Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πώς να χάσετε τα κιλά της εγκυμοσύνης


mama marilenas

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, έχω κι εγώ αυτό τοάγχος αλλά πιστέυω πως όλα γίνονται με λίγη θέληση και εγκράτεια.Είμαι στον 6ο μήνα της εγκυμοσίνης μου και έχω πάρει 4 κιλά. Ξεκίνησα 50κιλά με ύψος 160 και πιστέυω πως με υπομονή και σωστή διατροφή δεν θα ξεπεράσω τα 12. Βέβαια όταν με το καλό γεννήσω θα προσπαθήσω να μειώσω τα πολλά πολλά και με το θυλασμό και το τρέξημο θα επανέλθω. Εχω θετική σκέψη και μεχρι στιγμής με έχει βοηθήσει. Υγέια να υπάρχει και όλα γίνονται.!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 102
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 18Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΙΔΗ 6 ΚΙΛΑ!ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΗΜΟΥΝ 53 ΚΙΛΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΠΗΡΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΡΩΩ ΠΟΛΥ,ΒΕΒΑΙΑ ΠΙΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΟΣ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ.ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ!ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΛΑ ΤΑ ΒΕΒΕ ΜΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ειναι ο απόλυτος εφιάλτης για μένα πριν καν σκεφτώ να μείνω έγκυος! Κάθε φορά που ερχόταν αυτό στο μυαλό μου, με επιανε ανατριχίλα!!!!! Τώρα περιμένω ένα κοριτσάκι και είμαι στον 6ο μήνα.Έχω πάρει ήδη 9 κιλά (ενω κάνω αυστηρή διατροφή) και τρέμω για τα επόμενα! Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου ήμουν πάντα σε δίαιτα για να καταφέρω να διατηρώ το βάρος μου, χωρις ποτέ να είμαι αδύνατη, πάντα 60-65 κιλά. Αναρωτιέμαι πώς θα καταφέρω να χάσω βάρος μετά τη γέννα!!! Κοριτσια εσας που καταφερατε να χασετε τα κιλα της εγκυμοσύνης ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...