Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έκζεμα και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Κορίτσια μήπως καμία έχει περάσει έκζεμα κατά τη διαρκεια της εγκυμοσύνης; είμαι στον 5ο μήνα και έχω γύρω από το στόμα και λίγο στα βλέφαρα... Εκτός από κορτιζονουχες κρέμες που προτείνει ο γιατρός, ξέρετε τι άλλο μπορεί να βοηθήσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ βγάζω κάθε χρόνο, αλλα ειδικά στις εγκυμοσύνες υποφέρω! 
 

φτιάχνω μια κρέμα με ψευδάργυρο non nano (σε σκόνη), βούτυρο καρυτε κ κάποιο έλαιο! 
 

ρώτησε το γιατρό αν μπορείς να βάλεις κρέμα με ψευδάργυρο κ αν σου επιτρέπει μπορώ να σου δώσω συνταγή. 
 

με έχει σώσει γιατί η κορτιζόνη δεν είναι ότι καλύτερο. Μπορεί να καλύψει το πρόβλημα για λίγο αλλά επιστρέφει πολύ χειρότερο. Είναι ένας φαύλος κύκλος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα μου έδωσαν στο νοσοκομείο πιπίλα δώρο αλλά είναι της nuk
    • Δεν ξέρω αλλά κάπου το είχα διαβάσει για την d3 δοκίμασε να την την δίνεις πρωί εγώ όταν ξυπνάει που αλλάζω μπιμπιλινο ρούχα την πλένω λίγο το ματάκι της γιατί ακόμα βγάζει δάκρυα και βάζω d3  Για κολικούς δεν έχω δώσει καμία φορά δεν είχα τόσο θεματάκι ώστε να πάρει κάτι λένε τα αγόρια έχω πιο έντονους κολικούς από τα κορίτσια 🤷‍♀️ Σίγουρα όσο μεγαλώνει θα ηρεμήσει από κολικούς βέβαια μετά αρχίζουν τα δόντια άλλο βάσανο και αυτό 😅
    • κορίτσια στη β επιπέδου σας είχαν δώσει ένα κουτί με δώρα; αν ναι... είχε μέσα μια πιπίλα της Philips σε εσας;
    • Αντε ωραία μπράβο αφού έχει προσαρμοστεί και η μικρή σου τέλεια  ελα είσαι σε καλό δρόμο αφού έπιασε μπιμπερό θα το κόψει το στήθος μπράβο που μπόρεσες και το έκανες σταδιακά τον αποθηλασμο δεν είναι εύκολο !  και εγώ με αγελαδινό είχα ξεκινήσει μετά το γύρισα σε κατσικίσιο  ευτυχώς είμαι καλύτερα με τον θηλασμό έχω σταματήσει να πονάω λίγο με ενοχλεί πλέον δύο βδομάδες μας πήρε να ηρεμήσω και άρχισα από εχτές και είμαι καλύτερα δαγκώνει που και που αλλά όχι όλη την ώρα  Αύριο θα πάω να πάρω την ευχή το καθυστέρησα μια βδομάδα αλλά δεν πειράζει κάλιο αργά παρά ποτέ 😅
    • τι καλααα! καλή απόλαυση να έχεις! εύχομαι να πανε όλα τέλεια απο εδω και στο εξής! να μπεις σε μια σειρά με τη μπουμπού σου και μια χαρά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...