Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΣΤΗ 36Η ΕΝΝΟΟΥΣΑ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ.ΘΕΛΩ ΑΛΛΕΣ 14ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΠΗΤ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΤΑ ΜΟΥ ΚΟΨΑΝΕ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΖΟΥΖΟΥΝΕΣ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΕΦΑΓΑ ΤΟΝ ΑΜΠΑΚΟ ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ 2 ΤΑΡΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΚΑΣΩ.Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΧΟΡΕΥΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ.ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΤΟ ΠΟΛΥΚΑΡΟΤΣΙ ΤΗΣ ΠΕΡΕΓΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΡΙΞΩ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΕΟΝ.ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kider μου αν ηταν διαθεσιμο οταν το παρειγγειλες θα στο φερουν αν ειναι τωρα διαθεσιμο σε 25 ημερες οπως το δικο μου που παρειγγειλα αλλα το ηξερα οτι θα το εχουν τοτε απλα καθυστερουν να στο στειλουν μεχρι να εχουν το αποθεμα, παντως μια κοπελα που της εγραφε οτι ειναι διαθεσιμο σε 25 μερες τις ηρθε νωριτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΙΝΤΕΡ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.........ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ..ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ?ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΚ ΕΓΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΗΓΑ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΟΛΑ ΣΕ ΣΤΟΚ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΚΑΙ ΕΦΕΥΓΕΣ ΕΙΤΕ ΛΗΤΩ ΕΙΤΕ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥΠΟΛΗ ΕΙΤΕ ΚΟΥΚΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου... Λοιπόν.. Σας γράφω πρώτα τα νέα του παιδαρά μου... και μετά θα κάνω το κους κους μου.. !! Το έχω ήδη ετοιμάσει.. αλλά προηγείτε το αντράκι μου... :P

Σήμερα λοιπόν.. τον είδαμε τον μπόμπιρα!! Μου λέει ο γιατρός.. είναι μεγαλούτσικο μωράκι!! Έχει την τέλεια θέση τοκετού!! Τράχηλος μακρύς και κλειστός.. και καλό για την ώρα!! Κινητικότητα μπόμπιρα.. απίστευτη!! Προσπαθούσε να μετρήσει το ποδαράκι του και το τράβαγε κι έκανε κάτι βουναλάκια στην κοιλιά μου.. :laugh: :laugh: :laugh:

Την μουρίτσα του.. δεν μας την έδειχνε!! Την έχει προς το πίσω μέρος του σώματος μου.. Και τα κιλά αυτού: 2.450!! Ο γιατρός μου είπε ότι αν πάρει όλο το μήνα θα βγει 3.800!! :blink: Σαν κι εμένα θρεφτάρι!! Την τσάκισα την μαμά μου 4.250 μωρό να βγώ!! ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ!!! :laugh:

Κι έκανε και κοπλιμέντα για την μαμά ο γιατρός!! Είπε ότι είμαι πολύ καλά στο σώμα, στα κιλά που ανησυχώ!! Από τις καλύτερες εγκύους που έχει δει!! :blush:

Επόμενη επίσκεψη σε δυομιση εβδομάδες... Θα έχω μπει στον μήνα μου.. και βλέπουμε!! Θέλει να γεννήσω μετά τις 20 Ιουλίου.. Κι εμείς αυτό θέλουμε.. Να το κάνουμε λιονταράκι το αντράκι μας!!

Ο μπαμπάς μας έχει γενέθλια 27 Ιουλίου.. Λέτε να έχει και το μπομπιράκι μας;; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ...

Αναστασία μου.. Πάμε για κόντρα .. μέσα είμαι!! :laugh: :laugh: Θα είναι και πιο γρήγορο λες με τ' αυτοκόλλητο της Ferrari.. ?? :huh:

Μαριαντάκι κι Αναστασάκι.. Υπομονή με τις πεθερές!! Τι να πω κι εγώ που θα έρθει το σόι από Γερμανία και θα έρχονται σπίτι.. :blink: Βέβαια είπα στον άντρα μου, να ξεχάσουν αυτά που ξέρουν!! Τις αρμένικες βίζιτες και τα " Θα έρθουμε το απόγευμα στις 16:00 για καφέ !! " Αν είναι δυνατόν.. μες στο μεσημέρι!! Θα υπάρχει ένα ωράριο και στο σπίτι, γιατί αν έχω μαραθώνιους θηλασμούς, δεν έχω καμιά όρεξη να τους έχω πάνω απ'το κεφάλι μου! Θα θέλω κι εγώ να κοιμηθώ σαν τον άνθρωπο! Και επίσης δεν θέλω.. τα.. " Κάν'το έτσι, εμένα ν'ακούς, εγώ ξέρω, κ.ο.κ.... " Μπουκετάκι.. Μπινελικάκι.. κι όξω απ'την πόρτα!! :angry:

Madojohn... θα σε μαλώσω!! Να προσέχεις κοπέλα μου τώρα!! Δεν είναι να παίζεις με το μωράκι σου για να κάνεις δουλειά στους άλλους! Να πάνε να κουρεύονται!! Έχω κάνει κι εγώ βλακείες.. κι ο μπέμπης λυσσάει μετά!! Δεν μας κάνει καλό!! Καλή επιτυχία... Και μην στενοχωριέσαι! Όλα θα πάνε καλά.. θα δεις!!

Τόμα μου.. γλυκειά... χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!! Μπράβο!! Και για την μαμά και για τον γιό!!

Unique, προτιμώ να τους έχω 4 μέρες στο μιευτήριο παρά στο σπίτι... μετά!! :blink::blink: Αλλά τι να κάνουμε;; Αναγκαίο κακό!! Θα περάσει!! Που θα πάει;; Δεν είσαι κακιά... Θες τον δικό σου χρόνο με το παιδί σου!!! Εμένα ξέρεις τι μου την σπάει;; Που όλοι θα τα ξέρουν όλα και θα επιμένουν μέχρι να τα κάνεις! Εκεί.. αν δεν μιλήσει ο άντρας μου... Θα μιλήσω εγώ!! Και εκεί να δεις κακία!!

Πάντως σκέφτομαι να βάζω την γιαγιά μου να τους διώχνει!! :laugh: Να λέει.. "άντε πάμε σιγά σιγά το κορίτσι θέλει να κοιμηθεί!!" Το έχει το θάρρος και το θράσσος!! :P

Αναστασία μου.. Έχω αρχίσει και δεν κοιμάμαι καλά τα βράδια!! Πονάω.. Κλωτσάει.. Σηκώνομαι κάθε 2 ώρες για πιπί.. :blush: Όποτε τα μεσημεράκια.. την ξαπλώνω στον καναπέ με τηλεόραση.. και καμιά φορά ρίχνω κάτι ύπνους... άλλο πράγμα!! Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα... κι εγώ!!

Foulinaki.. μια χαρά είσαι στα κιλάκια!! Εγώ έφτασα αισίως τα 14!! Βέβαια ο γιατρός μου είπε ότι το σώμα μου είναι μια χαρά! Ότι είμαι από τις καλύτερες εγκυμονούσες που είχε!! :)

Ritaki, με το καλό το μπεμπάκι σου..

Kider μην ανησυχείς! Αν ήταν διαθέσιμο τότε.. δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα! Θα στο φέρουν! Απλά μπορεί μετά την δική σου παραγγελία να μην είναι πια διαθέσιμο!! ;) Καλού κακού .. κάνε μια ερωτησούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΑ ΑΛΛΑΖΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΒΛΕΠΩ?ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΕΝΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΟΛΟΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΣΑΝ ΡΑΓΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΣΗ ΠΑΛΑΜΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ(ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΡΑΦΑΔΕΣ)ΜΠΡΟΣΤΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΠΛΑΓΙΑ ΓΥΑΛΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΡΑΒΔΩΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΓΑΔΑ...ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ?ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε ολες τις Αυγουστιατικες μανουλες και οχι μονο... ;)

Ιφιγενεια μου μην αγχωνεσαι ρε συ για μια ραγαδα. Ουτε εγω εχω κανει μεχρι τωρα αλλα δεν θα παταξενευτω αν μια μερα εμφανιστει καμοια. Οσες κρεμες και να βαζουμε αν ειναι να βγουν θα βγουν. Εγω προσωπικα βαζω μια κρεμα το πρωι και το βραδυ αλοιφομαι με βαζελινη. Τελοσπαντων ομως οτι ειναι να γινει θα γινει! Υπομονη σε πολυ λιγο θα κρατας το γιοκα σου αγκαλια! :woohoo:

Νταλια μου πολυ χαρηκα και με τα δικα σου ευχαριστα οπως φαινετε τους καλοταιζουμε γουρουνακια θα μας βγουν χαλαλι τους!

Αχ ρε κοριτσια ποσο σας ζηλευω που μπορειτε και ξεκουραζεστε τα μεσημερια...εγω ερχομαι στη δουλεια πο τις 08.30 και φευγω στις 18.00! Ειναι μια κολαση :S .

Να σας ρωτησω κατι αλλο αρχισετε να ετοιμαζετε την βαλιτσα για το μαιευτηριο? Δεν εχω κανει τιποτα μεχρι τωρα. Ουτε καν ρουχαλακια πηρα για το μωρο εκτως απο κατι εσωρουχακια ουτε για μενα πηρα τιποτα. Λεω αφου περιμενω τοκετο τελος Αυγουστου να ειμαι ετοιμη τελος Ιουλη εε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα .

Πήγαμε στο γιατρό εχθές. Μου είπε να κάνω τις γνωστές ενεσούλες κορτιζόνης ώστε σε περίπτωση προώροτ τοκετού να έχουν προλάβει να σχηματιστούν τα πνευμόνακια.Celestone-Go...bose κάπως έτσι..:(

Ο τράχηλος κόντυνε κιάλλο από 30 πήγε 23.7....:(

ΣΕΞ τέλος.....:blush:

Ο μπέμπης είναι 1250 gr μια χαρά τον βρήκε..

& έτσι από σήμερα ξεκούραση!! Πήρα στη δουλειά & το είπα..έπαθαν ένα σοκ ,αλλά είπαν ΟΚ εσυ να είσαι καλά κτλ...Αυτά...Θα τα λέμε πιο συχνά αφού θα είμαι σπίτι... ΑΑΑ Επίσης είναι ο άντρας μου δίπλα μου & δεν μπορώ να εκφραστώ :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX ΤΟΜΑ ΜΟΥ ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΓΙΑ ΓΥΑΛΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΤΗ ΜΑΜΜΥ ΦΙΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ.ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΠΡΗΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΒΓΑΛΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΜΙΚΡΑ ΜΙΚΡΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΦΑΓΟΥΡΙΖΟΥΝ ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΙΔΡΩΝΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟ ΑΧ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΩ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ?ΤΥΠΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 1.5 ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΩ ΑΠΟ 10 ΜΕΧΡΙ 3-4 ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...ΠΧ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΩΡΑ ΣΕ ΩΡΑ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΡΑ.ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΛΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΜΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟΣΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΡΕΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ...ΒΕΒΑΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ...

ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ( ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ) ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΛΕΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΧΛΑΣΕΙ ΤΙ ΘΑ Σ ΑΦΗΣΩ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙΣ?ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΑΝΑΥΔΗ ΜΕ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΟΥ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΕΤΟΙΜΗ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ 7 ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια μου ... εχεις δικαιο ετσι λενε οτι και μετα τη γεννα μπορει να εμφανιστουν ραγαδες αλλα χαλαλι... :silly:

Αυτο με τα μικρα σπυρακια το εχω και εγω απο τοτε που μπηκα στο εβδομο μηνα ειναι κατι μικρα κοκκινα και θελω να ξινομαι συνεχεια ευτυχως ενα πρηξημο που ειχα στα ποδια πριν κανενα μηνα εφυγε αλλα το περιμενω να ερθει παλι μολις μπω με το καλο στο μηνα μου.

Αχ Παναγια μου με αυτη τη δουλεια...ξερεις τι νευριαζω? Κανονικα σταματαω 20/08 εχω ΠΗΤ 03/09 και βασιστηκαν ολοι πανω μου οτι δε θα παω για διακοπες και θα ειμαι μεσα στο γραφειο μεχρι και τις 20/8. Δεν εχουν καταλαβει οτι απο τις αρχες Αυγουστου ανα πασα στιγμη μπορει να γεννησω. Δεν με ενδιαφερει ας χτυπιουντε! Ετσι η κοπελα που με αντικαθηστα θα επιστρεψει 19/08!!! Τελοσπαντων ελπιζω να αντεξω και με τις ζεστες αστα να πανε... :blink:

Οσο για τη γεννα ολα θα πανε καλα θα δεις και ο αντρουλης σου καλα κανει και θα ειναι μαζι σου. Ετσι πρεπει ;) Και εμενα ο δικος θελει να ειναι μεσα αν και εγω θελω να κανω επισκληριδιο...

Για τη βαλιτσα εχεις δικαιο πρεπει να αρχισω να ετοιμαζομαι λεω απο αρχες του μηνα! :)

madojohn μου κανε υπομονη κοπελα μου ακολουθα τις συμβουλες του γιατρου και ολα θα πανε τελεια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια μου ... εχεις δικαιο ετσι λενε οτι και μετα τη γεννα μπορει να εμφανιστουν ραγαδες αλλα χαλαλι... :silly:

Αυτο με τα μικρα σπυρακια το εχω και εγω απο τοτε που μπηκα στο εβδομο μηνα ειναι κατι μικρα κοκκινα και θελω να ξινομαι συνεχεια ευτυχως ενα πρηξημο που ειχα στα ποδια πριν κανενα μηνα εφυγε αλλα το περιμενω να ερθει παλι μολις μπω με το καλο στο μηνα μου.

Αχ Παναγια μου με αυτη τη δουλεια...ξερεις τι νευριαζω? Κανονικα σταματαω 20/08 εχω ΠΗΤ 03/09 και βασιστηκαν ολοι πανω μου οτι δε θα παω για διακοπες και θα ειμαι μεσα στο γραφειο μεχρι και τις 20/8. Δεν εχουν καταλαβει οτι απο τις αρχες Αυγουστου ανα πασα στιγμη μπορει να γεννησω. Δεν με ενδιαφερει ας χτυπιουντε! Ετσι η κοπελα που με αντικαθηστα θα επιστρεψει 19/08!!! Τελοσπαντων ελπιζω να αντεξω και με τις ζεστες ουυυυυυυ αστα να πανε... :blink:

Οσο για τη γεννα ολα θα πανε καλα θα δεις και ο αντρουλης σου καλα κανει και θα ειναι μαζι σου. Ετσι πρεπει ;) Και εμενα ο δικος μου θελει να ειναι μεσα και εγω θελω να κανω επισκληριδιο...

Για τη βαλιτσα εχεις δικαιο πρεπει να αρχισω να ετοιμαζομαι λεω απο αρχες του μηνα! :)

madojohn μου κανε υπομονη κοπελα μου ακολουθα τις συμβουλες του γιατρου και ολα θα πανε τελεια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια μου ... εχεις δικαιο ετσι λενε οτι και μετα τη γεννα μπορει να εμφανιστουν ραγαδες αλλα χαλαλι... :silly:

Αυτο με τα μικρα σπυρακια το εχω και εγω απο τοτε που μπηκα στο εβδομο μηνα ειναι κατι μικρα κοκκινα και θελω να ξινομαι συνεχεια ευτυχως ενα πρηξημο που ειχα στα ποδια πριν κανενα μηνα εφυγε αλλα το περιμενω να ερθει παλι μολις μπω με το καλο στο μηνα μου.

Αχ Παναγια μου με αυτη τη δουλεια...ξερεις τι νευριαζω? Κανονικα σταματαω 20/08 εχω ΠΗΤ 03/09 και βασιστηκαν ολοι πανω μου οτι δε θα παω για διακοπες και θα ειμαι μεσα στο γραφειο μεχρι και τις 20/8. Δεν εχουν καταλαβει οτι απο τις αρχες Αυγουστου ανα πασα στιγμη μπορει να γεννησω. Δεν με ενδιαφερει ας χτυπιουντε! Ετσι η κοπελα που με αντικαθηστα θα επιστρεψει 19/08!!! Τελοσπαντων ελπιζω να αντεξω και με τις ζεστες ουυυυυυυ αστα να πανε... :blink:

Οσο για τη γεννα ολα θα πανε καλα θα δεις και ο αντρουλης σου καλα κανει και θα ειναι μαζι σου. Ετσι πρεπει ;) Και εμενα ο δικος μου θελει να ειναι μεσα και εγω θελω να κανω επισκληριδιο...

Για τη βαλιτσα εχεις δικαιο πρεπει να αρχισω να ετοιμαζομαι λεω απο αρχες του μηνα! :)

madojohn μου κανε υπομονη κοπελα μου ακολουθα τις συμβουλες του γιατρου και ολα θα πανε τελεια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα έγραψε:

Νταλια μου πολυ χαρηκα και με τα δικα σου ευχαριστα οπως φαινετε τους καλοταιζουμε γουρουνακια θα μας βγουν χαλαλι τους!

Γουρουνάκια δεν θα πει τίποτα!! Θρεφτάρια!! :laugh: Απορώ πως θα τα γεννήσουμε!! :blink: Εγώ θυμάμαι ήμουνα 4250 και την καημένη την μαμά μου.. την έκανα κι έπαθε μερική ρήξη μήτρας!! :(

filos`ifigen, μην στενοχωριέσαι κορίτσι μου!! Κι εγώ έχω αρχίσει από τώρα τα πρηξίματα,τους πόνους.. άστα να πάνε!! Μα 2.500 κιλά από τώρα?? :woohoo: Εγώ νόμιζα ότι τόσο φτάνει στον 9ο!! Κρίνοντας κι από το αντρούλη μου που πήρε 4 μέρες από τον μήνα του και βγήκε γατί!! 2700!! Αχ, πήρε από μένα σ'αυτό ο κανακάρης μου!! Τι θα τραβήξω η δόλια μάνα!!

Όσο γι'αυτό που λες, είσαι σίγουρη ότι πρόκειται γι αραγαδούλα; Το λέω γιατί επειδή οι κοιλιές μας είναι τσίτσα το παραμικρό ακούμπημα αφήνει σημαδάκι για λίγα λεπτά! Ας πούμε αν ξυστώ, που ξύνομαι πολύ.. λες κι έχω τσιμπούρια.. αφήνει κάτι νυχιές... λες κι έχει ανοίξει όλη κοιλιά από ραγάδες! Έτσι φαίνονται.. ολόιδιες! Τις προάλλες μου είχε αφήσει σημάδι το κορδόνι της φόρμας και φαινόταν επί πόση ώρα σαν μια πριζόντια ραγάδα!

madojohn, πρώτα απ'όλα εσύ και το μωράκι!! Ας φάνε όση φρίκη θέλουν στην δουλειά! Τι πάει να πει;; Άντε! Κι αυτούς μια μάνα τους γέννησε!! Πόσο μ'εκνευρίζει που μερικοί δεν σέβονται έγκυες και τις βάζουν να κάνουν σκληρές δουλειές! Έλεος... Εύχομαι να πάνε όλα καλά.. και να μην έρθει πρόωρα του ζουζουνάκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας Αυγουστομανουλες..

Μπηκα να σας πω ενα "γεια"!!

Τι κανετε? μεγαλωνουν οι κοιλιτσες σας?

Η δικια μου παρακαλαω να ξεφουσκωσει.. αλλα δε βλεπω φως..

Αν μεχρι την αλλη Πεμπτη δεν χτυπησει η μπεμπα την πορτα

θα μπω για προκληση (δεν θελω..:( ..) γιατι κλεινω και τον 9ο.. :blink:

Μηπως θα γινω κι εγω "Αυγουστιατικη μανουλα"..?? :woohoo: :woohoo:

Κοριτσια εχω βαρεθει.. ντρεπομαι που το λεω αλλα εχουν σπασει

τα νευρα μου... ολα μου φταινε.. :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααα! Πρωινή πρωινή σήμερα,τρία πρωινά έφαγα!χαχαχα:)

Ξύπνησε από τις 6 η μικρή με ορεξούλες,τί να κάνουμε? Είμαι πολύ περίεργη να δω πόσα γραμ έβαλε αυτόν τον μήνα,γιατί εγώ σε 3 εβδ έβαλα 2,5κιλά.Καλά ήμουν μέχρι τώρα,από 'δω και πέρα τί γίνεται? Με έχουν κατατρομάξει "4-4 μπαίνουν τους τελευταίους μήνες" μου λένε μερικές.

Κιντεράκι αυτό έλεγα κι εγώ!Ενώ πεινάω, αν φάω λίίίγο παραπάνω ή γρήγορα,γίνομαι σαν μπαλόνι έτοιμο να σκάσει!Αφού τρως και γλυκάκια,μια χαρά σε βρίσκω!;)

Φουλινάκι επιτέλους!Καλή άδεια,καλό καθισιό,καλή ξεκούραση, γενικώς καλό ρεμπελιό να φχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου κούκλα μου!

Τόμα με το καλό η αδειούλα και σε σένα, γιατί απ' ότι καταλαβαίνω υποφέρεις.Υπομονή... Κανονικά βρε κορίτσια πρέπει μόνο το 2ο τρίμηνο να πηγαίνουμε στη δουλειά κατά την εγκυμσύνη,συμφωνείτε?:woohoo:

Για τη βαλίτσα μαιευτηρίου που λες, ούτε εγώ ετοίμασα ακόμα τπτ,πιστεύω είναι νωρίς, αλλά με τόσα που ακούω για εφταμηνήτικα, άρχισα να το σκέφτομαι.Άσε που με πρήζει κι η μάνα μου να την έχω έτοιμη για παν ενδεχόμενο! Αν σου πω ότι θα πάρω τη λίστα μαζί μου όταν πάω να ψωνίσω τις "νυχτικές που ανοίγουν μπροστά" και τα "εσώρουχα μιας χρήσης" για να μην ξεχάσω τπτ?Αχ μου φαίνεται πολύ περίεργοοοοοο!!!!:S

Ντάλια,μοντέλο εγκυμονούσα, αν δεν είχες εσύ όμορφο σώμα ποια θα είχε καλή μου? Και λόγω επαγγέλματος, αλλά απ'ότι κατάλαβα έχεις και μια άλφα πειθαρχία.Και εμείς ξέρουμε ότι δεν πρέπει να φάμε ένα καρπούζι στην καθισιά, άντε πεπόνι να μην τα παραλέμε,αλλά το κάνουμε!:laugh:

Ζουζουνίτσα μουουουου θα σας πω γλυκούλα μου σίγουρα μόλις μιλήσω με ντοκτόρ.

Ιφιγένεια μη στεναχωριέσαι, τί να κάνουμε, μπεμπάκια θα βγουν απ'την κοιλιτσα, όχι σπουργίτια.Κι εγώ πανικοβλήθηκα στην αρχή, αλλά το πήρα απόφαση και δεν το σκέφτομαι πλέον.Βάζω κι εγώ κρεμούλες απ'την αρχή,αλλά αν είναι να κάνεις ραγάδες,θα κάνεις.Να σε παρηγορεί η σκέψη ότι ακόμα το δέρμα σου είναι νεανικό και τσιτωμένο,γι'αυτό έγινε.Η αδερφή μου δεν έκανε καμία,αλλά η γιατρός της είπε επειδή είναι προχωρημένη η ηλικία της και το δέρμα της έχει χαλαρώσει παρόλο που είναι σχετικά αδύνατη.Την άλλη Τετάρτη γεννάει!

Ο μπαμπάς μου σοκ φέτος!χαχαχαχα:woohoo:

Ανασταστα τί της είπες καλέ της γυναίκας και την τρόμαξες τόσο? Πες μου κι εμένα το κόλπο....μπουαχαχαχαχα!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filos`ifigen έγραψε:

NA SE ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΡΩΤΗΣΕΣ?ΤΙ ΒΑΖΕΙΣ?

Καταρχην sorry για το τριπλο ποστ!

Βλεπετε μετα απο 15 μηνες που ειμαι μελος στο mammy ξερω να χειριζομαι αψογα :silly: :silly:

Για τα σπυρακια δε ρωτησα τη γιατρο ρωτησα μονο τη μανα μου. Μαλλον ειναι απο τη ζεστη. Δε βαζω τιποτα πανω μονο στο μπανιο βαζω κρυο νερακι.

dallia μου καλησπεραααα και φιλακια στο γεροσεμενο μωρουλινι σου!

ΦΑΝΗ26 μη μου παραπονιεσαι καλε συντομα θα γεννησεις και θα θα τα ξεχασεις ολα!! ;)

Unique μου καλησπερα καιρο εχω να σε πετυχω. Αυτο με τη βαλιτσα που λες και μενα με εχουν πρισει γι αυτο αρχισα να σκεφτομαι μηπως ειναι καιρος. Αρχες στου μηνα αρχιζω δουλεια... :woohoo: οπως λες και εσυ πολυ περιεργο ειναι :woohoo: :lol: !!

Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia mou.Pws pane oi eggyoules mou? :D

Elena kale ti mwraro tha vgaleis.Ftou ftou 2.450.Mpravo mpravo :)

Ante ligaki ypomonh akoma k tha erthoun ta mwrakia sas.

Ta dika mou nea exoun ws ekshs,to agoraki mas perase th mikrh sta kilakia 1.730 htan xtes parakalw.Shmera tha exei paei panw apo 1.750! Wow e?:P

H mpoumpouka mas htan xtes 1.580 parolo pou pinei perissotero galataki apton mpemph,alla psilovgazei goulitses.

Vgalame ton oro k shmera h aurio tha to vgaloune k apton mpemph.Ola kala!

Mou lene oi giatroi se 2 vdomadoules tha ta exw sto spiti :)

Oso gia mena....mou exei meinei koilia dld ti koilia petsa einai k einai aisxos koritsia.Meta th genna ekana para ma para polles ragades gyrw apton afalo se olh th koilia!

Aisxos sas lew..terma to mpikini!Terma k to skoulariki pou eixa ston afalo.

Otan perpataw kounietai tragika.Foraw zwnh alla mesa sth zesth einai martyrio.

Ax auth h koilia!!!Thelw Foustano :P

Sas filw oles k sorry alla de prolavainw na sas diavasw oles.Einai polles selides kai twra prepei na paw na vgalw to gala k na mageirepsw :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαντώ όλα θα πάνε καλά,μη στεναχωριέσαι,πολύ ξεκούραση τώρα κι άστους στη δουλειά να κουρεύονται.Βλέπεις τί λένε τα κορίτσια.Ούτε έγκυες υπολογίζουν ούτε τπτ,η δουλειά τους μόνο να γίνεται.Θυμάμαι και τα δικά μου και τρελαίνομαι.Ευτυχώς σταμάτησα πριν μείνω έγκυος,αλλιώς θα ήμουν κάθε μέρα μέσ'στα νεύρα!

Φανή....τί να πω? Υπομονή,έφαγες τον γαϊδαράκο...τί έμεινε? Αχ χαίρεσαι που θα δεις σύντομα το ζουζούνι σου?????

Ελενααα που είσαι διδυμομανούλα? Χαίρομαι που όλα πάνε καλά με τα μωράκια σου, βλέπεις ο μαγκάγκος πάει να σου τη βγει κι από πάνω τώρα! Με το καλό να τα πάρετε σπιτάκι να τα χαρείτε επιτέλους! Και για την κοιλιά μη στεναχωριέσαι.Κάνουμε 9 μήνες να φουσκώσουμε και 9 να ξεφουσκώσουμε,δεν το ξέρεις? Μη βιάζεσαι λοιπόν! Θα είσαι πλέον σέξι μανούλα διδύμων ΚΑΙ με ολόσωμο αν θέλεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ......Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 3300 ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΠΗΤ ΑΧ....ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΤΡΕΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΣΠΥΡΑΛΚΙΑ ΒΑΖΩ ΜΠΕΤΑΝΤΙΝ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΗΡΕΜΟΥΝ ΑΛΛΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΜΟΥ.ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΕΒΑΛΑ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΙ ΛΙΓΟ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΒΑΛΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΕΝΙΣΤΙΛ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...