Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νταλλια μου τωρα με ανακουφισες!!!!Οκ να λεμε τι "κανει" και τι "δεν κανει" και μετα να κατεβαζουμε με το κιλο τα φρουτακια!!αχαχαχαχαχαχαχα!!!!!

Παω να φαω εκεινο το μισο πεπονι τωρα! :P

Αυτο το ταρακουνημα της κοιλιας....Τετοια ευχαριστηση βρε παιδακι μου!!!Σαν να γινεται σεισμος αλλα εμεις το πανηγυριζουμε!!!Μεγαλες στιγμες!!!

Ζουζουνιτσα μ'αρεσει πολυ να ακουω για παιδικα δωματιακια-μωρακια!Αν και δεν προβλεπεται να παρω στενσιλ μαλλον-γιατι θα πρεπει να μπλεκω παλι με μπογιες!Περιμενω νεα σου λοιπον! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koukles!Na mai kai gw,pali de mporw na koimithw :laugh:

Shmera perasa kataplhktika.Telika sth synanthsh ola kala phgan :)

O pateras mou evale ta klammata molis me eide kai kratage th kardia tou.Mou edwse lefta na psonisw dwra gia ta mwra,epeishs mou edwse kai th proika mou pou den mou eixe dwsei otan pandreutika xaxaxxaxa :silly:

Mou eipe pws oti theloume na mh drapoume na zhthsoume voitheia k oti tha voithaei panda.Epishs eimaste kalodexoumenei twra pia kai sto megalo spiti sto Nauplio gia diakopoules,na phgainoume na kanoume ta mpanakia mas :woohoo: Auto mou arese poly.

Ston andra mou mia xara ferthike.Synexeia agori mou k agori mou ton elege.

Phga kai gia psonia!!!Ekei einai an to kataxarhka :woohoo:

Hrthe k h kouniada mou me to mpempo ths parea k meta phgame k gia faghto! :)

Loipon sxedon exw teleiwsei me ta psonia mou menoun :

Karotsi gia didyma

1 Relax (pou tha paw na parw aurio)

1 port bebe (pou epeishs tha paw na parw aurio)

2 kathismata autokinhtou

kai tis 2 kounies mazi me strwmatakia,pantes k kounoupieres pou tha paw na tis koitaksw aurio.

Lew na parw 2 aspres apto Ikea gt hdh exoume xalasei arketa kai tha xalasoume akoma ta 10plasia :P

Epishs hda kounitses pou ginontai proefhvika krevatakia dld to paidi koimatai ekei mexri 10 xronwn.Poly logikes oi times k poly praktiko.

Alla lew na parw autes tou Ikea na tis krathsw ligaki k meta na parw wraia krevatakia pou einai to ena panw sto allo.

Na rwthsw kati oses kseroun....

Xreiazetai na parw papoutsakia gia ta mwra h de forane?Epishs tha ta vgazw eksw me ta formakia?

Kai kati allo :) Me ti na ta ferw sto spiti apto maieuthrio?Port bebe?Kathisma autokinhtou?Kanei gia toso mwrakia?Me kalathouna leei h mpa? :P

Sas filw koritsakia k oneira glyka koilitses mou :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Ελενάκι μου!! Πολύ χάρηκα!!! Έτσι από δω και πέρα νε είστε πάντα αγαπημένοι και μονιασμένοι!! Και ένα μεγάλο μπράβο και στον μπαμπά σου που επιτέλους ... σε ξανάφερε κοντά του! Ότι και να έχει γίνει στο παρελθόν... σε αγαπάει! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Παιδί του είσαι!! Και επίσης αγαπάει και τις επιλογές σου! Άσχετο αν δεν ήταν σύμφωνος από την αρχή.. Θα δεις μόλις γεννηθούν τα δίδυμακια σου πως θα κάνει!!! Θα τρελαθεί... Αχ Ελενάκι είμαι πολύ χαρούμενη για σένα!!!

Όσο για τα ψώνια... Καλό ξεπαράδιασμα... Συμφωνώ για τα κρεβατάκια!! Κι εγώ σκέφτομαι να αγοράσω από το ΙΚΕΑ μια λευκή κούνια.. ώστε αν το επόμενο είναι κοριτσάκι μην το δεσμεύσω σε μπλε!! Μάλλον θα πάμε το άλλο Σάββατο εμείς, γιατί αυτό θα πάω να ψωνίσω ρούχα για έναν γάμο που έχω στις 13 του μηνός!! Ο άντρας μου θα βοηθήσει την μαμά του να πλύνουν τα χαλιά! Χιχι! Θα τους φορτώσω και το δικό μας!! :laugh:

Αααχ , ούτε εγώ είχα ύπνο σήμερα πάλι! Είδα μια ταινιούλα χαλάρα... και τώρα πάω ν'απλωθώ στο κρεβάτι γιατί αύριο θα κοιμηθώ πάλι με τον άντρα μου και θα περιοριστώ στην μεριά μου!! :( Αλλά εντάξει η αλήθεια είναι ότι μια βδομάδα στην Αθήνα μόνη.. καλά ήταν αλλά μου έλειψε και σε μένα και στον μπέμπη!! Σήμερα λύσαξε στο κλωτσίδι...

:angry::angry::angry: Και κάτι που μου την έσπασε πάλι σήμερα... Απορώ πότε θα σταματήσουν ν'ασχολιούνται με το σώμα μου!! Εγώ αισθάνομαι μια χαρά... Και να σας πω και ένα ευχάριστο;; Εδώ και 3 βδομάδες δεν έβαλα ούτε γραμμάριο! Ίσα ίσα που έχασα κι ένα κιλάκι!! Είχα πάει στο μαγαζί της νύφης μου και μου λένε 2 κορίτσια που είχα καιρό να δω και να με δούνε.. " Εκτός από ότι έχεις πολύ ωραία κοιλίτσα... δεν έχεις βάλει καθόλου κιλά!!! Μπράβο σου!! " και πετάγεται η νύφη μου και λέει: " Εεε, εμείς που ξέρουμε την Έλενα, και μπούτια έχει κάνει και κώλο έκανε!!" Τι να της πω;; Έχε χάρη που έπαιρνε κορτιζόνη στις εγκυμοσύνες της αλλιώς θα της την έλεγα πολύ άσχημα! Εγώ τουλάχιστον μπαίνω ακόμα στις φόρμες μου και πλέουν στην κυριολεξία στα πόδια μου! Δεν πα να λένε.. Με αηδιάσανε πια!! Μπούχτισα!!! Αλήθεια λέω!! Σήμερα το πρωί ζύγιζα 63,4 από 52,5 που ξεκίνησα! Και την άλλη βδομάδα μπαίνω στον 8ο! Ειλικρινά σ'όλο τον 7ο δεν έβαλα κανένα κιλό!!!

Εν το μεταξύ μου λέει η νύφη μου: "Είδες έκανες δίαιτα λόγω καμπύλης κι έχασες!!" Και της λέω: " Δεν έκανα δίαιτα! Απλά μου έκλεισε το στομάχι πάλι επειδή μάλλον πιέζεται που μεγάλωσε ο μπέμπης, αλλά και παγωτό έτρωγα και μακαρόνια έφαγα και παστίτσιο έφαγα κι απ'όλα!!" Απλά άρχισα να τρώω τις μερίδες που έτρωγα πριν την εγκυμοσύνη!!

Αυτάααα κοριτσάκια μου.... Πάω για νάνι... το ξενύχτισα πάλι σήμερα!! Θα σας δω αύριο νωρίς... το μεσημέρι!!! Φιλάκιαααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χάρηκα πολύ με τα νέα σου Ελενά μου... Μην σου πω συγκινήθηκα κιόλας που έβαλε και τα κλάμματα...Τι σου είναι ο άνθρωπος βρε παιδιά, ε?

Δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη... Και "αγόρι μου" "αγόρι μου" και δωράκια

και απ'όλα,,, ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!! Πάντα πιστευα πως ακόμα και σε ακραίεες καταστάσεις ισχύει το ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ!!! Μια ζεστή καρδιά και μια στοργική μανούλα μπορεί να καταφέρει ΤΑ ΠΑΝΤΑ....... και η μάμα σου βοήθησε πολύ από ότι κατάλαβα.....................!!!

Με το καλό , λοιπόν, η νέα σας αρχή,,, η νέα σας ζωή!!!

Kούνια λευκή από το ΙΚΕΑ.....Καταπληκτική ((και εγώ αυτήν θα πάρω)) έτσι θα εξοκονομίσετε χρήματα και σε λίγα χρόνια θα τις

αντικαταστήσετε

με μια κουκετούλα που θα την έχουν να την χαίρονται μέχρι να ....ενηλικιωθούν

(αν δεν διαθέτεται 2 υπνοδωμάτια).....!

Όσο αφορά στην μεταφορά των μωρών από το μιαιυτήριο , εγώ είμαι ΚΑΘΕΤΗ

πως πρέπει να μεταφερθούν

ΜΟΝΟ

με τα ειδικά καθισματάκια αυτοκινήτου

και δεμένα στην βάση τους (εφόσον υπάρχει και αυτή)!

Οτιδήποτε άλλο ΔΕΝ είναι αξιόπιστο (γιαμένα...)...

Παπουτσάκια , τα νεογέννητα δεν φοράνε

αλλά αν θέλεις αγόρασε τους για λίγο πιο μετά... Είναι τέλεια, μοναδικά,

και πολύ ζουζουνιάρικα τα μικροσκοπικα παπουτσάκια των μωρών ....

Έχω αγοράσει μερικά (-αρκετά) ζευγαράκια εγώ , στο σποράκι μου

για εώς 6-8 μηνών περίπου....! Τρελένομαι για πατουσάκια-ποδαράκια-παπουτσάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dalia μου

και εσύ την ίδια κουνίτσα? Ωραία.... !

Στα τα κιλάκια σου δεν θα αναφερθώ καθόλου, είναι μια χαρά και άσε τους άλλους να κουρεύονται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό να υποδεχτείς τον άντρα σου, κοριτσάκι μου,

και να μην μου στεναχωριέσαι για ΤΙΠΟΤΑ άλλο...............!!!

Πολλά φιλιά σου στέλνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα! :)

Ελενα μου πολυ χαρηκα με τα νεα της συναντησης...ειδες ολα πηγαν μια χαρα και καλυτερα απο οσο περιμενες...:) Τα μωρακια θα συμφωνισω με τη marimari οτι πρεπει να τα μεταφερεις απο το μαιευτηριο στο σπιτι μονο στα ειδικα καθισματακια αυτοκινητου :)

Dallia μου αστους να κουρευοντε...αφου εσυ νοιωθεις ωραια με τον εαυτο σου τι τους νοιαζει? Στο κατω κατω μωρο θα γεννησουμε οχι γατι!

Λοιπον σημερα εχω να παω για προσφορες για επιπλακια του μωρου και να παω στη μανικιουριστα.

Αυριο θα παω ΙΚΕΑ, για μπογες για το δωματιου του μωρου, supermarket και εχω και ενα γαμο!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδακιααααααααα!!!!

Τι ωραια μεγαλα ποστ και τιιιιιι ευχαριστα νεα!!!!!

Ελενα χαιρομαι παραααα πολυ για την συναντηση με τον μπαμπα σου!!!Επρεπε να το περιμενουμε!3 χρονια ειναι πολλα και ειμαι σιγουρη πως σε λατρευει...Απλα καμια φορα...Το ξεροκεφαλο μας μπαινει αναμεσα μας!Μηπως ειναι Κριος ο μπαμπας σου???? Κι εγω ετσι κανω...Αν πεισμωσω γινομαι λιγακι(εως πολυ απ'οτι λεει η μανα μου!) γαιδουρα!!!!! :laugh:

Καλη συνεχεια με τα ψωνια σου!!!!Συμφωνω με τα κρεβατακια απ'το ΙΚΕΑ.Και ναι να τα μεταφερεις μονο με καθισματακια αυτοκινητου ή με τα ειδικα πορτ μπεμπε(αν θα παρεις) που και δενεται μεσα το μωρο αλλα κ ολοκληρα με τη ζωνη! ;)

Νταλλια μου καταρχην ειναι πολυ καλο που εμεινες σταθερη για 3 βδομαδες.Και οπως λες χωρις προσπαθεια!Μα ετσι ειναι βρε κοριτσια...Στην εγκυμοσυνη δεν παχαινεις μονο επειδη τρως(σαν γουρουνι καμια φορα :P )!Τα συστηματα λειτουργουν σε αααααλλους ρυθμους!Τρελαινονται!Δεν ειναι στο χερι μας παντα!Εκτος κι αν λιμοκτονισουμε για να μην παρουμε κιλα...Εεεε οχι!Να σου πω κι εγω καπως ετσι...Απο το ραντεβου μου στις 8/5 μεχρι τις 22/5 η ζυγαρια σταθερη στα 77(δλδ 9 πανω)....Στις 23 ανεβαινω και δειχνει η κακουργα 78,5 :woohoo: ...Χωρις να γουρουνιασω!!!Ετσι απλα πηρα-και κραταω μη μου φυγει!- 1,5 κιλο σε 1 μερα! :silly:

Και ειναι πολυυυυυυυ σπαστικο αυτο που κανουν γμτ.Το εχουμε ξαναπει!Αλλα εχω καταληξει(.-) πως μονο οι κομπλεξικες με τα κιλα κ το σωμα τους λενε τις κακιες.Η πεθερα μου ας πουμε...Μεγαλη κακιαααααα!Λες και ζηλευει βρε παιδακι μου.....Καλα ειναι δυνατον να συγκριθει μαζι μου?????Ή να συγκρινει τις εγκυμοσυνες μας????Ε με συγχωρειτε.... Εγω ειμαι 31χρ μικροτερη της(26-57).Αυτη γεννησε πριν 33χρ(τρεχα γυρευε δλδ σιγα που ολα τα θυμαται-δεν την πιστευω :cheer: !).... Ειμαι 1,78 αυτη 1,55 κι αν!Ειμαι κουκλαρα κ αυτη.....Τελοσπαντων! :woohoo: Και θα συγκριθει μαζι μου???????? Εχω ενα 2μετρο κορμι να "θρεψω" και αλλο ενα μεσα μου ;) πως ειναι δυνατον να βαλουμε ιδια κιλα??????Κομπλεξικιααααααα!!!!

(καλα ξυπνησα-ορεξατη για κακιες χχαχαχαχαχαχαχαχαχ)

Μαρι μου!!!Ποιος ειπε οτι τα νεογεννητα δε φορανε παπουτσια?????Ξυπολυτα θατα βγαλουμε??? :side: :woohoo:

ΑΑΑΑΑ εγω θα της φορεσω!χαχαχαχαχααχαχ Και ας επιπλεουν στα πατουσακια της!!!Ηδη καλτσακια κ παπουτσια για την 2η μεγαλη εξοδο ειναι ετοιμα!! :laugh: :laugh:

Τομα καλα να περασεις!!!!Σε ολα αυτα που εχεις να κανεις! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου, διαβασα τις δυο τελευταιες σελιδες γιατι πιο πολυ δεν αντεχω, μπραβο ελενα που τα βρηκατε με τον μπαμακα σου!!! dallia μην ακους τιποτα εμενα η πεθερα μου μου ειπε δεν εχεις παρει κιλα(αυτη θελει να ειμαι βουβαλα για να λεει) και μετα λεει εχεις κανει κωλους ε!! δεν με ενδιαφερει καθολου τι λενε, και επειδη ξερω απο εγκυμοσυνες σε πληροφορω να μην ανχωνεσαι αν πηρες κιλα γιατι σε εχω δει απο κοντα και αυτα που εχεις παρει ειναι μονο της εγκυμοσυνης, θα δεις μολις γεννησεις σε ενα μηνα θα εχουν χαθει τα παντα φαινεται οτι εισαι αδυνατη κοριτσι μου και απλα τωρα εισαι εγκυος, αχ εγω να δω τι θα τραβηξω παλι για να τα χασω αυτη την φορα θα τα χασω γρηγορα ομως δεν θα δωσω την ικανοποιηση στην πεθερα μου να με λεει χοντρη παλι οπως οταν γεννησα τον γιο μου, τι βλαμμενη, τελοσπαντων μην συνχιστω πρωινιατικα!! φιλια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;ΑΚΟΜΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ;ΕΓΩ ΕΡΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΣΤΑ ΙΚΕΑ...ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΚΑΔΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ!!!!ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΠΙΑ:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα, συγνώμη βρε κορίτσια...?!?

Που στο καλό τις έχετε πετύχει όλες αυτές τις κακιασμένες μάνες

και τις κάνατε πεθερές σας?????????????

Μα , μου είναι πράγματι αδιανόητα αυτά που διαβάζω... Δεν είσαστε και κόρη της κάθε (βλαμμένης) πεθεράς αλλααααααααααα μοιράζεστε την ζωή σας, πλέον, με το σπλάχνο τους,,, τον γιο τους, το παιδί τους....

Πως είναι δυνατόν να σας μιλούν έτσι???

Ειλικρινά δεν ξέρω αν θα άντεχα, αν μου είχε "πετύχει" μια ...τέτοια!

Ειδικά αυτήν η μάνα-κακιά-πεθερά της Αναστασίας

στο λαιμό μου έχει καθήσει.... και αυτό επειδή το Αναστασάκι είναι γλυκίτατο

και αξιολάτρευτο........................ και μου το στεναχωρεί συνεχώς!!!

Τι να πω........ Αναρωτιέμαι μονάχα : πως μεγάλωσαν και από ποιους γονείς

"κληρονόμησαν" αυτές τις κακίες και τις διαιωνίζουν ως σήμερα........

στα παιδιά τους?!?

Ευτυχώς που ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ , να αλλάξουμε τον κόσμο.........!!!

Και ...ναιαιαιαιαιαιαιαιαι και εγώ θα φορέσω παπούτσια στο παιδί μου

μόλις γεννηθεί ΑΜΕΣΩΣ!!! Τα κόκκινα ΝΙΚΕ , να συνηθίζει στην ιδέα του 'αθλητικού-casual-fit' τύπου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α να ετσιιιιιι εκδηλωθειτε λοιπον!!!!Η μια τα κοκκινα τα αθλητικα,η αλλη τα ρομαντικουλια τα ασπρα!!χαχαχαχαχαχχαχ Ε μα....χαχαχαχαχα

Μαρι εχεις δικιο για τις πεθερες μας και σ'ευχαριστω για τη συμπαρασταση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΠΩς ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ ΝΑ ΤΗΝ....... ΞΕΚΑΝΟΥΜΕ ΧΙΧΙΧΙ!!!ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΑ ΧΕΙ ΧΑΣΕΙ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΚΙ ΑΥΤΗ!!!ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΩΛΑΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΑΝΤΡΑς ΜΟΥ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ!ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ!!!!!ΟΠΟΤΕ ΧΕΣ ΤΟΥς ΟΛΟΥς!!!!ΜΑΚΙΑ ΜΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιά μου βόηθα.... τι ιστορία είναι αυτή???

Σαν μίνι-ψυχολογικό θριλεράκι!

Αναστασάκι μου, όσο άσχημα και αν πέρασε στα νιάτα της

με την σχέση της και με το μεγάλωμα του παιδιού της

ΔΕΝ δικαιολογήτε σε καμιά περίπτωση τόση ...κακία!

Ίσα ίσα,,, όταν βιώνουμε τα δύσκολα, τα ζόρικα, αρρώστιες και άλλες δυσάρεστες καταστάσεις , γινόμαστε και πιο ευαίσθητοι , πιο "ανθρώπινοι"

και πιο...ΛΟΓΙΚΟΙ!!!!!!!

Δεν είμαι κατάλληλη να σε συμβουλεύσω (λόγω απειρίας στο θέμα : "κακιασμένη-σκύλα-βρωμιάρα πεθερά)

ΑΛΛΆ ΣΊΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ : Γράψε την και αν σου ξαναπει κάτι για τον πωπουδάκο σου , γυρισέ τις τον και ΔΕΙΞ΄ΤΗΣ ΤΟΝ ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ!!!!!!!!!!

ΥΓ: αποκλείεται το Εφάκι μας να σε κοροιδέψει σε αυτό το θέμα...

μου φαίνεται πως θα πονάει πολύ να βιώνεις τέτοιες "οικογενιακές" στιγμές

και το Εφάκι μας είναι τόόόσο γλυκός άνθρωπος που μόνο για αστειάκι θα μπορούσε να ...σχολιάσει κάτι ...για τα μουτράκια σου!!!

(Εξακολουθώ και μιλάω πολύ σήμερα... )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακια μου!Οκ δεν ειναι κακια κατα τ'αλλα...και υποτιθεται πως ειναι μοντερνος ανθρωπος αλλα.... Εκανε πολλαααααα φαουλ!Και φυσικα ολα αυτα που μου λεει ειναι και καλα στην πλακα!!!Παγωσαμε απ'το χιουμορ της!

Τεσπα!Θα της περασει!;)

Υγ Μαρι σημερα σε ευχαριστιεμαι πολυ!!!Συνεχισε την παρλα αγαπη μου!Ο ρυθμος σου ειναι σουπερ!!!Γραφεις κ στα ελληνικα!Τελεια!!!!!!Που ειναι η συμπεθερα να παρουν τα πληκτρολογια φωτια!χαχαχαχαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες !!!! B) Όταν είναι Παρασκευή είμαι χαρούμενη γιατί έρχεται το Σ/Κ & δεν δουλεύω!!! Οι εργαζόμενες θα με καταλάβουν!! ;)

Περιμένω τον Ιούλιο :silly: που θα σταματήσω τη δουλειά!!

ELENA 333F Πολύ χάρηκα με την μετάλλαξη του πατέρα σου :) Πλύση εγκεφάλου του έκαναν ? :lol: Η μαμά σου πρέπει να τον βοήθησε πολύ να αλλάξει συμπεριφορά & ίσως λόγω της κατάστασης της υγείας του συνειδητοποίησε κάποια πράγματα..

Συγχαρητήρια & για τον άντρα σου γιατί σου στάθηκε .. Κάποιοι άλλοι στη θέση του μπορεί να μην έδιναν την ευκαιρία στον <<κακό>> πεθερό. & έτσι θα έχετε & εξοχικό στο Ναύπλιο!!! :P

Επίσης θέλω να σου πω ότι έχουμε τα ίδια γούστα!!! & Εγώ παρόλο που δεν τρώω πολύ -μέχρι 2 κομμάτια γιατί μετά σκάω -την Dominos pizza & pizza Hut barbeque σως την εκτιμώ πολύ !!! :) Οπως & το παγωτό!! :)

Οσο για το πως θα βγουν τα μώρα από το μαιευτήριο είμαι ΑΠΟΛΥΤΗ !!! :angry: Μονο με καθισματάκι αυτοκινήτου!!! Ούτε καλαθούνες ούτε αγκαλιές ουτε τιποτα... & Γενικώς οποιαδήποτε μεταφορά με αυτοκινήτου ΜΟΝΟ με ειδικό ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ!! ;)

Anastasia Δεν πιστεύω να πρέπει να δώσεις στη μπεμπούλα σου το όνομα της αγαπημένης σου πεθερούλας ??? :woohoo:

Επίσης για αυτά που λέγατε για τα σημάδια... Το λένε όλες οι παλιές -μάλλον για να εκμεταλλεύνται την κατάσταση της εγκυμοσύνης- .

Δεν ξέρω αν ισχύει πάντως έχουμε 2 περισταστατικά με σημάδια στο σοι που οι μαμάδες ισχυρίστηκαν ότι επείδη δεν το έφαγαν αυτό που ήθελαν έτριψαν μια περιοχή του σώματος για να βγει & καλά εκεί το σημάδι.. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο η ξαδέρφη μου έχει βγάλει μία ελιά πίσω από το αυτί της.. γιατί εκεί είχε τριφτεί η θεία μου :blink:

Πάντως μπορούμε να <<ζηλέψουμε>> φράουλες να τριφτούμε σε κάποιο επιθυμητό σημείο & έτσι το παίδί μας θα έχει μόνιμο ΤΑΤΟΥΑΖ!!! :silly: :silly: :silly: !!!!

Εγώ πάντως προς το παρόν αυτό που λένε ότι σου μυρίζουν φαγητά & έχεις περίεργες ορέξεις ...δεν το έχω ...Ούτε συνδιασμούς παράξενους κάνω ..που μου λένε ότι κάποιες τρώγανε σαρδέλες με παγωτό!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΣΑς φιλώ :kiss: γιατί μακρηγόρησα...

dev256pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera :) Mesa sth trelh xara eimai pali,eixa na noiwsw poly kairo etsi vre koritsia :) Ondws k gw de perimena tetoia antidrash apto mpampa :) Mia xaroula.Afou k gw akoma pou eimai sklhro karydi phga na valw ta klammata etsi opws ton eida k mou milouse alla sygkratithika :P

Apo oti akouw polles tha exoume idies kounitses.Shmera tha parw 2 aspres apto Ikea :) Me to kalo Elenaki na pas k sy thn allh vdomada gia psonia :D

Kai mhn akous koritsi mou kanenan.Akou ekei oloklhrh gynaikara eisai.Eisai mia xara.To idio k sy Anastasaki!Mhn akoute oute nyfes oute petheres.

Aman autes oi petheres! Eutyxws h pethera mou einai Italia alla k pali einai agios anthrwpos kai me agapaei trela koritsia.Hmoun tyxerh :P

Pandws gia ta kila tha ta xasoume osa k na paroume,eidika eseis eiste teleia.Alla k gw pou eftasa ta 82 de to polyskeftomai :S Ase pou de fenomai gia 82 ennoeitai :P

META THA TA XASOUME SYGOURA KORITSIA ME TA ZOUZOUNIA MAS!

Kala lete gia ta kathismatakia autokinhtou.Lew na parw auta apo o kg -18 kg.Alla mou evale ides h kouniada mou xtes,pws k kala de mporoun na katsoun poly mwra ekei.Tespa

K gw koritsakia thelw na tous foresw papoutsakia me to pou vgoun.De mou aresei h idea na ta vgalw me kaltsoules h ksipolyta!Yparxoun toso mikra papoutsakia?

Zouzounitsa kalh synexeia sta psonia :D

Ax Anastasia ti na pw gia th pethera...Psilotrelenontai twra mwre pou tha tous kanoume eggonia.Alla logika eprepe na se kathyshxazei kai na se agapaei akoma poio poly twra pou eisai egkyos.Ti na pw den eimai empeirh se themata petheras-nyfhs!Elpizw na hremhsei gia na mhn thn hremhsoume emeis me to zori XIIXIXIX :P Ma na exei tetoia nyfh kai na leei gia magoulakia ktl... :o

Avyssos h psyxh tou anthrwpou :P

Filakia koritsares :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι μου...

μάλλον σήμερα παρλάρω πολύ επειδή:

ΑΝ ΚΑΙ ...είναι Παρασκευή (ωραία μέρα!!!)

-έχω πάρει 16 κιλά (28+1 εβδ.)

-έχω τρελούς πόνους εδώ και 2 νύχτες (στην κοιλιά)

-έχώ κόψει το s@x (λόγω των ...πονακίων!)

-έχω τερματίστει την μία πιστωτική μου με ψώνια του μωρού (αλλά ...ΨΩΝΙΑ)!

....ΚΑΙ ΔΙΆΦΟΡΑ ΤΈΤΟΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΆ!

Μιλώ για να ξεχνώ τον πόνο μου............... χαχαχαχαχα!!!

Η συμπεθερούλα σου έχει πολύ τρέξιμο, η καημένη... Ας ελπίσουμε ότι τα καταφέρνει και από Δευτέρα που θα χαλαρώσει , θα την έχουμε εδώ με πολύ μπιρι μπίρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madojohn έγραψε:

Anastasia Δεν πιστεύω να πρέπει να δώσεις στη μπεμπούλα σου το όνομα της αγαπημένης σου πεθερούλας ??? :woohoo:

Μαντω μου καταρχην καλησπερα! Η αληθεια ειναι πως θα δωσω το ονομα της!!! Πρωτον γιατι το προβλημα μου μαζι της αρχισε ουσιαστικα με την εγκυμοσυνη μου,πριν ειμασταν σχετικα καλα!

2ον ο αντρας μου εχει μονο εκεινη(ασχετα αν οι σχεσεις με τον πατερα του εχουν φτιαξει την τελευταια 10ετια) και οσο να πεις ειναι τιμη!

3ον ,και ισως σημαντικοτερο πλεον για μενα,λατρευω το ονομα της!Ετσι λενε κ τη δικια μου γιαγια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ksexasa pali na sas rwthsw!xaxaxaxa

Xtes sto jumbo eixe mono formakia amanika k kondomanika kai ta podarakia eksw.Vrika k ena foremataki gia 0-3 mhnwn.

Ta mwra ta vgazoun eksw me auta ta formakia to kalokairi?Me ta mpoutalakia tous eksw?Eimai asxeth help.Ti allo rouxalaki na agorasw gia eksodo?

Help! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Αναστασάκι μου...

μάλλον σήμερα παρλάρω πολύ επειδή:

ΑΝ ΚΑΙ ...είναι Παρασκευή (ωραία μέρα!!!)

-έχω πάρει 16 κιλά (28+1 εβδ.)

-έχω τρελούς πόνους εδώ και 2 νύχτες (στην κοιλιά)

-έχώ κόψει το s@x (λόγω των ...πονακίων!)

-έχω τερματίστει την μία πιστωτική μου με ψώνια του μωρού (αλλά ...ΨΩΝΙΑ)!

....ΚΑΙ ΔΙΆΦΟΡΑ ΤΈΤΟΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΆ!

Μιλώ για να ξεχνώ τον πόνο μου............... χαχαχαχαχα!!!

Η συμπεθερούλα σου έχει πολύ τρέξιμο, η καημένη... Ας ελπίσουμε ότι τα καταφέρνει και από Δευτέρα που θα χαλαρώσει , θα την έχουμε εδώ με πολύ μπιρι μπίρι!!!

Μαρι η πρωτη μου αντιδραση ειναι να στενοχωρηθω επειδη πονας... :(

Αλλα τα λες τοοοοοσο ωραια που με κανεις να ξεκαρδιζομαι!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαα

Οι πονοι ειναι φυσιολογικοι(απ'αυτους που εχεις)?Τι λεει ο σουπερ γιατρος σου????Να μου προσεχεις αγαπημενη μου!

Ελενα εγω πηρα απο αυτα τα πανεμορφα φορμακια του τζαμπο!7 αμανικα(3 για 3 κ 4 για 6 μηνων) και αλλα 7-8 κοντομανικα(τα πιο πολλα για 3 εως 6 μηνων).Η μανα μου φωναζε και ελεγε πως τα βρεφακια τα φορανε με μανικι κλπ αλλα εγω περα εβρεχε!!!!!Δε θα τα σκασουμε τα μωρα μας!Ολη μερα με ενα τετοιο εσωρουχακι θα την εχω...Μη σου πω με το παμπερς μονο!

Επισης για το κοριτσι αου εχει τελεια ζιπουνακια(σαν μλπουζακι με σορτςφαρδυ ενωμενα) και φουστανακια(με μανικακι ή κ αμανικα)!Για το αντρακι σου παλι ή ζιπουνακια ή σορτς με μπλουζακια!Φυσικα μην ξεχασεις καμια ζακετουλα καλοκαιρινη για τα βραδακια(ισως χρειαστει!)

Εγω ψηφιζω:Τα μπουτακια εξω,τα πατουσακια σε καλτσουλες-παπουτσακια(βγαινουν απο 13-14 νουμερο!)... Και ισως τις 1ες μερες σκεπασμενα με καλοκ.κουβερτουλες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teleia Anastasia.Se euxaristw gia tis plhrofories.Shmera tha paw na symplhrwsw auta pou eipes.Gia to agori exw rouxa mexri 6 mhnwn kai makrymanika k ta podarakia eksw.Mou edwse h kouniada mou para polla k ta perissotera axrhsimopoihta mias k prwto ths mwro eixe ksepatothei sta psonia :) Tha psaksw k gia papoutsakia :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας ρωτήσω τι ασβέστιο παίρνετε?? Γιατί εμένα μου έχει δώσει το cAlciοral που είναι μασώμενο & δεν μου αρέσει καθόλου... Αφού έχω να το πάρω 2 εβδομάδες αηδιάζω..:S

anastasia πλακίτσα έκανα.. :S ευτυχώς που συμπέφτει με το όνομα της γιαγιάς σου & σου αρέσει & το όνομα.. Φαντάζεσαι να είχε κανα χάλια όνομα & να μην είχατε & καλές σχέσεις & να είσαι υποχρεωμένη να βγάλεις το παιδί σου έτσι.. :unsure:

Εμένα ένας συνάδελφος του άντρα μου χώρισε για τέτοιο λόγο... για το όνομα .. :ohmy: & την παράτησε έγκυο 9 μηνών...:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...