Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mariadaki ευχαριστώ πολύ για τη διευκρινηση;) αυριο λοιπόν!Αχ το κοριτσι μας!αντε και το κιντερακι όπου να ναι.Μηπως εχει κανείς νέα από Μαριμαρι?Εχω καιρω να διδαβασω νέα της τουλαχιστο στο θέμα μας και θα θελα να μαθω πως είναι.

Αναστασακο εσύ που σαι νεαρομανουλα μας?κοριτσια να σας πω κατι?ακομη δεν εχω ετοιμασει τα πραματα για το τοκετο..,ειμαι λιγο στο κόσμο μου και θα τρεχω λέτε,ή μηπως το ενστικτο μου δεν με γελαει ότι δηλαδη εχω ακόμη..μα καλα καθόλου αγχος?!Κατι εχω παθει...το μόνο που με ανησυχει ειναι μηπως δε καταλαβω τις σσπασεις από ψςυτικες δηλαδη και από τη βιασυνη μου πάω νωριτερα και πάλι πισω..:blush:

ει happy mom που σαι κοριτσαρα?Τομα,Αννουλα,Γιουνικακι?κοριτσαρες!!!Βουλιτσα δεν εχουμε χαιρετηθει επισημως σε χαιρετω λοιπόν !Ζουζουνακι που εχεις μανία με το καρμακι θα στο ανεβασω και λιγακι,αληθεια τι ναι αυτο το καρμα και γω το χω μηδενικό..?:huh:

Αντε ομορφούλες παω να κανω πως κανω και καμια δουλιτσα!να φαω και λιγο καρπυζακι!σλουρπ...:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μου καλησπέρα,

το να σου λέει ο γιατρός μας δεν είναι τίποτα δεν σημαίνει οτι δεν είναι κιόλας.. :laugh:

Μπορεί να γεννάς και να μην στο πει για να μην αγχωθείς!!! :lol:

Πήγε η συνηφάδα μου να την δει και της είπε οτι θα έκανε καισαρική την επόμενη εβδομάδα αν δεν έβγαινε ο μπέμπης (42 εβδ) ενώ είχε δει οτι θα γεννούσε άμεσα (δεβ της είπε τίποτα!)!! Και της είπε λίγο πριν φύγει, α, πάρε με ένα τηλ το πρωί να μου πεις τα νέα σου!!!! (με πήρε τηλ το βράδυ κ με ρωτούσε τι να τον πάρει να του πει αύριο, δεν είχε καταλάβει) :laugh: :laugh: :laugh:

Ε όταν γύρισε σπίτι την έπιασαν οι πόνοι!!!!!!!!!!! :silly: :silly: . Τον πάιρνει τηλ τα μεσάνυχτα κ του λέει για τους πόνους και της λέει: "πέσε και κοιμήσου, δεν είναι τίποτα, και έλα το πρωί κατά τις 11.30 να τα πούμε...!!!!" Εχει πολύ πλάκα.. Οπως τα είπε έτσι κ έγιναν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλαρεεεεεες!!!

Ολες καλα??????

Βλεπω την Ελενα μας ονλαιν και χαιρομαι που θα προλαβω να βαλω κι εγω

τις ευχες μου στο βαλιτσακι της!!!!!

Με το καλο λοιπον το μικρο σου καψουρακι!!!!

Φανταζομαι τις πεταλουδιτσες που νιωθεις στην κοιλια σου απο χαρα κ προσμονη!!!!

Εφτασε η ωρα να τον νιωσεις,να τον μυρισεις!!!!

Ολα καλα(μαλλον τελεια) θα ειναι αυριο!!!

Στελνω τις θετικες μου σκεψεις,ενα τελευταιο λικνισμα-χορευτικο της τσαχπινας ειδικα αφιερωμενο στο Δημητρακη κ ενα τερσατιο φιλι!!!!!! :kiss::)

Οι υπολοιπες θεες-μπουλουκες????

Η Ευα(κιντερ) περιμενει τη σειρα της!!!!Αντε να ετοιμαστει κ το δωματιακι εντελως να ξενοιασεις!

Τομα με γειαααααααα τα πραγματακια σας!!!!!!! :)

Λινακι με τη χοντροκεφαλιτσα σου :P τι δουλεμμα εφαγες χθες με αυτα που εγραφες για την κορουλα σου!!!!Ευτυχως δεν μ'αφησε το μαμμυ να στειλω το ποστ! :laugh:

Εβινακι,Λινα κ ολες οι Σαλονικες...Απο παιδιατρο τι εχετε κανει????Στειλτε μου κανα πμ αν θελετε!

Μαριαντα,Εφουλακι μου,κ ολα τα κοριτσακια :kiss::kiss: !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια... Συγκινήθηκα! Σας υπέρευχαριστω!!!

Νελλάκι, Βούλα .. Ευχαριστώ για τις ευχούλες σας! Και εσείς να χαίρεστε τα διαμαντάκια σας!

Kideraki, μην φοβάσαι! Νορμάλ τα πονάκια! Κι εγώ τα έχω σ'όλη την διάρκεια του ένατου! Ετοιμάζεσαι και εσύ!! Με το καλό και μ'έναν πόνο και σε σένα εύχομαι αν δεν σε προλάβω μετά!! Από κλάμα... άλλο τίποτα!!! Ορμόνες!! :S

Φανούλα σ'ευχαριστώ!! Αυτό μου λένε όλοι!! Το κοιτάς και λες: " Καλά, αυτό ήταν μέσα στην κοιλιά μου;;" :woohoo: Καλή φάση! Έχω αρχίσει κι αγωνιώ να τον κρατήσω... Κι εγώ να σου πω.. στρουμπουλό τον περιμένω!! :laugh: Χοντρούλη σαν τον μπαμπά του!! :P

Μarianda μου... Αμοιβαία τα αισθήματα!! Κι εγώ σε νιώθω πολύ δικό μου άνθρωπο! Κι εννοείτε πως αν τα καταφέρεις και μόνο αν μπορείς θα χαιρόμουν να έρθεις! Θα σου στείλω μήνυμα κι αν μπορέσεις.. έλα!! Αν πάλι όχι μην στενοχωρηθείς και δεν κάνει!! Πάνω απ'όλα εσύ και η μπουμπούκα!! Άλλαξε επιτέλους και το τικεράκι σου!! Κοντοζυγώνεις!! Έφτασες... κι εσύ!!

Foulinaki μου... , σ'ευχαριστώ καρδιά μου και σένα πολύ πολύ!! Εννοείτε πως αυτό το παιδάκι θα εισπράξει όλα τα φιλάκια απ'όλες τις κοπέλες εδώ μέσα!! Μμμμ.. Τυχερός ο μούργος!! :P

Εφάκι μου... έφτασα στο τέλος!!! :blink: Μετά.. ξέρεις!! Θα σε ρωτάμε συνέχεια μια για το ένα, μια για τ'άλλο.. Είπαμε μιλάει η εμπειρία πάνω απ'όλα!! Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ και σένα!!

Ζουζουνίτσα μου, πλησιαζεις κι εσύ.. Μπαίνεις στο μήνα σου αύριο μεθάυριο.. Αχ βρε κορίτσια έχω συγκινηθεί πάρα πολύ! Μα πάρα πολύ! Δεν περίμενα πως θα ήταν τόσο όμορφο συναίσθημα!!Να ξέρεις ότι με τα κορίτσια που μοιράστηκες όλη την εγκυμοσύνη, τις ίδιες αγωνίες, τις ίδιες εξετάσεις.. γεννάμε η μια μετά την άλλη.. και έχουμε τα μωράκια μας.. Αααχ θα βάλω κι εγώ τα κλάμματα... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!!!!ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΟΥΛΑΣ ΜΟΥ!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ !!!ΛΙΑΝΤΑΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΕΚΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΑΝΙΨΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!ΒΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!ΔΩΣΕ ΤΗΣ ΜΕΤΑ ΤΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΜΑΓΟΥΛΙΘΡΙΝΑΚΙΑ ΤΗΣ!!ΧΙΧΙΧΙ!!!ΣΕ ΦΙΛΩ!!!:kiss: :kiss: ΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΞΕΧΑΣΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα έγραψε:

Τόμα μου, αν θυμάμαι καλά είσαι από Λευκωσία ε;

Καλή μου ακούγεται η παιδίατρος σου... μπορείς να μου δώσεις τα στοιχεία της;

Ακόμη δε μίλησα με τη γυναικολόγο μου γι' αυτό το θέμα.

Επίσης, μπορείς να με κατατοπίσεις τι γίνεται με τις άδειες μητρότητες και τα επιδόματα;

Βρήκα κάποια πράγματα στο ίντερνετ... θα με βοηθούσε, όμως, ακι η δική σου γνώση.

Καλησπερα σας!

Ελενακι μου γλυκο να σου ευχηθω με ενα πονο ολα θα πανε τελεια και θα σκεφτομαστε! Σε λιγες ωρες θα κρατας το μωρακι σου αγκαλια :woohoo: !

Νανουκα μου σου εστειλα μηνυμα με ο,τι με ρωτας.

Φιλακια!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα σας!!!B)

Εχθες είχα πάει για το doppler..σε αυτό το διαγνωστικό στον Πειραιά.

Τα μηχανήματα τους δεν ήταν & ότι καλύτερο σε σχέση με αυτά του Εμβύου στο Κολωνάκι.:(

Ετσι δεν τον είδαμε πολύ καλά στον έγχρωμο..

Ενώ ο γιατρός μου τον τράχηλο τον βγάζει 2,2 αυτοί τον έβγαλαν 2,8 & γενικά μου είπαν ότι όλα καλά ...

Μόνο ο πλακούντας είναι λίγο γερασμένος. Είναι 2150 gr ..

Dalia για άλλη μια φορά τις καλύτερες ευχές μου!!!:kiss:

& φυσικά σε όλες όλες να έχουμε καλό υπόλοιπο & καλό τοκετό.. γιατί μπορεί κάποια να μας την κάνει απροειδοποίητα!!!:woohoo: :woohoo:

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ.ΕΓΩ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΕΝΤΟΝΑ.ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΑΠΕ.ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dalia μου

με το καλό να γεννηθεί το μωράκι σου.....

...... με έναν πόνο έρθει στην ζωή

το μπεμπάκι

και να σας γεμίσει απέραντη ευτυχία!!!!!

Σιγά σιγά ετοιμαζόμαστε όλες

να «εκενώσουμε» το ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ μαμάδες

και να μπούμε στο νέο post-άκι

που θα μας ανοίξει η Happy mom

με τις ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ μανούλες......!!!

Mε το καλό σε όλες μας......

.......να γεμίσουμε τον κόσμο

με .....χαρούμενα μωράκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχθές , εμείς, 36+6 ζυγίζαμε 2.444gr

και είμαστε κ καθ´όλα υγειέστατοι,

δόξα τον Κύριο.....

Φιλία γλυκά σε όλες σας......!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου μεσα εισαι πουλακι μου?ερχεται η αγαπη σου σιγα σιγα??:P τον μεγαααλο εννοω!!παρε ενα καρμακι που σε αγαπω πολυ πολυ!!!

κιντερακο..ετσι που μου τα λες...ετοιμασου ..πιασε χερακι της ελενιτσας κ πατε παρεϊτσα στο μαιευτηριο!!!!καπως ετσι ειναι τα προεορτια...σιγα σιγα εεεεερχεται!!!!

νταλια μου ακομη μεσα κ συ? δεν εχεις υπνο γλυκια μου απο την αναμονη κ το αγχος? ετσι ημουν πριν γεννησω το γιο μου...ειχα ραντεβου το πρωι..κ ολη τη νυχτα δεν εκλεισα ματι....:blink:

Ολα θα πανε τελεια!!!!!μην ανησυχεις καθολου..Ξημερωνει η πιο υπεροχη μερα για σενα αυριο...η πιο σημαντικη!!!!

χαλαρωσε ..και ζησε την!!!!αχχχ με το καλο !!!!!

αναστασια εισαι τρελογκωωωωω!!!

μαντω μη στεναχωριεσαι..ολα καλα θα πανε!προχθες ημουν κ γω στο εμβρυο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες... γράφω το τελευταίο μήνυμα ως εγκυούλα... Θα επανέλθω με τον άντρα της ζωής μου πίσω τον μικρό!! Πολλά πολλά φιλάκια!! Ευχαριστώ όοοοολες σας για τις ευχούλες σας!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με έναν πόνο γλυκειά μου! Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!

Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το γιο σου υγιέστατο!

Θα περιμένουμε νέα σου! Ο Θεός μαζί σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα βγήκα Εφάκι μου

κ δεν συναντηθήκαμε.....

Γιατί είναι τρελέγκο το Αναστασάκι;

Κοτσανούλα έκανε;

Dalia, MHN φοβάσαι τίποτα!

Εμείς είμαστε εδώ για να σου στέλνουμε

θετική ενέργεια...... Όλα θα πάνε καλά!!!

Ξημερώνει η ομορφότερη μέρα της ζωής σου,,,

30/7.......!!! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου καλημερούδια και πολλα χαδακια στις κοιλούμπες σας από μένα....!!!:P

Αραγε το Νταλακι μας να γέννησε?ΑΧ Παναγιτσα μου να πήγαν όλα καλα.!Συντομα να ακουσουμε τις συγκινητικες τις περιγραφες..

Εσύ Καλό μου Κιντερακι σα να σε κόβω να γεννας συντομα...πολύ συντομα!Αντε να δουμε ποιες θα παιρνουν σειρα..

Μαριμαρακι φιλακια , χαιρομαι που ειστε καλα και σου στελνω ζουζουνιαστα φιλακια!

(ωχ κλωτσιάαααααααααααααααα καλε καλα,μανα σου είμαι λίγο τακτ!ενας σεβασμός τελος παντων, από τωρα αντιδραση...τστστστστστ:huh: ?)

Ζουζουνιτσα τι ειπαμε?ψυχραιμίαααααααααααα...μην βιαζεσααααααααααααιιι!

Αντε πάρε ένα καόμη καρμακι,αφου ξερω ότι σου αρεσουνεεεε!Εβινακι μου γλυκο!

Αναστασούκο καζούρα ε?με τη κεφαλα της μπεμπούλα μου,ή με μένα που τσιμπάωωωωωωωωωωω:dry:?...Για παιδιατρο που ρωτησερς και γω ψαχνω μεταξυ γνωστών,κοιτα ο κΑθενας μου εκθιαζει το δικό του οπότε στη τυχη μαλλον????Σκοπευω να ρωτησω και τη γιατρό μου...

Μαντωωωωωωωωωω,οχι στεναχωριες καλή μου....πολλα πολλα φιλακια και πολυ πολύ θετικη ενεργεια απο μενα κια τη μικρη μου αγεννητη θεα,οπτασία, μοντελο,μπεμπαρα!

Happymom,πως ειναι αραγε να ξερεις τι σου γινεται?Καλύτερα ή χειροτερα από το αγνωστο για ότι ακολουθήσει...γιατι ενα φοβο προς το αγνωστο τον εχουμε να μη λέμε,για τηΝ ομορφη κοΡη μου και μένα λεω...καλα καλα μονο για μενα τη φοβιτσω:blush:

ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΟΙΛΟΥΜΠΕΣ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΜΙΑ ΜΙΑ ΟΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ...ΕΔΩ ΘΑ ΜΑΙ..ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ...ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΖΕΣΤΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!

Σημερα το γεγονος της ημερας ειναι η γεννηση του Δημητρακη της Ελενας!!!

Ανυπομονω να μαθω καποια στιγμη νεοτερα!

Ενα ταξιδι κανουμε κοπελιες...Με λεωφορειο!Ειμασταν ολες στη γαλαρια κ τραγουδουσαμε ανεμελα και τωρα.....Αρχισε η διδυμομανουλα μας η Ελενα και τωρα η καψουρομανουλα...Κατεβαινουν στις στασεις τους για το ραντεβου με τα ψυχουλινια τους!!!!!!!

Ας τραγουδησουμε λιγακι ακομα πριν να ερθει η σειρα της επομενης να πατησει το κουμπακι!!!

(Τι λεω σημερα???? Εχω ξεφυγει?!!! :blush::P )

Πωπωωωωωωω!!!Ολες οι καρακουκλαρες,πανεξυπνες,θεες εδω ειμαστε πρωι πρωι!!!!Εεεεεε Λινα μου!χαχαχαχχαχαχαχαχαα Για σενα χτυπαει η καμπανα!!!!

Μεγαλες ψωναρες ειμαστε!!!!!!

Η αγαπημενη μου happy mom υποσχεθηκε καρμακι στο μαριμαρακι και ενω ειπε εμενα τρελλη...Μαλλον της το μειωσε αντι να το αυξησει! :P Τρεχω απο πισω σου να διορθωσω τις ζημιες σου!!!!!!!Ποντιααααα!!!χαχαχαχαχα

Λοιπον....Σημερα καθισιο(ενω τοσες μερες ξεσκιστηκα στη δουλεια :P:P:P )!!!!

Ορεξη για κουβεντα...Μπολικη!!!!!!Φιλακια προς το παρον!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ?ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΡΑΓΕ Η ΝΤΑΛΙΑ ΜΑΣ?ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΕΝΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΤΟΚΕΤΟ.ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΜΕ ΠΕΘΑΝΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΗΡΕΜΗΣΑ ΚΑΠΩΣ.ΟΥΤΕ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΠΛΕΥΡΟ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! μπηκα να δω αν γεννησε η ελενιτσα..κ επεσα πανω στη συμπεθερα!!!

μπορει να μαι μουφα ξανθια..αλλα το εσωτερικο του κρανιου..ειναι ανεπηρεαστο!! παρε κ συ ενα καρμακι γλυκο χαζοκοριτσο!!!κ σε αγαπωωωω πολυ!!!αντε και θα αργησωωωω

φουλινακι..η καθε εμπειρια ειναι διαφορετικη...Αλλα κι οι ασχημες ή οι πονεμενες ..ξεχνιουνται μπρος στο θαυμα!!!για αυτο κ συνεχιζουμε να ....γενναμε!!τι αξια εχουν λιγες ωρες μπροστα σε μια ζωη??

η δικη μου εμπειρια..ηταν ..τιποτε...καισαρικη με ναρκωση...Πονος που αντεχεται...Μου αρεσει ομως που ξερω τι αντιμετωπιζω..κ δεν φοβαμαι τη διαδικασια....

ΜΟΝΟ ΝΑΝΑΙ ΓΕΡΑ!!!

Κιντερακο υπομονη...θα ξαναρχισουν τα ιδια συμπτωματα!!!!

φιλιααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρελλοκομειο!!!!Ψευτο ξανθουλα μου!!!!

Αντε να φτιαξεις νυχια-μαλλια κ οτι αλλο!!!!!

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Κιντερακο κουραγιοοοοοο!!!Ερχεται η σταση σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε; Κιντερ σε βλεπω να γεννας πολυ συντομα, η Ελενα μαλλον ακομα δεν εχει γεννησει της εστειλε μηνυμα αλλα δεν εχει απαντησει ακομα οποτε μαλλον ακομα γενναει, εκτος αν χαζευει το αγγελουδι της στην αγκαλια της αν και η φυσιολογικη γεννα παιρνει αρκετη ωρα οποτε μαλλον ακομα το παλευει, εγω χτες δεν μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα κατα της 8 το πρωι με πηρε ο υπνος βρικολακιασα μιλαμε :silly: φιλια πολλα σε ολες και για οτι νεωτερο τα ξαναλεμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρετω τα ομορφα κοριτσια:P :P

εγω χανομαι λιγο γενικα ...λογο χρονου,δουλεια πολυ,χιλιομετρο πολυ,

αλλα 2 παιδια,μπολικα ζωα,αλλα οσο προλαβαινω σας παρακολουθω και σας διαβαζω ;)

ευχομαι να πηγαν οοοολα καλα με την dalia.....:)

Foulinaki καλυτερα να μην ξερεις παρα να ξερεις ,,,χαχαχα.....εγω τωρα που ξερω εχει παγωσει λιγο το αιματακι μου:unsure:

αλλα ξερω οτι οταν θα κρατησω την μπεμπουλα μου στην αγκαλια μου θα τα ξεχασω ολα ...θα πω καντε με οτι θελετε τωρα:P

εχθες πηγαμε κι εμεις γιατρο,μας εξετασε και απο κατω(δεν καταλαβα τιποτα ευτυχως) ,ειπε οτι ολα ειναι μια χαρα και εχουμε 2 βδομαδες ακομη στα σιγουρα για την αφιξη της κορουλας μας ,αν συμπληρωσουμε ειπε τις 2 βδομαδες αυτες μπορει να γεννηθει με πληρη ασφαλεια,φυσικα ειπε θα περιμενουμε οσο χρειαστει...

του ειπα οτι εχω πολυ εντονους πονους βεβαια και ειπε να μην ανησυχω αλλα να κανω πολυ sex:blush: :blush: για να γεννησω πιο ευκολα χαχαχα!!!!ολα τα λεφτα ο γιατρος......

το μονο αρνητικο ειναι οτι κι εμας τον πλακουντα τον βρηκε σε οχι πολυ καλη κατασταση:unsure: και ανησυχησα λιγο,με ρωτησε αν την αισθανομαι ολη μερα και ποσο συχνα και του ειπα πως ολη μερα κουνιεται και κλωτσαει ασταματητα απλα το βραδυ που θα κτασω επιτελους για καμια ωρα να ηρεμησω αρχιζει να σφιγγεται και να πετρωνει η κοιλια μου.....

απο ετοιμασιες ευτυχως τελειωσαμε ,ψωνισαμε τα παντα ,τα επλυνα οοοολα και τωρα το σ/κ εχω σιδερωμα,μου λειπουν μονο 2 σουτιεν θηλασμου που δεν μπορεσα να βρω σε αλλα καταστηματα και εχει μονο στο Λητω,ετοιμασα και την βαλιτσα μου για την κλινικη και μετα το σαβ/κο θα ξεκινησω σιγα σιγα γενικη καθαριοτητα /απολυμανση του σπιτιου και αναδιαμορφωση της κρεβατοκαμαρας μου για να μπει το λικνο της μπεμπουλας :)

αυτα προς το παρον......σας τα ειπα ολα μαζεμενα sorry:P

filakia σε ολες:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...