Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειναι ο αριθμος ανυχνευσης του δεματος σου σου δινουν αυτον τον αριθμο απο το bimbomarket και μπαινεις στην ups την μεταφορικη τον γραφεις και σου δειχνει που βρισκεται το δεμα σου αν ταξιδευει η εχει φτασει και ποτε θα παραδωθει, πρεπει πρωτα ομως στη παραγγελεια στο bimbo να γραφει dispatched οτι δηλαδη τα πραγματα εχουν σταλει στην μεταφορικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανε login και μπες στο order στην παραγγελεια σου εκει θα δεις τι λεει αν εχει γινει dispatched και πατα στο assistant εκει θα δεις ολα τα μαιλ που εχεις ανταλαξει με το bimbomarket καθως θα μπορεις να στειλεις και καινουριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

κανε login και μπες στο order στην παραγγελεια σου εκει θα δεις τι λεει αν εχει γινει dispatched και πατα στο assistant εκει θα δεις ολα τα μαιλ που εχεις ανταλαξει με το bimbomarket καθως θα μπορεις να στειλεις και καινουριο
στη σελιδα του bimbomarket εννοω
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Γεια σας Αυγουστομανουλεεεεες!(εννοω οοοολη την παρεα!)

Νταλλια μου το καταλαβαινω αν πονανε πλατη-ποδια κλπ αλλα κατα τ'αλλα εισαι σκετη γλυκα!!!Σε καμαρωνω στις φωτο καθε φορα!!!!Σε λιγες μερες μπαινεις στο μηνα σου εεεε???Πως περναει ο ατιμος ο καιρος???Εγω δε χορτασα ακομα εγκυμοσυνη!Ελπιζω να χορτασω μεχρι να ερθει η ωρα μου!!

Κι εγώ έτσι έλεγα στην βδομάδα που είσαι!! Δεν χόρτασα!! Κι ακόμα καμιά φορά έτσι λέω... αλλά όσο σκέφτομαι το βάρος... του μωρού.. !! Χαχαχα, να σου πω, εχθές κουνιότανε και με πίεζε με το κεφάλι του στο πιπί μου από πάνω, μάλλον ακούμπαγε τράχηλο ο άτιμος.. βιάζεται .. και ένιωθα και περίεργα..και πόνο.. ελαφρύ πολύ.. αλλά πιο πολύ σαν ενόχληση!! :laugh:

Μαριαντάκι... τέλειο το καροτσάκι!! Εγώ θα το παραγγείλω από Δευτέρα σίγουρα!! Εύχομαι μέχρι να γεννήσω να μου το έχουν φέρει!!! :laugh: Αλλιως θα ψάχνουμε καλάθι να βάλουμε τον μπέμπη να τον μεταφέρουμε από το μιευτήριο!!

Αννούλα μου... ζηλεύω.... τι τέλειο δωματιάκι είναι αυτό;;; Θέλω κι εγώωωωω!!!!!! Με το καλό να μπει η ροζαλία-μπεμπούλα... και να το γεμίσει με την φωνούλα της.. και την μωρουδίλα της!!

Εφάκι μου, όσο μπορώ... κι εγώ.. κάνω αισθητή την παρουσία μου στο θέμα... μέχρι να πάω για ξεμπουκάρισμα του μπέμπη!! Μετά θα σας λέω ότι ξενυχτάω... θηλάζω... δεν αντέχω και τέτοια.. θα'μαι μες στην γκρίνια ένα πράγμα!! :laugh:

Κοριτσάρες.... την καλησπέρα μου σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kider αν σου στειλαν με μαιλ το tracking number πας στην ιστοσελιδα

www.ups.com/content/gr/el/index.jsx στο πλαι αριστερα γραφει ανιχνευση δεματων σε εκεινο το κουτακι γραφεις το tracking number πατας ανιχνευση και στο βγαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεεεερα!!!!

Τι ωραιο που ειναι το καροτσακι!!!!Κι εγω θελω ροοοοοοοοοοζ!!!!Με το καλο να το χαρει η μπεμπα σου Μαριαντα μου!!!

Τι εγινε Εφουλα????Μας εκανες την τιμη???????

Καλα σε κανω και σενα κ την αλλη την τσουπρα(ξερει αυτη) και σας απειλω!!!!Ειδικα εσενα ομως!!!Δικο σου "παιδι" ειναι το θεμα αυτο!Αν δεν το φροντισεις εσυ ποιος θα το κανει απονη μανααααααα?????????? :laugh: :P

Και.......ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ ΣΑΝ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥΟΥΟΥ!!!! Μη με τρελαινς!!!!!!!!χαχαχα

Νταλλια μου να μην σκεφτεσαι το βαρος του μωρου...(αν εννοεις πως ειναι μεγαλο)...Καταρχην ποτε δεν ξερεις πως θα εξελιχθει η αναπτυξη ενος μπεμπεκιου!Μπορει τωρα να ειναι γιγαντακος και ως το τελος να βγει φυσιολογικοτατος!!!Ασε που οι μαναδες μας πως "ξεπετουσαν" 4κιλα μωρα???Και τοτε ηταν η πλειοψηφια ετσι!!!Φυσιολογικα και στο 20λεπτο!!!!!!Σου ευχομαι να εχεις τετοια γεννα!!!Και σε ολες μας φυσικα!!!! ;)

Λοιπον κοπελιες!!Εκανα την επαναληπτικη προ κ μετα φαγητου εξεταση σακχαρου!!!!Και ναιαιαιαιαι!!!Μπορω να συνεχισω το γουρουνιασμααααα!!!Απολυτως φισιολογικες οι τιμες!!!Ουφ!!!Μου'φυγε ενα βαρος!!!!!!

Φιλια σε ολες!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koukles!!

Anna mou teleio to dwmatio exoume ta idia fwtistika toixou k idio kalathaki mono pou exw to exw se kokkino :) Paraligo na parw k thn idia kounia xaxxaxaxxa.Teleio to dwmatiaki sas.Ante me to kalw na mpei h mpempa na to xareite.

Marianda wraio xrwma to karotsi sas.Poias etaireias einai?Peg-Perego?

Na rwthsw kati,auta ta kathismatakia tetoiou typou sa to diko sou mexri poso xrwnwn kathetai to mwro ekei?

Egw skeftomoun na parw to amesws epomeno megethos.

Filakia se oles sas :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου pegperego ειναι το καθισμα ειναι απο μηδεν ως 13 κιλα εμεις πηραμε αυτο γιατι προσαρμοζεται στο καροτσι και θα μεταφερουμε το μωρο απο το μαιευτηριο με αυτο, τωρα εσυ που εχεις και διδυμα οντως μπορει να σε βολευε να παρεις να ειναι μεχρι πιο πολλα κιλα απο την αρχη για να μην δινεις διπλα λεφτα να αλλαζεις μετα απλα εκεινα δεν ειναι βολικα για πολυ μικρα μωρακια εκτος αν εχουν παει 6 μηνων αυτη ειναι η αποψη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

αχ κοριτσια το μεσημερι θα ειναι ετοιμες οι απαντησεις απο το μικροβιολογικο εχω μια αγωνια και δεν περναει και η ωρα!!!

Μαριαντα μου ολα καλα να ειναι κοπελα μου!!!Καταλαβαινω το αγχος σου αλλα προσπαθησε να το ξεχασεις για λιγο! :)

Αναμενω μαζι σου τα θετικα αποτελεσματα!

Καλημερα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΤΣΙ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΟΡΚΟ.Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΣΕ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ.ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕ ΞΕΡΩ.

ΜΑΡΙΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΤΕΛΕΙΕΣ.Α ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ 30-6 ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ.ΕΔΩ ΕΧΕΙ 50 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙ 30.ΚΑΙ Η ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ 150 ΕΔΩ 107 ΕΚΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ?ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αγαπημένες μου Αυγουστομαμάδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαίρομαι που όλες είσαστε εδώ, που είσαστε καλά

και που είσαστε τόσο γλυκό παρεάκι!!!

Κανάμε εχθές doppler και εμείς και ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟΙ!!!!!!!

Μαμά και μπέμπης φυσιολόγικότατοι και πλέον ΔΕΝ είμαστε γίγαντες (!)...

... ο γιατρός είπε ότι έχει normal ανάπτυξη ,,, ναι ναι γίνεται και αυτό!

Με γεια στα πραγματάκια σας τα υπέροχα που έχετε παραλάβει (ονειρεμένα όλα!),

με το καλό να έρθουν και σε όσες τα περιμένετε ((τέλεια αίσθηση να ανοίγεις τις κούτες σου!!!),

καλά αποτελέσματα στα κορίτσια που αναμένουν απαντήσεις εξετάσεων,

συγχαρητήρια στα φυσιολογικά αιματολογικά (το αξίζουμε!)

και με το καλό να γεμίσουν τα σπιτάκια μας με χαριτωμένα (και γκρινιάρικα!) μωράκια!!!!!!!!!!!!!!

Να με συγχωρήτε που δεν απαντώ ονομαστικά αλλά με πιέζει ο χρόνος , διότι παρόλο που σταμάτησα από το γραφείο (αν και εχθές δούλευα, χιχιχιχι!)

έχω διάφορες εκρεμμότητες ακόμα....

Στέλνω όμως γλυκά φιλάκια στην Dalia μου, στην Happy mom την super,

στο ΑΓΑΠΗΜΈΝΟ ΜΟΥ Αναστασάκι, στην Κider μας, στην Anna μας, στο Mariantaki

, στην διδυμομανούλας μας Έλενα

και στην Υβοννίτσα την λατρεμένη...........

.........ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ,

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΡΥΆΚΙΑ........

ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΜΗΝΑ..........................!!!

Ps: Θα επανέλθω... χιχιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ NAI κατεβηκαν πηγαν 14700 απο 19600 που ειχα που στο διαολο εχω την φλεγμονη ποιος ξερει; θα συνεχισω αντιβιωση για 10 μερες και θα ξαναμετρησουμε αλλα αφου επεσαν με την αντιβιωση και θα την συνεχισω χλωμο να ανεβουν παλι:P οποτε ξαναγυρναω στο ονειρο μου να γεννησω φυσιολογικα ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ σας ευχαριστω ολες ξερω οτι σας επρηξα λιγακι:silly: φιλια πολλα πολλα πολλα σε ολες τις κοιλουμπιτσες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγειρευω...ναι ναι ακομη!!δεν αντεξα ομως κ μπηκα!!!!

πρωτα πρωτα για να φιλησω την marianda μας και να φωναξω ΖΗΤΩ!!!!ολα θα πανε τελεια....μας φοβηθηκαν τα παλιολευκα...εμας κ την αντιβιωση!!ολα κανονικα !!προχωραμε δυνατα!!!!

μετα μπηκα για να ευχηθω στο υβοννακι μας...και μετα..........για να

δωσω στεγνα την αναστασια-στριγλιτσα στη Μαρι που καπου την ειδα τη φραουλενια αδειουχο μας!!!ακου μαρι τη εγραψε για μας η Μονικα....

Anastacia έγραψε:

[quote

Οι απουσες ποτε μας κανουν την τιμη?????

Γκουχου-γκουχου.....Ματια που δε βλεπονται,γρηγορα λησμονιουνται...

B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαιαιαιαιαιααιαιαιααιαιαιααιαιαιαιαιαι . . . . . . . .

. . . . . ΨΩΝΙΑ , ΚΡΕΠΑ κ' ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέλεια!!!!!!!!!

Πολύ μου αρέσουν οι ιδέες σου...!

Επειδή όμως το αγαπάμε το Αναστασάκι μας πολύ, θα της στείλουμε φωτό μας

αγκαλίτσα και θα της αγοράσουμε και δωράκι να της στείλουμε...

...δεν είμαστε "τσούπρες" κακές εμείς!!!

Σήμερα που ...επέστρεψα εγώ λείπει η γλυκούλα μας!

Τι μαγειρεύεις? Εγώ κοτόπουλο με πατάτες...

...επίσης η παραγγελία μου από MOTHERCARE έφυγε, όπως και η δική σου,

24-6 (!!!) με parcel force και στην αναζήτηση της αποστολής μου αναφέρει ότι εχθές "passed to airline - Germany" . . . : άρα έρχονται ,,, μην ανυσηχείς! Για πες τώρα, κοτόπουλο φτιάχνεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε ?ολες κοτοπουλο φτιαχνουν σημερα?:P

εγω ειμαι καλα ψυχολογικα και χαλια απο υγεια ,πηρα τις εξετασεις μου και εχω 26.0 αιματοκριτη και 0.01 φεριτινη ,σοκ παθαμε οικογενειακως ,πλακωθηκα στα χαπια φυσικα πρωι -βραδυ αλλα θελει και διατροφη ιδιαιτερη ,για πειτε καμια ιδεα απο φαγητα με μπολικο σιδηρο?

το κακο ειναι οτι με τραβανε μονο παχυντικα φαγητα χωρις να προσφερουν κατι:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jolika μου στην εγκυμοσυνη συμβαινει συχνα αυτο...Η φεριτινη στη γυναικα πολυ σπανια ειναι καλη..κ αυτο γιατι ειναι αποθηκη σιδηρου που γεμιζει πολυ δυκολα...Ανεβασε τον αιματοκριτη σου..κ το σιδηρο σου..κ τη φεριτινη μην την πολυκοιτας!!απλα τρωγε μοσχαρι γιατι ο ζωικος σιδηρος απορροφαται πιο ευκολα απ τον φυτικο(σπανακι φακες)..επισης οταν τρως αυτες τις τροφες με την περιεκτικοτητα σε σιδηρο μακρια απο γαλακτοκομικα...κ στη φακη απαγορευεται το ξιδι!!Στην απορροφηση του σιδηρου βοηθαει ενας χυμος πορτοκαλι....Σίδηρος υπάρχει επίσης στα λιπαρά ψάρια, στο σκουρόχρωμο κρέας του κοτόπουλου και της γαλοπούλας και σε ορισμένους ξηρούς καρπούς, σπόρους, αποξηραμένα φρούτα, σκούρα πράσινα λαχανικά και στα εμπλουτισμένα δημητριακά πρωινού.

Αυτα ξερω εγω..περισσοτερα η διαιτολογος της παρεας η ελενιτσα μας!!! καλη επιτυχια στην προσπαθεια ..κατακτησης σιδηρου!!:)

μαρακι μου γλυκο τρεχω με το ικα...τι βλακες!!!εχω ΠΗΤ 2/9 και ραντεβου με γιατρο για το χαρτι μου εβαλαν στις 10 ιουλιου...αχχχχ

σημερα εκανα γαριδομακαροναδα κ εβρασα κ χταποδι..ειχαμε ουζακι..αλλος το ηπιε αλλος θα κοιμηθει...:P

αντε παωωω να κοιμηθω...μετα θα κανω ντους γιατι βρωμαω σαν την Αλικη στο εργο ..που πουλουσε ψαρια...!!!!αχχχ καημενα μοσχομυριστα μου σεντονακια...:P

στασα καλο ογδοοοοο!!!!!!

φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!!

Επεστρεψα και εγω!

Το Σ/Κ που μας περασε εβαλα τις τελευταιες πινελιες στους τοιχους στο δωματιο του μωρου μου δηλαδη βαλαμε τα ψαρακια! Ειναι απλα ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟ!!

Συντομα θα σας βαλω φωτο.

Επισης πολυ συντομα πρεπει να αρχισω να ετοιμαζω βαλιτσα για το μαιευτηριο. Ποσες φορες σας ειπα οτι θα ξεκινησω?? Ουτε εγω δε θυμαμαι :P ! Αλλα για να γινει αυτο πρεπει να ψωνισω ρουχαλακια του μωρου :blink: Να ναι ακομη δεν εχω παρει τιποτα :ohmy: εκτως απο 2 φορμακια ετσι για να υπαρχουν.

Επειδη οπως σας ειχα πει και πιο παλια σταματαω τη δουλεια 20-08 σκεφτομαι να παρω αδεια καμοια βδομαδα μεσα στον Ιουλιο για να τα ετοιμασω ΟΛΑ! Εεεε δε γινετε μονο ετσι θα ξεκινησω ;)

Σας φιλω ολες γλυκα γλυκα!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...