Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

χαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχχαχχαχαχχααχαχαχαχααχαχαααααααααααααααααα αστερι ο αντρουλης σου!!!!!!!!χχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαα

Βρε ας σφουγγαριζε κ ο δικος μου κι ας το εκανε με....πατινια! :laugh: :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαχαχαχα μικρη μου αγελαδιτσα!!!!!

Λοιπον το ειχα ψαξει-λιγο- το θεμα.Ειναι φυσιολογικο σε καποιες γυναικες να συμβει αυτο.Καλυτερα ομως να μην το πατας... :unsure:

Βεβαια θα μας πει τη γνωμη της και η εμπειρη-μανουλα happy mom.... Καποια στιγμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi kapoia stigmi!τωρα!!! Καλημερα!!! ενα μεγαλοο συγνωμη που δεν ειπα καλη επιτυχια για την επισκεψη στο γιατρο σου αναστασουλι μου...

συγχαρητηρια για τη νυφουλα μου!!

δηλωνω τωρα την παρουσια μου..λιτα...και σας γραφω τωρα ενα μεγαλο γραμμα για ολαααααα!!

σας αγαπω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσιολογικο ειναι αυτο με το στηθος το εχω και εγω και τωρα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, ειναι το πρωτογαλα που αρχιζει και γινεται, τι κανετε κοριτσαρες μου; εγω εχω δουλειες σημερα θα ερθουν το απογευμα τα πεθερικα μου και εχω μια ορεξη να τους δω δεν λεγεται :( χαχα που θα παει θα περασει η σημερινη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαριαντακι!!!Καλο κουραγιο κουκλα μου!Να θυμασαι πως...υπαρχουν και χειροτερα:Να ζουνε τα πεθερικα σου απο πανω σου και να τους βλεπεις καθε μερα!!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες μου φιλες κ ομοιοπαθουσες!!

να αρχισω με τα απλα σα τη θεια απ το σικαγο...

αγαπητο μου παιδι...ελενα μου εντελως φυσιολογικο το στηθος σου!!Μερικες γυναικες μπορει νααρχισουν τις σταγονες ακομη κ απ τον 5ο μηνα!!!Οποτε εισαι μια χαρουλα κ πιστοποιημενα η πρωτη..αγελαδιτσα του θεματος μας!!Ευγε..Κλαρα!! οσο αφορα τα εξοδα...ειπαμε διπλα μωρα..διπλες ορεξεις..διπλα εξοδα..διπλη κουραση ΑΛΛΑ και διπλη χαρα γλυκια μου!!Αντε να πουληθει το σπιτι κ να μετραπουν τα λεφτα σε...ψωνια!!!:woohoo:

Αγαπημενη μου..συγνωμη που δεν μπηκα να σου ευχηθω χθες...θα εξηγησω παρακατω το λογο..Ολα ειναι υπεροχα στην εγκυμοσυνη σου..απλα να ξερεις οτι σε αυτο το τριμηνο ακομη κ στον αλλο μηνα..οι εγκυες νιωθουν δυνατες να καταφερουν τα παντα....αλλα ειναι ενα ψεμα..Ναι εχουμε ακομη δυναμη κ αντοχες αλλα θελει πολυ προσοχη!Μην κουραζεσαι γλυκια μου..Δυστυχως νιωθουμε καλα..κανουμε τη δουλεια...κ μετα πατατες απ το φοβο μας!!Σε αυτο το μηνα θελει λιγο περισσοτερο προσοχη γιατι τα μωρακια ειναι πολυ μικρα ακομη...

Οι συσπασουλες αυτες απλα λενε ξεκουρασου λιγο μανουλα..αλλα μερικες ειναι και φυσιολογικες!Παιρνω πρεπαρ προληπτικα απ το 4ο αλλα συνεχιζω κ τις εχω!!Ειδικα οταν ειμαι ανασκελα με τα ποδια κατω τεντωμενα...Ακομη κ το συνεχες χαιδεμα στην κοιλια μπορει να προκαλεσει συσπασουλες..το ηξερες αυτο?? Η μπεμπουλα ειναι μια χαρα!!Μην σε ανησυχει! Απλα λιγο ρηλαξ παραπανω! ολα θα πανε τελεια θα δεις!!Οσο για το φαγητο..την αποψη μου την ξερεις!!!Το μωρο παιρνει τα πραγματα που χρειαζεται απ τον ομφαλιο λωρο ..ανοιγοκλεινει το στοματακι του γιατι καταπινει γουλιτσες του αμνιακου υγρου...κ μενα το κανει στο dvd|..κ φαινεται τελειο!!!

Λοιπον ελλειψα γιατι απ το φοβο μου πηγα στην κλινικη να κανω ....καρδιοτοκογραφημα....Με εστειλε ο γιατρος!Επειδη 2 μερες τον ακουγα..πολυ λιγο ,σπανια,αδυναμα..φοβηθηκα:huh: Πηγα στο Λητω κατω στην αιθουσα που γεννανε κ με ειχαν για μιση ωρα περιπου στο μηχανημα...Ολα εδειξαν μια χαρα..οι παλμοι ηταν ενταξει κι ο μπομπιρας χτυπουσε που κ που γιατι ενιωθε κ την πιεση του μηχανηματος! Ο γιατρος αξιολογησε τις συσπασεις απ το μηχανημα, ως φυσιολογικες!! ΝΑΙ ειμαι μερικες φορες φοβητσιαρα..δυστυχως το ..οτι ξερω παρα πολλα δεν ωφελει παντα!!

αχχχ αντε μιληστε κ σεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wraia phra to prwto titlo epishmws! :D

Apto stoma sou k stou theou to auto Happy mom na poulithei na hsyxasoume.

Prepei na prosexoume koritsia,leme ande siga de tha pathw k tpt alla meta mas pethainei mesh k koilia.

Egw twra pia otan noiwthw ligo kourash paw gia nani mia-dyo writses.

Happy mom pws tis katalavaineis tis syspasoules?!Egw de noiwthw kati asynithisto.De mporw na katalavw...:(

Kala ekanes k phges na se doun afou den akouges to mwraki oso prin.

K gw to epatha auto xtes k proxtes.Tous evala mousikoula xtes vrady me ta akoustika sth koilitsa kai de stamathsan to xorophdhto mexri k to prwi :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητη μου Σταρ Ελλας Κλαρα-Ελενα..στις συσπασουλες νιωθεις οτι πετρωνει σε ενα σημειο η κοιλια(ΟΧΙ ολη..)κ ειναι σαν μικρο γρομπαλακι..πολυ σκληρο...Κραταει μερικα δις ή λιγα λεπτα..Μερικες φορες εκεινο το σημειο ποναει ελαχιστα..Δεν ειναι κατι που το καταλαβαινεις ορθια σε αυτους τους μηνες...Τωρα με τα διδυμα μπορει να μπερδευτεις..γιατι σου τεντωνουν κι αυτα την κοιλιτσα...

Πιστοποιημενα αυτο το τριμηνο της εγκυμοσυνης ειναι το καλυτερο!Γιαυτο υπερτιμουμε τις δυνατοτητες μας!!αλλα ...τη μαλ..κια μας την καταλαβαινουμε μετα.....:S

μαριαντα μου κουραγιο!!Εμενα μενουν...7 ωρες μακρια!! οποτε ,οταν μας βλεπουν τρελλανονται!! ειμαστε ο ασωτος υιος κ μας τρελλαινουν στις περιποιησεις!!!:laugh: μη ζηλευετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ελενακι-κλαρα!!!!!!!Τι ωραιες ιδεες ειναι αυτες???Πρεπει να αγορασω ακουστικα,παιδικα τραγουδακια και παραμυθακια!!!!Βεβαια την κοβω να με βριζει η μπεμπα!!!!

Αγαπημενη μου...Χαιρομαι που ειναι μια χαρα κι ο παιδαρακος μας!Σε δικαιολογω που ανησυχησες!Αυτο το αγχος της μανας αρχιζει με τη συλληψη και δεν τελειωνει ποτε!Να'ναι καλα τα παιδακια μας!Με πιανει τρεμουλο απ'την αγαπη μου για τη μικρη μου τσαχπινα...Φανταζομαι κι εσενα-εσας το ιδιο!! :kiss:

Αυτο που με προβληματισε ειναι πως...Δεν την καταλαβα την κουραση... Εχεις δικιο ομως.Αισθανομαι δυνατη,(φτου φτου) εχω τελεια εγκυμοσυνη οποτε πιθανον να παραφερθηκα!Ξερετε αυτο που λενε πως "Ειμαι εγκυος,οχι αρρωστη" Το σωμα ομως εσωτερικα υπερλειτουργει οποτε οι αντοχες δεν ειναι ιδιες!

Επισης ηξερα κ για τις συσπασεις απ'τα χαδακια.Γι'αυτο και προσπαθουσα απλως να ακουμπαω τα χερια στην κοιλια χωρις να χαιδευω!

Ακομα...Χθες τις συσπασεις-πετρωματα δεν τις ειχα μονο ανασκελα,τις ειχα σε....ολες τις στασεις!Ακομα ξερεις πως η σταση "ανασκελα με λυγισμενα ποδια" ειναι αυτη στην οποια σου λενε οι γιατροι να μετρησεις τον αριθμο των συσπασεων?Οποτε δεν ειναι και τοσο καθησυχαστικο να τις νιωθουμε εστω και μονο στο ανασκελο!

Εχεις δει το μπεμπακι τη στιγμη μιας συσπασης???? Καλυτερα να μην το δεις!Δε θα σ'αρεσει η εικονα... :(

Αντε να ανεβουμε τωρα!

Θα παω για φαγητο με φιλες το μεσημερι και θεατρο με την ξαδερφη μου το βραδυ.Ο αντρας μου εφυγε στο Βολο κ μετα Λαμια οποτε θα παμε στο "Δωρο"!Εχουμε ηδη εισητηρια αλλιως ισως να μην το εκανα σημερα...Αλλα ισως να ειναι καλυτερο να ξεχαστω...

Δε θα περπατησω,δε θα οδηγησω ουτε τη μυτη μου θα ξυσω για να μην κουραστω!Απλα θα απολαμβανω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia mou egw tous evala na akousoun xtes M.Jackson to Dirty Diana xaxaxaxxa ti paidika tragoudakia na pareis kale.Vale kati na porwsoun :D

Ondws ekeinh th stigmh de katalavainoume th kourash all argotera molis kathomaste asta na pane.

Oles sas katalavainete tis syspaseis kai gw touvlo...ma tpt?!

Den exw dei mwro pws kanei me tis syspaseis.Gia pes mas.De tou aresei?

Etsi na pas na diaskedaseis kai na xalarwseis :)

Na bretheis me filenades na peite ta dika sas kai na skasete sta gelia!

Ax ti wraia.Emena oi filenades mou einai sto Nauplio kai mou loipoun poly!!!Klapssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο γιατρος οταν τον ρωτησα..αν καταλαβαινει το μωρο τη συσπαση...γιατι εμενα κλωτσαει ακομη κ τοτε...μου ειπε πως οχι!!

Μπορει κατι να καταλαβαινουν αλλα με τιποτε δεν τους επηρεαζει η συσπαση αυτη!!

αλλο οι συσπασεις της γεννας ,οι οποιες δεν εχουν καμία σχεση με τις δικες μας!!!!

αυτο το τελευταιο με το κατω μερος δεν μου αρεσε..............τωρα το ειδα..Σε εμενα ειναι παντου...σε εσενα φωναζουν...Κατσε στα αυγα σου!!!βρε μου ηθελες κ σεξ!!!ευτυχως υπαχει κ ενας λογικος εκει μαζι σου!:P

τι ωραια θα περασεις!!!!αντε να ανεβεις λιγακι!

εμενα ο αντρουλης ειναι εδω το σαβ/κο οποτε θα γυρισω λιγουλακι:P

και για να ζηλευεις....μπορει να μην απλωνει ρουχα ή να σιδερωνει...αλλα κ σκουπιζει και σφουγγαριζει ο καλος μου!!!:laugh:

εμ τι γουρουνι στο σακι θα επαιρνα? τον παντρευτηκα στα 20 με ολα τα χαρτια του κ τις πιστοποιησεις οτι ειναι τελειος και.....θα ΜΕ αντεξει!!!:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπες μου δεν ειπα πως νιωθει κατι το μωρο...Αυτο οπως εγραψα κ χθες ειναι μια χαρα μεσα στο υγρο του...Αλλα φανταστειτε τη μητρα ή οτι ειναι τελοσπαντων να φουσκωνει και να το περιοριζει και να στενευεται η μουριτσα του και να φαινεται σαν να το ακουμπαει.....Και η μικρουλα μου ειχε το προσωπακι της κατα εκει οποτε με επιασε ενα ψυχολογικο...Και καλα πως ζοριζεται να αναπνευσει......ΟΧΙ ΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!!!! Αφου δεν αναπνεει,καταπινει!Αλλα...Σαν εικονα ετσι φαινεται....

Τελοσπαντων...Θα την βγαλω αυτη την εικονα απ΄το μυαλο μου!

Ελενακι θα τα τρελλανεις τα μωρα!!!!Εεεε πως να μη χορευουν μετα?!!!

Εφη μου....Εσυ εισαι πιο εξυπνη απο μενα!!!!!!!Εγω μαλλον...Γουρουνι στο σακι πηρα!Που να μην τον δοκιμαζα σχεδον 7 χρονια πριν τον παντρευτω!!!!Με τυφλωσε ο ερωτας!!!Ασε που νομιζω πως τον ερωτευτηκα Δυο φορες στη ζωη μου....Η μια δε μου'φτανε! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ελενακι..εσυ θα κοιμοσουν!!! και εχεις ξεσαλωσει!!!!

χαχαχχα ηξερα για τα εμβρυα παιδικα τραγουδακια κ κλασσικη μουσικη !!

:laugh: :laugh: το Dirty Diana φοβερο για τα διδυμακια!! σα τα τα βλεπω να χορευουν!!!!:laugh:

κοριτσια σας αφηνω...μαλλον θα μπω μετα τις τρεις...

καλη ξεκουραση...καλη ορεξη...καλα να περασετε ολες!!

:kiss::kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, δεν σας προλαβαίνω κάθε φορά! Στάνταρ διαβάζω 3 σελίδες πριν γράψω!!

Καλά Ελενάκι, είσαι φοβερή!! Τα μωρά πρέπει να το διασκέδασαν εκεί μέσα! Δεν ξέρω μήπως ήθελαν και κάνα ποτάκι!! :laugh: :laugh: :laugh:

Αναστασία μου γλυκειά κι αγαπημένη, να ξεκουραστείς όσο μπορείς! Να περάσεις τέλεια το Σάββατο σου!! Εμείς απ'ότι βλέπω...μάλλον τίποτα δεν θα κάνουμε πάλι! Αχ αυτό το παιχνίδι που έχει κολλήσει ο άντρας μου!!!

Ο αντρούλης μου κάνει πολλές δουλίτσες! Έμενε για πολλά χρόνια μόνος του κι ήταν πολύ τακτικός! Τώρα τελευταία έχει γίνει λίγο τεμπελάκος!! :( Παιδιά, όλο μου λέει να μην κάνω δουλειές αλλά κι αυτός έρχεται αφού έχω αρχίσει να σκουπίζω και να παλεύω σαν την τρελή!! Αλλά αν του ζητήσω κάτι το κάνει!! Το καλό είναι αυτό πάντως!

Happy mom γι'αλλή μια φορά σ'ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Πράγματι φάνηκε χρήσιμο γιατί απ'ότι φαίνεται το έχω περάσει κι εγώ αυτό και δεν το έχω πάρει χαμπάρι!!! Πρωτάρα.. τι να σου κάνει!!!

Επίσης χαίρομαι που είναι καλά το μωράκι σου! Και εγώ στην θέση σου το ίδιο θα έκανα! Εγώ κάνω κι άλλη βλακεία! Σκουντάω ελαφρά την κοιλιά μου να κουνηθεί! Παραπονιέμαι ότι είναι σβουράκι αλλά κι εγώ δεν τ'αφήνω στην ησυχία του το καημένο!

Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια δεν ξέρω για σας αλλά εμένα μ'εκνευρίζει όταν με πιάνουν στην κοιλιά! Με το που θα με δουν, τσουπ, απλώνουν χέρι κι αρχίζουν! :angry: Τώρα που είπε κι η happy mom ότι προκαλεί κι αυτό συσπάσεις.. θα τους κόβω τα χέρια!! :laugh: Απλά θα τους πω με ωραίο τρόπο ότι μ'ενοχλεί αυτό! Κι ενώ τους λέω, αν κουνηθεί θα στο πω να το ακουμπήσεις.. εκεί μερικοί.. ξεροκέφαλοι!!

Αυτά κοριτσάκια μου από μένα μέχρι στιγμής!! Τα λέμε ... συντομότατα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!

dalia όντως πολύ σπαστικό να σε ακουμπάει ο καθένας:angry: ! Όταν μου το έκαναν εμένα (ακόμα και στις αρχές που δε φαινόταν καν η κοιλιά!) έπιανα κι εγώ τη δική τους! Τραβιόταν κατευθείαν και με κοιτούσαν παράξενα,αλλά το πιάναν το υπονοούμενο.

Anastacia χαίρομαι για τη μικρούλα σου. Όπως λες νιώθουμε ότι μπορούμε να τα κάνουμε ΟΛΑ τώρα, αλλά μόλις νιώσουμε μια συσπασούλα,μια κλωτσίτσα που σημαίνει "Μαμά σταμάτα!", ... ΠΑΤΑΤΕΣ!!! Στις συσπάσεις που αναφέρεις,συμπεριλαμβάνονται μήπως και τραβήγματα στον αφαλό, σαν να σε τραβάει από μέσα?? Το παθαίνω από τον 3ο μήνα σχεδόν!Αλλά ο γιατρός είπε ότι δεν είναι τπτ ανησυχιτικό.

Elena χωρίς να θέλω να κλέψω τα πρωτεία (όχι,όχι) θα πω ότι αυτό με τις σταγόνες γάλα μου συνέβει πρώτη φορά στη 19η εβδ! Να φανταστείς νόμιζα ότι είχα ένα άσπρο σκουπιδάκι πάνω στη θηλή και πήγα να το πάρω.Μετά κατάλαβα τί είναι κι από περιέργεια πίεσα πολύ λίγο και εμφανίστηκε κι άλλο! Ευτυχώς ήταν μόνο τότε.Φαντάζεσαι να αρχίζαμε το άρμεγμα τόσο νωρίς?:woohoo: Εδώ το φρέσκο γάάάάάλαααα!

Α! Και μπράβο για την ωραία επιλογή σου στο τραγούδι! Κλασικά διαχρονικά πράγματα παιδί μου. Όχι σαν τη δικιά μου, που με το που ακούσει τσιφτετέλι μερακλώνει!

happy mom κι ο δικός μου είχε πιστοποιητικά, αλλά ρε γμτ δεν έλεγε πουθενά ότι όταν θα σκουπίζει και θα σφουγγαρίζει θα πρέπει μετά να τα περνάω κι εγώ ένα χεράκι για σιγουριά!:S:P

Σαλονικιές επιλογή για θέατρο "Σεσουάρ για δολοφόνους"! Κρατούσα την κοιλιά μου απ'τα γέλια!Κυριολεκτικά!:laugh: :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ouf ftiaksame to spiti shmera,genikh parakalw to xreiazotan toso kairo.Egw mono skoupisa kseskonisa kai sfouggarisa ligo :) Den andeksa sas to eipa.

To patwmataki twn mikrwn exei meinei miso,aurio teleiwnoume!!

Apo telos tou mhnos arxizw agores kai anypomonw na to gemisw :)

Elenaki epese poly xoros sou lew tous arese mallon to sygkekrimeno gt me allo den klotsagan :P

Tyxeroula pou kanei doulitses o androulhs sou!Emena mou spaei ta neura mexri na ta kanei alla an me vlepei etoimh na shkwsw kanena kouva tis kanei :P

Kai emena mou spaei ta neura na mou pianoun th koilia (eidika agnwstoi,xwris na exw oikiothta mazi tous)

A!Unique mou poly nwris to eides esy to galataki :P Pairneis ta prwteia ws Unique-Klara,afou to thes kai toso poly :D

Em oxi paizoume...proswpikos Dj gia ta mwra :D mas aresoun ta koultouriarika emas xaxaxaxxa :P

Twra sygouretika pws den einai mono o andras mou etsi..h mhpws emeis exoume ginei ysterikes me th kathariothta (koritsia psilotrelenomai otan vlepw kati na exei skonitsa ktl..Kaleeee egw den hmoun etsi.)

Etsi k gw oti k an kanei o andras mou de mou aresei kai prepei na to ksanakanw egw ksana :P

A re trelaaaa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To Κλάρα ελπίζω να πηγαίνει μόνο για το γάλα κι όχι ΚΑΙ για τα κιλά!:woohoo:

Όσο για την καθαριότητα,νομίζω ότι φταίνε οι πολλές ώρες που μένουμε σπίτι,τουλάχιστον εγώ. Όταν κάθεσαι στον καναπέ,δε γίνεται να μη δεις τη σκονίτσα στο ντουλάπι ή το χαλί που θέλει σκούπισμα!Υστερία?? Άρε μάνα τώρα σε καταλαβαίνω όταν φώναζες "Μα,καλά,δεν βλέπεις ότι πρέπει να καθαρίσεις το δωμάτιό σου???". Ε, τότε δεν το έβλεπα...:blush: χιχιχι:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...