Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να 'μαι!Τί κάνετε τρελοπαρεούλες? Είδα και καινούργιες κουκουβαγιομαμάδες και πολύ χάρηκα! Καλώς ήρθατε κορίτσια!

Μου λείψατε βρε! Λοιπόν,πήγα Δευτέρα στα Λητώ και πήρα μια γεύση...απ'όλα!Δεν φανταζόμουν ότι υπάρχουν τέτοια πράγματα, όχι μόνο για τα μωράκια, αλλά και για τις μαμάδες! Είδα καροτσάκια και συρταριέρες (κρεβατάκι, καλαθούνα, καθισματάκι για αυτοκίνητο έχω),αλλά δεν έκλεισα ακόμα τπτ, γιατί θέλω να πάω και αλλού. Έτσι είμαι εγώ.Θα γυρίσω 100 μαγαζιά με τα ΙΔΙΑ πραγματα και στο τέλος θα επιστρέψω στο πρώτο για να ψωνίσω:silly: .

Χθες πήγα Τζάμπο Ωραιόκαστρο και ξεκίνησα τις μικρές αγορές. Βρήκα για το παιδικό αυτοκόλλητα με λουλούδια και μελισσούλες κι ήταν τόσο γλυκούλικα! Ακόμα βέβαια δεν αποφασίσαμε τί χρώμα θα το βάψουμε, αλλά συζητάμε κάτι για απαλή απόχρωση του λιλά. Πραγματικά κορίτσια, απίστευτα πράγματα υπάρχουν για διακόσμηση!Κι εγώ αυτό φοβάμαι:μη γίνει το δωμάτιο τσίρκο!χαχχαχαα:woohoo: . 2 πιπίλες NUK, θήκη για πιπίλες και 4 φορμάκια,που αν γεννηθεί τελικά μεγάλη όπως λέει ο γιατρός,θα της κάνουν μόνο τα 3:blink: !

Σαλονικιές μου ανυπομονώ για την Κυριακή, εννοείται ότι θα έρθω αυτή τη φορά (αχ, τί να φορέσω:P )

Μαριμάρι γαμπρό τελικά? Έτσι, να κρατάμε τις ισορροπίες:P . Με το καλό να έρθει λοιπόν κι αυτός ο λεβέντης! Χαίρομαι που ανάρρωσες επιτέλους!:)

madojohn κι εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν είχα καθόλόυ διάθεση για φαγητό, έτρωγα μόνο για να σταματήσουν οι καούρες κάτι πολύ ελαφρύ, λίγο γάλα ή καμιά φρυγανιά. Είχα χάσει μάλιστα και 4 κιλά. Μετά το 1ο τρίμηνο όμως που ένιωθα και καλύτερα,άρχισα να ανησυχώ μήπως και δεν δίνω στο νινί αυτά που χρειάζεται! Ευτυχώς ο μπέμπης σου είναι σούπερ κι εσύ φαντάζομαι οκ.

Έλενα μου ανυπομονείς για τα μικρούλια? Εγώ είδα τη δικιά μου πριν δυο βδομάδες και περιμένω πως και πως το επόμενο ραντεβού. Πού 2 μήνες!Έτσι πάει?Δύο μωράκια,διπλή αναμονή?:P :laugh:

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ γω!! τρεχατη...ως συνηθως!!

Τι ομορφη παρεουλα που ειμαστε!!ποσο χαιρομαι!!Ποσα ειχα να διαβασω απο χθες!!!:)

Χαιρομαι που ειστε ολες καλα!!κ τα μωρουλια μας ολα μεγαλωνουν κ ομορφαινουν!Πλησιαζουμε σιγα σιγα...βλεπω ο καιρος τρεχει..οταν ανοιξαμε το θεμα ειμασταν με μικρες κοιλιτσες...τωρα.............:P

τα μπεμπακια ηταν γραμμαρια..τωρα μερικα επιασαν το κιλο!!τα φτερουγισματακια εγιναν κλωτσιες...τα τσουτσουνακια φανηκαν...τα κοριτσακια το ριξαν στους χορους....κ εσεις σε λιγο θα γινετε για πρωτη φορα ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!

Ποσο χαιρομαι!!!

Ειμαι καλα...ο γιος μου οντως..(μας βλεπετε???:huh: )λεει οπως ολα τα αγορια οτι εγραψε καλα...κ εγω συνεχιζω το τρεξιμο!!!

την αλλη εβδομαδα θα ειμαι πιο ηρεμη κ θα σας λεω περισσοτερα!

σας αγαπω πολυ ολες!!

Καλως ηρθατε κανουρια κοριτσακια!!!

Μαρι μου πες στο γιοκα σου να παει πιο...κει!!:laugh: ετσι θα σαι καλυτερα!!!

αναστασακι παλι κλαφτηκες για το καρμακι..σε λυπηθηκαν αυτες που δεν σε ξερουν...κ την πατησαν!!παλιοαλεπου!!!! αντε παρε μωρε κλαψιαρα κ ενα απο μενα!!!! ή να στα κατεβαζω??:P Μπα...θα γινεις σαν την πεθερα σου κ δεν θα αντεξω τη γκρινια!!!!!:laugh:

πλησιαζει 2/6..ΤΟ ραντεβου!!!!!

φιλαααακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έριξα ένα ακόμα καρμάκι στην Αναστασία

....μήπως και ξεχάσει ότι εχθές την ¨μείωσα¨!!!

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ηappy mom , πραγματικά σε μια ωρίτσα είχε εξαφανιστεί...........!!!

..................Μάλλον ήταν το μωρό?!? Πόσο δίκιο είχες!!!!!!!!!!!!!

Σε ευχαριστώ... Την επόμενη φορά θα σου τηλ ΑΜΕΣΩΣ , να με συμβουλεύεις

και στο τέλος της κύησης θα σε ...εξοφλήσω! Αλήθεια, πόσα παίρνεις? χιχιχιχι

Unique , καλά ψωνάκι κοριτσάκι μου..........

Αχχχχχχχχχχχ , θα ξετρελαθείς,,, είναι όλα τόσο τέλεια!!!

Με το καλό, να τα πάρεις όόόλα!!!!!!!!!!!!!!

Μadojohn , χάρηκα πολύ με το υγειέστατο μωράκι σου

των ...800γρ.!!!!!! Φιλιά στην κοιλίτσα σου...

Αναστασία έγραψε:

"...Ιφιγενια ξερω τι σημαινει "στατιστικη"!Μια χαρα ειναι το θεμα που ανοιξες-αν και μαλλον θα επρεπε να κανεις λιστα με αγορια-κοριτσια και απο κατω τα ονοματα των μελων κ ισως καπου τους αριθμους.Απλα εδω σ'αυτο το θεμα δεν πειραζει νομιζω να κανουμε τα δικα μας γκαλοπακια!..."

Πολύ μ'άρέσει έτσι όπως τα λες... Μπράβο σου Αναστασάκι μου!!!!!!

Ζήτω τα γκαλοπάκια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kider, Toma, Dalia, Elena μου

ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! B)

ΠΗΤ έχω 14/09/2009 εχθές στον υπέρηχο έγραφε 07/09/2009 αλλά θα γεννήσω λόγω υψηλής μυωπίας με καισαρική κατά το τέλος Αυγούστου.. ;)

Η αλήθεια είναι ότι δεν τον χάρηκα & πολύ ! Εκανε τις μετρήσεις που ήθελε κεφάλι,στομάχι κτλ αλλά ολόκληρο δεν τον είδα.. :huh:

Μου φτάνει που είναι καλά & με χτυπάει κάθε μέρα όλο & πιο πολύ!! :silly:

Τον βομβάρδισα με ερωτήσεις & ξέχασα το πιο σημαντικό!! :lol: Να ρωτήσω για τα εκατοστά του τσουτσουνιου!!! :laugh: Τώρα σε 1 μήνα πάλι .. Που θα του πάω τα αποτελέσματα των εξετάσεων ...Γενική αίματος-ούρων-τοξόπλασμα &&&&& ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ :woohoo:

Ευτυχώς μόνο με 2 τρυπήματα με 75gr ,προληπτικά μου είπε αφού για τσεκάρισμα έχω μηχανάκι & μετριώμουν κάθε μέρα 3 φόρές αλλά με έβρισε & έτσι το σταμάτησα.

Είχα γύρω στο 70 ΄συνήθως & μετά το 2ώρο που είχα φάει από 3 μπάλες παγωτό ,σαντιγί κτλ μου πήγε 98.

Έχω ξανακάνει 3 φορές παλιά καμπυλη -λόγω κακού μεταβολισμού - & έτσι την έχω ξαναζήσει την εμπειρία... :angry:

Αλήθεια μετά τον 7ο πάμε πιο συχνά για να βλέπουμε το bebe??

Θέλω να το βλέπω συνέχεια για να το συνειδητοποιήσω κιόλας...

dev256pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΣΑΣ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ?ΕΓΩ ΕΧΩ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 7.30 ΣΗΜΕΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΟΥΝ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΝΥΣΗΧΗ ΚΑΙ ΟΛΟ ΣΤΡΙΦΟΓΥΡΝΟΥΣΑ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ.ΠΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ?ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΡΟΥΔΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙς ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!ΜΑΡΙ ΜΑΡΙ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙ ΘΕΜΑ ΤΗς ΚΑΜΠΥΛΗΣ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΟΤΙ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ ΚΙΑΙ ΟΜΩς ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΔΑΙΒΗΤΗ ΚΥΗΣΗς ΣΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ!!!!!ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ!!!!!ΤΩΡΑ ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΚΡΙΝΕΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΑΝΙ ΑΠΛΟ!!!!!ΑΠΛΑ ΣΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΦΑΣΝΙΣΤΕΙ ΚΙΟΛΑς ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ!!!ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ;;;;ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΦΟΥΛΙΝΑΚΙ, ΧΑΙ ΜΑΜ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕς ΠΟΥ ΕΙΣΤΕΕΕΕΕΕΕ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και σήμερα στη δουλειά.:)

Σήμερα ξύπνησα με έντονη ζάλη και αδιαθεσία αλλά για λίγα δευτερόλεπτα. Τώρα δόξα το θεό όλα καλά.

Με παραξενεύει όμως γιατί δεν είχα ζαλάδες μέχρι τώρα καθόλου, ούτε το πρώτο τρίμηνο. Ίσως να φταίει η ζέστη ? ο καιρός ? τι να πώ :huh:

Πήρα και τα αποτελέσματα της καμπύλης ζαχάρου και ΟΛΑ ΚΑΛΑ δόξα το θεό.

Κορίτσια, δεν παρακολούθησα την κουβέντα σας για την καμπύλη αλλά θα σας πώ, πως και εγώ όχι μόνο δεν είχα προδιάθεση αλλά και μάλιστα έχω στα φυσιολογικά μου σχεδόν υπογλυκαιμία. Τα ώρια είναι 60mgr – 110mgr και εγώ είχα 65 τώρα. Εκτός εγκυμοσύνης είμαι χαμηλότερα:silly: .

Παρόλα αυτά όμως ο γιατρός μου, μου είπε πως στην εγκυμοσύνη πρέπει να την κάνουμε γιατί ο οργανισμός αλλάζει και μπορεί να εμφανίσουμε Διαβήτη μόνο τώρα, την περίοδο της εγκυμοσύνης ( κάτι που κάνει κακό στο μωρό ) και μετά την γέννα να είναι όλα πάλι καλά.

Αυτό έχει συμβεί στην κουμπάρα μου, η οποία ανέβασε ζάχαρο στην εγκυμοσύνη της, έκανε θεραπεία κατά την διάρκεια και μετά την γέννα είναι μια χαρά.

Να σας πώ την αλήθεια είναι η πρώτη φορά που ακούω έγκυο να μην κάνει την καμπύλη, αλλά ας ακούμε η κάθε μία τον γιατρό μας και εκείνος ξέρει καλύτερα.

Φιλάκια πολλά σε όλες :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera k apo mena!Ti mou kanete koritsakia mou?Ta ninakia sas pws pane?

Happy mom elpizw ondws o giokas sou na ta phge poly kala :)

Madojohn exoume olo to kairo na ta xaroume ta mwrakia mas alla mh ntrepesai an de sto deixnoun arketa to nini sou na tous zhtas estw k mia photo oloklhro!

Egw etsi kanw panda k eidika sthn b epipedou an den elega th teleutaia stigmh na vgaloume k merikes trisdiastates de tha mou evgazan.Psaxname anthrwpo na tis vgalei th teleutaia stigmh :P

Ax ti kala tha katseis mono dyo writse gia dyo tryphmatakia!Tyxeroula.Egw de ta glitwnw ta 4 k th glykozh 100gr :)

Twra gia to an pame meta ton 7o poio syxna sto giatro de nomizw.Eksartatai vevaia k apth kyhsh,an den yparxoun provlimmata ktl.

Akoma k gw pou exw didyma kathe mhna paw.Vevaia egw exw mia teleia egkymosynh xwris polles k ypervolikes ennoxliseis,zaxaro,aimatokriths teleios,aima den eida oute sthn arxh ktl.Exw ksana randevou arxes Iouniou gia Doppler.Logika epeita tha phgainw poio syxna afou 5-20 Iouliou gennaw!!! xixiixixi

Unique mou ti kaneis esy?Kai gw etsi eimai trexw se ola ta magazia k sto telos paw sto 1o :PKALA PSONIA koukla mou.Na to xareis!

Egw paw shmera apogeumataki k anypomwnw na xalasw leftakia xaxaxxa :)

Oxi kale diplh anamonh!Apla th prohgoumenh fora de kaname yperhxo kanoniko na ta doume.Mono ta akousame!Ara exw na ta dw ta mwrakia mou peripou 2 mhnes :P Alla sto Doppler tha ta euxaristithw!!!Ande na doume k posa kilakia phgame :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ Εldo...

Στην εγκυμοσύνη όλα αλλάζουν και οποιαδήποτε κοπέλα μπορεί να εμφανίσει σάκχαρο (άσχετα με το προηγούμενο ιστορικό της)........

Αυτό που είπα εγώ όμως είναι πως:

στην αρχή της κύησης μπορείς με μία απλή έξεταση αίματος να έχεις ένα ποσοστό προδίαθεσης ......(μέχρι να γεννήσεις εννοείται!!!).

Σε χαμηλά ποσοστά , λοιπόν, και σε συνδιασμό με τις υπόλοιπες εξετάσεις του προγεννητικού , την σωστή διατροφή κτλ, αρκετοί γιατροί πια θεωρούν περιττή την καμπύλη !

Προχωράει η επιστήμη και όλα γίνονται πιο εύκολα και πολλοί μύθοι καταρίπτονται

αλλά ΤΟ ΣΩΣΤΟ πάντα θα είναι να ακολουθεί η καθεμία την μέθοδο του δικού της γιατρού!!!

Αυτόν ξέρουμε, αυτόν εμπιστευόμαστε!!! ((σαν το skip))

Εδώ απλά... τα λέμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia de kserw an sas to eixa pei alla me to patera mou exoume na milhsoume 3 xronia!Apo tote pou pandreutika k efyga apto spiti.Den symfwnouse me to gamo mou.Den iksere kan ton anthrwpo pou exw pandreutei (k oute ithele na ton gnwrisei) epeidh iksere apthn arxh oti den einai plousios!

Ton evlepe sto dromo milousane alla den iksere oti einai o andras ths korhs tou :P

Epishs na sas pw pws o pateras mou einai megalos anthrwpos k ta exei psiloxasei,exei pathei k ena emfragma alla paramenei poly kserokefalos!Thelei na pernaei panda to diko tou.

Exei malakwsei poly apo otan emathe gia thn egkymosynh mou kai ta didyma.Latreuei ta mwrakia.Isws to kanei k mono gia ta mwrakia,de kserw.Afou eixe na dei k na milisei sth korh tou 3 oloklhra xronia.Egw prospathousa panda na tou milisw,k otan apandouse autos sto thl. me evrize!!!

Shmera loipon me phre h mama mou thl k mou eipe na perasw apto spiti gia na me dei!Kai ths eipa oxi an den einai k o andras mou mazi!Kala den ekana?Nomizw auto einai to swsto!Den eimai poia opws hmoun,twra eimai pandremenh.

Kai dexthke na pame kai oi dyo mazi.Pws de kserw.

De me kataenthousiazei gnk h idea oti tha ton dw meta apo 3 xronia alla skeftomai oti isws k na mhn exei polla xronia mprosta tou gia na xarei eggonia!Ton eixa ksesynithisei vre koritsia mou.

De kserw pws tha noiwsw otan ton dw.Ti na tou pw?!Psilontrepomai kiollas k de kserw gt!

Ypothetw pws ola ginontai gia kalo...elpizw dld :)

Pes te mou gnwmes plz!

Filakia koukles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενά μου

συγκλονίστηκα με την ιστορία σου....

3 χρόνια? Επειδή δεν είναι οικονομικά ευκατάστατος?

Μιλάνε χωρίς να ξέρει ότι είναι ο άντρας σου? Σε έβριζε?

......Μα, θα τρελαθώ πραγματικά!

Όπως και να έχει, με την λογική απλά αν το εξετάσει κανείς το θέμα σου,

στους γονείς σου αποφάσισες να πας και θα πας....!!!

Ποτέ δεν είναι αργά για να διορθωθούν τα λάθη

και ίσως καινα επουλωθούν και λίγο οι πληγές σου.........

Όλοι αξίζουν δεύτερη ευκαιρία...

Συγχαρητήρια πάντως, από μένα για την ψύχραιμη αντιμετώπιση σου

σε τόσο "δύσκολο¨

και περίπλοκο οικογενειακό ...θεματάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mari mou toso sygklonistiko akougetai?Egw oute pou to katalavainw!Exw ginei k ligo anaisthith me auto to thema.

Isws de mou ekane toso endypwsh pou den ton eixa sth zwh mou gt eleipe k prin syxna.Epine poly,evrize emena k th mama mou ktl Ksereis twra...

To thema einai oti to kanw poio poly gia th mama mou kai gia ta mwrakia pou tha erthoun.

Eutyxws exw enan poly kalo anthrwpo dipla mou k den exei provlimma na pame apto spiti.

An den erxotan k o andras mou de tha phgaina monh mou!

S'euxaristw gia thn apandhsh sou :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααααααααααα!!!!!! :)

Τι κανετε??

Ειμαι στη δουλεια και μολις βρηκα λιγο χρονο να σας πω δυο κουβεντουλες ;)

unique καλα ψωνια και εγω αρχιζω απο αυριο :woohoo: !!

mado και eldo μου χαιρομαι με τα καλα αποτελεσματα!! :)

happy mom, kider, zouzounitsa, marimari καλησπερα!! :)

Ελενη μου... οσον αφορα την αυριανη συναντηση...ειναι λιγο δυσκολο το θεμα αλλα εσυ δεν πρεπει να εχεις κανενα αγχος...αυτος πρεπει να ντρεπετε και οχι εσυ...αυτος δε σου μιλουσε και δε συμφωνουσε με τις επιλογες σου που τωρα του φανερονουν οτι ειχε λαθος...θα πας με το κεφαλι ψηλα και θα αντιμετωπισεις την κατασταση...θα αντιδρασεις οπως σου ερθει εκεινη την στιγμη.

οχι αγχος στην κατασταση σου εισαι δυνατη εσυ θα τα καταφερεις! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Toma mou geia sou :D

Ante vre kala psonia k se sena :) K gw tha paw to apogeuma.Shmera prin ta psonia tha perasoume apto spiti gia th "megalh synanthsh"

Se euxaistw poly gia to kouragio!!!Se filw glyka :*

Me ekanes k enoiwsa ligo kalytera an k agxos exw.

Will see :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι, καλό είναι να δώσεις μια 2η ευκαιρία! Ότι κι έκανε μπορεί πραγματικά να μετάνιωσε! Πολλές φορές οι γονείς μας επειδή θέλουν αυτό που εκείνοι θεωρούν καλύτερο για μας κι επειδή εμεις δεν τους ακολουθούμε.. θυμώνουν! Τα ίδια κάνει κι η μάνα μου σε πιο απλά θέματα βέβαια! Θέλει και νομίζει ότι αυτό που λέει εκείνη ντε και καλά είναι και το καλύτερο!! Αξίζει πάντως να δώσεις μια ευκαιρία!! Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά... και να μας πεις τα καλύτερα νέα μετά!!!!

Marimari, δεν χάνεις και τίποτα κοπέλα μου που δεν κάνεις την καμπύλη! Εγώ ξέρω 2 κοπέλες από τον κύκλο μου που δεν τις έβαλε ο γιατρός για τον λόγο που είπες! Και μάλιστα την μια γιατρό την είχε κι η νύφη μου κι επειδή είχε προδιάθεση ζαχάρου την έβαζε κάθε μήνα και την έκανε στο τέλος! Αλλά είχε και πρόβλημα η νύφη μου!! Φαντάσου γέννησε με ζάχαρο 520!!

Αναστασία μου, να προσέχεις με τα φρουτάκια γιατί δεν είναι κι ακίνδυνα!! Τι εννοώ.. Επειδή πολλά περιέχουν ζαχαρίτσα, ειδικά τα καλοκαιρινά.. καρπούζι, πεπόνι, κεράσι, σταφύλι... κι είναι και τα πιο ωραία ... Σε μια νορμάλ ποσότητα την ημέρα μπορείς να τρως! Δλδ, φάε 25 γραμμ. ( 1 φέτα) καρπούζι, 1 φέτα πεπόνι ( αυτές που βγάζουν 4-5 νορμάλ κομμάτια.. όχι τις μερίδες που θα έκοβε ο Οβελίξ στα καρτούν!!) 5-6 κερασάκια άντε μέχρι 10 κι άλλα τόσα σταφυλάκια!!

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Έλενα μου, αυτές οι ιστορίες νόμιζα κάποτε ότι συμβαίνουν μόνο σε ταινίες, αλλά τελικά ανακάλυψα ότι, αν όχι τα περισσότερα, αρκετά ζευγάρια αντιμετωπίζουν λίγο ή πολύ τέτοιες καταστάσεις. Η δική σου βέβαια είναι λίγο ακραία,αλλά ελπίζω αυτή η επίσκεψή σας να είναι το πρώτο βήμα για ένα νέο ξεκίνημα! Όλοι οι ανθρωποι(ισχυρογνώμονες, εγωιστές ή μη) έχουν το κουμπί τους. Μπορεί, όπως λες, τα δίδυμα να μαλάκωσαν την καρδιά του πατέρα σου και να θέλει να σε ξαναδεί. Κατά τη γνώμη μου, καλά έκανες και θα πας με τον άντρα σου, αλλά μην περιμένεις μεγάλα βήματα στην εξέλιξη της σχέσης πεθερού-γαμπρού.Μακάρι βέβαια,αλλά... Δεν ξέρω πως ήταν η σχέση σου με τον μπαμπά σου πριν παντρευτείς, αλλά ίσως μπορέσεις σιγά σιγά τώρα να τον φέρεις με τα νερά σου.Ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την τόμα... ΟΧΙ άγχος στην κατάσταση σου.............!!!

Θα πας για τα μωράκια σας ((θα είναι άλλωστε παππούς τους και αυτό δεν αλλάζει...))

και για την μαμά σου, που από ότι κατάλαβαίνω δεν έχει περάσει και λίγα...!

Μπράβο στον άντρα σου που σε στηρίζει και συμπάσχει... Φαντάζομαι γι΄αυτό θα τον "διάλεξες" κιόλας... για την καλή του την καρδιά....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena333f έγραψε:

Toma mou geia sou :D

Ante vre kala psonia k se sena :) K gw tha paw to apogeuma.Shmera prin ta psonia tha perasoume apto spiti gia th "megalh synanthsh"

Se euxaistw poly gia to kouragio!!!Se filw glyka :*

Me ekanes k enoiwsa ligo kalytera an k agxos exw.

Will see :)

Να μην εχεις αγχος για τιποτα!

Θελεις να πεταχτω να παμε μαζι στη μεγαλη συναντηση?? ;) ...αλλα ρε συ θα εχεις τον αντρουλη σου ολα καλα θα πανε!

Και εγω σε φιλω γλυκα γλυκα και θα ειμαστε εστω και απο μακρυα ΜΑΖΙ σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dalia μου

πριν πάθω ...εγκεφαλικό

μπορείς να μου απαντήσεις : Είναι αστειάκι αυτά που γράφεις στην Αναστασία μας

για τα φρουτάκια?!?!?! Την κοροιδεύεις? Της κάνεις πλακίτσα? Εεεεεεεε?

Πες ναι!!!

ΤΙ φετούλες καρπούζι λες και 5-6 κερασάκια , παιδί μου?

Εμένα μου είπαν να τρωω φρούτα (για ευνόητους λόγους)

και τρωω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 1/2 καρπούζι, 1/2 κιλό κεράσια, 5-6 ροδάκινα

και κανά πεπόνι ολόκληρο όποτε το θυμηθώ.....! Να μην αναφέρω τα ποτροκάλια

που από την πείνα μου δεν προλαβαίνω να βγάλω ούτε τις φλούδες καλά καλα΄...

Αυτό μου συμβαίνει διότι έχω περιορισμό σε όόόλα τα υπόλοιπα

(φαγητό κτλ) και θεώρησα σωστό να το ρίξω στα ...φρουτάκια!

Τελικά κάτι ήξερα που δεν είχα αναφέρει σε κανέναν τι εννοούσα όταν έλεγα "τρώω φρούτο"........!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μπράβο σου πάντως που το αντιμετωπίζεις έτσι. Φαντάζομαι αφού ήταν έτσι και πριν οι σχέσεις σας, καλά κάνεις. Τα μωράκια σου κι εσύ να είστε καλά κι η μανούλα σου που απ'ότι κατάλαβα δε φταίει η γυναίκα.

Νομίζω ότι μετά τον 7ο ή 8ο μήνα οι επισκέψεις στο γιατρό γίνονται κάθε 2 εβδομάδες (άσχετο)

Ντάλια μου μας άνοιξες την ψυχή! Τί μια φέτα πεπόνι καλέ? Από μισό πεπονάκι φάγαμε χθες με τον άντρα μου!Πήγα παζάρι και βρήκα απ' όλα τα φρουτάκια.Πήρα κερασάκια, βερίκοκα (που τα ονειρευόμουν από τον Φεβρουάριο), πεπόνι(που εξαφανίστηκε αμέσως!):blush: . Λες να το παράκανα?:blink: Δεν τα έφαγα βέβαια όλα μαζί! Κι έχω και μια φίλη που μου είπε το θεϊκό: "Μα καλά, στην εγκυμοσύνη δεν τρως ό,τι κι όσο θέλεις???" Ε, τί να της πεις?

Ωχ,πρέπει να ταχυδρομήσω κάτι επείγον!Επιστρέφω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Unique,Elenaki Kalhmeraaaaaaaa :)

Na eiste kala vre koritsia mou gia tis gnwmes k tis symvoules sas :)

Akrivws Mari mou gia th manoula mou ta kanw ola auta. :) Exei perasei para polla ki omws einai sto pleuro tou vraxos ki as ths kanei osa ths kanei.Exei megales andoxes.

Koritsakia o pateras mou eixe pollous na me "dwsei" opws elege plousious ennoeite :P Akoma k mikroula me etaze apo dw k apo kei :o

AXXAXAXXAXAA gia gelia k gia klammata eimaste oikogeneiakws :P

To periergo einai h symperifora tou!Dld stous eksw apthn oikogeneia to vrodwfonazei:H korh mou einai egkyos tha mou kanei mwra ktl Klaiei sygkinhtai,pairnei thl se gnwstous k filous na pei ta xarmosyna les k ola einai fysiologika metaksy mas.

Ti na pw!Aksio thaumasmou den einai?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax exete trelathei sta froutakia e?!Emena to thema mou akoma k twra einai to pagwto k mono auto.Oute gia fai trelenomai teleutaia oute gia frouta.Alla an mou peis gia pizza apo Dominos barbeque kiollas prwth h dikia sou.K se kanena karpouzaki de lew oxi :P

Unique k mena olo etsi mou lene.Proxtes mia geitonisa akouse ton andra mou na leei ws synithws:Pagwto?Pali pagwto Elena?Oxi! kai mas eipe na mh steroume tpt gt tha vgaloun ta mwra shmadia ela panagia mou!

Leei auth exei ena shmadi epeish h mana ths sthn egkymosynh ligoureutike kotopoulo k den to efage k to evgale auth :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dallia για πες οντως ειναι αστειακια αυτα που γραφεις σωστα??

Μια φετα καρπουζι?? Ιδιως το καρπουζι...μισο καρπουζι και ενα πεπονι!!

Κερασια μονο 5-6 καλε δεν θα προλαβουν να κατεβουν στο στομαχι μου στα δοντια μονο θα κολλησουν!!!:) μισο κιλο και βλεπουμε...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...