Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Dalia με το καλό!! Ερχεται η μεγάλη μέρα εε??

Εμείς γεμίσαμε τη συρταριέρα με τα φρεσκοσιδερωμενα (από τη μαμά μου) ρουχαλάκια του μωρού..:laugh:

Μόλις τελείωσα το μαγείρεμα , έφτιαξα μοσχαράκι νουά κοκκινίστο με πουρέ & μοσχαράκι νουά λεμονάτο με ρύζι για όλα τα γούστα!!

Την προηγούμενη εβδομάδα είχα μπει σε διάφορα site για να μου στείλουν δείγματα κουπόνια.

Σας ενημερώνω για να πάρετε & έσεις ..

1. Η nivea ανταποκρίθηκε αμέσως!! Σε 3 ημέρες είχα στο σπίτι τα εξής: κουτί πλαστικό με λίγα μωρομάντηλα, 2 ορούς ,1 σαμπουάν-αφρολουτρο 0-3 ετών, δειγματάκια κρεμούλες για συγκάματα & εκπτωτικά κουπονάκια..

2.Babylino έστειλαν κουπονάκια & βιβλιαράκι με πολύ χρήσιμες πληροφορίες για το μεγάλωμα του μωρού.

3. Σήμερα μου έστειλε η septona τα εξής:

1 πακ.μωρομάντηλα 72 τεμ.

2 μικρά μωρομάντηλα των 20 τεμ.

4 πακέτα των 25 τεμ make up remover!

2 πακέτα υγρά μαντηλάκια των 15 τεμ για τα χέρια -antibacterial-

1 πακέτο βαμβάκι

2 πακέτα δίσκους ντεμακιγιάζ (130 δίσκοι! 70 μικροί-60 γίγας!)

1 πακ.56 τεμαχίων μπατονέτες ασφαλείας για παιδιά

2 πακ 300 τεμ μπατονέτες !

Σήμερα έχω κλείσει ραντεβού για ντόπλερ στον Πειραιά στο Διαγνωστικό Χαλάτση , το είχαν γράψει κάποιες κοπέλες εδώ στο site ότι είναι καλό.

Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να το κάνω αλλά έχω περιέργεια να το δω έγχρωμο & να πάρω & μία 2η γνώμη για τον τράχηλο κτλ.

Πάντως τη Δευτέρα που με έβαλε στον καρδιοτακογράφο.. μου είπε ότι ήταν πολύ καλά !!

Αλήθεια τι βλέπουν στον καρδιοτακογράφο? :dry:

ΑΑΑ Αν θυμάμαι καλά σε κάποιες από εσάς ..δεν θυμάμαι σε ποιες ακριβώς :S είχατε γράψει ότι ο γιατρός σας είχε ψαχουλέψει!! Ε λοιπόν με ψαχούλεψε & εμένα :woohoo: Ηθελε να δει πόσο χαμηλά είναι το μωρό..& ναι είναι πολύ χαμηλά..:(

Μέχρι τις 2 τη νύχτα είχα ενόχληση ..είχα ξεσυνηθίσει βλέπετε & με έτσουζε το αντισηπτικό που είχε βάλει.. Χάλια ήταν!:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madojohn το προβλημα που εχεις εσυ εγω το ειχα στον γιο μου, 34η εβδομαδα στο ντοπλερ ειδαμε ωριμο πλακουντα και χαμηλα αμνιακα, αμεσως ο γιατρος μου εκανε μια ενεση την μια μερα για να ωριμασουν τα πνευμονια του μωρου και μια την αλλη και εκανα και καθε μερα ενεσεις ινοχεπ για τον πλακουντα την αλλη εβδομαδα ξαναπηγα και ειχαν καλυτερεψει τα πραγματα ημουν 35η εβδομαδα τοτε, το αφησαμε μια εβδομαδα ακομα και την 36η που ξαναπηγα παλι ολα ειχαν χειροτερεψει και σε δυο μερες μπηκα για καισαρικη, το μωρο ηταν 2080γρ μια χαρα στην υγεια του δεν χρειαστηκε οξυγονο καθολου καθως ειχαν ωριμασει τα πνευμονια του και ανεπνεε μονος του, απλα τον βαλαν στην απλη μοναδα κατω λογο προωροτητας και λιγον κιλων και ετσι κατεβαινα κατω να τον δω και να τον ταισω βεβαια οταν βγηκα απο το μαιευτηριο τον πηραμε μαζι κανονικα δεν μου τον κρατησαν. μη σε απασχολει αυτο που συμβαινει ολα καλα θα πανε απλα μου κανει εντυπωση που δεν σου εκανε καποια ενεση τουλαχιστον για τα πνευμονακια του σε περιπτωση που αναγκαστεις να γεννησεις τι να πω ο καθε γιατρος τα δικα του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΒΛΕΠΩ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ.2 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΞΕΠΑΤΩΘΕΙ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΨΩΝΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΗΡΘΕ Η ΚΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΓΥΜΝΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΕΝΟ ΝΑ ΜΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΕΣΑΣ ΕΤΣΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?ΤΗ ΠΗΡΑ ΟΛΟ ΛΑΧΤΑΡΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΛΑΤΡΕΨΕΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ?ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΨΑΧΟΥΛΕΜΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΑΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΔΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA ΜΑΝΤΟΤΖΟΝ ΠΟΝΕΣΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΕ............. ΨΑΧΟΥΛΕΥΕ;;;;ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΕ ΨΑΧΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ!!!!!

Δεν πόνεσε ιδιαίτερα... :woohoo: Απλά ήταν πολύ ενοχλητικό ..ειδικά αν έχει καιρό να μπει κάτι εκεί κάτω..:laugh:

Εμένα βέβαια μου κάνει κολπικό για να δει τον τράχηλο αλλά δεν είναι το ίδιο ,γιατί το ματσούκι του κολπικού μπαίνει πολύ λίγο μέσα..:S

Είχα μια ενόχληση αρκετή ώρα & αυτό που με χάλασε πολύ ήταν ένα αντισυπτικό που είχε βάλει στα γάντια του & μετά με έτσουζε για ώρες..

Μου το έκανε ύπουλα.. Δεν μου είπε τι θα μου κάνει, μου είπε απλά να βγάλω το εσώρουχο & τσακ...την έκανε τη δουλειά!!:woohoo: :woohoo:

Οτι είναι για καλό μας το κάνουν πάντως... Υπομονή για τα μωράκια μας ;)

Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Foulinaki... φοβερή περιγραφή!! Άκου το μωράκι κεφάλας... Μια χαρά είναι το κοριτσάκι σου!! Μην αγχώνεσαι! Όλα θα πάνε καλά! Κι εμένα είναι ψηλά, κι ο τράχηλος μακρύς και κλειστός αλλά εύχομαι ότι όλα θα πάνε καλά! Τα κιλά του μπέμπη καλά.. ο πλακούντας έχει παραωριμάσει..

Ζουζουνίτσα.. , μια σταλίτσα τα ζουζουνορουχαλάκια αλλά στο σιδέρωμα κι εμένα ρε κορίτσι μου μου φεύγει ο πάτος!! Τ'άτιμα και δεν τους φαίνεται ότι είναι τόσο μπελαλίδικα!! :P

Μαντώ.., εύχομαι να πάνε όλα καλά! Να μην κάνει τίποτα από δω και πέρα... γιατί μετά με το νινί .. θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις!!

Νανούκα.., σ'ευχαριστούμε πολύ... Με το καλό και σε σένα κοριτσάκι μου!!

Kider.., μην στενοχωριέσαι βρε! Πολλές φορές μας κακοφαίνεται κάτι γιατί νομίζαμε πως αλλιώς το είδαμε κι αλλιώς δείχνει! Κι εγώ το έπαθα! Το συνηθίζεις όμως! Και μόλις μπει και το νινάκι μέσα.. θα είναι ανεκτίμητο!!

Ούτε κι εμένα μου έβαλε χέρι ο γιατρός!! Λογικά μεθαύριο... που θα μπω Ιασώ!!

Αναστασία..που είσαι σήμερα;; Είδες... Χτυπάω την κάρτα μου!!

Μαριαντάκι.. πολλά φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MADO μου μην απελπιζεσαι σε παρακαλω και κανε οτι σου λεει γιατρος σου σε πολυ ξεκουραση ηρεμία ,φρουτακια και νερό και όλα θα πανε καλα.Εξαλου πλεον αυτα ξερεις οτι αντιμετοπιζονται.Μονο να σκεφτεσαι θετικα και καθολουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ κουραση.B)

Αχ νταλιτσα μου εχεις δικιο αλλα οπως και να ναι ενα αχγος το παθα λογικό δεν ειναι οταν ενω εισαι στην 37η να σου λένε οιτ το κεφαλακι (λεμε)ειναι 3 βδομαδες μπροστα!!!Ζοζουνιτσα και εγω αυτο ειπα οτι το μυαλό της ειναι πολύ ανεπτυγμενο και ηθελε χώρο.

Εμενα παντως ακομη δεν με ψαχουλεψε,μόνο εξωτερικα...αλλα εχω ακόμη:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!! ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟ ΖΩΟΟΟΟΝ!!!!ΑΧ ΩΡΑΙΑ ΜΑΝΤΟΖΟΝ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΨΑΖΧΟΥΛΕΜΑ!!!!!ΔΕ ΜΑΡΕΣΕΙ!!!!:woohoo: ΦΟΥΛΙΝΕΛ;;;; ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΚΕΦΑΛΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΛΟΓΩ ΜΥΑΛΟΥ!!ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!!!ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΦΙΛΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΣΟΥ!!!!ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΡΕ!!!ΜΑΤΡΣ ΜΟΥΤΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγραφα μιση ωρα(σχεδον στην κυριολεξια) και με εκανε προυτς προυτς το μαμμυ κ χαθηκε οοοοοολο εκεινοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!Στο καλο.Νευριασα παλι!

Σας χαιρετω λοιπον!Να προσεχετε κ να ξεκουραζεστε!!!Φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!

Τι μου κανετε?

Εγω ειμαι καλα αν και σημερα παλι ξυπνησα με πονακια. Ηρθαν τα επιπλακια, η καλαθουνα, το καροτσι, το καθησματακι αυτοκινητου, το παρκοκρεβατο και η αλλαξιερα-μπανιο. Ειναι ολα τελεια! Τα πηρα ολα σε λαχανι-πρασινες αποχρωσεις. Και εγω και ο αντρας μου περναμε εξω απο το δωματιο του μωρου σταματαμε λιγο χαζευουμε και μετα προχωραμε πιο κατω :cheer: ...

πηγα και ειδα και την παιδιατρο πολυ καλη γυναικα μου μιλησε για το θηλασμο και ποσο σημαντικος ειναι για το μωρο. Επισης μου ειπε οτι θα με βοηθησει πολυ με το θεμα του θηλασμου θα ερχετε ακομα και στο σπιτι να με βοηθα.

Το Σαββατο θα ετοιμασω βαλιτσα μαιευτηριου. Τη Δευτερα μπαινω στο μηνα μου.

Τι αλλα νεα κοριτσακια? Δε γεννησε καμοια εε?

Σας φιλω ολες γλυκα αν και δεν πολυμπαινω σας σκεφτομαι συχνα! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!! Ακόμα εδώ!! Χτυπάω και σήμερα την καρτούλα μου!! Εχθές το βράδυ να μην μπορώ με τίποτα να κοιμηθώ.. Όλο να κάνω πιπί σηκωνόμουν!! Και αφού με παίρνει ο ύπνος.. :P Ξυπνάω από έναν δυνατό πόνο κατά τις 6 :blink: σαν αυτόν όταν περιμένεις την περίοδο σου!! :S Αμάν λέω... Τι ειν'τούτο;; Τελικά προσπάθησα να ηρεμήσω και μου πέρασε και πάλι ο πόνος!! Ω.. ναι.. δεν ήθελε ακόμα ο μικρούλης να γεννηθεί!! .. Δεν ξέρω τι συναισθήματα έχω ακόμα!! Χαρά σίγουρα, αύριο επιτέλους θα δω το νινάκι μου! Φόβο;; Μπορεί και ναι... μπορεί και όχι... Έχω συνειδητοποιήσει ότι ούτως η άλλως είναι μια διαδικασία που θα πρέπει να περάσω! Προσπαθώ να το πάρω χαλαρά... όσο γίνεται! Βέβαια καθώς πλησιάζει η ώρα τόσο πιο πολύ θα χέζομαι από τον φόβο μου!! :unsure:

Εχθές έριξα το περπάτημα της αρκούδας που λένε!! Κατακοπιάστηκα! Να πονάει μέση, να μουδιάζουν τα πόδια, να αισθάνομαι τον μπόμπιρα να μου κουνάει όλα τα εσωτερικά μου όργανα... αλλά εγώ απτόητη!! Δεν το έβαλα κάτω... Μετά τσάκισα ένα σουβλάκι με πίτα τυλιχτό και 1 1/5 χοιρινό καλαμάκι!! :P Και κάτι πατατούλες! Χιχιχι!! Μέσα στην δίαιτα πάλι!! :laugh: Μετά πόναγα βέβαια σ'όλη την πλάτη και τα πόδια.. αλλά είχα αράξει το φιδίσιο κορμί μου στον καναπέ και δεν κουνιόμουν!! Σαν φώκια μονάχους μονάχους ένιωθα!! :laugh:

Αλλά όσο σκέφτομαι ότι αυτήν την κοιλίτσα από κάποια στιγμή αύριο δεν θα την έχω γεμιστή...:ohmy: Με πιάνει μια κατάθλιψη!!! Αλλά θα γεμίσει η αγκαλίτσα μου με την ομορφότερη - ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ!! ( παλιοκουκουβάγια κι εγώ, σιγά να μην αποτελούσα εξαίρεση!!) - φατσούλα του κόσμου... ανυπομονώ!!

Πολυλογία μ'έπιασε.. :P κι όχι και τίποτα άλλο!! Δεν έχω κοιμηθεί και πολύ καλά... Πάω να συνεχίσω κάνα μισάωρο ...για να σηκωθώ και να κάνω κάτι τελευταίες δουλίτσες με τον σύζηγο!! :P

Θα μου λείψετε :( πάρα πολύ για όσες μέρες θα είμαι μέσα στο ΙΑΣΩ, θα ενημερώσω βέβαια τις κοπέλες που έχω τα τηλέφωνα τους.. να ενημερώσουν και τις υπόλοιπές!! Βέβαια, μέχρι το βράδυ που θα φύγω.. αν δεν προκύψει κάτι απρόοπτο... να θέλει ο μικρός να έρθει νωρίτερα.. θα ξαναγράψω!!

Πολλά φιλάκια κοιλαρούμπες μου!! Εις το επανειδίν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΕΣ?ΟΛΕΣ ΠΑΡΟΥΣΕΣ?ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΜΩΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΗΡΘΕ Η ΚΟΥΡΤΙΝΙΤΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΕΜΕΜΕΝΗ ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΡΥΘΜΙΣΗ.ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗ ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ ΣΤΟ ΤΑΒΑΝΙ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΦΑΚΙΑ ΜΑΣ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΗ ΠΑΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia μου.. να μη φοβασαι τιποτα!! :)

Ολα θα πανε ΤΕΛΕΙΑ.. και να θυμασαι οτι το μονο που εχει

σημασια ειναι το μωρο σου.. :)

Αυριο πρωτα ο θεος.. τετοια ωρα θα το εχεις αγκαλιτσα και θα το κοιτας

και θα αναρωτιεσαι.. "ηταν αυτο το πλασματακι στην κοιλια μου

τοσους μηνες"..? :silly: :woohoo:

Σου ευχομαι να εχεις εναν υπεροχο και ανωδυνο τοκετο..!! :)

Θα περιμενουμε νεα ΣΑΣ!!! :)

(ο μπεμπης θα ειναι στρουμπουλος...!!!! Ετσι νομιζω..!!!):woohoo:

Με εναν πονο αγαπη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΑΚΙ ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ.ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ.ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ Η ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΗ.Ι ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ.ΤΡΕΛΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕ ΜΑΣ..ΜΗ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΕΕΕΕΕΕ????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑμου κοριτσαρα μου!!! Αυριο θα δεις τον παιδαρα σου!!!!! αχ ολη μερα αυριο θα σε σκεφτομαι καλα και στις 12 το βραδυ παλι θα λεω η Ελενα τωρα μπαινει ιασω, κοριτσαρα μου εσυ, νιωθω πολυ περιεργα και εχω συγκινηθει βρε σκατουλα σαν να γενναει καποιος πολυ δικος μου ανθρωπος, τι να κανω σου εχω αδυναμια :P Μην μου ανχωνεσαι ολα καλα θα πανε ηρεμησε και απολαυσε αυτη την μαγικη στιγμη, ενα τελευταιο φιλακι στην κοιλουμπιτσα σου γιατι αυριο θα τα στελνω στον γιοκα σου χαχα, θα μιλησουμε καποια στιγμη και τηλεφωνικα αμα καταφερω μπορει να ερθω την κυριακη μεχρι το ιασω θα δειξει πως θα ειμαι, φιλια πολλα πολλα πολλα!!!

ΚΑΛΕ ΓΕΝΝΑΜΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα μου, αν θυμάμαι καλά είσαι από Λευκωσία ε;

Καλή μου ακούγεται η παιδίατρος σου... μπορείς να μου δώσεις τα στοιχεία της;

Ακόμη δε μίλησα με τη γυναικολόγο μου γι' αυτό το θέμα.

Επίσης, μπορείς να με κατατοπίσεις τι γίνεται με τις άδειες μητρότητες και τα επιδόματα;

Βρήκα κάποια πράγματα στο ίντερνετ... θα με βοηθούσε, όμως, ακι η δική σου γνώση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νταλιάκι μαςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!Στο καλό δε μπορούσα να μπω νωρίτερα τωρα μπορει και να γεννας...με το καλό κοπελάρα μου ...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΜΗΤΕΡΑ ,ΜΑΝΟΥΛΑ,ΜΑΜΑ...ΣΝΙΦ ΣΝΙΦ!:) ΠΟΣΟ ΑΝΜΙΚΤΑ ΝΑ ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ?ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ....!!!!Ευχομαι να εχεις μια πολυ:) ομορφη εμπειρια και να μας την περιγραφεις με τα πιο ομορφα συναισθηματα...στο καλο παλι συγκινηθηκα...κοριτσια γενναμε μια-μια!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ!!!γλυκεια μας Νταλια με το καλό να φιλησεις τον πριγκηπα σου!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dallia μας ,Ελενιτσα μας..πολλες χιλιαδες ευχουλες...ολη την αγαπη μας ,τη θετικη μας ενεργεια..ολα δικα σου!!

θα σε σκεφτομαστε αυριο ολες μας!!!!με το καλο να υποδεχθεις το μπεμπαρο σου..τον καψουρουλη σου!!! ναναι γερος κ να απολαυσεις αυτην την θαυμασια εμπειρια....εμεις θα αναμενουμε με αγωνια τα νεα σας!!!παρε ενα μεγαααααλο καρμακι για αρχη κ μια τεραστια αγκαλια!!

Κιντερακο ετοιμασου..ερχεται η σειρα σου.....

αλλοι πανε διακοπες..κι εμεις στο μαιευτηριο...

υπολοιπες κοριτσαρες..το χαρτακι κ στην ουρα παρακαλω...ο μηνας μας αρχιζει απο..αυριο!!!!!

φιλακια στις ηδη μανουλες που βιαστηκαν!!

το νεο θεμα δεν ανοιγει ακομη...ποια αλλωστε θα γραψει? Με το καλο η νταλια μολις γυρισει προτεινω να κανει τα επισημα εγκαινια!!!!!

αλλα να περιμενουμε ακομη λιγο..μη φυγουμε απο εδω ..μεχρι να γεννησει κι η τελευταια μας!!!ετσι? συμπαρασταση κι αγαπη!!! ετσι ομορφα οπως περασαν τοσοι μηνες παρεουλα....Τωρα θα γεμισουμε το σαιτ μωρα!!!!φαφουτικα, ξυπολητα ,ευτυχισμενα ,χαμογελαστα και φωνακλαδικα οπως οι μαμαδες τους!!

με το καλο σε ολες!!!!

κοριτσια των αλλων θεματων σας ευχαριστουμε για τις ευχες!!!τα καλυτερα σε ολες σας!!!!σε εγκυουλες,σε μανουλες κ σε κοριτσια που προσπαθουν!!!πολλα φιλια ,απειρες ευχες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ !!!ΑΝΤΕ ΓΡΘΕ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΤΥΧΕΡΗ!!!ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΟΥΜΕ!!!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΣΕΙΡΑ ΜΩΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!ΘΑ ΚΛΑΨΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ!!!!ΠΟΤΕ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ!!!ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΜΑΣ !!!ΚΙΝΤΕΡΑΚΟ ΤΟ ΚΑΡΜΑΚΙ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΟΥΛΙΤΣΑ ΟΧΙ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟ ΚΙΝΤΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΕΞΑΩΡΟ ΑΚΟΜΑ!!!ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ !!!!!ΑΝΤΕ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΕΙΡΑ !!!ΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΗΣΕΙΣ ΤΗ ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ!!!ΜΑΤΑ ΜΟΥΤΣ!!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...