Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Αυτό πια με τις πεθερές! Dalia η πεθερά ήταν η πρώτη που απόλαυσε το ξέσπασμά μου όταν ακούμπησε την κοιλιά μου σε χρόνο που δεν το περίμενα! Να φανταστείς δεν ήμουν καν 5-6 εβδομάδων. Δεν ξέρω,αλλά με πείραξε πάάρα πολύ.Δλδ επειδή έμεινα έγκυος πρέπει να ανέχομαι τις χερούκλες του καθενός? Μόνο ο αντρούλης μου θα με ακουμπάει(ηθικό κορίτσι:P )!

Κι εμείς δυστυχώς στο ίδιο συγκρότημα μένουμε, όλοι μαζί σε μια αυλή.Εμείς πάνω, κάτω πεθερά-ος και κουνιάδος-συνυφάδα.Τί να κάνεις? Αν δεν έχεις τη δυνατότητα να πας μακρυά, πρέπει να μάθεις να ανέχεσαι αρκετά πράγματα ή να προβάρεις αρκετές αποστομωτικές ατάκεςB). Anastacia κι εγώ έτσι!Φωνάζω στους δικούς μου για να τα ακούει η πεθερά. Αλλιώς δε γίνεται.

Την β'επιπέδου την ακύρωσα τελικά για σήμερα,γιατί δε θα προλαβαίναμε να πάμε λόγω φόρτου εργασίας του κατουρλομπαμπά μας. Την κανόνισα όμως για την άλλη Δευτέρα.Εξάλλου, νομίζω, πολύ νωρίς δε θα ήταν το σημερινό ραντεβού?? Τζάμπα ετοίμασα και τη φωτογραφική happy mom μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:laugh: :laugh: καλα βρε ολες πεθεροπληκτες ειστε εδω μεσα?

Αναστασια μου φωνακλου μου η καημενη η ελενιτσα τα πληρωσε ...Τα κολοκυθακια μου ειναι εκεινα τα στρογγυλα..κι ηταν τοσοοο γλυκα..μελι!

η πεθερα μου μενει θεσσαλονικη..κ γω αθηνα!!:laugh: αλλα ειναι καλη μωρε η καημενουλα!Βεβαια οταν γεννησα το πρωτο ακουσα τα κουφα μου..αλλα στου κουφου την πορτα...Οι μανουλες ξερουν τα μωρακια τους καλυτερα απ ολους!!!!

ελενα τι ειναι βρε τα μωρα να τα πιασει απ το λαιμο? γατακια?Περα απ την πλακα η φιλη μου ειναι μαια προισταμενη σε μεγαλο νοσοκομειο κ οταν πηγα να τη δω..αν δεις πως τα επιανε.........:blink: απ το πισω μερος του λαιμου..απ το σβερκακι!Εκει θελει στηριξη το μπεμπουλακι..αυτο θα εννοουσε κι η κουνιαδα..μονο που ετσι που το ειπε μου θυμισε τις γατες που τα σερνουν τα γατακια απ το λαιμο!!!

Και για τα διδυμα αλλα κ για ενα μωρακι στην αρχη κοριτσια θελει λιγο βοηθεια..Εγω ημουν μονη στο σπιτι..κ χωρις υπνο κ καινουρια,οι ορμονες τρελες,ο μπεμπης να κανει εμετο ..στην αρχη τρελλαινεσαι λιγακι!Στην εβδομαδα πανω ομως, βρισκεις το ρυθμο σου..σιγα σιγα..Αλλα για δυο μωρα ΘΕΛΕΙ σιγουρα βοηθεια στην αρχη!Τωρα αν θα αντεξεις δυο ολοκληρους μηνες...:blink: δε το βλεπω.....αλλα κουραγιο!!

Εγω μονο τον αντρουλη μου θελω..αντε κ για καμια εβδομαδα ας ερθει παρεουλα η αδελφη μου μιας κ δεν ειμαι πρωταρα!:)

και θελω μονο οι καλοι να ακουμπανε την κοιλια μου:) οι αχωνευτοι..μακρια!!!

Unique μου καλυτερα τη δευτερα πιο μεγαλο μωρακι πιο καλα θα φαινονται ολα!

dallia μου κουκλα στις φωτο εισαι!που τα εβαλε ςβρε τα κιλα?Και επιπλεον γινατε αντρες βρε!!Πιασατε το κιλο ε ? πω πω..φοβερο ειναι!!!

αννουλα μου επιτελους που χαθηκες βρε?

βασουλα με το αγορακι σου πολλα φιλακια οχτω κιλα μονο? μια χαρα σε βρισκω!!

το φουλινακι μας που ειναι?

Μαρακι μας ξεχασες ? αντε παιδι μου σου χω γραψει κ πμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ου ου!!!Ηρθααααα!!!

Εχω χασει το μυαλο μου σημερα.....

Πηρα τη γιατρο μου να της πω την εξελιξη των συσπασεων αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν τα ειπα σωστα...Δλδ εχω καποια σφιξιματα που δεν ειναι στην ενταση ιδια με εκεινα της Παρασκευης....Δεν ξερω....Μου ειπε πως μαλλον παμε καλα.... Αλλα θα συνεχισω να εχω το νου μου και να ψιλομετραω... Δεν ειμαι σιγουρη βρε γμτ...

Πειτε μου λιγο. Η μητρα μας αρχιζει στο σημειο που ξεκιναει η κουρμπα της κοιλιας.Απο εκει και κατω μεχρι το πιπι τι ειναι???Μπερδεψα τα συστηματα....Μαλλον τα μπουτια μου εχω μπερδεψει.....Απ'τα νευρα θα ειναι....Μη μου πειτε να ηρεμησω...Δεν μπορω...Προσπαθω αλλα δεν μπορω...

Ειναι βλαμμενη η γυναικα....Παλιο εκμεταλλευτρια,χαζη...Πρωτη φορα ειδα παιδι να πληρωνει τη μανα του...Τς τς τς!!!

Σας μπερδεψα εεε???/

Τι να κανω...Καπου πρεπει να τα πω,να τα γραψω αλλιως θα πνιγω....Α ρε μπεμπουλα...Ελπιζω να παρει μονο το ονομα της και ΤΙΠΟΤΑ αλλο απο αυτην.Και με το που τη δει να της ριξει την πιο βρωμερη πορδη του κοσμου!χεχεχεχε :evil:

Κατα τ'αλλα????Αχ σορρυ κοριτσακια...Ειμαι αλλουουου σημερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αναστασακι μου !τι κανεις?. Ηρεμησε βρεεεεεε. Το τι γελιο εχω ριξει με το βραδινο σου μυνημα δε λεγεται. Και ειμαι και στο γραφειο και με ακουνε που γελαω σαν τη χαζη, μονη μου. (Ξερω τι θα λενε απο μεσα τους: Οι ορμονες φταινε και γελαει μονη της). Πως ειναι σημερα η μέρα σου? Πηρες δόση απο πεθερα ή ειναι απογευματινες οι επισκεψεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mom έγραψε:

:laugh:

αννουλα μου επιτελους που χαθηκες βρε?

!!!

happy mom μου χι χι χι χι . Θα σου πω που χαθηκα!!!!!! Τυπωσα εχθες οοοοολη τη λιστα με τα ψωνια που μας εχεις δωσει (η οποια ειναι επαγγελματικοτατη οφειλω να πω. Συγχαρητηρια!!!)και την εδειξα στον αντρουλη μου.......

.........ε εκανε κανα διωρο να ξαναμιλησει απο το σοκ (σαν να στραβωσε και λιγο το στομα του νομιζω). Εγω εν τω μεταξυ εκανα οτι δεν εχω καταλαβει το σοκ του και συνεχιζα για πλακα να του τονιζω οτι μετα τις 10/07 που θα σταματησω απο τη δουλεια θα ξεχυθω στα καταστηματα να αγορασω τα πραγματα και τον τριγυρνουσα σαν την πεταλουδιτσα....ααααααχχχχχχ το τι το ευχαριστηθηκα κοριτσια δε λεγεται (και η μπουμπου μου επισης). Η εκφραση του ηταν ολα τα λεφτα!!!!!!! Στο τελος μου λεει χαμογελαστος (το χαμογελο του τρομου χιχιχιχιχι): E! ο,τι θελει η κορουλα μου... της χαλαω εγω χατηρι? (εγω στο φτυσιμο δηλαδη)

dallia μου : Τι ΠΑΙΔΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ? Ε ρε τι κουκλια θα βγαλουμε ολες το καλοκαιρακι!!!!! Κοριτσακι, οταν ξανακατεβειτε κανονιστε να παμε για καφεδακι γιατι και ο Κωστακης πολυ το χαρηκε που βρηκε και αλλο συνφανταρο του.

Πολλα φιλακια στα υπολοιπα κοριτσακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αννουλα μου...Εχεις και το ονομα της αλλα αφου αυτο θα παρει και η τσαχπινα μου...Δεν γινεται να μην το αγαπαω!!!

Τα νευρα μου τσαταλια χθες!Ειναι πολλα μαζεμενα....Και επειδη τωρα αρχιζω να συνειδητοποιω πως "δενει" η οικογενεια μας με τον αντρουλη...Εεεε τωρα θελω να......Ας μην γινω βαρβαρη πρωι πρωι!

Σιγα μη φανει σημερα!Αν και μη λεω μεγαλες κουβεντες!Ευτυχως ομως κατα τις 11παρα θα φυγω και θα γυρισω απογευμα!!!Ελπιζω να μην τη δω αλλα αμφιβαλλω...Με το που βγαινω απο την αυλη αρχιζω να αναπνεω καλυτερα!!!

Εσυ στη δουλιτσα σου εεε???Αληθεια ποτε σταματας?Και το ΙΚα μεχρι ποτε "επιτρεπει" να δουλευει μια εγκυος?Τον 7ο???Παντως χαιρομαι που γελας!!!Κι εγω καποια στιγμη ειμαι σιγουρη πως θα τα σκεφτομαι και θα γελαω....Τωρα ομως βραζω!!!χεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταματαω στην 32η εβδομαδα.... τουτεστιν σχεδον 2 μηνες ακομα (μπουχουχουχου). Η αληθεια βεβαια ειναι οτι επειδη 9 χρονια δουλευω 12ωρα εδω μεσα απο τοτε που εμεινα εγκυος σταθερα το 8ωρακι μου και .... μην το ειδατε τον Παναγη...... Περιμενω πως και πως να ερθει εκεινη η ωρα. Ευτυχως που εχω και το Ιντερνετ και ξεχνιεμαι και περναει ο καιρος....

Σου ευχομαι καλη βολτιτσα . Εχει και σουπερ καιρο!!!!!!! Αχ σε παρακαλω πολυ (αν δεν κανω λαθος Θεσσαλονικια δεν είσαι? ) πιες εναν καφε και για μενα στην πλατεια Αριστοτελους που τη λατρευω. Εμενα ο παππους μου ειχε το θεατρο Χατζωκου (το σημερινο Ολυμπιον) και εχω μια τρελα με τη Θεσσαλονικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη θα κλεισεις κ τον 7ο εεε? Καλο κουραγιο βρε κοριτσι μου!

Αληθεια εεε?Θα ηθελα να ειχα γνωρισει τη Θεσσαλονικη εκεινους τους παλιους καλους καιρος!!!!Θα το πιω το καφεδακι στην υγεια σου!Αν οχι Αριστοτελους καπου να βλεπβ θαλασσα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacaki

den exw katholou peira se "kakia pethera"

gia na se voithisw

((mou etyxe glykitati, emena))

alla vre agapoula mou tooooosi stenaxwria

aksizei???

Sou exei kata-spasei ta nevra, ok,

alla prospathise na tin grapseis

k na min mou sygxizesai.......... Tha erthw panw

na tis spasw ta moutra, an synexisei na se eknevrizei.........!!!

Kai.... giati to onoma tis sto paidi?

Logw ...paradosis?!?

Sygxaritiria stis Augoustiatikes mamades

me ta ygeiestata mwrakia!!! Tooooosi eutuxia........

Bravo sas koritsia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Μαρακι μου...Οτι και να πεις δικιο εχεις αλλα που θα παει?Θα την βρω την ακρη...Αν μεναμε μακρια σιγουρα θα ηταν καλυτερα αλλα ειναι κι αυτη η καθημερινη τριβη...

Το ονομα της εκτος που μ'αρεσει πολυ(λενε και τη γιαγιουλα μου ετσι) θελω να το δωσουμε γιατι ο αντρας μου ειναι μοναχοπαιδι και τον μεγαλωσε και μονη της(χωρισανε οταν ηταν 2 χρ!)....Απο την ιστορια της ζωης του βεβαια πηγαζουν και πολλα απ'τα προβληματα μας....

Αν και εχει ξαναπαντρευτει η κυρια...δεν ειναι το ιδιο!

Πρεπει να φυυυυγω!!! Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΣΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΤΑΜΑΤΑΣ 56 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΙΑΘΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΓΩ Π.Χ.ΕΙΧΑ 6-07 ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΠΗΤ ΜΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ 28-06 ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΜΠΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΗΤ 20-06 Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ.ΔΕΥΕΤΕΡΟΝ ΑΠΟ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΨΩΝΙΖΩ ΛΙΓΑ ΛΙΓΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΤΕΛΙΩΣΑ ΟΛΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΑΡΚΟ ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ-ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΩΜΑΤΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΣΑΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ?ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΛΕΣ ΑΝΑΣΤΕΝΑΖΟΥΝ ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ...ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΑΝ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΛΙΓΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΓΕΝΝΝΟΥΣΑ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΣΤΗ ΚΑΤΟΡΙΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ...ΚΟΡΟΙΔΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια πολλες μερες πριν την ΠΗΤ σταματατε τη δουλεια. Στο θεμα 'σςςς λεμε τα δικα μας' εγραψα για το ποτε θα σταματησω τη δουλεια σημερα που τα υπολογισα. Εσεις σταματα 56 μερες πριν την ΠΗΤ εμεις εδω στη κυπρο μονο 15!!!!!!!!!!!!! μερες πριν την ΠΗΤ. ΕΛΕΟΣ ειναι και καλοκαιρι θα γινω κομματακια... εχω να ετοιμασω και πραγματα για το μωρο δωματιο κτλ αφου ειναι και το πρωτο μου δεν εχω τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ & ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΑΝΗΚΩ & ΕΓΩ ΣΤΙΣ ΑΥΓΟΥΣΤΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΙΑΣ & ΛΟΓΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ-ΛΟΓΩ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΗΣ ΜΥΩΠΙΑΣ...7 ΒΑΘΜΟΥΣ..- ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ 30-8,ΠΗΤ 14/09/2009.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ SITE & ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ... ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ ΜΕ ΤΟ BOSS ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ....:woohoo:

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΟΙ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΕΣ:

1ον ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ,ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ & ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ...:( ΕΓΩ ΕΧΩ 30 ,ΕΙΝΑΙ ΟΚ?? ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΤΩΤΑΤΑ ΟΡΙΑ

2ον ΣΤΙΣ 21 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ (ΣΤΗ Β ΑΥΧΕΝΙΚΗ)ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΗΤΑΝ 391 ΓΡ.ΕΙΝΑΙ ΟΚ? ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΛΙΓΟ ΚΑΘΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΚΟΙΛΙΑ & ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΒΑΡΟΣ...ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ 6-7 ΚΙΛΑ & ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ 2.. & ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ 6ο !

& ΤΕΛΟΣ-ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ- ΕΧΩ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΣ ΑΚΑΤΑΣΧΕΤΗ ΦΑΓΟΥΡΑ-ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ???:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑΑΑΑ!! ΚΑΤΑΡΡΧΗΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΤΗ!!ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ; ΟΣΟ ΓΙΑΣ ΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΧΩ ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΡΨΤΗΣΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΙ ΘΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!MADOJOHN ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΟ... ΒΥΖΙ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ, ΟΥ ΓΑΡ.....ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΗΡΕΜΗΣΩ!!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΞΥΝΕΙ ΚΑΙΗΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ !!!ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 6 ΒΛΕΠΕΙΣ!!! ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ.... ΝΙΝΙ ΜΑς!!!!!!! ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΜΑΤΣΑ ΜΟΥΤΣΑ:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεν ΣΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΗΤΑΝ 450ΓΡ.ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΚΙΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ.ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΒΑΖΩ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΜΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΚ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΗΛ.ΟΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ?ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΓΕΝΝΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟΝ 9 ΜΕΤΡΑΝΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΛΕΙΣΤΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες μου..απο σημερα θα μπαινω λιγο πιο αραια..γιατι μπαινουμε σε προγραμμα εξετασεων..Ηδη αρχισαμε τα ιδιαιτερα πιο εντατικα!Οποτε..κανω κουραγιο σε καρδια κ τσεπη...

Να αρχισω με το αναστασακι μου..Ολα καλη μου ειναι φυσιολογικα..δε σε μαλωνω!!καλα κανεις μερικες φορες κ ξεσπας!Εστω κ με το δικο σου τροπο!Αλλα μη μου αγχωνεσαι για χαζομαρουλες!!Οσο αφορα την πεθερουλα υπομονη ...μπορεις να κανεις κ αλλιως?Μη της δινεις σημασια μωρε!Τωρα σε λιγο βγαινει η μπεμπουλα οποτεδεν θα σε απασχολει τιποτε αλλο..εχεις κ τον αντρουλη..Ολα μια χαρα ειναι!!

Μαρακι μου ..μηπως σε στεναχωρεσα με κατι η τρελλη?Μηπως ειπα κατι που δεν επρεπε? αν το εκανα χιλια συγνωμη καλη μου..Απλα σου χω στειλει 2 πμ απο χθες και δε μου μιλησες καθολου..:( και σκεφτηκα μηπως εκανα καμια βλακεια χωρις να το θελω....

madojohn καλως ηρθες!κ γω θα γεννησω με καισαρικη..κ το μωρακι μου στην β επιπεδου στις 22 εβδομαδες ηταν 473..οποτε μην σκας καλη μου..Σε ενα μηνα θα αλλαξετε κι οι δυο βαρος!!!!Ο τραχηλος σου απ οτι ξερω ειναι στα ορια μεν(κατω απο 25 θελει πολυ προσοχη σε αυτο το μηνα) ,αλλα αυτο δε λεει τιποτε..Απλα οχι βαρη κ κουραση!!κ για το..σεξ δεν ξερω ..μαλλον πρεπει να ρωτησεις το γιατρο σου...εγω ειμαι στην 24 εβδομαδα με τραχηλο 39..κρεμουλα απο τωρα για κοιλια κ στηθος! να πανε ολα καλα..κ ρωτα οτι θες εμας!!

filos`ifigen ευχαριστουμε για την παρεα σου κ τις συμβουλες σου!!:) πες κι αλλα!!!

Ζουζουνιτσαμου μην ντρεπεσαι ρωτα το γιατρο οτι σε απασχολει!!

Τομα μου 15 μερες!!!ΠΩ ΠΩ καλο κουραγιο!!

Αννουλα φιλακια κι ας χανεσαι!!εμεις σε αγαπαμε!κ χαιρομαστε που πανε ολα καλα!γελασα πολυ με την περιγραφη του αντρουλη σου!!

Ελενα μου τι εγινε με το ονομα τελικα?βαλε βρε απο δυο να ναι ολοι χαρουμενοι!!!

dallia μου την γλυκοζη την εκανες? δεν θυμαμαι....:kiss:

Φουλινακι, unique μου κ σε ολες τις αλλες στελνω φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mom μου, εχθές μου την έγραψε ο γιατρός και μάλλον θα την κάνω Παρασκευή! :blink: Κι όσο το σκέφτομαι... Άστα!! Αλλά τι να κάνουμε;; Θα το πιούμε το ποτήριον τούτο!! Μου έγραψε να κάνω την μικρή δοσολογία! Τα 50 mg γλυκόζη και 2 λήψεις!

_Αννούλα_ μου ευχαρίστως να κανονίσουμε να πάμε για καφεδάκι! Εγώ έμεινα ΑΘήνα τώρα για να κάνω τις εξετάσεις που μου έγραψε ο γιατρουδάκος, οπότε μόλις έρθει ο Βασιλάλης θα κανονίσουμε καφεδάκι μετά χαράς! Μένουμε και κοντά οπότε είναι πολύ εύκολο!!

madojohn, καλως ήρθες στην παρεούλα μας και με το καλό το μωράκι σου! Εμένα ο τράχηλος μου λέει ο γιατρός είναι 3 εκατοστά, μάλλον 30 θα είναι όπως κι ο δικός σου! Μακρύς και κλειστός! Αλλά από ότι είπε κι η filos`ifigen μάλλον στον 9ο τους ενδιαφέρει πιο πολύ τι γίνετε! Όσο είμαστε σε αυτούς τους μήνες καλό είναι να είναι κλειστός.

Αναστασία μου, ότι και να'ναι η πεθερά.. έχε υπομονή!! Τ'όνομά της πάντως είναι πολύ όμορφο! Κι όπως έγραψα και σ'ένα ποστ της Ελενίτσας μας, δεν κάνει τ'όνομα τον άνθρωπο ξρχωριστό, αλλά ο άνθρωπος τ'όνομα! Και θα δεις πόσο διαφορετικό θα το κανει η μπεμπούκα σου!!

Ελενάκι μου... που είσαι εσύ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες!!!Το κοπροσκυλιασμα ελαβε τελος!!!Απολογισμος...Για το καροτσακι-τζιφος!Ηρθαν ομως σπιτι μαζι μου δυο αρκουδακια (ενας ροζ αρκουδακος-δωρο της ξαδερφης μου και ενας γλυκος βατραχουλης) και μια κουβερτουλα καλοκαιρινη!Εεεε μη γυρισω με αδεια χερια!

Ιφιγενεια ευχαριστω για την πληροφορια!Οσο για την επιλογη του νοσοκομειου...Καλα κανεις! :)

Τομα μου υπομονη κοριτσακι...Τι να πω?Εδω θα ειμαστε και θα βραζουμε παρεα!

madojohn καλως μας βρηκες!Για τις μετρησεις του μωρου-τραχηλου συμφωνω με τα κοριτσια!

Ζουζουνιτσα η μπεμπα μου την Παρασκευη ηταν 620γρ!

Νταλλια μου σ'ευχαριστω για τη συμπαρασταση!Και συμφωνω για το ονομα!Ο ανθρωπος το φτιαχνει!Για καλο και για κακο ομως θα την φωναζω Αννυ!Και ξερεις τι θα συμβει αν καποιος την πει Αννα!!!Κολαση!χαχαχαχχαχαχχαχα

Ασε που Αννα λενε την πεθερα,τη γιαγια και την αγαπημενη μου ξαδερφη!Πρεπει καπως εστω λιγο να ξεχωριζει η τσαχπινουλα μου!!!!Αρεσει και στον αντρα μου περισσοτερο το Αννυ!!!

Με το καλο και η εξεταση την Παρασκευη αν και θα τα ξαναπουμε μεχρι τοτε!!Να μας πεις κι εσυ το ποσο σιχαμερο ειναι!Στον 7ο τελικα την κανουμε?Εμενα δε μου ειπε κατι...

Εφακι μου αγαπημενο!!!Αποκλειεται να εκανες εσυ κατι κακο!Ασε που το Μαρακι μας ειναι τοοοοσο καλο παιδι!Σιγα μην κρατουσε μουτρα!Δουλιτσα θα ειχε!

Αρχισε το διαβασμα εεε?Καλο κουραγιο και καλη επιτυχια..Αληθεια δε θυμαμαι καλα...1η ή 2α ειναι το αγορι μας???

Εχω εσας εδω να ξεσπαω...Να βρισκω το δικιο μου :P !!!Να σας....Πρηζω τελοσπαντων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera madojohn!Kai kalws irthes.To onoma sou?Ksereis to fyllo tou mwrou sou?

Ax gia ton traxhlo de mporw na sou apandhsw,exei perasei enas mhnas apo tote pou to metrhsame kai de thimamai ti mou eipan

Oso gia th b epeipedou egw thn ekana stis 23 evdomades k 6 meres.To ena mwro htan 570 gr k to allo 520 (didymakia perimenw)

K mou eipan oti gia didymh kyhsh einai arketa megala.Nomizw oti einai mia xara ta gr tou bebe sou.

Egw fagoura den eixa sto stithos,isws to noiwtheis epeidh megalwnei.

Kserw oti an exeis fagoura sth koilitsa megalwnei.

2 fores pou me etrwge h koilia mou vgikan ragades.

Euxomai na exeis mia thaumasia egkymosynh.

Tyxerh pou de exeis parei kilakia...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera se oles.Elenaki xathika e?Asta to pc kanei thorivo poly kai ponaei to kefali mou,kathomai oso to dynaton poio ligo sto pc twra.

Pws pate vre koritsia?Ola kala?Ta mwrakia sas?

Happy mom mou de kserw mwre gia to onoma tha doume.Pandws nomizw tha valw to onoma ths mamas mou sto koritsaki.Den yparxei periptwsh na valw tou pappou(ton patera tou andra mou) oute k autos thelei.Megalh istoria exei perasei polla o dolios o androulhs mou :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου είναι ακόμα πιο ωραίο το Άννυ! Ξεχωρίζει κατά πολύ!! Με το καλό να γεννηθούν τα ζουζουνάκια μας και να φτάσουμε σε εκείνη την στιγμή!! Εγώ θα τον βγάλω Δημήτρη από τον μπαμπά του άντρα μου! Έχει πεθάνει πολλά χρόνια από καρκίνο! :( Θέλω πολύ να τον τιμήσω, χώρια που μου αρέσει πολύ τ'όνομα του τον είδα και στον ύπνο μου όταν έμαθα ότι είμαι έχω αγοράκι! Μακάρι να ζούσε! Από αυτά που λένε θα είχα κάνει κόμμα μαζί του! Μοιάζουμε σε όλα! Χαρακτήρα, συμπεριφορά τα πάντα.. Βέβαια η πεθερά μου τον φώναζε Μίμη! Εμένα δεν μου πολυαρέσει αυτό, οποτε έχω ξεκαθαρίσει και με τον άντρα μου να τον φωνάζουμε Δημήτρη! Ολόκληρο τ'όνομά! Αλλά κι η πεθερά μου ευτυχώς δεν είναι άνθρωπος που θα πάει κόντρα! Εύχομαι!! Γιατί αλοίμονο της!! :laugh: Τώρα αν με το καλό κάνω ένα κοριτσάκι μετα θα βγάλω την μαμά μου σίγουρα Μαρία και ίσως και Αγγελική από την πεθερά μου να το λέω: Μαριάνχελα! Μισώ το Μαριάντζελα! Ακούγεται λίγο ισπανικό αλλά είναι το μόνο που μου αρέσει σαν συνδιασμός! Αν κάνω και 2ο αγοράκι θα τον ονομάσω Μιχαήλ(από τον μπαμπά μου) και Άγγελο από την πεθερά μου!

Όσο για την αηδία θα σας πω... Δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο! Στην κουμπάρα μου δεν την έβαλε να το κάνει! Το ίδιο και την νύφη της νύφης μου! Εμάς γιατί μας βάζουν;;;; :(:dry::S

Ελενάκι μου να ξεκουράζεσαι πιο πολύ καρδιά μου!! Τώρα που μπορείς!! Εμένα με πιάνει το σώμα μου καθιστή μπροστά από το laptop, αλλά δεν το ακουμπάω πάνω μου στον καναπέ γιατί είναι βαρύ και μου έχουν πει ότι δεν κάνει! Και πολλές φορές έτσι καθιστή όλη την ώρα με μουδιάζει βρε κορίτσια από κάτω!! Χαχαχα...:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Έκανα κοριτσάκι Και Έκλεισε τα 2 τέλη Ιουνίου.  Είμαστε μια χαρά κ ετοιμαζόμαστε  με τον ερχομό της περιόδου Για ετ ενος κρυοσυντηρημένου που έχω. Χάρηκα πολύ για τα νέα σου! Να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου
    • Φυσικά και βοηθάει και στους κολικούς καθώς το ηρεμεί το μωράκι...     Ακριβώς κορίτσι μου...Από 4+1 θεωρείται 5 εβδομάδα καθώς έχεις κλείσει τις 4 και βαδίζεις προς την 5η....
    • Άντε μαζί στην αναμονή! Καλή επιτυχία!! Αυτό το πράγμα όταν αρρωσταίνουν, μπορεί να με τρελάνει 😂😂😂
    • Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου💕💕💕 ελπίζω σύντομα να βρεθεί το θεματάκι σας κ να διαβάσουμε τα ευχάριστα για εσένα!! Η μικρή μου να σου φέρει γούρι    Ελκ μου σε ευχαριστούμε πολύ 💕💕💕 ήρθε στην κλινικη κ μολις το είδε όλη την ώρα άρχισε τούτο τούτο τούτο κ παρολιγο να μπει μέσα στο κάλαθι π την έχουν 😂😂 εννοείται το πήρα κ το έβαλα μαζί με τα αλλά μωρά γιατί είναι επικίνδυνος! Πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 14 όταν πάμε σπίτι μας!!!    ευχομαι πάντα ολες οι κοπελες να έχουν τους τοκετούς που είχα!! Πραγματικά μαζί μου  είχε 5 γέννες ήμουν η μόνη π περπατουσα π έκανα αστεία με τον άντρα μου με τις μαίες! Επισκληρίδειο έβαλα στα 7 εκ κ μ λέει η μαία θα σε πάω μέσα γιατί γεννάμε κιολας!! Μετά το σπάσιμο των νερών προχώρησε πολύ γρήγορα η όλη κατάσταση!! Ούτε π κατάλαβα πως προχώρησε!    Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!! Σύντομα να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά 💕
    • Κορίτσια απο βδομάδα στο ΑΒ Βασιλόπουλος αν παρεις δυο συσκευασίες babylino σου δινουν 6€ ευρω δώρο επιταγή...ετσι μου ειπε μια υπάλληλος..(δεν ηταν σίγουρη αν ισχυει σε ολα μου ειπε να πάω Δευτέρα να ρωτήσω) απλά ενημερώνω οποία ψωνίζει απο εκεί να ξέρει να πατε να ρωτήσετε και εσείς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...