Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα λοιπόν.... Λοιπόν, είμαι 26 χρονων, παντρεύτηκα την Τετάρτη με πολιτικό και ο Θρησκευτικός θα γίνει Δεκέμβριο! Ηταν να παντρευτω Σεπτέμβρη αλλά..... η μπεμπούλα μας άλλαξε τα σχέδια! Η εγκυμοσύνη πάει μια χαρά, τελευταία επίσκεψη στο γιατρό (1η Ιουνίου) το μπεμπέ μας ήταν 798 γραμ.! Πώς το βλέπετε το βάρος μας; Ο γιατρός είπε ότι είναι κατά μια βδομάδα μεγαλύτερο μωρό αλλά ότι δεν είναι κακό αυτό εφόσον είναι στα φυσιολογικά όρια!Το δικό μου βάρος αυξημένο κατα 5 κιλά την τελευταία φορα.... τώρα με κόβω να χω πάρει άλλα δυο! Ολο τρώω γαμωτο.... Αυτάαα!! Θα τα λέμε συχνά από δω και πέρα! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ζησετε Ευα μου!Με το καλο κ η κοριτσαρα σου!!!!!

Το βαρος σας ειναι μια χαραααα!!!Κ εμενα 2 Ιουνη ηταν 940γρ αλλα εχουμε μια βδομαδα διαφορα!

Τα κιλα σου τα βρισκω...ΛΙΓΑ!!!!!!Για να τρωμε λιγακι!!!χαχαχαχαχχα(εγω στα 11 μεχρι τωρα η γουρουνα!)

Να τα λεμε,να τα λεεεμεεεε!!!Που μενεις???

Γκαστρουλα η ζεστη μας "βαρεσε" ολες!!!!Υπομονη!

Κιντερακο τι ναπω...?Τυλαχιστον υπηρχε η διαθεση!!!Αφου πρεπει να δουλεψει...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

:lol: κοριτσια τι κανετε; καλημερα, εγω πηγα το πρωι και μου πηραν αιμα τι βασανο νυστικια να πηγαινεις πρωινιατικα τελος παντων με εχει πιασει η ζεστη και εχω ζαβλακωθει, μου φαινεται πρεπει να ανοιξουμε και νεο θεμα με αφιξεις αυγουστιατικων μωρων και αναπτυξη οπου εκει θα γραφουμε για τις γεννησεις των μωρων μας που θα ερθουν σιγα σιγα και τα πραγματα που μας προβληματιζουν οπως ποσες ωρες κοιμαται το καθενα και οτι προκυπτει καθε φορα, θα ειναι σαν να τα μεγαλωνουμε παρεουλα οπως τα περιμεναμε και παρεουλα εσεις τι λετε; φιλουρες

Φοβερή ιδέα!!! Τώρα το είδα!!! Καλά... μ'έχει φάει η ζέστη!! :laugh:

filos`ifigen έγραψε:

ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΠΟ ΒΑΡΟΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ Η ΚΑΘΕ ΜΑ Η ΚΑΘΕ ΤΟΥ ΚΙΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ.ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ.ΑΦΟΥ ΦΟΡΟΥΣΑ ΜΑΥΡΗ ΜΠΛΟΥΖΑ ΚΑΙ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ?ΕΚΑΝΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ ΚΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΠΟΛΥ ΑΝΥΣΥΧΟ ΜΩΡΟ.ΑΦΟΥ ΧΘΕΣ ΣΤΗ ΚΟΡΔΕΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΤΙ ΓΛΥΚΟ Η ΑΛΜΥΡΟ ΕΚΑΝΕ ΤΡΕΛΛΕΣ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΤΡΕΛΛΕΣ ΤΡΕΛΛΕΣ...ΑΧ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΕΩ ΚΟΝΤΕΥΩ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ?ΤΟ ΠΟΛΥ 10 ΒΑΡΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΗ...ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΧΙΧΙΧΙΧ

Άστα!! Εγώ ακόμα είμαι στον 8ο!! Και ήδη πονάω οικτρά στην δεξιά πλευρά μου στο ύψος των πλευρών! Η μαία μου είπε ότι πιθανόν να είναι ο συκώτι!! Τρελός πόνος! 2 βράδια δεν έχω κοιμηθεί! Αλλάζω πλευρό και ξυπνάω από τον πόνο! Φτερνίζομαι και πονάω! Πέφτουμε σε λακούβα με τ'αμάξι και κρατάω το σημείο γιατί .. :blink: Δώσε μου κουράγιοοο φιλενάδαααα!! Έχω ακόμα....

Anastacia έγραψε:

Νταλλια για να δοκιμασω τις οδηγιες σου:

Ερωτηση προς ολες!!!

Μαθηματα ανωδυνου τοκ θα κανετε???Εγω κανονισα να κανω 3-4 "ιδιαιτερα" με τη θεια-μαια!Νομιζω πως θα βοηθησουν την "δυσκολη" ωρα!

Μπράβοοοο κοπελάρα μουυυυ!!!

Για τα μαθήματα... Το Σάββατο πήγα στο ιατρείο του γιατρού μου κι εκεί η μαία μας είπε κάποια χρήσιμα πράγματα!! Και θα ξαναπάμε άλλα 2 Σάββατα όπου θα μας πει για τις αναπνοές και τα σχετικά! Μέχρι στιγμής μας είπε για τον τοκετό, τι συμβαίνει, πως γεννιέται το νινάκι.. πως βγαίνει, σε ποιες περιπτώσεις είναι απαραίτητη η καισαρική και τα σχετικά!! Πολύ καλή ενημέρωση πάντως!! Μας είπε και για την επισκληρίδιο! Τι είναι, πως γίνεται, και τα σχετικά!!

Λοιπον...Οταν εισαι στο φορουμ(γεν σελιδα) ή στις συζητησεις μου κλπ αν πατησεις πανω στην παρενθεση ενος θεματος που λεει πχ (12 νεο!) σε βγαζει οχι στην τελευταια σελιδα του θεματος αλλα στην τελευταια αναγνωσμενη απο σενα σελιδα!!!!!

Τοσο καιρο κανω μια μια προς τα πισω τις σελιδες ή τις ανοιγω σε νεο παραθυρο!!!!Μα,τοοοοοσο τουρμπο???!!!

Οσες το ξερατε ΜΗ ΓΕΛΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!

Πρώτη φορά το ακούω... Θα το δοκιμάσω... Καλόοοοοο πάντως!!

KIDER έγραψε:

ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΜΑΣ.ΤΗΣ PEREGO TO POLYKAROTSI APO TO BIMBO.ΣΕ ΠΟΡΤΚΑΛΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗ ΜΑΜΑ

Τελικά και εμείς αυτό θα πάρουμε!! Το 3 σε 1!! Κορίτσια το είδα στα jumbo προχθές με μια μπουμπού μέσα.. πελάτες ήταν όχι προς πώληση!! Και ήταν τέλειο!! Και στην μαμά κοιτάει... όσο είναι μικρούλη, και όταν μεγαλώσει κοιτάει από την άλλη να βλέπει κόσμο στην βόλτα!! Εγώ σκέφτομαι να πάρω το κόκκινο να βάλω και κάτι αυτοκόλλητα της Ferrari που είχα πάρει από το γαμήλιο.. :laugh:

Elena333f έγραψε:

Exw trelathei na trww soupes gia to gala pfffffff Me to zori tis katevazw.

Ωχ και δεν παλεύεται με τέτοια ζέστη η σούπα!!! Να 'ταν χειμώνας να 'λεγα εντάξει.. αλλά με τέτοια ζέστη... χαράστο κουράγιο σου.. Έρχεται κι η δικιά μας σειρά!!

eva_25 έγραψε:

Βρε κορίτσια έχω ΠΗΤ 8 σεπτεμβριου. Μπορώ να μπω στην παρέα σας κ εγω;;;; Αφενός μπορεί να γεννησω κ Αυγουστο κ αφετέρου ό,τι λέτε με αφορά άμεσα! Τα μωράκια μας είναι ίδια ηλικία σχεδόν.....!!!!

Φιλάκια πολλάααα!

Εννοείτε πως είσαι ευπρόσδεκτη εδώ στην γλυκειά μας παρεούλα!! Με το καλό το μωράκι σου...

ELDO έγραψε:

Εμείς ευτυχώς τα έχουμε όλα από το πρώτο μας αντράκι και έτσι θα χρειαστούμε λίγα πραγματάκια και αυτά περισσότερο θα τα αγοράσουμε για να έχει και αυτός ο καημενούλης κάτι καινούργιο, μην τον αδικούμε

Ναι βρε Eldo μου!! Αμαρτία να μην του πάρετε και κάτι καινούριο... Κι εμένα που είναι 1ο μου παιδάκι και μου λένε συνέχεια να μην παίρνω, λέω ... δεν πα να λέτε;;; Τι είναι ο αντράκος μου;; Ο φτωχός συγγενείς;; Μέχρι και κουβαδάκια λένε να μου δώσουν! Έλεος!! Φθηνά είναι στα jumbo!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Μην στενοχωριέσαι!! Λιγάκι υπομονή!! Πλησιάζουμε...

Τα φιλιά μου σε όλα τα κορίτσιαααααα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα χάσει στην αρχή Αναστασία μου λόγω εμετών ως τον 5ο μήνα....ΑΣΕ! Αλλά πιστεύω πως θα τα πάρω όλα από δω και περα! Ετσι όπως τρωω... χιχι!! Αλιμο μένω.. χτίζουμε και το σπιτακι μας (πάλι Αλιμο). Τώρα βρισκόμαστε στο βάψιμο, τα έπιπλα τα έχουμε παραγγείλει.... και αν όλα πάνε καλά μέχρι τέλη Ιουλίου θα μπούμε μέσα!! Για τη μπέμπα εκτός από κάτι ρουχαλάκια δεν έχουμε πάρει τίποτα ακόμα και έχω αγχωθεί!!

Για το καρότσι της chicco το 3 σε 1 έχετε υπόψιν σας; Το είδα σε μια έκθεση που είχα πάει η τιμή του ήταν 570 περίπου αν δεν κάνω λάθος! Είναι καλα;; Είμαι τελείως άσχετη απ' ότι καταλαβαινετε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NTALIA MOY ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΧΕΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΣΚΙΖΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ Η ΑΛΜΥΡΑ ΕΔΩ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΣΑΚΙΖΕΙ...ΤΟ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΑΝΩΜΑΛΗ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ....Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟΡΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΞΟΓΚΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΒΓΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΞΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΛΗΣΙΑΖΩ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ.ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΜΠΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΗΤ.ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6-7 ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 28-6 ΠΟΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗ ΠΕΜΤΗ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΑΙΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ...Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΠΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΒΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ...ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΑΥΛΟ Ο ΣΚΑΤΟΥΛΗΣ....ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΝ ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΖΕΣΤΕΣ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΟ ΕΞΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και στην εδω παρεουλα μου!!!!!

Που ειναι τα κοριτσιαααα μου????Που ειναι τα φωτομοντελαααααα μου?????

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΙΝΑΑΑΑΑΑΚΙΑΑΑΑ ΣΑΣ να παιξει η τσαχπιναααααραααα μου?????

Ε ναι λοιπον!Ξυπνησαμε παλι ορεξατες!ΠΟΛΥ ορεξατες!!!!(λειπει η πεθερα :woohoo: ) :P :laugh: Κοιμηθηκα τοοοσο ωραια!Μονο 2 διακοπες για "διαφημισεις" και μετα το πρωι!ΟΧΙ στις 5 απτα βηματα κ τα καζανακια!!!Στις 8.30!!!!!

Νταλλια μου το δουλευεις καλα το............ quote!!!!!!!!! :cheer::cheer::P :laugh: Η καλυτερη δασκαλα εισαι!!!!!!! ;)

Να το παρεις κ εσυ το καροτσακι!!!Κι αν θες βαζουμε ολες μαζι κοντρα!χεχεχεχε

eva_25 εγραψε:

Είχα χάσει στην αρχή Αναστασία μου λόγω εμετών ως τον 5ο μήνα....ΑΣΕ! Αλλά πιστεύω πως θα τα πάρω όλα από δω και περα! Ετσι όπως τρωω... χιχι!! Αλιμο μένω.. χτίζουμε και το σπιτακι μας (πάλι Αλιμο). Τώρα βρισκόμαστε στο βάψιμο, τα έπιπλα τα έχουμε παραγγείλει.... και αν όλα πάνε καλά μέχρι τέλη Ιουλίου θα μπούμε μέσα!! Για τη μπέμπα εκτός από κάτι ρουχαλάκια δεν έχουμε πάρει τίποτα ακόμα και έχω αγχωθεί!!

Για το καρότσι της chicco το 3 σε 1 έχετε υπόψιν σας; Το είδα σε μια έκθεση που είχα πάει η τιμή του ήταν 570 περίπου αν δεν κάνω λάθος! Είναι καλα;; Είμαι τελείως άσχετη απ' ότι καταλαβαινετε....

Ευα μου αφου ειχες "εξαγωγες" σε δικαιολογω!!!!!Εγω παλι μονο 3-4 φορες!Μην ανησυχεις...Ποσα να βαλεις σε 2μιση μηνες???Στα φυσιολογικα πλαισια θα εισαι! ;)

Με το καλο να τελειωσει το σπιτακι σου να ηρεμισεις κ εσυ!Ξερω πως ειναι ενα αγχος να φτιαχτει στην ωρα του(το εζησα στο γαμο μου!) ποσο μαλλον αν θελεις να φτιαξεις κ το δωματιακι κλπ!

Για τα καροτσακια της chicco δεν εχω ακουσει κ τα καλυτερα...Καταρχην λενε ειναι πολυ στεναχωρα!Η τιμη...Ξερω γω?Αν το συγκρινω με το perego τριο που εχει στα 700...Μαλλον ειναι καλη! :unsure:

Βαλε ενα νεο θεμα στο φορουμ να σου πουν περισσοτερα μανουλες που το εχουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια, αναστασια μου εφυγε διακοπες η πεθερα; την ξεφορτωθηκες; αχ η δικια μου δηλωσε οτι δεν παει διακοπες φετος αφου γενναω:S ελεος θα την φαει η ζεστη στο κεντρο της αθηνας χαχα, αλλα θα μας ζαλισει και στα τηλεφωνα αφου δεν θα λειπει, τι να πεις, αντε κανε παρτυ οταν φευγει ο λυκος χορευουν τα ποντικια χαχα, φιλια πολλα κοριτσαρες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναιαιαιαι!!!Την ξεφορτωθηκαααα!!!!Εν τω μεταξυ μου ειπε πως θα λειψει καμια βδομαδα και της λεω "Γιατι???μεινετε οσο περισσοτερο μπορειτε!Να ξεκουραστειτεεεεεεε!!!!!!"χεχεχεχε

Εσυ εισαι ατυχη εεε???/Ας φυγει τωρα που ειναι νωρις μωρε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε αναστασια εχει μπαστακωθει δεν θα παει πουθενα ξερει οτι σε αυτην την εγκυμοσυνη η μανα μου θα κραταει τον γιο και θα μου μπαστακωθει στο μαιευτηριο και θα μου σπασει τα νευρα το βλεπω το εργο απο τωρα παλι θα βριζω στο μαιευτηριο και θα ειμαι με νευρα κροσια τουλαχιστον στο γιο ηταν η μανα μου μαζι μου και ετσι της ειχε κοπει η φορα τωρα ε ρε γλεντια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε να το σκεφτομαι δε θελω αυτο που λες!!!!!Στις πρωτες σου στιγμες με την κορουλα σου θα ειναι εκει γυρω η πεθερα?????? :woohoo:

Φιλεναδα βρες λυση απο τωρα!!!!!Πως θα αντεξεις???Απαπααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας

Σήμερα θα πάω στο γιατρό γιατί πονάω αρκετά :( μετά τις δουλειές που έκανα το Σαββάτο :unsure: .

Ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί έχω ανησυχήσει... το καλό είναι ότι ο μπέμπης με χτυπάει & πιστεύω ότι είναι θετικό..

Αν είναι πάντως κάτι ανησυχιτικό ,σταματάω τη δουλειά & ας κόψουν το λαιμό τους ,δεν θα το διακινδυνεύσω κιόλας...

Αλήθεια ξέρει καμία πόσα παίρνουμε από το Ικα για αναρρωτική??Γιατί αυτοί μου είπαν ότι πρέπει να πάω από εκεί όταν τελειώνει η αναρρωτική & μετά θα μου βγάλουν το ποσό..

Επίσης ακόμα κιλά δεν έχω πάρει.. Είμαι 28 εβδομάδων & έχω πάρει μόνο το 1,5 κιλό από τα 6 που είχα χάσει.. Αν το παιδί μεγαλώνει & παίρνει βάρος ,δεν θα έπρεπε να παίρνω έστω το βάρος του παιδιού? Πριν ένα μήνα ήταν 800 γρ.. να δούμε τώρα αν είναι όλα καλά πόσο θα έχει φτάσει..

Νιώθω σαν να έχω συνέχεια συσπάσεις & πονάω & από κάτω. Θα σας ενημερώσω το βράδυ..Wish me luck..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madojohn καλη επιτυχια κοπελα μου, ολα καλα να ειναι περιμενουμε νεα σου το βραδυ ε;

αναστασια θα προνοησω αυτη την φορα, να φανταστεις στην πρωτη γεννα που με φεραν στο δωματιο πρωτα τα πεθερικα ειδα τον αντρα μου τον ειχαν στειλει κατω να μου παρει λουλουδια αντι να πανε αυτοι ελεος, αυτη την φορα εχω πει στον αντρα μου θα γεννησω και μετα θα τους τηλ, και πεταξε η πεθερα μου την τελευταια φορα που ηρθε αν πατε στο μαιευτηριο να παρετε αμεσως τηλ και σκεφτηκα απο μεσα μου ναι καλα τραγουδα!!!! θα το παιξω τρελλη αν γεννησω με καισαρικη οτι τελειωσαμε γρηγορα και αν παω φυσιολογικα οτι δεν σκεφτομασταν τηλεφωνα εκεινη την ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς γλυκειά μου! Ολα καλά θα πάνε! Κατ' αρχάς, το βάρος το μωρού σου είναι πάρα πολύ καλό! Εσύ είναι φυσιολογικό να μην παίρνεις αφού είχες χάσει τόσα κιλά! Από δω και πέρα θα πάρεις ... θα δεις! Το νινι θα αναπτύσσεται και πολύ πιο γρήγορα!Οσο για τη δουλεια καλύτερα να μην κουράζεσαι! Για την αναρρωτική δε γνωρίζω...

Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου το βράδυ! Φιλιά πολλά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eva καλοσηρθες στην παρεα μας, με το καλο το μωρακι σου, διαβασα οτι μετακομιζεις και αλιμο κοντα ειμαστε εγω μενω ανω γλυφαδα, θα τα λεμε εγκυουλα και παλι καλοσηρθες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madojohn υπομονη, ξεκουραση, ακου το γιατρο σου και ολα θα πανε καλα! :) Και εγω καποτε οταν κουραστω εχω κατι πονακια λετε να ειναι κατι? Θα παω στη γιατρο σημερα για υπερηχο και θα τη ρωτησω. Παντως απο τουμπες καλα τα παμε λεπτο δεν καθεται ησυχος και μου αρεσει πολυ που ειναι ζωηρουλης... :P .

eva_25 καλως ηρθες και εσυ στη παρεα μας! :cheer:

marianda μου καλησπεραααα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ. ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΥΤΕ ΠΛΕΥΡΟ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ.ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.?????????????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα παρεάκια μου και καλώς την την Ευούλα_25! Είμαι η Ελένη(μία ακόμα:) ) 29 και περιμένω το πρώτο μου μπεμπάκι,κοριτσάκι, μέχρι τις 17/9, αλλά δεν πιστεύω πως θα φτάσω μέχρι τότε.

Τί κάνετε κουκλίτσες? Ευτυχώς σήμερα μας δρόσισε λίγο η ψιλοβροχούλα,γιατί το βράδυ πάλι ΕΣΚΑΣΑ! Το σπίτι μας δυστυχώς είναι πολύ ζεστό κι απ'την άλλη δεν θέλω να ανάψω από τώρα κλιματιστικό. Στα 40άρια δλδ τί θα κάνουμε? Αφήστε που βουλώνουν εύκολα οι "αναπνευστήρες" με τον κλιματισμό!

Να σας ρωτήσω. Νιώθετε καθόλου ότι η κοιλιά σας είναι έτοιμη να σκάσει?? Με το που θα φάω πρωινό, γίνεται νταούλι και δεν μπορώ να σταθώ όρθια βρε κορίτσια,με κουράζει απίστευτα το τελευταίο διάστημα!

Μαντώ μου ελπίζω όλα να είναι οκ.Περιμένουμε νέα σου. Κι εγώ όποτε το παρακάνω με τις δουλειές,μετά το σκυλομετανιώνω γιατί για 2 μέρες πονάνε τα πάντα.Έχω αρχίσει πάντως να τις αραιώνω...:blush:

Πόνους από κάτω έχω κι εγώ που και που,αλλά όχι δυνατούς.Την άλλη Τετάρτη έχω ραντεβού με γιατρό.

Αναστασία και Ζουζουνίτσα πως τα πάτε μικρούλες μου? Θα ρωτήσω κι εγώ τον γιατρό αν έχει δική του αναισησιολόγο για Γαληνό. Μία πάντως που ξέρω ότι είναι μόνιμη εκεί (Γατίδου) ξέρω ότι κάνει πολύ καλή δουλειά.Για άλλους δε γνωρίζω.Μακάρι όλα τα αρνητικά να ήταν φήμες.

Καροτσάκι εμείς ακόμη δεν πήραμε.Προχθές πήρα καινούργιο στρωματάκι λάτεξ για καλαθούνα,που μου έδωσε μια φίλη, και άρπαξα έναν κατάλογο από το μαγαζί με καροτσάκια της PegPerego να χαζέψω και να πάρω μια ιδέα γιατί είμαι άσχετη. Πάνω κάτω μου φάνηκαν όμως παρόμοια. Ελάχιστες οι διαφορές των μοντέλων της. Τιμές φυσικά δεν είχε ο κατάλογος.

Κίντερ μου ούτε ενδοεπικοινωνία πήραμε ακόμα για να σου πω τη γνώμη μου, αλλά αυτές που είδα μέχρι στιγμής είναι μόνο της FisherPrice και μου φαίνονται ψιλοακριβούτσικες ή νομίζω???

Μαριάντα υπομονή καλή μου με την πεθερά.Καλά το σκεφτηκες,αλλά αυτές όλα τα μυρίζονται! Μην εμφανιστεί εκεί που δεν την περιμένεις,πρόσεχε!:S Εγώ πάντως τους το ξεκαθάρισα. Πάω κλινική με τον άντρα μου, γεννάω, έρχονται την επόμενη μέρα κι εκείνο ίσα ίσα στο επισκεπτήριο.Τουλάχιστον στο μαιευτήριο θέλω την ησυχία μου. Μετά στο σπίτι....βλέπουμε... Α,ρε Αναστασία,εσύ θα με καταλαβαίνεις...μόνο που σκέφτομαι ότι θα μου χτυπάνε τρεις και λίγο το κουδούνι (κάθε μέρα) "για να δουν το μωρό"....:angry: Είμαι κακιά?Ναι,είμαι:woohoo: :P

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μου, για τα πονάκια πάρε τον γιατρό τηλ, μάλλον δεν είναι τίποτα, προετοιμάζεται ο οργανισμός για το ευτυχές γεγονός..

Οσο για την ενδοεπικοινωνία που ρώτησες εγώ πήρα αλλά δεν μου φαίνεται και ιδιαίτερα χρήσιμη.. Το μωρό κλαίει τόσο δυνατά που ακούγεται ότι και να κάνεις.. :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!Ξυπνησαμε κ να'μαστε!!!Τον μεσημεριανο υπνο τον ξεκινησα για να ξεκουραζεται το σωμα μου (λογω των συσπασεων που ειχα)...Πλεον μου εχει γινει απαραιτητος!!!!Σαν τη γιαγιουλα στις 3 κλεινουν τα ματακια μου!!!!Διαβαζω λιγακι και αν δεν κοιμηθω μεχρι τις 5 που παιρνω το χαπι μου δεν γινεται!!!! :)

Σας το προτεινω κοριτσια!!!Οσες εχετε χρονο βεβαια.Καντε το στην αρχη με το ζορι!Νιωθω ξεκουραστη και λιγακι πιο ελαφρια μετα!Ηρεμει κ το τσαχπινακι μου!!!!!

Και ποσες φορες θα πουμε ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΕΛΟΣ!!!!Καντε τα βασικα μονο ή μοιραστε τις!1 μερα σκουπα,1 ξεσκονισμα κλπ!Κι ας μην γινονται οσο καλα με πριν!!!!Εγω την πηρα την τρομαρα μου και το τηρω...Μη χρειαστει να παθουμε για να μαθουμε αγαπημενες μου!

Ευακι βαλε καλη μου ενα θεμα στο φορουμ για το καροτσακι που ελεγες! ;)

Ελενακι(γιουνικ) η κοιλια μου ειναι ετοιμη να σκασει οταν τρωω πολυ κ αποτομα!Επισης με το καρπουζι!!!Επαθα πλακα!!!Πονουσα απτο βαρος μετα!!!Μεχρι να παω 20 φορες στην τουαλετα δεν ηρεμισα!!!!!

Για την πεθερα...ΦΥΣΙΚΑ και σε καταλαβαινω!!!!Εγω τα ξεκαθαριζω ομως τα πραγματα ενα ενα!!!!Τα πεταω με τροπο!Εν τω μεταξυ με εχει ψιλοφοβηθει το ματι της και λεει καμια φορα "γενικα": Οποτε θελει η Αναστασια θα την βλεπουμε τη μπεμπα!!!!

(αυτο σου ελειπε,λεω,να εχεις κ απιατησεις!) :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομορφα μου κοριτσάκια καλησπερα και σαν πλεον αδειούχος.Ω ναι λοιπόν πλέον ειμαι σε άδεια και από δω και στο εξής θα τα λέμε και πιο συχνά και ααααααααααανετα.Ανυπομονουσα να μπαινω και γω οποτε ηθελα στη παρεα μας την όμορφη.Καια να που γινε.απλα αυτες τις μερες δεν μπηκα καθόλου κια ναι μεν διαβασα τα νεα σας αλλα ενα τουρλουμπουκι τα κανα να το πω.οποτε θα σχολιασω όσα θυμαμαια και ελπιζω και σωστα.

Sygxarhthria Elenaki για τα ομορφα ζουζουνακια σου ειναι ονειρεμενα.

Φανταζομαι χαρα που θα μπηκε στο σπιτι σας...εσυ καμαρι πως νιωθεις?Λιγο παραξενα δεν ειναι?Φανταζομαι δηλαδη...δυο νεες ζωες σε ενα χωρο που μεχρι πρωτινος ηταν μονο για δυο!!!αληθεια πως ειναι χωρίς την αισθηση της ζωης που εκρυβε η κοιλιασου?Πω Πω σε επρηξα....

Ευχομαι να σαι πλύπολυ καλα και να γεμιζεις γλατακι τις κοιλιτσες τους ,κουραγιο με τις σουπες...πιες και καμια μπυρυτσα...:P εχω ακουσει οτι βοηθα...

Αναστασακι μου μακια...και εγω με τον ιδιο τροπο εβλεπα τις σελιδες...ειμαστε λιγο ξανθιές?ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ....χιχιχι:huh:

Εγω κοριτσακια μου ειμαι πολυ χαρουμενη με λιγο παραπνω απο 8 μισυ κιλα και με πολυ κλαη διθεση για φαγητο βολτες και θαλασσινα μπανακια...

σας χαιρετω και σας φιλω ολες!

MARIMARI,ZOUZOUNITSA DALLIA MANTO TOMA UNIQUE.....MAKIA KAI ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΙΑ ΣΥΧΝΑ.

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΟΥΝΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;;ΡΩΤΑ ΚΙ ΕΣΥ ΓΙΑ ΓΑΛΗΝΟ ΝΑΞΕΡΟΥΜΕ!!!ΦΟΥΛΙΝΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΩΡΕ;ΠΟΛΛΛΑ ΜΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!ΑΝΑΣΡΑΣΑΚΟ ΜΟΥ ;;;ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜ ΜΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕς ΣΑΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!

Κοριτσαρες μου μολις επεστρεψα απο τη γιατρο :)

Το μωρουλινι μου εχει παρει θεση για τη γεννα :woohoo:

επισης ειμαστε 1600 κιλα :woohoo: :woohoo: λιγο πιο πανω απο το κανονικο :)

εγω εχω παρει 1μιση κιλο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!

τωρα θα πηγαινουμε καθε δυο εβδομαδες για υπερηχο....:)

αχχχχχχχ ειμαι πολυ happy...

τα λεμε :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMENA ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗ Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΗΤΑΝ 2850 ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΟΣ ΟΠΟΤΕ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...