Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Καλημερα Αυγουστομανουλες!!!

Δροσιστηκατεεεε?Παραξενη μερα χθες για τη Σαλονικα!Μεχρι τις 5-6 ειχε καυσωνα,μετα δροσισε και το βραδυ σκεπαστηκαμε μην ξεπαγιασουμε κ ταυτοχρονα μην μας παρει ο ανεμος!!!

Ευτυχως εχω την κοιλουμπα να με κραταει σταθερα στη γη!!! :P

Ζουζουνιτσα εκδρομουλα εε???Μια χαρα σε βλεπω!!!

Οκ δλδ στο Γαληνο!!!!Βρε ολοι ευγενεστατοι ειναι....Μια φορα μονο μου ετυχαν 2 κοπελιες(στον καρδιοτοκογραφο) που ενω ηταν κ νωρις το πρωι,αυτες ηταν σαν ζαλισμενα κοτοπουλα!Η μια με ρωτησε 5 φορες το τηλ μου,η αλλη απλως ξεχασε να πατησει το on με αποτελεσμα να περιμενω 15 λεπτα να ξαναρθει!!!! :P

Ολα καλα....Ο γαληνος εχει πολυ καλη φημη+μηχανηματα εδω κ πολλα χρονια!

Νταλλια το καροτσακι μας (ειπαμε εχω το ιδιο σε λαχανι!) ειναι σουπερ!!!Χαιρομαι να βλεπω φωτο του αφου εγω τα εχω βαλει ολα στη ντουλαπα να μη...Σκονιζονται!!!!!!Επλυνα κ το καλυμμα της καλαθουνας!!!Βρουμμμμμμ ολες μαζι τωρα!!!!!!!

Jolika μαρεσε πολυ αυτο το: απο την αλλη ομως επειδη το εχω ζησει αλλες 2 φορες ,με το μωρο στην αγκαλια δεν σκεφτηκα ουτε μια στιγμη την κοιλια που δεν εχω,σκεφτομουν μονο την κοιλια που ειχε μεινει και επρεπε να εξαφανιστει ....χαχαχαχχαααα Σωστοοοοοο!!!Η πειρα μιλησεεεεε!!! :laugh:

Μαριαντακι μου φυσικα κ καταλαβε η κορακλα σου!!!!Εγω το πιστευω πως οσους δεν πολυσυμπαθουμε στην εγκυμοσυνη μας δε θα τους συμπεθουν κ τα μωρακια μας!!!!Οπως κ το αντιθετο!!!!!Πως γινεται οποτε με αγκαλιαζει ο αντρας μου να τεντωνει η μικρουλα μου το κωλαρακι της???Απο χαρα λογικα!!!!!!Νιωθουν οτι νιωθουμε!!!!(και αυτο μας συμφερει!χαχαχαχαχα ;) )

Μαρακι μου σημερα αλλαζεις μηναααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!Γιουχουουουου!!!!Μπηκες στον ενατοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!Με το καλο η αντιστροφη μετρησηηηηη!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Εχεις το πολυ ενα μηνα να γυρισεις οποια γωνια της Αθηνας εμεινε απατητη μεχρι τωρα παρεα με την κοιλιτσα σου!!!!!!!!!!!

Φιλακια σε ολεεεεεεες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΤΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΕΕΕΕ;;; ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΩ ΣΕ ΛΑΧΑΝΙ!!!ΠΛΙΚΟ ΣΟΥΙΤΣ Ε;;; ΜΕ ΓΕΙΑ ΜΕ ΓΕΙΑ!!ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΟΜΩς 400 ;ΕΣΥ ΠΟΣΟ ΤΟ ΠΗΡΕΣ!!!ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ 25 % ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΑ ΚΟΥΚΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ 300!!!ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΜΑΙΜΟΥ;;;:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβινακι μου γλυκο κ ξεχασιαρικο...Εσυ καλη μου πηρες μονο το καροτσακι!Εγω κ η Νταλλια πηραμε το σετ με το καθισματακι κ το πορτ μπεμπε!!!!

Αφου τα ειχες απ'την αδερφουλα σου τα υπολοιπα...Καλα δε θυμαμαι???

Ετσι που λες...Εσυ 400...Εγω 750!Και η πιο ξυπνια η Νταλλια που το παραγγειλε απ'το νετ κ γλιτωσε 120 ευρουλακια!!!!

Βρουουουουουομμμμμμμμμμμμμμμ!!!

Παω για μαμ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε γ...το !!!!ΣΑΜΑΤΙΣ ΤΟ ΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ;;;;;ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ!!!!ΝΑΙ ΕΧΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΚΑΙ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!!!!!Α ΡΕ ΑΝΑΣΤ5ΑΣΑΚΟ ΤΑ ΧΩ ΧΑΣΕΙ!!!ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ!!!ΧΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΙΧΙ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΟΥΖΟΥΝΟΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΣΚΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ.ΧΘΕΣ ΓΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΟΝ ΩΡΟΠΟ ΔΗΛ ΟΛΟΙ ΚΑΝΑΝΕ ΜΠΑΝΙΟ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΜΙΑ ΞΑΠΛΩΣΤΡΑ ΜΕ ΒΡΕΧΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ.ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΟΠΩΣ ΒΡΑΧΟΥΝΕ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΟΙ ΨΑΡΑΔΕΣ.ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΑΝΕ ΚΙ ΕΓΩ ΖΗΛΕΥΑ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ.

>ΝΤΑΛΙΑ ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΩ ΣΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ.ΤΕΛΕΙΟ ΕΕΕΕ>???????????????

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΠΙΕΣΗ 12 ΚΑΙ ΔΥΣΠΝΟΙΑ ΕΝΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΩ 10 ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ?ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ?ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μας βδομάδα Αυγουστομανούλες κ όχι μόνο.....

Τί κάνετε; Εγώ αρκετά καλά.... Αν εξαιρέσουμε ότι δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου από τη ζέστη.. Ευτυχώς αυτή τη βδομάδα σταματάω τα μαθήματα και θα ασχοληθώ με το σπίτι, τα υπόλοιπα ψώνια της μπεμπούλας... Αντε να περάσει ο καιρός να μπω στο μήνα μου κ εγώ... Ανυπομονώ!!!

Dalia μου τέλειο το καροτσάκι σας! Με γεια και με το καλό οι βολτούλες με τον μπεμπάκο σας!!

Πάλι λόξυγκα έχει η μπέμπα μου! χιχι!! Πάω να την ταίσω!! (Τη μπέμπα όχι τη μαμά):P

Φιλάκιαααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ.ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΜΟΥ ΚΛΕΙΣΕ ΚΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΕΓΩ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΓΕΛΑΓΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙ?ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΧ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kider καλο θα ηταν να τον ενημερωνες τον γιατρο σου ,καλο θα κανεις κακο δεν θα κανεις:) για οποιαδηποτε αλλαγη σου συμβαινει πρεπει να ειναι ενημερος ,και η πιεση ειναι σημαντικο θεμα!οχι για να ανησυχεις φυσικα γιατι διανυουμε και δυσκολη περιοδο με τις υψηλες θερμοκρασιες,τις υγρασιες κτλ. βαλε και την εγκυμοσυνη που επιβαρυνει τον οργανισμο μας:S

οσο για τα ποδια εγω μετα το μπανακι μου καθε βραδυ,αραζω στον κηπο με τον αντρα μου και του απλωνω τα ποδια μου,μου βαζει κρεμουλα,μου τα κανει μασαζακι ως την γαμπα και μετα τα βαζω για λιγο ψηλα και ξεκουραζονται αρκετα μπορω να πω.....ωσπου να 'ρθει η επομενη μερα γκρρρ.....

το μονο που νιωθω τωρα τελευταια ειναι οτι δεν μπορω να με κουβαλησω ...και κυριως την κοιλια μου ,ουτε να φαω μπορω -δεν εχει χωρο πια-και εχω και μια σταλια κοιλιτσα σε σχεση με αλλες κοπελες που βλεπω:S

αλλα μπανια και βουτιες κανω ασταματητα ...και στην θαλασσα και στην πισινα ,στο τελος θα βγαλω την γοργονιτσα την Ariel απο μεσα μου:woohoo:

:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι να γραψω κι εγω προλαβες και πηρες τον γιατρο σου χαχαχαχα!!!

οντως αυτοι οι γιατροι ωρες ωρες....:blink:

εγω ειπα προχθες ,ελπιζω να βγει κι αυτο το μωρο 15 μερες νωριτερα οπως βγηκε και η 2η μου κορη και να μην φαω ολο το μηνα (χαρα εγω η χαζη) και γυρναει σοβαρα σοβαρα και μου λεει:

"η εγκυμοσυνη στην γυναικα κραταει 40 εβδομαδες αυτο σου λεω μονο οποτε εχεις ακομη αρκετο καιρο και μην κανεις τετοιες συζητησεις"....

επιτηδες το ειπε ...ειμαι σιγουρη,για να μου κοψει τα φτερα:P :P :P

ο κακουργος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JOLIKA ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΑΝΑΙΣΘΗΤΗ ΑΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΜΩΣ.ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΕΜΕΝΑ Ο ΚΑΚΙΑΣΜΕΝΟΣ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΝΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ 37 ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!! ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΛΙΓΟ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!ΘΑ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου.. σας ευχαριστώ για τις ευχές σας για το όχημα του μπόμπιρα!! Ferrari σκέτη... :laugh:

Ζουζουνίτσα +καρμάκι κι από μένα!! Χαίρομαι που σας διαβάζω όλες καλά!! Υπομονή με τις κοιλούμπες μας!! Που θα πάει...

Και τώρα τα δικά μας νέα!!

Γυρίσαμε από τον γιατρό ... Προυποθέσεις τοκετού... :dry: ούτε γι'αστείο!! Την έχει καταβρεί μέσα ο μικρός.. τρώει κρέπες.. πίνει καφεδάκια ντεκαφεϊνέ.. και πάει παντού.. γλιτώνει την ζέστη .. επομένως σου λέει : " Βλάκας είμαι να βγώ;; Να πίνω μόνο γάλα; Να χω κολικούς; Να έρχεται ο καθένας και να με φιλάει να με ζουλάει.. κτλ κτλ... " :laugh:

Εβδομάδα: 37η και 4 μέρες( σύμφωνα με το τικεράκι)! Το μηχάνημα του γιατρού μας έβγαλε 37+1 ημέρα από τις μετρήσεις του μπεμπάκου!!

Κιλά μαμάς: 67 σχεδόν!! Φτάσαμε αισίως τα 15!

Κιλά μπέμπη: 3.500... :blink: Ναι.. καλά διαβάσατε!! Γίναμε θρεφταράκια!!

Αμνιακό υγρό.. μια χαρά!

Καρδιτοκογράφος... άψογος!!

Πλακούντας.. ΑΡΚΕΤΑ ΩΡΙΜΟΣ!!! Βέβαια μετά από ένα μικρής διάρκειας ντοπλεράκι.. μια χαρά λειτουργεί!! Αλλά μου είπε.. κιλά οκ.. παιδί σε θέση.. κεντραρισμένο.. δεν υπάρχει λόγος αναμονής!! :woohoo:

Έτσι λοιπόν.. αν ο μπέμπης δεν έρθει νωρίτερα... την Πέμπτη 30 Ιουλίου και μετά τις 23:30 μπαίνω ΙΑΣΩ για τα beaute!! Κλίσμα, ξύρισμα, υπόθετο για να μαλακώσει η μήτρα... μιας κι ο τράχηλος μας παραμένει μακρύς και κλειστός.. 29 εκατοστά.. Και με τον μπέμπη ελαφρώς μακριά από κει!!

Παρασκευή 31 Ιουλίου πρώτα ο Θεός... Θα έχω αγκαλιά μου τον λεβέντη μου!! Τον άντρα της ζωής μου τον junior! ΠΗΤ έχω 6 Αυγούστου κανονικά! Τον ρώτησα αν μήπως δεν πρέπει να πάω μην κάνω καισαρική! Μου είπε ότι θέλω ν'αποφασίσω, αλλά όλες οι προδιαγραφές είναι για φ.τ. κατά 99%! Και εφόσον ο πλακούντας έχει ωριμάσει κατά πολύ.. τον ανησυχεί να πάρουμε παράταση επιπλέον!

Αυτάαα τα νέα μας.. Τι λέτε;; Έκανα καλά που έκλεισα το επόμενο ραντεβού στο ΙΑΣΩ ή έκανα βλακεία; :dry: Είναι σχεδόν μια βδομάδα πριν την ΠΗΤ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΝΤΑΛΙΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΠΟΣΟ ΓΕΛΑΣΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΓΙΑΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΣΥΓΚΗΝΗΘΗΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ!!!ΩΤΕ ΕΦΤΑΣΕ Ε;;;;ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ, ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!!!!!!!

ΓΙΑ ΤΟ ΙΑΣΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΣΑΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΟΜΙΚΗ ΕΓΩ!!!ΜΑΚΙΑ ΜΑΚΙΑ ΜΑΚΙΑ!!!!:kiss::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νταλλιααααα!!!!Τι τον ταιζεις τον παιδαροοοο???? Ειναι ηδη 3,5 κιλα :woohoo: :woohoo: !!??

Δεν ξερω κοπελα μου...Τι να πω!!!???

Εγω ειμαι της αποψης να γινονται ολα στην ωρα τους και φυσιολογικα(αν γινεται!)!Αλλα η επιλογη ειναι φυσικα δικη σου και καλα εκανες που εκλεισες το ραντεβου αν ετσι νιωθεις!

Εγω θα ευχηθω να βγει γερος και ας σου κανει την εκπληξη να βγει κ 1-2 μερες νωριτερα...Ετσι για να ζησεις και τα υπολοιπα "φυσιολογικα"...Σπασιμο νερων,πονακια,αναπνοες,ψιλοπανικος του αντρουλη,αστειες στιγμουλες στη διαδρομη κλπ κλπ!!!!!

Φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena μου καλα εκανες αν εχει ωριμασει ο πλακουντας δεν παιζουν με αυτα καλα λεω μαζι θα γενησουμε εγω λογικα θα μπω η 29 ιουλη η κατα τις 2 αυγουστου αν παρουμε παραταση αλλα δεν το βλεπω οποτε θα ερθω ιασω να γεννησω χαχα κοιτα να σηκωνεις κινητο μη σε ψαχνω και δεν σε βρισκω αν ειμαι και εγω εκει. τωρα για σενα ελπιζω να γεννησεις φυσιολογικα γιατι λες οτι ο τραχηλος δεν ειναι ετοιμος ακομα και ο μπεμπης ειναι ψηλα τι να πω μακαρι να τα καταφερει ο γιατρος σου και να μην ταλαιπωρηθεις μια μερα και μετα σε βαλει για καισαρικη, αλλα προπαντων να σκεφτεσαι το μωρο να ειναι καλα και το πως θα γεννησεις ειναι δευτερευον. φιλια πολλα και θα τα πουμε εγω 27 ιουλη θα ξερω τι θα γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ συγκινήθηκα

με τις ...ετοιμόγεννες Αυγουστομαμάδες!!!

Μπράβο κορίτσια μου!

......Εμπιστοσύνη στους γιατρούς

και όλα θα πάνε καλά.........

.....το mammy θα γεμίσει γερά καλοκαιρινά

μωρά!!!!!!!!!!!!!!!

Αναστασάκι ευχαριστώ για τις ευχές....

......σιγά σιγά πλησιάζουμε όλες μας,,,

τι τέλεια,,, ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!

Αυγουστομανούλες

είσαστε φοβερές !!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

elena μου καλα εκανες αν εχει ωριμασει ο πλακουντας δεν παιζουν με αυτα καλα λεω μαζι θα γενησουμε εγω λογικα θα μπω η 29 ιουλη η κατα τις 2 αυγουστου αν παρουμε παραταση αλλα δεν το βλεπω οποτε θα ερθω ιασω να γεννησω χαχα κοιτα να σηκωνεις κινητο μη σε ψαχνω και δεν σε βρισκω αν ειμαι και εγω εκει. τωρα για σενα ελπιζω να γεννησεις φυσιολογικα γιατι λες οτι ο τραχηλος δεν ειναι ετοιμος ακομα και ο μπεμπης ειναι ψηλα τι να πω μακαρι να τα καταφερει ο γιατρος σου και να μην ταλαιπωρηθεις μια μερα και μετα σε βαλει για καισαρικη, αλλα προπαντων να σκεφτεσαι το μωρο να ειναι καλα και το πως θα γεννησεις ειναι δευτερευον. φιλια πολλα και θα τα πουμε εγω 27 ιουλη θα ξερω τι θα γινει.

:woohoo: Καλά θα έχει πολύ χαβαλέ αν είμαστε μαζί!! Θα περάσουμε super!! Ο μικρός έχει αρχίσει και δείχνει σημάδια! Μια πονάω από κάτω, μια στην μέση, νομίζω πως θα μου ανοίξει στα δυο.. Έχω μπουκώματα, πόνους περιόδου και ένα προαίσθημα ότι θα βγει φυσιολογικά και μάλλον πριν την ημερομηνία που δώσαμε!! Δεν ξέρω γιατί.. αλλά έτσι πιστεύω! Άντε περιμένω και τα δικά σου νέα!! Θα περάσουμε τέλεια!! Με το καλό!!

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα με τον πλακούντα με πρότρεψε περισσότερο να κλείσω ημερομηνία!! Θα δείξει!! Ο Θεός βοηθός!! Ας έρθει γερό στην ζωή μου.. κι ας έρθει όπως θέλει!!

Θα είμαι αγκαλιά με το κινητό!! :laugh: Δεν υπάρχει περίπτωση να μην το σηκώσω!! Εκτός αν βρίσκομαι στα σπρωξίματα!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ.ΕΧΕΙ ΔΡΟΣΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ Ε?????????ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ.ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΣΠΑΣΑΝΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΩ ΞΥΠΝΑΓΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ.

ΝΤΑΛΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ.ΠΑΙΔΑΡΟΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΣΤΙΣ 30 ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ Ε????????ΤΕΛΕΙΑ.ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dallia μου με το καλοοοοοοοο!

Τελεια τελεια σε 10 μερουλες θα εχεις τον μπεμπουλη σου αγκαλια!!

Δεν νομιζω να εχει και πολυ σημασια 1 εβδομαδα πανω 1 κατω! Σου ευχομαι τα καλυτερα. Ματσ :kiss:

Λοιπον εγω κοριτσακι μου δεν πολυμπαινω λογω βαρεμαρας και ετοιμασιων. Την Τριτη το πρωι ερχοντε τα επιπλακια μας :woohoo: το καροτσακι :woohoo: κτλ!! Κοριτσια καλα εκανα και εβαλα λιστα γεννας με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν για τη παραδοση και ρωτησα το υπολοιπο το οποιο ειναι ΜΗΔΕΝ!! Ολα τα αγορασαν για το μωρακι μου οι καλοι συγγενεις και φιλοι!!

Ευτυχως θα παρω και μια εβδομαδα αδεια να ετοιμασω το δωματιο του μωρου και τη βαλιτσα για το μαιευτηριο καθως θα κανω και καποιες τελευταιες αγορες. Να παρω πιπιλες, μπιμπερα σαμπουαν και γαλακτομα μωρου, σερβιετες λοχειας, πανες....

Επισης αν προλαβω θα κανω και 2-3 μπανακια στη θαλασσα ;)

Φιλακια σε ΟΛΕΣΣΣ!!!! :kiss::kiss:

Υ.Γ Ρε κοριτσια τωρα τελευταια νοιωθω πονακια περιοδου μπορει 1-2 φορες την εβδομαδα. Λετε να ειναι κατι κακο ή θα ειναι που πλησιαζει η μεγαλη ωρα?? :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ!!!!!ΤΟΜΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΤΑ ΝΙΩΘΩ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ 3 ΜΕ 4 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ!!!ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΩΡΕ ΤΑ ΣΚΑΤΟΥΛΙΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!ΘΑ ΚΛΑΨΩ!!!!!ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΖΕΤΕ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!!!ΟΧΙ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΒΑΡΗ!!!!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε ρε τρελεςςςςςςς!!!!!!!!!!

Με το καλο σε οοολες σας!!

Καταζηλεψα...

dallia μου, με το καλο αγαπη μου.

Μια χαρα φυσιολογικοτατα θα βγει ο μπουμπουκος σου,

αρκει να εχεις υπομονη και εμπιστοσυνη στον γιατρο σου.

Μη τα παρατησεις αν ο τραχηλος σου δεν μαλακωσει γρηγορα.

Ο δικος μου εκανε 27 ωρες να ερθει στα ισια του...!! :laugh:

Μεγαααααλος μπεμπης!! Ολοκληρος παιδαρος!! Με το καλο αγαπη μου!!

Τόμα μου.. κι εγω θελω τετοιους συγγενεις!! χαχα!!

Ας ειναι καλα ο πατερουλης που μας τα πηρε ολα για την πρωτη του εγγονα!!!

Ακομη δουλευεις? Με την κοιλια στο στομα? Αντε αντε φτανει!!!

marimari μου ποτε μπηκες στον μηνα σου??

Τωρα το ειδα.. καταφθανει και ο δικος σου μπεμπουλης!!! Γιουπι!!!

Θα γεμισει το μαμμυ "τσουτσουνομαμαδες"!!! Παναγια μου γαμπροι!!!! χαχα!

Α!! Να σας πω και κατι ακομη!!!

Παρτε μαζι σας σερβιετες!!

Αυτες που δινουν στα μαιευτηρια ειναι απαισιες..

Χοντρες-τεραστιες-αβολες... μπλιαχ!! χαλια..:angry:

Κανεις ενα βημα.. και στο δευτερο..την ..τραβας!! χαχαχα!!!!

Φιλια κουκλιτσες μου..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα τυχερη εσυ θα παρεις και μια βδομαδα αδεια για ψωνια,μ'εφαγες....εγω εδω στο πηξιμο.....:S

βασικα επειδη ειμαστε στις ιδιες μερες κι εγω το ειχα απορια,εχω ετσι πονους δυνατους χαμηλα,αλλα καθε μερα ...ειδικα το βραδυ εχω και πετρωματα στην κοιλια και ωρες ωρες κατι συσπασεις λιγων δευτερολεπτων που με ακινητοποιουν- μου κοβουν την ανασα,,,

κι εγω που ρωτησα τον γιατρο δεν ειδα να συγκινειτε:unsure: βασικα δεν μου απαντησε καν...με εγραψε:P και για να ειμαι ειλικρινης τα εχω ψιλοξεχασει τα συμπτωματα,πανε και 7 χρονια...

Dallia με το καλο οτι κι αν γινει τελικα,ευχομαι να σου σπασουν τα νερα πριν το ραντεβου και να εχεις μια ευκολη και αναπαντεχη γεννα ,

σημασια εχει να εισαι εσυ και το μπεμπακι καλα !!!

zouzounitsa κι εγω αυτο σκεφτομουν για τα πονακια γενικα,να κοψω τα πολλα πολλα ,και να ειμαι πιο προσεκτικη εστω μεχρι να μπω στον μηνα μου τουλαχιστον:)

φιλια σε ολες........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΜΑΡΙ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΝΙΝΑΡΟΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!ΤΙ ΩΡΑΙΑ!!!!!!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΤ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΕΙΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!:kiss: :kiss: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...