Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΤΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Η... ΜΑΜΑ????


Recommended Posts

Καντε υπομονη μονο κοριτσια να το ανεβασω ολο.... και οταν γραψω ΤΕΛΟΣ διαβαστε το.....

Ο μπαμπάς και η μαμά έβλεπαν τηλεόραση όταν η μαμά είπε:

« Είμαι κουρασμένη, πηγαίνω για ύπνο ».

post-6142-13873934656046_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλεγξε αν έχει αρκετά δημητριακά, γέμισε την ζαχαρίερα, και έβαλε στο τραπέξι τα μπωλ και τα κουτάλια για το πρωινό και ετοίμασε την καφετίερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συνεχισω χωρις εικονες γιατι κανει 10 ωρες να τις φορτωσει!!:angry:

Άπλωσε τα πλυμμένα ρούχα, έραψε ένα κουμπί, μάζεψε τα παιχνίδια των παιδιών και έβαλε το τηλέφωνο στη βάση του.

Πότισε τα φυτά και έβγαλε τα σκουπίδια έξω.

Τότε λοιπόν άρχισε να χασμουριέται και αποφάσισε να πάει στο κρεβάτι της.

Σταμάτησε για ένα λεπτό να γράψει ένα μήνυμα στη δασκάλα, μέτρησε τα χρήματα για την εκδρομή των παιδιών και μάζεψε ένα βιβλίο που ήταν κάτω από την καρέκλα.

Ετοίμασε μια ευχετήρια κάρτα για τη φίλη της, έφτιαξε τη λίστα με τα ψώνια και τα έβαλε δίπλα από την τσάντα της.

Μετά η μαμά καθάρισε το πρόσωπο της με λοσιόν, έβαλε κρέμα νυχτός και βούρτισε τα δόντια της.

Ο μπαμπάς φώναξε :

« Νόμιζα ότι θα πήγαινες για ύπνο !? »

« Τώρα, πηγαίνω », του απάντησε.

Έβαλε νερό στο μπωλ του σκύλου, κλείδωσε την πόρτα και έσβησε το φώς στο διάδρομο.

Έριξε μία ματιά στο δωμάτιο των παιδιών, μάζεψε κάτι βρώμικα μπλουζάκια και κάλτσες από το πάτωμα και καθησύχασε ένα από τα παιδιά που δεν μπορούσε να κοιμηθεί.

Μόλις έφτασε στο δωμάτιό της. έβαλε το ξυπνητήρι, ετοίμασε τα ρούχα της για την επόμενη μέρα και συγυρίσε λίγο τα ρούχα του άνδρα της.

Συμπλήρωσε στη λίστα της τρία πράγματα που πρέπει να κάνει.

Εκείνη τη στιγμή ο μπαμπάς είπε : « Πάω για ύπνο ».

Κι αυτό έκανε, χωρίς να το ξανασκεφτεί....

Τίποτα το περίεργο ????

Αναρωτιόμαστε γιατί οι γυναίκες ζούν περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί είναι φτιαγμένες για μεγάλες αποστάσεις.

Δεν μπορούν να πεθάνουν νωρίς, έχουν πολλά πράγματα να κάνουν.

Στείλε αυτό το μήνυμα σε όλες τις σούπερ-ηρωίδες που γνωρίζεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβώς Αρτζη μου!!Πολυ ωραιο το μήνυμα..μου θύμισε την δική μου την μαμα..που ηταν- ειναι παντου παρών και ολα τα προλάβαινε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ελα ντε γι αυτο ζουμε περισοτερο γιατι ποτε δεν τελειωνουν αυτα που εχουμε να κανουμε!!!!ΠΟΤΕ!!!Μονο που καποια στιγμη κι εμεις ποσο να αντεξουμε....και φευγουμε...

Πολυ ομορφο Αρτζη μου....με πιανει ενας πονος στην ψυχη βεβαια οταν το διαβαζω γιατι νιωθω ολες αυτες τις μανουλες που τους βγαινει ο πατος καθημερινα!!!Να μαστε καλα....και να μας δινει ο Θεος δυναμη και χρονια για να τα προλαβουμε ολα...και να ξεκουραστουμε και λιγο βρε αδερφε εστω και προς το τελος!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy Αυτες ειχε ρε κοπελια.... σχετικες ασχετες σιγα μην καθομουν να ψαξω και για αλλες....:P

Μου εβγαλε που μου εβγαλε την ψυχη να τις ανεβασω.....:angry::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκαρλετ ....πολυ καλο...ετσι ειναι,πολλες οι ευθυνες!!!!!απαξ κι εγινες μαννα ,δεν κοιμασαι ανεμελα καμμια φορα!!!!το μυαλο παντα στο παιδι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ! ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΣΑ ΟΤΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΑΓΧΗ Κ ΑΓΩΝΙΕΣ....ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΓΕΡΟ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ.... ΠΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΓΑ ΣΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ....ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΣΤΙΣ 10 ΤΡΩΜΕ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ!

ΗΡΩΙΔΕΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ !!!!

ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΕΡΕΣ & ΔΥΝΑΤΕΣ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουν πιο λίγο οι άντρες...ναι οκ..

αλλα πιο ξεκουραστη και πιο χαλαρη ζωη..:)

και με λιγοτερη σκέψη..:cheer:

αμα ειναι έτσι δεν με πειραζει..ας "φύγω" εγώ νωρίτερα!!!:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI2 εγραψε:"ζουν πιο λίγο οι άντρες...ναι οκ..

αλλα πιο ξεκουραστη και πιο χαλαρη ζωη..

και με λιγοτερη σκέψη..

αμα ειναι έτσι δεν με πειραζει..ας "φύγω" εγώ νωρίτερα!!!"

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Απ την αλλη σκεψου οτι εμεις εχουμε τη δυνατοτητα της δευτερης "ευκαιριας".... απαξ και τους "στειλουμε"....χαχχαχαχαχαχα

Οι μαυρες χηρες -αραχνες- του mammy...:P :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:);) κορίτσια εγώ προσωπικά σαν μητέρα τριών παιδιών μπορώ αν σας διαβεβαιώσω ότι κοντεύω να ξεχάσω τι είναι να κοιμάσαι. Χάλι σας λέω Χάλι. Για να καταλάβετε μέχρι πρίν μισή ώρα μάζευα το σπίτι!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...