Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

κολλησε κοριτσια η σελιδα!!κιντερουλα σε αυτο το μηνα οι συσπασεις ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ειναι φυσιολογικες!ο γιατρος μου αυτο λεει..οτι ειναι η προπονηση της μητρας για τον τοκετο!

ΠΑΝΤΑ ομως βλεπουμε την συχνοτητα τους κ την ενταση τους κ ενημερωνουμε το γιατρο μας!!ολα μπορει ναναι φυσιολογικα αλλα παντα προσεχουμε κ εχουμε τα ματια μας ανοιχτα!!!

αντε φιλακια...γιατι τα δικα μου ματια εκλεισαν!!!!:kiss: :kiss:

αναστασια μου...μου λειπουν τα φιλακια του κιη αγκαλιτσα του κ τα γλυκα του τα λογακιαααα:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΨΑΧΝΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΑΝΩΜΑΛΑΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΑΛΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΜΑΖΕΥΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΝ ΧΑΙΔΕΨΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΛΛΑ..ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΒΛΕΠΤΕ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ.ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΙΣΟ ΜΕ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΑΕΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΙΠΛΑ ΠΟΤΕ ΓΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΜΕ ΠΟΝΟ...ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΕΣ.ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΙΜΠΗΜΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΙ ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΑΣ ΜΠΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΣ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΟΒΩ ΚΑΝΑ 10ΗΜΕΡΟ ΣΙΓΟΥΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΦΥΛΛΑΞΗ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ ΑΛΛ ΤΖΙΦΟΣ ΔΕ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΝΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΕΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ.ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ?ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙΤΟΥΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους κατάφερα να μπω... και να γράψω!! Πολύ στενοχωρήθηκα με το tirogaridaki! Δεν έχω διαβάσει ακόμα όλα τα ποστ, αλλά είδα τα 2 πρώτα που έγραψε!! Μακάρι να γίνει ένα θαύμα!! Μακάρι!!

Λοιπόν...κοριτσάρες... Πήγα εχθές στον γιατρό κι είδαμε τον τζουτζούκο!! Το μικρό μου καψουράκι!! Έχει θέση τοκετού!! Από την β-επιπέδου έτσι κάθεται!! Μας κρύβει την σκατοφατσούλα του... Μας επιδυκνείει συνέχεια τα @@ του.. Ο τράχηλος μακρύς κλειστός ακόμα με τα λεγόμενα του γιατρού... Ο μπέμπης... έφτασε 1.640!! Άντρακλας!! :woohoo: Τώρα θα ξαναπάω σε 3 βδομάδες όπως μου είπε ο γιατρός!! Όλα καλά...

Ελενάκι μου.. πολύ χαίρομαι που τα πας καλά...

Αναστασία μου.. λίγη ξεκούραση παραπάνω κι όλα καλά θα πάνε με την τσαχπίνα σου!! Μην στενοχωριέσαι!!

Εφάκι... καλή συνέχεια με τις εξετάσεις σας και να γυρίσει γρήγορα ο αντρούλης σου!!

Φιλάκια και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!!

Αλήθεια.. η _Άννα_ μας που χάθηκε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia mou!Geia sou Efaki meres eixame na se akousoume.Mia xaroula einai ta mwrakia sas Anastasia k Efh,mh mou katsoufiazetai.Apo dw kai pera tha pairnoun grammariakia kathe mera k mpolika :)

Koritsia mesa sta xapia eimaste kale!K sy Anastasia prepar :P Ante me to kalo se oles mas,na hremhsoume me tis syspaseis :)

Elena ti kala!!!!1.640 o mpemphs sou!Pws megalwnoun mwre ta ninia mas :)

Konta eimaste!Emena einai to koritsi 1.620 k to agori 1.642 :)

Molis gyrisa apto mikroviologiko.Eipia th kataramenh glykozh!!!Mpliax pws anteksate kale?!Kai mou exei meinei auth h vlakeia h geush.Mono neraki mporw na piw :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέέέρα κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Happy mom δεν σε πετυχαίνω μέσα , καλή μου,

αλλά διαβάζω τα νέα σου...

Γιατί μου στεναχωριέσαι και εσύ, βρε??? 833gr θέλει το σποράκι,

833gr είναι.....!!! Αφού σου είπε και ο γιατρός, ακολουθεί τα χνάρια του αδερφού του............................... Από τώρα τον έχει πρότυπο!!!

Μην ανυσηχείς Εφάκι μου,,, όλα είναι καλά........

Να ξεκουράζεσαι και λιγάκι όμως

και να μην (πολύ-)στεναχωριέσαι που λείπει ο άντρας σου.... Δουλεύει ο καημένος αλλά περνάν και η μέρες και σου έέέέέέρχεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι θα γίνει με αυτήν την Μερέντα μου? Θα την πάρω ποτέ να έρθω,

να φτιάξουμε το ψωμάκι που λέγαμε???

Αναστασάκι μου

ΜΟΝΟ να μου είσαι χαμογελαστή θέλω σήμερα και ...τίποτα άλλο!

Η τσαχπινούλα σου δεν θέλει μαμά-κατσούφα!!!

Dalia 1640gr στην 31η' εβδομάδα?!? Μπράβο σας.........

........... Μεγαλώνετε και εσείς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό το μπεμπουκάκι σου.........

Κίντερ μου, ρώτησε τον γιατρό για τις ενοχλήσεις σου

και μην αγχώνεσαι άδικα.... Κάθε κορίτσι και κάθε κύηση είναι διαφορετική....

ΓΛΥΚΑ ΦΙΛΙΑ ΓΙΑ ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κορτσουδακια!!!!!!

Οπως ειπαμε σημερα ειναι μια αααααλλη μερα!!!Πιο καλη κ χαρουμενη απο τη χθεσινη!!!

Απολαμβανω τα χτυπηματακια της κορουλας μου αν και πλεον δεν εχω ιδεα αν ειναι χερι,ποδι,κεφαλι!!!! :laugh: Τι σημασια εχει???Αυτη να ειναι καλα και να με χτυπαει αλυπητα σε δυο πλευρες ταυτοχρονα!Την φανταζομαι κατακορυφο κ τα ποδια σπαγκατο!χεχεχε

Εφουλα μου πηρα κι αλλο κουτι πρεπαρ οπως μου ειπες!Ας βρισκεται!

Σου λειπει πολυ ο αντρουλης σου κ ειναι λογικο αλλα...Οταν θα γυρισει θα κανετε αγκαλιτσες και θα κοιμαστε μαζι...Εγω εχω παθει αμοκ που γυρναω στο κρεβατι και δεν ειναι εκει...(ειπαμε με βαρεσε μια δυνατη γονατια στον πωπο κ αυτοεξοριστηκε στον καναπε!)

Νταλλια μου μεγαλωσε το καψουρακι σου!Μπραβο σας!!! :kiss:

Ελενακι μου ειδες ποσο καλα σε γρ ειναι τα μωρακια σου?Σας της Νταλλιας που ειναι κ μονος του!!!Γι'αυτο καμια μας να μην στενοχωριεται πια! ;) Και ειδες?Παιρνω κ εγω πρεπαρ να σου κανω παρεα!!! :P

Μαριμαρακι μου μια χαρα σημερα! ;) Αν εχεις ορεξη κανουμε το χθεσινο μας προγραμμα!!(γκρινιες κλπ!!) χαχαχαχαχαχα

Φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γουστάρω τρελά "αισιόξοξο Αναστασάκι"!!!!!!!!!!!

Μας φτιάχνεις την διάθεση.......

Δεν μασάμε , είμαστε καλά κορίτσια μου και ΔΕΝ μας πτοεί τίποτα!!!

Φιλενάδα, άσε να γκρινιάξει καμιά άλλη κοπέλα σήμερα,,, εμείς γκρινιάξαμε χθες... Φτάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω φιλεναδιτσα!Να μην ειμαστε και αχαριστες!!!! :)

Παρε ενα καρμακι!

Αληθεια... Η _Αννα_ που χαθηκε???Θα εχει προβλημα με τη συνδεση παλι...

Αααα Παρασκευη παω για την καμπυλη ζαχαρου!Σκεφτομαι να δοκιμασω κανα καρπουζακι σημερα αυριο(αν βρω) γιατι φανταζεστε να μου το απαγορευσουν μετα??? :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι

νομίζω ότι ήρθε η σειρά μου να σου πω: ΦΑΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΣΑΙ!!!

Δεν την υποστηρίζω ΚΑΘΟΛΟΥ αυτήν την θεωρία αλλά επειδή μου στεναχωρήθηκες πολύ εχθές

(ΜΟΝΟ εχθές και τέλος!!!)

ξέρω πως αν χλαπακιάσεις 2 10-κιλά καρπούζια ως την Παρασκευή

θα νιώσεις ποόόόλυ καλύτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μες την ευχή μου....

Εγώ , φαντάσου, για να συνέλθω το πρωί, έφαγα ένα τεράστιο τυρόψωμο

(πόσες θερμίδες να είχε το άτιμο....... αααχ!)!

Χορεύει και ο σποράκος μου

στους ίδιους ρυθμούς με την τσαχπίνα σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα μου, μένω Λευκωσία και η γιατρός μου είναι η Φρακάλα Σοφία!

Είναι πάρα πολύ καλή, είμαι απόλυτα ευχαριστημένη μαζί της!!!

Αναστασία και Μαριμάρι, σήμερα θα γκρινιάξω εγώ!

Χθες, κάναμε το μεγάλο υπέρηχο!

Όλα ήταν καλά μόνο το κοκαλάκι του βραχίονα είναι μικρούλι...

Ναι μεν είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια, όμως, είναι κοντά στα κατώτατα...

Θα πρέπει να επαναλάβουμε την εξέταση σε 2 βδομάδες για να δούμε αν μεγαλώνει το χεράκι του!

Πολύ στενοχωρέθηκα, έκλαιγα όλο το βράδυ...

Εν τω μεταξύ έχω και τα παλιοσωληνάκια στους οιρητήρες...

Είχα πάθει κολικό νεφρού 3 φορές και αναγκαστήκαμε να βάλουμε αυτά τα σωληνάκια...

Ευτυχώς, οι πέτρες φύγανε κι έτσι θα τα βγάλω για να ησυχάσω, γιατί μ' ενοχλούν πάρα πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Νανουκα μου μη στενοχωριεσαι...Ολα θα πανε καλα οπως σε ολες μας...

Τι στο καλο συμβαινει?Πανσεληνος???

Μαρι λες να το φαω το 10κιλο???Μηπως μετα θα ειναι ανεβασμενο το σακχαρο???Αν βρω θα φαω!!!

Κανει κ ο σπορακος κατακορυφο+σπαγκατο????χαχαχαχαχαχχα

Αφου τελειωσαμε με τα τσιφτετελια αρχισαμε την ενοργανη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα μου όλα θα πάνε καλά, θα δεις....

Μην στεναχωριέσαι και μην κλαις βρε χαζούλι.......... Εμείς είμαστε εδώ!

Το χεράκι του θα ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ και θα αναπτύσεται και φυσιολογικά.....!!!

Σε 2 εβδομάδες θα ξαναδεις το μικρουλάκι σου

και θα χαρείς..... Ως τότε λίγη υπομονή και θετικές σκέψεις!

Σου στέλνω φιλιά και σου εύχομαι να ξεμπέρδεψες και με τα παλιοσωληνάκια σου......................!

Αναστασάκι ΦΑΕ! ΦΑΕ όσο μπορείς....... Να πάει να γ@μηθεί και το σάκχαρο

και η χοληστερίνη και οι ορθοπεδικοί πόνοι και οοοοοολα.... Ας το καλό πια

σήμερα..... !!!Εφαγα και έναν λουκουμά με ζάχαρη... αααα, μα πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα μου, μην στενοχωριέσαι!! Όλα καλά θα πάνε!! Λίγη υπομονή ακόμα!!

Αναστασία μου... , αν κάνεις Παρασκευή την καμπύλη, πρόσεχε την Πέμπτη λίγο την διατροφή σου! Για να μην δείξει κάτι πλασματικό, πρόσεχε τις τροφές πο περιέχουν ζάχαρη και γενικά τα γλυκά!! Εγώ την πρώτη φορά έτρωγα ότι μ@λ@κι@ έβρισκα μπροστά μου, ενώ την 2η φορά πρόσεξα!! Και μην στενοχωριέσαι! Κι εμένα μου είπε να προσέχω μετά την διατροφή μου αλλά τα παγωτάκια μου... τα τρώω!! :laugh:

Marimari μου... χαίρομαι που επιτέλους είσαι ενεργό μέλος στα ποστ!! Είχα γίνει πολύ αισθητή η απουσία σου!!

Ελενάκι μου, μην ανησυχείς! Το βάρος των μωρών είναι πολύ καλό! Κι είναι και δίδυμα!! Εδώ εμένα είναι ένας και είναι τόσος!! Πολύ καλά πας κοριτσάρα μου! Θα δεις.. κι επίσης εύχομαι καλά αποτελέσματα στην καμπύλη!! Ένα έχω να πω... Η κοιλίτσα σου είναι τρέλααααα!!! Κι όσο σκέφτομαι ότι έχει 2 ζουζουνάκια.... με πιάνει τρέλααααα!!

Εφάκι, δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας για το βάρος του μωρού! Αφού κι ο γιατρός είπε ότι όλα είναι καλά.. μην ανησυχείς!!

Φιλιά σε όοολεεεεςςςς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΙΛΟΥΜΠΙΤΣΕΣ!!ΚΟΙΜΑΣΤΕ Ε;;;;; ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΥΓΡΟ ΠΙΝΕΤΑΙ!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩς ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΚΑΝΑ!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΤΙ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΧΙΧΙΧΙ!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΟΜΩΡΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!ΜΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!Σημερα κοπηκε η επικοινωνια μας...

Και μολις τη βρηκα...Διαβαζω τα χαλια νεα του μαμμυ και στενοχωριεμαι...

Ευχομαι να ειναι ολες οι κοπελες καλα και να φερνουν υγιη μωρακια στον κοσμο!Κανενα δακρυ απο δω κ μπρος...Γινεται?

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις γυρισα απο την γιατρο μου, η μπεμπα μια χαρα ειναι 1036γρ

ειμαστε του ενος κιλου πια χαχα, ολα ειναι καλα, μιλουσα με την γιατρο μου που ειναι μητερα και ιασω και για τον φυσιολογικο τοκετο που λεμε να παμε αφου στο γιο ειχα κανει καισαρικη, και με καθυσηχασε οτι να μην ανχωνομαι θα κανουμε οτι μπορουμε για να παμε φυσιολογικα γιατι και αυτη θελει, μου το ειχε πει απο την αρχη εξαλλου, και μετα της σκαω το νεο οτι αυτη την φορα λεω να παω ιασω και οχι μητερα, και εβαλε τα γελια μου λεει θα παμε ιασω και θα τους πω οτι ειχες κανει καισαρικη και παμε φυσιολογικα; θα κατεβει ολο το διοικητικο κατω μου λεει, της ειχε τυχη με αλλη γεννα να παει φυσιολογικα με κοπελα που ειχε κανει καισαρικη στο πρωτο και της κατεβηκε το διοικητικο κατω να της λεει να παει καισαρικη μεχρι που τους πεταξε εξω απο την αιθουσα, φανταστειτε τι γινεται στα μαιευτηρια, τωρα το σκεφτομαι μηπως παω τελικα μητερα, μεχρι το τελος θα δω τι θα αποφασισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Γεια σας κουκλες!Σημερα κοπηκε η επικοινωνια μας...

Και μολις τη βρηκα...Διαβαζω τα χαλια νεα του μαμμυ και στενοχωριεμαι...

Ευχομαι να ειναι ολες οι κοπελες καλα και να φερνουν υγιη μωρακια στον κοσμο!Κανενα δακρυ απο δω κ μπρος...Γινεται?

Φιλακια σε ολες!

Αυτό λέω και εγώ Αναστασία μου!! Να μην συμβεί ποτέ ξανά τίποτα... :( Έχω κατασκάσει με την Φανούλα ( tirogaridaki ) !! Πολύ δύσκολη φάση!

Μαριάντα μου... Μπράβο σας!! Κοτζαμ γυναικάρα... Πολύ καλά τα νέα σου!! Όσο για το μιευτήριο, εγώ θα πάω Ιασώ αλλά επειδή είναι μόνο εκεί ο γιατρός μου! Μην νομίζεις! Και τα δυο πως να τ'αρπάξουν κοιτάνε!! Ότι και να'ναι εμπιστεύσου την γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!

Χθες έκλαιγα όλη μέρα...

Το απόγευμα πήγαμε με τον άνδρα μου σε 1 ξωκλήσσι της Παναγιάς της Κουσουλιάς, που είναι πολύ θαυματουργή!!!

Μόλις φύγαμε από κει ένιωσα μία τρομερή αισιοδοξία!!!

Σκέφτηκα, επίσης, τοι εφόσον είηναι μέσα στα φυσιολογικά όρια δεν πρέπει να ατγχώνομαι τόσο πολύ και να κάνω κακό και στο μωράκι μου...

Εύχομαι και όλες εσείς να είστε καλά σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εδω......

Τι μου κανετε??

Νανουκα μου και εγω μενω Λευκωσία την ξερω τη γιατρο σου την εχω ακουστα! Ευχομαι ολα να πανε καλα με το μωρακι σου,που θα πανε ολα καλα,η Παναγιτσα ειναι παντα μαζι μας.

Αυριο φευγουμε με τον αντρουλη μου για αλλο ενα τριημερο :woohoo: στη θαλασσα!! Τελεια θα περασουμε!

Μαριαντα μου συγχαρητηρια!! Εχετε γινει πλεον 1 και κατι κιλο!! Μπραβο σας! :)

Αυτα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας εγκυουλες!!!!

Πως ειστε σημερα???Αχ πειτε μου πως εισαστε ολες καλα!!!!!

Εγω κ η μπεμπα κοιμηθηκαμε αρκετα καλα,μεχρι τις 9.30!!!Αν και πρεπει να ξυπναω στις 7 για να παιρνω το χαπι μου και ξυπναω ανα μιση ωρα απτις 6!!! :P Εφη με βολεψε το σπασιμο στο χερι κ το κοβω αρκετα καλα!Δε χρειαζεται να γλυφω τον παγκο!!! :woohoo: :laugh:

Μαριαντα μου τι ωραια που μεγαλωσε η μπεμπουλα σου!!!!Μεγαααααλο κοριτσακι!! :) Μπραβο σας!!!

Νανουκα ετσι κοριτσι μου...Ειναι στα φυσιολογικα πλαισια οποτε γιατι να αγχωνεσαι???Ολα καλα!!!

Τομα καλα να περασετε σουρτουκακιαααα!!!!Κανε μια βουτια κ για μας!!!

Νταλλια σημερα θα τηρησω τη συμβουλη σου!Θα φαω νορμαλ χωρις ατασθαλιες!Αντε να δουμε τι θα ακουσω αυριο!!!Φιλια στον ζουζουνο σου!!!

Μαρι μου καλο τρεξιμο!Να μου προσεχεις κ να ξεκουραστεις κ λιγακι!Χαδακι+φιλακι σε μανουλα+σπορακο!

Εφουλα αντε να ανεβαινουμεεεεεε!!!Αν και το μαμμυ δεν θα μας αφηνε ετσι κι αλλιως να τα πουμε αλλα.....Αντε!!!! :kiss:

Φιλακια και στις υπολοιπες μελουσες μανουλες!!!Νομιζω πως δε θα τα καταφερω να μεινω μαζι σας ωρα...Αργει πολυ και εμενα εχουν μουδιασει τα πλευρα κ ο πωπος μου!!!Αχ τι θα κανω????Ειδικα στα πλευρα μουδιαζω κ ποναω σαν να εχω μελανιες(ασχετο!)

Επισης ασχετο:Σημερα θα ερθει κ η ντουλαπαρα της τσαχπινουλας!!!Αντε να δενει το δωματιακι σιγα σιγα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου πέρασε ο καιρός στην αρχή ήταν κάπως δύσκολα αλλά μετά πέρασε  πιο γρήγορα ευτυχώς  😊 Καλά η εφαρμογή εμένα πάντα έδειχνε ότι ναναι μερες ποτε δεν την κοιτούσα μόνο τα τεστ με έδειχναν καλά τις μερες ωορρηξιας  Σκέφτεσαι να κανείς τεστ ; Αύριο λογικά θα δείξει που περιμένεις    καλημέρα κορίτσια !
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Έχεις δοκιμάσει να κοιμάσαι κάπως καθιστή; Μόνο έτσι κοιμόμουν μετά το 2ο τρίμηνο. Επίσης, μέχρι κ που γέννησα, όταν έβλεπα τα σκούρα έπαιρνα κ εγώ μαλοξ. Δεν λέω ότι ήταν σωστό, αλλά δεν άντεχα αλλιώς. Βέβαια και θαύματα δεν κάνουν…δεν θα ξεχάσω όταν με πήγαν στο δωμάτιο μετά τον τοκετό, που είχε εξαφανιστεί η παλινδρόμηση κ μπορούσα να ξαπλώσω. Δεν το πίστευα! Έτρωγα και ξαπλώνα απευθείας για να δοκιμάσω αν θα ξανά έρθει, αλλά ευτυχώς τίποτα 😂
    • Καλημέρα!!  Εφόσον ταλαιπωρείσαι τόσο και τόσες μέρες καλά έκανες! Δεν νομίζω να στο έδιναν αν ήταν επικίνδυνο για την εγκυμοσύνη!  Απλά στις αντενδείξεις στα φάρμακα γραφούν σχεδόν πάντα να αποφεύγεται σε κύηση και θηλασμό γιατί για να γράφουν ότι επιτρέπεται πρέπει να έχουν γίνει δοκιμές και σε έγκυες και θηλάζουσες κάτι που εννοείται το αποφεύγουν οι φαρμακευτικές και λένε με συμβουλή του γιατρού κτλ για να είναι καλυμμένες. Ελπίζω να σε βοηθήσε να ηρεμήσεις λίγο!  Ούτε θέλω να φανταστώ πώς ήταν αυτές οι τρεις μέρες.     
    • Καλημέρα κορίτσια 😍 @Antonia2 μην ανησυχείς κορίτσι μου μια κύηση δν επηρεάζεται τόσο εύκολα. Σκέψου αν ήταν έτσι οι πιο πολλές γυναίκες δεν θα καταφέρνανε να φτάσουν στο τέλος.  Τα πονάκια θα μπορούσαν να είναι κ από κάποια έντονη κίνηση ή απότομη που μπορεί να έκανες εκείνη την στιγμή καθώς μεγαλώνει και τεντώνει η μήτρα. 😊   @ΛΕΥΚΗ θα δεις το μωράκι σου ❤️ τι καλά! Εύχομαι όλα να είναι τέλειαααα!  
    • Αχ να σου πω κ εγώ έτσι πιστεύω…ότι όταν περπατήσει θα ηρεμήσει κ αυτή κ εγώ, γιατί τώρα νιώθω πως θέλει να τρέξει κ δε μπορεί! Έχει απίστευτη γκρίνια οοολη μέρα κ μόλις σηκώνεται γελάει. Αλλά όλοι στον περίγυρο μου λένε πως μετά θα τρέχω πίσω της κ θα είμαι χειρότερα! Τι να πω… 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...