Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

jolika ΜΟΥ ΑΣ ΦΤΑΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ!!!!!!!ΜΑΡΙΑΝΤΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΧΕΙΣ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσιααα!!

Πετρωματακια στη κοιλια τα νοιωθω και εγω εχει τωρα 2-3 μερες πολυ ελαφρυα και μετα φευγουν ευτυχως.

Jolika μου ακομη στη δουλεια εισαι εσυ? Πηγαινε κοπελα μου σπιτακι σου

να ξεκουραστεις.

Ανστασια καλημερα.

zouzounitsa & unique facebookοφιλεναδες καλημερουδια :)

dallia μου καλα ταισματα, αλλαγματα κτλ....

marianda παω να διαβασω την ιστοριουλα σου...

Φιλια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Christin ευχαριστούμε για τις συμβουλές...

......ΤΏΡΑ που μπορούμε,,,,, xaxaxaxaxaxa!!!

Kαλημέρα σε οοοολες τις Αυγουστομαμάδες

και σε οοοοοολα τα κορίτσια μας

γενικότερα....

Υβοννάκι μου, αγαπημένο μου ,

δεν καταφέραμε να συναντηθούμε ε;

Σε διαφορετικά θεματάκια είμασταν...

Σου στέλνω φιλιά!!!

Jolika μου λες να ...γεννάς;;;

Να μας κρατάς ενήμερες.....

Καλή ξεκούραση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μariantaki βρίσκω super το πολύ το γάλα σου!

Τυχερό μωράκι....

Καλή επιτυχία με το θήλαστρο....

Dalia , κουραααααγιο.... Ο μπεμπούλακος σας

να είναι καλά κ θα ...ξεκουραστεις κ εσυ!

Αυτή η αίσθηση της καρπουζοκοιλιάς

κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει...

Νομίζω ότι όταν γυρνάμε στο πλάι

επειδή τα μωράκια είναι πια μεγάλα

αφήνονται «ελεύθερα» κ πέφτουν σαν κοτρώνα...

Κάτι τέτοιο είναι αυτό που νιώθω γί´αυτο και εκτός

από ένα χαδάκι πριν γυρίσω πλευρό,

βάζω δύναμη κ με τα 2 μου χέρια

κουβαλάω τον μπέμπη από την άλλη μεριά....

Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεται;!;

Θορύβους δεν έχω αλλά πιστεύω κ εγώ πως είναι

τα κενά αέρος που δημιουργούνται από την

μετατόπιση των οργάνων.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει την εσωσα την κατασταση εβγαλα με το θηλαστρο 4 δοσεις και μαλακωσε οποτε αυτο θα κανω το παν ειναι να παρει το γαλα μου τωρα με το θηλαστρο η οχι αυτα ειναι βλακειες το βασικο ειναι να τρωει δικο μου και αφου ετσι μαλακωσε και το στηθος μου μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia!!! Apo xtes to proi exo arxisei na niotho kati ponaki, eidika ta ximeromata mexri to proi pou sikonomai gia toualeta...otan xaplono me pianoun kati ponoi opos tis periodou, poli elafra....kratane gia kanena 5lepto, erxonte fevgoun, meta me pernei o ipnos....eseis niothete kati tetoio??? Lete na einai ta proeortia????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα μου,ασε...και το καλυτερο απ'όλα ειναι οτι σημερα μου ειπε ο πατερας μου : κοιτα μην αργησεις να επιστρεψεις στην δουλεια ,μες το 3μηνο να εχεις γυρισει:blink::blink:

Μα οι αντρες δεν παιζονται ωρες ωρες .........ειδικα αυτες τις μερες που πηγαινοερχομαι για να τακτοποιησω τις εκκρεμοτητες ολες ωστε οταν ανοιξουν να ειναι ολα στην τριχα και εχω πει τον Δεσποτη Παναγιωτη που λενε με τις αιμορροιδες να ματωνουν και τις συσπασεις και τους πονους

και παλι ειμαι χαμογελαστη και δεν γκρινιαζω αλλα γενικα ο καθενας την δουλεια του θελει να κανει:( τι τον νοιαζει για τους αλλους.......

τελοσπαντων και θυμηθηκα οτι το μικρο μου βρωμοσκυλακι εσκισε λιγο στην ακρη την κουνουπιερα του λικνου.θα την σκοτωσω την γαιδουρα....

τι το ηθελα και τα εστρωσα:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zouzounitsa exeis dikio, den diavasa ola ta posts!!!

Einai elafrioi akoma oi ponoi k eipa na min enoxliso ton giatro...kata tin diarkeia tis meras den exo enoxliseis. Aaaaxxxxx plisiazei i ora tous...!!!!

Jolika zori na exeis diki sou douleia, les k xaneis to dikaioma tis xekourasis....ti xekourasi dld otan erthoun ta mpempakia mas ton proto kairo mono xekourastes den tha eimaste..xalali tous omos!!!

Pes ton mpampaka pos i koroula tou tora pou ginete manoula thelei ligo parapano xrono me to paidaki tis, ena 3mino thelete mexri na exikiotheite meta na min kathiseis ligo akoma gia na to apolauseis kiolas????

Pantos xara sto kouragio sou pou trexeis akoma sti douleia....ego den tha antexa!!!!

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari θα ειναι αδικια να γεννησω πρωτη εγω ....εχεις την απολυτη προτεραιοτητα και πιστευω οτι μες το σ/κ θα εχουμε τα δικα σου ευχαριστα....μου φαινεται το μωρο σου ειναι πανεξυπνο που δεν θελει να βγει ακομη:P

marianda μου ειδες τι καλα?μην απελπιζεσαι και ολα με προγραμματισμο διορθωνουν ....σιγα σιγα δεν θα σε ζοριζει καθολου το θεμα πολυ γαλα....θα βγαζεις τοσο οσο πιστευεις οτι θα σε ανακουφισει,

ειναι τυχερο το bebe σου:)

folympia φυσικα και νιωθουμε...και φυσικα και ειναι προεορτια και φυσικα και ειναι τελεια!!!!!:woohoo: (για τους πονους ηταν αυτο...για την δουλεια ,εχω συνηθισει πλεον κοριτσακι μου,ειναι 3ο παιδι βλεπεις και ειμαι στο ποδι...σκεφτομαι να ξεκουραστω στο 4ο χαχαχα)

ελπιζω μονο να μην ειναι νυχτα γιατι ποιος ξυπναει τα αλλα 2 τα καημενα και που να τα παω κιολας που λειπουν ολοι για διακοπες:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jolika μου

γιατί εγώ;;;;;;;;;;

Σήμερα είμαι 39 ακριβώς

και την επόμενη Πέμπτη (40 εβδ.)

θα μπω με πρόκληση

αααααν δεν έρθει μόνος του

ο σποράκος.......

Τι σε κάνει να πιστεύεις πως είμαι

η επόμενη;;;;; Αφου εγώ δεν έχω ΚΑΘΟΛΟΥ

συμπτώματα..... ΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

Λες να γίνουν οοοοολες οι διαδικασίες

έναρξης τοκετού

ταυτόχρονα την μέρα της γιορτής μου;

Το Σάββατο της Παναγίας ,όπως είπες;;;

Προσωπικά ΔΕΝ βιάζομαι καθοοοοοολου!!!

Ας έρθει το μωρό μου

όποτε θέλει.... Μ´αρέσει να είναι γεμιστή!!!

Θα τον περιμένω....

Γιατί δεν ξεκουράζεσαι βρε;;;;;

2 παιδιά, παράσιτα, αιμορροίδες,

δουλειά, γεμιστή, ΠΩΣ αντέχεις;;;;;;;

Φτου φτου φτου φτου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άξιο κορίτσι..... περιμένω κανά μυστικό σου

για την ...επόμενη εγκυμοσύνη μου, χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστευω οτι θα σου ερθουν ξαφνικα οι πονοι ,

συνηθως ετσι γινεται στο 1ο παιδακι ....εκει που δεν πονας,εκει που δεν το περιμενεις καθολου τσουπ σκαει μυτη....

τελοσπαντων ευχομαι οπως και να γινει να πανε ολα καλα και χαιρομαι που εισαι χαλαρη και ηρεμη...μακαρι να αποφυγεις την προκληση (δεν την γουσταρω μια) :P

συμβουλη δεν εχω να σου δωσω ,βλεπω οτι εισαι πολυ προσγειωμενη κοπελα απο τις αποψεις σου marimari και δυνατη ταυτοχρονα οποτε δεν μασας εσυ;)

εμενα με εκαναν οι συνθηκες τις ζωης ετσι...πολυ κακη & αδιαφορη οικογενεια ,βοηθεια απο πουθενα,δουλευω απο τα 18 ασταματητα και ειμαι μαμα απο τα 21...εχω αφιερωθει στην δικη μου οικογενεια ωστε να ειμαστε οι πιο χαρουμενοι και αγαπημενοι καθε μερα που περναει και μονο αυτο μετραει και μου δινει δυναμη για ολα...ειμαι πλεον 31 και νιωθω οτι τα εχω περασει ολα κοντευω να βγω στην συνταξη απο την ζωη χαχαχαχα...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vre koritsia xoris na thelo na sas agxoso, den xero an sas exei provlimatisei to thema alla emena oso plisiazei o kairos toso perisotero agxonomai. Anaferomai stin nea gripi pou mas exoun zalisei ta MME k den xeroume ti na pistepsoume pia. Stis klinikes ti ginete??? Ti metra exoun parei??? Epitreponte ta episkeptiria??? Sinexeizoun na afinoun apo enan episkepti otan mas fernoun ta morakia mas na ta thilasoume??? Oi maies-nosokomes exoun emvoliastei??? Pantos diavasa pos ta mora mexri 6 minon den mporoun na emvoliastoun gia ton io k pos an, xtipa xilo, kollisoun ton io menoun thermokitida gia parakolouthisi. An exete akousei pantos kati kathisixastiko peite to k se mena giati oso to skeftomai trelenomai...Apo bdomada pou tha episkefto ton giatro mou thelo na to sizitiso mazi tou alla mexri tote den tha mporeso na iremiso!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ JOLIKA μου

για τα καλά σου λόγια...

....και για τον μπέμπη

που θε έρθει μες το σ/κ...... χιχιχι!!!

Είσαι αξιοθαύμαστη, μαμά ,εργαζόμενη

και χωρίς βοήθεια.... από τόσο μικρή!!!

Συγχαρητήρια!!! Να τα καταφέρνεις πάντα

τόσο σπουδαία σου εύχομαι,

και να χαίρεσαι τα ζουζουνάκια σου

((που πράγματι είναι κρίμα να τα ξυπνας

βραδιάτικα.... Κοίτα να σε πιάνουν οι πόνοι σου

πρωί.....!!))

Την πρόκληση ΔΕΝ την θέλω ούτε εγω

όπως δεν θέλω και οτιδήποτε άλλο στημένο

στην ζωή μου...... αλλά αν καταλήξουμε

θα γίνει για ιατρικούς, για μένα, λόγους....

Δεν πειράζει...

Υγ: μακαρόνια με κιμά...

Πείτε τα σημερινά σας menou...

Έχουμε καιρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μας!!Κοριτσακια μου γλυκα εχθες πολυ ζορικος ο υπνος και απο αυπνια και απο κατουρημα και από .....ΠΕΙΝΑ,πολυ πεινα κοριτσαρες μου!Χορευε ταμπουρλο το στομαχι μου απο τα γουργουρισματα!!Δεν αντεξα εφαγα,και μπισκοτακια και κασερι με ψωμί και μολις σηκωθηκα ενω ειχα και γω αναγούλες πειναααααααααααααααααααα!!!Μιλαμε λες και το στομαχι μου δεν ειχε τιποτα γαι μέρες! :dry:

Μαριμαρακι μου και γω της ιδιας αποψης για την προκληση,αν ειανι για το καλο της μπεμπας...ας γινει!!Εξαλλου αυτα ειανι θεμα του γαιτρου εμεις εμπιστευομστε τον ανθρωπο που μας παρακολουθει τοσο καιρο και μας συμβουλευεισιγουρα θελει το καλο μας!

Το μενου σημερα???Κοτοπουλο με μπαμιες και λιγα γιομιστουλια μαμας!

Μ ανοιξες την ορεξη με τα μακαρονια με κιμα όμως,ΣΛΟΥΡΠ!

Ζολικα δικιο εχι το Μαριμαρακι,ΑΞΙΑ!!σε θαυμαζω και γω,ειμαι λιγο αχαριστη να γκρινιαζω,νομιζω!!! :blush:

Αναστασουλινο??τα ιδια και γω με την κοιλια,ΠΕΤΡΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ ΗΧΟΙ!!

Φολυμπια,μην σχολεισαι και αγχωνεσαι με τη γριπη..απλα αποφευγεις πολυσυχναστα μερη και κλειστα,δεν ερχεσαι πολυ σε επαφες με αρωστους η πρωην αρρωστους!Οσο για τις κλινικες ε πια δεν πιστευω τοση ανευθηνοτητα προφανως θα λαμαβανουνα τα μετρα τους!

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.οχι πανικος!!νομιζω???!!!

Τομα Ζοζουνιτσα μαριαντακι Νταλακι γιουνικακι!!!!ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια σου ευχομαι οτι καλυτερο:)

οσο για την προκληση ,φυσικα και για ιατρικους λογους και μονο το δεχομαστε και αν ειναι να γινει θα γινει ,απλα πρεπει να ειμαστε παντοτε ψυχραιμες και να βαζουμε το μυαλουδακι μας να δουλευει,καλοι οι γιατροι και η απεριοριστη εμπιστοσυνη αλλα εχουμε ακουσει τοσα και τοσα λαθη απο χειρισμους ,απο βιασυνη,απο αγχος και λαθος timing...τα λεω πιο πολυ και για αλλες κοπελες ωστε να μην τις τρομοκρατουν και τις αγχωνουν με τις ημερες.....

προχθες πχ μιλουσα με τον γιατρο μου και τον ρωτησα αν θα εφευγε αυτες τις ημερες για διακοπες και μου ειπε δεν ξερω ....δεν νομιζω ...εχω 3 που περιμενω κτλ...εσυ μου λεει πως νιωθεις?μηπως σου ερχεται?χαχα...

κοιτα του λεω και να μου ερθει ,εισαι δεν εισαι,προλαβεις δεν προλαβεις ,εγω το μωρο μου θα το βγαλω ,οποτε δεν με πολυνοιαζει κιολας .....τι διαολο παω στην κλινικη και οποιος εχει βαρδια θα ειναι και ο τυχερος χαχαχαχ...σιγα μην αγχωθω...και με κοιτουσε απορρημενος ο καημενος:unsure: ο αντρας μου με λεει ψυχοπαθη με αυτα που λεω ωρες ωρες......

μα τι να κανω,δεν μου αρεσει κι εμενα το στημενο:angry: οτι ερθει,ηρθε.......

οσο για την γριπη θα πω μια απο τα ιδια,μιλησα με ολους τους γιατρους μας,και δεν δειχνουν τρομοκρατημενοι με το θεμα οποτε κι εγω δεν αγχωνομαι προς το παρον,ρωτησα τον γιατρο μου για το εμβολιο και μου ειπε θα δουμε,αργοτερα...για τα πιο μεγαλα παιδια κτλ.

γενικα προσεχουμε απο μονοι μας ,εγω αποφευγω νοσοκομεια,δημοσια,συνεστιασεις με πολυ κοσμο κτλ.ζω και στο υπαιθρο οποτε με βολευει και βλεποντας και κανοντας;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα.......και το menu ξεχασα να ρωτησω,σημερα θα μαγειρευε ο καλος μου ,οποτε θα το μαθω οταν γυρισω απο την δουλεια:P

το κακο ειναι οτι λιμπιζομαι και δεν μπορω να φαω.....εφαγα ενα τοστ στις 11 και απο εκεινη την ωρα αισθανομαι λες και εχω φαι ενα ταψι παστιτσιο......:angry:

δυσκολευομαι πολυ να χωνεψω πλεον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!! Μαριαντάκι .. νομίζω πως έχουμε το ίδιο πρόβλημα!! Πόσα ml βάζεις σε κάθε μερίδα; Εγώ εχθες που το δοκίμασα έβγαλα 100 ml κι εκτός από το ότι τα εξαφάνισε ο μικρός.. θα έπινε κι άλλο αν είχε!! :laugh: Το στήθος δεν μου το αδειάζει κι εμένα πολύ καλά με αποτέλεσμα να τον έχω συνέχεια κρεμασμένο εκεί.. και να πονάω γιατί τις πιπιλάει ο τεμπελάκος τις ρώγες και μαστουρώνει! Τι τον τρίβω, τι τις πατούσες του κάνω.. ακάθεκτος ο μαγουλήθρας!! Και επίσης ποιο θήλαστρο έχεις;; Εμένα ο Βασίλης μου πήρε το ηλεκτρικό της avent philips αλλά ξέρω πως δεν είναι για πολλές αντλήσεις την ημέρα! Επίσης μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχία φοβάμαι μην σταματήσω την παραγωγή οπότε βάζω τον μικρό επάνω συνέχεια!!

Κορίτσια μου πλησιάζετε κι εσείς... Με το καλό εύχομαι... Και σύντομα με τα νινάκια σας αγκαλιά!!

Όσο γι'αυτά που λένε κάντ'το τώρα που μπορείς... Μόνο για τον ύπνο το λέω εγώ...:P Νομίζω πως δεν θα ξανακοιμηθώ όπως παλιά... αλλά με λίγη υπομονή θα περάσει! Έχω και τον μικρό το νου μου.. να'ναι καλά.. αν αναπνέει.. χαζομαμά τελείως!! Μέσα στο άγχος βρε κορίτσια!! Ουφ..

Κατά τ'άλλα δεν βλέπω την ώρα να ξεπεταχτεί το μικράκι μου και να πάω διακοπές μαζί του!! Θα περάσουμε τέλεια... Να πηγαίνω βόλτες για καφέ.. και διάφορα τέτοια! Τώρα προς το παρόν το πάμε 1-2 τετράγωνα με το καρότσι βολτίτσα όπως μας είπε κι ο γιατρός, αλλά κοντά στο σπίτι γιατί ακόμα προσαρμοζόμαστε στην νέα κατάσταση!! Αλλά μην μασάτε!! Είναι τέλεια με τα μπεμπάκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jolika έγραψε:

πιστευω οτι θα σου ερθουν ξαφνικα οι πονοι ,

συνηθως ετσι γινεται στο 1ο παιδακι ....εκει που δεν πονας,εκει που δεν το περιμενεις καθολου τσουπ σκαει μυτη....

τελοσπαντων ευχομαι οπως και να γινει να πανε ολα καλα και χαιρομαι που εισαι χαλαρη και ηρεμη...μακαρι να αποφυγεις την προκληση (δεν την γουσταρω μια) :P

συμβουλη δεν εχω να σου δωσω ,βλεπω οτι εισαι πολυ προσγειωμενη κοπελα απο τις αποψεις σου marimari και δυνατη ταυτοχρονα οποτε δεν μασας εσυ;)

εμενα με εκαναν οι συνθηκες τις ζωης ετσι...πολυ κακη & αδιαφορη οικογενεια ,βοηθεια απο πουθενα,δουλευω απο τα 18 ασταματητα και ειμαι μαμα απο τα 21...εχω αφιερωθει στην δικη μου οικογενεια ωστε να ειμαστε οι πιο χαρουμενοι και αγαπημενοι καθε μερα που περναει και μονο αυτο μετραει και μου δινει δυναμη για ολα...ειμαι πλεον 31 και νιωθω οτι τα εχω περασει ολα κοντευω να βγω στην συνταξη απο την ζωη χαχαχαχα...........

ΖΟΛΙΚΑ ΜΟΥ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

ΝΤΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΑΩ!!!!ΤΙ ΚΟΥΚΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΌ!!!!!!:woohoo:

Αμ εγώ να δεις τι έχω πάθει!! Ζημιά μου έκανε το σκατούλι!! Σηκώνομαι με τα μάτια πρησμένα σαν αυγά το βράδυ, θέλοντας να κοιμηθώ κι άλλο.. αλλά μόλις τον βλέπω... παθαίνω κάτι..!! Άστα!! Και που να δεις την κοράκλα σου Εβινάκι!! Θα πάθεις τρελή ζημιάααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Μαριάντα

πιο θήλαστρο χρησιμοποιείς;;;

Δώσε μας καμία σχετική συμβουλή

από την εμπειρία σου..........

Φτιάχνεις κ τράπεζα;

το mini electric της medela εχω ειναι πολυ καλο γιατι ρυθμιζεις την εντσαη που τραβαει την θηλη θα μπω πιο μετα γιατι παω να ταισω την μικρη

οκ γυρισα, δεν φτιαχνω ακριβως τραπεζα της βαζω μερικα μπουκαλακια στο ψυγειο που κρατανε 24 ωρες και της δινω εναλαξ για να μην πιανει συνεχεια την θηλη μου γιατι μου την εχει πληγιασει ετσι και οι θηλες μου ηρεμουν και εκεινη πινει μονο δικο μου γαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

ΠΑΡΕ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΡΜΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΥΚΛΟ ΣΟΥ ΝΤΑΛΑΚΙ ΜΟΥ

!!!!!!!!!!!

Το νινί μου είπε να ανταποδώσω το καρμάκι!! Συν 1 κι από μας!! ;)

marianda, εγώ άντλησα για κάνα τέταρτο το δεξί στήθος κι έβγαλα 60 ml! Δεν είναι λίγα;; :( Θα του τα δώσω σαν συμπλήρωμα το βράδυ επειδή κοιμάται όρθιος δεν τραβάει καλά από το στήθος με αποτέλεσμα να μένουμε ξύπνιοι κάνα δύωρο! Και κάτι άλλο.. Τον ταΐζω και μου κάνει συνεχώς γουλίτσες! Και πολλές φορές μεγάλες! Μετά ξαναμασάει τα χέρια του σαν να πεινάει κι είναι ανήσυχος μέχρι να του βάλω το στήθος! Είναι νορμάλ αυτό; Ή θέλει μόνο και μόνο να πιπιλάει; Αλλά νιώθω ότι πίνει! Πιπίλα έχει πάρει κανονικά και με τον νόμο!! Έμοιασε σε μένα σ'αυτό!!

Κι εμένα ηλεκτρικό είναι το θήλαστρο και μάλιστα ρυθμίζεις με τι ένταση θες να αντλείς!! Εκείνη την ώρα αισθάνομαι σαν αγελάδα!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλησπερα κορίτσι μου! Όλα καλά, δόξα το θεό! Αυτές τις μέρες την έχουν πιάσει κάτι πονάκια μάλλον κολικοι και είναι λίγο ανήσυχη αλλά γενικά πολύ καλα ειναι ήσυχη. Το παλεύουμε και με τον θηλασμό, ενώ εχω κάνει σεμινάριο εχω κάποιες απορίες, εχω ακούσει και 10 διαφορετικές απόψεις και εχω μπερδευτεί κάπως. Τα βραδια καμία φορά κάνει 3ωρο ύπνο αλλά συνήθως κάνει 2ωρα.. ή ξυπνάει και στην 1 ωρα καμία φορά. Εντάξει έχει κούραση, αλλά λογικο, ειναι νινι ακόμα! Πιστεύω στις 40 μέρες και μετά που εδραιώνεται ο θηλασμός, θα στρώσει κάπως. Εσείς πως τα πάτε;
    • @nanouko την τρίτη κλείνει 2 μήνες ❤️οι κολικοί είναι ότι πιο δύσκολο δεν το συζητώ αλλά αφού έχεις τον άντρα σου μια χαρά ..η καλύτερη βοήθεια είναι... @Demy93όχι κορίτσι μου καλύτερα μακριά κι αγαπημένοι κι ας μην έχεις βοήθεια...Άμα είναι να τους έχεις κι υποχρέωση και να σου βγάζουν και την ψυχή άστο να μου λείπει... @Elkέτσι είναι το σωστό..πρέπει κάποιος να τους βάζει όρια γιατί μετά δημιουργούνται αλλά προβλήματα...άμα δεν υπάρχει κάποιος να μιλήσει πάει το χάσεις το παιχνίδι μετα μια ζωή θα παρεμβαίνουν και θα εμπλέκονται..μη νομίζεις ξέρει κιόλας ότι αν πει κάτι για σένα η τσακωθείτε μια ζωή θα το θυμάσαι μετά ενώ αν πει μια κουβέντα με το γιο της θα ξεχαστεί γρηγορα Γι αυτό εγώ κορίτσια δεν ήθελα και βοήθεια ούτε να έχω άλλον μέσα στο σπίτι στην αρχή...δεν μπορώ ..
    • Επίσης λένε ότι η επαφή μια μέρα πριν την ωορρηξια είναι η καλύτερη. Και με το ιστορικό που έχεις δεν το θεωρώ καθοοοοοολου απίθανο να εχεις μεινει😜😍
    • Κορίτσι μου είναι όντως μεγάλο το δίλημμα σου ! Είχα κ εγώ ένα παρόμοιο, ίσως λίγο μικρότερο μιας κ θα είχα κάπου να αφήσω τον μικρό( με δυσκολία αλλά θα είχα ). Κ είπα για τκ δεύτερο " ε άστο ας μην το ζοριζουμε" γιατί ψάχναμε κ εμείς και σπίτι καιρό... τελικά με μια μόλις επαφή- κ αυτή όχι επί τούτου ή κοιτώντας γόνιμες- έμεινα έγκυος τον Ιούνιο και παρέτεινα τον χρόνο που θα έχω με τον μικρό 😜😜😍😍 επίσης έτυχε βρήκαμε σπίτι τώρα κ έχω κ εγώ μετακόμιση αλλά λέω έστω είναι νωρίς κ είμαι λειτουργική! Τελικά λέω..... όλα για κάποιον λόγο γίνονται και βλέποντας τον γιο μου σκέφτομαι ότι δεν θα άντεχα τελικά να τον αφήσω 🤣
    • Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...