Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

πωωω πωωω αυτο με το ΙΚΕΑ δεν το ηξερα!!:blink:

διακοπες ειναι αναστασια μου...μετα αρχιζει το παρτυ!!Εκει φροντισε να ξεκουραστεις ,να κοιμηθεις!!μετα θα χει λιγο ευχαρισστο τρεξιματακι!!:)

οσο αφορα τα φορμακια,τις περισσοτερες φορες δεν χρειαζονται μιας κ φορανε του μαιευτηριου!!!

λοιπον αργοτερα θα βαλω τη ΛΙΣΤΑ για το σπιτι!!

τωρα ομως παω να κανω μερικες δουλιτσες κ μετα να βγω εξω!!

εχω να απλωσω κ κατι ρουχα απο ..χθες!:laugh:

σας ευχαριστω που μου κανατε παρεα μαρακι κ αναστασακι!Σας αγαπω πολυ!ηπια το καφεδακι μου σα να μασταν μαζι!:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Sympetheres

eisaste ENTELWS TRELES eeeeeee???

Naiaiaiaiaiai!!!

"Katw ta eksoda" i mia

"sagionares, antiiliako" i alli. . . . . !!!!!!!!

BRAVO SAS KORITSIA MOU!!!

Ps:HAPPY MOM

oso grafeis , toso anakalyptw pws enas kafes mazi sou

-telika- tha mou lysei pooolles apories. . .

Paradeigma: Otan leme "valitsa"

ennooume "valitsa" (gia kapoion logo?)

I' mporei na einai k ...sak vouagiaz?!?!?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαστε φαινομαστε και κοκορευομαστε!!οπως λεγαμε μικρες!!!:laugh:

οχι μαρακι δεν ειναι απαραιτητο ναναι βαλιτσακι...κ λογω δουλειας εχουμε πολλα σακ βουαγιαζ............απλα στην βαλιτσουλα δεν ψαχνεσαι κ δεν βγαζεις,βαζεις..ειναι λιγο πιο τακτοποιημενα ..ας πω! αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο...ο καθενας κανει οτι του αρεσει κι οπως βολευεται!!

εγω εχω μια ..τελεια μικρη κ ομορφη...εσας περσυ..δεν σας δωσανε???:) Νομιζω οτι ειναι οτι πρεπει..συν το νεσεσερ μου!!!

φευγωωωω παλιοκοριτσα..με παρασυρετε:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai Happy mou,

tin exw... Tin mauri les(!)

alla eixa sto myalo mou kati pio ...pink

kati pio SUMMER.........!!!

Pantws i alitheia einai oti exoume pooollous

sakous k valitsakia k neseser kai skatoulakia (sygnwmi!)

pou exoun kataklisei to spiti tooosa xronia...

.....kai ola total black

me contrast to .....sima!!!

Eeeeeee, re gelia prwiniatika!

-- kales douleitses glykoula mou--

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Ps:HAPPY MOM

oso grafeis , toso anakalyptw pws enas kafes mazi sou

-telika- tha mou lysei pooolles apories. . .

Paradeigma: Otan leme "valitsa"

ennooume "valitsa" (gia kapoion logo?)

I' mporei na einai k ...sak vouagiaz?!?!?!

χαχαχαχαχαχχαχαχχαχαχχαχαχχα Το χιουμορ σας με τρελαινει!!!!!!Τελειαααα!!! Μ'αρεσει που σου απανταει σοβαρα η συμπεθερα μου για την απορια βαλιτσα Vs σακ-βουαγιαζ!χαχαχαχαχαχχαχχχα

Εγω θα σου απαντουσα: Παρε τα πραγματακια και σε σακουλα αν θελεις!Αρκει να τα εχεις μαζι σου!!!!!χιχιχιχιχιχιχι

Θα διαμορφωσω λιγο τη λιστα ωστε να μπορουμε να συμπληρωνουμε κατι πιο ευκολα αν χρειαστει.Οποτε απο εδω κ μπρος θα κανουμε μια αντιγραφη κ επεξεργασια!Οκ? οκ!

Αντε φυγε ντεεεεεεε!Κι εγω κατα τη 1 θα εχω φυγει απ'το σπιτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΡΤΟΜΑΝΙ

-Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

-Ληξιαρχική πράξη γάμου πραξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνων

-Α.Τ του πατερα(επειδη αυτος θα δηλωσει) ..παρτε κ τη δικη σας..αχρειαστη ναναι!

Σημειωση:Τα χαρτια δεν ληγουν...οποτε καντε τα απο τωρα στα ΚΕΠ...ληγουν μετα απο 6 μηνες!

Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ

Για εσας:

- 2-3 Νυχτικά,πιτζαμες Πάρετε νυχτικά με άνοιγμα μπροστά, αν σκοπεύετε να θηλάσετε. Νυχτικια για τις πρωτες 2 μερες ειναι καλυτερα..κ για ΦΤ και για καισαρικη ,λογω ευκολιας ανεβοκατεβασματος!!

- 2-3 Σουτιέν θηλασμού και επιθέματα στήθους

- Εσώρουχα κανονικα ή/και μιας χρησης που δεν θα σας πειράξει να τα πετάξετε, αν λερωθούν!!

- 1 Ρόμπα ...πως θα βολταρουμε ? θα φαινεται...η σερβιεταρα!!

- Παντόφλες κανονικες και πλαστικες για το μπανιο!

- Νεσεσέρ, στο οποίο θα έχετε οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα, αποσμητικό(με προσοχη..μη χαθει η μωρουδιλα ή πειραξει το μωρουλακι, σαπούνι, βούρτσα μαλλιών, σαμπουάν, τα είδη για το μακιγιάζ σας. (εε λιγο λιπ γκλος θελω..κ μασκαρα!!)

- Σερβιέτες (δινουν κ εκει)

- Ρούχα για την επιστροφή σας στο σπίτι...ανετα κ ευκολοφορετα..

- Λίγα μετρητά...αν δεν θελετε παιρνουμε απ τους..συγγενεις!!

- 1 παλιό νυχτικό ή ένα φανελάκι για να το φορέσετε κατά τον τοκετό.(εγω ειχα.αν κ μου εδωσαν κ μια ανοιχτη βλακεια..)

- Το ρολόι σας

- Κάμερα ή/και φωτογραφικη μηχανη...

- Την ατζέντα σας ή μια λίστα με τα τηλέφωνα

Για το μωρο

- 2 φορμάκια

- 2 εσωτερικά φανελάκια

- 3 πάνες

- καπέλο , κάλτσες ,γαντακια

- Το πιο ωραιο ρουχο για να το παμε σπιτι..

- καλαθι ή πορτ μπε μπε ή μαρσιπο σα του σακη ή ριλαξ-καθισματακι αυτοκινητου (ενα απ ολα εκτος αν το παρετε αγκαλιτσα..αλλα μεσα στο αυτοκινητο κ μες τη ζεστη....)

- 1 Καλοκαιρινη κουβερτουλα προτιμηστε μια ελαφρια πλεκτη ή βαμβακερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε ομορφουλες μου ειστε τοσο καλα οργανωμένες και μετην σκέψη σας ακόμη..μπράβοοοοοοοοοοοοοο!!Αν δεν ειχα και σας τι θα κανα!!Καλα η happy mom εχει και τρελλή εμπειρία..μη σας πω οτι θα εκτυπώσω και τη σελίδα να την εχω!!Καλά πως αναμένω την περιοδο που θα καθήσω δεν μπορείτε να φανταστειτε..δεν εχω μυαλο για δουλεια καθόλου και η μετακινηση μου ειναι ενα μαρτυριο!!θελω να καθησω να ευχαριστηθω και γω τη πιο όμορφη περίοδο της ζωής μου!Οχι οτι σκάβω αλλα να παω πολυ αργά σπιτι και φευγω πολύς νωρις το πρωί.τι να κανουμε όμως..

Κοριτσια τι πεινα εινα ιαυτη που εχω αυτό το μηνα!!ανα 1 ώρα θελω να τρώω..

ΚΟιτα τωρα που ειμαι γω δτο φορουμ..λειπετε όλες..Νταλια...Μαρι μαρι ελενα Αναστασια καλε καμία!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foulinaki mououou

egw eimai edw..... gia sena!!!!!!!!

Grafeio k egw

k mono gia douleia den mporw na skeftomai.....

Anypomonw na paw spiti na faw,

na paw peripato, na gymnastw,

na paw gia kafe, na vgw, na gyrnaw,

na kanw ooooti thelw telos pantws!!!

Egw giati twra teleutaia nomizw

pws DEN peinaw!?! Pws den poly-peinaw ennow

se sxesi me prin...! Anapodes eimaste Foulinaki mou???

Na rwtisw k kati? Ta karpouzia pote vgainoun???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρα μου καρπουζια ε?Νομιζω τα ατιμα οτι θελουν κανα μηνα ακόμη..τα κερασια λίγο λιγοτερο και τα ροδακινα τα οποια τρελλαινομαι εκει λιγοτερο από μηνα..αν τα θυμαμαι καλα.

ωστε και συ γραφειο ..αχ!!!τι να γινει..ποτε βγαινεις εσυ σε άδεια?Θα παρεις και εξάμηνο ΟΑΕΔ?Εγω θέλω τρελλα...αλλα ακόμη δεν ξερω τι θα κανω.

Α και δεν ειμαστε αναποδες από την αρχη πεινουσα πολύ αλλα τωρα δεν μπορω να χορτάσω..δηλαδη σταματαω επειδη τελειωνει αυτο που εχω εκεινη την ώρα μπρος μου..:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena mou thelw kai egw diaitologio metaaaaaaa!Egw katourhsa sto phgadi?:P xaxaxa Anastasia kai gw ta idia me sena skeftomai,de thelw na sterithw alla eidika egw prepei na to rapsw.Eutyxws koritsia teleutaia den exw kai poly oreksh gia faghto.To pagwto mou omws to skeftomai(de to trww) :D

Kale marimari ondws mh to les sporaki,exei ginei oloklhro mwraki to mikrooulaki sou.

Anastasia ande na deis to mwraki k theloume nea.

<Pali de sas prolavainw....>

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xixixiixi happy mom wraia eikona...ti ginete re paidia k emena yshxa htan xtes k mexri shmera to prwi!!!ti sto kalo ginete?

eixa synithisei na me ksypnane me klotsitses to prwi alla tzifos.

Poly liga pragmata!Einai k dyo!

Mhpws na faw ena pagwto na synelthoun?:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και αναστασούλα περιμένω κια γω νέα από τη γιατρό και για τα κιλα ειανι το μονιμο λογικό αγχος ολων αλλα τι ν κανουμε πειναμε λειγουρευομαστε τρωμε και το φχαριστιομαστε ειμαστε υγιεις και το χαιρομαστε!!λΙγο προσοχη και οχι υπερβολες σε εοτιματζιδικα οχι τιποτα αλλο για την υγεια των μπεμπών μας!!

Παντως Σιγα μη κατω να σκασω!και γω ως τωρα 7,5 ημουν 55 και ειμαι 62,5 και αντε!!αμαν!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax καλη μου διπλομανα εσυ γλυκούλα μου...σου στελνω τα φιλακια μου και όλη μου την αγάπη..σχολαω όμως τώρα και σας χαιρετω όλες τις γλυκες μου!!Καλο Σ/Κ μην ξεχασετε!!κυριακη γιορταζουν οι μαμαδες!!του χρονου με το καλό και οσες δεν ειμαστε ηδη!!

ΦΙΛΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενάκι μου και βέβαια θα σου γράψω διαιτολόγιο! Εννοείτε!!

Αναστασία μου καλή εξέταση να έχεις και να απολαύσεις το διαμαντάκι σου!! Όσο για το καρότσι, μην το σκέφτεσαι! Καθόλου νωρίς δεν είναι! Και είναι και καλά καρότσια αυτά!Μην περιμένεις να τα κάνεις τελευταία στιγμή γιατί θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις μετά!Άστα... Και εγώ δεν έχω ξεν=κινήσεις ακόμα να παίρνω τίποτα!! Θα ξεκινήσω από αυτή την βδομάδα που θα κάτσω Αθήνα!!

marimari, όσο πιο πολύ χαλαρά... Μην κουράζεσαι! Και καλό είναι λίγο πριν μπεις στο μήνα σου να κάτσεις για ξεκούραση!

1ον, για να μην γεννήσεις γρήγορα, το έπαθε μια φίλη μου! Τετάρτη ήταν στο μαγαζί της, κι ενώ είχε τουλάχιστον 15 μέρες ακόμα για να γεννήσει, έσπασαν τα νερά της Παρασκευή και γέννησε σε 13 μέρες από τον μήνα της! 2ον Θα χρειαστείς πολλές αντοχές με το μωρό στο σπίτι! Ξέρεις, ο θηλασμός μπορεί να γίνεται και 24 ώρες το 24ωρο!! Θέλει υπομονή! Κλάμματα τα βράδια, νεύρα στρες... κ.ο.κ.!! Τουλάχιστον ξεκουράσου λίγο καιρό πριν.. Ούτως η αλλιώς δικαιούσαι τις άδειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εξετασεις να έδινα! 10 σελίδες διάβασμα στο φορουμ? Δε σας προλαβαίνω καλέ!:P :woohoo:

Τί κάνετε κοριτσάρες? Να ευχαριστήσω την happy mom και την Elena για τις πληροφορίες για το Doppler και την ενθάρρυνση για την στρουμπουλούλα μου!

marimari όπως σου λένε τα κορίτσια, κανε ένα καλό διάλλειμα από τη δουλειά πριν γεννήσεις, για να μαζέψεις δυνάμεις. Και ύπνο. Θα σου χρειαστούν!

Αχ βρε κορίτσια πότε 8α βγουν τα καλοκαιρινά φρουτάκια? Μου ανοίξατε την όρεξη! Βαρέθηκα μήλο, ακτινίδιο, μπανάνα! Καρπουζάκι μιαμ μιαμ και δροσερό βερυκοκάκι...σλουρπ!

Anastacia μου καλά αποτελέσματα κι όσο για το καρότσι,μια γνωστή μου το παρήγγειλε όπως το ήθελε και το παρέλαβε μετά από 6 εβδομάδες. Όσο χρονο έχεις μπροστά σου,τόσο το καλύτερο.

Φιλάκια σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελαρες καλησπερα!!!!!!

Γυρισα κουρασμενη και πεινασμενη!Δε βλεπω μπροστα μου!!!

Λοιπον! Η κοριτσαρα μου η αγαπημενη μου(ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΩΩΩΩΩΩ) ειναι μια χαρα!Καθε φορα δεν την αναγνωριζω!Μεγαλωνουν γρηγορα τα θαυματακια μας!

Ηταν τσαχπινουλα αλλα εκανε τη μαμα της ρομπα! Δεν ειχα φαει γιατι εφυγα νωρις απο το σπιτι.Αυτη η πειναλα λοιπον ανοιγοκλεινε συνεχως το στοματακι της!!!!!!Μου λεει η γιατρος "Καλα,δεν εφαγες για να ζυγιστεις????Πεινασμενο το εχεις το μωρο!" Γελουσε μαζι μου!! :blush: Φτασαμε αισιως τα 620 γρ (23+3 με βαση την περιοδο)

Επισης μου ειπε πως η μπεμπα μοιαζει του μπαμπα της....Δεν την πιστευω!Εκεινος βεβαια καμαρωνε σαν παγονι! :woohoo:

Τα κιλα μου... 9 πανω!Δε με μαλωσε γιατι στην ουσια σε ενα μηνα εβαλα 2 κιλα...Παλι καλα!

Το αρνητικο της ημερας? Η μητρα μου ηταν σε συσπαση και μου ειπε να ξεκουραστω...Φαινοταν η κουραση μου... Επισης οσο σφιγγοταν η μητρα αυτη η καημενουλα ηταν καπως σφινωμενη...Ηταν βεβαια μια χαρα στο χωρο της κ το αμνιακο οκ αλλα....Εκνευριστηκα με τον εαυτο μου,τον αντρα μου,τους γυρω μου....Μου ειπε πως εφταιγε και το οτι δεν ειχα φαει... Να κοψω για 2-3 μερες το ασβεστιο και να ξαναρχισω το βραδυνο μαγνησιο.....Μου εγραψε πρεπαρ(αχρειαστα να'ναι).Θα το παρακολουθησω και βλεπουμε...

Μη με μαλωσετε....Ξερω-ξερω.... Να αφησω της βλακειες,να ξεκουραζομαι,να τρωω!Ξερω! Αυτα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασουλι μου....τσα!!!πεταχτηκα να σε συγχαρω για την προοδο της μπεμπας σου!:woohoo: Ολα μια χαρα!Μπραβο αγαπη μου!!!!!

Ομως να ξεκουραζεσαι περισσοτερο απο δω και μπρος,ετσι Μονικα μου??????Να προσεχεις και να τρως υγειινα κοριτσακι μου!Ειδες πεινουσε και η μπεμπα...:P :laugh:

Μη βιαζεσαι να τα κανεις ολα μαζι,εχεις χρονο!Ολα θα τα προλαβεις!Και τα ψωνια σου και τις βολτιτσες σου και τις διακοπες σου το καλοκαιρακι;)

ΑΑΑΑΑ....η γιατρος σου δεν ειδε καλα,το μωρο εσενα μοιαζει,ειναι μια μικρη Χιονατη αυτη!;) Σε φιλω:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου πολλά συγχαρητήρια για την κουκλίτσα σου!! Μπράβο!! Και καλά σου τα είπε κι η γιατρός κι η Υβόννη μας!! Να ξεκουράζεσαι κι όλα θα γίνουν!! Εγώ να σου πω.. έχω γίνει μια τεμπελίτσα τώρα... Άστα να πάνε!! Άσε τώρα που μπορώ!! Γιατί μετά κοριτσάκι μου... τρεχάτε ποδαράκια μας!! Θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε με τα ζουζουνίδια!! Θηλασμός, άλλαγμα, ντάντεμα... κι όχι τίποτα άλλο.. Θα πρέπει να προσέχουμε και τα μεγάλα μας παιδάκια ( τους άντρες μας ) που θα ψιλοζηλεύουν... και θα θέλουν φροντίδα.. :laugh:

Καλή συνέχεια και με το καλό και στην επόμενη επίσκεψη! Πάντα καλά νέα!! Πολλά φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Megalwnei grhgora h mpoumpou sou Anastasia mou :D Kale ela pou moiazei tou mpampa...K mena kati tetoia koula mou eipe h mana mou (a! mou to eipes k sy xaxaxxaxa) kale ta mwrakia allazoun poly tous prwtous mhnes.

Na prosexeis alla se fysiologika plaisia.

Emeis aurio ftiaxnoume to patwma sto dwmatiaki twn mwrwn,thn apothikh gia na valoume kati pragmata pou twra pia de tha xwrane sto spiti ktl.

K skeftomai tha andeksw na mh piasw mia skoupa sta xeria mou?mia sfouggaristra vre aderfe...e koritsia apisteuto alla de mporw!Me trwei to xeri mou.:D

Shmera ekana epishma th lista mw ta pragmata pou prepei na parw gia ta mwra!Re seis mhpws na organwsoume kanenan erano?xaxxaxaxa

Polla ta leftaaaaaaaa!! Pote lete einai h kalyterh periodos na arxizoume na ta pairnoume?Egw lew arxes Iouniou alla tha exw kouragio mexri tote?

Re koritsia perimenoume na poulithei kai ena spiti na yshxasoume apta eksoda.Na kalypsoume ta daneia,na ta kleisoume gt argotera me ta mwra de tha periseuoun gia ekei!Afhste...Ouf agxwthika pali

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες! Ευχαριστουμε για τις ευχες σας!!!!

Υβοννακι (λες να ειναι Χιονατουλα???Εεεεε?Λεεεεες?!!!!) και Νταλλια εχετε δικιο!Ολα θα γινουν...Υπαρχει χρονος!Ελα ομως που ειμαι σπαστικια.Πχ ειχαν πεσει κατι βιδες στο πατωμα στο δωματιο με τις ντουλαπες.Ειπα στον αντρα μου να τις μαζεψει για να μη σκυψω....Δυο μερες πηγαινα ερχομουν για να ντυθω και οι βιδες εκει....Δλδ τις πατουσα και θα ετρωγα καμια τουμπα...ΠΟΣΟ να αντεχα να τις αφησω εκει???? Και τετοιες λεπτομερειες ουουουουου δεκαδες!ΕΕΕ!Μονο 20 φορες να σκυψω τη μερα...Ψοφησα στην κουραση!Που να κανω και τα υπολοιπα....Γι'αυτο εκνευριστηκα!Αλλα τωρα??? Θα μπουμε σε προγραμμα.Δε με νοιαζει..Θα τον πρηξω!!!!

Ελενακι παρε υφος και διαταζε μονο.Κι εγω τα ιδια εκανα και να τα αποτελεσματα!Το ζορισα το παιδακι μου χωρις λογο!Και δεν επιασα μονο σφουγγαριστρα η χαζη....Ολα τα εκανα εκτος απ'τα ψηλα και το κουβαλημα.Ξεχνα το αγαπη μου.Αστο να "κουρευεται" το πατωμα!!!

Βρε συ!Ασε το γιο να μοιαζει τον μπαμπα και η ζουζουνα εσενα!Ετσι κι εγω θα συμφωνουσα!!!!

Και εγω θα προτεινα να αρχισεις απο τωρα τα ψωνια!Καλυτερα τωρα που μπορεις ακομα!Μην το αφησεις για τον τελευταιο καιρο.Ειναι και διδυμοκοιλιτσα...Δεν ξερεις ποσο θα πρηστεις ακομα σε ενα μηνα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera!!!!Ti egine mono h Anastasia k egw shmera eimaste prwines?:)

Ase vre Anastasoula k gw ta idia travaw me ton diko mou!Prepei na tou thymizw kati synexeia kai sto telos pali ksexnaei na ta kanei.Mesa se 2 mhnes exeis riksei 2 skoupismata k 2 sfouggarismata :P K merikes fores sfouggarize me th karekla pou exei rodakia.KATHISTOS!eleos...

K th skonh egw.Aman autoi oi andres,ti travame gia na kanoun mia doulitsa.Axrhstoi paidi mou :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέραααααα με άλλη ίωση στο καπάκι μετά την αμυγδαλίτιδα....τέλεια μπήκε η σχολική χρονιά και για μένα 🤧🤧🤧🤧🤧 κολλάω τα πάντα από τα παιδιά...δεν ξέρω αν συμπάσχει καμία μανούλα;;;😛 Επίσης κλείνω μια εβδομάδα από την ωορρηξία και προσπαθώ να κρατηθώ να μην κάνω τεστ,😛😛😛
    • Να το χαίρεστε το λουλουδάκι σας❤️ καλή επιτυχία και στη μεταφορά🙏🏻 εγώ έχω τρία έμβρυα αλλά δεν ψήνομαι για αδερφάκι. . θα φανεί😁
    • Καλημέρα!!  Μια χαρά η μπεμπουλα σου κοριτσάκι μου!!!😍😍😍😍 Είναι σούπερ στα 500γρ. +κατι!! Τόσο ήταν και η δική μου και των υπολοίπων κοριτσιών από ότι κατάλαβα είναι πολύ καλά!! Με το καλό!!❤️❤️❤️❤️ Εμένα με έχει από την αυχενική να μετράω πίεση γιατί είχα υψηλές πιθανότητες προεκλαμψιας χωρίς όμως να υπάρχει πρόβλημα με τις μητριαιες.. ήδη είχα ανεβάσει πίεση χωρίς να το έχω καταλάβει.. είχα μόνιμα 130-140 με 80.. οπότε και μου ξεκίνησε μικρή δόση salospir και έχει πέσει σχεδόν στα φυσιολογικά μου.. Για ρώτα το γιατρό σου μήπως σου δώσει salospir για να σε βοηθήσει.. στη Β επιπέδου πάντως ήταν όλα μια χαρά! Οι οδηγίες που μου έδωσε εμένα ήταν να μετράω πρωί βράδυ και θα κρατάω τη 3η μέτρηση.. αν δω πάνω από 2 μετρήσεις 140 με 90 και πάνω εκεί ανησυχούμε.. συζήτησε τα όμως με το δικό σου γιατρό τι θα σου πει..! Καλημέρα!!  Έλα ρε!!! Ξεχάστηκα τελείως και μας είχες πει ότι έχεις Doppler!! Μπράβο το αστέρι σας!!! Φτου φτου φτου το μωράκι!!!!😍😍😍❤️❤️❤️❤️ Με το καλό!!! Σούπερ είναι!!! Σε εμβρυομητρικο τη κάνατε; Σας έδωσε και τη καμπύλη ανάπτυξης του; Σε ποια εκατοστιαία βρίσκεται;! Ο πλακούντας; Πως τον είδε;  Ναιιιι!!!!!! Τελευταίο τρίμηνο!!!!! Απίστευτο!!! 😍😍😍😍 Αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους για όλες μας!!! Να κρατήσουμε υγιή τα θαυματακια μας πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια μου!!!! Αφήστε.. περνάνε τα χρόνια νεράκι και χαμπάρι δεν πήραμε..!! Παιδάκια ήμασταν.. Να είμαστε όλοι καλά και αγαπημένοι να γεράσουμε με τους ανθρώπους μας αγκαλιά!! ❤️❤️❤️
    • Καλημέρα, είδα την ερώτηση για τον πεσσό και μου έκανε εντύπωση το ποσό, για αυτό πετάγομαι εδώ στο θέμα σας, εγώ αγοράζω τον πεσσό 92 ευρώ (αν είχα μεριμνήσει νωρίτερα θα τον είχα βρει γύρω στα 50) και μου τον τοποθετεί ο γιατρός αλλά είναι ούτως ή άλλως σε δημόσιο νοσοκομείο, οπότε θα δώσω μια και καλή της γέννας μετά, δεν μου έχει πάρει κάτι έξτρα στις δύο εγκυμοσύνες που τον χρειάστηκα. Θα μπορούσες να τον ρωτήσεις ωστόσο γιατί τόσο υψηλό το κόστος για μια μη επεμβατική διαδικασία δέκα λεπτών! Καλή επιτυχία μέχρι τέλους εύχομαι!
    • @katerinayia είστε σε άλμα ανάπτυξης; ; Κι εμείς το ίδιο.  Όλο το βράδυ ήθελε να τρώει ήταν ανήσυχος και το μάτι γαρίδα  Τον πήρε τώρα ο άντρας μου να τον κάνει μια βόλτα με το καρότσι μπας και ηρεμήσει 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...