Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Ξαναφερνω στη φορα τις λιστες!Τα χρωματακια δεν υπαρχουν γιατι τις αντιγραφω απτον φακελο μου....Που να ψαξω τωρα μια μια τις σελιδες να τις βρω????!!!

Η ΛΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!!!

ΧΑΡΤΟΜΑΝΙ

-Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

-Ληξιαρχική πράξη γάμου πραξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνων

-Α.Τ του πατερα(επειδη αυτος θα δηλωσει) ..παρτε κ τη δικη σας..αχρειαστη ναναι!

Σημειωση:Τα χαρτια δεν ληγουν...οποτε καντε τα απο τωρα στα ΚΕΠ...ληγουν μετα απο 6 μηνες!

Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΣΑΣ

Για εσας:

- 2-3 Νυχτικά,πιτζαμες Πάρετε νυχτικά με άνοιγμα μπροστά, αν σκοπεύετε να θηλάσετε. Νυχτικια για τις πρωτες 2 μερες ειναι καλυτερα..κ για ΦΤ και για καισαρικη ,λογω ευκολιας ανεβοκατεβασματος!!

- 2-3 Σουτιέν θηλασμού και επιθέματα στήθους

- Εσώρουχα κανονικα ή/και μιας χρησης που δεν θα σας πειράξει να τα πετάξετε, αν λερωθούν!!

- 1 Ρόμπα ...πως θα βολταρουμε ? θα φαινεται...η σερβιεταρα!!

- Παντόφλες κανονικες και πλαστικες για το μπανιο!

- Νεσεσέρ, στο οποίο θα έχετε οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα, αποσμητικό(με προσοχη..μη χαθει η μωρουδιλα ή πειραξει το μωρουλακι, σαπούνι, βούρτσα μαλλιών, σαμπουάν, τα είδη για το μακιγιάζ σας. (εε λιγο λιπ γκλος θελω..κ μασκαρα!!)

- Σερβιέτες (δινουν κ εκει)

- Ρούχα για την επιστροφή σας στο σπίτι...ανετα κ ευκολοφορετα..

- Λίγα μετρητά...αν δεν θελετε παιρνουμε απ τους..συγγενεις!!

- 1 παλιό νυχτικό ή ένα φανελάκι για να το φορέσετε κατά τον τοκετό.(εγω ειχα.αν κ μου εδωσαν κ μια ανοιχτη βλακεια..)

- Το ρολόι σας

- Κάμερα ή/και φωτογραφικη μηχανη...

- Την ατζέντα σας ή μια λίστα με τα τηλέφωνα

Για το μωρο

- 2 φορμάκια

- 2 εσωτερικά φανελάκια

- 3 πάνες

- καπέλο , κάλτσες ,γαντακια

- color=#FF0000]Το πιο ωραιο ρουχο για να το παμε σπιτι..

- καλαθι ή πορτ μπε μπε ή μαρσιπο σαν του σακη ή ριλαξ-καθισματακι αυτοκινητου (ενα απ ολα εκτος αν το παρετε αγκαλιτσα..αλλα μεσα στο αυτοκινητο κ μες τη ζεστη....)

- 1 Καλοκαιρινη κουβερτουλα προτιμηστε μια ελαφρια πλεκτη ή βαμβακερη

Γενικα

Για τον ύπνο του

? Πανωσέντονα - κατωσέντονα καλαθούνας (απλά ή με κέντημα)

? 3 κατωσέντονα κρεβατιού

? 3 πανωσέντονα κρεβατιού (απλά ή με κέντημα)

? 2 μεγάλα αδιάβροχα σελτεδάκια κρεβατιού

? Κουβέρτα κρεβατιού

? 3 μαξιλαροθήκες

? Μαξιλάρι αντιπνικτικό, μαξιλάρι ασφαλείας

? Σφηνάκι μαξιλάρι

Για το παιχνίδι του

? Μομπίλ

? Κουδουνίστρες

? Παιχνίδια κρεβατιού

? Παιχνίδια καροτσιού

? Παιχνίδια «εκπαιδευτικά»

? CD με ειδική μουσική για νεογέννητα

Για το μπάνιο του

? Μπάνιο (απλό ή με βάση ή μπάνιο - αλλαξιέρα)

? Λεκανάκι μπάνιου

? Σαμπουάν

? Αφρόλουτρο

? Σαπούνι

? Ταλκ

? Κρέμα για πρόληψη συγκάματος

? Λάδι

? Γαλάκτωμα

? Κολόνια

? Σετ βούρτσα

? χτένα

? Ψαλιδάκι

? Κουτί ωτοκαθαριστήρες

? Φυσικό σφουγγαράκι

? Θερμόμετρο μπάνιου

? Μπουρνούζι μπάνιου, πετσέτες

? Βάση πετσετέ ξαπλώστρα ή αλλαξιέρα

? Μωροπετσέτες

Για το δωματιάκι του

? Καλαθούνα

? Κρεβατάκι

? Πάπλωμα κρεβατιού

? Πάντα

? Κουνουπιέρα

? Καλαθάκι για τα καλλυντικά

? Συρταριέρα

? αλλαξιέρα

? Φωτιστικό

? Ντουλάπα

? Ριλάξ

? Πάρκο, παρκο-κρέβατο

? Θερμόμετρο χώρου

? Βρεφοζυγός

? Υγραντήρας

? Κορνίζες για φωτογραφίες

? Διακοσμητικά τοίχου & δωματίου

? Ενδοεπικοινωνία

? Φωτάκι νυκτός

Για την βόλτα του

? Πορτ - μπεμπέ

? Καρότσι με αξεσουάρ

? Κάθισμα αυτοκινήτου

? Τσάντα

? αλλαξιέρα

? Μάρσιπος

? Σάκος εξόδου

? Σκουφάκι αυτιών

Τα ρουχαλάκια του

? Φορμάκια εσώρουχα

? Φορμάκια εξώρουχα

? Εσωτερικά φανελάκια

? Ζακετάκια

? Υπνόσακος

? Φορμάκια ύπνου

? Σκουφάκια ύπνου

? Γαντάκια ύπνου

? Καλτσάκια

? Παπουτσάκια ή μωρουδίστικα μποτάκια

? Παραμάνες ασφαλείας

? Πάνες βαμβακερές

? Πάνες αγκαλιάς

? Μικρά αδιάβροχα σελτεδάκια

? Μεσαία αδιάβροχα σελτεδάκια

? Κουβέρτα ύπνου

? Κουβέρτα αγκαλιάς

? Ρουχαλάκια εξόδου

Για το φαγάκι του

? 6 μπιμπερό μεγάλα, με όλα τα εξαρτήματα

? 2 μπιμπερό μικρά, με όλα τα εξαρτήματα

? Βούρτσα μπιμπερό & βούρτσα θηλής

? Κουτί αποθήκευσης μπιμπερό

? Αποστειρωτήρας μπιμπερό

? Λαβίδα μπιμπερό

? Θερμός μπιμπερό, θήκη μπιμπερό

? Θερμαντήρας

? 6 θηλές μπιμπερό

? Τρυπητήρι θηλών

? Δοσομετρητής γάλακτος

? Σακουλάκια φύλαξης μητρικού γάλακτος

? Θήλαστρο απλό ή ηλεκτρικό

? Πιπίλες, αλυσίδα πιπίλας, θήκη πιπίλας

? Σαλιάρες

? Λαβέτες

…και

? Ομφαλεπίδεσμος

? Θερμόμετρο σώματος

? Αποφρακτήρας μύτης

? Σαπούνι πλυντηρίου

? Προστατευτικά επίπλων & διάφορα είδη ασφαλείας

? Βιβλία φροντίδας μωρού

? Ημερολόγιο μωρού

? Κορνίζες και άλμπουμ για φωτογραφίες

Η ΛΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΙΟΥ!

Αντι προλογου!

Καταρχην αδειαζουμε το δωματιο απο γραφεια ,ποδηλατα γυμναστικης που εγιναν καλογεροι ρουχων κτλ, κι οτι αλλη μπουρδα το εχουμε φορτωσει.. (ΟΧΙ ΜΟΝΕΣ!) μετα το βαφουμε ,βαζουμε μπολντουρες ,ταπετσαριες ,αυτοκολλητα..και την αγαπη μας..

και ΜΕΤΑ...αρχιζουμε τις ..αγορες.............

-Κρεβατάκι + στρωματακι , μερικες και λικνο ή καλαθι

-Μια ντουλαπα ή/και συρταριέρα για τα ρούχα κ.α

-Μια αλλαξιέρα ή αλαξιερα-μπανιερα …οποια θελει(κάποιοι αλλάζουν τα μωρά και πανω στο κρεβάτι),

-Εναν κάδο απλύτων (σιγα να μη τα βαλουμε τα ζουζουνορουχαλακια με τα ..βρωμοσλιπακια )

-Εναν καδο για τις πανεςεχει τελειους! (προαιρετικα!)

-Ενα φωτάκι νυκτός — φωτιστικο δωματιου

-Ενδοεπικοινωνία

-Μια πολυθρόνα για τον μεταμεσονύκτιο θηλασμό..οποια θελει,

-Θερμομετρο δωματιου

-Χαλακι (μαλλον καλοκαιρινο)

-Διακοσμητικα ειδη..ραφιερα ,καδρακια κτλ

-Παιχνιδακια για την κουνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΡΟΤΣΙ.ΞΕΡΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΤΡΗΤΑ Η ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κιντερ μου μαλλον τα εγραψα λιγακι μπερδεμενα!Στα επιπλακια ειχε 30% εκπτωση.Στο καροτσακι ειχε μονο 100 ε δωροεπιταγη.Δλδ πληρωνεις τα 740(αν θυμαμαι καλα) και σου δινουν 100ε σε αλλη αποδειξη δωρο!Και ισχυει και για πιστωτικη!Δεν ξερανε κι αυτοι για ποσες μερες θα εχουν την προσφορα! :P

Ασχετο....Συλλυπητηρια για τη γιαγιακα σου καλη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΠΕΣΕ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΩ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ.ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΠΙΤΟΠΟΥ Η ΣΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακι μου...Καταλαβαινω...Η αγαπη της θα ειναι κοντα σου ομως!!!

Μπορεις να το παρεις εκεινη τη στιγμη αν υπαρχει διαθεσιμο το χρωμα που θελεις!Εμενα το ειχαν κατεβασει ηδη κατω αλλα ζητησα να μου το παραδωσουν μαζι με τα επιπλακια!

Αληθεια,ποιο χρωμα λες να παρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΡΟΖ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΧΑΝΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΥΔΕΤΕΡΟ.ΤΟ ΡΟΖ ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ 2 ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΧΑΝΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΣΙΧΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια!!!!Απορω ομως...Το ροζακι ποιες το παιρνουνε???Γιατι ειμαι σιγουρη πως οποια περιμενει κοριτσακι το θελει αλλα...Ειναι δεσμευτικο...

Μαλλον μονο οι ζαμπλουτες!!χεχεχε

Μετα το τα δυο ειναι πολυ σκουρα και απομενουν τα πορτοκαλι-λαχανι-κοκκινο!Εγω παλι δε συμπαθω το πορτοκαλι,το κοκκινο ειπα να το αποφυγω γιατι αν βγει το παιδι μου σαν πιθηκακι(οπως γεννηθηκα εγω) θα ηταν πολυ γυφτουλιτσα εκει μεσα!!!!!

Παλι πολυλογια μ'επιασε νυχτιατικα!

Μου εχουν φερει ενα μονο δωρο.Θα παρω αργοτερα λεω.Αν και σκοπευω να θηλασω αποκλειστικα αλλα...θα χρειαστουν αργοτερα.Θελω να βρω τα dr Brown's που εχουν ειδικο συστημα για να μη δημιουργουνται μπουρμπουληθρες κ να αποφευγονται οι κολικοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΕΡΑΚΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΡΟΖ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΘΕΜΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΧΑΝΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ.ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε περιοδικο διαβασα πως τα βρισκεις σε επιλεγμενα καταστηματα κ φαρμακεια αλλα τα ειδα και σε καποιες σελιδες στο νετ.Οταν αποφασισω θα κανω μια αναζητηση να τα βρω....Λες να τα παρουμε απο τωρα???

Εγω ακομα εχω στο μυαλο μου το δωματιακι και μετα θα ασχοληθω με τα υπολοιπα....Ουφ!Ειναι τοοοοοσο πολλα τελικα αυτα που θα χρειαστουν τα μπεμπακια μας!Ορεξη και λεφτα να υπαρχουν!!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

UNIQUE ΜΠΡΑΒΟ ΣΥΧΓΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΚΟΡΗ ΩΡΑΙΑ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΦΥΓΕ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ Ε?ΑΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΜΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΕ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΒΟΛΤΑ ΕΤΣΙ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΓΙΑΤ Ο ΜΑΡΣΙΠΠΟ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mari peristika sou kalh mou!

Xaxxaxaxa vre Efh poies orekseis?poia pasaleimata me vazelines kai mougkrita?To ksexases?O giatros eipe k elalhse...Kovete to SEX!

Afou sas eipa mpika sto club k egw :P

Kale oles arxisate tis agores kai egw edw kai 3 evdomades lew:thn allh evdomada tha pame :(

E tlk se kammia vdomada mas vlepw na aksionomaste k meis :D axxaxaxa dyskola ta pragmata koritsia.

Koritsia eseis milate gia thilasmo kai egw anxwnomai!!!Prepei na kanw ta panda na kopw sta dyo pou leme gia na thilasw ta mwrakia mou!Alliws...paei tha mpoume fylakh.:P

Akousa oti gia kseno gala ena mwro xreiazesai 50 eurw kathe 4 hmeres.Dld gia dyo? 100!!Kai oute gia mia evdomada.Xriste mou,tha ta kataferw?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έπηξα στην δουλειά... και σας έχασα λιγάκι! Λοιπόν.. κοριτσάκια μου γλυκά ελπίζω να είσαστε όλες σας καλά!! Uniqueαν θυμάμαι καλά έκανες την β-επιπέδου! Συγχαρητήρια κορίτσι μου χαίρομαι που όλα είναι καλά!!

Ελενάκι, πως πήγαν τα ψώνια;;;

Αnastacia,γλυκειά μου... με το καλό να υποδεχτείτε την μπουμπούκα και να χαρείτε αυτά που με τόσο αγάπη αγοράσατε!!

Όσο για το καροτσάκι σε ροζ.. να σας πω... Η νύφη μου κ ο αδερφός μου το αγοράσανε όταν ήταν ήδη έγκυος στην 2η και ήξεραν ότι είναι κοριτσάκι και αυτή! Η Ανδριάννα ήταν 6 μηνών τότε! Αλλά είναι πολύ όμορφο αλλά δεσμευτικό!! Κι αν κάνεις αγοράκι μετά;; Θα το βάλεις στα ροζ;; Είναι και λιγάκι ακριβό!! Αλλά ... σκυλίιιι!!! Πολύ καλό καρότσι!! Και άνετο! Από εμπειρία το λέω... Λιώνανε στον ύπνο οι μικρές εκεί!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν;; Που είσαστε καλέεεεε;;; Εύχομαι να είσαστε όλες καλά!!

Ζουζουνίτσα καλά αποτελέσματα!! Από την καμπύλη! Άντε να έχω και εγώ καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki de psonisa kale akoma,dysthxws.Pou tha paei omws...tha pame k emeis :D Olo lew tha pame thn epomenh evdomada k tlk anavaletai gia th methepomenh:p

Ti kaneis esy koritsi mou?Ephkses sth douleia?A!Na mh kourazesai.Egw pianomai kai sth karekla an katsw poly :D

Pali ksenyxtas vlepw.Egw paw gia ypno gt me ponese h plath mou tosh wra sth karekla tou pc evlepa photo apo dwmatiakia mwrwn. :)

Kalhmeraaaaaaaaaa :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: ΄Ελενα... πάλι ξενυχτάω... Περίπου δηλαδή!! Μισοκοιμάμαι στον καναπέ.. εκτύπωνα κάτι χαρτιά που χρειαζόμουν για την δουλειά αύριο.. Τώρα ίσα που σηκώθηκα.. έριξα έναν έλεγχο εδώ.. και πάω κατευθείαν για ύπνο γιατί κι αύριο δουλίτσα!! Δεν παραπονιέμαι.. Και ευτυχώς... δεν με κουράζει αυτή η δουλειά!! Πάω ζυγίζω τις πελάτισσες μου και ανανεώνω το διατολόγιο!! Καλά είναι!! Εύχομαι να έχεις όνειρα γλυκά... κι όλα τα κορίτσια από εδώ... Πολλά φιλάκια.. Θα τα πούμε αύριο .. όταν με το καλό ξεμπερδέψω!!

Όσο για τα ψώνια... μια από τα ίδια!! Σε λίγο θα σπάσουν τα νερά μου και θα τρέχω να ψωνίσω φορμάκι για τον μπέμπη... Άστα!! :laugh:

Που θα πάει! Θα κάτσω Αθήνα την άλλη εβδομάδα!! Λέω να πάω να κοιτάξω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!!!

Νταλλια κ Ελενα οταν ανοιγω το πσ το πρωι και βλεπω αυτο το "πριν 4,5 το πολυ 6 ωρες" πολυ γελαω!!!!!Λεω, εγω ροχαλιζα(τροπος του λεγειν) και τα κοριτσακια-νυχτοπουλακια μου τα λεγανε!!!!!

Ευχαριστω για τις ευχες σας για τα επιπλακια κ το μωρακι μου!!!!

Αντε και στα δικα σας να κανετε τις πρωτες αγορες!!!!!!

Σημερα μ'επιασε ενα αγχος...Τα ψωνισαμε πολυ γρηγορα με τον καπεταν φουρτουνα μου και λεω μπας και δεν εκανα τη σωστη επιλογη....Για το καροτσακι ειμαι σιγουρη...Για τα αλλα δεν ξερω :unsure: !!!

Παντως αυτο που καταλαβα ειναι πως την ομορφοτσαχπινια στο βρεφικο δωματιο την κανουν οι προικουλες,τα στολιδια και φυσικα η παρουσια του ζουζουνιου κ οχι τοσο τα επιπλα! ;)

Η Μαρι ειναι αρρωστη????? :( Τι εχει το κοριτσι μας???Αν ναι...Περαστικαααα!

Νταλλια εχεις γραφειο που δουλευεις σαν διαιτολογος?Και....Οι δικοι σου πηραν το καροτσακι για τη 2η κορουλα ή απλα στην αρχη δεν ειχαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! :):)

Χτες με το μπαινω στο σπιτι βρηκα δυο σακκουλες με παιδικα ρουχαλακια!! Μου τα εφερε μια θεια μου και ηταν ευτυχως ολα σε αριστη κατασταση. Λοιπον θα τα μοιρασω με την αδελφη μου που ειναι και αυτη εγκυος θα παρω φυσικα και καμποσα καινουργια. Το καλο ειναι οτι τα περισσοτερα που μου εφερε ειναι εσωρουχακια και μονο 5-6 τα εξωρουχακια.

Την αλλη εβδομαδα θα παω να δω επιπλα και να παρω προσφορες!!

Οσο για τα μπιμπερο κοριτσια επειδη θελω να θηλασω θα παρω 2 μεγαλα και 2 μικρα μπιμπερο της AVENT που κανουν και αυτα για τις μπουμπουλιθρες και τους κολικους!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΖΟΥΖΟΥΝΟΑΥΓΟΥΣΤΟΜΑΜΑΔΕΣ!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;ΝΤΑΛΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ, ΓΙΟΥΝΙΚ, ΧΑΠΙ ΜΟΜ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕ;;;;;ΣΑΣ ΠΕΘΥΜΗΣΑ ΚΑΛΕ!!!!ΟΝΤΩςΣ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΙΜΠΙΡΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΧΙΧΙΧΙΧΙΟ!!ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ!!!!ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΓΙΑ!!!!!ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΦΙΓΓΟΥΝ ΟΙ ΖΕΣΤΟΥΛΕΣ!!!;):P :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΗΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ Η ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΕΧΕΙ 25 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΦΟΣΟΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 60 ΓΙΑ ΠΑΝΕΣ.ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΜΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΙΣ ΚΙΚΟ ΓΙΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟΙΧΙΖΟΥΝ 7,50ΕΥΡΩ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΝΟΥΚ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 6 ΜΕ 7 ΕΥΡΩ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΣΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ..ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΕΛΕΝΗ ΕΠΙΣΗΣ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ Τ ΓΑΛΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΜΠΕΡΣ ΚΑΝΑ 3 ΜΗΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΟΡΙ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filos`ifigen έγραψε:

ΤΟΜΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΙΣ ΚΙΚΟ ΓΙΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟΙΧΙΖΟΥΝ 7,50ΕΥΡΩ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΝΟΥΚ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 6 ΜΕ 7 ΕΥΡΩ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΣΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ..ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΕΛΕΝΗ ΕΠΙΣΗΣ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ Τ ΓΑΛΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΜΠΕΡΣ ΚΑΝΑ 3 ΜΗΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΟΡΙ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ

Ιφιγενεια μου επειδη καπου πιο πανω διαβασα οτι πηρες καμοια 12(αν δεν κανω λαθος) δεν ειναι πολλα?? Ειπα για αρχη να παρω δυο με δυο τα μεγαλα για το γαλα αν θα δινω συμπληρωμα και τα μικρα για τσαι. Ετσι και αλλιως η αποστηρωση δεν κραταει πανω απο 12 ωρες σωστα?? Τωρα αν δεν καταφερω να θηλασω θα παρω σιγουρα περισσοτερα.

Αααααααααααααααα τωρα που το θυμηθηκα χτες παρατηρησα οτι το στηθος μου εβγαζε ενα υγρο το οποιο ηταν αοσμο. Λετε να ειναι η αρχη για το θηλασμο?? Δεν ειναι λιγο νωρις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΛΙΓΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΝΥΜΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΗ ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΑ 10ΑΡΙΑ ΘΑ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΤΡΩΓΕ 180 ΓΡ ΣΤΗ ΚΑΘΙΣΙΑ ΚΑΙ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ 50-60 ΚΑΙ ΑΜΑ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΥΓΡΟ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑΤΟ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ Η ΠΙΕΖΕΙΣ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...