣ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΣΑΣ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ.ΟΜΩΣ ΑΠΟΡΩ...ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ ΟΛΕΣ ΕΜΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΑΤΟΥΜΕ?ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΔΙΩΞΑΜΕ ΟΜΩΣ!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ ΘΕΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΣ ΜΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΜΑΙ ΤΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ.ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΛΕΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΨΕΥΤΙΚΟ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ.

ξερεις υπαρχουν και κακες στιγμες,δεν επιδιωκει καμια γυναικα να μεινει εγγυος στα18,20 ή οποτε. συμβαινουν ΚΑΙ αυτα οταν αρχιζει μια γυναικα να αποκτα σεξουαλικη ζωη. μπορει να μην σου ετυχε-ευτυχως για σενα,αυτο δεν σημαινει οτι δεν συμβαινει σε αλλη γυναικα.ετσι δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλή μου όλοι κάμουμε και λάθη και αμαρτίες. Νομίζω πως θα ανακούφιζε την ψυχούλα σου να εξομολογούσουν αυτό που έγινε σε κάποιον ιερέα εξομολόγο. Αφού έχεις πραγματικά μετανιώσει καλό είναι να πάρεις και τη συγχώρεση. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΣΥΖΗΤΙΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ?ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ Ν'ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΗΝ bebadomama.

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ!ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΑΤΥΧΙΑΣ.ΜΙΚΡΑ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΚΤΑ!ΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΩ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΗΔΗ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΜΕΝΗ.ΑΠΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ.

ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΡΩΣΗ.ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΑΜΑΡΤΗΜΑ!ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΑΜΑΡΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΩ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΝΑ VIDEO ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΚΡΙΝΩ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΟΡΘΙΑ,ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΙΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ ΣΟΥ,ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose 25 γεια σου!!!

μηπως ξερεις τι πρεπει να κανω εγω που εχασα το μωρακι σχετικα με την εκκλησια?

γιατι χτες πηγα σε εναν παππα και μου ειπε να καθησω 40 μερες σπιτι μου και μετα να παω να με διαβασει.ειπε οτι η αποβολη θεωρητε εγκλημα. αν ειναι δυνατον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...