Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

καλεεεε εγω γραφω αρχαια αυριο..λυπησου με!!!

παρολαυτα επειδη με παρακαλεσε ο μπεμπης ηρθαμε με τα κουβαδακια μας να σας δουμε!!

ευχαριστουμε κ παλι για τις ευχες!!!

ενααααα ολοκληρο λεπτο!!!!!κατσε να μπουμε στον ενατο!!:P

της ιφιγενειας πως της ξεφυγε? βρε μαρι ρωτα κ την αλεξ που γεννησε προσφατα....

οχι για μας βρε για τις αλλες φουκαριαρες εγκυουλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενταξει θα κανω μια εξαιρεση λογω εξετασεων... :P

Απ'τη μια λεω πως σιγα μην κανω σεξ στο ενατο με την κοιλαρα κ τον καυσωνα...Απ'την αλλη...Αν ισχυει....

Ειναι πολλα τα δευτερολεπτα πατριωτηηηηηηηηηηηηηηηηη!χαχαχαχαχαχαχαχχαχα

Καλο βραδυ συμπεθερουλα!Καλη τυχη κ επιτυχια στον κουνιαδο για αυριο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ.ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΧΑΘΕΙ ΟΛΕΣ?ΠΙΑΣΑΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ?ΩΡΑΙΑ ΕΧΕΙ ΔΡΟΣΟΥΛΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ.ΣΟΥΠΕΡ ΕΕΕ???ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΛΥΝΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΧΑΛΑΣΕ Η ΣΤΙΡΕΛΑ ΜΑΣ.ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΒΑΨΟΥΝ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΛΟ?ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα μου... να σου ζήσει ο αντρούλης!! Να τον χαίρεσαι! Πολύχρονος!!

Εφάκι μου σε ευχαριστώ πολύ για τα λογάκια σου.. Η αλήθεια είναι ότι τώρα η κοιλιά όσο περνάει ο καιρός μεγαλώνει κι όλοι με κοιτάνε και με φτύνουν.. Για να μην με ματιάσουν..εε!! :laugh: Σε όλους αρέσει.. Μόνο εγώ αισθάνομαι λιγάκι βαριάαααα αλλά που θα πάει .. θα περάσει!!

Κι όταν με το καλό γεννήσουμε... εσύ δεν θα έχεις μόνο τον μπεμπάκο σου.. θα έχεις κι όλες εμάς να νταντεύεις σαν έμπειρη μανούλα... και να μας καθησυχάζεις!! Ελπίζω να μην σε πρήξουμε πολύ και μας παρατήσεις μόνο!! :laugh:

Αναστασία μου.. κι Εφάκι μου.. να χαίρεστε τα τρελοδιδυμάκια σας... Πολύχρονοι .. κι ότι επιθυμούν! Υγεία πάνω απ'όλα!! Κι Εφάκι μου.. αν και σου είπα στο άλλο ποστ που ανο΄θχτηκε.. στα λέω κι από δω!! Χρόνια πολλά και σε σένα!! Αναστασάκο .. πρόσεχε.. έχει πολλά διδυμάκια η παρέα!! Κι εγώ τρελοδιδυμάκι είμαι!! :laugh: Όσο για την ενημέρωση... απλά Θεϊκή!! Πολύ καλήηηηη... Αναστασία μου... όντως μια χαρά το έθεσες.. το θέμα για τα νέα και την παιδική χαρά!! Έχεις δίκιο κοριτσάρα μου!! Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ χάθηκα λιγάκι... αλλά να.. Παρασκευή εκτός από ένα καινούριο ραντεβού για δίαιτα που είχα, πήγα σινεμαδάκι με μια φίλη.. Σάββατο είχα ένα γάμο μιας πολύ κοντινής φίλης οπότε ήμουν όλη μέρα εκεί... και σήμερα.. περάσαμε ζάχαρη.. τι να πω!! Φωνές, εντάσεις όλα μαζί!! Είχε η μαμά μου τις μικρές του αδερφού μου, φώναζε γιατί έκαναν σκανταλιές.. τσακώθηκε η μαμά μου με τον μπαμπά μου... τους τα'χωσα κι εγώ λιγάκι για τις φωνές.. δεν τις αντέχω.. μετά ήθελε η μεγάλη τσίχλα την ώρα που θα κοιμόταν, την έπιασε υστερικό κλάμα από το πείσμα ( κάνε παιδιά να δεις καλόο!!) έβαλα κι εγώ τα κλάμματα ... μάλλον οι ορμόνες θα φταίνε.. Που θα πάει.. Θα περάσει!!

Όσο για το 1 λεπτό συσπάσεων... μου θυμίζει ένα e-mail που έλεγε από κάτι έρευνες ότι τα γουρούνια έχουν λέει οργασμό 30 ολόκληρα λεπτά!! Λες να ευχηθώ να γυρίσω σαν γουρούνα στην επόμενη ζωή;;; :laugh: :laugh: :laugh:

Lucky μου, μην φοβάσαι καλή μου!!! Απ'όσο ξέρω δεν είναι και τίποτα τραγικό η πρόκληση! Εμείς που ρωτήσαμε τον γιατρό αν υπάρχει περίπτωση να γεννηθεί 27 Ιουλίου που έχει γενέθλια κι ο άντρας μου, είναι 1 1/2 βδομάδα πριν την Π.Η.Τ μου, μου είπε πως αν δεν έχω γεννήσει θα μου κάνει πρόκληση να γεννηθεί!! Βέβαια δεν ξέρω αν θα το κάνω ή αν θα τον αφήσω να έρεθι όποτε θέλει! Αλλά ούτως η άλλως δεν θα είναι πολύ πριν την ΠΗΤ σου να σε τρομάζει!!

Αχ Ιφιγένεια μου.. μια από τα ίδια!! Έχει βαρύνει απίστευτα ο μικράκος μου.. τσιτώνει η κοιλιά... κι ακόμα είμαι στον 8ο... που να μπω στον μήνα μου δηλαδή... Πονάνε τα πάντα!! Πλάτη.. πόδια πρησμένα.. κοιλιά... και μου σκάει κάτι κλωτσίδια... νομίζω πως θα σκιστεί η κοιλιά και θα βγει έξω!! Άσε που σ'ένα σημείο .. μάλλον γονατάκι πρέπει να 'ναι το πιέζει συνέχεια κι αν το πιάνουν από πάνω και μου το ακουμπάνε είναι ένας πόνος σαν να μου δίνουν σουβλιά!!

Κοριτσάκια μου.. πάω για ύπνο.. αν κι αργά πάλι... Θα σας δω με το καλό αύριο!! Λέω να κάνω και την πρώτη βουτίτσα.. Θα ενημερώσω αν είναι...

Εφάκι καλή επιτυχία στα Αρχαία να έχετε... Κι υπομονή... Όπου να'ναι τελειώνετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Αναστασία μου.. κι Εφάκι μου.. να χαίρεστε τα τρελοδιδυμάκια σας... Πολύχρονοι .. κι ότι επιθυμούν! Υγεία πάνω απ'όλα!! Κι Εφάκι μου.. αν και σου είπα στο άλλο ποστ που ανο΄θχτηκε.. στα λέω κι από δω!! Χρόνια πολλά και σε σένα!! Αναστασάκο .. πρόσεχε.. έχει πολλά διδυμάκια η παρέα!! Κι εγώ τρελοδιδυμάκι είμαι!! :laugh: Όσο για την ενημέρωση... απλά Θεϊκή!! Πολύ καλήηηηη... Αναστασία μου... όντως μια χαρά το έθεσες.. το θέμα για τα νέα και την παιδική χαρά!! Έχεις δίκιο κοριτσάρα μου!! Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ χάθηκα λιγάκι... αλλά να.. Παρασκευή εκτός από ένα καινούριο ραντεβού για δίαιτα που είχα, πήγα σινεμαδάκι με μια φίλη.. Σάββατο είχα ένα γάμο μιας πολύ κοντινής φίλης οπότε ήμουν όλη μέρα εκεί... και σήμερα.. περάσαμε ζάχαρη.. τι να πω!! Φωνές, εντάσεις όλα μαζί!! Είχε η μαμά μου τις μικρές του αδερφού μου, φώναζε γιατί έκαναν σκανταλιές.. τσακώθηκε η μαμά μου με τον μπαμπά μου... τους τα'χωσα κι εγώ λιγάκι για τις φωνές.. δεν τις αντέχω.. μετά ήθελε η μεγάλη τσίχλα την ώρα που θα κοιμόταν, την έπιασε υστερικό κλάμα από το πείσμα ( κάνε παιδιά να δεις καλόο!!) έβαλα κι εγώ τα κλάμματα ... μάλλον οι ορμόνες θα φταίνε.. Που θα πάει.. Θα περάσει!!

Οκ τι να πω...Μετα απο ολα αυτα που τραβηξες χθες...Βγαινεις κ εσυ απο τη μαυρη λιστα μου(και ο καψουρακος απ'της τσαχπινας!)

Τελικα τους συμπαθω τους διδυμους!!!Σ'ευχαριστω κ για τις ευχες για τον αδερφουλη!!! :kiss:

Καλημερα..............

δε λεω!!!!Ειπαμε....ΜΟΥΤΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!

Γύρισα & εγώ .. Είχαμε πάει με τον αντρούλη μου σε μία φίλη μου στις Λιβανάτες. Βέβαια ο καιρός το Σαββάτο μας τα χάλασε & δεν καταφέραμε να κάνουμε μπάνιο γιατί είχε συννεφιά , είχε πολύ αέρα & ήταν χάλια η θάλασσα..:( Αλλά εχθές ήταν ωραία ,πήγαμε Αρκίτσα για μπάνιο .

Εχθές το πρωί ο μπέμπης έδωσε ρεσιτάλ, Τόση κίνηση δεν είχα ξανανιώσει ,ο μπαμπάς του τρελάθηκε μισή ώρα & να μην σταματάει..

Αλλά έχω ακόμα το προβληματάκι με τον <<διαστολέα>> & μάλιστα μερικές φορές δεν μπορώ καθόλου να περπατήσω..

Πάω να διαβάσω τα υπόλοιπα νέα σας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδιαααα!!

Τι κανετε κοπελαρες μου!

Μαντω μου δε θα το πιστεψεις και εμενα με εχει τρελανει τωρα τελευταια δεν μπορεις να φανταστεις τι μου κανει το μωρουλινι μου. Το βλεπω που κολυμπαει τοσο πολυ εχει μεγαλωσει.

Στις 22-06 παμε στο γιατρο να το δουμε και να τον ζυγισουμε! :)

Σημερα θα παω να παραγγειλω την καλαθουνα, το καροτσι, το μπανακι, την αλλαχτρα κτλ. Θα τους πω να μου τα παραδωσουν τελος Ιουλιου!

happy mom, Αναστασια,KIDER, dallia, Ifigeneia, Anna, marimari και σε ολες, ολες φιλακια!! :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα καλημέραααα!! Ξύπνησα με καλοκαιρινή διάθεση ούσα ιδρωμένη από το κρεβάτι μου... Και μόλις κατέβηκα στο σαλόνι ήταν λες κι ήμουνα στο σπίτι των ανέμων!! :( Το κακό με την Εύβοια είναι ότι μας ταράζει στον αέρα!! Το καλό είναι ότι οι ανεμογεννήτριες που δουλεύει ο αντρούλης μου παράγουν με τόσο αέρα ... άρα έχει δουλειά!!! :)

Κι απ'ότι φαίνεται... μάλλον θα ξεχάσω την βουτιά σήμερα στην θάλασσα! Θα πάω μετά τις 4-5 το απόγευμα για βολτίτσα και βλέπουμε!!

Τι κάνετε όμορφες μανούλες του καλοκαιριού 2009;;;; Τα ζουζουνομπομπιράκια μας έχουν αρχίσει τις τρελές σβούρες εκεί μέσα κι έχουμε χάσει εντελώς το μυαλό μας!! Δεν είμαστε καλά λέμεεεεε.....

Στέλνω τα φιλάκια μου σε όλες.... Και περιμένω νέα σας...

Τόμα καλή παργγελία... Εμείς πήραμε τελικά το Σάββατο από τα Ήρα μια κούνια με αλλαξιέρα κάνα 500 και τα δυο!! Είναι φοβερό το κρεβάτι! Μπορεί να κοιμηθεί μέχρι 6 ετών και γίνεται και σαν καναπές -κρεβάτι αφού πέφτουν τα κάγκελα!! Από 500 και κάτι προσφορά στην μισή τιμή επειδή ήταν το τελευταίο κομμάτι!! Μόλις το παραλάβουμε .. θα το φωτογραφήσω και θα σας το δείξω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια καλες αγορες σε ολες!!! εγω δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ στην αρχη δεν νυσταζα και μετα σηκωνομουν για πιπι μολις βολευομουνα στο κρεββατι πολυ σπαστικο, τελικα κοιμηθηκα 15 λεπτα στις 6 το πρωι γιατι μετα ηρθε ο γιος μου στο κρεββατι και με ξυπνουσε, ζητημα να εχω κοιμηθει μια ωρα ολη και ολη αχ νυσταζω περιμενω να ερθει μεσημερι να κοιμηθει ο μικρος να κοιμηθω και εγω:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARIANDA Για να μην νιώθεις η μόνη που δεν έχει κοιμηθεί να σου πω & το δικό μου μαρτύριο για να σε παρηγορήσω!!

Είχαμε πάει εκδρομή Λιβανάτες το Σάββατο.Αρχικά είχαμε την ταλαιπωρία της κίνησης ,γιατί κάνουν έργα στο δρόμο & υπάρχουν πολλά σημεία του οδικού δικτύου που ήταν μόνο μία λωρίδα... Την Κυριακή το μεσημέρι φύγαμε ,γιατί είχαμε ένα γάμο..πάλι βρήκαμε κίνηση !!

Το τραπέζι ήταν στο Τατόι , & γυρίσαμε στις 2:30 γιατί κουτουλούσα.Μετά από ένα μαρτυρικό 4 ώρο ύπνο-γιατί ξυπνούσα συνέχεια ,ήθελα τουαλέτα,ζεσταινόμουν κτλ- το πρωί έπρεπε να πάω σε μία δουλειά στο Μαρούσι .

Εκανα Γέρακα-Μαρούσι 2 ώρες!!! :angry: Θα είχα φτάσει Λαμία!!

Η λεωφ.Πεντέλης δεν κουνιόταν καθόλου ,ούτε η Σισμανογλείου... Είμαι ένα πτώμα ,νυστάζω !! & όχι τίποτα άλλο σήμερα έχει το τελευταίο επεισόδιο Μαύρα Μεσάνυχτα όπου δεν με βλέπω να την παλεύω να το δω ,οπότε θα το γράψω για άλλη μέρα.. Περιμένω να πάει 5 να σχολάσω!!!

Anastacia & σε όσες άλλες έχετε το πρόβλημα με το ασβέστιο βρήκα ασβέστιο σε χάπι!!!

Λέγετε caltrate είναι της Wyeth & έχει 600mg ΑΣΒΕΣΤΙΟ +BITAMINH D!!

ενώ το calcioral έχει 500mg . Αλλά νομίζω δεν γράφετε όπως τα άλλα φάρμακα. Μου το έδωσε ο κουνιάδος μου που είναι φαρμακοποιός όταν του είπα ότι δεν μπορώ να πιω το calcioral.

Εγώ μίλησα με το γιατρό & μου είπε΄ΟΚ να το πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα το ασβεστιο που μου εδωσε ο γιατρος ειναι σε χαπι και λεγετε Calmagzinc ειναι ασβεστιο με μαγνησιο μαζι! Δεν μου εδωσε κατι σε υγρη μορφη και περνω συνολο 4 χαπια ασβεστιο, φολικο, πολυβιταμινες και σιδηρο ολα σε χαπι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα αγαπημένες μου.............!

Λίγες μέρες έλειψα από το Μάμμυ, πάλι για σεξ@κι λέγατε,,, τι να πω?

....παλιοκόριτσα είσαστε!

Να σας αλλάξω τον τίτλο και να βάλω: "ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται"??? χιχιχιχιχιχιχχι...........

Εχω νέα από τον μπεμπάκο μου, τον γιγαντάκο μου,

καθώς εχθές πήγαμε στον γιατρό.....

......θα σας αναφέρω το βάρος του, κάθεστε???????????

1.773 gr ! ! ! ! ! ! !

30+4 εβδομάδες με 39 εκ. ύψος!

θα τον γεννήσω και θα τον γράψω δημοτικό κατ'ευθείαν.............. χαχαχαχα!

Είναι και ΟΡΘΙΟΣ!!!

Είναι υγειέστατο το παιδάκι μου

το ίδιο και εγώ, δόξα τον Θεό,,, όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να σας πω επίσης πως την Πέμπτη 11-6 παρήγγειλα

από το OLIVERS-BABY-CARE.COM

πραγματάκια για το μωρό μου,,, το καρότσι quinny buzz, πορτ μπεμπέ, maxi cozi, ποδόσακο, μπιμπερόν, σεντονάκια και έέέέένα σωρό ακόμα

σε εκπληκτικές τιμές.

Το σύνολο της παραγγελίας μου είναι 1.000e (με τα μεταφορικά!)

και τα αντίστοιχα εδώ κοστίζουν πάνω από 1.600e.................

...............σε γρήγορη "μετάφραση" αυτό σημαίνει -40% οικονομικότερα!!!

Τα περιμένω ως τις 19-6 (δηλ. 1 εβδομάδα σύνολο)!

Θα σας ενημερώσω όταν τα παραλάβω...

Είμαι πολύ χαρούμενη για το γιγαντάκι μου,

για τα πραγματάκια του και ...για όλα!!!

Να έχουμε όλες μια υπέροχη μέρα, κορίτσια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari μου καλημερα!!

Πολυ χαιρομαι για το μπεμπακο σου ΜΠΡΑΒΟ σας ολοκληρος αντρας εχει γινει!! :woohoo:

Εμεις θα παμε την Δευτερα να δουμε ποσο εχουμε μεγαλωσει.

Και εγω χτες παρηγγειλα διαφορα πραγματακια του μωρου μου θα τα περιμενω μεσα στον Ιουλιο ομως.

Φιλακια!

Οι αλλες που κρυβοντε?? ΕΕΕΕΕ ξυπνηστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεε μαμαδες που ειστε??? αναστασια ακομη μουτρα κρατας?

μαριμαρακι μου τι ωραια τα νεα!!ο σπορακος γιγαντας!!!πηρε ολες του τις βιταμινες απ την ωραια διατροφη σαν τον Ποπαυ κ εγινε παιδαρος!!!ενα οχτακοσια σχεδον ε? πωωω πωωωω!!!

τελεια ολα τα νεα!!! κ τα ψωωωωνια !! Με το καλο!! Μαλλον κι εγω αυτην την εβδομαδα θα ετοιμασω την παραγγελια..

οσο αφορα την παροιμια οτι ο πεινασμενος ονειρευεται καρβελια...κρατω το στομα μου ερμητικα κλειστο:huh: γιατι ο αντρουλης μου οπως ξερεις επεστρεψε μετα απο μεγαλη απουσια....................Απλα για να αναρωτιεστε αφηνω τις τελιτσες!!!

Τομα μου καλη επιτυχια τη Δευτερα!!περιμενουμε τα νεααα!

dallia μου σε ευχαριστω!!πλησιαζεις...λες νασαι μετα την Ελενα?

μαντω μου ξινη η εκδρομη ε? και μετα δουλειααα:blink: μπλιαχχχ

μαριαντα μου οταν εχεις ενα παιδακι ηδη ..ο υπνος ειναι πολυτελεια...ευτυχως μας μενει η μασα!!! κουραγιο!!

αντε βρε χαθηκατε!!που ειστε? απουσιες παρα πολλες εχει το τεφτερι...

ειναι απ τη ζεστη ή το ριξατε στα ψωνια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΠΤΩΜΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΟ.ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ.ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ ΤΡΕΛΑ.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΞΕΠΑΤΩΘΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ.ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

B) ΗAPPY MOM αγαπημένη....

....πράγματι τον Ποπάυ έχω στην κοιλιά μου...

...αφού σκέφτομαι μην μου βγει με καμιά ..πίπα στο στόμα!!!

Με το καλό να κάνεις τα ψωνάκια σου και ...εγώ εδώ (you know!!!)!

Καλώς δέχτηκες και τον άντρα σου ...τα παιχνίδια επιτρέπονται , είπαμε,

στο θυμίζω σε περίπτωση που το έχεις ξεχάσει............ χιχιχιχιχι!!!

B) Αναστασάκι μου γλυκό,

τσαχπινομανούλα,,, πες μας αναλυτικά νεάκια από την γιατρό σου...

...πες μας για το τσαχπινομωρό σου και τα χορευτικά του,,,

θέλουμε να "ακούμε"!!!

B) Dalia, Kider, Toma, Foulinaki, Φανή, Μαριάντα, Μαντώ

και σε όόόλα τα κορίτια

ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

B) B) B) B) B) B) B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες μου, μαριμαρι τι παιδαρο ετοιμαζεις καλε παχουλος παχουλος μπραβο!!! kider αντε θελω φωτο να δω πως βγηκε το δωματιο το εχω παρει προσωπικα το θεμα ξερεις εσυ χαχα!! εγω στο γιατρο θα παω την αλλη εβδομαδα αντε να δουμε, σημερα δεν εχω να μαγειρεψω εφτιαξα μουσακα χτες και εχουμε και για σημερα, φιλια σε ολες τις αυγουστομανουλες:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!

marimari συγχαρητήρια για τον παίδαρο!!

Εχθές πήγαμε στο Λητώ να δω για νυχτικάκια αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσαν & δεν ήταν νυχτικά για μετά τη γέννα ,ήταν απλά νυχτικά που τα μπορώ να τα βρώ παντού & πολύ πιο ωραία. Ηταν λίγο μεγαλίστικα..:S .

Είδα ένα όνειρο...τελείως άκυρο...

Είδα ότι ήμουν μόνη μου ??:woohoo: στη Σάμο ..:blink: & γέννησα μόνη μου & μάλιστα κορίτσι ,πολύ μεγάλο για τα δεδομένα 7μηνήτικου , & δεν έπιανε κανένα κινητό & δεν έβρισκα να ειδοποιήσω κανέναν. & το μωρό έπαθε αλλεργικό ,γέμισε παντού σπυριά & έψαχνα καράβι να φύγω & δεν υπήρχε τίποτα.:woohoo:

Ξύπνησα από το ξυπνητήρι οπότε δεν είδα τη συνέχεια..

Λένε ότι γενικά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης βλέπεις εφιάλτες από το άγχος.. Ηταν η πρώτη φορά που είδα τέτοιο όνειρο!

Σήμερα σκέφτομαι να πάμε να κάνουμε μερικά ψώνια γιατί από εδώ & πέρα ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται..

Στο τέλος του μήνα θα μας έχουν φτιάξει & τη ντουλάπα στο δωμάτιο του οπότε θα ξεχωρίσω τα ρουχαλάκια ,θα τα πλύνω & θα τα βάλω σε συρτάρια για παν ενδεχόμενο...

Υπάρχουν αρωματικά φακελάκια για τα μωρουδιακά ή δεν πρέπει να βάλουμε καθόλου? Να πλένονται μόνο με ειδικά μωρουδιακά απορρυπαντικά , να σιδερώνονται & μετά μπορούμε να βάλουμε caζoline φακελάκια που μυρίζουν τέλεια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madojohn έγραψε:

Καλημέρα !!

marimari συγχαρητήρια για τον παίδαρο!!

Εχθές πήγαμε στο Λητώ να δω για νυχτικάκια αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσαν & δεν ήταν νυχτικά για μετά τη γέννα ,ήταν απλά νυχτικά που τα μπορώ να τα βρώ παντού & πολύ πιο ωραία. Ηταν λίγο μεγαλίστικα..:S .

Είδα ένα όνειρο...τελείως άκυρο...

Είδα ότι ήμουν μόνη μου ??:woohoo: στη Σάμο ..:blink: & γέννησα μόνη μου & μάλιστα κορίτσι ,πολύ μεγάλο για τα δεδομένα 7μηνήτικου , & δεν έπιανε κανένα κινητό & δεν έβρισκα να ειδοποιήσω κανέναν. & το μωρό έπαθε αλλεργικό ,γέμισε παντού σπυριά & έψαχνα καράβι να φύγω & δεν υπήρχε τίποτα.:woohoo:

Ξύπνησα από το ξυπνητήρι οπότε δεν είδα τη συνέχεια..

Λένε ότι γενικά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης βλέπεις εφιάλτες από το άγχος.. Ηταν η πρώτη φορά που είδα τέτοιο όνειρο!

Σήμερα σκέφτομαι να πάμε να κάνουμε μερικά ψώνια γιατί από εδώ & πέρα ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται..

Στο τέλος του μήνα θα μας έχουν φτιάξει & τη ντουλάπα στο δωμάτιο του οπότε θα ξεχωρίσω τα ρουχαλάκια ,θα τα πλύνω & θα τα βάλω σε συρτάρια για παν ενδεχόμενο...

Υπάρχουν αρωματικά φακελάκια για τα μωρουδιακά ή δεν πρέπει να βάλουμε καθόλου? Να πλένονται μόνο με ειδικά μωρουδιακά απορρυπαντικά , να σιδερώνονται & μετά μπορούμε να βάλουμε caζoline φακελάκια που μυρίζουν τέλεια???

ΑΑΑ & ξέχασα .. Το μώρο είχε πολλά-πολλά μαλλιά & μάλιστα κατακόκκινα λες &ήταν βαμμένα!!! Λέτε να είναι σημάδι ?? Γιατί λένε ότι το κόκκινο είναι κάτι γρήγορο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα αυγουστομαμαδες! :)

Ο αντρας μου ειναι με αδεια για να βαψει το δωματιο του μωρου. Αφου το βαψει μεσα στις επομενες μερες θα καθαρισω τα ντουλαπια του δωματιου και θα αρχισω να ετοιμαζω τα ρουχαλακια και τα απαραιτητα για τη κλινικη!

Μαντω μου αυτο μετα αρωματικα φακελακια το εχω και εγω απορια. Για πειτε οσες ξερετε.

Επισης και εγω χτες ξυπνησα απο ενα εφιαλτη. Επεσα και χτυπησα στη κοιλια και επρεπε να γεννησω διοτι ειχα αιμα και αρχισαν οι πονοι. Εγω στον υπνο μου νομιζα οτι το μωρο πεθανε απο το χτυπημα :ohmy: και ελεγα ποσο εχω ταλαιπωρηθει για να κανω αυτο το μωρο κτλ. Τελικα πηγα στη γιατρο μου και μου ειπε οτι το μωρο εχει καρδιακη λειτουργια απλα θα γεννησω πιο νωρις. Μετα ξυπνησα ειχα παθει σοκ ετρεχαν δακρυα απο τα ματια μου και ελεγα ευχαιστω Παναγια μου που ειναι μονο ενα ονειρο. Κοριτσια πραγματικα φοβηθηκα πολυ. :blush:

Τελοσπαντων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σααααααας!!!Τι μου κανετε?????

Εμεις καλα,πολυυυ καλα!!!

Χαρουμενες και χορευταρουδες οπως τις περισσοτερες μερες!!!!

Χθες πηγαμε στη γιατρο!Το μπεμπουλονι μου ηταν μιααααα χαρα!!!Το ιδιο κ εγω!Χωρις συσπασεις-πετρωματα!Ειμαστε 1280γραμμαριακια.Εφη απορω γιατι τον θεωρειτε μικρουλη τον γαμπρο μου..... :unsure: Ολες οι μετρησεις μας δειχνουν απολυτως φυσιολογικες και καποιες (που ουτε με νοιαζει βεβαιως) μεγαλυτερες απτη βδομαδα μας!Και νομιζω πως το ζευγαρακι ειναι πολυ κοντα στο βαρος!

Αμνιακο-τραχηλος ολα καλα!(δε χανω απο εκει μονο απτο κεφαλι!!!)

Μετα απο αρκετες βδομαδες χαρηκα επιτελους την τσαχπινουλα μου!!!! Την ειδα πως ειναι οταν με κλωτσαει,οταν τουρλωνει το κωλαρακι,εβαζε τα χερακια στη μουριτσα(φυγε παπαρατσι γιατρεεεε!),ετρωγε...το χερι της,χασμουρηθηκε!!!! :):lol::) Την απολαυσα!!!!!!Ποδαρακια αριστερα,κεφαλιτσα κατω δεξια,κωλαρακι πανω ελαφρως δεξια!!!!!!!

Μια επανεξεταση στο σακχαρο θα χρειαστω(οχι γλυκοζη) προ κ μετα φαγητου...Ενω δεν ανεβαζω την τιμη πολυ,δεν την καιω κ γρηγορα οποτε θα το τσεκαρουμε!!!!

Αυτααααα απο μεναααα!

Τι γινεται?Ολες ονειρα ανησυχα βλεπουμε?! :dry:

Εφακι ηρθε ο αντρουλης?Τελεια!Τωρα θα εισαι χαρουμενη κ θα σε βλεπουμε περισσοτερο ή παλι δε θα σε βλεπουμε γιατι θα κανετε παρεα??? :huh:

Μαρι μου για τον γιγαντακο σου τα ειπαμε!!!!Φτου φτου περπατωντας θα βγει ο ομορφαντρας!!!!! :laugh:

Φιλακια σε ολεεεςς!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι καταπληκτικά νέα, Αναστασάκι μου,,, μπράβο, μπράβο σας!!!!!!!!!!!!!!!!

Το τσαχπινοκόριτσο και η τσαχπινομανούλα SUPER......................!!!

ΧΆΡΗΚΑ ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΣΑΣ

γιατί (χαζούλικο) τόσο καιρό στεναχωριόσουν άδικα.... τσαλιμάκια ήταν και πέρασαν!!!

Μαριάντα μου, ΔΕΝ είμαστε χοντροί (πολύ) γιατί είμαστε και ψηλοί χιχιχι!!!

Μας τρέλανε και ο Greek Mousakas σου,,, μιαμ!!!

Μαντώ και Τόμα ΜΗΝ βλέπετε χαζό-όνειρα βρε και ταράζεστε..... Να κοιμόσαστε με μουσική (χαλαρωτική) μήπως και σας βοηθήσει για ήρεμο ύπνο

και όνειρα με προβατάκια.........!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...