Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΞΗΣΗ ΚΙΛΩΝ ΑΠΟ ΤΟ 1ο ΤΡΙΜΗΝΟ!!!!!!!!!!


dimitra23

Recommended Posts

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ... ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΕ Κ ΝΟΜΟ ΔΕΝ ΕΚΡΑΤΗΣΕ , ΚΑΘΟΤΙ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ (ΠΡΟ ΑΜΝΗΜΟΝΕΥΤΟΥ ΄΄ΔΙΑΙΤΙΤΙΚΗ΄΄)

ΚΑΙ ΕΝΩ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΦΕΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Κ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ... ΣΤΟ Α ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ 1 ΚΙΛΟ ( 1,67 ΗΜΟΥΝ 52 ΚΙΛΑ) ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 17 ΚΙΛΑ ( ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ... ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΑΣΧΗΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΙΑΚΩΜΩΔΩ ΚΙΟΛΑΣ ( ΧΑΜΟΓΕΛΑΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΓΕΛΑΣΤΟΣ ΒΟΥΔΑΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...)

ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ ( ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΕ Κ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 30! )

ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ !!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JULIAX ΚΑΙ ΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ(1,67 ΚΑΙ 52ΚΙΛΑ)ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 28ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 13ΚΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΑ ΦΤΑΝΩ ΤΑ 20:P ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΒΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΦΟΡΑΩ ΠΙΑ...ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΟΥ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΒΟΥΔΑΣ .....ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ! ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ!Ο ΚΑΘΙΣΤΟΣ ΒΟΥΔΑΣ ΠΟΥ ΟΛΟ ΤΡΩΕΙ:blush: ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΙΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΙ ΤΡΩΩ...ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΤΡΕΛΟ ΧΕΡΙ ΝΟΜΙΖΩ:dry: ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΧΑΙΝΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΑΕΡΑΣ ΜΕ ΠΑΧΑΙΝΕΙ(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ...ΟΧΙ ΤΑ ΠΑΓΩΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΩ!)B) DIMITRA ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχ αυτα τα κιλα πια!!!!Η αληθεια ειναι οτι στην εγκυμοσυνη ανοιγει πολυ η ορεξη οποτε ειναι δυσκολο να κρατηθεις.Εγω απο 49 εφτασα 67 και πιστεψε με πεινασα πολυ για να τα χασω μετα,βεβαια εγω τα εχασα σε 2 μηνες γιατι δεν αντεχα να με βλεπω ετσι,οποτε ειπα το ψωμι ψωμακι.Αν ξαναμεινω εγκυος θα προσεχω πολυ,να παρω μεχρι 10 κιλα,γιατι χανονται δυσκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέμπτη 30 Ιουλίου ζυγίζομαι πριν φύγω για το Ιασώ! Θα γένναγα Παρασκευή πρωί με πρόκληση! Ότι είχα φάει! Η ζυγαριά μ'έδειξε 69.3 από 52 που ξεκίνησα την εγκυμοσύνη! Ακριβώς 5 μέρες μετά, όπου βγήκα κι από το νοσοκομείο, ζυγίστηκα κι ήμουνα μόλις 59 κιλά! Δεν ανεβαίνω συνέχεια, αλλά μέρα τη μέρα η κοιλιά πέφτει! Δεν με απασχολεί ακόμα να κάνω δίαιτα γιατί λόγω θηλασμού πεινάω πολύ περισσότερο απ'ότι στην εγκυμοσύνη! Τι να κάνουμε;; Όλα για το μπεμπάκι μας!! Μόλις συνέλθω κι απ'τα λόχεια.. γιατί για μένα είναι πολύ μα πολύ δύσκολη περίοδος... από πόνους κι ενοχλήσεις.. ( είχα την τέλεια εγκυμοσύνη όμως.. μην τα θέλω όλα δικά μου!! :P ) Θα κανονίσω να περπετάω με τον μπέμπη περισσότερο .. θα κάνω μικρά και συχνα γεύματα που είναι το βασικότερο.. και θα χαθούν!! Λιγάκι προσοχή θέλει!! Καλή συνέχεια κοριτσάρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με την Maryloo!

Το 99% των αδύνατων κοριτσιών

παίρνουν (παίρνουμε) πολύ περισσότερο βάρος...

.....και χωρίς να προλάβεις να το συνηδιτοποιήσεις!

Προφανώς «το κάνει» ο οργανισμός

για να αναπληρώσει την ...απώλεια!

Σε 3-4 μέρες γεννάω κ έχω βάλει σύνολο

22kg!

Για μένα είναι ΦΡΙΚΤΟ

αλλά ακόμα οι γύρω μου με λένε ...αδύνατη!

-μαααα, πόσο αδύνατη ήμουν πια;!;-

Απο τον πρώτο μήνα (!) της κύησης

ξεκίνησα προσεχτικη διατροφή από ειδικό

διατροφολόγο κ συστηματική άσκηση

και οοομως έπαιρνα 2,5 kg κάθε μήνα.....

Eιλικρινα ΔΕΝ ξέρω πως!!!

Στον 9ο , που τον έχω σχεδόν «φάει» όλο,

πέταξα διατροφές κ υγιεινές τροφές,

τρω οοοτι μ@λ@κί@ βρω μπροστά μου

και πάλι 2 kg έβαλα!!!!;;;!!!

Ευελπιστώ μετά τον τοκετό να τα χάσω γρήγορα

και να επανέλθω στα 57κg μου.....

.....αν κ η ανωμαλία του οργανισμού μου

με έχει σχεδόν πείσει πως θα εξαφανιστούν

τόσο μαγικά όπως ήρθαν!!!

Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σας

κορίτσια μου

και ΜΗΝ μασάτε ΚΑΘΟΛΟΥ!

Δεν υπάρχει τίποτα standar,,, κάθε κύηση είναι διαφορετική!

Απολαύσε τις κοιλίτσες σας, και φροντίστε

να έχετε τις εξετάσεις σας (ούρα, αίμα, πίεση)

σε φυσιολογικές τιμές........!!!

Όλα τα άλλα ((νομίζω)) ΤΕΛΙΚΑ δεν έχουν και

πολύ σημασία.........

-άργησα και εγώ να το καταλάβω...!-

φιλία στα εμβρυάκια μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ως αδυνατη πηρα αρκετα κιλά στο πρωτο τρίμηνο αλλά δεν πρόσεξα!!!

ξεκινησα 54 κιλά και μεχρι τον 4ο ειχα πάρει 6 ολοκληρα κιλά..

τωρα ειμαι στα μεσα του 8ου και εχω φτασει τα 10 αλλά αν δεν ειχα προσεξει θα ειχα περισσοτερα πάνω μου..

βεβαια παιζει ρολο που εχω σταματησει πανελώς το διαδρομο και αυτο στοιχίζει σε κιλά!!!

πάντως ας ειναι γερα τα παιδια μας και τα κιλά αργα ή γρηγορα εξαφανιζονται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν αυτα τα κιλα ποσο να προσεχω ρε γαμωτο .............οκ δεν πηρα μεχρι στιγμης μονο 2κιλα αλλα με προσοχη πολυ ουτε απο εξω φαγητο και το βραδυ πολυ προσοχη .Αυτο που φοβαμε ειναι οταν μπω στον 7ο και μετα που λενε περνεις κτλ με εχουνε τρομοκρατησει δηλαδη ρε κοριτσια ποσα μπορει να παρω???με προσοχη εννοειται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PURPLE έγραψε:

JULIAX ΚΑΙ ΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ(1,67 ΚΑΙ 52ΚΙΛΑ)ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 28ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 13ΚΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΑ ΦΤΑΝΩ ΤΑ 20:P ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΒΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΦΟΡΑΩ ΠΙΑ...ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΟΥ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΒΟΥΔΑΣ .....ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ! ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ!Ο ΚΑΘΙΣΤΟΣ ΒΟΥΔΑΣ ΠΟΥ ΟΛΟ ΤΡΩΕΙ:blush: ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΙΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΙ ΤΡΩΩ...ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΤΡΕΛΟ ΧΕΡΙ ΝΟΜΙΖΩ:dry: ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΧΑΙΝΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΑΕΡΑΣ ΜΕ ΠΑΧΑΙΝΕΙ(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ...ΟΧΙ ΤΑ ΠΑΓΩΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΩ!)B) DIMITRA ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΩΡΕ!!!!!!!!!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΕΝΟΧΕΣ ...ΑΚΟΜΑ Κ ΤΩΡΑ 1 ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΣΑΒΟΥΡΙΑΖΩ ΟΛΗΜΕΡΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΚΥΡΙΑ...(ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΣΑΙ ??? ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩ ¨ - ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΤΣΕ ΤΟ ΑΡΝΙ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ !!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΟΜΩΣ , ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ !!! ΧΙΧΙΧΙ:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΟΧΕΣ....ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΜΑΙ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΣΤΗΝ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΩ ΟΤΙ ΕΦΑΓΑ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ:laugh: ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΑ ΧΑ Χ ΧΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια οκ να μην μας γινει και ψυχωση με το βαρος αλλα βρε κοριτσια δεν ειναι τοσο τα κιλα.Τα κιλα αντε θα τα χασουμε αν παρουμε ομως βαρος πολυ κατα τα ψεματα το δερμα ανοιγει και στην ηλικια που ημαστε δεν εχουμε το κολλαγονο που ειχαμε στα 20 οποτε λιγακι προσοχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια μου το θεμα με τα κιλα ειαι πολυ ανεπιθυμητο...και με αγχωνει πολυ...πριν μαθω οι ειμαι εγκυος...ημουν 57 τωρα...που μετραω την εβδομη εβδομαδα μου....ειμαι σχεδον...60...ηθελα να ηξερα ποσο θα φτασω..χαχαχαχα...αλλα δεν με ενδιαφερει αθολου.....χι χιχ ιχ ι:blink: :woohoo: :blink: :woohoo: :laugh: :lol: καλη συνεχεια να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω eirininik οτι ειμαστε μια χαρα...

Ξεκινησα και γω στα 57 και αυριο μπαινω στην 7η εβδ. και ειμαι 60.Η γιατρος μου ειπε μεχρι 12...ουτε γραμμαριο παραπανω...αντε να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ 50 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΗΡΑ 19!!!!!!ΑΝ ΕΜΠΑΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΝΑΤΟ ΘΑ ΕΦΤΑΝΑ ΤΑ 25!ΑΦΗΣΤΕ ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙ ΜΟΥ.ΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω να δηλώσω ότι ο καιρός περνάει γρήγορα και τα κιλά μένουν!!!! Εγώ μετάνιωσα πάντως για τα 20 κιλά που πήρα γιατί όλο στην αναβολή είμαι για δίαιτα και έχω ακόμα πολλααααα να χάσω.... :blush: :blush: :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτο ακριβως θελω να αποφυγω και εγω το μετα να μην μου μεινουνε οποτε καλυτερα προσεχω απο τωρα να μην μπουνε πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...