Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η βαλίτσα για το μαιευτήριο


erma

Recommended Posts

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ.

ΛΟΙΠΟΝ ΟΝΤΩΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΑΡΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ.

ΑΠΟ ΠΑΡΟΧΕΣ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΒΑΛΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΨΑΝΕ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥ ΦΟΡΑΝΕ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΜΑΚΙ ΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΣΤΕ ΕΚΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕΣ.ΘΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΦΟΡΕΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΦΥΓΕΤΕ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΜΑΣ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΖΑΝΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΟΤΙ Η ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!

ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΙΞΕΙΣ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΟΥΝΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 204
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ hara ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΕΓΩ ΜΕΡΙΚΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ..ΣΕ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΗΣΟΥΝ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΝΑ ΕΠΕΡΝΕΣ ΜΕΡΙΚΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΓΕΝΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΣΟΥ ΧΡΗΣΗΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΣΟΥ ΠΑΡΕΧΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ(ΜΕ ΤΟ ΑΖΗΜΙΩΤΟ ΒΕΒΕΑΙΑ!).

ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΣΕ 3ΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΟΛΑ ΗΤΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΚΑΠΩΣ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΠΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΡΙΝ ΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΚΠΛΗΚΤΗ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΧΡΕΩΣΟΥΝΕ "ΔΗΘΕΝ" ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena edw stin larisa pou gennisa sto ygeia....kathe mera fernane to mwro me allo formaki kai plimeno kai xtenismeno diaforetika...xixixiix..egw pantws pira eswrouxa mia xriseww...kai tsak ta petousa oute mazepse stin balitsa lerwmena oute tipota.............mia xara...ase pou pira mono mia nyxtikia gia otan gennisw oles tis upoloipes meres pizamoules............poli eytyxismeni ebdomada.axxxxxxxxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΣΤΟ ΤΡΙΚΛΙΝΟ?ΟΛΑ ΜΑΖΙ?ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ?ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ ΜΗ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝΕ "ΚΟΤΣΟ"?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΟΙΧΗΣΕ 2,500€ ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ 1,500€ ΚΑΙ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΑΡΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ 1,300€.ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.

ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΣΤΟ ΔΙΝΟΥΝΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΧΡΕΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΩΝΟΥΝΕ ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ.

ΞΕΡΟΥΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝΕ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕΣ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΣΙΓΑ ΜΗ ΚΑΤΣΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΧΡΕΩΣΑΝΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ. ΣΤΟ 3ΚΛΙΝΟ ΠΛΗΡΩΣΑ 1687Ε+30Ε 2ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...

ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΗΔΙΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ.

ΕΙΧΑ ΔΗΛΩΣΕΙ 2ΚΛΙΝΟ (1900 ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΤΟ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝΕ ΣΕ ΑΛΛΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ 3ΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΑΔΕΙΑΣΕΙ 2ΚΛΙΝΟ ΑΠΛΟ ΤΟΤΕ ΝΑ ΜΕ ΑΛΛΑΞΟΥΝ. ΑΛΛΑ ΣΤΟ 3ΚΛΙΝΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΗΜΟΥΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ...ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΚΕΙ..

ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΠΑΡΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΕΡΑΝΕ(ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΔΙΚΙΕΣ ΜΟΥ)

ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΤΙΣ ΧΡΕΩΝΟΥΝ...

ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ 1ΧΡΗΣΗΣ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΕΤΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΚΑΙ ΞΕΝΟΙΑΖΕΙΣ...

ΠΑΡΕ ΤΟΥΣ ΤΗΛ. ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.

ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΤΟ ΕΞΙΤΗΡΙΟ, ΤΟΤΕ ΕΛΕΓΞΕ ΤΟ.

ΚΑΛΗ ΓΕΝΝΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΕ ΜΕ ΑΓΧΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝ ΕΓΚΥΟΣ:cheer: ΛΟΙΠΟΝ ΒΡΗΚΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ---ΦΙΛΑΚΙΑ-ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΣ-

Ένα μήνα πριν από την Π.Η.Τ., ετοιμάστε όλα όσα θα χρειαστείτε τις μέρες που θα μείνετε στο μαιευτήριο, καθώς και όλα τα απαραίτητα για να μεταφέρετε το μωρό στο σπίτι.

Η λίστα της μαμάς

4 καλοκαιρινά νυχτικά (στο μαιευτήριο κάνει ζέστη) με άνοιγμα μπροστά ως τη μέση ή 4 πυτζάμες αν σας αρέσει καλύτερα

2-3 στηθόδεσμους θηλασμού

Εσώρουχα

1 ελαφριά ρόμπα για να φοράτε όταν βγαίνετε από το δωμάτιό σας

Παντόφλες (καλύτερα να μην είναι υφασμάτινες στο κάτω μέρος - στο μπάνιο θα έχει διαρκώς νερά)

Σεσουάρ και ότι άλλο χρειάζεστε για να φτιάχνετε ή να πιάνετε τα μαλλιά σας

Νεσεσέρ με τα καλλυντικά σας, σαμπουάν, σαπούνι, αφρόλουτρο, σφουγγάρι, οδοντόκρεμα, οδοντόβουρτσα

Επιθέματα στήθους

Μια κρέμα για την προστασία των θηλών από 100% αγνή λανολίνη (όπως η LANSINOH)

Ρούχα και παπούτσια για τη μέρα που θα βγείτε

Η λίστα του μωρού

Κορμάκι (εσώρουχο)

Φορμάκι

Ζακετάκι

Καλτσάκια

Σκουφάκι

Γαντάκια (για να μην γδέρνει το πρόσωπό του)

Κουβερτούλα (ανάλογα με την εποχή)

Κάθισμα αυτοκινήτου (Καλαθούνες ή πορτ-μπεμπέ δεν ενδείκνυνται. Καλό θα είναι να έχετε εξασκηθεί από πριν στην τοποθέτησή του)

Αν το ταξίδι της επιστροφής είναι μεγάλο θα πρέπει να πάρετε ακόμη μερικές πάνες, μωρομάντηλα και σελτεδάκι για πιθανή αλλαγή.

Σ' αυτή τη περίπτωση και αν δεν θηλάζετε πιθανά να χρειαστείτε ακόμη ένα μπιμπερό που θα το δώσετε για αποστείρωση στο θάλαμο νεογνών λίγο πριν φύγετε, ένα μικρό θερμός που επίσης θα το δώσετε να σας το γεμίσουν νερό και ένα κουτί γάλα σκόνη. Αν βέβαια θηλάζετε τότε δεν θα χρειαστείτε τίποτε από αυτά και το ταξίδι σας θα είναι πολύ πιο εύκολο!

Aλλα προαιρετικά και χρήσιμα

Φωτογραφική μηχανή και φιλμ

Βιντεοκάμερα

Γουόκμαν και μπαταρίες

Κινητό, φορτιστής

Σημειωματάριο και στυλό για να σημειώνετε τις σκέψεις σας ή τις απορίες σας που θέλετε να ρωτήσετε τους γιατρούς

Επίσης την ταυτότητα τη δική σας και του συζύγου σας καθώς και την ληξιαρχική πράξη γάμου (και φωτοτυπίες όλων αυτών) για να δηλώσετε τη γέννηση του μωρού στο ληξιαρχείο πριν φύγετε

Και φυσικά αν αυτό δεν είναι το πρώτο σας μωρό, το δώρο που θα φέρει το μωρό στο μεγαλύτερο αδερφάκι (ή τα αδερφάκια)

Στα ιδιωτικά μαιευτήρια δίνονται σερβιέτες, σλιπ μιας χρήσης, πετσέτες. Στα δημόσια πρέπει να τα φέρετε μαζί σας καθώς και ρούχα για το μωρό για όσες μέρες παραμείνετε εκεί. Μια καλή ιδέα είναι να επικοινωνήσετε και να ρωτήσετε τι από όλα αυτά παρέχει το μαιευτήριο και τι θα πρέπει να φέρετε εσείς ώστε να είστε σίγουρες ότι δεν θα σας λείψει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovanna έγραψε:

emena edw stin larisa pou gennisa sto ygeia....kathe mera fernane to mwro me allo formaki kai plimeno kai xtenismeno diaforetika...xixixiix..egw pantws pira eswrouxa mia xriseww...kai tsak ta petousa oute mazepse stin balitsa lerwmena oute tipota.............mia xara...ase pou pira mono mia nyxtikia gia otan gennisw oles tis upoloipes meres pizamoules............poli eytyxismeni ebdomada.axxxxxxxxxxxxx

Στο Υγεια γεννησα κ εγω...καθε μερα η μπεμπα ειχε κ διαφορετικο χτενισμα...:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

αν ειναι να γεννησετε με καισαρικη παρτε νυχτικες γιατι τις 2 πρωτες ημερες θα εχετε ορο και καθετηρα αρα η πιτζαμα δεν ειναι χρησιμη συν το γεγονος οτο επειδη ερχονατι και σε πλενουν η νυχτικια ειναι πιο ευκολη .Παρτε πιτζαμουλες για τις υπολοιπες ημερες.Επισης αν θελετε παρτε δικοσας μπιμπερο αν δεν θελετε να χρησιμοποιησετε του νοσοκομειο καθως και θηλες συλλικονης και αυτο αν χρειαζετε.Α;επισης αν δεν αντεχετε το κοσμο ενα κουτι ωτοασπιδες γιατι μπορει σε σας να μην αρεσουν οι επισκεψεις αλλα αν δεν εχετε την δυνατοτητα επιλογης μονοκλινου η συγκατοικοι σας εχουν καθε δικαιωμα στις επισκεψεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia mou...

Mpenw ston mina mou tin alli eudomada...

Axxxxx eutixws...

Pote na etimasw valitsa lete???

Ta thelw ola plimmena kai na murizoune teleia...

Eipa mesa tou mai na tin arxisw siga siga...

Esus ti lete???

Ston Kwnstantinou mou oloi mou elegan na tin etimasw apo 6 minwn...

Kai etsi tin eixa etimi...

Wmos pou na ksera,,,itane to prwto mou mwraki...

To dwmateio to exw etimo,,,

Ola ta exw etima,,,

EXTOS APO TIN VALITSA...

Euxaristw...

SAs filw...

Kai o theos mazi sas...

Kai sas euxwme ola ta kalitera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia mou...

Mpenw ston mina mou tin alli eudomada...

Axxxxx eutixws...

Pote na etimasw valitsa lete???

Ta thelw ola plimmena kai na murizoune teleia...

Eipa mesa tou mai na tin arxisw siga siga...

Esus ti lete???

Ston Kwnstantinou mou oloi mou elegan na tin etimasw apo 6 minwn...

Kai etsi tin eixa etimi...

Wmos pou na ksera,,,itane to prwto mou mwraki...

To dwmateio to exw etimo,,,

Ola ta exw etima,,,

EXTOS APO TIN VALITSA...

Euxaristw...

SAs filw...

Kai o theos mazi sas...

Kai sas euxwme ola ta kalitera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοαννα μου με το καλο σου ευχομαι!!

Κοιτα η γνωμη μου ειναι να ετοιμασεις την βαλιτσα μολις μπεις στον μηνα σου. Αν δεν κανω λαθος ειναι η 36 εβδομαδα?

Εν παση περιπτωση γιατι το λεω αυτο?

Εγω π.χ. γεννησα στην 37 εβδομαδα και ολοι μου λεγανε νωρις ειναι μην την ετοιμαζεις...ομως να που χρειαστηκε.

Μαλιστα θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι ειχα κλεισει την τσαντα βαζοντας μεσα τις τελευταιες πετσετες και τις οδοντοκρεμες και οδοντοβουρτσες 2 μερες πριν γεννησω!!!!!!!!!! (τα ειχα παρει ολα καινουργια...).

Οπότε να εισαι ετοιμη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου.. σας καταλαβαινω επειδή εγώ ειχα αγχος με το θέμα πριν γεννήσω, αλλά.. καλό ειναι να επιλέξετε τι θέλετε να παρετε μαζι σας.. Να τα εχετε ετοιμα κάπου τελοςπαντων..

Εγώ γεννησα 39 εβδομάδων κ ωσπου να παω στο δωμάτιο δεν χρειάστηκα τιποτα φυσικά..

Νομίζω οτι αυτο που πρέπει να σκεφτείτε ειναι τα πραγμαγτα που εχετε αμεσα αναγκη.

Αμεσα λοιπον χρειαζεστε ενα νυχτικο φορεματάκι, τουλάχιστον για την πρώτη μέρα, επειδή είτε με καισαρική αν γεννήσετε είτε κανονικά, την πρώτη μέρα θα ειστε ταλαιπωρημένες κ δεν θα ειστε τωρα για ανεβαζε κατεβαζε παντελονια..

Ενα πραγμα θα σας πω ΑΝΕΤΑ ΡΟΥΧΑ, ΕΥΚΟΛΟΒΓΑΛΤΑ Κ ΕΥΚΟΛΟΒΑΛΤΑ. Θα με θυμηθε'ιτε..

οτιδηποτε χρειαστειτε επιπλέον θα σας το φερουνε..

Την πρώτη μέρα χρειαζεστε εσώρουχα, πυτζάμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΟΑΝΝΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΜΑΖΙ!ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΕΤΟΙΜΗ..ΠΗΡΑ 2 ΖΕΥΓΗ ΝΥΧΤΙΚΙΕΣ Κ ΜΙΑ ΡΟΜΠΑ,ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ,ΠΑΝΑΚΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΘΗΛΗΣ ΓΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ ΤΗΣ CHICCO ΠΟΥ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΞΕΒΓΑΛΜΑ,ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΜΑΡΚΑΣ,3 ΚΟΥΤΙΑ ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ(ΕΧΕΙ 4 ΤΟ ΚΑΘΕ ΚΟΥΤΑΚΙ)ΕΝΑ ΝΕΣΕΣΕΡ ΜΕ ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ,ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ,ΞΥΡΑΦΑΚΙΑ,ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΣΩΜΑΤΟΣ BEPANTHOL ΠΟΥ ΔΕ ΠΥΡΙΖΕΙ ΕΝΤΟΝΑ.ΣΑΜΠΟΥΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΤΟ-ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΖΩΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΡΕΜΑ ΣΥΣΦΗΞΗΣ...ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΑΠ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΥΓΩ,ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΦΟΡΤΩΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...

ΓΕΝΝΑΩ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕΣΑ...!

ΦΙΛΑΚΙΑ!

Υ.Γ.ΕΣΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

κοριτσια καλησπέρα,είμαι νέο μέλος και αρκετά αγχωμένη...είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη ...γεννάω στο ΜΗΤΕΡΑ...ειμαι στην 31 εβδομάδα και έχω αγοράσει σχεδόν όλα όσα αναγραφονται ¨" στη βαλιστσα της μαμας"Βέβαια όσο πλησιαζει ο καιρός αγωνιώ...διαβασα τις συμβουλές σας και πραγματικά ηρεμησα άσε που εντοπισα και άλλα που δεν είχα διαβάσει στα διαφορα sites..thanks...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ. ΕΙΜΑΙ 25 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ 'ΚΑΙΕΙ' ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Geia sas koritsia. ti kanete? egw ksekinisa na ftiaxnw ti valitsa mou eimai 32 vdomadwn. Me lene Aria (Ariadni) kai eimai 21 etwn. Itan na gennisw sto Lito alla logo oikonomikwn provlimatwn pou mas vgikan tha gennisw aretaieio. kamia apopsi epi tou thematos? fovamai ligaki ta dimosia. exw akousei polla gi'auto. o giatros mou einai kai sto Lito kai sto Aretaieio. mou eipe ta sin kai ta plin vevaia...alla ama kserei kamia ti epikratei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΡΙΑ!

ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ....

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...