Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Καλημερουδια στις φουσκοκοιλιτσες:laugh:

χανομαι λογω φορτου εργασιας των ημερων αλλα επανερχομαι οποτε μπορω!

Οσες γεννες εχασα και δεν θυμαμαι και αν ευχηθηκα να τους ζησουν τα μωρακια (dalia,marianda)...με το καλο και οι υπολοιπες στην σειρα!

Εμεις καλα παμε ,εχουμε βεβαια εντονους πονους ,αρκετες συσπασεις και πετρωματα και μπολικες αυπνοιες και πολυ καταρροη χαχα....πηγαμε την Παρασκευη στην κλινικη(ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ-εκει θα γεννησω τελικα,ειναι πολυ ομορφη η καινουρια πτερυγα) και μας βαλανε στο μηχανημα να ακουσουμε την μπεμπα και να παρακολουθησουν τις συσπασεις :) ολα αψογα,αλλα ειμασταν στην αιθουσα του τοκετου και επαθα λιγο εναν πανικο,λιγο εκλαιγα ,λιγο γελουσα,λιγο φοβηθηκα,σκεφτομουν αχβαχ πως θα το ξαναπερασω αυτο........μετα ολο εφερνα το μωρο μου στο μυαλο μου και το ξεχνουσα:P ο καημενος ο αντρας μου με κοιτουσε σιγουρα και σκεφτοτανε οτι ειμαι ψυχασθενης...χαχαχα......

αααα,,,,μετα ο γιατρος μας,μας εδειξε τα δωματια και τους χωρους γενικα και τον παρακαλεσα να μας δειξει που ειναι τα μωρα και μας τα εδειξαν με την κοπελα απ'εξω:P αχχχχ...ποσο ζηλεψα.....ροζ και γαλαζιες κουβερτουλες παντου και τα νινακια να κοιμουνται σαν αγγελουδια!!!

ηθελα να μπω να γεννησω εκεινη την ωρα..........:woohoo:

οποτε ειμαστε καθ'ολα ετοιμοι,βαλιτσες,ψωνια,προμηθειες,κρεβατακια στρωμενα.....οοοοολα ροζ:P :P :P το μονο που περιμενουμε ειναι οι πονοι τωρα ...πιστευω και ελπιζω απο βδομαδα να μας πιασουν,αλλωστε η 38η εβδομαδα ειναι το φετιχ μου,παραπανω δεν παω:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ βρε Joika ασε και γω με εχει πιασει σφιξιμο και ενας φοβος...δεν ξερω γιατι ενω ημουν πολυ ψυχραιμη κια γενικα δε το σκεφτομουν , τωρα ενας πανικός με εχει κταλαβει.:S:ohmy::dry:

Για ολα αγχωνομαι να πανε ολα καλα, να γεννηθει γερο και χωρις να ζοριστει το μωρακι μου,να τα καταφερω και γω και να μην ουρλιαζω σα γελαδα,να ακουω τη γιατρο και τους ειδικους εκει μεσα και από οχι να κανω σα το χαζο από την δυσανεξια στους πονους και ολα τα συναφη..!

Τι με επιασε βρε κοπελες δε ξερω..εγω ημουν και πολύ κουλ!! B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο λεγαμε με την μαια για τις φοβιες,ειναι πιο εντονες οι φοβιες ειδικα σε αυτες που κανουν 2ο και 3ο παιδι.......

στο πρωτο το παιδι πας λιγο σαν το αρνακι στη σφαγη και εισαι οντως κουλB) λιγες κοπελες το συνειδητοποιουν και εχουν τετοιου ειδους φοβιες απο την αρχη,στο 1ο δηλαδη παιδακι τους......αλλα αμα σε πιασουν οι φοβιες και ο ψιλοπανικος των τελευταιων ημερων κλαφτα Χαραλαμπε....μετα δεν ηρεμεις με τιποτα...εισαι συνεχεια στην σκεψη και στο αγχος......

κι εγω τωρα ολο σκεφτομαι...θα ειναι καλα?θα ειναι γερο?θα ειναι ομορφουλα?θα ειναι υγιης και αρτιμελης?επισης δεδομενου οτι ξερουμε οτι θα ειναι μικρο μωρο με αγχωνει και το βαρος του,ευχομαι να ειναι

καλα ανεπτυγμενο:dry:

Οποτε συνισταται ψυχραιμια!!!!:woohoo:

Εστιαζουμε αποκλειστικα και μονο στα πανεμορφα ,ζουπηχτα μωρα μας και δεν σκεφτομαστε τιποτε αλλο.......

ο αντρουλης μου,μου ελεγε χθες το βραδυ ,αχ,δεν το πιστευω οτι σε λιγες μερες θα την εχουμε στην αγκαλια μας ....πραγματικα ο καιρος περασε χωρις να το καταλαβουμε,τωρα που μπηκα στον μηνα μου καταλαβα οτι διανυω εγκυμοσυνη και ειμαι λιιιγο πιο βαρια ,το πιστευετε?

αφου το σ/κ εκανα σε ολο το σπιτι δουλειες ,ξεπατωθηκα και σημερα ξανα δουλεια :P

τουλαχιστον το κοριτσι μου θα ειναι καλη νοικοκυρα - εργατικη - και λιγο sexouala:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά την πιο πλήρη ενημέρωση

στις «Αυγουστιάτικες»

την έχει η Αnastacia............. eeeee?

Για τις ανασούλες, το sex, την επίμαχη περιοχή,

συνταγές μαγειρικής, πολυκαρότσια,

συσπάσεις, εμπέδωση, τα τηλ όλων μας,

και φυσικά πότε θα πονέσουμε κ πότε ΟΧΙ

στον τοκετό.................!!!!!!!!!!!!

Εύγε Αναστασάκι μου

και χαρά στον αντρούλη σου... φαντάζομαι!

Κορίτσια μου

και εγώ 38+4 ακόμα δεν νιώθω ΤΙΠΟΤΑ που να

προδιαθέτει τοκετό.... Δεν ξέρω αν είναι σωστό

αλλά έχω ακούσει πως τουλάχιστον 24 ώρες

πριν την έναρξη του «κάτι» θα νιώσουμε....

Μπούκωμα, βλέννες, διαφορετικά πονάκια,

αλλαγή στο στήθος..... «κάτι»

που να οδηγήσει σε 1-2 μέρες στο σπάσιμο των νερών

ή στις συσπασούλες της γέννας.....

Με το καλό σε όλες μας!!!!!!!

ΔΕΝ βιαζόμαστε καθόλου..... Ας έρθουν όποτε

θέλουν.......... !!!!!!!!!!!

Σας φιλώ γλυκά όλες

και ΔΕΝ θέλω καμία σας να στεναχωριέται

ή να έχει αρνητικές σκέψεις

αυτές τις υπέροχες μέρες αναμονής που ζούμε!!!!!!!

***Mariandaki να σας ζήσει το μωράκι

αγάπη μου!!!

Καλά σαράντα κ πάντα ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ

και ΓΕΡΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!***

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΟΥΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΙΜΑΡΑΚΙΜΟΥ!!!ΛΕΠΟΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΡΕΜΑ ΟΝΤΩΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΛΩΠΙΣΜΟ ΤΟΥ ................. ΜΟΥ !!!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΧΕΙ ΧΕΡΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!! ΔΕ ΘΕΛΩ ΜΩΡΕ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΟΝ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΤΙΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΤΣΟΥΜΠΑΛΕΣ!!!!!ΟΠΟΤΕ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΠΙΤΙ ΧΙΧΙΧΙ!!!!ΑΝΤΕ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ !!! ΣΕ ΦΙΛΩ!!!ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΝΕΟ!!!!

ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνίτσα μου

οοοοσο τέλειο κ αν το κάνουμε εμείς

το ...περασματάκι από τις μαίες με το ξυραφάκι

τους ΔΕΝ νομίζω να το γλυτώσουμε!

2 φορές έχω χειρουργηθεί στο Ιασώ

κ ενώ , λόγω προγραμματισμένων επεμβάσεων,

ήμουν «τελείως καθαρή» στην περιοχή,

((όπως πάντα!)),

οι βλαμμένες εκεί με ψάχναν εξονυχιστικά

και με ...γρατζουνούσαν μηηηηπως κ βρουν

καμία τριχούλα,,, χιχιχι!

Μόνο μεγεθυντικό φακό δεν έβαζαν....

Τέτοια πόρωση με τα κλύσματα κ τα ξυρίσματα,

απαπαπαπα!!!

Τι να πεις;;;

Θα το ...διασκεδάσουμε κ´αυτο.....!!!!!!;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΓΑΛΗΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 16 ΙΟΥΛΗ , ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΞΥΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ...ΒΑΛΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΕΡΘΙ ΣΤΟ Π...... ΤΗΣ!!!!ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΤΣΟΚΟΨΑΝΕ, ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΘΑΜΝΟΣ!!!!!ΧΙΧΙΧΙ!!!ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ!!ΑΜ ΠΩΣ!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τί κάνετε?

Ζουζουνάκι έστειλα και σε σένα το τηλ μου, όποια θέλει ας μου στείλει και το δικό της. Εγώ θα είμαι εδώ μέχρι να γεννήσετε όλες!:woohoo:

Μαριμαράκι τί κάνεις? Έχεις τσακίσει τους δρόμους με τις βολτίτσες βλέπω! Καλά κάνεις, όσο περισσότερο περπάτημα τόσο το καλύτερο δε λένε?

Αυτό το κόλλημα στα νοσοκομεία και στις κλινικές με το ξύρισμα κι εγώ δεν το καταλαβαίνω. Από τη μια αν είσαι σαν θάμνος σε κουρεύουν σαν κατσίκι, ενώ αν είσαι "φρεσκαδούρα" θέλουν να σε ξαναπεράσουν ένα χεράκι? Και πόόσο καλά να το κάνεις με ακροβατικά?

Αναστασία έκανες μαθήματα για αναπνοές αν κατάλαβα καλά? Δεν διάβασα όλα τα μνμτα... Πήγες στο Γαληνό?

Να ρωτήσω πάλι για επισκληρίδιο? Πόσες απο εσάς που γέννησαν κάνατε? Και όσες περιμένετε, θα κάνετε? Εννοώ έχετε αποφασίσει από τώρα αν θα κάνετε ή όχι? Είμαι σχετικά αρνητική με το θέμα, άκουσα από κοπέλες που δεν έκαναν ότι "τα είδαν όλα",αλλά σκέφτομαι ότι όλες επιβίωσαν,γιατί όχι κι εγώ. Από την άλλη πάλι, αν είναι να πονάω 10-12 ώρες και να εξαντληθώ, ίσως και να έκανα. Δεν ξέρω... Τί λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΟΥΝΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΤΑΝΤΑΡ ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ !!!ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ!!!!ΘΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΛΙΓΗ ΛΙΓΗ ΔΟΣΗ ΩΣΤΕ ΝΑΙ ΜΕΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΤΙΣ ΕΞΩΘΗΣΕΙΣ!!!!! ΟΠΟΤΕ ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!!!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ!!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ !!!!ΤΩΡΑ ΑΝ , ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΔΩ , ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Ε ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για το καρμάκι Ζουζού! Κι ένα από μένα:)

Όταν λες όμως για καισαρική, μήπως μπερδεύτηκες κι εννοούσες ότι σίγουρα θα κάνεις? Ή θα κάνεις ολική τότε? Νομίζω πως σπάνια κάνουν πλέον ολική. Αναρρώνεις καλύτερα με την επισκληρίδιο, δεν έχεις τις αναγούλες λόγω του αιθέρα, και βλέπεις και το μπεμπάκι σου την ώρα που το βγάζουν. Κάνω λάθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχειΣ απολυτο δικιο!!ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΛΙΚΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ!!ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ!!!!!ΘΕΛΩ ΝΣ ΕΙΜΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου κι εγω σκεφτομαι να κανω επισκληριδιο μονο αν δω πως περνανε οι ωρες και εξαντλουμαι απο τους πονους...Νομιζω πως θα παρω το ρισκο κ τη "χημικη δοση" μου σε ανταλλαγμα τον ηρεμο ερχομο της κορουλας!!

Αν ειναι να ωρύομαι σαν τη χαζη και να τρομαξω το μπεμπουλονι(φανταζεσετ να κανει αναστροφη απτην τρομαρα της? :P) δεν εχει νοημα!

Αλλα δεν θα ζητησω και με το καλησπερα σας ενεσουλα!!!!

Γιουνικακι η θεια του αντρα μου ειναι μαια στο Γαληνο οποτε μου εκανε μαθηματα ιδιαιτερα!!!Και αναπνοες κ τα βασικα για τοκετο-περιποιηση μωρου κλπ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβινακι μου δε σε κοβω για χεστρου!!!

Μια χαρα "τσαμπουκαλου" μου εχεις φανει κ ξερω πως θα κανεις το καλυτερο!!!

Ασε που το κοριτσακι σου ειναι καλο παιδακι και θα κανει "γκλουπ" κ θα βγει!!!

Οπως ολα μας τα καλα παιδακια!!!!!!!!Οκ???Συμφωνες ολες???? :silly: :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΥΤΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΟΥΝ ΕΞΩ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ!!!!!!!ΑΧ ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ !!!!ΕΙΜΑΙ ΧΕΣΤΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΜΗ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΤΣΙ !!!!!ΒΛΕΠΩ ΒΕΛΟΝΑ ΚΑΙ Χ..ΜΑΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!!:blush: ΣΟΡΙ ΚΙΟΛΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασκι τυχερούλα! Εγώ θα ήθελα πολύ να πάω στα μαθήματα που μου είπαν,αλλά δυστυχώς 1ον ο αντρούλης δεν μπορεί λόγω δουλειάς να ανεβοκατεβαίνουμε κάθε μέρα κέντρο και 2ον δεν είναι και κοντά! Μ'αυτή την κοιλάρα τώρα θα είναι ακόμα πιο δύσκολο να μετακινούμαι τόσο πολύ. Ευτυχώς σ'ένα σχετικό βιβλίο είδα περίπου τις αναπνοές της πρώτης και δεύτερης φάσης του τοκετού. Τώρα τί θα θυμάμαι να κάνω εκείνη την ώρα... Αν και ο γιατρός μου είναι πολύ κουλ. Μου λέει "Τί στεναχωριέσαι? Θα σου λέμε εμείς εκείνη την ώρα τί να κάνεις". Βέβαια αν ήταν να κάνω αμέσως επισκληρίδιο,δε θα το σκεφτόμουν καν, αλλά ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ (υποθέτω το καταλάβατε...:P )!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχααχαα βρε τρελλη!!!

Με ενα προυτς μη βγει τπτ αλλο!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα

Κ εγω τη σκεφτομαι τη βελονα αλλα...Θα κλεισω τα ματια!!!

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ!!!

"Γκλουπ" να κανεις!!!Οχι "Προυτς"!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου μια χαρα θα πανε ολα!Θα βλεπεις τη μαια κ θα την ακολουθεις!Θα κανει μαζι σου αναπνοουλες!

Και ξαναευχομαι να μη χρειαστουμε καν επισκληριδιο!

Φιλακια κ καληνυχτες κουκλες!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΤΑ ΑΝ ΚΑΝΩ ΠΡΟΥΤΣ Η ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΧΕΧΕΧΕ!!!!!ΑΝΤΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΓΚΛΟΥΠ ΚΑΙ ΤΣΟΥΠ ΝΑ ΤΑ ΤΑ ΣΚΑΤΟΥΛΙΝΙΑ ΜΑΣ!!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζού, όπως λέει κι η γιαγιά μου, "Με ένα κλά..μο να βγει"!:woohoo:

Αναστασία Με ενα προυτς μη βγει τπτ αλλο!!!!!!! :blink: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχχαχαχαααα τρεχα κλανιαριτσααααα!!!!!!

Η μπεμπα της Εβινας δε θα κανει "ου-ααααααα"!!!Θα φωναξει "λιγο αερα βρε παιδι-ααααααααααααααααααααα"!!!!!!!!!!Πιφ μαμα πιιιιφ!

Κ η γιαγια της Ελενης ευχη για κλανιτσα????Καηκες Εβινακι καηκεεεεες!

χααχχαχαχαχαχαααα

Αντε φιλακια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοπέλα μου αφού είχατε επαφή την ημέρα του θετικόυ και μια μέρα μετά γιατί λες ότι χάσατε την ημέρα της ωορρηξίας;; στο θετικό και την επόμενη μέρα δεν έχουμε επαφές; έχω καταλάβει κάτι λάθος τόσο καιρό;; 
    • Αχ πονάνε πολύ οι απώλειες....έχω και εγώ δύο αγγελάκια εκεί ψηλά... Το τελευταίο που άκουσα καρδούλα θα ήταν όσο ακριβώς είναι η ανιψιά μου...και όταν την βλέπω νιώθω λες και είναι και το δικό μου μωράκι εδώ... αλλά ταυτόχρονα νιώθω και μία μελαγχολία....
    • Θα ξαναπάμε την επόμενη Τετάρτη 16/10 στον γυναικολόγο και μετά 4/11 έχουμε εμβρυομητρικό. Για το doppler κι εγώ μεταξύ 32-34 ξ΄ερω, εκτός κι αν είσαι στον δικ΄ο μου γιατρό που θέλει και "μικρό" και "μεγάλο ντόπλερ"... όπως μας το έκανε και στη β επιπέδου δηλαδη!🙃 Γενικά κι εγ΄ω είμαι εντάξει με το μέσα, αλλά λίγο οι ορμόνες, λίγο η σκέψη ότι μετά που θα έρθει με το καλό η μπέμπα θα φάω πολύ κλείσιμο μέσα γιατί δε θα έχουμε καθόλου βοήθεια... κάπου φρικάρω. Με τα ρούχα, να ναι καλά μια άλλη κοπέλα του φόρουμ που το έγραψε σε άλλο θέμα, το κολάν απο το ohsho είναι φανταστικ΄ο! Με μια πουκαμίσα απο πάνω κι είσαι τζιτζί να πας παντού!!  
    • Κορίτσια εγώ δεν έχω κάτι αμάν και τι. Κι εμένα η πεθερά μπορεί να πετάξει κάτι πχ για την αγκαλιά αλλά εμμέσως και έτσι γενικά οπότε δεν δίνω σημασία! Θα φανεί στην πορεία βέβαια!! Αχ @nanouko ότι παιδευτηκατε/ παιδευτηκαμε τόσο για ένα παιδάκι για να ακούμε κριτική από δικούς μας άνθρωπους κάπως μου φαίνεται.🤨🤨 @μαμά12345 καλά έκανες και το έκοψες γιατί δεν νομίζω να σταματούσε αλλιώς.   Ο καθένας βέβαια την άποψη του έχει αλλά ειδικά αυτή την περίοδο μόνο υποστήριξη και βοήθεια έχουμε ανάγκη όχι κριτική 
    • Πόσο είναι τώρα το μωρό; Με το καλό τα πρώτα σας εμβόλια! Εμείς θα κάνουμε την επόμενη βδομάδα! Να αποθηλάσεις κορίτσι μου, ο,τι είναι καλύτερο για σας! Κι εμείς δυσκολευόμαστε με τον ύπνο, έχουμε και τους κολικούς, δράμα τα βράδια μας, ευτυχώς έχει βρει ο άντρας μου ένας τρόπο και τον κοιμίζει εκείνος το βράδυ και παίρνω κι εγώ μια ανάσα γτ όλη μέρα είμαι μόνη μου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...