Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΞΗΣΗ ΚΙΛΩΝ ΑΠΟ ΤΟ 1ο ΤΡΙΜΗΝΟ!!!!!!!!!!


dimitra23

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΡΑ 5 ΚΙΛΑ....:ohmy: ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ 9 ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ...:huh:

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΓΙΝΩ ΤΟΦΑΛΟΣ..:S .ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Η ΤΕΛΙΚΑ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ?:dry:

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΓΕΥΜΑΤΑ:blush:

(ΜΕΣΗΜΕΡΙ-ΒΡΑΔΥ), ΑΛΛΑ ΤΡΩΩ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ:P ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΤΡΩΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΥΧΝΑ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΣΥΝΝΕΧΕΙΑ ΕΜΕΤΟΥΣ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?:S

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΠΟΛΛΑ.:S

ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΟΣΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ...

ΘΑ ΜΕ ΞΕΧΕΣΕΙ....:blink: .ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ.:blink:

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ..ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitra23 έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΡΑ 5 ΚΙΛΑ....:ohmy: ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ 9 ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ...:huh:

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΓΙΝΩ ΤΟΦΑΛΟΣ..:S .ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Η ΤΕΛΙΚΑ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ?:dry:

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΓΕΥΜΑΤΑ:blush:

(ΜΕΣΗΜΕΡΙ-ΒΡΑΔΥ), ΑΛΛΑ ΤΡΩΩ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ:P ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΤΡΩΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΥΧΝΑ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΣΥΝΝΕΧΕΙΑ ΕΜΕΤΟΥΣ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?:S

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΠΟΛΛΑ.:S

ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΟΣΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ...

ΘΑ ΜΕ ΞΕΧΕΣΕΙ....:blink: .ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ.:blink:

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ..ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ...

Κατ'αρχας συγχαρητηρια!

Κι εγω ειχα πολλα κιλα ηδη οταν ημουν 8 - 9 εβδομαδων και πηγα σε διατροφολογο.Την ακολουθησα την διατροφη μεχρι τον 5ο αλλα μετα...ε...συγνωμη αλλα η ορεξη ειναι ορεξη.

Θα σου πω ομως το εξης...Αν ειναι να παρεις θα παρεις.

Το 1ο τριμηνο οντως επειδη ειχα και το γαμο μου δεν πηρα κιλα (μολις 3 μονο)

Μετα ομως οσο και να προσεχεις αναγκαστικα θα παρεις. Π.χ. στον 7ο εβαλα 4,5 κιλα!!!Συνολο 13 κιλα περιπου!

Ειναι τοσες οι κατακρατησεις και γενικα αλλαζει ο οργανισμος σου σου που δεν μπορεις να κανεις αλλιως.

Σιγουρα καλο ειναι να προσεξεις αλλα μην αγχωνεσαι.

Παντως για να νιωσεις καλυτερα συμβουλευσου διατροφολογο να σου προσαρμοσει διαιτα για εγκυμοσυνη...Να μην χανεις και αυτα που πρεπει να παιρνεις!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitra23 πιστευω πως ειναι πολλα τα κιλα σου!!!!εμενα απο την πρωτη στιγμη μου ειπε ο γιατρος να κανω διατροφη δηλ.οχι πικαντικα,αλατι,τιγανητα,μονο ψητα κ βραστα!!!!καλο θα ηταν να ξεκινησεις κ εσυ απο μονη σου διατροφη,να τρως πιο σωστα κ δεν χρειαζεται να πας σε διαιτολογο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα εχω διαβασει οτι εχει σημασια με ποσα κιλα ξεκινας την εγκυμοσυνη..

Αν εισαι κατω του φυσιολογικου βαρους δικαιολογεις περισσοτερα κιλα

Αλλα δεν ξερω κατα ποσον αυτο ισχυει Οταν ημουν εγκυος και ενω ειχα αρχισει την εγκυμοσυνη πολυ αδυνατη ο γιατρος μου ειπε οτι μεχρι το τελος πρεπει να παρω απαραιτητως 11(οχι πιο κατω) μεχρι το πολυ 15 κιλα..

Μια μαια που ειχα ρωτησει μου ειχε πει: πολλα και μικρα γευματα πχ ενα γευμα ειναι ενα ποτηρι γαλα με μια φρυγανια ,ενα γιαουρτι με μελι και ξηρους καρπους,ενα μπολ φρουτο, ενα πιατακι σαλατα με τυρι, ενα κομματι κρεας με λιγη γαρνιτουρα πατατας ή ρυζιου Τα γευματα πρεπει να γινονται ανα 3 ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai go koritsia sth 11h vdomada eftasa ta 79-80 kila apo 75 pou ksekinisa.

epairna omos tin ormoni thn progesteronh kai tora poy thn exo stamathsei sxedon 1 vdomada zygizomai shmera kai eimai 76!!!

apo oreksi allo tipota kai katholou emetous kai sthn diatrofh mou den allakse tipota sto endiameso!

exo ksetrelathei apo th xara moy!

nomizo omos oti prepei na prosexo ligo gia to moraki mou na gennithei eykola oxi gia allo logo !!!!

kai miso tis diaites kai tis diatrofes!!!!!!!!!!!!!!!!!

filakia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ!ΤΡΩΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΠΕΙΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΚΡΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΠΕΙΝΑΣΩ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΤΡΩΩ ΦΡΟΥΤΑ Η ΓΙΑΟΥΡΤΙ Η ΛΙΓΟ ΤΥΡΙ ΜΕ ΦΡΥΓΑΝΙΑ!ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΠΙΟ ΛΙΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΕΝΑ ΤΟΣΤ Π.Χ!ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ!ΛΙΓΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΕΛΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρά συμβουλή μου είναι να προσέξεις πάααρα πολύ γιατι και εγώ μέχρι τον 3 είχα βάλει 1-2 αλλά μετά τα έβαζα 4 -4!!!Πήρα 20 κιλά.Μετά τη γέννα έχσσα τα 8-9 αλλά από τα υπόλοιπα μου έμειναν τα 6-7.Εν ολίγοις ενα χρόνο μετά τη γέννα μου , ξεκινώτας νέα εγκυμοσύνη έχασα στο σύνολο ...13 κιλά! Δυστυχως μετά δυσκολεύεσαι να τα χάσεις! Πες ο θηλασμός, πες ότι επαναπαύεται ο μεταβολισμός μας ειδικά αν δεν πολυκουραζόμαστε στην εγκυομσύνη καταντάς με πολυ μεγάλο ποσοστό λίπους. Και αυτό που δυσκολεύει το χάσιμο κιλών είναι το λίπος. Αν θες να μη βάλεις πολλά και το επιτρέπει ο γιατρός κάνε λίγη χαλαρή γυμναστικούλα όπως περπάτημα. Θα δεις ότι δε θα ΄βάζεισ τόσο εύκολα γιατι δεν ξεχνάει ο οργανισμός σου να καίει και παράλληλα ενισχύεις κάπως το μυικό ιστο που είναι υπευθυνος για τις κάυσεις. ¨Οσο δηλαδή περισσότερο μυικό ιστό έχεις τόσο περισσότερο καις. Γι αυτό λενε να υνδυάζουμε γυμναστική με σωστή διατροφή. Εγω ναπω την αλήθεια επειδή δε θέλω να γίνω μια τοφαλίνα στην εγκυμοσύνη μου σκέφτομαι να πάω γυμναστήριο να κάνω χαλαρά λίγα βαράκια για τα χέρια και λίγο περπάτημα..τωρα θα μου πεις μες στο κατακαλόκαιρο και τη ζέστη;;;; Οντως...δεν ειναι κ η καλύτερη ιδέα...δεν ξέρω κάτι πρέπει ν ακάνω γιατί την όρεξη στηνεγκυμοσύνη δεν μπορείς πολύ να την ελέγξεις..όμως την κίνηση όσο ναναι όταν μπορείς , δεν πρέπει να την ξεχνάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα εγώ σήμερα μπήκα στην 36η εβδομάδα και έχω πάρει συνολικά 6kg και αυτό γιατί μέχρι τον 4ο μήνα είχα απίστευτους εμετούς και καθόλου όρεξη για φαγητό.Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με δυο κιλά πάνω απο το φυσιολογικό.

Θα σου πρότεινα να πας σε έναν διατροφολόγο όχι τόσο για την απώλεια κιλών αλλά για να σου δώσει μια πλήρη διατροφή που όμως δεν θα σε επιβαρύνει με παραπάνω κιλά.Βέβαια στην εγκυμοσύνη δεν δίνουν πότε δίαιτα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula1982 έγραψε:

kai go koritsia sth 11h vdomada eftasa ta 79-80 kila apo 75 pou ksekinisa.

epairna omos tin ormoni thn progesteronh kai tora poy thn exo stamathsei sxedon 1 vdomada zygizomai shmera kai eimai 76!!!

apo oreksi allo tipota kai katholou emetous kai sthn diatrofh mou den allakse tipota sto endiameso!

exo ksetrelathei apo th xara moy!

nomizo omos oti prepei na prosexo ligo gia to moraki mou na gennithei eykola oxi gia allo logo !!!!

kai miso tis diaites kai tis diatrofes!!!!!!!!!!!!!!!!!

filakia se oles!!! l_23aba2a64b20862daef4233b21bab2fe_1_.jpg

Ρε συ Αννουλα τη σεξόφωτό είναι αύτή;;;:laugh: Τώρα αυτός της βγάζει το στριγκάκι ;;;; :woohoo: Ετσι να μην ξεχνάμε ότι και στην εγκυμοσύνη το θέλουμε το φίκι φίκι!!!:P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα καλημερα!!

εγω ξεκινησα 54 κιλά την εγκυμοσύνη μου , είμαι στον 5ο μηνα και έχω πάρει ήδη 7 κιλά εκ των οποίων τα 3 τα πήρα από τον 3ο έως τον 4ο.. βέβαια επειδή ξεκινησα αδυνατη δεν μου φαίνονται πολύ αλλά οπωσδηποτε πρέπει να προσεχω..

να τρως πολλά και μικρα γευματα και προσπάθησε να περιορισεις το αλατι, το βραδυ προσπάθησε να τρως πολύ πολύ ελαφριά όπως γιαουρτι , σαλάτες καιφρούτα ( εκτος από μπανανες γιατι παχαινουν τρελά)..απ΄ό,τι καταλαβα είναι πολύ ευκολο να παρουμε γρηγορα κιλά και μη ξεχνας ότι τωρα δεν ασκουμαστε κιολας..

ευτυχως έχει μπει το καλοκαιρι που έχει πολλά φρουτα και καλύτερα από το χειμωνα!! εγω εκει έχω εναποθεσει τις ελπίδες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κορίτσια ευχαριστώ.

μήπως τα ultrogestan μου έκαναν τη δουλεια?

έχω και θυροειδή που παχαίνει ....πέρνω και τ4.

τι να πω, πάντως πρέπει να το κουβεντιάσω με το γιατρό μου γιατι δεν πάω καλά με τα κιλά.και να φανταστείτε κάνω και εμετούς συννέχεια.

δουλεύω και σε κομμωτήριο , επομένως κινούμε κιόλας.:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Κατά δεύτερον μην σε ανησυχεί τόσο το θέμα των κιλών! Τι εννοώ... Απλά πρόσεχε λιγάκι την διατροφή σου! Σαφέστατα κι η όρεξη ανοίγει.. το ξέρω από πρώτο χέρι! Κατά δεύτερον εφόσον έχεις και υποθυροειδισμό + ότι παίρνεις τα χάπια.. επιδεινώνουν λίγο το θέμα των κιλών! Απέφυγε λίπη, φαγητά που περιέχουν πολλές θερμίδες, χυμούς με ζάχαρη, παγωτά και γλυκά! Όσο για διαιτολόγο, επειδή τυχαίνει και κάνω αυτή την δουλειά, θα σε συμβούλευα να πας με το πέρας της εγκυμοσύνης σου ώστε να σε βοηθήσει να χάσεις! Τώρα θα πηγαίνεις και θα έχεις πάρει κιλά και μόνο απογοήτευση θα πάρεις! Προσπάθησε να προσέξεις εσύ.. σου έστειλα κι ένα πμ να έχεις μια ιδέα στο περίπου και μόλις με το καλό γεννήσεις.. τα χάνεις!! ;)

Εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου 52 κιλά με ύψος 1.64! Όπως καταλαβαίνεις ήμουν αδύνατη, με τα πιασιματάκια μου βέβαια! Δεν ήμουνα και σκελετός! Μέχρι τώρα που είμαι στην 29η εβδομάδα, έχω πάρει 12 ολόκληρα κιλά! Το πρώτο τρίμηνο είχα πάρει κοντά στα 4 ή 5! Θεωρώ ότι και για μένα είναι πολλά αλλά απ'ότι βλέπω από την τελευταία φορά που πήγα στον γιατρό και ζυγίστηκα μέχι τώρα 3 βδομάδες μετά είμαι στάσιμη στα ίδια κιλά! Κι η μαμά μου, όταν ήταν έγκυος σε μένα τα έπαιρνε στην αρχή τα κιλά αβέρτα.. και από τον 7ο και μετά 300 γραμμάρια, 200 το μήνα!!

Καλή συνέχεια σου εύχομαι... Κι ότι χρειαστείς μη διστάσεις να μου πεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALISPERA DIMITRA!!!!!!

H ALITHEIA EINAI OTI THELEI LIGO PROSOXH....EGO MEXRI POY MPIKA STON EKTO EIXA PAREI 4 KILA(EGO DEN EIXA EMETOYS).META TON EKTO EPERNA KILA PIO EYKOLA.TO BRADY DEN ETROGA FAGHTO.SYNITHOS ETROGA SALATA K KANENA TOST.MEXRI TO TELOS PIRA 14 KILA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα Καλημέρα! Είναι αλήθεια οτι κατα την περίοδο της εγκυμοσύνης βάζουμε πιο εύκολα τα κιλάκια. Εκτός του οτι ένα πλασματάκι μεγαλώνει μέσα μας και σίγουρα προσθέτει βάρος είναι και άλλοι παράγοντες που οδηγούν σ' αυτό. Χαλαρώνουμε περισσότερο, οι ορμόνες κάνουν πάρτυ, όλοι μας προσέχουν και μας πιέζουν να φάμε για δύο, δεν κινούμαστε άρα είναι λογικο να βάλουμε λίγα κιλάκια παραπάνω. Εγώ δεν είχα βάλει πολλα κιλά. Η αλήθεια είναι οτι πρόσεχα. Τι εννοώ? Έτρωγα αρκετά αλλα πιο υγιεινές τροφές. Ψητά, βραστά πολλά φρούτα γιαούρτι όχι τηγανιτα γλυκά και πολλά ψωμιά. Έκανα βέβαια και τις παρασπονδίες μου. Το στομάχι μου βέβαια ήταν πάντα γεμάτο.Δεν αντεχω να πεινάω. Επίσης περπατούσα πάααρα πολυ. Όχι στο πρωτο τρίμηνο στον έβδομο και τον όγδοο τους υπόλοιπους όμως του δωσα και κατάλαβε. Έπερνα την κοιλιά και έξω απ' το σπίτι. Έτσι έτρωγα και κάτι παραπάνω χωρίς τύψεις. Όμως είναι και ανάλογα την εγκυμοσύνη Εγω είχα σχετικά εύκολη. Μην ανησυχείς ακόμα και περισσότερα να πάρεις με λίγη προσπάθεια θα φύγουν ιδιαίτερα αν θηλάσεις δεν θα το πιστεύεις τί θα τρώς χωρίς να πέρνεις γραμμάριο! Τουλάχιστο έτσι συμβαίνει στη δική μου περίπτωση. Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου χωρίς να έχεις άγχος!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΩΓΟΝΤΑΣ ΑΕΡΑ....

ΕΓΩ ΑΡΧΙΚΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 4ο ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΥΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ( ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΞΕΡΩ..- ΕΙΜΑΙ 1,60 ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ 45 ΚΙΛΑ )

Ο ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 16 ΟΛΟΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΗΤΑΝ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ .ΓΕΝΝΗΣΑ , ΘΗΛΑΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ( ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ) ΤΟΤΕ ΤΣΑΤΙΣΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΟΛΑ ΕΠΑΝΗΛΘΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΦΟΡΑΩ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΜΕ ΣΤΕΝΕΥΑΝ.

ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ: ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΤΙ ΤΡΩΜΕ ΒΕΒΑΙΩΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ.ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΘΕΛΕΙ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ.9 ΜΗΝΕΣ ΑΝΟΙΓΑΜΕ....ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΝΙΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΘΕΜΑ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ. ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 53,5kg ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΑ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ 5 ΚΙΛΑ:ohmy: . ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΤΟΥΣ. ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ 8Ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 61,5 ΚΙΛΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΨΩ ΣΧΕΔΩΝ ΤΑ ΤΗΓΑΝΙΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΑΔΙΑ. ΨΩΜΙ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ. ΑΛΛΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΣΙΩΣ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΒΑΡΒΑΤΟ ΓΛΥΚΑΚΙ. ΠΑΓΩΤΟ, ΚΡΕΠΑ...ΟΤΙ ΒΡΕΘΕΙ, ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ! ΑΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ, ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΧΑΛΑΛΙ, ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΤΑΣΤΑΙΕΣ ΜΑΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΟΧΟΥΣ 9 ΜΗΝΕΣ, ΕΔΩ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΣΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΟΥΜΕ... ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ!!:P Η ΟΜΑΔΙΚΗ ΔΙΑΙΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kounoupidi είσαι τυχερη!!!

πάντως ευτυχως και εγώ μέσα στον 5ο πήρα μόνο 1 κιλάκι!!!

βέβαια προσεχω πάρα πολύ τους συνδυασμούς..τα τρώω σχεδόν όλα σκέτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitra23 έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΡΑ 5 ΚΙΛΑ....:ohmy: ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ 9 ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ...:huh:

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΓΙΝΩ ΤΟΦΑΛΟΣ..:S .ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Η ΤΕΛΙΚΑ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ?:dry:

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΓΕΥΜΑΤΑ:blush:

(ΜΕΣΗΜΕΡΙ-ΒΡΑΔΥ), ΑΛΛΑ ΤΡΩΩ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ:P ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΤΡΩΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΥΧΝΑ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΣΥΝΝΕΧΕΙΑ ΕΜΕΤΟΥΣ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?:S

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΠΟΛΛΑ.:S

ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΟΣΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ...

ΘΑ ΜΕ ΞΕΧΕΣΕΙ....:blink: .ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ.:blink:

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ..ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ...

dimitra23 καλημέρα και από εμένα. Είμαι η Κατερίνα και έχω ένα γιό 11 μηνών. (Δυστυχώς πριν από ένα μήνα έχασα ένα νέο μωράκι....) Εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 56 κιλά. Πριν την εγκυμοσύνη έτρωγα λαχανικά, ψητά και βραστά. Δυστυχώς κατά την διάρκεια της εκγυμοσύνης μου δεν μπορούσα να φάω τίποτε από τα παραπάνω. Είχα αναγούλες, ανακατωσούρες και πολλούς εμμετούς. Έτρωγα συνέχεια σουβλάκια και άπειρη μαγιονέζα... επίσης παγωτό σορμπε... (άκου κόλλημα τώρα...) Όπως ήταν φυσικό τα κιλά ήρθαν και έδεσαν... Διαιτολόγος δεν μπορεί να σου φτιάξει πρόγραμμα γιατί δεν μπορείς να φας τα του διαιτολογίου... Σήμερα 11 μήνες μετά είμαι πάλι 56 κιλά με τάση προς τα κάτω...

Όταν γεννηθεί το αγγελούδι σου θα τρέχεις τόσο πολύ που θα τα χάσεις σίγουρα...

Θα δείς... Έτσι μου έλεγαν και εμένα τα κορίτσια του mammy και δεν το πίστευα... Είναι όμως αλήθεια...

Να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη και μια υπέροχη γέννα !

Τι θερμότερες ευχές μου κοριτσάκι μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Γεια σου! Συμβουλή άκρως φιλική: Πρόσεξε τη διατροφή σου, θα πρέπει να είναι συχνά γεύματα μικρά και απόλυτα να περιλαμβάνουν φρούτα και λαχανικά πολλά και καλά πλυμένα! Μοσχάρι για σίδηρο και υδατάνθρακες.Γλυκά περιορισμένα, προτιμάται η μαύρη σοκολάτα και το γλυκό κουταλιού.

ΓΙΑΤΙ;;;

Καλή ανάπτυξη εμβρύου, αποφυγή για σάκχαρο, καθώς τα πολλά κιλά οδηγούν εκεί...Δυστυχώς! Και τέλος έπειτα θα κάνεις δίαιτα για πολύ καιρό όπως και ΕΓΩ!

Διαιτολόγο απέφυγε, καλύτερα τον γυναικολόγο σου!

Καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Hello..

Ego gelao....

Stin 1h Eggimosini pira 45 kg...

Ase kai den ettroga kai polu..

Se ayti eftasa stin 13 bdomada kai den ebala oute 800 gramaria..

Ekopsa patates,makaronia kai leuko psomi,,,zaxari oute gia asteio...

ola einai olikis alesis...

Kai euxomai na balo MONO 12 kg eos to telos..Ime idi yperbari...(Gia na doume)

Kali mas Epityxia....

an1cnP28v_k0010MjA2NzkyZHwwMDAwNTU0ZGF8SW1hc3RlIHBhZHJlbWVub2kg.gif

dev041pb___.png

as1cvfmNw000010MDAwMDI4N2R8MDAwNjc0NGR8UmFmYWVsaXRzYSBlaW5haQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! :)

Αυτό που παρατήρησα σε διάφορα παρόμοια πόστ, είναι πως το 90% των αδύνατων γυναικών παίρνει αρκετά κιλά στην εγκυμοσύνη.

Εγώ είμαι στην 14 εβδομάδα και δεν έχω πάρει ούτε γραμμάριο.

Είμαι παχουλούλα (+20 κιλά). Στην αρχή της εγκυμοσύνης πήγα σε διατροφολόγο και μου έδωσε κάποιες συμβουλές τις οποίες ακολουθώ και ελπίζω να μην πάρω πάνω από 5-6 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη. Δεν στερούμαι τίποτα. Ο τρόπος μαγειρέματος άλλαξε και οι συνδιασμοί τροφών. Και θα φάω και 2 παγωτάκια την εβδομάδα! Μέχρι την 10η εβδομάδα έχασα λίγα κιλά λόγω της καλύτερης διατροφής που ακολούθησα. Τώρα έχω μήνει στάσιμη αλλά δεν θέλω να πάρω κιόλας.

Ίσως είναι και θέμα οργανισμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:angry: Όχι ρε κοριτσάκι,να είσαι λίγο πιο προσεκτική!!!

Εγώ στο πρώτο τρίμηνο είχα βάλει 1 κιλό..Κ συνολικά 8!Ακόμη δεν έχω σαραντίσει κ είμαι 2 κιλά πιο αδύνατη απο πριν-έχασα 10!

Να πίνεις άφθονο νερό,τα ενδιάμεσα γεύματα ας είναι φρούτα κ λαχανικά,να αποφεύγεις πολύ γλυκά κ αλμυρά κ να περπατάς...Να κινείσαι ασταμάτητα!!

Καλή συνέχεια,φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα, αν και πέρασε ο καιρός και είμαι στα μέσα του 2ου τριμήνου, το θέμα είναι ακόμα επίκαιρο!

ευτυχώς τώρα εχω βάλει συνολικά 7 κιλα!είχα βάλει 10 και έχασα τα 3 με διτροφη.φυσικά συννεχίζω και την κάνω αλλα δεν πεινάω, τρωω νορμαλ πράγματα!Απλα θελει αυτοσυκγράτηση και χαλιναγωγω τον ευατό μου!χααχαχα

σασ ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον και ιδιαιτερα τη φίλη που μου έστειλε τη διατροφή μεσω πμ!

τα φιλια μου και την καλημέρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμενα κοριτσακια .Βρε dimitra δεν την στελνεις και σε εμενα την διατροφη γιατι δεν με βλεπω καλα απο εδω και περα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...