Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου ζουζουνιτσα παρε ενα καρμακι και απο μενα τωρα που το θυμηθηκα, εγω σημερα λεω να περασω μια βολτα απο την γιατρο μου με το ετσι θελω χαχα να δω την μπεμπα και το αμνιακο γιατι μεχρι την δευτερα που θα κανω το ντοπλερ μεσολαβει και το σαββατοκυριακο και θελω να ειμαι ησυχη οτι η μπεμπα ειναι καλα. απο το να με φαι το ανχος το προτιμω, ασε να εχω το κεφαλακι μου ησυχο!! εσεις τι κανετε; πειτε καμια γνωμη να ανοιξουμε καινουριο θεμα οταν γεννησουμε να ειμαστε ολες μαζεμενες εκει και να λεμε για τα νινακια μας οι αυγουστομανουλες, περιμενω κανεναν τιτλο γιατι εχω κολησει, φιλια πολλα στις κοιλιτσες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΑΡΙΑΝΤΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑ ΝΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΡΜΑΚΙ!!!!!!ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΩΣ ΤΑ ΤΑΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΑΚΙ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΘΕΜΑΤΑΚΙΑ!!!!ΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΟΥΜΠΑ ΣΟΥ !!!!!ΜΑΚΙΑ ΜΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΕΣ.ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ?

>

>ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΝΑ ΚΑΡΜΑΚΙ.ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ.ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΟΕΟΡΤΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ.

>

>ΜΑΡΙΑΝΤΑΚΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ.ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.

>Α ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΥΡΛΙΑΖΕ ΓΙΑ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ 96.ΠΩ ΠΩ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ.ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΝΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ !!!ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΦΙΛΗΣΕΙΣ!!!!ΑΧ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΣ ΣΚΑΤΟΥΛΙΝΙΑ ΜΑΣ!!!!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!ΜΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα και Jolika ευχαριστώ...Μακάρι να σπάσουν τα νερά ή να με πιάσουν οι δικοί μου πόνοι μέχρι τότε.. έτσι να'χουμε και λίγο πανικό!!! :silly:

Marimari... κοπελάρα μου.. μπήκες στον μήνα και εσύ!! Άντε σιγά σιγά όλες μας μπαίνουμε στην τελική ευθεία!! Να σου πω την αλήθεια.. μια ψύχωση με την κοιλίτσα μου κι εγώ την έχω πάθει!! Κι όσο σκέφτομαι ότι την άλλη Παρασκευή δεν θα υπάρχει.. κάτι με πιάνει!! :blink: Αν και να σου πω, τα βραδάκια που πάμε βολτίτσα και ψιλοκουράζομαι περισσότερο, αρχίζει ο μικρούλης.. ( που λέει ο λόγος 3.500 κιλά :laugh: ) πατάει κάτι νεύρα μέσα και μου παραλύει μέση και πόδια ώρες ώρες!! Άστα!! Μου κόβει την ανάσα!! Αλλά δεν πειράζει!! Χαλάλι του!! :P

Τόμα μου, κοπέλα μου.. όπως πας εργαζόμενο κορίτσι μου εκεί θα τους γεννήσεις στο τέλος!! Αν επιτρέπεται τι δουλειά κάνεις;; Εύχομαι να μην είναι κάτι που να σου τρώει πολύ ενέργεια και να σας κουράζουν γιατί θα κατέβω κάτω Κύπρο κι αλοίμονο τους!! :laugh:

Foulinaki...Από κρέπες.. άστα να πάνε!! Κάναμε φιλίες με τα παιδιά εδώ στο λιμάνι των Νέων Στυρών που έχουν κρεπερί σαντουιτσάδικο.. κι έχουμε τρελαθεί να τρώμε!! Ευτυχώς που όταν γεννήσω θα μείνω για λίγο καιρό στην Αθήνα .. οπότε θα γλιτώσω θερμίδες!! :P Όσο είμαι δίπλα στον πειρασμό.. δεν αντιστέκομαι!! Ξέρεις!! :laugh: :laugh:

Kideraki μου... μια από τα ίδια ήμουν κι εγώ χθες!! Νεύρα, κακοδιαθεσία, τσακωνόμουν κι έκλαιγα!! Άστα να πάνε.. όλη μέρα την έβγαλα στον καναπέ!! Μάλλον ήταν η μέρα τέτοια! Κι άλλη μια φίλη μου εγκυμονούσα.. τα ίδια ένιωθε!! :blink:

Mariandaki μου.. Εμένα το μωράκι στο τικεράκι μου άλλαξε στην 35η εβδομάδα και 5 μέρες νομίζω!! Κι εγώ νόμιζα 36η ότι αλλάζει αλλά να σου πω.. όταν άλλαξε, ήταν κι 6 του μηνός που μου είχε πει ο γιατρός μου ότι κάθε 6 αλλάζω τον μήνα μου!! Και όλους αυτούς τους μήνες και βάσει το τικεράκι.. πάντα άλλαζε γύρω στις 6 του μηνός! Άλλες φορές , άλλες 7!! Όσο για τα όνειρα.. άστα!! Είναι τώρα που πλησιάζει η ώρα σιγά σιγά.. κι όλο αγωνία είμαστε!! Βλέπω κι εγώ κάτι κουλά!!

Αναστασία... τέλεια τα νέα σας!! :woohoo: Μόνο η περιτυλιξούλα μας τα χαλάει λιγάκι αλλά εύχομαι να μην δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα!! Κι εμένα μια τέτοια στάση έχει ο τζουτζούκος μου!! :P Κι είναι λιγάκι ψηλά ακόμα!! Αλλά δεν έχει να λέει.. έχω ακούσει ότι μπορεί να κατέβει σε χρόνο dt που λένε!! :laugh:

Ευάκι.. με το καλό!! Και μ'έναν πόνο όταν έρθει!!

Από ξινίλες και τέτοια δεν έχω τίποτα!! Μόνο έντονους πόνους περιόδου έχω που και που... πόνο σε κάποια σημεία στην μέση.. μούδιασμα στα πόδια... Μάλλον μου φαίνεται ο μπέμπης με προετοιμάζει... :blink: για τον ερχομό του σιγά σιγά!! Μπήκα και στην 38η πλέον... Άντε να δούμε!!

Φιλάκια σε όλεςςςςς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαστε όλες οι Αυγουστομανούλες

-τελικά- ΠΟΛΥ γλυκιές!!!

Με πόνους, με αιμοραίδες, με σάκχαρα

με μπουκώματα

αλλαααααααα και με κρεπούλες, μπανάκια,

ψωνάκια........ ΜΟΝΑΔΙΚΈΣ!!!!!!!!!!

Δεν μασάμε ........... χιχιχιχι!!!

Ηappy mom, περιμένουμε ΟΛΕΣ

να μας ανοίξεις το «νέο θέμα».....

....γεννήσαμε οι μισές, γεννάμε κ οι υπόλοιπες

πουουουουουουου θα γράφουμε ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!

ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗ ΔΥΣΦΟΡΕΙΑ,ΤΙΣ ΑΥΠΝΙΕΣ,ΤΙΣ ΑΙΜΟΡΩΕΙΔΕΣ,ΤΗ ΖΕΣΤΗ....

ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ 38.. ΚΑΙ ΠΕΡΝΙΜΕΝΩ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΗ....

ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΕΒΑΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΣ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΛΙΓΟ ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ...

ΜΕ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΣΤΙΣ 4-8 ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΦΙΞΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ...

ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ????????????????

ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΑΝΑΚΙΑ???????????????

ΟΔΗΓΕΙΤΕ?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφομανουλες!!!

Αντεχετε ακομα????Ζεστη,κιλα,πρηξιμο κλπ!!!Ολα τελεια ομως οταν δεχομαστε εκεινο το μικροοοοοο ποδαρακι και την ορμη του!!!

Και δωστου χορους κ πανηγυριαααα!

Κιντερ γιατι ουρλιαζε????Μηπως ανεβηκες πολυ(για το σακχαρο μιλαω).Το νουμερο δεν ειναι πανω απτα φυσιολογικα...Πλησιαζει αλλα...Μπορει να ηταν κ τυχαιο εκεινη τη μερα...Κι εμενα παντως(γενικως ειιχα γυρω στο 85) κυμαινεται απο 80κατι εως 91....

Βρε κοριτσια συνεχεια εξετασεις!!!!!Παρα πολλες...Με εχουν βαρεθει στο μικροβιολογικο!!!Τωρα εκανα κ τις τελευταιες...Προετοιμασια για γεννα!!!!

Νταλλια μου οταν ειμαστε βρε συ 35 εβδ + 6 μερες...Ειμαστε στο τελος της 36ης!!! Δλδ εσυ αυριο μπαινεις στην 39η!!!!!Οποτε ολες το ιδιο λεμε!!! ;)

Για ξινιλες,καουρες κλπ...Δεν ξερω...Ουτε εγω εχω....

Απο πιασιμο γοφου και περπατημα κουτσης παπιας....ΞΕΡΩ!!!!!

Γελαμε τρομερα με τον αντρα μου!!!Του λεω "πηγαινε κ ερχομαι" γιατι το φανταζεστε σε κανονικο ή γρηγορο ρυθμο?????χαχαχαχχαχα Γελοιο θεαμα!!! Ετσι λοιπον παω αργαααααα αργααααα και κανω πως χαζευω....!!!!!

Χριστινα με το καλο να ερθει το αντρακι σου!!! Εγω περιμενω μεχρι τελος Αυγουστου την μπεμπουλα μου!

Φιλακιαα σε ολες!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, γυρισα απο την γιατρο και εχω καλα νεα!!! το αμνιακο υγρο ανεβηκε θα κανω και το ντοπλερ την δευτερα αλλα ολα εχουν καλυτερεψει, μου βρηκε να εχω συσπασεις και με εβαλε παλι ξαπλαααααα, και να τις μετραω αν ειναι πολλες να παρω πρεπαρ, ετσι γυρναμε στο αρχικο πλανο να γεννησω 15 αυγουστου ΕΚΤΟΣ ΑΝ φανει κατι στο ντοπλερ που δεν το νομιζουμε, η αν ΑΝΕΒΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΛΕΥΚΑ, ναι απο 13000 που ειχα πηγα 14000 και θα ξαναπαω να μετρηθω ξανααααααα αμαν πια!!! η μπεμπα εχει κατεβει πολυ χαμηλα και ζυγιζει περιπου 2300, εμεις το ξερουμε ουτοσιαλλος θα βγουμε μινιον σαν την μαμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μαριαντάκι! Πολύ χάρηκα που όλα είναι καλύτερα! Ολα τελεια θα πάνε μην ανησυχείς!! Η μπέμπα ετοιμάζεται, ε;;; Εχει λάβει θέση και περιμένει! :) Τίς συσπάσεις πώς τις είδε; Εσύ δεν τις αισθανόσουν; Σορυ αλλά είμαι ασχετη....:silly:

Αναστασάκι ασε! Κ εγώ σαν πάπια πάω με το χέρι στη μέση κλασικά!:laugh: Πολύ γέλιο αλλά τί να κάνω που πρώτα πάει η κοιλιά και μετά εγώ;

Χριστινάκι με το καλό κούκλα μου! Αντε κοντεύεις!Κ εγώ περιμένω πώς και πως να συναντηθώ με την κοράκλα μου αλλά είναι λίιιγο νωρίς για μένα ακόμα!! Για μπανάκι δεν έχω πάει! Μόνο μία φορά το βράδυ με παρέα αλλά δεν πήκα! Τα πόδια μου βούτηξα και πολύ μου ήταν!! :laugh:

Οδηγώ αναγκαστικά γιατί κάνω ιδιαίτερα και δε γίνεται αλλιώς! Τη Δευτέρα όμως σταματάω!!!

Ντάλια μου ο μπέμπης έχει αρχίσει και δίνει σημάδια ότι σού 'ρχεται ε;; Αντε τυχερούλα σε λίγο καιρούλη θα τον έχεις αγκαλίτσα!! Με το καλόοο!!!

Εγώ αύριο θα ξανακάνω εξεταση αίματος να δω τα λευκα.....! Αντε να δουμε πάλι....!

Εν τω μεταξύ σήμερα είχα εκτός από πόνους περιόδου ανα ώρες.... και πόνο χαμηλα.. στον κόλπο! Μήπως να ενοχλήσω το γιατρό μου; Τώρα μου π'ερασαν βέβαια! Λέτε να βιάζεται η μπέμπα ή προπαρασκευαστικά είναι όλα αυτά; Τί λέτε οι ήδη μαμάδες;

Φιλάκια πολλά πολλά σε όλες σας!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Νταλλια μου οταν ειμαστε βρε συ 35 εβδ + 6 μερες...Ειμαστε στο τελος της 36ης!!! Δλδ εσυ αυριο μπαινεις στην 39η!!!!!Οποτε ολες το ιδιο λεμε!!! ;)

Για ξινιλες,καουρες κλπ...Δεν ξερω...Ουτε εγω εχω....

Απο πιασιμο γοφου και περπατημα κουτσης παπιας....ΞΕΡΩ!!!!!

Γελαμε τρομερα με τον αντρα μου!!!Του λεω "πηγαινε κ ερχομαι" γιατι το φανταζεστε σε κανονικο ή γρηγορο ρυθμο?????χαχαχαχχαχα Γελοιο θεαμα!!! Ετσι λοιπον παω αργαααααα αργααααα και κανω πως χαζευω....!!!!!

Φιλακιαα σε ολες!!! :kiss:

Δηλαδή δεν κατάλαβα!! Πόσο είμαι; Δεν είμαι 38 εβδομάδων;; Λάθος τα υπολογίζω η φυσική ξανθιά τόσο καιρό;; :blush: :laugh:

Καλά το περπάτημα της πάπιας δεν το συζητώ!! Μια πάπια μα ποια πάπια είμαι!! :laugh: Και χελώνας για αργό ρυθμό.. :laugh:

Πολύ γέλιοοοοο....

Να σας πω και τα νεότερα... Λοιπόν πριν από λίγο μ'έπιασαν κάτι πόνοι... Μέση, μούδιασμα ποδιού κλασσικά... να αισθάνομαι τον μπέμπη σαν να σπρώχνει προς τα κάτω, σαν να κατεβαίνει.. ένα πράγμα! Και μπουκώματα! Και πόνους περιόδου, έντονους! Κρατούσαν αρκετά, δηλαδη ολόκληρα λεπτά και τα ένιωθα για κάνα 20λεπτο! Μετά όλα καλά!! Μου φαίνεται ότι θέλει να έρθει νωρίτερα!!... :P :laugh:

Marianda ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Αν και είχε αρχίσει να μ'αρέσει το ενδεχόμενο να είμαστε μαζί!!! Αλλά προτεραιότητα στην μπεμπούλα...

eva_25 έγραψε:

Ντάλια μου ο μπέμπης έχει αρχίσει και δίνει σημάδια ότι σού 'ρχεται ε;; Αντε τυχερούλα σε λίγο καιρούλη θα τον έχεις αγκαλίτσα!! Με το καλόοο!!!

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου!!! Να 'σαι καλά!! Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!ΜΑΡΙΑΝΤΑΚΙ ΚΑΙ ΝΤΑΛΙΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ!!!!!ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΙ ΕΣΥ!!!ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑΚΑΙ ΛΕΣ ΓΙΑ ΖΑΧΑΡΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΙ ΑΛΛΗ ΚΑΜΠΥΛΗ; ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟΤΕ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ !!!!!ΠΩς ΜΕΤΡΑΣ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ;;;ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΕΣ ΜΑΣ !!ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΗΜΕΡΟ ΘΑ ΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΖΕΣΤΟ!!ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΚΑΥΣΩΝΑΣ ΛΕΕΙ!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia εγραψε Marianda ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Αν και είχε αρχίσει να μ'αρέσει το ενδεχόμενο να είμαστε μαζί!!! Αλλά προτεραιότητα στην μπεμπούλα...

κατσε να δουμε αν δει οτι μου ανεβαινουν τα λευκα και δεν μενουν το ιδιο παλι θα με βαλει να γεννησω αντε να δουμε ησυχαζω απο το ενα υπαρχει το αλλο αμαν πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariandaki μου μην αγχώνεσαι κοπέλα μου!! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!! Την Δευτέρα θα ξέρεις πιο σίγουρα;;

Καλημέρα σ'όλες τις γεμιστές Αυγουστομαμάδες!!.. Άντε να ξεφουσκώνουμε μια μια... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΖΕΣΤΗ ΣΗΜΕΡΑ Ε????????/

>

>ΜΑΡΙΑΝΤΑΚΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΝΕΑ.ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ ΚΑΤΣΕ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ.

>

>ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΖΕΣΤΑΙΝΕΣΑΙ?ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΣΗΜΕΡΑ?

>ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΜΟΥ ΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΑΛΛΑ ΚΙΕΓΩ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΠΑΓΩΤΑΚΙ ΤΡΩΩ ΠΑΓΩΤΑΚΙ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΑΛΙΑ?Ε ΜΑ ΠΙΑ.

>ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΦΡΑΤΖΟΛΑΚΙΑ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΟΠΟΤΕ.ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΑΚΑΤΕΜΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΙΣΩ ΠΙΣΩ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΟΚΕΤΟ?ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!!ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΑ ΞΕΡΑΘΗΚΑ ΛΕΜΕ!!!!ΚΙΝΤΕΡΑΚΙ ΤΣΙΜΠΑ ΚΑΡΜΑΚΙ!!!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΚΟΥΝΗΣΑ ΡΟΥΠΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!!ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ !!!Η ΚΟΙΛΑΡΑ ΜΟΤ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ!!!!ΑΧ ΔΕ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ !!!!ΠΑΩ ΣΑΝ ΠΑΠΑΚΙ ΧΙΧΙΧΙΧΙ!!!!!!!ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΘΑ ΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΝΕΡΩ Ή ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΝΑΚΙΑ ΑΝΑ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟ ΠΟΥ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορτσια!

Προχθες πηγαμε στο γιατρο. Ο μπεμπης ειναι μια χαρα 2715 εχει φτασει. 615 γραμμαρια σε δυο βδομαδες εχει παρει. Εγω ευτυχως ειμαι στο +μισο κιλο δηλαδη συνολο μεχρι τωρα 12 στρουμπουλα κιλακια!!

Λοιπον dallia ακους?? εεε?? Θυμαστε που σας ελεγα για κατι πονακια που εχω. ο γιατρος μου εγραψε αδεια αναπαυσης μεχρι να γεννησω!! Μου ειπε αν δεν θελεις να γεννησεις ενα προωρο μωρο θα μινεις στο σπιτι να ξαπλωνεις και να ξεκουραζεσαι. Οσο για τη δουλεια δεν ειναι κουραστικη σε λογιστηριο δουλευω.

Μου ειπε να φτιαξω τη βαλιτσα για το μαιευτηριο. Επισης απο βδομαδας θα παω να δω μια παιδιατρο για να ειναι μαζι μου στη γεννα και να παραλαβει το μωρο μολις γεννηθει.

Αυτα

:kiss::kiss::kiss: ματσ μουτσ σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα να σας πω οτι προσπαθουσαμε επι 20 λεπτα να δουμε τον μπεμπη 3d και δεν εφευγε με τιποτα το χερι και το ποδι του απο το προσωπο του. Γι αυτο η φατσουλα θα ειναι εκπληξη μεχρι το τελος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες μου παπιες,φαλαινιτσες,χελωνιτσες!!!!!

Μπορει το σωμα να κινειται αργα...Η γλωσσα ομως ασταματητη!!!Και ποιος να τη σταματησει αλλωστε!!!!!! :laugh:

Μαριαντακι μου να μην ανησυχεις για τα λευκα!Μια χαρα θα βγει η μπεμπουλα σου και σε λιγες μερες να γεννησεις(που λεει ο λογος) θα ειναι τουλαχιστον 2500 αρα θα ειστε τελειες!!!!Και αφου το αμνιακο ανεβηκε...Σουπερ!!!!!

Ευα ελπιζω κ τα δικα σου λευκα να ειναι οκ!!!Για τα υπολοιπα...Πιστευω ολες λιγο πολυ κατι νιωθουμε!Μπαινουμε σιγα σιγα στην τελικη ευθεια οποτε ολα τα περιεργα θα μας συμβουν!!!!

dallia εγραψε:

Δηλαδή δεν κατάλαβα!! Πόσο είμαι; Δεν είμαι 38 εβδομάδων;; Λάθος τα υπολογίζω η φυσική ξανθιά τόσο καιρό;;

χαχαχαχαχαχαχαα Να'σαι καλα Ελενα μου!!!!! "ποσο ειμαι" χαχαχαχα Μαρη σε λιγο γεννας κ δεν ξερεις ποσο εισαι???!!!!Το τικερακι σου λεει σημερα πως ΝΑΙ εισαι 38 εβδομαδων κ 2 ημερων!!!Δλδ στην αρχη της 39ης εβδομαδας!!!!χαχαχαχαχχαα

Ζουζουνιτσα εγραψε:

ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑΚΑΙ ΛΕΣ ΓΙΑ ΖΑΧΑΡΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΙ ΑΛΛΗ ΚΑΜΠΥΛΗ; ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟΤΕ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ !!!!!ΠΩς ΜΕΤΡΑΣ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ;;;

Εβινακι δεν ξαναεκανα καμπυλη σακχαρου αλλα εκανα επαναληπτικη εξεταση νηστειας(προ φαγητου) κ 2 ωρες μετα.

Ευα(κιντερ) να το φας το παγωτακι σου!!!!Αντε πια!!Στο τελος εισαι τωρα...Και βεβαια αφου δεν ξεπερασες τα οριο!

Συμπτωματα μπορει να ειναι:(ενα ή καποια απο αυτα)

Ροζ ή καφε υγρα, Συσπασεις(ή πονοι ή σφιξιματα) ανα τακτα χρονικα διαστηματα-αν ειναι ανα 5λεπτο για μια ωρα εφυγες για μαιευτηριο!!!

Φυσικα σπασιμο νερο ειτε ολικα ειτε λιγο-λιγο.

Καλα....Μακρια απο οοοολες μας...Αν δειτε "ζωντανο" κοκκινο αιμα,εστω κ λιγο,φυγατε σφαιρα για μαιευτηριο!!!

euapap παρε οοοοοση σκονη σου χρειαζεται!!!!!Με το καλο να ερθει ενα ακομα μωρακι!!!!

Κοριτσαρες...Τα πρησμενα μας τσουρεκακια-ποδια δε μ'αρεσουν!!!!!!Μπλιαχ!!!!!!!!!Τσαμπα το πετικιουρ!!!!χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΒΓΗΚΑ ΧΘΕΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12.ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΖΕΣΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΠΟΝΟΥΣΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΚ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΤΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ..>

>ΤΟΜΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΙΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΒΑΖΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΠΡΟΣΤΑ.

>ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ.ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, αντε με το καλό, λίγο ακόμα σας έμεινε..

KIDER την Δευτέρα θα κάνω κ εγώ μια επίσκεψη στον γιατρό, αν δω καμία ετοιμόγεννη με πρησμένα πόδια θα καταλάβω οτι είσαι εσύ και θα σε χαιρετήσω!!!! Χα, χα, χα, χα!!

Εύχομαι τα συμπτώματα που έχεις να είναι γέννας! Ετσι απο πονάκια ξεκινάνε και μετά πόνοι και μετά πιο δυνατοί κ πόνοι και μετά ξετρυπώνουν τα μωράκια! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα μου, μην ανησυχείς για τίποτα! Να ξεκουραστείς όσο μπορείς τώρα.. Καλά έκανε ο γιατρός κι έγραψε αναρρωτική!! Εγώ τώρα πια δεν μπορώ να κουνήσω τα πόδια μου!! Αλήθεια λέω!! Είναι πολύ δύσκολο! Όπου σταθώ κι όπου βρεθώ κάπου να κάτσω πρέπει.. Δεν την παλεύω άλλο!!

Όσο για τα πονάκια...

Εχθές κι ενώ ερχόμουν από Εύβοια,το μεσημεράκι προς απόγευμα στο αυτοκίνητο μ'έπιανε η μέση και μ'άφηνε! Ένας νευρόπονος άλλο πράγμα! Μάλλον κάπου πίεζε ο μπέμπης.. και με παρέλυε!! Μούδιαζε όλο το πόδι ως κάτω! Από τον πόνο μου'ρχόταν να βάλω τα κλάμματα! Νιώθω επίσης πολλά μπουκώματα προς τα κάτω, τον μπέμπη να παλεύει εκεί μέσα.. Σαν να προσπαθεί να κατέβει.. Στην κοιλιά κάτω χαμηλά αισθάνομαι το κεφαλάκι του με κάθε ακρίβεια.. τις κινήσεις του και σαν πόνους περιόδου!! Μάλλον πρέπει να είναι προετοιμασία όλο αυτό! Ο γιατρός μου είπε ότι θέλουμε να τα έχουμε για να έχουμε πιο καλή κι εύκολη γέννα! Κι ετσι μου λένε οι περισσότεροι! Τουλάχιστον να πάει φυσιολογικά! Βέβαια γερό να είναι κι ας έρθει όπως θέλει! Δεν το συζητάμε! Το βραδάκι πάλι πόναγα! Σήμερα μέχρι στιγμής το μόνο που έχω νιώσει είναι ένα μούδιασμα στιγμιαίο 2-3 φορές στο αριστερό πόδι! Κορίτσια είναι τραγικό συναίσθημα! Νομίζω ότι θα παραλύσει το πόδι! Νεκρώνει εντελώς! Αλλά που θα πάει.. :laugh: Θα βγει ο σκατούμπας δεν θα βγει;; Θα φάει τέτοιο ζούληγμα.. και τόσα σβουρηχτά φιλάκια... από μένα μόνο!! :laugh: Τι να κάνουμε.. εκτός από κουκουβάλια είμαι και ζηλιάρα.. τον θέλω μόνο δικό μου!! Για την ώρα! Μόλις μεγαλώσει.. ας διαλέξει όποια θέλει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσυ τι λες να είναι βρε Ευα τα πονάκια? δουλειά δεν εχει μήτρα και λέει ας κάνω καμιά σύσπαση??? :laugh:

Προετοιμασία είναι, κοντεύεις στην 38η, ε που θα πάει..

Πάντως αν φτάσεις μέχρι 40 και δεν έχει αποφασίσει να βγει το νινί, μην πας με πρόκληση, ο γιατρός μας δεν έχει πρόβλημα να περιμένει και μερικές μέρες παρά πάνω.

Γέννησε η συνηφάδα μου με αυτόν και του ζήτησε να της κάνει καισαρική (40 εβδ) γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να μπει με πρόκληση μετά απο αυτά που πέρασα εγώ και εκείνος της έλεγε ναι, ναι , ναι, αλλα δεν την έβαζε για καισαρική και της έλεγε "αυριο, αύριο.." (εμένα μου είχε πει οτι δεν σκόπευε να της κάνει καισαρική εκτός και αν έβλεπε οτι δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα)και λίγες ημέρες μετά την έπιασαν οι πόνοι και γέννησε φυσιολογικότατα!!!

Ετσι γλίτωσε την καισαρική η κοπέλα και αυτός για ακόμα μια φορά απέδειξε πόσο καλός είναι μιας και δεν χωρούσε να βγει ο μπέμπης και όλοι του έλεγαν να χρησιμοποιήσει βεντούζες και τέτοια ή να κάνει καισαρική, αλλά τον ξετρύπωσε τον μπέμπη χωρίς καμία εξωτερική επέμβαση τελικά γιατί είναι πολύ μάγκας, αλλά και η Ρούλα μου είπε η κοπέλα ήταν άψογη, χωρίς την σνεργασία των 2 δεν θα είχε γεννήσει φυσιολογικά. Της είπαν οτι λίγα γραμμάρια παραπάνω να ήταν ο μπέμπης δεν πρόκειται να έβγαινε απο κει.. :blink:

Την Δευτέρα θα πας στο ιατρείο του ή στο άλλο κέντρο? Και τι ώρα περίπου? Εγώ θα πάω κατά τις 9 και όπου τον πετύχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...