Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΜΑΜΑΔΕΣ!!!!!ΟΣΟ ΠΑΜΕ ΛΙΓΟΣΤΕΥΟΥΜΕ Η ΜΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙΑΙΑΙΑΙ!!!!!ΧΑΠΙ ΜΑΜ ΜΟΥ , ΠΑΤΡΙΔΑ, ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΘΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ !!!!!!! ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Η ΧΑΠΙ ΜΑΣ!!!ΑΝΤΕ ΑΔΕΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ~~~ΜΙΑ ΜΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ!!!!!!ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ!!ΤΙ ΩΡΑΙΑΑΑΑΑΑ!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κουκλες!

Μαριαντα σε ευχαριστουμε για τα νεοτερα της dallias. Το οτι θηλαζει ειναι απο μονο του τελειο γεγονος. Θα περιμενουμε φυσικα και απο αυτην τα νεα της.

happy mom μου με το καλο το μωρακι σου. Να εισαι σιγουρη θα σε σκεφτομαστε και θα περιμενουμε νεα σου. Και εγω σε ευχαριστω για ολα για την παρεα και τις εμπειριες ;) ! Καλο δρομο να εχετε... :)

Φιλακια σε ολες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou na sou euxithw k apo dw na sas zhsei to mikroulh sas!Na to deite opws pothithek na einai panta gero k eutyxismeno!

Ax vre emena ksexases na mou peis oti gennas :( mpouxou krima gt th Pempth hmoun Iasw gia mia eksetash tou mikrou k tha mporousa na erthw na sas dw :(

Re koritsia pote gennhse h Elena?

Egw apto Facebook to ematha to Savvato!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς Η ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΚΟΝΑ :) Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ ΤΗΣ ΑΓΓΑΛΙΑ...ΑΧ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΘΕΟΥΛΗ ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!1:) :) :)

Γεια και χαρά σε ολες τις ακόμη φουσκωτούλες..αλλη μια ζεστη μερα για μας και τα διαμαντακια μας,πωπω σα βραστα αυγουλακια θα μοιαζουν εκει μέσα,τα κακομοιρα και αυτα,τι ζορι τραβανε:unsure: ...ειναι να μη τα λυπασαι..καθε φορα που τεντωνει το ποδαρακι της τη σκεφτομαι εκει μεσα και με πιάνει κλειστοφοβία...:S

Και μετα το παραλογισμό μου,καλησπεριζω και την Ελενα 333, τι κανουν τα μαργαριταρια σου?Πως εισαι δυδυμομανουλα?

Στη happy mom δεν προλαβα να δωσω τις ευχές μου αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα το ξερει οτι θα την εχουμε στη σκεψη μας...ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΔΕΣΕ!!!Που γενναει ξερε κανεις?Λεω μια και ερχεται στα μερη μας..λες να γενναμε παρεουλα?Γιατι εγώ 99,9% ΓΕΝΕΣΙΣ!

Αναστασουκο εσύ θα ξερεις ΟΝΤΑΣ ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ!

Αυριο εχω και γω ραντεβου στη γιατρό να τη δουμε τη μπουμπού...ισως ξέρω και καλύτερα πότε γενναω...Παντως περπατησα δε περπατησα πολύ ψηλα τη νιώθω...λεω εγώ τώρα..!

Παντως ουτε που νιωθω οτι θα γεννησω δηλαδη ...ακομη ολοκληρωμενη βαλιτσούλα δεν εχω:blush: :blush:

Ερωτηξη!!!Οταν βγαινει το μωρουλίνι από το μαιευτηριο..τι του φοραμε τετοιο καιρό εννοω?Παρα του οτι ειναι καλοκαιρι παλι μακρυ μανίκι?

Ζουζουνιτσα και γω από τη πλευρα του Τορωναιου παω οταν.....

Κουκλιτσες παω να πιω κανα χυμο γιατι κορακιασα!!!!!!!!!!!B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυγουστομανούλες καλησπέρα! Με την 20η προσπάθεια μου άνοιξε επιτέλους τη φόρμα για να σας γράψω ένα μνματάκι! Διαβάζω τόσες μέρες τα υπέροχα νέα σας και δεν μπορώ να δώσω κι εγώ καμιά ευχούλα!

Συγχαρητήρια κατ'αρχάς στην Ντάλια μας, να χαίρεται τον παίδαρό της!! Κι εγώ θυμάμαι τη φωτό που είχε ανεβάσει με την κοιλούμπα της και δεν μπορώ να φανταστώ ότι το "αβγουλάκι" της είναι τώρα έξω!!!

Με το καλό στην Happy mom που έρχεται Σαλόνικα! Όλα καλά να πάνε και να τελειώσουν πριν το καταλάβεις (που λέει ο λόγος...:) )! Όντως με το θεματάκι εδώ περάσαμε απίστευτες στιγμές γέλιου,γνώσης και ανταλλαγής εμπειριών. Πότε πέρασαν οι μήνες? Γμτ συγκινήθηκα...

Κιντεράκι πως είσαι? Είχες και σήμερα πονάκια? Αχ, έρχεται κι η δική σου σειρούλα να κρατήσεις το μπεμπάκι σου!Να μας ενημερώνεις όποτε μπορείς!

Τόμα και Αναστασία οι κοιλίτσες σας είναι πολύύύ όμορφες και...μικρούλες! Η δική μου είναι μεγαλύτερη,αν μπορέσω θα βάλω φωτό,αλλά κι εμένα η μαία στον (πρώην) Γαληνό, μου είπε ότι είναι μικρή ακόμη! Πόση θα γίνει δλδ??

Την περασμένη Δευτέρα πήγαμε στο γιατρό, η μικρή είναι 2600 και μιας εβδομάδας μεγαλύτερη. ΠΗΤ που δίνει ο υπέρηχος 4/9. Λέτε τελικά να μου βγει κι εμένα Αυγουστιάτικη??? Ο πλακούντας μας τα χάλασε λίγο, γιατί εμφάνισε κάτι "επασβεστώσεις" και πρέπει για 15 μέρες να παίρνω ασπιρινούλα.Τπτ το ανησυχητικό όμως είπε κι ο doc!

Είδα επιτέλους και τις εγκαταστάσεις της κλινικής( Ζουζουνίτσα μου και Αναστασάκο ωραία,ε?) κι έφαγα μιαααα φλασιά όταν μου έδειξαν την αίθουσα τοκετού... Σκέφτηκα σε κανα 1,5 μήνα θα είμαι εδώ και θα...ζορίζομαι!Πωπω...

Κορίτσια σας είπαν εσας τπτ για μαθήματα ψυχοπροφύλαξης? Τα παρέχει δωρεάν η συγκεκριμένη κλινική, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι και τπτ ιδιαίτερο. Όσες γεννήσουν εκεί πείτε τη γνώμη σας παρακαλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουλινάκι γεια σουουου!

Ούτε κι εγώ έχω 100% έτοιμη τη βαλιτσούλα! Τα ρουχαλάκι που πήρα για τη μικρή είναι 2 συνολάκια. Ένα καλοκαιρινό φορμάκι με κοντά μανικάκια-μπαντζάκια, που θα της το φορέσω χωρίς εσώρουχο αν έχει πολύ ζέστη, κι ένα σύνολο εσώρουχο με μανίκι και εξώρουχο σαλοπέτα με κλειστά μπαντζάκια που είναι σαν καλτσες, αν έχει ψυχρούλα. Φυσικά θα έχω και κουβερτούλα μαζί.

Μου έμεινε να πάρω ακόμα παντοφλίτσες, σερβιετάρες(!), νεσεσέρ και δεν ξέρω...Δίνει η κλινική κάτι για να φορέσουμε την ώρα της γέννας ή πρέπει να έχουμε εμείς δικιά μας νυχτικιά-μπλούζα???

Άντε να δεις το κοριτσάκι σου απ'τις τελευταίες φορές "γεμιστό" και μη στεναχωριέσαι,θα κατέβει η κοιλίτσα. Αλήθεια, πόσο πρέπει να περπατάμε? Μου φάνηκαν λίγα τα 10-15' τη μέρα που μου είπε ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας Αυγουστομανουλες!!!!

Λινακι μου καταρχην...Καλυτερα ειναι εκει μεσα απο εδω εξω!!!!Εκει εχουν σταθερη θερμοκρασια τουλαχιστον(εκτος κι αν βγαλεις την κοιλια σου στον ηλιο!!!!)

Επισης,η Εφουλα θα γεννησει μαλλον στη γεν.κλινικη!

Εγω εχω παρει ενα φορεματακι για τη μπεμπα.Ειναι εκεινο το πολυ ελαφρυ-καλοκαιρινο- πλεχτουδακι.Θα παρω μαζι μου φανελακι-αμανικο,ζακετουλα(αν τυχςι να χρειαστει,εννοειται βρακακι ροζ με φρουφρου :P:P ,καλτσακια κ μια ελαφρια κουβερτα(σαν τρυπητη ειναι)!!Δε νομιζω πως θα χρειαστε μακρυμανικο.Καλυτερα να παρεις ζακετουλα για το "αν" τυχει να εχει ψυχρα!

Ελενακι μεγαααααλο κοριτσακι!!!!Κι ελεγα τη δικια μου χοντρουλα!!!!!

Για την αιθουσα τοκετου..!!! Εγω εκανα καρδιοτοκογραφο εκει μεσα κ μετα μου ειπε η μαια πως εκει γενναμε!!!!!Το επαθα το σοκ μου!!!Δε φανταζομουν πως η αιθουσα που θα γεννησω ειναι ενα κανονικο δωματιο κλινικης!!!!! :woohoo:

Και πως γινεται δλδ...Κλειδωνουν την πορτα???Ή μπαινει ο καθενας,βλεπει τα ορθανοιχτα ποδια κλπ και λεει "ουπς,λαθος πορτα!" φευγωντας?χαχαχαχαχαχαχα

Θα εχεις δικη σου νυχτικια(κοντη σχετικα-εννοω μεχρι το γονατο το πολυ!) για την ωρα του τοκετου!Καλυτερα δεν ειναι???Φανταζεσαι τη ρομπιτσα με τον κωλο εξω??? :laugh:

Για τα μαθηματα....Δεν εχω ιδεα :huh:

Και τελος...Για φωτο. Ανοιξε τη φωτο μεσω της ζωγραφικης.Μικρυνε τις διαστασεις της απο το image-> stretch/skew.Καντην οση θελεις ωστε να φαινεται νορμαλ.Μετα αποθηκευσε την στην επιφανεια εργ. με αλλο ονομα ωστε να μη χασεις την αρχικη.Και οταν γραφεις το ποστ βαλε τη νεα φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! βρε Αναστασακι μου τι ωραια που τα λες!!!

Γελασα πααααρα πολυ με το... "Θα εχεις δικη σου νυχτικια(κοντη σχετικα-εννοω μεχρι το γονατο το πολυ!) για την ωρα του τοκετου!Καλυτερα δεν ειναι???Φανταζεσαι τη ρομπιτσα με τον κωλο εξω??? "

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εγω παντως οταν πηγα μου λεει η μαια.. "βγαλτα ολα και βαλε τα ρουχα

σου σ' αυτη τη σακουλα και βαλε την ρομπα..

Εγω ομως ειχα 27 ωρες τον καρδιοτοκογραφα πανω μου καρφιτσα..

πως θα γινοταν με δικη μου νυχτικια?

Ευχομαι μεσα απ την ψυχη μου να εχετε ΟΛΕΣ σας εναν ΣΥΝΤΟΜΟ τοκετο

χωρις ταλαιπωριες..

Τα κρεβατια σπανε και δεν χρειαζεται να σε μεταφερουν.

Τουλαχιστον ετσι εγινε στην δικη μου περιπτωση που γεννησα στο

Διαβαλκανικο.

Οοοοοοολα καλα να σας πανε.

Φιλια Αυγουστομανουλες μου γλυκιες!!!

Α!! το τελευταιο πραγμα που θα σε απασχολει εκεινη την ωρα

ειναι το αν θα μπει καποιος μεσα (που δεν υπαρχει περιπτωση

περα του προσωπικου να μπει κανεις)...!!

Αντε καλεεεεε!!! Γεννατε μια μια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα Φανουλα...Με εφτιαξες!!!!Λες να χρειαστει να ειμαι "εκτεθιμενη" με την ωραια μου νυχτικια σηκωμενη τοσες ωρες??!!!!

Αντε να δουμε πως θα γινει το...Σκηνικο!!!!!! :P

Καλα βρεεεεεε θα γεννησουμε!!!!Μηπως βιαζεται η ξανθομαλλουσα πριγκιπισσα σου να παιξει με τις φιλες της???? :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουνικακιιιιιιιιιιι!!!καλησπέρα τελικα εφυγα επιγοντως προ λιγου γιατι επρεπε να παω καπου με την πεθερουλα μου και ειχε περασει η ωρα και δεν το κατλαβα...εξου και μπηκα τώρα...ωστε ετσι τα γιαβρουδακια μας δεν χρειαζεται μακριμανικο γιατι ειπα μηπως να μην τα δει ο ηλιος...τι να πω κάπου το ακουσα!:dry:

Εμενα ακόμη οανδρας μου δεν αξιωθηκε να μου βαλει φωτο στον υπολογιστη,οπότε και γω περιμενω...θα τη δειτε ομως χεχε εχει και πολύ πλάκα η ατιμη..

Αναστασούκο ωστε μάλλον γενικη η χαπι μομ...

Καλε τωρα που διαβαζα τα μην τας για τη ν αιθουσα τοκετου και το πως θα μαστε ντυμενες και γενικα ολο το σκηνικο ρε σεις...μου ρθε η εικόνα με επιασε ενα κατι ..φόβο να το πω χεσαμόλα να το πω?:dry::S

Ειμαι πολύ γενναια τελικα...ΕΥΓΕ!καλε φιλεναδες που ειστε να μου πήγε!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΠΟΛΥ ΓΕΛΑΣΑ ΜΕ ΤΟ..." ΚΩΛΙ ΑΠ ΕΞΩ"!!!!!ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!ΕΙΔΑΤΕ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝΕ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ;;;ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΙΝΙΑΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!!!ΧΙΧΙΧΙ!!!!ΜΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΟΥΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΕΝΑ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ ΦΟΡΜΑΚΙ ΚΙΤΡΙΝΟ ΜΕ ΕΝΑ ΡΟΖ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ ΜΕ ΚΟΝΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ!!!!ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΚΟΝΤΑ!!!!!1τα μωρακια να ξερετε ζεσταινονται και κρυωνουν πιο ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!!!!ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΗ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΦΑΣΚΙΩΣΩ!!!!!! ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΩΡ Α ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΡΟΣΟΥΛΑ ΘΑ ΤΗΣ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΣΚΟΥΦΑΚΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΠΙΚΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!!!ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειδα που γραφατε τι να φορεσετε στα μωρακια οταν τα παρετε και εγω κοντομανικα εχω παρει αλλα τα μωρα στο μαιευτηριο τα λυπηθηκε η ψυχη μου τα ειχαν με μακριμανικα φορμακια φασκιωμενα και στο πυρεξακι και κουβερτουλα ελαφρια τα εβλεπα και εσκαγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ τις όμορφες!!

Σήμερα που πήγαμε για μπανάκι το απόγευμα βγάλαμε πολλές φώτο με την καινούρια μας υποβρύχια μηχανή!! Εχουν πολύ πλάκα .. Η κοιλιά εξέχει πολύ !! :laugh:

Αυριο θα περάσω μερικές να δείτε να γελάσετε!! Θα βάλω & στο προφίλ μου αρκετές..

Kideroula μπορεί να είσαι η επόμενη..σε βλέπω από μέρα σε μέρα ... για να μην πω από ώρα σε ώρα να γίνεσαι & εσύ μία ευτυχισμένη μανούλα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχ αυτές οι αϋπνίες...Καλημέρα κουκλίτσες

Αν και σε λίγο που θα ανοίξω μπαλκονόπορτες θα με ξαναπάρει ο ύπνος, τώρα γαρίδα το μάτι. Τί σου είναι η φύση,ε? Εξάσκηση από τώρα στα νεύρα μας!

Αναστασία μου γιατί σνομπάρεις την ρομπίτσα με την "πλήρως" ανοιχτή πλάτη? Δεν εκτιμάς το "φυσικό κλιματιστικό" που παρέχουν?:P :laugh:

Θα πάρω τότε κι εγώ τη νυχτικούλα μου με το αρκουδάκι (να ταιριάζει και στην περίσταση)! Αν και απ'ότι μου είπαν θα γίνει τόσο χάλια που θα είναι για πέταμα μετά. Στην αίθουσα τοκετού μου είπαν αυστηρά ένας συνοδός,άσε που την είδα αρκετά...περιορισμένη,δε νομίζω να μπαινοβγαίνει ο κάθε άσχετος. Πού θα χωράει?

Φουλινάκι χαχααχα ΝΑ σου πήγε? Λες γι'αυτό να μας κάνουν πρώτα κλύσμα πριν μας πάνε εκεί μέσα??:woohoo: :laugh: χαχαχαααχαχα Άσε κι εγώ φλασάρα έφαγα...

Μαντώ θα μας βάλεις υποβρύχιες φωτό? Δεν είναι τέλειες στο νερό? Περιμένουμε!

Ζουζού, Μαριάντα ακόμα τα φασκιώνουν τα μπεμπάκια? Νόμιζα ότι δεν το κάνουν πλέον. Εμένα μου το λένε οι κυράτσες κι η πεθερά μου και εκνευρίζομαι! Με αυτή τη ζέστη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο τα κατάφερα! Μερσί για το τιπ! Είδατε και τί σούπερ άντρα φωτογράφο έχω? Για να βγάλει καλά το σώμα έκοψε το κεφάλι! Η φωτό είναι μιας εβδομάδας. Αυτές τις μέρες άρχισε η κοιλιά να φουσκώνει κι απ' τα πλάγια. Ως τώρα ήταν κάπως "μυτερή", όπως λένε οι παλιές κι όλοι ρωτούσαν αν έχω αγοράκι:angry: ! Περιμένω τη σίστερ μου να με βγάλει καμιά πιο...καλλιτεχνική. Αν προλάβουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αφρατουλες!!!!!!!!!! :laugh: :P

Τι δυσκολη νυχτα περασα κοριτσιαααααα????Τι ζεστη ηταν αυτη?????

Πρωτη φορα υπεφερα τοσο...Πηγαινοερχομουν απτο σαλονι στο κρεβατι...Καπου να βρω δροσια...Στον καναπε πονουσε η μεση μου,στην κρεβατοκαμαρα ειχε ζεστη...Ουφ!!!!

Και ελεγα στον εαυτο μου "ψυχραιμιιιιιια!!!Δεν εισαι ψυχραιμη γι'αυτο ζεσταινεσαι!!!" :P Παλι φραπε την εκανα τη μπεμπα!!!!

Λινακι χαχαχαχχαχαχααα χρειαστηκες παμπερς??????Πολυ γελιο εχεις!!!Τρελληηηη!!!

Ελενη(γιουνικ) ουτε εσυ εχεις μεγαλη κοιλιτσα!!!!Ιδιες μου φαινονται!!!!Αν κ εχουμε διαφορα στις βδομαδες αλλα παλι..Σουπερ!!!Καλα ο αντρουλης σου......χαχαχαχαχαχαχα Εκοψε το κεφαλι???Ωραιος ειναι!!!!!!

Λοιπον αεριζομενες νυχτικιες ΔΕ θα εχουμε!

Τυλιγμενα σαν κρεμμυδια μωρα θα απαιτησουμε να ΜΗΝ εχουμε!!!

Τελειες κ ευκολες γεννες ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!!!!

Οκ????? Συμφωνουμε???? :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνούμε βεβαίως βεβαίως! Ειδικά για τις εύκολες γέννες!

Είδες τη ζουμπουρλού μου? Προσπαθεί να σας προλάβει! Αν και ο γιατρός είπε ότι είναι ψηλή, εξ ου και το μέγεθος.Η κοιλίτσα της είναι νορμάλ.Δεν είμαστε χοντρές!

Όπως σας είπα και το πρωί, το κλιματιστικό στο σπίτι μας εδώ και 1,5 ανάβει όλο το βράδυ ως τις 5 που ανοίγω μπαλκονόπορτες και παράθυρα. Δεν παλεύεται διαφορετικά. Έτσι και σηκώνομαι μούσκεμα στον ιδρώτα, ο καημενάκος ο Ευθύμης βαρέθηκε ν'αλλάζει σεντόνια! Λέτε γι'αυτό να μου κόβει το κεφάλι στις φωτό...???:silly:

Ζουζού μου πάρε κι εσύ καρμάκι!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αυγουστιάτικες μανούλες

Αύριο, πρώτα ο θεός, θα έχω στην αγκαλιά μου το δεύτερο αντράκι μου. Προγραμματισμένη καισαρική.

Γεννάω στην Γενική κλινική στη Θεσσαλονίκη.

Είναι άραγε καμία, ίδια περίπτωση με μένα ? να συναντηθούμε ?

Ευχηθείτε μου να πάνε όλα καλά, αν και δεύτερη φορά έχω τρελό άγχος …………….

Θεέ μου, ένα γερό μωράκι σε παρακαλώ …..

Σε όσες περιμένουν, εύχομαι με το καλό και με ένα πόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eldo με το καλο να ερθει το αντρακι σου στην αγκαλια σου!!!

Και φυσικα θα πανε ολα καλα!!!Μη φοβασαι τιποτα!!!!! :)

Γιουνικακι εγω ολα τα εμβρυακια που εχουν μετρησεις πανω(αρκετα) απ'το ΜΟ τα λεω χοντρουλικα!!!Δεν ακουω ποτε το αν θα γινει ψηλο μωρο κλπ!!!Δεν παει να λεει η γιατρος πως εχει μακρια ποδια κλπ?ΜΕχρι να την δω θα την λεω χοντρουλα!!!Εκτος κι αν εχει στρωσει!!!! :laugh: :)

Ασε που ποσες φορες ακουσαμε για τερααααστια μωρα και πανυψηλα(υποτιθεται)στον 7ο ή 8ο και στο τελος βγηκαν σαμιαμιδια?!!! ;)

Βρε γερα(και εξυπνα :P ) να ειναι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ELDOOOO όλα καλά θα πάνε κοριτσάρα,γιατί άγχεσαι??? Αφού έχεις κι εμπειρία, θα έπρεπε να είσαι πιο κουλ! Σου εύχομαι να χαλαρώσεις (γιατί είπαμε ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θα πάνε όλα καλά!), να χαρείς και το 2ο αντράκι σου επιτέλους! Πωπω ένα σπίτι γεμάτο άντρες? Ποιος τη χάρη σου! Με το καλό λοιπόν να το αγκαλιάσεις και μη φοβάσαι τπτ!

Με ποιον γιατρό αν επιτρέπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου αστειεύομαι κι εγώ! Φαντάζομαι τη δική μου ζουμπουρλού με μαγουλάκια-φρατζολίτσες και να σκεφτείς ότι στον μεγάλο υπέρηχο έτσι ακριβώς φάνηκε το μουτράκι της!

Όσο για τα λεγόμενα των γιατρών,όντως έχουν πέσει αρκετές φορές έξω απ'ότι ακούω κι εγώ.Μέχρι και για το φύλο! Βρε μπας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...