Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια!!!

Γυρισα κ ειμαι ψοφια στην κουραση!

Σας λεω τα νεα μας!

Ειμαστε 940γρ-27 εβδ βαση περιοδου....Η γιατρος λεει φυσιολογικο!

Ειμαστε με το κεφαλι κατω αρκετα χαμηλα ομως....

Τα σφιξιματακια που ενιωθα ειναι τελικα συσπασουλες...(δεν το καταλαβαινα γμτ?)

Οποτε πρεπαρ αναγκαστικα και ξαπλα καθε μεσημερι.....Ουτε πολυωρες βολτες ουτε κοπροσκυλιασμα!!!

Επισης μου εγραψε και την καμπυλη!Δεν τη γλιτωνω!!!75μλ 5 τσιμπιματακια!Αυτο που μου αρεσε ειναι πως με την ευχη της πρεπει να τρωω ενα γλυκο μετα μεσημεριανου για 3 μερες πριν!!!Ετρωγα ετσι κι αλλιως βεβαια αλλα μαρεσει που με αναγκαζουν να το φαω!χεχεχεΑλλα το τελευταιο βραδυ ΜΟΝΟ ενα γιαουρτακι???? :woohoo:

Τα κιλα μου ευτυχως εκει που πρεπει!1,5 κιλο μου ειπε να βαζω καθε μηνα και αυτη τη φορα το πετυχα! Ειμαι λοιπον στα 10,4 πανω!Παλι καλα!

Ελενα τι κοιλουμπα ειναι αυτηηηηηηη!!!!Τι επιβλητικη που ειναι!!!!Και τωρα που το θυμηθηκα....Μου ειπε η γιατρος μου πως εχω μεγαλη κοιλια για τον μηνα μου....Αν ειναι δυνατον...Μαλλον μπερδευτηκε!!!!!Θα σας βαλω φωτο αυριο να δειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο αναστασια μου μια χαρα κιλα ειναι η κουκλιτσα σου αντε να ξεκουραζεσαι μεσημερι τωρα, και εγω αυριο εχω ραντεβου με την δικια μου γιατρο για να δουμε τι θα πει και σε εμενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Ελενακι πολυ ομορφη η κοιλιτσα σου :kiss::kiss: !!

Αναστασακι χαιρομαι με τα καλα νεα της εγκυμοσυνης σου...την καμπυλη απο οτι βλεπω ομως δεν τη γλιτωνεις. :blink: Θα το αντεξεις...

Μαριαντα μου καλησμερα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μερα κι αυτη!!! σας γραφω κ μετα παω στο τυρογαριδακι μας...

Αναστασακι μου γλυκο..μη μου στεναχωριεσαι καλη μου!εχει κατεβασει κεφαλακι η μπουμπου μας ε? κανει κ δονειται η μητρα απ τους χορους της!!λιγο ξαπλα,λιγα χαπακια κ θα παει μια χαρα!!

εμεις ειμαστε μικροι κ στεναχωρεθηκα κ γω λιγο..ειναι μονο 833 γραμμαρια αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι αφου ηταν κι ο πρωτος ετσι να μην ανησυχω...:( αλλα εγω...ειμαστε στην 19 εκατ θεση...τσιλιβηθρες κ μικρουληδες....αλλα ο γιατρος το χαιρεται γιατι ετσι λεει αντεχει η μητρα........αχχχ αυτα τα μωρα μας!!! ο τραχηλος στο 3,7 μια χαρα..κι οι συσπασουλες μου ειπε φυσιολογικες...

θα παιρνεις μισο πρεπαρ ανα..ποσο? εμεις ειμαστε καρμπον με τον μεγαλο μας αδελφο..ετσι κι αυτος ηταν με το κεφαλι πανω κ μικρουλης..στην ιδια πλευρα της μητρας!!

κοιμοταν με ανοιχτο το στομα κ ειδαμε κ τη γλωσσιτσα του...

αλλα εγω εσκασα..γενικα!!!Λειπει κι ο αντρουλης......:( ειμαι στα +7 κιλα...αλλα νιωθω στα +17!!

το μονο καλο ειναι οτι γλυτωσα την καμπυλη!!

ελενα πω πω κοιλιτσαααααααα!!!θα πανε ολα τελεια στο ξαναπα!!ΠΡΟΛΑΒΕΣ!!!! κ ο Θεουλης σε βοηθησε να βρεις το μικροβιακι..κ τα χαπακια θα σε βοηθησουν!!!ολα μια χαρα!!

κοριτσακια μου σας ευχαριστω για ολα!!που με σκεφτεστε κ με θυμαστε!!κ γω η κακια ουτε αναφερομαι ξεχωριστα σε μια μια σας...

θα συνελθω ομως που θα παει!!!μεχρι τοτε σας παρακαλω συγχωρηστε με ε??

σας φιλω γλυκα γλυκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα μου τι χαλια εχουμε ολες μας???Τι παθαμε?Μια μια πεφτουμε ψυχολογικα???Στο καλο!

Να σου πω την αληθεια κι εγω ανησυχησα για το βαρος αλλα πιο πολυ για τη βουτια που εχει κανει η μικρη....Ολα καλα ειναι μωρε! Μισο πρεπαρ ανα 8 ωρες θα παιρνω....Σε 2 βδομαδες θα ξαναπαω...Νωρις νωρις!!!

Τον ειδες να βγαζει γλωσσιτσα???Σε κοροιδευε ο γαμπρουλης μου!ή προσπαθουσε να σου φτιαξει το κεφι??????Μαλλον σε θελει χαρουμενη το παιδακι σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω αν ειμαστε παραπανω ευαισθητουλες με τις ορμονες μας...

εμεις ειμαστε παντως μικρουληδες επιβεβαιωμενα.......

ας ειναι ομως γερος...κι ας ειναι μικρουλης!!

εγω πρεπαρ επαιρνα ανα τετραωρο επομενως εισαι οκ!!απλα η ζουζουνα απ τον πολυ χορο..το τρελανε το λυχναρακι της!! ειδες οτι απο τωρα μας χορευουν στο ταψι....κ που να δεις μετα.....................!!!!

η βουτια με το κεφαλι γινεται κ απο τον εβδομο...για τον τραχηλο τι ειπε?

ο μπεμπουλης ηταν πολυ καλος σημερα κ πολυ γλυκουλης...βολευτηκε κ πηγε να κοιμηθει με το κεφαλακι πανω στο μαξιλαρακι-πλακουντα...τον κουνησαμε γιατι θελαμε να δουμε το χερακι του..κ αμεσως αρχισε να κουναει τα δαχτυλακια του...καταπινε κ εβγαζε τη γλωσσιτσα του...Τον εχω σε dvd και 4d φωτογραφια με την γλωσσιτσα του...

αλλα εγω κολλησα με τα γραμμαριακια του κ το υψος του....αχχχ ειδες πως ειναι να γινεσαι σιγα σιγα μανουλα?? αυριοπ θα παρω τον δικο μου γιατρο στη θεσσαλονικη...για να δω............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη το κεφαλακι ηταν αρκετα χαμηλα(αν και ειπε πως στις ψηλες κοπελες λογω μεγεθους λεκανης τα μωρα βολευονται εκει κ ειναι συνηθισμενο) ειδε τον τραχηλο απο κατω...Δε θυμαμαι αν ειπε νουμερο αλλα ειπε:"κοντυνε ελαφρως αλλα σε φυσιολογικα πλαισια(???)...Τα χρειαζεσαι ομως τα πρεπαρ για να ειμαστε σιγουροι"

Ε και τι εγινε αν ειναι λιγο μικρουλης????Αφου ειναι μες την τρελλη χαρα και παιχνιδιαρης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι φυσιολογικο να μικραινει ο τραχηλος..ετσι γινεται!

κι εμενα απο 39 εγινε 37 ..Καθως περναει ο καιρος μικραινει για να γεννηθει το μωρακι..Αφου σου ειπε φυσιολογικα ,ετσι ειναι!!Αλλιως θα σε φοβιζε!!

τα πρεπαρ ειναι θαυματουργα θα δεις!!τα επαιρναν γυναικες κ μετα δεν μπορουσαν.....να γεννησουν στον ενατο!!!!!!επαιρναν ολο το μηνα φαντασου! θα σου κανουν πολυ καλο κ θα σταματησουν οι συσπασουλες!δεν κανουν κακο πουθενα αυτα τα χαπια..απεναντιας!!!!Απλα μερικες φορες φερνουν ταχυπαλμια..οχι παντα...στον πρωτο μου γιο επαιρνα απο τον τεταρτο μεχρι το τελος!!

και η σταση της ειναι αψογη με το κεφαλι κατω!!Επομενως παμε για ενα πολυ καλο τοκετο !!

χαμογελα καλη μου συμπεθερουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα μου,συμπεθερουλα μου...Ποσο με βοηθας με τις γνωσεις και την πειρα σου!!!Εχεις κι εσυ τα δικα σου και εχεις και τη χαζη τη συμπεθερα σου!!!!!

λυσε μου 2 αποριες ακομα(αν προλαβω κ δε φυγεις)

1-το πρεπαρ πως το σπας στη μεση?προσπαθησα με το μαχαιρι και το ενα μισο διαλυθηκε σε κομματακια..Αναγκαστηκα να τα....φαω για να μην το χαραμισω(η τσιγγουνα φοβαμαι μη μου τελειωσουν?)

2- αν το κεφαλι ειναι κατω πως γινεται στη διαρκεια της μερας να με κλωτσαει παντου?λες να ηταν εκεινη τη στιγμη προς τα κατω?μηπως επειδη η μητρα ηταν σφιχτη εκεινη την ωρα απλα ετυχε να κολλησει το νινι μου εκει????μηπως λεω μ*λ*κιες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΟΜΟΡΦΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗΡΟΥΛΑ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΟΥ.ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΓΥΡΙΣΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΕΖΕΙ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΝΤΟΝΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κιντερακι με τον πονο μου παιζεις?????χααχαχαχαχαχααχχααααα

Ναι μου εχει τυχει (μολις) να ανακαλυψω πως η μπεμπα γυρισε με το κεφαλακι προς τα κατω και εγω ειχα συσπασεις που δεν τις καταλαβα και τωρα προσπαθει η Εφη να με ηρεμησει!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΧΑΜΗΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΗΜΕΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ...ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΥΜΠΤΩΜΤΑ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΕΓΩ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ.ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ?ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ?ΤΙ ΕΝΙΩΘΕΣ?ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙΕΣ ΑΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.ΛΕΣΣΣΣ????????????????????????????ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαζη μου μελλουσα μανουλα...εισαι εντελως φυσιολογικη!!!!

δεν ειναι ολα τα χτυπηματακια κλωτσιες!!αλλα ειναι χερακια,κεφαλακι..αλλα κλωτσιτσες!!! σε αυτο το μηνα δεν κανουν τοσο ευκολα κωλοτουμπες τα μωρακια...υπαρχει κ βεβαια περιπτωση να αλλαξει θεση το μωρακι...αλλα αυτο δεν γινεται και καθημερινα!!!οταν ειναι το κεφαλι τοσο κατω..οντως νομιζω οτι βολευτηκε η ψιψινα μας....αλλα επειδη ειναι τσαχπινουλα ποιος ξερει τι τουμπες θα μας κανει ακομη!!!!

εγω το πρεπαρ ως.εμπειρη το σπαω με το χερι μου!!το βαζω στην παλαμη μου κ με το αλλο χερι σπαω κατα πανω το μισο!!ακριβως στη μεση!!!!!εχω παρει τονους!!!!

επισης συμβουλη μου ειναι να παρεις δυο τρια κουτια να χεις !!αχρειαστα θαναι αλλα επειδη υπαρχει ελλειψη καλο θαναι να βρισκονται!!!

γλυκουλα μου!!!! μικρουλα μου εσυ!!! εφυγε το παλιοκαρμακι απο το 13!!!στο εδωσα επιτελους!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια ομως..... Νομιζα πως ξεχωριζω τις κλωτσιες απ τα υπολοιπα γιατι ειναι πιο εντονες αποτομες κ σε σημειο ενω το κεφαλι ξερω γω????Θα δειξει μωρε!Μου φαινεται πως το ψαχνω παραπανω απ'οτι χρειαζεται!

Κιντερ μου οχι να μην ανησυχησεις...Επειδη συνεβη σε μενα δε σημαινει πως οποιοδηποτε πονακι ειναι συσπαση!!!

Αν νιωθεις σφιξιμο σε μια περιοχη της μητρας(εγω χαμηλα)σαν να παθαινεις μικρη κραμπα τοτε ΙΣΩΣ να ειναι συσπασουλα.Αν νιωθεις τσιμπιματακια...Δεν νομιζω...Δεν ξερω κιολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω για το καρμακι!!!Το χρειαζομουν σημερα!!!χαχαχαχαχα Κι εσυ νομιζω γιαυτο θα σου δωσω καναδυο(μεχρι αυριο!!!)

Α καλα μεχρι να το μαθω δηλαδη...Μια θα καταπινω μισο χαπι κ την αλλη θα γλυφω τους παγκους και το μαχαιρι χαχαχαχαχχαχαχαχαχααχχχααχαχααα

Να τα παρω να βρισκονται λες???Αν και μου ειπε θεραπεια 1 μηνα..Θα τη ρωτησω σε 2 βδομαδες(νομιζω 16/6) που ξαναπαω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 32η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΠΙΠΟΝΟ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΡΕΠΑΡ ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΟ 5 ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΣΥΡΤΑΡΙ ΑΧΡΕΙΑΣΤΑ ΝΑ ΝΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα τσιμπηματακια δεν ειναι συσπασουλες βρε κοριτσια...τα πετρωματα ...οταν η μητρα σφιγγεται,μαζευεται ..κατι τετοιο ειναι οι συσπασεις..το οποιο μερικες φορες ποναει....

τα τσιμπηματακια τα ενιωθα στον 8ο στο γιο μου οταν με χτυπουσε κατω στον τραχηλο!!ηταν αναποδα κ εμεινε ετσι μεχρι τη γεννα το καμαρι μου!!

κ τωρα αναποδος ειναι στα 14 του ως εφηβος!!!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρε βρε ενα κουτι ακομη κι ας το πεταξεις μετα!!!!

ο γιατρος μου μου το ειπε...οτι μερικες φορες δεν εισαγουν...κ γινονται δυσευρετα!!!

δεν ειδες που η ελενα δεν εβρισκε?

αχχχ ευχαριστω κ γω για το καρμακι!!!κανα γραμμαριακι παραπανω σου βρισκεται??? :P

αντε κοριτσακια σας καληνυχτω!!!

κ αυριο ολες οι στεναχωριες μας να χουν φυγει....

θελω τον αντρουλη μουυυυυυυυυυυυυυυυυ:( :( !!! μου λειπειιιι:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΤΡΩΜΑΤΑ ΔΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΕΓΩ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΓΑΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΝΙΩΘΩ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΡΩΜΑ Η ΑΠΛΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΧΑΖΗ ΕΤΣΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KIDER έγραψε:

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΤΡΩΜΑΤΑ ΔΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΕΓΩ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΓΑΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΝΙΩΘΩ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΡΩΜΑ Η ΑΠΛΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΧΑΖΗ ΕΤΣΙ.

ναι καλο μου γεμιστο σοκολατακι!!! μαλλον ειναι φυσιολογικη συσπασουλα!!δεν πετρωνει ολη η κοιλια!!!μονο ενα σημειο κ για λιγο!κ μπορει να μην ειναι παντα το ιδιο σημειο...

εμενα πετρωνει αριστερα πανω ας πουμε..για λιγοτερο απο λεπτο..ειναι ακριβως η αισθηση οτι μαζευεται το μωρο σε εκεινο το σημειο...κ σαν εικονα? μια στραβη κοιλια ετσι φαινεται....μια σκληρη πετρα, σα ποδι σα κεφαλακι..σαν ενα εξογκωματακι.......που προεξεχει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κιντερακι η Εφη ειναι εξπερ σαυτα ομως οτι αμφιβολια εχεις να ρωτας το γιατρο σου!Να του περιγραφεις αυτο που νιωθεις!

Εφουλα μου μακαρι να μπορουσα να ταισω κατι τον αντρακο σου να παρει 100γραμμαριακια!!!Εεεε ας ειναι κ λιγο μικρουλια μωρε!Ολα τα μωρα μας ειναι σουπερ!!!Ας μην κανουμε σαν παλαβες!!!

Καληνυχτα κι απο μενα!!! κι εγω μονη κοιμαμαι μηπως σε παρηγορει αυτο>???? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Έχεις δοκιμάσει να κοιμάσαι κάπως καθιστή; Μόνο έτσι κοιμόμουν μετά το 2ο τρίμηνο. Επίσης, μέχρι κ που γέννησα, όταν έβλεπα τα σκούρα έπαιρνα κ εγώ μαλοξ. Δεν λέω ότι ήταν σωστό, αλλά δεν άντεχα αλλιώς. Βέβαια και θαύματα δεν κάνουν…δεν θα ξεχάσω όταν με πήγαν στο δωμάτιο μετά τον τοκετό, που είχε εξαφανιστεί η παλινδρόμηση κ μπορούσα να ξαπλώσω. Δεν το πίστευα! Έτρωγα και ξαπλώνα απευθείας για να δοκιμάσω αν θα ξανά έρθει, αλλά ευτυχώς τίποτα 😂
    • Καλημέρα!!  Εφόσον ταλαιπωρείσαι τόσο και τόσες μέρες καλά έκανες! Δεν νομίζω να στο έδιναν αν ήταν επικίνδυνο για την εγκυμοσύνη!  Απλά στις αντενδείξεις στα φάρμακα γραφούν σχεδόν πάντα να αποφεύγεται σε κύηση και θηλασμό γιατί για να γράφουν ότι επιτρέπεται πρέπει να έχουν γίνει δοκιμές και σε έγκυες και θηλάζουσες κάτι που εννοείται το αποφεύγουν οι φαρμακευτικές και λένε με συμβουλή του γιατρού κτλ για να είναι καλυμμένες. Ελπίζω να σε βοηθήσε να ηρεμήσεις λίγο!  Ούτε θέλω να φανταστώ πώς ήταν αυτές οι τρεις μέρες.     
    • Καλημέρα κορίτσια 😍 @Antonia2 μην ανησυχείς κορίτσι μου μια κύηση δν επηρεάζεται τόσο εύκολα. Σκέψου αν ήταν έτσι οι πιο πολλές γυναίκες δεν θα καταφέρνανε να φτάσουν στο τέλος.  Τα πονάκια θα μπορούσαν να είναι κ από κάποια έντονη κίνηση ή απότομη που μπορεί να έκανες εκείνη την στιγμή καθώς μεγαλώνει και τεντώνει η μήτρα. 😊   @ΛΕΥΚΗ θα δεις το μωράκι σου ❤️ τι καλά! Εύχομαι όλα να είναι τέλειαααα!  
    • Αχ να σου πω κ εγώ έτσι πιστεύω…ότι όταν περπατήσει θα ηρεμήσει κ αυτή κ εγώ, γιατί τώρα νιώθω πως θέλει να τρέξει κ δε μπορεί! Έχει απίστευτη γκρίνια οοολη μέρα κ μόλις σηκώνεται γελάει. Αλλά όλοι στον περίγυρο μου λένε πως μετά θα τρέχω πίσω της κ θα είμαι χειρότερα! Τι να πω… 
    • Ooo ήταν ξαφνικό, λογικό να τρόμαξες! Πιστεύω πως δεν έγινε κάτι, μην ανησυχείς. Είσαι καλύτερα σήμερα??
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...