Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

@Naty_ θυρεοειδή πρώτη φορα τωρα. Και σε καμια εγκυμοσύνη δ ξανα ειχα θεμα. Τσιμπημενο ζαχαρο ειχα κ στην 3η κυηση π δ πηγε καλα κ προσεχα οποτε τωρα το παρακολουθουμε απο την αρχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τρίτο υπέρηχο έχω σε 2 εβδομάδες και ωστόσο μετά θα κλείσω ραντεβού στο νοσοκομείο , λογικά ο γιατρός εκεί θα μου γραψει τις πρώτες εξετάσεις κλπ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!! Νομίζω είχαμε πει η @peacock θα το άνοιγε το θεματακι;; 

Κορίτσια καλό μήνα! ☺️ 

Ας ανοίξει άλλη κοπέλα θέματακι... Εγώ δε το έχω με τη ποίηση 😜🤣

Εύχομαι θετικά τεστακια σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Γύρισα από το γιατρό, τα νέα μας ευτυχώς είναι τέλεια! 

Αντί για 7 εβδομάδων είμαι 6+5 και το μωράκι έχει 130 παλμούς!!!!🧿 ο γιατρος τα βρίσκει όλα καλά,  σιγά σιγά θα σταματήσω και τη προγεστερόνη και συνεχίζουμε 🤞

Με το καλό!!! Όλα καλά θα πάνε…απόλαυσε αυτό το όμορφο ταξίδι! 

 

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Naty_ θυρεοειδή πρώτη φορα τωρα. Και σε καμια εγκυμοσύνη δ ξανα ειχα θεμα. Τσιμπημενο ζαχαρο ειχα κ στην 3η κυηση π δ πηγε καλα κ προσεχα οποτε τωρα το παρακολουθουμε απο την αρχη.

Καλύτερα να το παρακολουθείς απ την αρχή και να το παλέψεις όσο μπορείς με διατροφή. Θυρωειδης πως προέκυψε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Γύρισα από το γιατρό, τα νέα μας ευτυχώς είναι τέλεια! 

Αντί για 7 εβδομάδων είμαι 6+5 και το μωράκι έχει 130 παλμούς!!!!🧿 ο γιατρος τα βρίσκει όλα καλά,  σιγά σιγά θα σταματήσω και τη προγεστερόνη και συνεχίζουμε 🤞

Μπράβο κορίτσι μου!! Σε νοσοκομειο θα πας για γιατρο δημοσίου? Αν ναι σε ποιο? 

Εγώ θα πάω το βράδυ στο γιατρό να με δει και έχω φοβερό αγχος. Το καφε σταμάτησε αλλά και πάλι ο φόβος φόβος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Σε νοσοκομειο θα πας για γιατρο δημοσίου? Αν ναι σε ποιο? 

Εγώ θα πάω το βράδυ στο γιατρό να με δει και έχω φοβερό αγχος. Το καφε σταμάτησε αλλά και πάλι ο φόβος φόβος. 

Είμαι στην Κρήτη εγώ!

Και μένα με ρώτησε αν με τα ποναλακια αυτά έχω δει και αίμα ή καφέ, αλλά όχι ευτυχώς τίποτα μέχρι στιγμής 

Μην αγχώνεσαι ότι και αν είναι θα το αντιμετωπίσουμε 🧿🤞🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα να δεις τελικά που κάνω πιο αργά ωορρηξία. Είχατε δίκιο, 16η μέρα σήμερα! 

Άρα δεν την γλιτώνω και σήμερα την επαφή 😝

IMG_20240930_175157.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Κοίτα να δεις τελικά που κάνω πιο αργά ωορρηξία. Είχατε δίκιο, 16η μέρα σήμερα! 

Άρα δεν την γλιτώνω και σήμερα την επαφή 😝

IMG_20240930_175157.jpg

πφφ από την άλλη, νιώθω τόση κούραση σήμερα, ακόμα δεν έχω γυρίσει σπίτι από το πρωί, έχω και ενοχλήσεις,  από την ωορρηξία μάλλον, σε κοιλιά - στήθος, φουλ πρήξιμο, έχω νεύρα, και μόνο όρεξη για σεξ δεν έχω! Χθες 15η μέρα είχαμε επαφή οπως και 13η, 12, 10η, 8η. Δηλαδή να γίνει και σήμερα μόνο και μόνο λόγω του τεστ δεν είναι ψυχαναγκαστικό; Εκτός κι αν μου ρθει η όρεξη τι να πω!

(μόνη μου παραληρώ εδώ 🤯)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Κοίτα να δεις τελικά που κάνω πιο αργά ωορρηξία. Είχατε δίκιο, 16η μέρα σήμερα! 

Άρα δεν την γλιτώνω και σήμερα την επαφή 😝

IMG_20240930_175157.jpg

Κορίτσι μου έχουμε δουλειά το βράδυ!!! Κάνε τα μπανάκια σου, βάλε τις κρεμουλες σου!! Και εμένα ξεθεωμενος από τη δουλειά είναι αλλά θα τον αποπλανήσω!! Έχουμε σκοπό!! Βουυρρ βοουυρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

πφφ από την άλλη, νιώθω τόση κούραση σήμερα, ακόμα δεν έχω γυρίσει σπίτι από το πρωί, έχω και ενοχλήσεις,  από την ωορρηξία μάλλον, σε κοιλιά - στήθος, φουλ πρήξιμο, έχω νεύρα, και μόνο όρεξη για σεξ δεν έχω! Χθες 15η μέρα είχαμε επαφή οπως και 13η, 12, 10η, 8η. Δηλαδή να γίνει και σήμερα μόνο και μόνο λόγω του τεστ δεν είναι ψυχαναγκαστικό; Εκτός κι αν μου ρθει η όρεξη τι να πω!

(μόνη μου παραληρώ εδώ 🤯)

Κοριτσάκι μου γλυκό αν δεν έχεις με τίποτα όρεξη άστο για αύριο… Υπάρχει σπερμα στον οργανισμό που περιμένει το ωάριο!! Ούτως ή άλλως η ωορρηξία γίνεται σε 24-36 ώρες μετά το θετικό τεστ όποτε έχεις κ αύριο κ μεθαύριο !! Εμείς πχ είχαμε μόνο τη μέρα της ωορρηξίας (15η) κ την 11η. Κάναμε κ την 14η αλλά ήταν τόσο κουρασμένος ο καημένος που δεν μπόρεσε να τελειώσει.. Πόνεσαν τα πόδια του. Ναι ο σκοπός είναι ιερός αλλά επειδη εγώ είμαι παθούσα κ πριν την εξωσωματική κοντέψαμε να χάσουμε το μεταξύ μας λόγω άγχους κ προγραμματισμένων επαφών που τώρα τον έχω τελείως χαλαρό κ μόνο εγώ ξέρω τι συμβαίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditakiο θυρεοειδής προεκυψε τωρα σ αυτη την εγκυμοσύνη. Τυχαινει καμια φορα. Ισως κ λογο ηλικιας, 36 φετος, τι να πω. Πηγα σε ενδοκρινολογο με εξετασε, μ εκανε υπερηχο, ολα φυσιολογικα. Μ εδωσε αγωγη και σε 10 15 μερες επανεξεταση.

@Naty_  μην μπεις στο τριπακι να κανεις επαφες λογο του τεστ. Αστο για αυριο. Άλλωστε δ ξερεις σε ποσες ωρες ακριβως θα κανεις ωορηξια,συν ενα 24ωρο π μενει "ζωντανο", παλι μεσα θα εισαι. Επισης ειδες π οθ εφαρμογές πεφτουν εξω? Πολλες κοπελες πανε βαση εφαρμογών κ προσπαθουν λαθος μερες. Επισης τ τεστ όταν καθαρίσει εντελως δες αν η γραμμη ειναι τ ιδιο εντονη με τη γραμμή ελεγχου η αν θελει ενα τσικ ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

χαχα τέλος τα τεστ ναι. Αχ έκανα τόσο γουτσου γουτσου αυτές τις μέρες και τώρα που περνάει η ωορρηξία ήδη νιώθω μία κούραση όσο μπαίνω στην ωχρινική φάση. Αλλά νομίζω και σήμερα/αύριο μία επαφή πρέπει να την κάνουμε και μετά ξέρω γω, ανάλογα τα κέφια! 

Εσείς ξεκινήσατε γούτσου; 

Εργασία και χαρά 🤭🤭🤭🤭

Ξεκινήσαμε, χωρίς να μετράω μέρες και εννοείται χωρίς τεστ.. Θέλω να πάει χαλαρά αυτός ο μήνας, να βρούμε λίγο τους ρυθμούς μας γιατί ο Σεπτέμβριος ήταν δύσκολος μήνας και για μας από διάφορες απόψεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/9/2024 at 8:34 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

Ναι το έβαλα 0.15 

Screenshot_2024-09-29-20-33-14-866_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Συμβουλή δική μου για την εφαρμογή: τα τεστ να τα ανεβάζεις στο others,  για να τα διαβάζει σωστά. Εκεί είναι για τα συγκεκριμένα τεστ τα premom και για αυτό δεν σου βγάζει κιόλας πικ στα προηγούμενα.

Σήμερα έχω κ γω θετικό τεστ ωορρηξίας. Ο Οκτώβρης είναι σημαδιακος μήνας καθώς 10/2022 είχα το πρώτο θετικό τεστ εγκυμοσύνης στη ζωή μου και ένα χρόνο αργότερα 10/2023 γεννήθηκε το κοριτσάκι μου ♥️. Ελπίζω αυτός ο Οκτώβρης να μου φέρει άλλο ένα θετικό τεστ και ένα μωράκι που θα μείνει 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@ditakiο θυρεοειδής προεκυψε τωρα σ αυτη την εγκυμοσύνη. Τυχαινει καμια φορα. Ισως κ λογο ηλικιας, 36 φετος, τι να πω. Πηγα σε ενδοκρινολογο με εξετασε, μ εκανε υπερηχο, ολα φυσιολογικα. Μ εδωσε αγωγη και σε 10 15 μερες επανεξεταση.

@Naty_  μην μπεις στο τριπακι να κανεις επαφες λογο του τεστ. Αστο για αυριο. Άλλωστε δ ξερεις σε ποσες ωρες ακριβως θα κανεις ωορηξια,συν ενα 24ωρο π μενει "ζωντανο", παλι μεσα θα εισαι. Επισης ειδες π οθ εφαρμογές πεφτουν εξω? Πολλες κοπελες πανε βαση εφαρμογών κ προσπαθουν λαθος μερες. Επισης τ τεστ όταν καθαρίσει εντελως δες αν η γραμμη ειναι τ ιδιο εντονη με τη γραμμή ελεγχου η αν θελει ενα τσικ ακομα.

Αν το ρυθμίσεις με αγωγή μια χαρά θα πάει απλά θα το παρακολουθείς κι αυτό μαζί με το ζάχαρο. 
 

Σε δικα μου νέα…γύρισα από τον γιατρο 37+4 όλα καλά με την μικρη,λ πολλές ασκήσεις, πολύ περπάτημα και την άλλη Δευτέρα πάλι θα την δούμε και είπαμε να περιμένουμε μέχρι την άλλη Παρασκευή αν όλα είναι καλά που θα έχω μπει 39 εβδομάδα και τυχαίνει να είναι και η επέτειος γάμου μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria98συγχαρητήρια κορίτσι μου. Βήμα βήμα! Θα πάνε όλα καλά! Τελικά θέλεις ν' ανοίξεις εσύ το θεματάκι του Οκτωβρίου;;;

@Diwniακόλουθα τις οδηγίες του γιατρού και είμαι σίγουρη πως αυτό το σπόρι ήρθε για να μείνει!!!

@ΜαρίαΔημήτρηςπεριμένουμε τα νέα σας κορίτσι μου! Εσύ είσαι Αθήνα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

@Maria98συγχαρητήρια κορίτσι μου. Βήμα βήμα! Θα πάνε όλα καλά! Τελικά θέλεις ν' ανοίξεις εσύ το θεματάκι του Οκτωβρίου;;;

@Diwniακόλουθα τις οδηγίες του γιατρού και είμαι σίγουρη πως αυτό το σπόρι ήρθε για να μείνει!!!

@ΜαρίαΔημήτρηςπεριμένουμε τα νέα σας κορίτσι μου! Εσύ είσαι Αθήνα;;;

Όλα καλά κορίτσια! 16 χιλιοστά το σποράκι και 186 παλμούς. Έχουν σχηματιστεί χεράκια και σπονδυλική στήλη και άρχισαν να σχηματιζονται και τα ποδαράκια.  Αθήνα είμαι εγώ και σκέφτομαι να βρω σε δημόσιο νοσοκομείο γιατρό για οικονομικούς λόγους και μόνο, αλλά ο άντρας μου δεν θέλει να αλλάξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χάθηκα λίγο γιατί με το που γύρισα στο πατρικό για ανάρρωση είχαμε ετοιμασίες για γαμο στην οικογένεια και ασχολήθηκα με γλυκά, πολλά γλυκά, και τυλιγματα και κορδελιτσες και τριανταφυλλακια και και και χαμός!!! Καλό μου έκανε για να μη κάθομαι και σκέφτομαι συνέχεια... 

Τώρα όμως τελειώσαμε και αρχισα να σκέφτομαι! Ήθελα να σας ρωτήσω για σαλπιγγογραφια. Τώρα που εμεινα με μια, είπα να σιγουρεψω ότι δουλεύει! Έχετε να μου προτείνετε κάπου Αθήνα?? Επίσης διαβάζω για μια που γίνεται με αφρό κ δεν πονάει όπως η άλλη. Αυτή θέλω... αν έχει καμια να μου προτείνει τπτ, περιμενωωωω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Όλα καλά κορίτσια! 16 χιλιοστά το σποράκι και 186 παλμούς. Έχουν σχηματιστεί χεράκια και σπονδυλική στήλη και άρχισαν να σχηματιζονται και τα ποδαράκια.  Αθήνα είμαι εγώ και σκέφτομαι να βρω σε δημόσιο νοσοκομείο γιατρό για οικονομικούς λόγους και μόνο, αλλά ο άντρας μου δεν θέλει να αλλάξω. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Όλα τέλεια! Εγώ πάντως τη δική μου (κι εγώ άλλαξα στον 6ο μήνα για οικονομικούς λόγους) τη συστήνω ανεπιφύλακτα!!! Αν θέλεις σου στέλνω τα στοιχεία της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα & καλό & ευλογημένο μήνα να έχουμε! Θα ανοίξουμε θεματάκι σήμερα τι λέτε;

Έχω πρόταση: " Ο Οκτώβρης ήρθε, με φουσκομένες για κάποιες κοιλίτσες, η εγκυμοσύνη φέρνει χαρές και ζεστές αγκαλίτσες. Τα όνειρα ανθίζουν, όπως και οι ευχές, για μωρά που θα γεμίσουν τις καρδιές με αντοχές." ή "Τα φύλλα πέφτουν απαλά, μα η αγάπη μεγαλώνει και μες στον Οκτώβρη, το μέλλον όμορφα ζυγώνει." ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλό μήνα σε όλες! Ο Οκτώβρης να γεμίσει σε όλες τις κοιλίτσες! 

@melitiniღ ο δευτερος τιτλος ειναι πολυ ωραίος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια!! Ο καλύτερος μήνας του χρόνου ήρθε!!!! :)
@melitiniღ και μένα ο δεύτερος μου αρέσει πολύ! :)

ΥΓ. Οριακά χθες ήμουν να βάλω το μόνος στο σπίτι :) ναι είμαι από αυτούς :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!! Ο καλύτερος μήνας του χρόνου ήρθε!!!! :)
@melitiniღ και μένα ο δεύτερος μου αρέσει πολύ! :)

ΥΓ. Οριακά χθες ήμουν να βάλω το μόνος στο σπίτι :) ναι είμαι από αυτούς :)

 

Εγώ ήδη ζαχαρώνω τα χριστουγεννιάτικα! Καλημέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...