Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Α μαλιστα! Θα δω πως θα μου ερθει εκεινη την στιγμη για το ποσα θα παρω. ;) Οσο για το στηθος δεν το πιεσα καθολου απλα το παρατηρησα εδω και καμοια εβδομαδα περιπου. Την Παρασκευη ετσι και αλλιως θα παω ατη γιατρο και θα ρωτησω!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και παλι!!!!Ζουζουνιτσα μου φωναξες και τσουπ!Ηρθα!!!!

Τι νεα???Πως ειστε?

Εχω καθαρο σπιτακι,λιγο ειναι ετοιμο κ το φαγητο!!!Ααααααααααχ τελεια!

Κοριτσια...Νομιζω πως ειναι υπερβολη να παρουμε 12 μπουκαλια...Φανταζομαι και 12 θηλες!! :woohoo:

Στον αποκλειστικο θηλασμο υποτιθεται πως το μωρο δεν πινει ΤΙΠΟΤΑ αλλο εκτος απο μητρικο γαλα απο μεμε!!!!Ουτε τσαι,ουτε συμπληρωμα ουτε τιποτα...Ακομα κ για τα πονακια κλπ υπαρχουν λυσεις!Και απ'οτι ακουω ολες εχουμε γαλα,απλα σε καποιες χρειαζεται μεγαλυτεη προσπαθεια για να "κατεβει"!Το μπεμπε στο βυζι και τελος!!!Τωρα οκ...Νεες μανουλες ειμαστε θα εχουμε 2-3 μπιμπερον με τα συνοδευτικα τους ;)

Εγω ετσι τα σκεφτομαι τα πραγματα!Μεχρι εκεινη τη στιγμη-εχω 3 μηνες- να ενημερωθω πολυ καλα και να μαθω τον σωστο τροπο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΚΟΟΟΟΟΟΟ!!!ΜΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΝΤΕΡΛΙΚΩΣΑ 3 ΓΕΜΙΣΤΑ ΓΙΑΜ ΓΙΑΜ!!!!ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΞΕΡΑΘΩ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΘΟΤΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΝΥΣΤΑΞΕ!!1(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΓΕΛΙΟΜΑΤΕ)ΧΙΧΙ:laugh: :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχααχαχα!Κι εγωστη μπεμπα ριχνω τις γουρουνιες και τους υπνακους μου!Και καλα η μπεμπα ηθελε να φαμε οοοοολο το ταψι με τα γεμιστα!χαχαχαχαχααχαχα

Φιλακια Ζουζουνιτσα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια, να μαι και εγω. Οπως εχετε καταλαβει ειμαι μεσημεριανος τυπος εγω αν και πολυ ζηλευω τις νυχτερινες σας συζητήσεις αλλα δεν μπορω να συμμετέχω.

Καταρχήν να πω οτι μολις διαβασα οτι η ζουζουνιτσα εφαγε και παει για υπνο, νύσταξα.... αλλα εχω ακόμα 3 ωρες στο γραφείο και μετα εχω μαθημα γερμανικων 7 με 10¨30 γιατι ξεχασα να σας πω οτι στις 31 του μηνα δινω για το b2 (τοοοσα χρονια ελεγα να τα συνεχισω τα γερμανικα μου και φετος που το αποφασισα... εμεινα εγκυος και δεν μπορω να πω οτι εχω διαβασει και τοοοοσο πολύ). Ευχομαι η κορούλα μου να μου δωσει κουραγιο και να τα καταφερω.

Zouzounitsa μου καλη ξεκουραση!!!

Αναστασια μου, καταρχην καλοριζικες οι αγορες σου και με το καλο να στολισεις το δωματιακι του μωρου και να μας στειλεις και φωτο. Και με το καλο να υποδεχτεις το ωραιοτερο πλασμα του κοσμου. Πολυ μου αρεσει που εισαι ετσι αποφασιστική και αγοραζεις αμεσως αυτο που σου αρεσει. Ετσι ειμαι και εγω, αν το παρω αποφαση αναστεναζουν τα πορτοφολια.

Τομα μου, και εγω εχω λιγο τετοιο υγρο και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο. Ρωτησε τον και εσυ, ωραια τα ρουχαλακια που σου φερανε?

Happymom μου, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στο αγορακι σου , να σκισει στις εξετασεις και αφου τελειωσει θα χαλαρωσει, θα ευχαριστηθεί το καλοκαιρακι και θα περιμενει μαζι σου το νεο μελος της οικογενειας.

Νταλια μου, τι κανει ο πριγκηπας σου? Διαβαζα σε ενα αλλο ποστ που ελεγες οτι του μιλας και σου αρεσει πολυ. Κοριτσια και εγω συνεχεια κουβεντουλα πιανω με τη ζουζουνα μου και ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει μεσα στην τρελη ημερα που συνηθως εχω. Πως είναι η διαθεσή σου σήμερα κοριτσακι μου?

Ελενακι εσυ πως εισαι σήμερα? Τι κανουν τα νινακια σου? Και εγω σαν και εσενα καθε βδομαδα λεω να αρχισω τις αγορες και καθε φορα το αναβαλω. Τωρα ειπαμε να παμε τελος του μηνα (να πληρωθουμε πρωτα γιατι αλλιώς....)

Περαστικα στην marimari και φιλια στην Ιφιγενεια, Glace, Unique και σε οσα κοριτσακια ξεχνω (ενεκα η εγκυμσουνη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΠΟΣΤΕΡΙΡΩΤΗ ΘΕΛΕΙΣ 8 ΚΑΙ ΚΑΝΑ 3 ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΔΩΡΟ ΟΠΟΤΕ ΓΕΜΙΣΑ ΜΕ 12 ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΜΕΤΑ ΠΠΟΥ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 2 ΜΕ 2,5 ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΑΠΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Αννουλα μας!!!

Χαρα στο κουραγιο σου που διαβασες εστω και λιγο!Καλη επιτυχια σου ευχομαι!

Για τα επιπλακια...Ναι αποφασισα και τα πηραμε γρηγορα αλλα...Οσο να πεις τωρα εχω τις αμφιβολιες μου!!!Να σου πω τι σκεφτομαι....Τα παρηγγειλα σκετα-χωρις ζωγραφια γιατι καμια δε μου αρεζε!Οποτε θα τα Στολισω με αυτοκλλητα(εκεινα τα μεγαλουτσικα)...Φοβαμαι λοιπον μηπως μπουρδουκλωσω τα σχεδια απο αυτοκολλητα-προικουλες κλπ και βγει τσιρκο το δωματιο!!!!!!!Θα δειξει μωρε!Πραγματα που ειναι ευκολο να αλλαξουν δεν τα φοβαμαι!!!! Σωστα?;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω μαζι σου γιατι και εγω αυτο θα κανω. Θα παρω μια ροζ σκετη κουνια και θα τη στολισω με αυτοκολλητα. Διαλεξε ενα θεμα που σου αρεσει και συνδιασε το δηλ. εγω μαλλον θα βαλλω αυτοκολλητο με τη daisy στην κουνια και εχω βρει στο Λητω προικα με daisy για να ταιριαζει και σκεφτομαι και στον τοιχο να βαλω κατι ιδιο. Οπως ειπες κατι που αλλαζει ευκολα δεν χρειαζεται να το πολυσκεφτεσαι. Αλλωστε οι αλλαγες ειναι και αναζωογονιτικες. Μήπως είσαι ζυγος στο ζωδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι!!

Αννουλα μου ωραια τα ρουχαλακια που μου εχουν φερει τα περισσοτερ ειναι λευκα με καποιο σχεδιο επανω. Μου εχουν φερει ομως και μερικα γαλαζια και λαχανι. Εχω παρει και εγω δυο γαλαζια εσωρουχακια(οι μονες αγορες που εχω κανει μεχρι σημερα):ohmy: σε αντιθεση με την Αναστασια που ψωνιζει ακαταπαυστα!! :P :laugh: !!

Επισης Αννουλα μου καλη επιτυχια στις εξετασεις σου!!

Οσο για τα επιπλα και την διακοσμηση τα επιπλα θα τα παρω σε σκουρο καφε, οι τοιχοι θα γινουν γαλαζιο-λαχανι και θα κολλησω πανω ψαρακια. Το θεμα μας δηλαδη θα ειναι ο βυθος!! :) Δεν θα κολλησω τιποτα πανω στα επιπλα το μονο που θα παρω γαλαζια κουνουπιερα για την κουνια για να συνδιαστει με τον 'βυθο' του τοιχου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελειο θεμα Τόμα μου. Το εχει κανει και η αδερφη του αντρα μου στο μωρο της. Εφερε μια κοπελα και της ζωγραφισε τον ενα τοιχο με ενα θεμα απο τον Νεμο το ψαρακι και ειναι ο βυθος με τα πορτοκαλι ψαρακια. Και εχει βαλει κουνουπιερα και φωτιστικο με θεμα τα ψαρακια. Πολυ ωραιο ειναι. Μου αρεσει πολυ σαν θεμα για αγορακια. Με το καλο, και να μας στειλεις φωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ γεια σας κοριτσακια μου, ξεποδαριαστηκα σημερα, πηγαμε με τη μαμα μου και αγορασε πραγματα για την μπεμπα πηραμε σεντονακια κουβερτουλα, παντα, αλαξιερα και ρουχαλακια, μπιμπερο, χαμος, κουραστηκα αλλα χαλαλι τωρα καθομαι και τα χαζευω!!!!:P θα ριξω εναν υπνο αλλο πραγμα δεν σας βλεπω απο την κουραση, φιλια στις κοιλιτσες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ mariandaki μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλο να υποδεχτεις τη ζουζουνιτσα σου και να μυρίσει το σπιτάκι σας μωρουδιλα.

Καλη ξεκουραση και ριξε εναν υπνο και για μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia,vlepw siga siga etoimazeste gia ton erxomo tou mwrou :D

Poly kales oi idees sas gia ta dwmatiakia tous.Etsi ki alliws oles tha ta ftiaksoume-diakosmhsoume me poly agaph k oreksh kai eimai sygourh pws tha ginoun fandastika! :)

Marianda megia ta pragmatakia pou phres :)

Elena tha me analaveis eipame meta thn egkymosynh etsi?xixiixixi

Etsi falainitsa pou tha exw ginei mexri na gennhsw...

Filia se oles sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριαντα μου τελεια πρεπει να περασες παρα τη κουραση εεε??

Αννουλα μου το θεμα βυθο ενθουσιασε τον αντρα μου μιας και εχει και χομπυ το ψαρεμα καταλαβες!! Αααα θα παρω και μια ενδοεπικοινωνια που εχει απο πανω προβολεα και βγαζει στο ταβανι ψαρακια την ειδα στα τζαμπο και ειναι τελεια!! Σιγουρα θα σας βαλω και φωτο οταν θα ειναι ετοιμο. :)

Ελενα μου καιρος να αρχισεις και εσυ τις ετοιμασιες οι δικες σου βλεπεις ειναι και διπλες!! :woohoo: :woohoo:

Φιλια! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες καλησπέρα και σας ευχαριστώ όόόλες για τις ευχούλες!

Το δωμάτιο της μικρής δεν το ξεκινήσαμε κι εμείς ακόμα. Το είχα διαμορφώσει τελείως διαφορετικά, γιατί δεν περιμέναμε ότι θα μας προέκυπτε τόσο γρήγορα:) . Τώρα θέλω να βάψω πάλι τους τοίχους σε λιλά αποχρώσεις (είναι πρασινουλί) , να φέρω την αδερφή να ζωγραφίσει παιδικό μοτίβο και να το διακοσμήσω αναλόγως!

Τόμα πολύ όμορφο το θεματάκι σου, απ'τα αγαπημένα μου για όλους τους χώρους του σπιτιού (βυθός!).Όσο για το υγρό στο στήθος που ανέφερες, εγώ το πρωτοείδα την 19η εβδ.Είναι φυσιολογικότατο και δεν τρέχει συνέχεια.

Ανασταστία ευχαριστούμε για το τιπ στα Λητώ! Προχθές που πήγαμε και στο γιατρό στο κέντρο,ε,τί τον έκανα τον δικό μου να περάσουμε από 'κει να χαζέψουμε, δε λέγεται! "Την άλλη βδομάδα! Έχουμε ακόμα χρόνο!" μου έλεγε συνέχεια. "Βρε μες στις κάψες και με την κοιλιά τούρλα, δε θα μπορώ να κουνηθώ" τπτ αυτός! Καλά έκανες εσύ και πήγες μόνη σου!Καλορίζικα λοιπόν! Το καροτσάκι που πήρες,καλοκαιρινό να υποθέσω? Και για μετά? Εμένα μου έδωσαν ένα καλοκαιρινό, αλλά δε νομίζω να προλάβω να το χρησιμοποιήσω...

Ζουζουνίτσα τί έγινε με τα αποτελέσματά σου?Όλα καλά?

Άννα γερμανομαθείς κι εσύ? Κουράγιο,να δούμε κι εγώ πότε θα αποφασίσω να τελειώνω μ'αυτή την ιστορία!Καλή επιτυχία!

Μαριμάρι περαστικούλια

marianda το χαζεμα στο σπίτι μετά δεν είναι και το καλύτερο?:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia μου, δεν έχω γραφείο! Πηγαίνω στα σπίτια των πελατισσών! Ευτυχώς εδώ στην Εύβοια είναι όλες κοντά! Οπότε δεν οδηγάω ούτε πολύ ούτε μέσα σε κίνηση! Καλά είναι!!

Γλυκειά μου Αννούλα.. καλά είναι το ζουζούνι μας!! Κλωτσάει.... σαν παλαβό!! Ζωηρούλης!! Εσένα τι κάνει η ζουζουνίτσα;;

Μarimari, περαστικούλια σου.. Τώρα είδα που στο γράψανε τα κορίτσια!! Ότι και να είναι εύχομαι γρήγορα.. κι ανώδυνα!

Happy mom, που είσαιιιιιι;;;;;;;;;;

Ζουζουνίτσα, καλή ξεκούραση...

Κορίτσια.... νυστάζωωωωω... και έχω ακόμα μια πελάτισσα και μετά πρέπει να πάρω το καράβι για να γυρίσω Αθήνα........

Στέλνω σε όλες πολλά πολλά φιλάκιαααα.....:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Έλενα όλες θα πρέπει λίγο ή πολύ να μας αναλάβει μετά!

Έλενα333 (ε,πολλές Έλενες μαζευτήκαμε τελικά έτσι?Γι'αυτό δε σας έλεγα τόσον καιρό ότι κι εγώ Ελένη είμαι!Μπουαχαχαχα!) μη στεναχωριέσαι καλή μου.Με δύο μωράκια στην αγκαλιά σου,χαλάλι τα κιλάκια.Θα φύγουν κάποια στιγμή,τί θα κάνουν.Κι εγώ αυτά σκέφτομαι και παρηγοριέμαι...:)

Τόματο είδα κι εγώ αυτό που λες στα Τζάμπο.Τέλειο! Θα είναι ό,τι πρέπει για το θεματάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax nai Toma mou prepei na ksekinhsoume k emeis!!!Kai anypomwnw de fandazeste poso.Prepei omws na perimenoume na plhrwthei o androulhs :)

Unique fovero einai to xazema meta.Na fandasteis emeis exoume vapsei to dwmatiaki tous kai valame kainourgio patwma kai mpainw sto adeio dwmatio kai oneireuomai!!!Ax ti wraio synaisthima.

Me to kalo kai eseis na oloklhrwsete agores kai dwmatiaki!

Emeis exoume vapsei enallaks tous toixous portokali-laxani..to patwma pou phrame einai teleio se xrwma tairiazei poly!

Exw dei kati teleies kourtines,xali,kounies-syrtarieres me to winny the pooh kai me exoun ksetrelanei xixiix :P

Exw parei autokollhtakia megala me to winny na kollhsw se toixous kai tainioula gyrw gyrw :D

Anypomwnwwwwwwwwwww!!!

Ande mas vlepw to poly se 2 evdomades na ta exoume parei... :P Tote egw tha eimai 31 evdomadwn me mia koilia terastia kai me th zesth na me louzei..Ti wraiaaaa :S

To monbo pou me xalaei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΟΥΔΙΑ!!!!!!ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ Η ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΟΥΜΝΠΟΥΚΕς ΜΟΥ, ΓΙΟΥΝΙΚ, ΝΤΑΛΙΑ , ΜΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗς ΚΑΜΠΥΛΗς ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΟΥΛΗς ΜΟΥ, ΘΑ ΣΑς ΠΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΟΣΟ ...ΓΛΥΚΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΧΙΧΙΧΙ!!ΑΣ ΕΛΠΙΣΩ ΟΧΙ ΠΟΛΥ!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ποσες ομορφες Αυγουστιατικες μανουλες γιορταζουν αυριο? Σουπερ!!!!

Dallia μου με το καλο να ερθεις και αν ειναι το Σαββατο η την Κυριακη να τηλεφωνηθούμε για καφεδακι. Καλη συνεχεια στη δουλιτσα σου.

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω για τις ευχες αλλα μακαρι να βοηθησει ο καλος Θεουλης και να ειναι ευκολα γιατι μαλλον η τελευταια ευκαιρια ηταν για να το παρω το ρημαδοδιπλωμα. Αλλιως μετα.... με βλεπω να δινω ξανα με την κορουλα μου μαζι.

Σχολαω επιτελους και παω σπιτι να τσακισω μια φοβερη μακαροναδα με κιμα και μετα θα παω να επισκεφτω μια φιλη που γεννησε προχθες κοριτσακι. Αντε με το καλο σε ολες μας.

Τα λεμε αυριο !!!!!!!!!!! Φιλακιαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως πολλες Ελενες!!

Συμφωνω με την Ελενα(unique) οτι η Ελενα(dalia) πρεπει να αναλαβει εκτως απο την Ελενα(Elena333f) και ολες εμας που δεν μας λενε Ελενες!! :laugh: :laugh:

Καλημερα Ζουζουνιστα!!

Αννα μου καλη ορεξη!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΑς ΓΙΟΡΤΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ!!!!ΚΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΑς ΣΠΙΤΑΚΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩς ΚΑΙ ΠΩς ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΗς ΜΑΙΜΟΥΔΟΥΛΑς ΜΟΥ!!!!ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΜΑς ΠΙΑΣΟΥΝΟ ΟΙ ΖΕΣΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ ΤΗς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...