Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οι αλλαγές στο γυναικείο σώμα


lucy

Recommended Posts

γεια!

οι αλλαγες στο σωμα μετα την εγκυμοσυνη ειναι κατι που δεν αποφευγεται.

Πήρα 20 κιλα τα οποία εχω χάσει μετα απο δυο μήνες.Δεν ανοιξε η λεκάνη ομως η χαλαρωση στην κοιλια ειναι δύσκολη περιπτωση...Δυσκολη περιπτωση ειναι και οι ραγάδες που 'ομως κάτι παει να γίνει με κρεμα kelosoft.Δεν χρειαζεται απογοήτευση με λιγη προσπαθεια ολα γίνονται.Anny μην ανησυχείς τοσό θα δεις πραγματικα οτι δεν υπαρχει λογος.

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...
  • Απαντήσεις 127
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ Ν΄ΑΝΥΣΗΧΕΙΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΩΜΑ. ΟΥΤΩΣ Η΄ΑΛΛΟΣ ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑ ΜΩΡΟ, ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΠΗΚΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ (SMALL).ΧΩΡΙΣ ΑΥΣΤΗΡΕΣ ΔΙΑΙΤΕΣ.ΑΠΛΩΣ ΠΡΟΣΕΧΑ ΛΙΓΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ. ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ 11 ΚΙΛΑ, ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΟΚΑΜΩΜΕΝΗ.

ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ, ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΧΑΛΑΡΩΣΗ,Η ΟΠΟΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ, ΘΕΛΕΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ. ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΩ ΜΕΚΡΙΑ ΑΠΟ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΙ ΕΠΕΙΣΗΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΗ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΛΕΠΤΗ..ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 1,5ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΑΠΟ 11 ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣΥ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕΣ...ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΗΞΗΜΑΤΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ ΑΛΛΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΔΗΛ.ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΧΩΡΑΝΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΣΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ, ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΒΑΛΕΣ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ, ΑΛΛΑ Η ΑΛΛΑΓΗ ΛΕΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ. ΕΓΩ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ, ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΜΕ ΠΙΕΖΟΥΝ ΤΑ ΤΖΙΝ ΚΑΙ ΦΟΡΟΥΣΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΟΛΑΝ ΚΑΙ ΦΟΡΕΜΑΤΑ. ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΠΙΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ.(ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ!).ΕΝΩ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΑΚΟΜΗ...

ΖΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΑΥΤΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΣΤΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΑΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΠΟΤΕ! ΑΥΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΥΣ ΑΡΕΣΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudia k apo mena...

stenaxoriomaste gia ta kila gia to soma mas {bazo k ton eayto mou mesa} anti na leme doksa to theo pou exoume igeia k tha ginoume manoules eno alli einai sta nosokomeia..

to soma oso k n allaksei oloi lene oti epanerxetai sta fisiologika tou meta tin genna..:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THOULI ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..

ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΕΣ..

ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΧΥΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..

ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ

ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ!!!! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΜΟΥ!!!

ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΑ ΠΑΛΕΥΕΙΣ,ΤΙΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΟΜΩΣ;;;;;:S

ΟΛΑ ΧΑΛΑΛΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΟΜΩΣ..

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ..:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 months later...

Κορίτσια, εγώ τώρα κλείνω τον 3ο μήνα και μπαίνω στον 4ο! Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι τα κιλά και θέλω την γνώμη σας γι΄αυτό! Γενικά ήμουν πολύ μικροκαμωμένη, ύψος 1.56 και ξεκίνησα με 44 κιλά! Μέσα σε τρεις μήνες και χωρίς να τρώω υπερβολικά έφτασα τα 51 κιλά! Έχω αγχωθεί πολύ γιατί ο ρυθμός ανάπτυξης τους είναι φοβερός! Πού θα φτάσω;;; Έχετε καμμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;;; Έχει τύχει σε καμμιά απο εσάς;;; A! A! Επίσης να σας πω ότι πριν μείνω έγκυος δεν έτρωγα σχεδόν καθόλου. Μήπως γι΄αυτό πήρα τόσα κιλά; Επειδή ξεκίνησα ξαφνικά να τρώω, έστω και λίγο;;; Το θέμα είναι... Πόσα θα πάρω τελικά;;; Θα καταφέρω να τα χάσω;;; Αφήστε που δεν έχω και το ύψος για τοοοοσα κιλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΙΜΑΙ 30 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ 1 ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ 6 ΑΠΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ....ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΕΜΜΕΤΟΙ.ΧΑΧΑ.ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΑ ΝΕΑ...ΕΓΩ ΕΒΓΑΛΑ 3 ΜΙΚΡΕΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ...ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΙΣ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΙ...ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΓΑ ΚΟΚ είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα και κοντεύω να τρελλαθώ!Κλείνω επίσης τον 3ο μήνα και όταν έμεινα έγκυος ήμουν 50 κιλά(1,65ύψος).Τους δύο πρώτους μήνες έβαλα 4 κιλά και πολύ φοβάμαι πως τώρα θα έχω πάρει περίπου όσα κι εσύ!Τον τελευταίο μήνα όπως καταλαβαίνεις δεν ανέβηκα καθόλου στη ζυγαριά!Τι θα κάνουμε??!!! :whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olga kok mu min anxonese katholou kukla mou..ego ksekinisa 43 kila me ipsos 1.60. mexri to 4 mina eixa ftasi ke go 51 kila..genisa prin diomisi mines ligo proora sti 36 ebdomada ke imoun 57 kila ke etroga para poli..me to pou genisa exasa 8 kila!tora thilazo ke ime 49 kila osa ithela na me giati ta 43 de mou arezan katholou..otan genisis tha xasis arketa..filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ritaki, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, γιατί πήρα λίγο κουράγιο!!! Τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη που έχει πάρει τόσα πολλά τόσο γρήγορα και τουλάχιστον αν κρίνω από εσένα, τα κιλά χάνονται μετα! Αλλα τι να πω βρε παιδί μου, μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έχω ακούσει άλλη κοπέλα να λέει ότι έχει πάρει 7,5 κιλά σε ένα μήνα. Τόσο πολύ που ένοιωθα ότι ήμουν η εξαίρεση! Και μάλιστα με ύψος 1.56! Να΄σαι καλά! Μου έδωσες κουράγιο! Αλλά βρε Ritaki, εσύ τουλάχιστον μπόρεσες από τον 4ο μήνα μέχρι την 36 βδομάδα και πήρες μόνο 6 κιλά! Λές να τα καταφέρω και εγώ;;; Γιατί έχω ακούσει ότι το 2ο τρίμηνο και ακόμη περισσότερο το 3ο είναι που παίρνεις τα πιο πολλά! Φιλιά και thanx πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΟΥΝΑ ΜΕ ΥΨΟΣ 1,70 50 ΚΙΛΑ,ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΗΡΑ 20 ΚΙΛΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ.ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ(ΒΕΒΑΙΑ ΘΥΛΑΖΑ 7 ΜΗΝΕΣ).ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ,ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 13 ΚΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ,ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ,ΑΜΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟΤΟΜΑ ΒΑΡΟΣ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olga kok mou i kathe egkimosini ine diaforetiki..i tha ta pari kapoia ta kila sto proto trimino i sto telos..ego gia na me akribis mexri to 5 mina eixa ftasi 50 ke meta ton 6 arxisa na perno pali..gia ena mina imoun statheri sta 50..kamia fora otan pernis apotomo baros mpori na simeni oti anebases zaxaro, giafto ston 5 i 6 mina na pas na kanis kampili zaxarou oposdipote..an kanis sosti diatrofi de tha paris pola kila..ego proseksa poli ti diatrofi mou giafto ke ta katafera!den ine diskolo!ala ke pali sou leo na min anxonese giati me to pou tha genisis tha figoun toulaxiston 8 me 9 kila kai an thilasis kiolas tha figun ke ala!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thanx Ριτάκι, γιατί δεν με αντέχω να με βλέπω έτσι! Και η ειρωνία είναι ότι πάντα ήμουν τόσο αδύνατη και όλοι μου έλεγαν να φάω λίγο μπας και πάρω κανένα κιλάκι! Προχθές με πήρε από κάτω γιατί ανεβηκα στην ζυγαριά και ήμουν 52! Άπό 44 και μόλις μπήκα στον 4ο μήνα! Ευτυχώς όμως πρόσεξα λίγο αυτές τις δύο μέρες και σήμερα είμαι 51. Πάνω απ΄όλα βέβαια να είναι καλά το μωράκι μου. Στις 14 Οκτωβρίου θα πάω στον γιατρό και μάλλον θα μας πει και το φύλλο. Άσε που από την αρχή της εγκυμοσύνης πονάω πολύ στο έντερο μου. Πάντα είχα πρόβλημα με το έντερο, κολικούς κ.λ.π, αλλά ειδικά τώρα λίγο με το ασβέστιο και μαγνήσιο που παίρνω, λίγο το ότι μεγαλώνει το μωράκι και το πιέζει, πονάω πάρα πολύ! Ανεξάρτητα δηλαδή με το τι θα φάω, μετά απο 2- 3 ώρες που έχω φάει αρχιζει να πονάει και πρήζεται η κοιλιά μου. Στον γιατρό πάντως που το είπα, μου είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι και ότι αυτό θα το εχω μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης. Αυτά! Φιλάκια στο μωράκι σου και να είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera!!se katalavaino apoluta..kai go imun polu adunati..tora eimai 21 evdomadon kai piga 5o kg..exo perei sunolo 2 kg..tha mu peis..siga ta kila..alla genika nomizo oti oses itan adinates den einai kako na pairnoun kana kilo...etsi k allios meta ta xanoume...den axizei na xalame tin kaluteri periodo tis zois mas..stin arxi prosexa para polu,tora an thelo kati tha to fao..xwris deuteri skepsi..den eipa na ginoume zoakia...alla oxi kai na steroumaste...

kali egkimosini na exeis!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ manm. Καλή εγκυμοσύνη και σε εσένα! Αν και με μπέρδεψες λίγο... Τελικά έχεις πάρει μέχρι στιγμής 2 ή 5 κιλά;;; Πάντως, όπως και να΄χει, είναι πολύ λίγα! Πώς τα καραφέρνεις; ;Aσε, εγώ από εκεί που είχα αδύνατα πόδια, τώρα έχω κάτι μπουτάκια!!! :) Τελοσπάντων, καλή εγκυμοσύνη να έχουμε!!! Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΌΛΓΑ καλησπέρα!Τελικά καλά σου είπα,είμαι 4-5 κιλά πάνω σε δύο μήνες!Μην ανησυχείς όμως,νομίζω οτι στις αδύνατες φαίνεται εντονότερη η διαφορά.Σκέψου οτι μπορεί να τα είχαμε και ανάγκη αυτά τα κιλάκια για να δυναμώσουμε λίγο.Πάντως έχω την εντύπωση οτι όσο περνάνε οι μέρες λιγοστεύει η όρεξη μου ή αν θες επανέρχεται στα φυσιολογικά.Όπως και να έχει όμως, ένα υγιέστατο μωράκι το αξίζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΛΓΑ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΟΛΓΑ ΜΕ ΛΕΝΕ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ 1,70 ΥΨΟΣ ΕΙΧΑ 50 ΚΙΛΑ.ΠΑΝΤΑ ΑΔΥΝΑΤΗ,ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ.ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΗΡΑ 20 ΚΙΛΑ,ΚΑΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΓΕΝΝΗΣΑ,ΘΥΛΑΖΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΦΥΓΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΤΕ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 13 ΚΙΛΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΩ,ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΩ.ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ,ΝΑ ΤΡΩΣ ΚΑΛΑ(ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ)ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΙΤΑΜΗΝΕΣ,ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etsi opws to egrapsa pos na min se mperdepso???loipn exo parei 2 kg...akoy ti kano.oli tin imera trww pera apo to mesimeriano,polla mikra geumata,polla froyta kai laxanika,alla kathe mia wra tsimpaw kai kati..to vardy trww mono dimitriaka,i giaoyrti me meli kai froyta.to mustiko einai to vrady...kai koimasai kalutera,kai den pairneis kai kila..me exei sosei pou douleuo..an den douleua..ase pos tha xa ginei..

an prosexeis to vardy tha deis diafora..prosexe idiaitera ston 7 kai meta pou pairnoume ta pio polla kila..

me to kalo koritsaki mu!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώπω! Μόνο 2 κιλά! Φτου μη σε ματιάξω! :-) Ρε γμτ δεν μπορώ να καταλάβω πως τα πήρα τόσα κιλά, γιατί και εγώ εκτός από το μεσημεριανό, το βράδυ θα φάω ή δημητριακά με γάλα ή θα πιω ένα χαμομήλι! Και το μεσημεριανό μην φανταστείς ότι είναι καμμιά τεράστια ποσότητα! Φυσιολογικά, π.χ. 2 μπιφτέκια και σαλάτα! Εγώ πιστεύω φταίει το ότι από την μέρα που έμεινα έγκυος, σταμάτησα την δουλειά και δεν κινούμαι καθόλου! Ξεκίνησα από σήμερα να περπατάω λιγάκι, μπας και σώσω την κατάσταση! Το προβλημά μου είναι ότι έκανα μπουτάκια και πισινό! Τελοσπάντων, να είναι καλά τα νινάκια μας! Εσύ έχεις μάθει το φύλλο;;; Εγώ στις 14 Οκτωβρίου! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Jona! Δοξα τω Θεό, δεν είμαι η μόνη!!! :-) Έχεις δίκιο πάντως, μάλλον τα είχαμε ανάγκη αυτά τα κιλάκια γι΄αυτό τα πήραμε έτσι! Τι να πω... Εμένα το πρόβλημα μου είναι ότι έχω κάνει μπουτάκια και πισινό! ;-) Πάντως τώρα που το λες, έχω και εγώ την εντύπωση ότι η όρεξη μου έχει μειωθεί σημαντικά θα έλεγα! Δεν ξέρω, ίσως φταίει ότι αυτόν τον καιρό χειροτέρεψε ο πόνος που νοιώθω στο έντερο αμέσως μόλις φάω κάτι. Πάντως δεν πεινάω σαν τρελή όπως πείναγα πριν 1 μήνα! Άντε να δούμε, λες από αδύνατες να είμαστε τελικά οι πιο χοντρές έγκυες;;; :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μπουτάκια και πισινό αλλά και ένα ντεκολτέ που ποτέ δεν φανταζόμουν χαχα!!(ούτε κ ο άντρας μου!!)Τελικά έχουμε πολλά κοινά!Κι εγώ σταμάτησα τη δουλειά αμέσως μόλις έμαθα τα ευχάριστα και το καθισιό δεν το είχα συνηθίσει. :P Επίσης ένα θεματάκι με το έντερο το έχω τα τελευταία χρόνια και με ψιλοταλαιπωρεί η δυσκυλιότητα. Η συμβουλή του γιατρού μου πάντως ήταν φρούτα, φρούτα και πολλά φρούτα!Για τις πιο χοντρές δεν ξέρω αν τελικά τον κατακτήσουμε τον τίτλο, "ζουμερές" όμως θα μας λες σίγουρα! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...