Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου ήρθαν τα τεστ. Έκανα 10 σταγόνες ουρα κυριολεκτικά γιατί είχα ουρήσει πριν 1-2 ώρες. Ωστόσο λέω ας το κάνω. Και βλέπω αυτό... Το έβγαλα φωτό μετά το 10 λεπτό να είμαι ειλικρινής, γιατί έτσι έκανα και με τα προηγούμενα. Όταν στεγνώνει λίγο γίνεται πιο έντονο. 

Και ξαφνικά αλλάζει ο κόσμος μου. Συγκρατημένα αισιόδοξη θα καλέσω τον γιατρό να μου γράψει δύο χοριακες να δούμε τι γίνεται και υποσχέθηκα στον άντρα μου να μην ασχοληθώ άλλο με τα τεστ (τουλάχιστον όχι έτσι μανιωδώς κάθε μέρα 😂)

IMG_20241017_154438.jpg

Μια χαρά είναι η γραμμή για αυτό σου είπα να περιμένεις. Ξέρω πως είναισε νιώθω απόλυτα 5 τεστ την ημέρα έκανα αλλά μόνο άγχος μου έδειχναν . Κάνε την χοριακη σου σε 2-3 μέρες έτσι για να την χορτάσεις. Με αυτό το τεστ είσαι κάπου στο 82

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 59 λεπτά, ο/η eva96 είπε:

Κατι ομορφο εχει ξεκινησει κοιτα να το απολαυσεις. Ηρθε το ουρανιο τοξο σου 🌈🌈🌈

@Mantarini33 εγω και 40 ο άντρας μου.Αυτος είναι ο 6ος κυκλος που προσπαθούμε κ τίποτα ακόμη. Δεν εχω μείνει ποτε εγκυος ειναι η πρωτη φορα που προσπαθώ για μωρακι.Δε ξερω πως θα πάει καθε μηνας που περνάει με αγχωνει και περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου ήρθαν τα τεστ. Έκανα 10 σταγόνες ουρα κυριολεκτικά γιατί είχα ουρήσει πριν 1-2 ώρες. Ωστόσο λέω ας το κάνω. Και βλέπω αυτό... Το έβγαλα φωτό μετά το 10 λεπτό να είμαι ειλικρινής, γιατί έτσι έκανα και με τα προηγούμενα. Όταν στεγνώνει λίγο γίνεται πιο έντονο. 

Και ξαφνικά αλλάζει ο κόσμος μου. Συγκρατημένα αισιόδοξη θα καλέσω τον γιατρό να μου γράψει δύο χοριακες να δούμε τι γίνεται και υποσχέθηκα στον άντρα μου να μην ασχοληθώ άλλο με τα τεστ (τουλάχιστον όχι έτσι μανιωδώς κάθε μέρα 😂)

IMG_20241017_154438.jpg

Σου εύχομαι ολόψυχα μια ανεβασμένη χοριακή , περιμένουμε νεακια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια βγήκαν οι εξετάσεις μου, αλλά βλέπω ότι λείπει η αμη. 

IMG_20241017_143501.jpg

Δεν γράφεται η ΑΜΗ, το είχα ψάξει παλαιότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μια χαρά είναι η γραμμή για αυτό σου είπα να περιμένεις. Ξέρω πως είναισε νιώθω απόλυτα 5 τεστ την ημέρα έκανα αλλά μόνο άγχος μου έδειχναν . Κάνε την χοριακη σου σε 2-3 μέρες έτσι για να την χορτάσεις. Με αυτό το τεστ είσαι κάπου στο 82

Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)

 

@ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας.

Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. 

@Elli13 Τι όμορφα λόγια είναι αυτά που είπες στην @ditaki μας. Πέρασα και εγώ από αυτό το δύσκολο μονοπάτι της επιλόχιας. Θυμάμαι μια φίλη μου με δύο παιδιά η ίδια μου έστελνε μήνυμα κάθε μέρα. Τι κάνεις πως είσαι; Χρειάζεσαι κάτι; Και ένιωθα τόσο όμορφα που κάποιος με σκέφτεται. Είχα κλειστεί σπίτι μου και έκλαιγα με τις τύψεις μου που αντί να είμαι χαρούμενη που έχω το παιδάκι μου εγώ ένιωθα ότι καταστράφηκε η ζωή μου. Μου πήρε αρκετό καιρό να συνέλθω και πάλι αυτή η φίλη μου με βοήθησε που μου έλεγε έλα πάρε το καρότσι και πάμε να περπατήσουμε. Κάνε πράγματα που να σε ευχαριστούν. 

@Elli13 θα πας για χοριακη σήμερα;; Αναμένουμε το αποτέλεσμα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χθες 5 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο είδα σταγόνες ροζ στο σκούπισμα.... Σήμερα μόνο λίγες σταγόνες πάλι στα πρωινά ούρα! 

Μέχρι στιγμής τίποτα....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! 
σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη…το ξερά ότι εδώ μέσα θα έχω μπόλικη! 
Δεν νοιωθω έτοιμη ακόμα να βγω αλλά ξέρω ότι πρέπει να το κάνω. Προς το παρόν φροντίζω να περιποιουμε τον εαυτό μου κάθε μέρα όπως εκανα πάντα και να μην μένω με τις πιτζάμες μέσα στο σπιτι. Όταν νυχτώνει είναι πιο δύσκολα, εκεί δεν μπορώ να το ελέγξω αν και ξέρω ότι όσα σκέφτομαι και όσα νοιωθω εκείνη την στιγμή είναι λάθος και θα περάσουν. Εξήγησα και στα μεγαλύτερα παιδιά ότι η μαμα θα κλαίει για λίγο καιρό γιατί έτσι γίνεται μετά την γεννα, έχω και κορίτσι και μπορεί όταν μεγαλώσει να χρειαστεί να ανακαλέσει αυτή την μνήμη…

Κάποια με ρώτησε πως το κατάλαβα. Το κατάλαβα την Δευτέρα το απόγευμα που ήμουν ακόμα στο μαιευτήριο, ενώ μέχρι εκείνη την στιγμή ήμουν χαλαρή και μόνιμα χαρούμενη ξαφνικά άρχισε να σουρουπώνει και πήγα άνοιξα όλα τα φώτα στο δωμάτιο και στάθηκα μπροστά στο παράθυρο να κοιτάω τα φώτα έξω. Το ίδιο εκανα και στην πρώτη γεννα…αμέσως κατάλαβα ότι ήρθε και κατάλαβα ότι είχα αρχίσει να νοιωθω μελαγχολία και έκλαψα πολύ. 
Αλλά αφού αυτή την φορά το καταλαβαίνω νομίζω ότι δεν θα κρατήσει πολύ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!!! 
σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη…το ξερά ότι εδώ μέσα θα έχω μπόλικη! 
Δεν νοιωθω έτοιμη ακόμα να βγω αλλά ξέρω ότι πρέπει να το κάνω. Προς το παρόν φροντίζω να περιποιουμε τον εαυτό μου κάθε μέρα όπως εκανα πάντα και να μην μένω με τις πιτζάμες μέσα στο σπιτι. Όταν νυχτώνει είναι πιο δύσκολα, εκεί δεν μπορώ να το ελέγξω αν και ξέρω ότι όσα σκέφτομαι και όσα νοιωθω εκείνη την στιγμή είναι λάθος και θα περάσουν. Εξήγησα και στα μεγαλύτερα παιδιά ότι η μαμα θα κλαίει για λίγο καιρό γιατί έτσι γίνεται μετά την γεννα, έχω και κορίτσι και μπορεί όταν μεγαλώσει να χρειαστεί να ανακαλέσει αυτή την μνήμη…

Κάποια με ρώτησε πως το κατάλαβα. Το κατάλαβα την Δευτέρα το απόγευμα που ήμουν ακόμα στο μαιευτήριο, ενώ μέχρι εκείνη την στιγμή ήμουν χαλαρή και μόνιμα χαρούμενη ξαφνικά άρχισε να σουρουπώνει και πήγα άνοιξα όλα τα φώτα στο δωμάτιο και στάθηκα μπροστά στο παράθυρο να κοιτάω τα φώτα έξω. Το ίδιο εκανα και στην πρώτη γεννα…αμέσως κατάλαβα ότι ήρθε και κατάλαβα ότι είχα αρχίσει να νοιωθω μελαγχολία και έκλαψα πολύ. 
Αλλά αφού αυτή την φορά το καταλαβαίνω νομίζω ότι δεν θα κρατήσει πολύ…

Όταν νιώσεις έτοιμη θα βγεις και έξω, δεν χρειάζεται να υπάρχει πίεση σε τίποτα. Όλα θα γίνουν σιγά σιγά. Καλά έκανες και μίλησες στα παιδιά σου, να είναι ενήμερα και αυτά. Μια αγκαλιά από εμένα! Όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση,  πήρα τα αποτελέσματα από τις πρώτες βιοχημικες εξετάσεις,  όλα είναι καλά απλά παρατηρώ την TSH αρκετά χαμηλή 0,55 , φαντάζομαι είναι οκευ και αυτό δεν έχω μιλήσει ακόμα με το γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου ήρθαν τα τεστ. Έκανα 10 σταγόνες ουρα κυριολεκτικά γιατί είχα ουρήσει πριν 1-2 ώρες. Ωστόσο λέω ας το κάνω. Και βλέπω αυτό... Το έβγαλα φωτό μετά το 10 λεπτό να είμαι ειλικρινής, γιατί έτσι έκανα και με τα προηγούμενα. Όταν στεγνώνει λίγο γίνεται πιο έντονο. 

Και ξαφνικά αλλάζει ο κόσμος μου. Συγκρατημένα αισιόδοξη θα καλέσω τον γιατρό να μου γράψει δύο χοριακες να δούμε τι γίνεται και υποσχέθηκα στον άντρα μου να μην ασχοληθώ άλλο με τα τεστ (τουλάχιστον όχι έτσι μανιωδώς κάθε μέρα 😂)

IMG_20241017_154438.jpg

Καλημέρα ♥️ ♥️ ♥️ μεγαλώνει το σπορακιιι!!! Πόσο χάρηκα!! Είναι ξεκάθαρα πιο σκούρο! Περιμένουμε την χοριακη σου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου ήρθαν τα τεστ. Έκανα 10 σταγόνες ουρα κυριολεκτικά γιατί είχα ουρήσει πριν 1-2 ώρες. Ωστόσο λέω ας το κάνω. Και βλέπω αυτό... Το έβγαλα φωτό μετά το 10 λεπτό να είμαι ειλικρινής, γιατί έτσι έκανα και με τα προηγούμενα. Όταν στεγνώνει λίγο γίνεται πιο έντονο. 

Και ξαφνικά αλλάζει ο κόσμος μου. Συγκρατημένα αισιόδοξη θα καλέσω τον γιατρό να μου γράψει δύο χοριακες να δούμε τι γίνεται και υποσχέθηκα στον άντρα μου να μην ασχοληθώ άλλο με τα τεστ (τουλάχιστον όχι έτσι μανιωδώς κάθε μέρα 😂)

IMG_20241017_154438.jpg

Χαίρομαι τόσο πολύ κορίτσι μου! Το μπεμπέ ήρθε και θα μείνει αυτή τη φορά θα το δεις 

🎉🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Όταν νιώσεις έτοιμη θα βγεις και έξω, δεν χρειάζεται να υπάρχει πίεση σε τίποτα. Όλα θα γίνουν σιγά σιγά. Καλά έκανες και μίλησες στα παιδιά σου, να είναι ενήμερα και αυτά. Μια αγκαλιά από εμένα! Όλα θα πάνε καλά! 

@ditakiΔεν εχω παιδάκι ακόμη για να σε καταλάβω απόλυτα αλλα σ ευχαριστω πολύ που μοιράστηκες αυτή την εμπειρία μαζι μας❤️❤️❤️ Εύχομαι καθε μερα που περνάει να είσαι καλύτερα κορίτσι μου🤍🤍🌈🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!!! 
σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη…το ξερά ότι εδώ μέσα θα έχω μπόλικη! 
Δεν νοιωθω έτοιμη ακόμα να βγω αλλά ξέρω ότι πρέπει να το κάνω. Προς το παρόν φροντίζω να περιποιουμε τον εαυτό μου κάθε μέρα όπως εκανα πάντα και να μην μένω με τις πιτζάμες μέσα στο σπιτι. Όταν νυχτώνει είναι πιο δύσκολα, εκεί δεν μπορώ να το ελέγξω αν και ξέρω ότι όσα σκέφτομαι και όσα νοιωθω εκείνη την στιγμή είναι λάθος και θα περάσουν. Εξήγησα και στα μεγαλύτερα παιδιά ότι η μαμα θα κλαίει για λίγο καιρό γιατί έτσι γίνεται μετά την γεννα, έχω και κορίτσι και μπορεί όταν μεγαλώσει να χρειαστεί να ανακαλέσει αυτή την μνήμη…

Κάποια με ρώτησε πως το κατάλαβα. Το κατάλαβα την Δευτέρα το απόγευμα που ήμουν ακόμα στο μαιευτήριο, ενώ μέχρι εκείνη την στιγμή ήμουν χαλαρή και μόνιμα χαρούμενη ξαφνικά άρχισε να σουρουπώνει και πήγα άνοιξα όλα τα φώτα στο δωμάτιο και στάθηκα μπροστά στο παράθυρο να κοιτάω τα φώτα έξω. Το ίδιο εκανα και στην πρώτη γεννα…αμέσως κατάλαβα ότι ήρθε και κατάλαβα ότι είχα αρχίσει να νοιωθω μελαγχολία και έκλαψα πολύ. 
Αλλά αφού αυτή την φορά το καταλαβαίνω νομίζω ότι δεν θα κρατήσει πολύ…

Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά κι εγώ! Καούρες έχω μόνο πολλές μέρα νύχτα, ότι και να φάω! Ααααχ τι τέλεια που θα κάνετε gender reveal! Έλεγα κι εγώ να κάνω αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ να μην μάθω, μετά έλεγα να το κάνω για τους άλλους και να ξέρω εγώ, αλλά και πάλι δεν κρατήθηκα και το είπα 😂 Εγώ τη νιώθω κανονικά πια, αλλά είναι και 2η και το αναγνώρισα πιο εύκολα κι επίσης έχω οπίσθιο πλακούντα, και η διαφορά με την πρώτη που είχα πρόσθιο είναι πραγματικά τεράστια! Να μην έχεις κανένα άγχος, όλα καλά είναι! Τα δύσκολα πέρασαν! Κορίτσι μου έχεις γιατρό στο Έλενα ή κάνω λάθος? Νομίζω είχα δει κάπου το Χες γράψει!
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...