Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Μαριαντάκι μου... :( Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο με αυτό που προέκυψε και να πάνε όλα καλά! Οι επόμενες εξετάσεις να βγουν καλές και να μην χρειαστεί να γεννήσεις πριν τον μήνα σου!! Θα είμαστε σ'επαφή! Ότι χρειαστείς να μου πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυγουστομανούλες μου τί κάνετε;

Εγώ έχω τις μαύρες μου Κυριακάτικα! Ολα μου φταίνε!

Ζεσταίνομαι, κουράζομαι πολύ εύκολα, νευριάζω με το παραμικρό, βαριέμαι...

Εχω να κάνω τόσα πράγματα κ δεν κάνω τίποτα!

Μ' έχει πιάσει μια τρελή ανυπομονησία να δω το μπεμπάκι μου! Νιώθω πως είναι το μόνο που έχω! Καθε της κλοτσιά, κάθε της κίνηση με κάνει ευτυχισμένη! Κάθομαι και κοιτάω όλους τους υπερυχους.... πώς από μια κουκίδα έγινε ολόκληρο παιδάκι και κλαίω! Δεν την παλεύω κορίτσια! Δεν κάνω καμία δουλεια κ έχω τόοοοσες...!!! Απλά, επιδιώκω να μενω μόνη μου και να σκέφτομαι την κόρη μου!!B)

Ολοι οι αλλοι απλά μου τη δίνουν!

Ελπίζω να μη σας κούρασα πολύ βρε κοριτσάκια αλλά ηθελα κάπου να τα πω! Είναι σοβαρη η κατάστασή μου....ε;;; :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eva_25 .. πιστεψε με.. δεν εισαι η μονη ...

Και ουτε η κατασταση σου ειναι τοσο σοβαρη..:)

Τοσα που λες .. κι αλλα τοσα μου σπαν τα νευρα καθημερινα..

Δεν μπορω να ηρεμισω με τιποτα..

Ειμαι 5 μερες πριν την ΠΗΤ και δεν βλεπω φως!!

Ξυπναω με κλαμματα.. δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι..

θυμωνω με ολους στον δρομο να με ρωταν.. "ακομα" .. ποτε θα γεννησεις?

Δεν θελω να μου μιλαει κανεις ...:(

Δεν μπορουμε ομως να αλλαξουμε τιποτα.:S

Ξερεις τι μου ειπε μια κυρια χθες σε ενα καταστημα?

Μη γκρινιαζεις.. ξερεις ποσες κοπελες θα εδιναν περιουσιες ολοκληρες

για να ηταν στη θεση σου..? :blush: :blush: :blush:

Οντως.. αυτη ειναι η αληθεια..

Υπομονη λοιπον!!:) Φτανουν τα ζουζουνια μας σε λιγο!!!

Με το καλο σε ολες μας κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια, τι μου κανετε; εγω ειμαι καπως καλυτερα ψυχολογικα, κουνιεται και η μπεμπουλα μου και μου δινει χαρα, εχω και εσας και ξεχνιεμαι που εχω κλειστει στο σπιτι, eva 25 μακαρι να ειναι απο δοντι εκανα ενα σφραγγισμα την προηγουμενη εβδομαδα και καθαρισμο οποτε αν ηταν απο αυτο θα δειξει τωρα, σας ευχαριστω γιατην συμπαρασταση ειστε οι φιλεναδιτσες μου και σας αγαπω πολυ!! φανουλα υπομονη θα γεννησεις που θα παει; και εγω ετσι ελεγα δεν αντεχω αλλο θελω να γεννησω και τωρα που εκατσε αυτο λεω δεν θελω να γεννησω ακομα, μια χαρα εισαι θα βγει το μωρο λιγες μερες εμειναν βρε τωρα θα το βαλεις κατω που εφαγες τον γαιδαρο και εμεινε μονο η ουρα χαχα φιλια πολλα στις κοιλιτσες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες!!!

Ευακι ολες τα εχουμε τα πανω κ τα κατω μας!Κι εγω παντως οταν απελπιζομαι(χωρις λογο συνηθως) απ'ολους τους αλλους,σκεφτομαι την κορουλα μου,της μιλαω,την αγκαλιαζω(οσο μπορω :P ) και ηρεμω!!!

Φανουλα σε προλαβε η Ιφιγενεια!!!!!Αχχχχχ ξερω,με τον πονο σου παιζω αλλα απο ωρα σε ωρα θα ειναι εδω η μικρουλα σου οποτε μη μιλας εσυ!!!!! :P:P:P

Στο καλο σας ξεφυσαω καθε μερα για να γεννησετε!Και μετα θα λετε "αχ ποσο μου λειπει η κοιλουμπα μου!" Σε πειραζω εε!

Μαριαντακι μακαρι μακαρι μακαρι να ειναι απο το δοντακι!Χαμογελα κοριτσαρα μου-ολα θα πανε καλα! :)

Κοριτσια στη Σουηδια οταν λενε πως "αργησα 5 μερες να γεννησω" ξερετε τι εννοουν??? Πως γεννησε στις 42 εβδ +5 μερες!!!! Πριν κλεισεις τις 42 κανεις δεν ασχολειται μαζι σου για προκληση κλπ!!!!Και εμεις με το που παρουμε καμια βδομαδα απ τον 9ο ειμαστε ετοιμες !!!!Μη χασουμε οι βιαστικες!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου είχες χαλασμένο δόντι σίγουρα θα επηρέασε κ αυτό τα λευκά! Εύχομαι να είναι πολύ καλύτερες οι εξετάσεις σου και το πιστεύω ότι θα είναι! Περιμένουμε τα καλά νέα σου!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου κουράγιο! Τον έφαγες το γάιδαρο! Από μέρα σε μέρα θα έχεις το μπεμπε σου στην αγκαλίτσα σου!!!!

Α, εντάξει κορίτσια αφού δεν τα χω μόνο εγώ όλα αυτά δεν είμαι και πολύ σοβαρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γειά σας!

Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα ψυχολογικά & ελπίζω μετά την συνάντηση που έχουμε με το γιατρό μας το απόγευμα να είμαι καλύτερα.. Το βασικό μου πρόβλημα είμαι να μην έχει μικρύνει κιάλλο ο τράχηλος...:unsure: Την προηγούμενη Δευτέρα ήταν 2,3 εκ...:S

Dalia μου Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!! & ελπίζω να γίνω μανούλα στην ώρα μου & όχι νωρίτερα...!!! Αφού εχθές που μου έλεγαν ευχές & μου είπαν μερικοί Αντε & σύντομα μανούλα ... τους απαντούσα ότι θέλω να γίνω στην ώρα μου & όχι πιο νωρίς.:woohoo: .

Φοβάμαι πολύ & δεν θέλω να γεννήσω ακόμα, γιατί το μωράκι είναι μικρό ακόμα ,πριν 1 εβδομάδα ήταν 1250 gr..όχι ότι δεν ζουν αλλά ταλαιπωρείτε & το ίδιο & εμείς..:blush:

Εχθές είχα μια φοβερή εξώθηση... Επειδή με τις κορτιζόνες-για την ωρίμανση των πνευμώνων ,σε περίπτωση πρόωρου τοκετού- είχα κόψει γλυκά & γενικά μου είχε κοπεί η όρεξη & δεν έτρωγα ιδιαίτερα.. Εχθές μέρα που ήταν έφαγα 2 κομματάκια πίτσα + μισό κομμάτι τούρτα..:blink:

Οταν έφυγε ο κόσμος ,αφού είχε περάσει καμιά ωρίτσα που τα είχα φάει, πήγα στο μπάνιο.... & τα είδα όλα να περνούν από μπροστά μου!!Είχα πολύ καιρό να το ζήσω αυτό .. Μετά ήμουν πολύ χάλια & ανακατευόμουν συνέχεια..:(

Βλέπω τον καιρό έτσι & παρηγοριέμαι.. που δεν μπορώ να πάω για μπάνια..Αν ήταν χαρά Θεού θα μου κακοφαινόταν .. Αν είναι ευχάριστα τα νέα μπορεί & να με αφήσει να ξανακάνω κανα μπανάκι.. B)

Αλλά για βόλτες -ψώνια βλέπω & μόνη μου ότι με ενοχλεί πολύ απο κάτω & νιώθω τραβήγματα στην κοιλιά ..

Φανούλα με το καλό !! Εσύ βιάζεσαι να γεννήσεις & εγώ θέλω να γεννήσω όσο το δυνατόν αργότερα... !! Ελπίζω να πάνε όλα καλά & να ξέρεις τα Καρκινάκια είμαστε πολύ ευαισθητούλια-ρομαντικά- & θα είσαι πολύ τυχερή μανούλα!! Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου ,θα πέσει να σε πλακώσει!!:lol: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαντώ μου, εύχομαι να γίνεις μανούλα στην ώρα που πρέπει κι όχι νωρίτερα!! Φυσικά και να μπεις στον 9ο με το καλό και μετά να έρθει το ζουζουνομπομπιράκι σου!! Και να προσέχεις κοπέλα μου!! Το έχω πάθει κι εγώ αυτό που λες! Από το πολύ φαί, κυρίως από φούρνο σφολιατοειδή τα οποία τα κάνουν με λάδια και βούτυρα, με πιάνει στομαχικός ίλλιγκος! 3 φορές νομίζα στην εγκυμοσύνη μου ότι θα τινάξω τα πέταλλα! Να νιώθω ότι σβήνω!! Και μετά σαν ανακάτεμα αλλά μου πέρναγε! Έτρωγα και εγώ σαν την γουρούνα!!

Αναστασία μου.. άστα!! Για το μόνο που βιάζομαι λιγάκι εγώ... είναι επειδή πλέον η κοιλούμπα δεν ελέγχεται αλλά μ'αρέσειιιι... Απλά πονάω στην πλάτη λιγάκι και πολύ στα πόδια!! Είναι κι η ζέστη!! Όπως και να χει πάντως θέλω να γεννηθεί μετά τις 25 Ιουλίου!! Άσε που μου είπε ο γιατρός ότι έχω μεγάλο παιδάκι!! Θρεφταράκι ο μπόμπιρας!! Από τώρα βασανίζει την μανούλα του!! :laugh: Αν πάρω όλο το μήνα 3800 θα βγει.. Εν το μεταξύ δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου!!

Μαριαντάκι.. θυμάμαι που τα λέγαμε στο msn για τα δόντια!! Το εύχομαι ολόψυχα να είναι από αυτό!! Με το καλό να είναι όλα καλά.. Αν δεν κάνω λάθος περιμένουμε μέχρι την Τετάρτη;; Όλα καλά όλα θετικά!! Στέλνω θετική ενέργεια... Μωρέ αν ήμουν Αθήνα θα ερχόμουν από κει να σε κάνω μια αγκαλίτσα!! Θα είμαι Παρασκευή.. και θα κάτσω κι όλη την άλλη βδομάδα! Επομένως αν χρειαστείς οτιδήποτε... να μου το πεις!!!

Φανούλα μου.. κοντοζυγώνει η ώρα σου!! Άντε και μ'έναν πόνο!! Κορίτσια άκουσα και μια ωραία ευχή!! Να γεννήσεις όπως η κότα το αυγό!! Θεωρώ ότι δεν υπάρχει καλύτερη ευχή!! Δηλαδή χωρίς πόνο και πανεύκολα!! ΜΑΚΑΡΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!

Ευάκι... μην στενοχωριέσαι!! Όλες μας περνάμε διάφορα.. γι'αυτό άλλωστε κι έχουμε η μια την άλλη να παρηγοριόμαστε ότι δεν είμαστε μόνες και δεν τα περνάμε μόνο εμείς!! Εγώ να δεις κάτι ψυχολογικά ζόρια που τραβάω ώρες ώρες!! Εδώ είμαστε να τα λέμε... Ότι θες!!

Την καλησπέρα μου σε όλες!! Marimari, happy mom, ζουζουνίτσα, kider, τόμα, διδυμομανούλα μας Έλενα, και όποια έχω ξεχάσει... πολλά πολλά πολλά φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειες μου αυγουστιατικες μανουλες ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?????????

Χαθηκα κοριτσακια μου γιατι δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι και τωρα ειμαι στην κουνιαδα μου και επιτελους καταφερα να σας διαβαζω λιγο να μου φτιαξετε τη διαθεση.

Καταρχην να σας πω οτι ειμαστε καλα και εγω και η μπουμπου και ο μπαμπας μας μετα το ατυχημα. Καναμε και το doppler και ειναι ολα καλα. Στην 28η εβδομαδα ηταν 1250 γρ η κουκλιτσα μου και μας εχει τρελανει με τις κλοτσιτσες της.

Επισης ενα ευχαριστο ακομα νεο ειναι οτι ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΤΣΙΧΛΟΦΟΥΣΚΟΔΩΜΑΤΙΟ!!!!!!!!! Περιττο να σας πω οτι καθομαι και το χαζευω και δε βλεπω την ωρα να γεμισει με τη μπουμπουκα μου . Θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο. Απο την αλλη εβδομαδα θα παω να ψωνισω και λιγα πραγματακια για να φτιαξω και τη βαλιτσουλα μου και ειμαι ετοιμη. Ειμαι πολυ ξεκουραστη γιατι δε δουλευω εδω και ενα μηνα και επιπλεον καταφεραμε με τον Κωστακη και πηγαμε και μια εβδομαδα στο Λεωνιδιο διακοπες και ευχαριστηθηκα μπανακια. Καθε μερα που περναει ειμαι πολυ χαρουμενη που πλησιαζει η μερα που θα σφιξω την τσιχλοφουσκιτσα μου στην αγκαλια μου.

Γλυκα μου κοριτσακια σας στελνω πολλα φιλακια και κανω τα αδυνατα δυνατα για να εχω συντομα σπιτι ιντερνετ και να μιλαμε συνεχεια.

Σας φιλω ολες και σας αγαπω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου σε ευχαριστω παρα πολυ. Καλα εχω τρελαθει με τη φωτο απο τη κουκλιτσα σου. Ειχα διαβασει το ποστ σου που ειχες γραψει οτι εσπασαν τα νερα αλλα μετα δεν ειχα ξαναμπει για να διαβασω νεα σου και τωρα βλεπω αυτη τη ζουζουνιτσα και τρελαινομαι!!!! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΡΟΖΑΛΙΑ ΣΑΣ!!!!!!! Να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα ευχαριστώ(είστε και συνονόματες!:woohoo: )

Δεν θέλω να λέω συνέχεια για το μωρό μου γιατί καταλαβαίνω πως είναι κουρατσικό :blush: ...Αλλά τώρα έχουμε γίνει πολύ τσαχπίνες!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας Αυγουστομανουλεεεεες!(εννοω οοοολη την παρεα!)

Νταλλια μου το καταλαβαινω αν πονανε πλατη-ποδια κλπ αλλα κατα τ'αλλα εισαι σκετη γλυκα!!!Σε καμαρωνω στις φωτο καθε φορα!!!!Σε λιγες μερες μπαινεις στο μηνα σου εεεε???Πως περναει ο ατιμος ο καιρος???Εγω δε χορτασα ακομα εγκυμοσυνη!Ελπιζω να χορτασω μεχρι να ερθει η ωρα μου!!!!

Αννουλαααααα!!!Τι ωραιο δωματιακι που εφτιαξες???!!!Και μενα ετσι τσιχλοφουσκι ειναι το κυριως αλλα θα εχει πολλα ακομα χρωματακια!Τι ωραια!!!Τωρα με το καλο να ερθει κ η μπεμπουλα σου!

Αααα!Και στα γραμμαριακια ειναι ιδιες οι κουκλιτσες μας!Και εμεις 28 ειμασταν 1280!!!Αντε ομως να μεγαλωνουμε λιγακι γιατι μας φαγανε λαχανο τα γιγαντακια της παρεας!! ;):P:P :laugh:

Οι απουσες ποτε μας κανουν την τιμη?????

Γκουχου-γκουχου.....Ματια που δε βλεπονται,γρηγορα λησμονιουνται... B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω γκρινια βρε παιδακι μου..να μην αναφερω κ την απειλη οτι θα μας λησμονησεις!!καλα λεω εγω οτι καθως μεγαλωνεις μοιαζεις ολο κ περισσοτερο......στην πεθερα σου!!!!:laugh:

ειμαι καλα..αλλα βαριεμαι..ανεβοκατεβαινω..ψωνιζω..κ θελω να δω το μπεμπη μου...Ουτε εγω κουραστηκα ,ή ποναω..απλα δεν θελω να περπαταω στον ηλιοοοοοο:angry: ! σημερα πηγα στο Ικα να ετοιμαστω να παρω το χιλιαρικακι..αυριο πρεπει να παω παλι... να κανω..για να ψωνισω ..θα το υποστω!!!:P

Αννουλα τι τελειο δωματιο!!τι ωραιο μπιγκ μπαμπωλ ροζακι!!αντε με το καλο η ροζουλα να ρθεινα το γεμισει ευτυχια και ..τσιριδες!!!γιαυτο μου χαθηκες πουλακι μου!!!

μαριαντουλα μου..γλυκια μη μου στεναχωριεσαι..Να πεσουν τα παλιολευκα κ να ηρεμησεις..αλλα μη μου αγχωνεσαι για το μωρουλακι..θαναι μια χαρα κ με τις ενεσουλες που του εβαλες!!απο δω κ περα ολες μας πρεπει να μαστε ετοιμες..ποτε δεν ξερεις..οτι θελουν τα μπεμπακια...!!!σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!

ελενιτσα μου νταλια μου κρατας το θεμα μας ζωντανο!!!εγω απ τις φωτο σε βρισκω μια χαρα!!!ποδια χερια τα ξεχναμε κ συνεχιζουμε μονο με κοιλια!!!!

πω πωωω παει κ η ιφιγενεια...αντε τωρα η φανουλα...μια, μια σειρα στο τμημα..παραδοσεων του πελαργοκαταστηματος!!!!

μαρι μου φραουλιτσα μου καλη αδεια!!!!!

κοριτσακια μου φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια σας!καλο μεσημερι κουκλιτσες μου!!!!:)

Αγαπημενη happymom που εισαι κοπελα μου,σ εχασα κι εσενα και τη Μαρι,αντε να μαζευτουμε να τα λεμε οπως παλια...:laugh:

καλα αποτελεσματα για τον γυιο σου ευχομαι!σας φιλω ολες...ματς-μουτς:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου, τι κανετε; αννα το δωματιο ειναι πολυ ωραιο το χαζευα, κιντερ μου ηρθαν τα πραγματα απο το bimbomarket ειναι πολυ ωραιο το pegperego το tri fix καθισμα αυτοκινητου και το καροτσι μια χαρα παιδευτικα αρκετη ωρα αλλα να το μαθω πως ανοιγει πως κλεινει πως μπαινει το καθισμα πανω στο καροτσι αλλα ολα οκ το χαζευω τωρα με το καλο αυριο να ερθουν και τα δικα σου πραγματα η μεταφορικη παραδιδει 9 με 7 εμας τα εφερε 1.30 το μεσημερι!!! αυριο παω για εξεταση ελπιζω αμα τους παρακαλεσω μεχρι το μεσημερι να την εχουν ετοιμη αλλιως θα ξερω την πεμπτη θα σας γραψω νεα οταν μαθω, φιλια σε ολες τις κοιλιτσες σας:kiss: βαζω φωτο απο κατω να τα δειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ?

ΜΑΡΙΑΝΤΑΚΙ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΜΕ ΓΕΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ.ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΡΟΖΟΥΛΙ.ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ.ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΠΡΙΝ ΤΑ ΦΕΡΟΥΝ?ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΟΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΚΟΥΝΙΑ ΠΗΡΕΣ?ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΨΑΧΝΩ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν με ενημερωσαν αλλα ζητησα το tracking number απο το bimbomarket και μπηκα στη μεταφορικη και ειδα οτι τα πραγματα θα ερχοντουσαν σημερα,

προικα για την κουνια πηρα την παντα το γυρω γυρω απο τα mothercare και σεντονια απο τα τζαμπο και κουβερτα, πηρα πιο καλα σεντονακια απο το mothercare για την καλαθουνα που θα ειναι στην αρχη το μωρο. το prenatal εχει καλες σχετικα προικες και πιο οικονομικες απο λητω και τετοια οπως και ο αστεριας εχει καλες τιμες που ειναι στην μεταμορφωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...