Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:( Μ'εχει φάει τις τελευταίες μέρες!! Ευτυχώς που έχω και εσάς κι έχω λίγη συμπαράσταση!! Δεν αντέχω με τίποτα! Αισθάνομαι μια συνεχή ατονία, μια βαρεμάρα, πολλά νεύρααααα :angry: !!!

Ρε συ Μαριάντα... μια από τα ίδια!! Μην στενοχωριέσαι κοπελάρα μου!! Περιμένουμε νέα σου με αγωνία!! Να μας ενημερώσεις... Εγώ Θεού και μπέμπη θέλλοντος.. μάλλον Πέμπτη βράδυ μπαίνω ΙΑΣΩ για τα προβλεπόμενα! Εκτός αν αποφασίσει να έρθει νωρίτερα! :laugh:

Τόμα μου... απλά σκασίλα σου αν στραβώνει! Ήμαρτον πια!! Δεν μπορώ να καταλάβω ρε γ@μώτο κάποιους ανθρώπους! Από μια μαμά βγήκανε κι αυτοί!! Έλεοςςςςς :angry: !!

Κιντεράκι, Ζουζουνίτσα... υπομονή... Κι εγώ τον νιώθω όπου να'ναι τον μπέμπη μου!! Αλλά σε γενικές γραμμές πιο χαμηλά απ'ότι τον ένιωθα! Ρε κορίτσια ακούστε και το κορυφαίο!! Όλες .. μα όλες.. ξέρουν πότε χαμηλώνει η κοιλιά μου! Και μου την πιάνουν, είναι που είναι βαριά νιώθω και τα χέρια τους ακόμα πιο βαριά... μου 'ρχετε... :angry: μην πω καλύτερα! Άσε που δεν έχω κουράγιο και απ'τα πολλά νεύρα μου... Γκρρρρρρρρ....

Αναστασία... μου... που είσαι;; Με την τσαχπινούλα σου;; :) Σας στέλνουμε πολλά πολλά φιλάκια...

Μαρινιώ... Σ'ευχαριστούμε πολύ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!! Τι μου κανετε γλυκομαμαδες????

Δεν μπορουσα να μπω το πρωι...Δε με ηθελε το μαμμυ!!!

Ειμαστε μια χαρα παντως κ εγω κ το κοριτσακι μου!!!!Εκτος απ'το γοφο μου αλλα...Αυτα ειναι τα "ωραια"!χαχαχαχαχα

Σημερα επλυνα κ τα τελευταια ρουχαλακια της μπεμπας!!!Και αυτα που θα παρω στο μαιευτηριο!Εμεινε μονο η προικουλα του λικνου!!!

Ισως τα εκανα ολα λιγο νωρις αλλα....Ας ειναι ετοιμα στη ντουλαπα μας να μην τρεχουμε μετα!!!!Ηθελα να τα κανω ολα μονη μου!!!!!!

Λινακι πως περιμενεις να κουνηθει η μπεμπα αν δε βαζεις πωπο κατω???? :lol: Την εκανες φραπε την καημενη απτις βολτες κλπ!!!!!

Χωρις πλακα...Και γω σαν παλαβη κανω αν δεν με κλωτσαει αλυπητα!Την πρηζω στην κουβεντα!!!!! :P

Μαριαντακι ευχομαι να ειναι ολα καλα!Και εχεις την καταλληλη ψυχολογια πλεον!!!Ολα ειναι ετοιμα κ οποτε θελει ας βγει η κοριτσαρα σου!!! ;)

Νταλλια μου θα γεννησεις επιτελους????? :laugh: :laugh: Πλακα κανω!!!!!Δε βιαζομαι καθολου να γεννησεις!χεχεχεχεχχε Θελω να δεις τον κουκλο σου αλλα δε θελω να σε "χασουμε"!!! :kiss::kiss::kiss:

Κιντερ εσυ??????? Ερχονται τα επομενα νινακια της παρεααααααας!!!!!!!

Τομα καλη ξεκουραση!!Και καλη διασκεδαση με το δωματιακι του μπεμπη!!!! :)

Τρελλοζουζουνο δε σου ειπα να μας πεις κανα ανεκδοτο για να κερδισεις καρμακι??????Εεε πως? Ετσι απλα θα το παρεις???!!!!!

Κοριτσια μου καλες επισκεψεις στους γιατρους,περαστικα στα πονακια μας,καλα τελευταια ψωνακια!!!!!!Φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου γυρισα απο το ντοπλερ ολα καλα τα αμνιακα απο την μια μερια δεν ειναι πολλα αλλα δεν ειναι ανησυχητικο εχουν ανεβει και δεν υπαρχει θεμα ανυσηχιας ολα ειναι καλα και η μπεμπα 2808 γρ ναι παχυναμε και εμεις τωρα περιμενουμε αυριο τα λευκα αλλα δεν με πολυενδιαφερει γιατι ειμαστε ολοκληρες κοπελες πια. τωρα πηρα ενα χαπακι και θα παω να ξαπλωσω γιατι απο την ταλαιπωρεια να παω στο κεντρο της αθηνας εκανα πολλες συσπασεις. φιλια πολλαααααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Μαριαντακιιιι!! Τελεια τα νεα σου!!! Ολοκληρη γυναικα η κορακλα σου!!!

Καλη ξεκουραση! :kiss:

Μαρακι ευχαριστουμε!!!Και στα δικα σου σε λιγους μηνες!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΔΕΣ ΜΑΡΙΑΝΤΑΚΙ ΜΟΥ;;; ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!ΜΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟΣ;;; ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΙΛΑΡΟΥΜΠΑ ΣΟΥ ΜΩΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!ΑΝΤΕ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΑ ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙΑ!!!!!!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία έγραψε:

Νταλλια μου θα γεννησεις επιτελους????? :laugh: :laugh: Πλακα κανω!!!!!Δε βιαζομαι καθολου να γεννησεις!χεχεχεχεχχε Θελω να δεις τον κουκλο σου αλλα δε θελω να σε "χασουμε"!!! :kiss::kiss::kiss:

Κιντερ εσυ??????? Ερχονται τα επομενα νινακια της παρεααααααας!!!!!!!

Δεν πρόκειτε να με χάσετε... Πιστεύω να με αφήνει ο μπεμπάκος να μπαίνω λιγάκι στο mammy... να σας λέμε τα δικά μας!!

Μαριαντάκι πολύ χάρηκα που όλα είναι καλά! Τώρα δηλαδή περιμένεις την αυριανή εξέταση για να δεις πότε τελικά θα μπεις για γέννα;;

maraki85 έγραψε:

Αυγουστιατικες μανουλες ,καλη λευτερια να εχετε και με το καλο να κρατηστεε τα μωρακια σας συντομα!!!!! :kiss::kiss:

Ευχαριστούμα πολύ Μαράκι... Και εσύ με το καλό το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενιτσα μου καλη ακομη εδω εισαι? με το καλο!!!!δεν σας διαβασα ακομη ..αλλα θυμαμαι οτι σημερα ειχατε γενεθλια ε?

σημερα δεν ηταν του αντρουλη? να τον χαιρεσαι!!! με το καλο κι ο γιοκας !!!αντε μεσα στην εβδομαδα ερχεται ε?

κοριτσακια μου ειμαι καλα ,βαριεμαι φοβερα,ψωνιζω τρομερα...κ γενικα ετοιμαζομαι!!!

εχετε την αγαπη μου ολες σας!!!!κ φυσικα τις ευχες μου...κι επειδη η μαρι λεει για το νεο θεμα...ακουω προτασεις...

αυγουστιατικα μωρακια?

καλοκαιρινα θαυματακια?

μανουλες αυγουστου?

αντε πεστε τι θελετε...να το ετοιμασουμε το θεμα!!!τωρα πριν σας ψαχνω στα μαιευτηρια!!!!!!

με το καλο!!!!με να πονο κ γερα μωρακια!!!!αντενα γεμισουμε το φορουμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Εφάκι τα θυμάσαι βρε θηρίο;; :blush: Με συγκίνησες!! Σήμερα έχει ο μεγάλος αντρούλης μου ... και να δω πότε θα έχει κι ο μικρός μου αντρούλης!! Περιμένουμε από στιγμή σε στιγμή!!

Καλά ψώνια σου εύχομαι... καλές ετοιμασίες... καλά ψώνια... Εγώ πλέον δεν μπορώ να κουνήσω...!!! Από το βάρος, τα πονάκια... όλα μαζί!!

Θα προτιμούσα ένα από τα:

αυγουστιατικα μωρακια

καλοκαιρινα θαυματακια

του 2009!! Να διευκρινίζουμε πότε βγήκανε τα ζουζουνομπομπιράκια μας!! :laugh:

Ας δούμε λοιπόν κι άλλες ιδέες...

Μ'έναν πόνο τα μωρουδάκιααααα..... Ανυπομονώ να τον δω τον τζουτζούκο μου!! Θέλω να δω τι φατσούλα θα έχει!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε βρε Ελενιτσα μου..επειδη δεν μπαινω συχνα δεν σημαινει οτι δεν σας σκεφτομαι..ολες μαζι κ μια μια ξεχωριστα!!

κι αυτο το γλυκο μου φουλινακι..ποτε δε με ξεχναει...τη χαζη που βαριεμαι που ζω....

θυμαμαι οτι ηθελες να χουν γενεθλια μαζι τα αντρακια σου..αλλα ο μπεμπης θελει να ναι μοναδικος !!!Θελει ναναι πιο μεγαλος πιο παχουλος..κ να γιορταζει μονο αυτος..οποτε ολη η προσοχη ναναι πανω του!!!!

να τον χαιρεσαι κ τον μεγαλο κ το μικρουλη!!!

κουραγιο με τα πονακια..κι ολα ερχονται μεσα στην εβδομαδα....!!!!

αντε λιγοοο ακομη υπομονη...ερχεται ο παιδαρος!!!! εφαγες τουρτιτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

DALLIA ΜΟΥ....ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ Ο ΚΟΥΚΛΟΣ ΣΟΥ????

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!!!!!

Σ'ευχαριστώ Βουλίτσα μου!! Ακόμα να βγει το θηριάκι!! Θα τον χωνέψω μου φαίνεται σε λίγο!! :laugh: :laugh: Ή θα παραμεγαλώσει και θα με καταπιεί!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Παρεπιπτόντως φοβερή φώτο προφίλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Τί κάνετε;; Ολα καλά;

Λοιπόν.... Σήμερα είχαμε ραντεβου με το γιατρο. Η μπεμπούλα μου είναι 2308 γρ. (μεσα σε 3 βδομάδες πήρε ένα κιλό σχεδόν). Είναι με το κεφαλάκι κάτω, το αμνιακό μια χαρά και γενικά καλά με το μπεμπάκι!

Ο πλακουντας μου είναι grade 2 και επειδή του είπα για τους πόνους που έχω με εξέτασε κολπικά κ μου έδωσε μαγνήσιο και αλλο ένα φάρμακο να παίρνω καθημερινά, μου σύστησε ξεκούραση και καθόλου σεξ για να μη βγάλουμε κανα "προωράκι" όπως είπε!

Μπαίνω στο μήνα μου 10/8 και μου είπε να προσέχω πολύ και να μην κουράζομαι γιατί δε θέλει με τίποτα να γεννήσω πριν τις 20!

Για τις αιμοροϊδες μου είπε ότι συνηθίζονται κατά την εγκυμοσύνη και ότι δε θα με βοηθήσει ιδιαίτερα κάποια αλοιφη. Μου πρότεινε κρύο νερό στην περιοχή!

Αυτά κοριτσάκια!!! Τελικά, η μπεμπούλα μου μάλλον βιάζεται να με γνωρίσει αλλά όπως είπε και ο γιατρός πρέπει να προσέχω πολύ ετσι ώστε να κλείσω και την 38η βδομάδα για να έχουν ωριμάσει τα πνευμόνια της!

Και σε μια βδομάδα μπαίνω στο καινούργιο σπίτι υποτίθεται! Μάλλον, θα κάθομαι να τους κοιτάω να καθαρίζουν!!:cheer: Ο άντρας μου ούτε τις σκάλες δε θέλει να ανεβαίνω πλέον!

Αυτά τα νέα μας! Φιλάκια πολλά σε όλες σας!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ DALLΙΑ ΜΟΥ!ΜΑΣ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΑΝ..

ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΛΕΕΙ..."ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΤΩΡΑ..ΕΧΕΙ Κ ΖΕΣΤΗ..ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dalia μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! (Δεν είχα δει τα προηγ. ποστ)

Μαριαντάκι ολόκληρη γυναίκα η μπέμπα σου! Μπράβο!! Καλά αποτελέσματα για τα λευκά αύριο! Εύχομαι να χουν πέσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλάκι.. :laugh: Αυτό λέω κι εγώ!! Σου λέει, που να βγώ τώρα... έχει και καύσωνα, θα ζεστένομαι.. καλά κάθομαι στην μαμά, τρώω τις κρέπες μου, τα σουβλάκια μου.. θα πίνω μόνο γάλα όταν βγω, θα πρέπει να κοιμάμαι... να έχω τον καθένα πάνω από το κεφάλι μου και να λέει γούτσο γούτσου... ακόμα και την τρελή μαμά μου που λέει άντε βρε σκατούλι βγες να σε σφίγγω :blink: στην αγκαλίτσα μου συνέχεια!! :laugh:

eva_25, σ'ευχαριστώ πολυ κοριτσάρα μου!! Να'σαι καλά!! Και εσείς ότι επιθυμείτε!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τρομάρα μου!! Τώρα τελευταία μ'έπιασε αυτή η σαβουροφαγία!! Θα σκίσω το πτυχίο μου!! :laugh: Η αλήθεια είναι ότι στο σπίτι τρώω μόνο λαδερά! Δεν μου αρέσει τίποτα άλλο τώρα! Άστα!! Δεν είχα πρόβλημα στην αρχή.. απέκτησα τώρα!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλουμπιτσες μου τι μου κανετε; εγω ξυπνησα απο τις 6 το πρωι τι πρωτοτυπο για εγκυο ε;:Phappy mom και εγω αυτο σκεφτομουν για το νεο θεμα αυγουστιατικες μανουλες 2009!!! αντε να μαζευτουμε και εκει να λεμε τα δικα μας οχι τιποτα αλλο αλλα θα μου ελειπε η αυγουστοπαρεα αν γεννουσαμε ολες και κλειναμε το θεμα, νιωθω οτι εχουμε γινει μια δεμενη παρεα και ειναι κριμα να χαθουμε:(dallia μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και με το καλο ο μπεμπαρος κοντευεις κοριτσαρα μου θα μου λειψεις αυτες τις μερες παρα πολυυυυ φιλεναδιτσα!!!

ναι σημερα περιμενω τα λευκα και απο αυτο θα εξαρτηθει ποτε θα γεννησω αν ολα ειναι καλα 15 αυγουστου αλλιως νωριτερα. eva 25 να ξεκουραζεσαι κουκλα μου ειναι και η ζεστη τωρα και το παραμικρο που κανουμε μας δημιουργει συσπασεις, να προσεχεις οσο για τις αιμορροιδες και εμενα μου εδωσε μια αλοιφη και χαπακια αλλα τα χαπακια δεν τα πηρα παντως με την αλοιφη μειωθηκε αρκετα το προβλημα. Κοριτσια απο εχτες εχω κολησει μετα κιλα της μικρης βλεπεται πριν μια εβδομαδα η γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι 2300 και ειχα απογοητευτει αν και ξερω οτι δεν πεφτει και πολυ μεσα, χτες που εκανα το ντοπλερ στον αλλο γιατρο που και στον γιο μου ειχε πεσει μεσα ακριβως δεν το πιστευα οτι ειναι 2808 γρ βλεπεται τον γιο τον ειχα κανει 2080 και το 2800 εχει τεραστια διαφορα για μενα θα ειμαστε κανονικες δεσποινιδες μονο αυτο εχει κολλησει στο μυαλο μου απο εχτες αφου περπαταω στο σπιτι και φωναζω απο μεσαμου 2800!!! δεν μπορω να το πιστεψωωω:lol: φιλια πολλα σε ολες και για οτι νεωτερο θα ξαναμπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα Αυγουστομανουλες!!!Πως ειστε σημερα???

Φαγαμε κ ηρθαμε να πουμε ενα "γεια"!!!

Ελενα..Ακομα παρουσα???Πρεπει να μπαινεις καθε πρωι να χτυπας την καρτα σου!!!!Ποτε θα πηγαινες στο γιατρο μηπως γεννουσες με προκληση???

Και η Ευα(κιντερ) βεβαια χτυπημα καρτας!!! :P

Ευα ολα καλα να πανε!Να ξεκουραζεσαι και απλως να κοιτας!!!!Δεν ειναι κακο!!!!

Και εμενα μου τα λεγανε(αν κ δεν αντεχα) αλλα τελικα θελει απλως λιγη προσπαθεια!!!

Μαριαντα να ζητωκραυγασω παρεουλα σου για τη μπεμπουλα σου????

ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩ 2800!!!!!!!!!!!!!!Γυναικαρα η μπεμπααααααααααα!!!!

Αχ μωρεεεεε εχουμε τρελλαθει απο χαρα κ προσμονη ολες μας!!!

Ξανα-ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!!!ΜΑΑΡΙΑΝΤΑΚΙ ΜΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜ ΕΡΧΟΝΤΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ!!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΟΥΖΟΥΝΟΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΟΛΕΣ ΠΑΡΟΥΣΕΣ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΜΙΑ?ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΗΜΑ.ΟΙΠΟΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ.Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ 3230 ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΠΗΡΑ 700 ΓΡ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ ΤΟ ΑΜΝΙΑΚΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΣΤΟ 2.ΤΟ ΝST ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΧΩΡΟ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΜΗΔΑΜΙΝΕΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5-8 ΠΑΩ ΓΙΑ ΝST ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΚΙ ΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 9,11-8 ΠΡΩΙ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ.ΕΠΙΣΗΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕΧ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ?ΕΓΩ ΟΧΙ.ΑΑΑΑ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ 4D ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΙ.ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...