Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λέγομαι Φαίη:laugh:

Αν αντέξω λέω να γεννήσω 15 Αυγούστου(ΠΗΤ) χαχα

Αλλά απ οτι ξέρω τα δίδυμα συνήθως έρχονται στον κόσμο νωρίτερα απο την πιθανή ημερομηνία τοκετού;) Θα δείξει!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glace έγραψε:

Λέγομαι Φαίη:laugh:

Αν αντέξω λέω να γεννήσω 15 Αυγούστου(ΠΗΤ) χαχα

Αλλά απ οτι ξέρω τα δίδυμα συνήθως έρχονται στον κόσμο νωρίτερα απο την πιθανή ημερομηνία τοκετού;) Θα δείξει!:silly:

Φαίη μου καλώς ήρθες κι από μένα!! Με το καλό να υποδεχτείς τα διδυμάκια σου!! Εγώ είμαι η Έλενα ή dallia για να μην μπερδευόμαστε με την διδυμομανούλα μας την Ελενίτσα... :laugh: και το καψουράκι μου το περιμένω στις 6 Αυγούστου!! Μέχρι στιγμής δεν μου την άλλαξε ο γιατρός την ημερομηνία.. αλλά πιθανόν και να μην αλλάξει γιατί εμένα η κοιλίτσα μου έχει έναν μπομπιράκο... Με το καλό λοιπόν να μας έρθουν! Εδώ να ξέρεις.. Τα μωράκια μας είναι τα πιο όμορφα!! Είμαστε όλες πολύ κουκουβάγιες!! Που γεννάς εσύ;; Κι απ'ότι είδα κι από το τικεράκι σου έχεις κι άλλο ένα παιδάκι! Να σου ζήσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε να δούμε Έλενα γιατί με έχουνε ταράξει στις κλωτσιες οι μπουμπούκες!:laugh:

Ντάλια με το καλό ο μπεμπάκος σου!Ναι έχω ένα ακόμη κοριτσάκι,σχεδόν ενός έτους.Θα γεννήσω στο Ιασώ.Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου θα προηγείσαι λόγω διδύμων χαχα!Εκτός και αν είναι στον δωμάτιο καμιά...τριδυμομανούλα!Καλο βραδυ γλυκιά μου!Φιλάκια στην κοιλίτσα:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena333f έγραψε:

Mhpws ksereis an sto Iasw sto 4klino exei mia toualeta?Kserw oti sto 6klino exei 2 kai to dwmatio xwrizetai ana tria atoma.

An to 4klino exei mono mia toualeta me vlepw tlk gia 6klino.

xXAXAXAXXA.

elena ειχα ρωτησει τις κοπελες εδω γιατο τετρακλινο και μου ειπαν οτι χωριζεται με παραβαν και ειναι σαν δικλινο με δυο τουαλετες, τωρα αν εχει αλλαξει κατι δεν ξερω, γιαυτο το λογο και εγω ειπα να παω σε τετρακλινο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glace έγραψε:

Άντε να δούμε Έλενα γιατί με έχουνε ταράξει στις κλωτσιες οι μπουμπούκες!:laugh:

Ντάλια με το καλό ο μπεμπάκος σου!Ναι έχω ένα ακόμη κοριτσάκι,σχεδόν ενός έτους.Θα γεννήσω στο Ιασώ.Εσύ;

Κι εγώ Ιασώ!! Καλή φάση!! Μπορεί και να συναντηθούμε!! Με το καλό και πάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι υπερ στο πρωτο παιδι να τα παρεις ολα καινουργια τωρα αν σου φερουν ρουχακια μονο να ειναι σε πολυ μα παρα πολυ κατασταση.δεν μου αρεσει για το πρωτο παιδι να παιρνω μεταχειρισμενα πραγματα που δεν ειναι και σε καλη κατασταση.αν τα οικονομικα δεν ειναι καλα παρε οικονομικα αλλα θα ειναι καινουργια νταλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia μην το γελάς καθόλου!Θα κάνουμε βόλτες μαζί στους διαδρόμους χιχι:laugh:

Μαριάντα,ναι φρέσκο μελος στην περέα σας.Σας βρήκα εντελώς τυχαία και έκανα αμέσως εγγραφή!:P

Με το καλό το μωράκι σου!Να χαίρεσαι και το άλλο σου παιδάκι:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

Elena333f έγραψε:

elena ειχα ρωτησει τις κοπελες εδω γιατο τετρακλινο και μου ειπαν οτι χωριζεται με παραβαν και ειναι σαν δικλινο με δυο τουαλετες, τωρα αν εχει αλλαξει κατι δεν ξερω, γιαυτο το λογο και εγω ειπα να παω σε τετρακλινο[/quote:1z5rtpb5]

Marianda mou an einai kai twra etsi teleia!Tha rwthsw kai to giatro mou gia sygoura :):woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!!

Φαιη καλως ηρθες στην παρεα μας!Να χαιρεσαι την κορουλα σου και με το καλο τα διδυμακια!!!! :)

Οι συνηθεις υποπτοι τι κανουν σημερα??????Οι μισες ΣΙΓΟΥΡΑ κοιμοσαστε!!!Καποιες δουλευουν...Καποιες μαλλον διαβαζουν...Στανταρ ΟΛΕΣ τρωμε σαν γουρουνες κατα τη διαρκεια της μερας!!!!!!

Σημερα θα το ριξω εξω!Θα παω βολτα στη Σαλονικα...Αρκετα "ξεκουραστηκα"!Οι συσπασεις εχουν μερες να φανουν οποτε... ;)

Ηθελα να ρωτησω την Μαριμαρι αν γνωριζει ποιοι εκθετες επιπλων θα ειναι στην εκθεση???Αραγε μας διαβαζει?Εψαξα λιγακι στη λιστα αλλα δεν εβγαλα ακρη...

Αξιοσημειωτο γεγονος της χθεσινης μερας... Η τσαχπινα-επιτελους-κλωτσησε το χερι του μπαμπα!!!!!! :)

Αργουμε αλλα τα καταφερνουμε! ;)

Φιλακια πολλα σε ολες σας!Να εχετε μια ηρεμη και ομορφη μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελες μου! :)

Θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε να μου απαντησετε. Λοιπον εχω ΠΗΤ 03-09-09. Επειδη συντομα θα αρχισω αγορες για το μωρο μου τι ρουχαλακια να παρω?? Εννοω βαμβακερα ή βελουτε πιο χοντρα. Σιγουρα θα παρω εσωρουχακια βαμβακερα με κοντο μανικι και κουμπωμα απο κατω για να κρατανε την πανα. Για εξωρουχακια θα παρω βαμβακερα που ειναι πιο δροσερα λογικα, σωστα?? Να παρω και βελουτε ή ειναι πολυ ζεστη ακομα εκεινο τον καιρο? Νομιζω οτι τα βελουτε θα τα θελει το Νοεμβριο και οχι τελος Αυγουστου, Σεπτεμβρη και Οκτωβρη. Τι λετε?

Επισης αν ξερετε τα σεντονακια για την καλαθα και την κουνια υπαρχουν χειμερινα και καλοκαιρινα? Αν ναι τι να παρω ρε κοριτσια εχω πελαγωσει με την εποχη που θα γεννησω. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia καλώς σας βρήκα!Με το καλό το νινάκι σου:kiss:

Τόμα θα σου πρότεινα για αρχή να επιλέξεις αμάνικα φορμάκια για το μικρούλι σου.Τον αύγουστο θα κάνει αρκετή ζεστη και στα νεογέννητα δεν πρέπει να φοράμε πολλά και ζεστά ρούχα.Να φανταστείς εγώ γέννησα 20 Ιουνίου και η παιδίατρος μας είπε να την έχουμε μόνο με την πάνα της!:woohoo: Σεντονάκια πάρε πιο λεπτά για το καλοκαίρι.Όσο για τα βελουτέ φορμάκια δεν νομίζω οτι είναι η κατάλληλη εποχή το καλοκαίρι και ιδιαίτερα για νεογέννητο μωράκι;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! & εγώ τέλος Αυγούστου θα γεννήσω & πιστεύω ότι τα πιο ζεστά θα τα χρειαστούμε από Οκτώβρη & μετά. Αναλόγως τον καιρό...

Στην αρχή που θα κάνει & ζέστες θα είναι κυρίως με τα φορμάκια & μόνο όταν είναι να πάμε κάπου ένα λεπτό ρουχαλάκι από πάνω..

Πάντως μην πάρεις πάρα πολλά 0 μηνών γιατί με την ταχύτητα που μεγαλώνουν θα τους κάνουν καλύτερα τα 0-3 μηνών..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσια και εγω αυτο σκεφτηκα οτι τελικα δε θα παρω καθολου χοντρα ρουχαλακια. Θα παρω αρκετα κοντομανικα εσωρουχακια και 6-7 εξωρουχακια ελαφρυα βαμβακερα για τη βολτα το βραδυ.

Επισης ειπα οτι δε θα παρω τιποτα σε 0 αλλα θα τα παρω για αρχη 0-3. Νομιζω τα 3-6 θα ειναι αρκετα μεγαλα.

Ακομη επειδη στο σπιτι εχουμε κλιματισμο και δεν θα αντεχετε η ζεστη, το βραδυ θα πρεπει να φοραω στο μωρο λεπτο μακρυμανικο εξωρουχακι. Σωστα?

Επισης για τις ποσοτητες θα παρω καμοια 10 εσωρουχακια κοντομανικα και 6-7 εξωρουχακια μακρυμανικα βαμβακερα. Θα παρω καλτσουλες, 1-2 ζακετουλες και 1-2 καπελακια. Καλα ειναι?

Sorry για το πριξημο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...