Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟ ΑΥΤΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ.ΟΣΟ ΖΕΙΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΜΑΣ.ΤΗΣ PEREGO TO POLYKAROTSI APO TO BIMBO.ΣΕ ΠΟΡΤΚΑΛΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗ ΜΑΜΑ.ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας!! Εμείς ξεκινήσαμε τα ψωνάκια .. πήραμε λίγα από το καθένα έτσι για παν ενδεχόμενο..

Εκτος από φορμάκια ,πήραμε κάτι πιπίλες που φωσφορίζουν στο σκοτάδι,μπιμπερό,βούρτσα μπιμπερό,στεγνωτήρι,σφηνάκι ύπνου,νυχοκόπτη,χτενούλες,αφρόλουτρο,μωρομάντηλα & δεν θυμάμαι τι άλλο. Τα περισσότερα της chicco ,δεν ξέρω φοβάμαι να πάρω ότι μάρκα να΄ναι ,τουλάχιστον στην αρχή..

Σήμερα περιμένουμε κάτι θείους από Αυστραλία που θα μείνουν από κάτω στη μαμά μου & εχθές μιας & δούλευε ο σύζυξ το μεσημέρι ,ξεσκίστηκα στις δουλειές, με αποτέλεσμα σήμερα να είμαι χάλια... Πονάω παντού ,ο άντρας μου με ξέχεσε & έτσι πάω πάλι στο κρεββάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαντω μου σε ξεχασα χθες!!Αλλα σημερα σε χαιρετω πρωτη πρωτη αξια συναδελφε!!!!Ωραια τα ψωνια? αχχχ δεν θελω να σταματησω........πιπιλες που φωφσοριζουν ε?:) αχχχ τι αλλο θα παρουμε!!!!:laugh: Εγω που του πηρα φορμακι αγιοβασιλη??:blink:

Ολοι κοιμουνται εδω ..κ γω βρηκα ευκαιρια κ τρυπωσα!!

κοριτσια τον τελευταιο καιρο νιωθω.....φαλαινα.......πηρα συνολικα 9 κιλα,δεν ειμαι πρησμενη..αλλα αρχιζω και αλλαζω...Ακομη κ οταν πηγαινω για ψωνια ..ειμαι πιο αργη...Χθες πηραμε ενα επιπλακι απο τα ικεα κ το φτιαχνα με τον αντρουλη(κανονικα τα κανω μονη μου)κ...ποιος εγω?? κουραστηκα!!!!!!!

ευτυχως ακομη οδηγω...κατι ειναι κι αυτο...Δεν μου αρεσει καθολου να με αντιμετωπιζουν σαν αδυναμη εγκυο......αχ τι σας λεω πρωινιατικα!!

σημερα φτιαχνω ρολο κοτοπουλο με basmati ..

Συμπεθερουλα μου θα συναντηθουμε χοντρες τελικα....και δεν μπορω πια να φοραω τις πλατορμες μου μηπως κ σε φτασω...:huh: Προχθες με ψοφησαν στο ταξιδι...τι ηλιθια που ειμαι..Προτιμησα να μαι στυλατη στο ταξιδι...και ημουν σαν αναστεναρης...!!!

αυριο παω για λικνο,προικα...κ ολα τα αλλα!

Κοντα στο σπιτι μου ειναι το show room tou cosi corner!!!!το ειδα χθες!!!και χαζη κ αοματη!!!:P οτι θελετε σας ακουω!!!

μαρι περιμενω πρασινο φως για το καροτσι και ενα απογευμα στο mall!!

καλα πηρα το ασπρο επιπλακι με τα καλαθακια απ το ικεα!!το εβαλα στην κρεβατοκαμαρα...απλα τελειο!!!!

Φιλακιααααααα και καλημερα κ παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera se oles tis koukles mou :)

Pws eiste mellouses xazomamades? :D

Ti wraia pou einai ta pswnia,se ananewnoun.Afhste pou kathese kai ta xazeueis meta gia meres xiixixixi

Kale Efh mporouses k forages platformes?Egw me tpt.Auta pou exw einai poly psila k mou fenontan vouno na ta foresw.K me th koilara pou eixa tha fenomoun k geloia xaxaxxaxa.

Ante kalo mageirema Efoula.Emena mou exei kopei h oreksh k den mou kanei entypwsh pia to faghto xaxaxaxa.K h osfrhsh mou epanhlthe sta kanonika :P

Exw trelathei na trww soupes gia to gala pfffffff :( Me to zori tis katevazw.

Ante kalh synexeia sta psonia se oles!

Filakiaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου μες το μυαλο μου ησουν!!! ναι φορεσα πλατφορμες...ηθελα για μια φορα ναμουν ωραια!!!και τζην!!:P ειμαι κ χαζη ναι!!!:laugh:

η φιλη μου με τα διδυμα κοριτσακια τα πηρε προχθες στο σπιτι και.....ΤΡΕΧΕΙ!!!!!ολα ειναι τελεια ομως..και το ενα που ειχε αναπνευστηρα κ του καναν αφαιμαξη παει τελεια..κ βγηκε κ αυτο!!!!αντε κ στα δικα σουυυυ!!ξεκουρασουυυ!!

καλε η μανουλα σου φοβαται περισσοτερο απο σενα κ στα ελεγε αυτα...Φοβαται μη στεναχωρεθεις και προσπαθουσε να σε προετοιμασει αν ο μπεμπος δεν πηγαινε καλα....Που να ξερει η καημενη!!Μαλλον τα χε χασει!!

που να ξερε τη δυναμη του μπεμπου!!!!!μια χαρα ειναι στην εβδομαδα που γεννηθηκαν!!!

ηθελα να σου στειλω το πρωι πμ..αλλα αφου σε ειδα τωρα!! πολλα φιλια..παρε την αγαπη μου κ δωστην στον μπεμπο κ στην μπουμπου!!!!

αντε παρε κ συ μικρη αδυνατη μανουλα!!!!:kiss:

εμεις οι χοντρες κανουμε υπομονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα κοριτσαρες!!

Ολα καλα??

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας. :)

happy mom μου οχι δεν πηγα 3ημερο.Οντως χαθηκα ομως...λιγο τα ψωνια λιγο οι ζεστες λιγο τα βαψημο του δωματιου του μωρου ημουν αλλου :woohoo: !

Λοιπον ψωνισα καποια πραγματα για το μωρουλινι μου. Πηρα σεντονακια, κουβερτουλες, σελτσεδακια,πανες,σαλιαρες,καλτσουλες,πετσετες....επισης πηρα της chicco βουρτσα,ψαλιδακι,θερμομετρο δωματιου,θερμομετρο μπανιου, θηκη για πιπιλες και αλλα πολλα...

Τωρα μου μενει να ψωνισω ρουχαλακια για το μωρο και ορισμενα πραγματα για μενα που θα παρω στη κλινικη οπως πυτζαμες, νυχτικια,παντοφλες...

τελειωσε επιτελους και το βαψημο του δωματιου του μωρου, τωρα περιμενω να στεγνωσει καλα για να κολλησω τα ψαρακια!! :cheer:

Ααααααααααα αυριο θα παμε στη γιατρο να δουμε το μπεμπακο μου ποσο μεγαλωσε...εχω αγωνια...

Ελενακι μου διδυμομαμανουλα μου επεστρεψες καλη μου να σου ζησουν τα μωρακια σου. Καπου εβλεπα και ενα σχετικο θεμα με τις ευχες για την γεννηση των μωρων σου αλλα τωρα δεν το βρησκω γι αυτο να ειναι παντα γερα ευτυχισμενα,καλοτυχα και πανω απο ολα ΥΓΕΙΑ!!

Αυτα κοριτσια φιλακια πολλα πολλα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημερακι κοριτσακια μου!!!!

Πως ειστε σημερα????Εμεις καλα...Ηρεμες ομως!Οκ κουνηθηκαμε το πρωι αλλα δε χορεψαμε!!Εεεε ας ξεκουραστουμε μια μερα!!!!

Κιντερ τελειο ειναι το καροτσακι!Εγω εχω το λαχανι!Πριν λιγες μερες το βγαλαμε απ'τις σακουλες του και εκανα βολτες κ σουζες μεσα στο δωματιο!!!!Τωρα το μαζεψα κ μεσα στον Ιουλη θα πλυνω αρχικα τα ντυσιματακια του πορτ μπεμπε κ του καθισμ.αυτ!!!!

Μαντω ψωνισες κ εσυ εε?!!!Μια χαρα! Να μην κανεις πολλες δουλειεεεεεεες...Προσεχεεε!

Και η Τομα μας το ιδιο!!!Πωπωωωω το ριξαμε εξω για τα καλα κοριτσακια μου!!! ;);) Με το καλο να δεις το αγορακι σου καλη μου!!!

Ελενακι μου φιλακια πολλα!Σου κοπηκε η ορεξη εεε?!!!Βγηκες απ'το κλαμπ των φαλαινοκορμιων!!!!Φιλακια στα καμαρια σου!Χθες μπηκα στο προφιλ σου και χαζευα την φωτο τους!!!Οσο τα'φτυσα!!!!!Και τι ωραιες ποζες που εχουν παρει κ τα δυο!!!Φαινονται ανεμελα και ηρεμα!!!Ευτυχισμενα πλασματακια!!! :)

Εφουλα εγω ειμαι στα 11!!Και ναι πλεον αισθανομαι πραγματικα φαλαινιτσα!!!Η κωλαρα δε χωραει στο καθισμα πλεον!!!!Ειμαι σιγουρη ομως πως σε λιγους μηνες θα επανερθει!!!!

Ποτε θα βρεθουμε???Θα ξαναρθεις πριν τη γεννα???Εχω πολλες αποριες και σε εχω ψιλοχασει!

Αν ερθεις πριν, θελω ενα πραγματακι απ'το κοζικορνερ.Και επειδη ειναι μονο ενα ελεγα πως δε θα το παραγγειλω!Θα σου στειλω πμ κ ελπιζω καποια στιγμη να τα πουμε αναλυτικοτερα!

Αν και τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα να μην εχουμε πολλα-πολλα οι 2 μας....Πλησιαζει η στιγμη που η τσαχπινα μου θα κανει τον παιδαρο γαμπρο μου να λιωνει απο ερωτα και...Μαλλον θα σου κακοφανει!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :P:P:P Οποτε...Απο μακρια κι αγαπημενες! :silly: :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι!!!!σε λιγο θα χλαπακιασω!! κανουμε δουλιτσες με τον αντρουλη κ μεσα στο δωματιο εχω 4 μαντραχαλαδες που χτυπιουνται πανω απο το playstasion!!τους ειπα μεχρι τις 3 αντεχω...μετα στα σπιτια τους!!!:P

φαλαινιτσα μου σε αγαπαω..κ ετσι θα σας αγαπαει κι ο μπεμπουλης μου!ας λιωνουμε..καλο κανει!! παω να διαβασω το πμ σου!!!

οτι θες συμπεθερουλα μου στα ποδια σου θα στο φερω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΛΥΚΙΕΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ?ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΣΕ ΛΑΧΑΝΙ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΝΕΝΔΟΤΟΣ ΚΙ ΕΤΣΙ ΠΗΡΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ.ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΣΤΟ ΒΙΜΒΟ ΕΛΕΓΕ 25 ΜΕΡΕΣ ΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΡΓΗΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ?

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΙΣΑ ΙΣΑ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ?ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΗΣΥΧΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΩΡΟ?ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΟΤΑΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ.

ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΕΠΕΤΕΙΟ ΓΑΜΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΕΡΥΣΙ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ.Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΔΩΡΑΚΙ.ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΓΥΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΠΗΞΑΜΕ.ΚΑΙ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΕ.ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΣΟΥΠΕΡ.

ΣΑΣ ΤΡΕΛΑΝΑ ΜΕ ΤΗ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια έχω ΠΗΤ 8 σεπτεμβριου. Μπορώ να μπω στην παρέα σας κ εγω;;;; :-)Αφενός μπορεί να γεννησω κ Αυγουστο κ αφετέρου ό,τι λέτε με αφορά άμεσα! Τα μωράκια μας είναι ίδια ηλικία σχεδόν.....!!!!

Φιλάκια πολλάααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kinterako μου να ζησετε!!!! κ μεις ιουνη παντρευτηκαμε!! κ τα γυαλακια τελειο δωρο!!! ναστε ευτυχισμενοι κ με το καλο το μπεμπακι να σας τριπλασιασει την ευτυχια!!!

βρε eva_25 μου εννοειται!!!εχω πητ 2/8 αλλα θα γεννησω νωριτερα!!

καλως ορισες!! ρωτα κ πες μας οτι σου κατεβαινει!!!

εδω λιγο το βαρος..λιγο τα μωρακιαμας ολες τρελαμενες ειμαστε!!!αν μας αντεξεις μεινε!!! εμεις σε θελουμε!!!!:)

πες μας για το μπεμπε σου ? τι ειναι? πως αισθανεσαι? οτι σου ερθει πες το!!!εμεις τα αναλυουμε ολα! απο φαι,σεξ,συσπασεις,γραμαμια μωρων...ΠΕΘΕΡΕΣ...ΟΛΑ!!!

απο αυριο θα μαζευτουν κι αλλες οι φαλαινο-γυριστρουλες κ θα τις γνωρισεις κι αυτες!!τωρα πλεουν σε αλλα πελαγη!!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ Κ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!

παω για υπνο κοριτσακια...τα λεμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Διαβάζω τα νέα σας και βλέπω πως όλες κάνετε τις αγορές σας για τα μωράκια σας :). Εμείς ευτυχώς τα έχουμε όλα από το πρώτο μας αντράκι και έτσι θα χρειαστούμε λίγα πραγματάκια και αυτά περισσότερο θα τα αγοράσουμε για να έχει και αυτός ο καημενούλης κάτι καινούργιο, μην τον αδικούμε :S ….

Κυρίως θα κάνουμε αλλαγές στο δωμάτιο του πρώτου παιδιού μας, βάζοντας ταπετσαρία και αλλάζοντας διαρρύθμιση στα έπιπλα, μιας και κοιμάται σε κρεβάτι και όχι στην κούνια του.

Εγώ δεν είμαι και στα καλύτερά μου, μιας και το προηγούμενο Σάββατο έκανα συρραφή τραχήλου. Δυστυχώς υπήρχε μεγάλος κίνδυνος να γεννηθεί πρόωρα και έτσι τώρα είμαι στο κρεβάτι και με μεγάλη προσοχή :( .

Το παρήγορο είναι πως έμεινε λίγος καιρός ακόμα, αλλά το καλοκαίρι και κλεισμένη στο σπίτι δεν παλεύετε εύκολα :S …. Ας είναι όμως, όλα για το καλό του μωρού μου :kiss:

Φιλάκια σε όλες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΙΛΑΡΟΥΠΜΠΕΣ ΜΟΥ!!!ΕΥΑΚΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑΔΟΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΤΙ ΓΛΥΚΑ ΜΩΡΑΚΙΑ !!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Εφουλααααα τι παιδι εισαι εσυ???Να'σαι καλα!!!Και να προσεχεις και να... αντεχεις!!!Ολα τα ειχες απεκτησες κ εμενα για συμπεθερα να σου ζηταω κ χαρες!!!! :kiss::kiss: (να ζησετε-οποτε κιαν εχετε επετειο!!!Παντα ερωτευμενοι!)

Κιντερακο καλη πρωτη επετειο!!!Καλη αρχη!!!!Καλο κουραγιο-αυτο ευχηθηκα περσυ στον αντρα μου στη δικη μας 1η επετειο,οπου του εσειλα κ κοκκινα τριανταφυλλα για να τον κανω ρομπα στους εργαζομενους του!χαχαχαχαχαχχαχα Δεν τα μπορει καθολου αυτα!!!! :P

Ευακι καλως ορισες στην παρεα!!!Ελπιζω να εχεις διαθεση και να μεινεις!!!!

Δεν ειμαστε μονο Αυγουστιατικες εδω!Εχουμε κ Ιουνιο,Ιουλιο,Σεπτεμβριο!!!!!Ολες οι καλες φαλαινιτσες χωραμε!!! :):)

Τωρα αν δεν εχεις γινει φαλαινιτσα ακομα....Θα τα χαλασουμε!χαχαχαχαχχαχαχα

Εννοειτε πως κανω πλακα!Πες μας για σενα κ για το μωρακι σου!!!

Εγω ειμαι 26χρ μενω εξω απ'τη Θεσσαλονικη,περιμενω τη μπεμπα μου μεχρι 30 Αυγουστου και εχω ηδη συμπεθερεψει με την Εφη(happy mom)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eldo τι περασες καλη μου?Φανταζομαι την αγωνια σου...Ολα καλα να πανε κοπελα μου!Κανε λιγακι υπομονη-ετσι κι αλλιως βραζει ο τοπος...

Εισαι Θεσσαλονικη σωστα????Που θα γεννησεις με το καλο????

Γεια σου τρελλο ζουζουνοοοοοοοοοο!!!!Τι κανεις?Πηγες θαλασσιτσα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΓΑΛΗΝΟ!!!ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΗ ΙΟΥΝΗ ΤΕΛΙΕΩΝΕΙ ΞΗ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΝΑΙ ΣΕΝΙΑ ΚΑΙ ΓΑΜΑΤΗ Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!ΜΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΟΥΜΠΑ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ELDO έγραψε:

Καλησπέρα κορίτσια. Διαβάζω τα νέα σας και βλέπω πως όλες κάνετε τις αγορές σας για τα μωράκια σας :). Εμείς ευτυχώς τα έχουμε όλα από το πρώτο μας αντράκι και έτσι θα χρειαστούμε λίγα πραγματάκια και αυτά περισσότερο θα τα αγοράσουμε για να έχει και αυτός ο καημενούλης κάτι καινούργιο, μην τον αδικούμε :S ….

Κυρίως θα κάνουμε αλλαγές στο δωμάτιο του πρώτου παιδιού μας, βάζοντας ταπετσαρία και αλλάζοντας διαρρύθμιση στα έπιπλα, μιας και κοιμάται σε κρεβάτι και όχι στην κούνια του.

Εγώ δεν είμαι και στα καλύτερά μου, μιας και το προηγούμενο Σάββατο έκανα συρραφή τραχήλου. Δυστυχώς υπήρχε μεγάλος κίνδυνος να γεννηθεί πρόωρα και έτσι τώρα είμαι στο κρεβάτι και με μεγάλη προσοχή :( .

Το παρήγορο είναι πως έμεινε λίγος καιρός ακόμα, αλλά το καλοκαίρι και κλεισμένη στο σπίτι δεν παλεύετε εύκολα :S …. Ας είναι όμως, όλα για το καλό του μωρού μου :kiss:

Φιλάκια σε όλες :kiss:

Συγνωμη που σε ρωταω αλλα εκανες συρραφη σε τοσο προχωρημενη εβδομαδα???

Τι μηκος ειχε δηλαδη ο τραχηλος?

Ξερεις αν μετα απο αυτο θα γεννησεις με καισαρικη?

Ρωταω γιατι και γω παραλιγο να κανω σε προχωρημενη εβδομαδα ...

Η απορια ομως μου εμεινε γιατι δεν το συζητησα με το γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lovie μου, ο τράχηλος είχε μία μέρα πριν την συρραφή 19χλ ….

Είχε εδώ και 1 ½ ,μήνα περίπου που το παλεύαμε με χάπια και ξεκούραση. Αλλά ξαφνικά μέσα σε 7 μέρες από 33χλ κατέβηκε στα 19, και αυτό με Vtopar χάπια ανα 4 και 6 ώρες ένα ολόκληρο.

Άλλος γιατρός που πείρα δεύτερη γνώμη ( ενδιάμεσα τον 7 ημερών και με τράχηλο στα 26χλ ) μου είπε πως εκείνος θα μου έκανε ένεση για τα πνευμόνια του μωρού γιατί όντως υπήρχε μεγάλος κίνδυνος για πρόωρα.

Αν και μου έμεινε λίγος καιρός ακόμα προτίμησα να το παλέψω εγώ και να ταλαιπωρηθώ λίγο παραπάνω και αν θέλει ο θεός και όλα πάνε καλά να γεννηθεί αυτό κανονικά όταν θα μπω στον 9 και όχι να βγει πρόωρα.

Έτσι και αλλιώς θα γεννούσα με καισαρική γιατί και το πρώτο μου με καισαρική το γέννησα, για άλλο λόγο όμως όχι για τον τράχηλο.

Δεν τον ρώτησα αν είχα γεννήσει φυσιολογικά το πρώτο τι θα έκανα τώρα, το μόνο που μου είπε είναι πως, αν το πρώτο το είχα γεννήσει φυσιολογικά και είχε ταλαιπωρηθεί και ανοίξει ο τράχηλος μία φορά, θα είχαμε κάνει συρραφή πολύ νωρίτερα στην δεύτερη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΜΟΥ !!ΕΣΥ ΔΕ ΘΑ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ;

Δυστυχως δε θα βολεψει!Ηθελα να παμε καπου μεχρι 15 Ιουλη αλλα...Θα ερθει ο ξαδερφος(σαν αδερφος) του αντρα μου με τη φαμιλια απο Σουηδια και.....Μαζι τους δε θελω(το εχω δοκιμασει και ειναι ταλαιπωρια) χωρια δε γινεται,εμας εχουν παρεα εδω....Τεσπα!Βλεπουμε!Ποτε δεν ξερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ELDO έγραψε:

Lovie μου, ο τράχηλος είχε μία μέρα πριν την συρραφή 19χλ ….

Είχε εδώ και 1 ½ ,μήνα περίπου που το παλεύαμε με χάπια και ξεκούραση. Αλλά ξαφνικά μέσα σε 7 μέρες από 33χλ κατέβηκε στα 19, και αυτό με Vtopar χάπια ανα 4 και 6 ώρες ένα ολόκληρο.

Άλλος γιατρός που πείρα δεύτερη γνώμη ( ενδιάμεσα τον 7 ημερών και με τράχηλο στα 26χλ ) μου είπε πως εκείνος θα μου έκανε ένεση για τα πνευμόνια του μωρού γιατί όντως υπήρχε μεγάλος κίνδυνος για πρόωρα.

Αν και μου έμεινε λίγος καιρός ακόμα προτίμησα να το παλέψω εγώ και να ταλαιπωρηθώ λίγο παραπάνω και αν θέλει ο θεός και όλα πάνε καλά να γεννηθεί αυτό κανονικά όταν θα μπω στον 9 και όχι να βγει πρόωρα.

Έτσι και αλλιώς θα γεννούσα με καισαρική γιατί και το πρώτο μου με καισαρική το γέννησα, για άλλο λόγο όμως όχι για τον τράχηλο.

Δεν τον ρώτησα αν είχα γεννήσει φυσιολογικά το πρώτο τι θα έκανα τώρα, το μόνο που μου είπε είναι πως, αν το πρώτο το είχα γεννήσει φυσιολογικά και είχε ταλαιπωρηθεί και ανοίξει ο τράχηλος μία φορά, θα είχαμε κάνει συρραφή πολύ νωρίτερα στην δεύτερη εγκυμοσύνη.

Ευχαριστω πολυ Ελενη μου που μ'απαντησες!

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ... Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΕ...:angry: ΟΥΦ! ΖΕΣΤΕΝΕΣΤΕ? ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ! ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΩ ΠΑΙΞΕΙ...:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ HAPPY MOM ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΘΕΙΤΕ.ΕΥΑΚΙ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ELDO ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ.ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΝΕΙ.ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΟΣΜΟ.ΘΑ ΜΠΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΡΑΔΥ.ΔΕ ΤΟ ΧΕΙ Η ΜΟΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΕΛΙΚΑ.ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΓΛΥΚΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑ.??????????????/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...