Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Εμένα κάθε φορά που θα με δουν κάποιοι συγκεκριμένοι αρχίζουν : " Πόσα κιλά πήρες?? Έβαλες κι άλλα?? " και τέτοια διάφορα!! Όσα γουστάρω έβαλα.. επάνω σου θ'ανέβω κι αγχώνεσαι;;;:laugh: :laugh: :laugh:

dalia μου φοβερό!Θα το υιοθετήσω!χαχαχαχα

happy mom ευτυχώς μου έφερε η big sister αρκετά ρούχα εκ Γερμανίας όταν ήρθε(είναι κι εκείνη έγκυος στον 8ο τώρα!) και βολεύτηκα μ'εκείνα και λίγα που αγόρασα.Αλλιώς τπτ δεν μου κάνει! Τώρα προσπαθώ να κάνω χώρο στη ντουλάπα για σεντονάκια, πανάκια, ζουζουνορουχαλάκια και τέτοια μέχρι να αγοράσουμε συρταριέρα. Ναι, έμείς πήραμε πρώτα το σαμάρι και μετά θα πάρουμε τον γάιδαρο!

Το απόγευμα πάω για β'επιπέδου. Ελπίζω να είναι όλα οκ. Είμαι πολύ περίεργη να δω πόσα γρ έβαλε η μικρή σε μια εβδ. Αν δεν μπορέσουν να μου δώσουν dvd λέτε να κάνει δουλειά η φωτογραφική μηχανή με ρύθμιση βίντεο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α! Παόκι ο σύζυγος (Σαλλλονικιός για:P ) ευτυχώς όχι από τους πολύ πορωμένους (γήπεδα, συνδέσμους κλπ), αλλιώς θα μου γκρέμιζαν το σπίτι χθες!:S :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι Unique μου..κανει..βαλε το γυφτακι-παοκτση αντρα σου να τραβαει!!απλα στο dvd φαινεται λιγο πιο ...ιατρικα να πω? οτι ναχεις καλο ειναι!!Ωραιο ενθυμιο!

βρε ολες οι σαλονικιες..εδω μαζευτηκαμε!!

ετοιμαζω τη λιστα..ψαχνοντας βρηκα μια τελεια........:)

αντε παω γαιτι σε λιγο θα φυγω!!! φιλακια προς το παρον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Unique με το καλο να δεις τη ζουζουνα και να εχεις τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ αποτελεσματα!Θα περιμενω νεα σου!!!

Για την καμερα-μηχανη δεν εχω ιδεα!

Εφουλα τα σαλια μου φτασαν μεχρι την Αθηνα ή οχι ακομα?????Τι τυχερη που εισαι ξερεις????? Αχ και να'μουν κοντα!Ουτε που θα ενιωθα ντροπη να ερθω να χλαπακιασω τα ωραια σας φαγακια!!!!!!

Κοριτσια τα νευρα μου χτυπησαν κοκκινο.Ηρθε η μανα μου να κανει καμια δουλιτσα και τσουπ σαν πορδη κ η πεθερα!Ρε γμτ 4 μερες βαφαμε και αυτη γυρνουσε στα καζινα κ στους καφεδες και τωρα ηρθε να καθαρισει μισο παραθυρο και να παρει και τη δοξα????Θελω να βρισω τοσο ασχημα...Νιωθω πως αν ανοιξω λιγο το στομα μου θα βγουν χημικα αποβλητα απο εκει μεσα!Τι να κανω????Πως να ησυχασωωωωωωωωω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι γινεται με τις πεθερες..Μολις παει η μανα να βοηθησει..τοτε θυμουνται να πανε κι αυτες...Ε να μην δειξουν την αγαπη τους κ την εννοια τους για την νυφουλα??

τα πα ολα στο μαρακι..για τις θεραπειες....δεν αντεξα!!!:laugh: :laugh:

παραθετω αντιγραμμενη λιστα απο ωραιο σαιτ..εχω σχολια κ αλλα πολλα αλλα προς το απρον για δειτε..μου φανηκε καλη!

Για τον ύπνο του

Πανωσέντονα - κατωσέντονα καλαθούνας (απλά ή με κέντημα)

3 κατωσέντονα κρεβατιού

3 πανωσέντονα κρεβατιού (απλά ή με κέντημα)

2 μεγάλα αδιάβροχα σελτεδάκια κρεβατιού

Κουβέρτα κρεβατιού

3 μαξιλαροθήκες

Μαξιλάρι αντιπνικτικό, μαξιλάρι ασφαλείας

Σφηνάκι μαξιλάρι

Για το παιχνίδι του

Μομπίλ

Κουδουνίστρες

Παιχνίδια κρεβατιού

Παιχνίδια καροτσιού

Παιχνίδια «εκπαιδευτικά»

CD με ειδική μουσική για νεογέννητα

Για το μπάνιο του

Μπάνιο (απλό ή με βάση ή μπάνιο - αλλαξιέρα)

Λεκανάκι μπάνιου

Σαμπουάν

Αφρόλουτρο

Σαπούνι

Ταλκ

Κρέμα για πρόληψη συγκάματος

Λάδι

Γαλάκτωμα

Κολόνια

Σετ βούρτσα

χτένα

Ψαλιδάκι

Κουτί ωτοκαθαριστήρες

Φυσικό σφουγγαράκι

Θερμόμετρο μπάνιου

Μπουρνούζι μπάνιου, πετσέτες

Βάση πετσετέ ξαπλώστρα ή αλλαξιέρα

Μωροπετσέτες

Για το δωματιάκι του

Καλαθούνα

Κρεβατάκι

Πάπλωμα κρεβατιού

Πάντα

Κουνουπιέρα

Καλαθάκι για τα καλλυντικά

Συρταριέρα

αλλαξιέρα

Φωτιστικό

Ντουλάπα

Ριλάξ

Πάρκο, παρκο-κρέβατο

Θερμόμετρο χώρου

Βρεφοζυγός

Υγραντήρας

Κορνίζες για φωτογραφίες

Διακοσμητικά τοίχου & δωματίου

Ενδοεπικοινωνία

Φωτάκι νυκτός

Για την βόλτα του

Πορτ - μπεμπέ

Καρότσι με αξεσουάρ

Κάθισμα αυτοκινήτου

Τσάντα

αλλαξιέρα

Μάρσιπος

Σάκος εξόδου

Σκουφάκι αυτιών

Τα ρουχαλάκια του

Φορμάκια εσώρουχα

Φορμάκια εξώρουχα

Εσωτερικά φανελάκια

Ζακετάκια

Υπνόσακος

Φορμάκια ύπνου

Σκουφάκια ύπνου

Γαντάκια ύπνου

Καλτσάκια

Παπουτσάκια ή μωρουδίστικα μποτάκια

Παραμάνες ασφαλείας

Πάνες βαμβακερές

Πάνες αγκαλιάς

Μικρά αδιάβροχα σελτεδάκια

Μεσαία αδιάβροχα σελτεδάκια

Κουβέρτα ύπνου

Κουβέρτα αγκαλιάς

Ρουχαλάκια εξόδου

Για το φαγάκι του

6 μπιμπερό μεγάλα, με όλα τα εξαρτήματα

2 μπιμπερό μικρά, με όλα τα εξαρτήματα

Βούρτσα μπιμπερό & βούρτσα θηλής

Κουτί αποθήκευσης μπιμπερό

Αποστειρωτήρας μπιμπερό

Λαβίδα μπιμπερό

Θερμός μπιμπερό, θήκη μπιμπερό

Θερμαντήρας

6 θηλές μπιμπερό

Τρυπητήρι θηλών

Δοσομετρητής γάλακτος

Σακουλάκια φύλαξης μητρικού γάλακτος

Θήλαστρο απλό ή ηλεκτρικό

Πιπίλες, αλυσίδα πιπίλας, θήκη πιπίλας

Σαλιάρες

Λαβέτες

και

Ομφαλεπίδεσμος

Θερμόμετρο σώματος

Αποφρακτήρας μύτης

Σαπούνι πλυντηρίου

Προστατευτικά επίπλων & διάφορα είδη ασφαλείας

Βιβλία φροντίδας μωρού

Ημερολόγιο μωρού

Κορνίζες και άλμπουμ για φωτογραφίες

και παμπερς ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχιζω ακαθεκτη...........

τι σημαινει λαβετα για τις αμυητες...:laugh:

Λαβέτες (άπειρες) είναι τα πετσετάκια που βάζεις στον ώμο για να σου ρεφτεί το μωρό και να βγάλει τις γουλίτσες του. Είναι χρήσιμες κι αργότερα για να τις απλώσεις και στο μπανάκι του, για να του σκουπίσεις τη μύτη μετά που θα μεγαλώσει και θα έχει κρύωμα, για να του σκουπίζεις το στόμα όταν ξεκινήσει τη στέρεα τροφή!

Πότε να τα προμηθευτούμε;

Η καλύτερη στιγμή είναι στη μέση του δεύτερου τριμήνου της εγκυμοσύνης, όταν έχουμε μεγάλη ενεργητικότητα χωρίς να έχουμε βαρύνει πολύ ακόμη. ασε που θαχει κ καυσωνες!!

Το κρεβάτι μπορούμε να το «κλείσουμε» και να ζητήσουμε να μας τα παραδώσουν αφού γεννηθεί το μωρό. Τα υπόλοιπα καλό είναι αγοράσουμε έγκαιρα ώστε να τα πλύνουμε και να τα τακτοποιήσουμε με ηρεμία. Καλύτερα να μην τα αφήσουμε για μετά…

Αν περιμένουμε το δεύτερο μωρό μας, συγκεντρώνουμε όσα ρουχαλάκια έχουμε σε καλή κατάσταση από το πρώτο μας παιδί, ώστε να ξέρουμε τι άλλο θα χρειαστούμε.

Μικρά και χρήσιμα!

• Καλό είναι να γνωρίζουμε ότι εάν γεννήσουμε σε ιδιωτικό μαιευτήριο δεν θα ασχοληθούμε με τα πρώτα ρούχα του μωρού, αφού θα μας τα προμηθεύσει το μαιευτήριο. Δικό μας φορμάκι θα χρειαστούμε μόνο την ημέρα που θα φύγουμε με το μωρό για το σπίτι μας. Στα δημόσια μαιευτήρια ίσως χρειαστούμε φορμάκια και σεντόνια για το βρεφικό κρεβατάκι και κατά τη διάρκεια της παραμονής σας. Καλύτερα να ρωτήσουμε το γιατρό μας.

• Όταν αγοράζουμε μωρουδιακά, προτιμούμε τις πολλαπλές συσκευασίες που είναι πάντα πιο συμφέρουσες από τα μεμονωμένα.

• Πριν φορέσουμε κάποιο καινούργιο ρούχο στο μωρό, θα πρέπει απαραίτητα να το έχουμε πλύνει και σιδερώσει.

Συμβουλή! Τα μωρουδιακά τα πλένουμε, τουλάχιστον για μερικούς μήνες, ξεχωριστά από τα δικά μας ρούχα με ειδικό απορρυπαντικό και χωρίς μαλακτικό ή λευκαντικό. Το δε σιδέρωμά τους επιβάλλεται για λόγους υγιεινής και αποστείρωσης.

Υ.Γ.

να παρετε και ενα betadine..κ ενα καλο αντισηπτικο σαπουνι για να πλενετε τα χερια σας εσεις κ οποιοι ..επισκεπτες!!

κοριτσακια μου να παρετε κ 0-3 και 3-6 νουμερα οκ?

ελπιζω να σας βοηθησα!! σας αγαπω πολυ!! Μακαρι να τα ψωνιζαμε ολες μαζι..με διαλλειματα για καφεδες και φαγητα!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση 1: Τί είναι το "σφηνάκι" μαξιλάρι?

Ερώτηση 2: Τί τη θέλει την κολώνια το μωρό?

Ερώτηση 3: ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?????:blink::blink::blink:

Το καλύτερό μου όμως happy ήταν οι "καφέδες και τα φαγητά"(πληθυντικός!)! Τί καλά που θα ήτααααν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση 1: Τί είναι το "σφηνάκι" μαξιλάρι?

ειναι ενα μαξιλαρι που το βαζουν στην πλατουλα του μωρου για να μενει στα πλαγια κ οχι ανασκελα...μηπως κ τυχει κ βγαλει γουλιτσες ..επειδη οι αποψεις ΔΙΙΣΤΑΝΤΑΙ ο παιδιατρος θα σου πει σε τι σταση θα το κοιμιζεις κ αν θα βαζεις κατι στην πλατουλα του!

Ερώτηση 2: Τί τη θέλει την κολώνια το μωρό?

δε τη θελει...ειδικα στην αρχη με τιποτε!! στο μελλον..ψεκαζεις το δωματιο να φυγει η μυρωδια του...σκατουλακιου:laugh:

Ερώτηση 3: ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?????

χαχαχαχχαχα ααααααα δεν ξερω!!! η πεθερα?:laugh: :laugh:

αντε φευγω τωρα!!! η θεια happy mom θα απανταει το απογευμα κ παλι !!

φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!! Δεν με αφήσαν να κοιμηθώ.. Λύσσαξε το τηλεφώνο από το πρωί... :angry:

Άστα Unique... Είναι μερικοί βρε αδερφάκι μου τι να λέμε!! Τις προάλλες μου λέει μια: " Αααα, δεν έχεις πάρει πολλά κιλά" Της απαντάω: " Βρίσκεις? Ευχαριστώ, έχω πάρει μόνο στην κοιλιά! Σύνολο 8 (τότε)" Και απαντάει αφού της είπα τα κιλά: " Έχεις πάρει πολλά! Πρόσεχε μην κάνεις λίπος στην μήτρα!!" :ohmy: Έγινε ξαφνικά φωστήρας!! :laugh: Μην δίνεις σημασία κοριτσάκι μου! Μια άλλη μ@λάκο που δουλεύει στο μαγαζί της νύφης μου, άκρως αντιπαθέστατη, μίλαγα και πετιέται σαν την πορδή από μέσα και λέει: "Άκουσα να μιλάει μια χοντρή??" και της απαντάω: "Βλέπεις καμιά χοντρή, γιατί αν ναι πρέπει να πας να κοιτάξεις τα ματάκια σου καλή μου! Έχεις πρόβλημα!" Και η κλασσική απάντηση: "Πλάκα σου κάνω!!" Ένας άλλος μ@κάκας... ο οποίος είναι σαν γοριλάκος, ψηλός, παχουλός, άχαρος με τρίχες... :blink: μου είπε να βγάλει την μπάλα του basket για να την συγκρίνει με την κοιλιά μου! Και του απαντάω ήρεμα ήρεμα: " Να σου πω, τουλάχιστον η δικιά μου έχει ενά μωρό μέσα! Η δικιά σου φαίνεται να έχε δίδυμα αλλά έχει το απόλυτο κενό!!" Ε.. να μάθουν!! Στην τελική μωράκια θα βγάλουμε, δεν θα βγάλουμε μύγες!!

Αναστασία μου... Τις 2 τελευταίες μέρες βλέπω τον γιατρό μου!! Ότι πάω για εξετάσεις και να δω το μωράκι! Περάσαμε σε άλλη φάση ονείρου! Ελπίζω να μην είναι κάνα υπονοούμενο για τον γιατρό!! :laugh: :laugh: Θα μου βγει στο τέλος τ'όνομα της λυσσάρας!! :laugh:

Όσο για την πεθερά.. κάνε λιγάκι υπομονή! Καταλαβαίνω... απόλυτα!!! Εμείς όταν κάναμε την μετακόμιση ( στην Εύβοια), είπαμε: ΚΑΝΕΝΑΣ και παρεξηγηθείτε! Σκασίλα μας! Κι όταν ήρθαν για επίσκεψη πετάγεται η ξύπνια η μάνα μου να πει ιδέες για τα έπιπλα! Αρχίζει κι η άλλη, να σας δώσω κάτι χαλιά που έχω, κάτι κουρτίνες.. Της λέω με ωραίο τρόπο: "Ευχαριστούμε, θα πάρουμε καινούριες αν είναι!" Και ξαναλέει: "ααα, είναι ακαταδέκτοι!!" Της λες να πάει να μ@μηθεί ή δεν της λες;;;

Άστα...

Happy mom για μια ακόμη φορά μας δίνεις χρησιμες πληροφορίες! Δώσε μας τα φώτα σου... θα τα χρειαστούμε! Η εμπειρία είναι η καλύτερη γνώση!!

Ξύπνησα με κέφια, βλέπεται! Μα δεν κοιμήθηκα που δεν κοιμήθηκα καλά το βράδυ, μέχρι τι 6 έφερνα σβούρες ( σαν τον μπέμπη ένα πράγμα ), με έπαιρναν κι από τις 9 τηλέφωνο! Έλεος!!! Νυστάζωωωωωωωω...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mom σε ευχαριστουμε για την λιστα!! :)

Αγχωθηκα τωρα :woohoo: αλλα και ταυτοχρονα χαρηκα διοτι θα εχω πολλα ψωνια να κανω :woohoo: :woohoo: !! Θα κλαψουνε οι καρτες!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες απ'τα νευρα μου θα πετουσα το λαπτοπ!Ηθελα να τα σπασω ολα!Με ρωτουσε η δολια η μανα μου "Που να βαλω τις ζακετουλες σου?" "ΝΑ ΤΙΣ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ" εγω, η σκυλα!Μετα της εβαλα τις φωνες...Ξερετε...Τα ειπα στη μανα να τ'ακουσει η πεθερα! "Τη βοηθεια την θελω ΟΠΟΤΕ θελω,με τον τροπο που την θελωωωωωω!Κουμαντο στο σπιτι μου κανω ΕΓΩ!!!" Και αλλα πολλα!

Περιττο να σας πω οτι σε λιγα λεπτα ειχε φυγει λεγοντας απλα "Ελενη(η μαμα μου) εγω φευγω..." Δε μου μιλησε καν!!!!! Και με το που κλεινει η πορτα πισω της ενιωσα...Αγαλιαση,γαληνη,ευτυχια!!!Δεν θελω ουτε να την βλεπω,ουτε τη φωνη της να ακουω.Ειναι η μονιμη πηγη νευρων για μενα... :angry: Ζητησα χιλια συγνωμη στη μανουλα μου...Τι φταει κι αυτη!!!!!!Τοση αρνητικη ενεργεια....Εγινα αγγελουδι μετα!! :P

Κατα τ'αλλα...!!!!

Η τελευταια λιστα ειναι κορυφαια!!!!Ηθελε η μανα μου να της την διαβασω αλλα....δεν ειχε τοοοοσο χρονο στη διαθεση της! :laugh:

Θα στεναξουν οι πιστωτικεεεεεεες!χαχαχαχαχαχχαχα Δεν γινεται...Θα παρω κ τον αντρουλη μαζι μου για να δει προς τα που θα πεταξουν τα λεφτουδακια!!!!

Η απορια νο2 κ 3 της unique apisteyth!!!χαχαχχαχαχαχαχαχα

Νταλλια μου ταιριαζουμε πολυ στις ατακες!!!Κι εγω κατι τετοια λεω στους βλαμμενους που το παιζουν εξυπνοι ή ξερολες!!!Μαζι σου κι εγω(μικρη τσοντο-ονειρου!!!!!)Παιδια θα κανουμε οχι παστιτσιο!Μμμμμ πεινασα τωρα!

Μαριμαρουλα που εισαι????Εχουμε μερες να ανταλλαξουμε φιλακια!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Καλημερα φιλεναδες! Ευχαριστουμε για τις ευχες σας!!!!

Υβοννακι (λες να ειναι Χιονατουλα???Εεεεε?Λεεεεες?!!!!) και Νταλλια εχετε δικιο!Ολα θα γινουν...Υπαρχει χρονος!Ελα ομως που ειμαι σπαστικια.Πχ ειχαν πεσει κατι βιδες στο πατωμα στο δωματιο με τις ντουλαπες.Ειπα στον αντρα μου να τις μαζεψει για να μη σκυψω....Δυο μερες πηγαινα ερχομουν για να ντυθω και οι βιδες εκει....Δλδ τις πατουσα και θα ετρωγα καμια τουμπα...ΠΟΣΟ να αντεχα να τις αφησω εκει???? Και τετοιες λεπτομερειες ουουουουου δεκαδες!ΕΕΕ!Μονο 20 φορες να σκυψω τη μερα...Ψοφησα στην κουραση!Που να κανω και τα υπολοιπα....Γι'αυτο εκνευριστηκα!Αλλα τωρα??? Θα μπουμε σε προγραμμα.Δε με νοιαζει..Θα τον πρηξω!!!!)

Αναστασακι μου καλημέρα, τώρα επιτελους καταφερα να μπω στο site. Σουπερ και Τέλεια με την εξετασή σου και τωρα οπως ειπανε και τα κοριτσια ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΓΕΣ. Βρε συ σκεψου.... ποτε αλλωτε θα μπορεις να διαταζεις τους παντες (με υφος αυστηρο κιολας γιατι αργουν να υπακουσουν) και εκεινοι θα σου απαντούν με ενα μεγαλο χαμογελο? ΠΟΤΕ !!!! ΟΠΟΤΕ???? Ακολουθησε το παραδειγμα μας και αααααραξε .... και απλα ζήτα πραγματα. Ακου εκει να σκύβεις.....τσ,τσ,τσ..... Θα λες του αντρα σου: Η κορουλα σου θελει να μαζεψεις τις βιδες... χιχιχι ε! τι θα σου απαντήσει??? οχι?????.

Φιλακια στην κοιλιτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου τι κανεις κοπελιτσα μου?Πως ειναι η ζουζουνα?Φανταζομαι τελεια!!!

Να'σου πω καλη μου πως απο εδω και μπρος ξεκουραζομαι και κανω ελαχιστα εως καθολου!Εχω ενα θεματακι με το συζυγουλη...Κουραστηκε φαινεται απ'την εγκυμοσυνη...Μη χε.... Τεσπα θα τον στρωσω για μερικα χμ οπως λενε για τα αυτοκινητα! Εμεις να ειμαστε καλα!!!!!

Μαρακι μου θα προσπαθησω να μη στενοχωριεμαι και να μην εκνευριζομαι....Παρε την πεθερα μου απο πανω μου και ολα τα αλλα τα ελεγχω!Αστα να πανε!!!

Μακια και ξαναμακια κι απο μενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΤΣΑ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!ΚΑΛΕ ΤΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ!!!ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ!!!ΛΕΣ ΝΑΒΓΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΤΣΑ:::ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΝΑ ΜΗ ΣΤΗ ΜΑΤΙΑΣΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως τη Ζουζουνιτσα!!!!Ξυπνηηηηηησαααααμεεεεε???χαχαχα

Καλα ειναι η τσαχπινουλα μου...Η μαμα της ειναι νευρικη απ'το πρωι...Τωρα ομως θα φαω το φαγακι μου και το παγωτακι μου και ολα θα ειναι τελεια! :P

Η δικια σου η μικρουλα?????

Η κοιλιτσα μου το τελευταιο 10ημερο ξεπεταχτηκε πολυ!!!Αφου νιωθω τον αφαλο ετοιμο για....εκτοξευση!!!!!!!Κανονισε να ερθεις στην επομενη συναντηση να τις...μετρησουμε!!!χιχιχιχι

Αληθεια ποσο ζυγιζει η μπεμπουλα σου?Ποτε πηγες τελευταια φορα στο γιατρο?Χθες σου εστειλα πμ με το ονομα της γιατρου μου που με ρωτησες...Το πηρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dallia μου, σοβαρα σου λενε για τα κιλα εσενα???????? Τρελος ειναι ο κοσμος..... μια κουκλα εισαι μια ΣΟΥΠΕΡ κοιλιτσα.

Ειδες παιδι μου τι μικρος που ειναι ο κοσμος? Ακου τωρα οι αντρες μας να ειναι μαζι φανταροι και να συναντηθουν μεσω MAMMYLAND χι χι χι χι...

Πεσε κοριτσακι μου να κοιμηθεις λιγο και κατεβαζε που και που και το τηλεφωνο... δεν ειναι κακο να σε ψαχνουν λιγο....

ΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧ Anastacia μου πεθεροπληκτη σε καταλαβαινω απολυτα.... εγω εχω και πεθερα και 2 κουνιαδες που ανακατευονται (και μενουμε και ολοι μαζι....) Προσπαθω να απαντήσω με χαμογελο.... αλλα για ποσο ακόμα?

Οταν φτιαχναμε το σπιτι για το γαμο ειχα ακουσει τα απιστευτα.... τωρα ομως που θα φτιαξω το δωματιο της ροζαλιας μου εχω εκπαιδευτει τελεια, εχω προβαρει τις ατακες μου .... και αλοιμονο σε οποιον με κοντραρει!!!!!! (Ειπαμε... τωρα δεν μπορουν να σου πουν και τιποτα)

Επανω τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα εννοεις πως μενετε μαζι-μαζι???Εννοεις πως καθε πρωι που ξυπνας ειναι εκει?????Αν εννοεις αυτο....Παω πασο!!!!!Εισαι σε χειροτερη κατασταση!!!

Κακα τα ψεματα κοριτσια...Η χειροτερη μανα ειναι προτιμοτερη απ'την καλυτερη πεθερα....Θα 'θελα να ειμασταν μακρια και αγαπημενοι...Μακαρι να συμβει συντομα αυτο...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Αννουλα εννοεις πως μενετε μαζι-μαζι???Εννοεις πως καθε πρωι που ξυπνας ειναι εκει?????Αν εννοεις αυτο....Παω πασο!!!!!!

Οοοοοοοοχιιιιι βεβαια. Αν ηταν ετσι θα ημουνα μαζι με την Εφη Θωδη στο Σισμανογλειο και θα καναμε τις κουκουβαγιες..... Ειναι οικογενειακη η πολυκατοικια και εχει ο καθενας το διαμερισμα του (σε ξεχωριστο οροφο... τουλαχιστον). Αλλα... οπως καταλαβαινεις.... και να βήξεις (για να μην πω τιποτα αλλο) πρεπει να εξηγησεις γιατι....

Αααααχ τιποτα σαν την μανουλα μας !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα παλι καλα κοπελα μου!Οποτε ειμαστε στην ιδια κατασταση... :(

Πονεμενη ιστορια!

Καλεεεεε που ειστε οοοοολες??????Πειτεεεεεε τιποταααααααααααα!!!

Κι αυτα τα κολοκυθακια με συνοδεια τζατζικιου εχουν καθισει στο μυαλο μου....Τα σκεφτομαι και γεμιζει το στομα μου....Και δεν τηγανιζω γμτ....Η μανα μου δουλευει...Ποιον να βαλω να μου κανει????Την....ταβερνα μαλλον!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΣΤΑΣΑΚΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΙΣ 15-4 ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΗΤΑΝ 350 ΓΡΜ!!!ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 13 ΜΑΙΟΥ ΔΗΛ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ!!!!ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΜΟΝΟ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ!!!ΕΣΥ;;;ΜΑΤΣΑ ΜΟΥΤΣ !!1ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΟΥΜΕ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ ΧΙΧΙ:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιστρέψαμε από τον γιατρό, αλλά ο μπέμπης πείναγε, γι'αυτό και γράφω τώρα!! Λοιπόν, όλα είναι τέλεια! Μεγαλώνει φυσιολογικότατα, όλες οι μετρήσεις βγήκαν πολύ καλές και τα κιλά αυτού: 1.100 παρακαλώ!! Αμέ.. είμαστε ολόκληροι άντρες πια!! :laugh: Στην κοιλιά είναι με το κεφάλι προς τα κάτω δεξιά εδώ κι ένα μήνα, και με τον πωπουδάκο πάνω αριστερά!! Λοξό θα βγει το παιδάκι σαν την μαμάκα του!! Ζωηρός.. όλο κουνιέται! Κι ο γιατρός μου είπε ότι αυτό είναι πολύ καλό να κουνιέται σαν την σβούρα μέσα!! Όποτε κοριτσάκια μου απολαύστε τα σβουράκια σας!! :laugh:

_Αννούλα_ άστα!! Αλλά δεν τους δίνω σημασία αγάπη μου!! Να'ταν η ζήλεια ψώρα.. θα κόλλαγε όλη χώρα! Δεν με νοιάζει που πήρα 12 ολόκληρα κιλά μέχρι στιγμής! Δεν ντρέπομαι να το αναφέρω, ούτε κρύβω κάτι! Δεν με πειράζει που τα μπούτια μου έχουν γίνει σαν φλοιοί πορτοκαλιού.. έκανα αρκετή κυτταρίτιδα .. αλλά θα φύγει πάλι με λίγη άσκηση!! Ο καμπούρης δεν κοιτάει την καμπούρα του, έτσι δε λένε??

Καλά όντως αυτό με τους άντρες μας κορυφαίο!! Γνωστοί κι από το στρατό!! Πολύ καλόοοοο :P !! Κι απ'ότι είδα έχετε και τα γερμανικά κοινά οπότε τα καμάρια μας θα είναι και γερμανόφωνα! Ο άντρας μου θα αρχίσει από κάποια ηλικία να του μιλάει μόνο γερμανικά για να την μάθει όπως τα ξέρει ο άντρας μου! Πρέπει να συννενοείτε καιμε το σόι του! Τα παιδιά των αδερφών του δεν μιλάνε τα βλαμμένα καθόλου ελληνικά! Δεν τα μάθανε! Μόνο γερμανικά μιλάνε!

Αναστασάκι μου, χαρά στο κουράγιο σου!! Υπομονή!! Εγώ δεν ξέρω αν θα άντεχα να την έχω έναν όροφο κάτω ή πάνω! Και τις καθημερινές που είμαι Εύβοια δεν το συζητώ... Μακριά κι αγαπημένοι .. δεν θα πει τίποτα!! Όσο για τις ατάκες... πολύ καλά τους κάνεις! Μα να σου πω.. μερικοί είναι αισχροί! Έλεος!! Έχω τις ορμόνες μου, έχω τις στερήσεις μου έχω και σένα ν'ακούω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!

Λοιπόν να σας πω και εγώ τα δικά μου!!

Καταρχήν περιμένω αγοράκι!!Εχω ΠΗΤ στις 13 Αυγούστου αλλά σίγουρα θα γεννήσω κατα τις αρχές Αυγούστου λόγω καισαρικής!!Την Πέμπτη πήγαμε στο γιατρό(07/05) και το μωρό ήταν 1002 γρ.και απ'ότι μου είπε και ο γιατρός μου μοιάζει... είναι κούκλος..χαχα..

Μου έχει γράψει και κάποιες εξετάσεις και θα τις κάνω την Παρασκευή...

Επίσης εχω πάρει 8 κιλά.. καλά πιστεύω οτι είναι..προς το παρόν τουλάχιστον!!

Αντε με το καλό όλες μας και σύντομα κ στις υπόλοιπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia!Na 'mai k gw...Xtes de mporousa na mpw kai vlepw exete grapsei thn istoria ths zwhs sas :P

Mexri na ta diavasw ta exw ksexasei hdh!Tsakwnontai kai oi diplanoi k ourliazoun kai mou apospoun thn prosoxh!G@mw thn hxomonosh mou!Eleos mou exou spasei ta neura.

Elenaki mpravo to nini egine mwraros!

Parepiptondws oi titloi poly kaloi kai andikeimenikoi:P H vradia htan teleia.Egw me to straples mini emoiaza me saki patates (kyprou omws) :P xaxxaxa.

Mexri stigmhs exw 11 kila panw!K mia epipleon ragada parakalw.

<Skaste gamwth mou eseis dipla!!!Tha paw na tous th pw mou fenetai>

Oso gia tous tritous pou mas petane tis spindes tous afhste tous koritsia mou.Mhn asxoliste!Mexri stigmhs exw akousei polla!Opws:Kale auth h koilia exei mesa dyo mwra?Xwrane? K.a tetoia...

Opws nomizw sas exw pei telh Iounioy perimenw th pethera mou gia voitheia.Tha katsei mallon 1-2 mhnes.(polloi den einai?)

Exw ksekatharisei ston andra mou oti thelw voitheia mono sto spiti kathariothta ktl. Thelw na asxoloume apokleistika me ta mwrakia mou,kai na prospathisw na ta thilasw kai ta dyo!Twra apo kei k pera an xreiastw kapoia voitheia ok.

E loipon xtes ti mou leei h kouniada mou?

<Na sou pw...mh pareksigitheis an otan kanete me th mana mou mpanio ta mwra ta shkwsei apto laimo!!!!!!!!>

Ti htan auto?Gt?Se ti ofelei? ktl oi erwthseis mou.

(E edaksei,oso na 'nai kserei kapoia pragmata parapanw.Exei megalwsei 4 paidia!)

Ekeinh th stigmh skeftomoun:A mou fenetai tha exoume provlimmata me th pethera.

En to metaksy h gynaika einai poly kalh,an to kanei auto tha ths parw to mwro apto xeri.

Ti einai auto re koritsia!?To exete akousei?

Twra to thema gia ta pswnia..:)))) to kalytero mou!!

H lista Happy mom souper.Thn exw kanei hdh kai mallon apo thn allh evdomada arxizoume ta pswnia!

An ksexasa kapoio thema pou thiksate sorry koritsakia an ksexasa kati!

A!Kai auto pou me vasanizei 2 meres twra.Nomizw pws mou vgikan aimorohdes!!!Ierotelestia to wc twra pia.Ti na kanw...de kserw.Drepomai na parw thl. to giatro k na tou to pw.

Lete na paw sto farmakeio na rwthsw gia kammia aloifh katallhlh gia egkymosynh? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Έκανα κοριτσάκι Και Έκλεισε τα 2 τέλη Ιουνίου.  Είμαστε μια χαρά κ ετοιμαζόμαστε  με τον ερχομό της περιόδου Για ετ ενος κρυοσυντηρημένου που έχω. Χάρηκα πολύ για τα νέα σου! Να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου
    • Φυσικά και βοηθάει και στους κολικούς καθώς το ηρεμεί το μωράκι...     Ακριβώς κορίτσι μου...Από 4+1 θεωρείται 5 εβδομάδα καθώς έχεις κλείσει τις 4 και βαδίζεις προς την 5η....
    • Άντε μαζί στην αναμονή! Καλή επιτυχία!! Αυτό το πράγμα όταν αρρωσταίνουν, μπορεί να με τρελάνει 😂😂😂
    • Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου💕💕💕 ελπίζω σύντομα να βρεθεί το θεματάκι σας κ να διαβάσουμε τα ευχάριστα για εσένα!! Η μικρή μου να σου φέρει γούρι    Ελκ μου σε ευχαριστούμε πολύ 💕💕💕 ήρθε στην κλινικη κ μολις το είδε όλη την ώρα άρχισε τούτο τούτο τούτο κ παρολιγο να μπει μέσα στο κάλαθι π την έχουν 😂😂 εννοείται το πήρα κ το έβαλα μαζί με τα αλλά μωρά γιατί είναι επικίνδυνος! Πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 14 όταν πάμε σπίτι μας!!!    ευχομαι πάντα ολες οι κοπελες να έχουν τους τοκετούς που είχα!! Πραγματικά μαζί μου  είχε 5 γέννες ήμουν η μόνη π περπατουσα π έκανα αστεία με τον άντρα μου με τις μαίες! Επισκληρίδειο έβαλα στα 7 εκ κ μ λέει η μαία θα σε πάω μέσα γιατί γεννάμε κιολας!! Μετά το σπάσιμο των νερών προχώρησε πολύ γρήγορα η όλη κατάσταση!! Ούτε π κατάλαβα πως προχώρησε!    Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!! Σύντομα να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά 💕
    • Κορίτσια απο βδομάδα στο ΑΒ Βασιλόπουλος αν παρεις δυο συσκευασίες babylino σου δινουν 6€ ευρω δώρο επιταγή...ετσι μου ειπε μια υπάλληλος..(δεν ηταν σίγουρη αν ισχυει σε ολα μου ειπε να πάω Δευτέρα να ρωτήσω) απλά ενημερώνω οποία ψωνίζει απο εκεί να ξέρει να πατε να ρωτήσετε και εσείς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...