Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξία και μύθοι


xriskat

Recommended Posts

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ. ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΑΝ ΠΑΛΙ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ ΘΑ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΛΙΓΑΚΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ. ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΑΝ ΠΑΛΙ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ ΘΑ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΛΙΓΑΚΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ. ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΑΝ ΠΑΛΙ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ ΘΑ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΛΙΓΑΚΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ. ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΑΝ ΠΑΛΙ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ ΘΑ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΛΙΓΑΚΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ,ΑΥΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΟΩΡΗΞΙΑΣ ....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ,ΑΥΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΟΩΡΗΞΙΑΣ ....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ,ΑΥΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΟΩΡΗΞΙΑΣ ....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ βασικά κοριτσια εκανα τεστ ωορηξιας κ δεν εβρισκα ποτε τις μερες κ ανχωνόμουν μετα σταμάτησα και τελικά η μπεμπα μου κατά 99% πιάστηκε την 22η μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ βασικά κοριτσια εκανα τεστ ωορηξιας κ δεν εβρισκα ποτε τις μερες κ ανχωνόμουν μετα σταμάτησα και τελικά η μπεμπα μου κατά 99% πιάστηκε την 22η μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ βασικά κοριτσια εκανα τεστ ωορηξιας κ δεν εβρισκα ποτε τις μερες κ ανχωνόμουν μετα σταμάτησα και τελικά η μπεμπα μου κατά 99% πιάστηκε την 22η μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Κορίτσια, γειά σας!Πρώτη φορά γράφω σε κάποιο forum, αλλα ένιωσα την ανάγκη να ζητήσω την βοήθεια σας (ή και να σας κουράσω λίγο) γιατί τα έχω κάπως μπερδεμένα!!!Δεν μπορώ να σας πώ οτι έχω ξεκινήσει 3 μήνες σωστές προσπάθειες, γιατι κάνω μια δουλειά που χρειάζεται πολλές ώρες και πολλές φορές σου κόβει κάθε διάθεση για αγκαλίτσες την σωστή ημέρα!!!Το άλλο μου πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρω πότε είναι η σωστή ημέρα γιατί την μία φορά αδιαθετώ στις 27 ημέρες, την επόμενη στις 25 ημέρες, την άλλη πάλι στις 27 ημέρες κλπ!!!Επίσης, έχω μια εξιδανικευμένη εικόνα στο μυαλό μου, όπως ότι ένα μωράκι πρέπει να είναι αποτέλεσμα πάθους και όχι υπολογισμένων με ακρίβεια πιθανοτήτων. Σκέφτομαι διάφορα, όπως γιατι μια συνομήλικη φίλη μου (είμαι σχεδόν 32) έμεινε και στα δυο της παιδιά έγκυος με την πρώτη και σε μη γόνιμη ημέρα, όπως λέει, άρα λέω πρέπει να κόψω το κάπνισμα (κάνω ένα πακέτο την ημέρα) και διάφορα άλλα τέτοια!!!Γενικά είμαι ένας πολύ αισιόδοξος άνθρωπος απλά φοβάμαι μήπως επειδή δεν ήθελα μωρό από την αρχή, ενώ ο άντρας μου ήθελε, δεν έρθει γρήγορα και με αγχώνει κάπως η ηλικία μου. Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω τα τέστ ωορηξίας και να ξέρω μόνο εγώ ποια είναι η ημέρα (να μην αγχώσω και τον αντρούλη). Σας ευχαριστώ πολύ, έτσι ήθελα κάπου να τα πώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stacey έγραψε:

Κορίτσια, γειά σας!Πρώτη φορά γράφω σε κάποιο forum, αλλα ένιωσα την ανάγκη να ζητήσω την βοήθεια σας (ή και να σας κουράσω λίγο) γιατί τα έχω κάπως μπερδεμένα!!!Δεν μπορώ να σας πώ οτι έχω ξεκινήσει 3 μήνες σωστές προσπάθειες, γιατι κάνω μια δουλειά που χρειάζεται πολλές ώρες και πολλές φορές σου κόβει κάθε διάθεση για αγκαλίτσες την σωστή ημέρα!!!Το άλλο μου πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρω πότε είναι η σωστή ημέρα γιατί την μία φορά αδιαθετώ στις 27 ημέρες, την επόμενη στις 25 ημέρες, την άλλη πάλι στις 27 ημέρες κλπ!!!Επίσης, έχω μια εξιδανικευμένη εικόνα στο μυαλό μου, όπως ότι ένα μωράκι πρέπει να είναι αποτέλεσμα πάθους και όχι υπολογισμένων με ακρίβεια πιθανοτήτων. Σκέφτομαι διάφορα, όπως γιατι μια συνομήλικη φίλη μου (είμαι σχεδόν 32) έμεινε και στα δυο της παιδιά έγκυος με την πρώτη και σε μη γόνιμη ημέρα, όπως λέει, άρα λέω πρέπει να κόψω το κάπνισμα (κάνω ένα πακέτο την ημέρα) και διάφορα άλλα τέτοια!!!Γενικά είμαι ένας πολύ αισιόδοξος άνθρωπος απλά φοβάμαι μήπως επειδή δεν ήθελα μωρό από την αρχή, ενώ ο άντρας μου ήθελε, δεν έρθει γρήγορα και με αγχώνει κάπως η ηλικία μου. Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω τα τέστ ωορηξίας και να ξέρω μόνο εγώ ποια είναι η ημέρα (να μην αγχώσω και τον αντρούλη). Σας ευχαριστώ πολύ, έτσι ήθελα κάπου να τα πώ!
μην αγχωνεσαι ..η κουνιαδα μου το πιασε στα 40 με την πρωτη..εγω το τσιγαρο δεν το ειχα κοψει απο πριν ,μολις εμεινα το εκοψα..το τεστακι ειναι καλη λυση στην περιπτωση σου...καντο και καλη επιτυχια...να εισαι αισιοδοξη..φιλακια
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..... ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ....?

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ 12η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΕΤΟΙΜΑ ΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΕΙΧΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ.... ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΕΙΔΑ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΥΞΗΣΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΑΛΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ 19η ΜΕΡΑ... "ΠΑΙΖΕΙ" ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρετή1 σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου!!!Εγώ δεν αγχώνομαι, οι άλλοι προσπαθούν να το κάνουν σ' εμένα!!!Τί μανία και αυτή που τους πιάνει όλους επειδή είμαι 3 χρόνια παντρεμένη θα έπρεπε να έχω και μωρό???Εγώ θα αγχωνόμουν αν έκανα σωστές προσπάθειες 1 χρόνο όπως λένε οι γιατροί και δεν έμενα έγκυος!!!Τελοσπάντων, μπορεί να περιμένω ακόμα για το τεστ ωορηξίας.Αποφάσισα κιόλας να αφιερώνω περισσότερο χρόνο στον αντρούλη μου και στις βόλτες μας και λιγότερο στην δουλειά!!!Άτιμη κοινωνία που μας θες τις γυναίκες τέλειες σε όλα, και καριέρα, και τέλειες σύζυγοι, μητέρες κλπ!!!Καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα στέισι..εχεις δίκιο ..ατιμη κοινωνία!!και εγώ θα σου πρότεινα,αφού δεν μπορείς να καταλάβεις τις γόνιμες μέρες να πάς στον γιατρό σου να σε βοηθήσει σε αυτό και χαλαρή να "απολαύσεις "τον αντρούλη σου!!

ΣΚΑΡΛΕΤΑΚΙ μου,εγώ απ' οτι έχω διαβάσει παίζει μόλις απελευθερωθεί το ωάριο,αργότερα να απελευθερωθεί και ένα δεύτερο!!οπότε ίσως!!!δεν ξέρεις!!φαντάζεσαι λέει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα matakiaefh!

Stacey, εγώ παρακολουθώ την ωορρηξία μου στην γιατρό μου εδώ και αρκετά χρονάκια. ούτε με κούρασε ούτε με άγχωσε ποτέ η διαδικασία. Αντίθετα με κρατάει ήρεμη γιατί είμαι πάντα 100% σίγουρη για την ημέρα της ωορρηξίας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσάκια, γειά σας!!!Τελικά δεν κατάφερα να φεύγω νωρίτερα από την δουλειά και να μην μπορώ να κανονίσω ούτε μια τόσο δα εκδρομούλα με τον αντρούλη μου λόγω οικονομικών!!!Βέβαια, πολλές φορές αργώ γιατί διαβάζω τα πάντα στο mammyland, ακόμα και συγκρίσεις μαιευτηρίων!!!Ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε, που λένε!!!Τέλοσπάντων, θέλω την βοήθειά σας σε κάτι... Κάποιες κοπέλες σε άλλη συζήτηση έδιναν ένα site της τηλεόρασης της Χαλκίδας για τον υπολογισμό των γόνιμων ημερών, που βάζεις τις τρεις τελευταίες περιόδους σου και σου λέει ποιες είναι οι γόνιμες σου ημέρες τώρα. Εγώ αδιαθέτησα 20/1 και μου έδειξε αρχή γόνιμης περιόδου 24/1 και τέλος 29/1. Είναι δυνατόν αμέσως μετά την περίοδο, για να μην πώ μια ημέρα πριν τελειώσει, να εχω γόνιμες ημέρες? Το site της predictor μου δίνει γόνιμες ημέρες 1 με 2 Φεβρουαρίου. Τί να πιστέψω?΄Οχι τίποτα άλλο αλλα αυτός ο μήνας μάλλον πάει χαμένος γιατι εγώ παίρνω φάρμακο για μια ουρολοίμωξη που καταλάβα νωρίς και ο αντρούλης αντιβίωση για το δόντι του, απλά για να ξέρω τον επόμενο μήνα πότε να αρχίσω test ωορηξίας. Μπορώ να τα ξεκινήσω και πριν τελιεώσει η περίοδος???

Σας ευχαριστώ πολύ %7Boption%7D [file] !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου καλη μου Stacey και καλωσηρθες στην παρεα μας....απαντω λιγακι καθυστερημενα και συγνωμη ελπιζω να το δεις....

Αρχικα μην ακους κανεναν η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!Το καπνισμα καλο θα ηταν να το κοψεις για πολλους λογους οχι μονο επειδη θελεις να κανεις ενα μωρακι ε?τι λες....τωρα για τις γονιμες μερες επειδη και τα τεστ δεν δειχνουν παντα το σωστο το καλυτερο ειναι να σε βοηθησει ο γιατρος σου,ετσι εκανα κι εγω....εγω εχω κυκλο 26-30 μερες μια ερχοτανε στις 26 μια 27 μια 30 μια 28....εχανα την μπαλα....ειχα ενα 10ημερο στο μυαλο μου για γονιμες μερες απο την 13 εως την 23 αλλα οταν πηγα στο γιατρο μου ειπε να κανω οπωσδηποτε την 9 10 11....βγαλε ακρη οποτε το καλυτερο ειναι να πας στο γιατρο...

Μην σκεφτεσαι τιποτα μονο να συνεχισεις να εισαι αισιοδοξη και να κανεις αυτο που πρεπει και μερα παρα μερα τις γονιμες μερες....10η με 19η 20η αλλα το καλυτερο λεω να πας σε γιατρο κοντα σε εκεινες τις μερες για να σου πει ακριβως!για να μην ταλαιπωρησε και κουραζεσαι εφοσον εχεις και την δουλεια αδικα και να γινεται καλυτερα με παθος οπως λες και οχι με το ημερολογιο και το ρολοι:-)

Φιλακια ευχαριστουμε που τα μοιραστηκες μαζι μας ελπιζω να σε βοηθησαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ: ΧΘΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ 8Η ΜΕΡΑ.... ΕΝΙΩΘΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ Η ΘΕΡΜΟΚΑΡΣΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 36,7...... ΑΛΛΑ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟ 38 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΑ 24ΩΡΗ ΙΩΣΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ)

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΕΙΧΑ 37,1 (ΜΑΛΛΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΧΘΕΣΙΝΗΣ "ΚΑΥΤΗΣ"-ΑΠ ΤΟΝ ΠΥΡΕΤΟ ΝΥΧΤΑΣ....)

ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΡΩΤΩ.... ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΧΑ Η ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΧΩ ΟΩΡΡΗΞΙΑ??????

ΤΗΝ 12Η ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΕΤΡΗΣΗ..... ΚΑΠΟΙΟ ΑΒΓΟΥΛΑΚΙ ΘΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙ....

ΕΚΤΟΣ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.... ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ "ΜΑΖΕΨΕΙ" ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ???

ΕΔΩ ΣΑΣ ΘΕΛΩ.....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina μου σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου. Είστε όλες πολύ πολύ γλυκιές και μου αρέσει ΄πολύ που βοηθάτε η μία την άλλη!!! Εγώ το μόνο που μπορώ να συμβουλέυσω όλες τις κοπέλες, μιας και που τώρα ξεκινάω προσπάθειες και δεν ξέρω και πάρα πολλά, είναι να είστε αισιόδοξες, να χαμογελάτε που κάθε ημέρα ξυπνάτε εσείς και αυτοί που αγαπάτε υγιείς και ΟΟΟΟΛΑ γίνονται!!!

Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου καλη μου Stacey και καλωσηρθες στην παρεα μας....απαντω λιγακι καθυστερημενα και συγνωμη ελπιζω να το δεις....

Αρχικα μην ακους κανεναν η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!Το καπνισμα καλο θα ηταν να το κοψεις για πολλους λογους οχι μονο επειδη θελεις να κανεις ενα μωρακι ε?τι λες....τωρα για τις γονιμες μερες επειδη και τα τεστ δεν δειχνουν παντα το σωστο το καλυτερο ειναι να σε βοηθησει ο γιατρος σου,ετσι εκανα κι εγω....εγω εχω κυκλο 26-30 μερες μια ερχοτανε στις 26 μια 27 μια 30 μια 28....εχανα την μπαλα....ειχα ενα 10ημερο στο μυαλο μου για γονιμες μερες απο την 13 εως την 23 αλλα οταν πηγα στο γιατρο μου ειπε να κανω οπωσδηποτε την 9 10 11....βγαλε ακρη οποτε το καλυτερο ειναι να πας στο γιατρο...

Μην σκεφτεσαι τιποτα μονο να συνεχισεις να εισαι αισιοδοξη και να κανεις αυτο που πρεπει και μερα παρα μερα τις γονιμες μερες....10η με 19η 20η αλλα το καλυτερο λεω να πας σε γιατρο κοντα σε εκεινες τις μερες για να σου πει ακριβως!για να μην ταλαιπωρησε και κουραζεσαι εφοσον εχεις και την δουλεια αδικα και να γινεται καλυτερα με παθος οπως λες και οχι με το ημερολογιο και το ρολοι:-)

Φιλακια ευχαριστουμε που τα μοιραστηκες μαζι μας ελπιζω να σε βοηθησαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω γιατι μπηκε 2 φορες αυτο που εγραψα δεν εχω ιδεα!!!!!ετσι ειναι καλη μου ετσι ακριβως.....ολα θα πανε καλα αισιοδοξια και οχι αγχος!!!(ξερεις τα λεω για να τα ακουω κι εγω χαχ αχαχ αχαχχαχ χαχα!!!)

Φιλακια πολλα και εδω ειμαστε να τα λεμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...