Μετάβαση σε περιεχόμενο

Aντιο γλυκο μου μωράκι..


Recommended Posts

ΦΑΝΟΥΛΑ, ΜΗΝ ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΑΙ ΑΛΛΟ.

ΔΕΙΞΕ ΔΥΝΑΜΗ.ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΑΝΑΓΚΗ ΤΩΡΑ.

ΕΙΣ ΥΓΕΙΑ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ....

ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΗ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΘΑ ΣΕ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ.ΟΠΩς ΚΙ ΕΣΥ ΑΛΛΩΣΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα κουκλα μου αφησε τον ευατο σου να ηρεμησει κ να βρει τη γαληνη που χρειαζεσαι, καταλαβενω πως εκανες κατι που καμια μας δε θελει να το περασει, ουτε στον εχθρο μου κατι τετοιο...κοιτα ομως μπροστα στο αγορακι σου που θελει την αγαπη σου,κ συντομα το αγγελουδι σου απο ψηλα θα φροντισει να εχεις ενα νεο σπορακι να μεγαλωνει στην κοιλιτσα σου.......:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεψου οτι εκανες το σωστο και θα ηρεμησεις καποια στιγμη..σε ειδα στον υπνο μου..δε θυμαμαι ακριβως τι ειδα,αλλα ηταν εντονο και περιμενα πως και πως να γυρισω απο το μαθημα να δω τι εγινε τελικα με το νινι σου..εκανες αναμφιβολα αυτο που επρεπε..μην κατηγορεις τον εαυτο σου γιατι ηθελε πολυ δυναμη να κανεις κατι τετοιο για το καλο του παιδιου σου και πραγματικα σε θαυμαζω..

και σε καταλαβαινω απολυτα.ακου μια ιστοριουλα:εγω εχασα τα δυδιμακια μου περυσι στην 10η εβδομαδα..παλινδρομη λογω καρδιακων προβληματων του ενος απο τα δυο,που προφανως επηρεασε και το αλλο(ηταν στον ιδιο σακκο).την 10η εβδομαδα κατεληξε το αρρωστουλι μου και μετα απο λιγες μερες και το αλλο που δεν ηταν αρρωστουλι..εκανα αποξεση..ημουν μολις 20 και επεσα σε καταθλιψη και πιστευα οτι δε θα το ξεπερασω ποτε.απο τη μια σκαω γιατι το ενα νινι ηταν υγειες και λεω "ας ζουσε μονο το ενα εστω" αλλα πλεον το καλοσκεφτομαι και λεω "καλυτερα,θα εχει παρεα το ενα το αλλο" και παρηγορουμαι..επειτα σκεφτομαι οτι εμοιασαν τη μανουλα τους γιατι εχω τρια μικροτερα αδερφια(:εναν αδερφο 19,μια αδερφη 9 και 2,5 χρονων ο μικρουλης ο αδερφος μου)που τους εχω τρομερη αδυναμια και αν παθαινε κατι καποιο απο αυτα θα πεθαινα..ετσι και το μωρακι μου ακολουθησε το αδερφακι του και προτιμησε να μην ερθει στη ζωη για να κανει παρεα στο αδυναμο αδερφακι του και να το προστατευει και να παιζουν μαζι...ειμαι πολυ καλυτερα οταν φερνω τετοιες εικονες στο μυαλο μου..

θα σκεφτεσαι ωραια πραγματα και να ξερεις οτι το νινι σου σε βλεπει και αναγνωριζει τη θυσια που εκανες για να ειναι αυτο καλα..

πανε αναψε κερι για την ψυχουλα του και οταν περασουν σαραντα μερες πανε να σε διαβασει ο παππας..ετσι εκανα εγω..τα φιλια μου και να εισαι παντα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου εγω στο ειπα!! ηταν κρυωμενο!!! αψου και αψου ολη την ωρα!!!! τις εξετασεις περιμενες να στο πουν??? γιαυτο δεν ειπαμε οτι παει στο θεουλη??? για να το κανει καλα!! εχει εκει πολλα πολλα στρουμπουλα μωρουλια για παρεα μεχρι να γινει καλα και να ξαναμπει στη κοιλιτσα σου!! ααα!! εχει και αγγελακια!!!! τα πηρε τα φιλακια που του στελνεις..αλλα να μη του στελνεις συνεχεια και νοιωθει τυψεις που λειπει..για το καλο του ειναι...αστο,μη το σκεφτεσαι ,και πριν προλαβει να το καταλαβεις,τσουπ,θα εχει τρυπωσει αυτο παλι μεσα στη κοιλιτσα γερο και δυνατο!!! (θα το φερει ενα βραδυ που θα κοιμασαι ενα αγγελακι φιλος του,αλλα μη το πεις οτι στο ειπα..) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου να σκέφτεσαι οτι έκανες το καλύτερο.Το έστειλες σε έναν κόσμο που κανείς δνε θα το κοροιδέψει ποτέ.Που δνε θα νιώσει ποτέ κατώτερο.Και θα μπορεί σίγουρα να σας φροντίσει καλύτερα..:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω τι να σου πω. Δεν μπαινω συχνα τον τελευταιο καιρο κ ετσι μολις διαβασα το ποστ σου επαθα σοκ. Στενοχωρηθηκα αφανταστα αλλα πιστευω οτι εκανες το σωστο. Δεν υπαρχουν λογια παρηγοριας αλλα ξερω οτι θα σαι δυνατη για το αλλο σου το αγγελουδι και συντομα θα μας πεις παλι ευχαριστα. Εισαι καλη μανουλα και ο Θεος θα σου στειλει τα παιδακια που θελεις. Να σαι καλα γλυκια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο γλυκειά μου! Ακολούθησες το μονο δρόμο που σε αφησαν να δεις! Και πιστεύω πως για να είναι τόσο κάθετοι 3 διαφορετικοί γιατροί ήταν σοβαρή η κατάσταση! Μην εμπιστε΄υεσαι ενα site που αναφέρεται σε γενικές περιπτώσεις! Οι γιατροί είδαν τη δική σου περίπτωση! Οπως και να χει κάνεις μεγάλο κακό στον εαυτό σου με το να κοιτάς πίσω! Κοίτα μπροστά! Στο παιδάκι που έχεις ήδη και που έχει ανάγκη από το χαμόγελό σου και στο/α παιδάκι/α που θα αποκτήσεις στο μέλλον! Να 'σαι πάντα καλά και ευχομαι σύντομα ....πολύ σύντομα να μας ανακοινώσεις τη νέα σου εγκυμοσύνη!!

Φιλιά πολλά.... είμαστε δίπλα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσι μου γεια σου και από μένα.ξέρω πως από το πρώτο λεπτό που υποψιάζεται η κάθε γυναίκα πως θα γίνει μανούλα κάνει όνειρα για μια ζωή. είναι πραγματικά ασύλληπτο αυτό που σου συνέβη, προσπάθησε όμως να σκέφτεσαι πως ότι γίνεται, γίνεται για κάποιο λόγο και αυτό το μωράκι που "έφυγε" θα γυρίσει πολύ σύντομα κοντά σου γερό και δυνατό.σου εύχομαι καλή δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fanoula mou lupamai polu,oti logia kai na sou poume pisteuw oti den tha se kanoun na niwseis kalutera kai auto einai to xeirotero!

Anoikse thn agkalia sou sto aggeloudi sou kai xarise tou to pio gluko sou xamogelo giati den nomizw na thelei thn manoula tou stenaxwrimenh!

Kouragio glukeia mou kai na deis ...

polu suntoma tha mas peis euxarista nea!Sto euxomai apo thn kardia mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά αυτό το 80% προέκυπτε μόνο αν δεν είχε κάποια χρωμοσωμική ανωμαλία..που όπως φάνηκε και απο τις εξετάσεις αίματος σε συνδυασμό με την αυχενική διαφάνεια έδειχνε ολοκάθαρα πως είχε σύνδρομο down..αφου ακόμη και όταν με ετοιμαζε ο γιατρός τον ρώτησα <<υπάρχει ελπίδα γιατρε να...>> και πριν προλάβω να συνεχίσω μου απάντησε <<Καμια!Αφου είμαι μογγολάκι! Και πάλι αν θες να περιμένεις και να τ ψάξεις κανένα πρόβλημα..αλλά θα φτάσεις στον 4ο-5ο να κάνεις κανονική γέννα..και εκεί να δεις κλάμα...>>Τον εμπιστεύτηκα και τον εμπιστεύομαι απολυτα..κυρίως επίσης γιατι με πρόσεξε..μπορουσε να με βάλει αμέσως για έκτρωση να τεμαχίσουν το μωράκι μου κ σε μια ώρα να ήμουν σπίτι μου..όμως έκατσα εκεί από τις 7 μέχρι τις 3 που μπήκα να μου το αφαιρέσουν..και δεν ήταν έκτρωση..απλή αποβολή και απλώς με καθαρισαν..το μωράκι μου δεν πόνεσε καθόλου και αυτό ηρεμει την ψυχη μου...εχω πάει αρκετά μπροστά ήδη..προσπαθώ να μην κοιτάω πίσω και να στενοχωριέμαι..ελπίζω απλως σε μια πιο ευτυχισμένη εγκυμοσύνη την επόμενη φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΦΑΝΟΥΛΑ ΕΤΣΙ ΓΕΡΑ!ΠΑΝΤΑ ΑΥΡΙΟ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ...ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ..ΚΟΙΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ...ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΣΟΥ!ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΕΤΕ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην Ιερά Μονή Καλόπετρας στις Πεταλούδες...:) Είναι πολύ όμορφη εκκλησία..έχει θέα όλη τη Ρόδο..στις 20 Ιουνίου είναι..:) Ποτέ δεν νιώθω 100% απολύτως σίγουρη ότι έκανα το σωστό, παντα θα αναρωτιέμαι..κ αν είχε ένα μικρουλάκι ποσοστό να είναι γερό;; Αλλά ο γιατρός αυτός έχει ξεγεννήσει όλα τα Δωδεκάνησα..και έχω ακούσει από μια μαία που είναι γνωστή μου και ήταν δίπλα μου ΄προχθές, εχει κάνει θαύματα..δεν ακυρώνω τίποτα από όσα μου είπε..ενώ στο Δημητράκη ρε παιδί μου ούτε που έδωσε σημασία στην αυχενική που μου έκανε ο άλλος γιατρός του νοσοκομείου...<<μια χαρά είναι το μωρό..άδικα το ψάχνεις>> μου έλεγε...και είχε δίκιο!!! Εδώ όμως ήταν κάθετος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα χαίρομαι πολύ που απάλυνε λίγο ο πόνος σου;) Όσο περνάει ο καιρός όλα θα γίνονται καλύτερα!Πολλά φιλιά στον Δημητράκη:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα λυπάμε πολύ γι'αυτό που σου συνέβει. Δεν έχω λόγια. Μην κοιτάς πίσω και μη ξεχνάς οτι έχεις το Δημητράκη που σε χρειάζεται και δεν θα θέλει να βλέπει τη μανούλα του στεναχωρημένη. Άκουσες το γιατρό σου και καλά έκανες. Σε παρακολουθούσα στο forum καιρό και σε συμπαθώ πολύ. Δέν μπορώ τίποτα άλλο να σου πώ. Ο Θεός μαζί σου. Έχεις την αγκαλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φανουλα μουυυυ!!! αχου τι ομορφα χαμογελακια ειναι αυτα που εβαλες στο μηνυμα σου?? :) αχου εχω παει στις πεταλουδες τι ομορφα που ειναι εκει...σαν να εισαι σε παραμυθακι ειναι εκει ολο το μερος!!! θα του αρεσει του δημητρακι πολυ!!!!!! με το καλο να παρει την ευλογια του χριστουλι,καλοτυχος να ειναι!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Διοχάντη μου :) Ε ναι πρέπει πλέον να χαμογελάσουμε...εστω κ αν ποτέ δεν μπορείς να βγάλεις κάτι τέτοιο εύκολα από το μυαλό σου. Απλως ο πόνος λιγοστεύει μέρα με τη μέρα όταν ξέρεις ότι έκανες το σωστό..

Πράγματι στις Πεταλούδες είναι τέλεια!!Βέβαια η εκκλησία είναι λίγο πιο πέρα από τις Πεταλούδες ωστόσο είναι πολύ κοντά. Ανυπομονώ και εγώ και σιγά σιγά μπαίνουμε στο πρόγραμμα πάλι το καθημερινό μας!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοπελαρα μου ετσι σε θελω!! εισαι αστερι!! :) καλα ο δημητρακης θα τρελαθει εκει σε τοσο ωραιο μερος!!! και οι καλεσμενοι δεν θα θελουν να φυγουν!!!!!!!! χιχιχιχι!!!! τελικα αυτο το καθημερινο προιγραμμα αποδεικνυειται σωτηριο καποιες φορες!!! με τοσα που μας συμβαινουν εκτιμαμε τα απλα και καθημερινα!!! και εγω επειδη περναω καποια ζορια τον τελευταιο καιρο, το εχω ριξει στις δουλειες του σπιτιου,μαθαινω να μαγειρευω πιο δυσκολα φαγητα,ασε σου λεω για πολυ καθημερινοτητα!!!!! :P φευγει το κεφαλι μας ετσι πιστευω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΦΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΥΝΕΡΧΕΣΑΙ!!!ΕΙΔΕΣ;; ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΟΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ !!ΦΙΛΙΑ ΣΤΟ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΣΟΥ!!!!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΠΑΛΙ ΓΕΜΙΣΤΟΥΛΑΑΑΑΑ!!!!ΜΑΚΙΑΑΑΑΑΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε Φανουλα μου να σε βλεπω να χαμογελας και τι στον κοσμο :laugh: :laugh: .Μαλλον εκανε δουλεια η nutella ετσι?;) χαχαχαχ.Δοξα τον θεουλη ουφφφ μου εφυγε ενα βαρος που οσο πας εισαι και καλυτερα :) .Το προφιτερολ δεν χρειαζετε τωρα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου ελειπα και μολις ανοιξα τον υπολογιστη επεσα πανω στο θεμα σου..διαβασα ολες τις απαντησεις σου και θελω να σου πω οτι επραξες αυτο που επρεπε να γινει..και το πιο σωστο κατ εμενα..δεν ηταν προορισμενο το παιδακι αυτο να ερθει στον κοσμο κι αν ερχοταν θα ειχε τοσα προβληματα που θα ηταν δυστηχισμενο και μαζι με αυτο και σεις που θα το βλεπατε μερα με τη μερα να υποφερει.

κουραγιο λοιπον..εκανες το καλυτερο γι αυτο..ο Δημητρακης καποια στιγμη θα αποκτησει ενα γερο αδερφακι.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι πολύ που σε ακούω έτσι tirogaridaki.

Φιλιά πολλά και αγκαλιές να δώσεις στο Δημητράκη σου.

Βάπτισα πρόσφατα τον δικό μου και νομίζω πως είναι πολύ όμορφο το να ασχοληθείς με αυτό τη συγκεκριμένη στιγμή.

Όλα καλά σου εύχομαι!!

Καλοφώτιστο και τυχερό το αγοράκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...