Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 24/9/2024 at 10:31 ΜΜ, ο/η melitiniღ είπε:

Αυτό ακριβώς μου είπε και η γυναικολόγος μου προχθές που πήγα. Ότι όλη τη δουλειά την κάνουν οι εμβρυολόγοι. Οπότε εκεί να ποντάρω και μόνο. Ώστε εσύ έκανες εξωσωματική στο Διαβαλκανικό εε;; Πέτυχες με την πρώτη; Με ποιο γιατρό αν επιτρέπεται; Θυμάσαι να μου πεις περίπου και κόστος;

Δεν πρόλαβα να κάνω .. ζευγάρι με 1% μετά από 4.5 χρόνια και 2 καταστροφικές εμπειρίες στην Γερμανία (οι εξωσωματικες μου εδώ ήταν για κλάματα,μεγάλη ιστορία)  πήγα στην Ελλάδα συστημένη στον Ταρλατζη. Η κολλητή μου με την πρώτη έχει το κοριτσάκι της (έβαλε μόνο ένα έμβρυο) και έχει άλλες 7 βλαστοκυστες... Σκέψου σε εμένα στη Γερμανία δεν μπορούσαν να τα φτάσουν βλαστοκυστες,καλά δε θα πω τι λάθος κάνανς..ας το αφήσουμε εδώ. Το διαβαλκανικής το ξεσκονισα μετά απ' όσα πέρασα .η κολλητή το λιγάκι .και πολλά άλλα άτομα μίλησαν με τα καλύτερα. Είμαι λιγάκι τσιμπημενα φυσικά 

 @Lisaki 80και εσύ εκεί έκανες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ωχ υπομονή ξέρω και από ουρολοιμώξεις....παθουσα πολλές φορές!!!!

Σήμερα θα τρέχω απόγευμα και σε παιδίατρο 😓😓😓 κόλλησε ο μικρός και τον πονάει ο λαιμός όταν καταπίνει και το αυτι μαζί...τέλεια περνάμε 😓😓😓

περαστικά σας κορίτσι μουυυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν πρόλαβα να κάνω .. ζευγάρι με 1% μετά από 4.5 χρόνια και 2 καταστροφικές εμπειρίες στην Γερμανία (οι εξωσωματικες μου εδώ ήταν για κλάματα,μεγάλη ιστορία)  πήγα στην Ελλάδα συστημένη στον Ταρλατζη. Η κολλητή μου με την πρώτη έχει το κοριτσάκι της (έβαλε μόνο ένα έμβρυο) και έχει άλλες 7 βλαστοκυστες... Σκέψου σε εμένα στη Γερμανία δεν μπορούσαν να τα φτάσουν βλαστοκυστες,καλά δε θα πω τι λάθος κάνανς..ας το αφήσουμε εδώ. Το διαβαλκανικής το ξεσκονισα μετά απ' όσα πέρασα .η κολλητή το λιγάκι .και πολλά άλλα άτομα μίλησαν με τα καλύτερα. Είμαι λιγάκι τσιμπημενα φυσικά 

 

Εμείς με 12% φυσιολογικές μορφές και 20% κινητικότητα την πρώτη ώρα μετά απο δύο χρόνια προσπαθειών δεν έχουμε κανένα απολύτος αποτέλεσμα. Δεν έμεινα έγκυος ποτέ! Οπότε πάω στο Διαβαλκανικό τώρα λόγο του γιατρού, έτυχε δηλαδή, δεν το επέλεξα.. αλλά χαίρομαι που έχει πολύ καλές κριτικές. Ο γιατρός εμένα μου είπε ένα κόστος γύρο στα 3200 με 3500. Να ρωτήσω και κάτι άλλο γιατί το ακούω απο πολλές, τελικά είναι καλύετρο να βάλεις δύο ή ένα έμβρυο; Φίλη μου προσπαθούσε 8 χρόνια με δύο έμβρια και δεν πέτυχε κανένα και μόλις έβαλε ένα έμβρυο πέτυχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

Εμείς με 12% φυσιολογικές μορφές και 20% κινητικότητα την πρώτη ώρα μετά απο δύο χρόνια προσπαθειών δεν έχουμε κανένα απολύτος αποτέλεσμα. Δεν έμεινα έγκυος ποτέ! Οπότε πάω στο Διαβαλκανικό τώρα λόγο του γιατρού, έτυχε δηλαδή, δεν το επέλεξα.. αλλά χαίρομαι που έχει πολύ καλές κριτικές. Ο γιατρός εμένα μου είπε ένα κόστος γύρο στα 3200 με 3500. Να ρωτήσω και κάτι άλλο γιατί το ακούω απο πολλές, τελικά είναι καλύετρο να βάλεις δύο ή ένα έμβρυο; Φίλη μου προσπαθούσε 8 χρόνια με δύο έμβρια και δεν πέτυχε κανένα και μόλις έβαλε ένα έμβρυο πέτυχε!

Μάλλον ήταν τυχαίο γεγονός. Συνήθως συστήνουν 2 έμβρυα γιατί αυξάνει τις πιθανότητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

Εμείς με 12% φυσιολογικές μορφές και 20% κινητικότητα την πρώτη ώρα μετά απο δύο χρόνια προσπαθειών δεν έχουμε κανένα απολύτος αποτέλεσμα. Δεν έμεινα έγκυος ποτέ! Οπότε πάω στο Διαβαλκανικό τώρα λόγο του γιατρού, έτυχε δηλαδή, δεν το επέλεξα.. αλλά χαίρομαι που έχει πολύ καλές κριτικές. Ο γιατρός εμένα μου είπε ένα κόστος γύρο στα 3200 με 3500. Να ρωτήσω και κάτι άλλο γιατί το ακούω απο πολλές, τελικά είναι καλύετρο να βάλεις δύο ή ένα έμβρυο; Φίλη μου προσπαθούσε 8 χρόνια με δύο έμβρια και δεν πέτυχε κανένα και μόλις έβαλε ένα έμβρυο πέτυχε!

12% είναι πολυυυ καλά!! Και εμείς 1% είχαμε και παρόλα αυτά έμεινα φυσιολογικά. Οπότε, όλα γίνονται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Εχθές έλαβα τη γνωμάτευση του γιατρού που χρειάζομαι για την επιτροπή αλλά δεν μου άρεσε αυτά που γράφει πολύ, λέτε να μας κόψουνε;

Σήμερα έχουμε το ραντεβού το απόγευμα και θέλω να δω τι θα μας πει.. έχω πάρα πολύ άγχος πως θα το πάρει ο δικός μου ο χοντροκέφαλος.

0-02-05-704985c15c61cc1c18e3a2d827814963e9b44e32897f20986d00a9232da88c7c_217d225.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

@Raf123 έφτασε η μεγάλη μέρα  κορίτσι μου; Με το καλό να πάρεις την κορούλα σου αγκαλιά 🥰

θα περιμένουμε νέα σας.. εύχομαι να έχεις μια όμορφη φυσιολογική γέννα όπως στο αγοράκι σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, ισα ισα, λέει στην ουσία οτι δεν επιδέχεται θεραπείας εφόσον δεν είναι κάτι παθολογικό οπότε χρήζει εξωσωματικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@melitiniღτι δ σ αρεσε κοριτσι μου? Η βεβαίωση πρεπει να ειναι τετοια π να δικαιολογει την εξωσωματικη.

το τερατοσπερμία δεν μου άρεσε, δεν μας το είχε αναφέρει μέχρι τώρα κανένας γιατρός, αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melitiniღ είπε:

το τερατοσπερμία δεν μου άρεσε, δεν μας το είχε αναφέρει μέχρι τώρα κανένας γιατρός, αυτό.

Αυτό έχει να κάνει με τις φυσιολογικές μορφές. Στο σπερμοδιαγραμμα που έχει 12%, το όριο ποιο είναι; Εμάς είχε 1% με όριο το 4%. Μήπως έχετε μεγαλύτερο όριο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Αυτό έχει να κάνει με τις φυσιολογικές μορφές. Στο σπερμοδιαγραμμα που έχει 12%, το όριο ποιο είναι; Εμάς είχε 1% με όριο το 4%. Μήπως έχετε μεγαλύτερο όριο; 

Απο ότι διαβάζω κι εγώ 4% τουλάχιστον θα πρέπει να είναι η φυσιολογικές μορφές, απλά τώρα μου είπαν απο το κέντρο ότι ο γιατρός το έγραψε αυτό για την επιτροπή και μόνο, για να αιτιολογίσει την εξωσωματική. Λίγο ησύχασα να πω την αλήθεια. :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

Απο ότι διαβάζω κι εγώ 4% τουλάχιστον θα πρέπει να είναι η φυσιολογικές μορφές, απλά τώρα μου είπαν απο το κέντρο ότι ο γιατρός το έγραψε αυτό για την επιτροπή και μόνο, για να αιτιολογίσει την εξωσωματική. Λίγο ησύχασα να πω την αλήθεια. :) 

Κορίτσι μ τέρατοσπερμια έγραψε αλλά με βάση το σπερμοδιαγραμμα που λες ότι έχει 12% φυσιολογικές μορφές δλδ πιο πάνω από το φυσιολογικό δν στέκει αυτό! Δλδ η γνωμάτευση με το σπερμοδιαγραμμα διαφέρει! Μήπως αυτό ν ρωτούσες τον γιατρό; 
επισης σε διαβάζω καθημερινά αλλά δν προλαβαίνω ν απαντησω! Κορίτσι μ κ μείς ζευγάρι με 1% φυσιοκογικες μορφές παρόλο που ο αριθμός έφτιαξε με τια βιταμίνες π πήρε και έπιασα φυσιολογικα μετά από 3 χρόνια προσπαθειών! Στο τελευταίο κύκλο εκανα παρακολούθηση ωορρηξιας και τεστ εγώ από μόνη μ και πιάσαμε το κουκουνι μας! Τώρα είμαι στον 7ο 💗💗 

εχεις δοκιμάσει άλλες μεθόδους; Πρόκληση ωορρηξιας , σπερματέγχυση; Πριν καταλήξετε σε εξωσωματική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μ τέρατοσπερμια έγραψε αλλά με βάση το σπερμοδιαγραμμα που λες ότι έχει 12% φυσιολογικές μορφές δλδ πιο πάνω από το φυσιολογικό δν στέκει αυτό! Δλδ η γνωμάτευση με το σπερμοδιαγραμμα διαφέρει! Μήπως αυτό ν ρωτούσες τον γιατρό; 
επισης σε διαβάζω καθημερινά αλλά δν προλαβαίνω ν απαντησω! Κορίτσι μ κ μείς ζευγάρι με 1% φυσιοκογικες μορφές παρόλο που ο αριθμός έφτιαξε με τια βιταμίνες π πήρε και έπιασα φυσιολογικα μετά από 3 χρόνια προσπαθειών! Στο τελευταίο κύκλο εκανα παρακολούθηση ωορρηξιας και τεστ εγώ από μόνη μ και πιάσαμε το κουκουνι μας! Τώρα είμαι στον 7ο 💗💗 

εχεις δοκιμάσει άλλες μεθόδους; Πρόκληση ωορρηξιας , σπερματέγχυση; Πριν καταλήξετε σε εξωσωματική; 

Το πρώτο σπερμοδιάγραμμα που έκανε δεν είχε αριθμούς απο κινητικότητα και μορφολογία, λόγο χαμηλού αριθμού δεν μπόρεσαν στο εργαστήριο να βγάλουν αριθμούς, τώρα αυτό το τελευταίο που έκανε έχουμε νούμερα, οπότε ο γιατρός το έγραψε αυτό λογικά μόνο για την επιτροπή.

Εμένα κορίτσι μου ο δικός μου κάνει κακή διατροφή, έχει περιττά κιλά και καπνίζει πάρα πολύ, είναι 39 χρονών και εγώ 36, δεν έχω πλέον ούτε το χρόνο, ούτε τα ψυχικά αποθέματα να περιμένω το θαύμα. Και ο εξωσωματικός και ο ουρολόγος μας απέκλεισαν κάθε μέθοδο πλην της εξωσωματικής. Εγώ απο μόνη μου φυσικά και έχω παρακολουθήσει την ωοριξία με υπέρηχο και με ταινίες και εννοείται ότι έχω κάνει επαφές τις ημέρες εκείνες χωρίς κανένα αποτέλεσμα μέχρι στιγμής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melitiniღ είπε:

Το πρώτο σπερμοδιάγραμμα που έκανε δεν είχε αριθμούς απο κινητικότητα και μορφολογία, λόγο χαμηλού αριθμού δεν μπόρεσαν στο εργαστήριο να βγάλουν αριθμούς, τώρα αυτό το τελευταίο που έκανε έχουμε νούμερα, οπότε ο γιατρός το έγραψε αυτό λογικά μόνο για την επιτροπή.

Εμένα κορίτσι μου ο δικός μου κάνει κακή διατροφή, έχει περιττά κιλά και καπνίζει πάρα πολύ, είναι 39 χρονών και εγώ 36, δεν έχω πλέον ούτε το χρόνο, ούτε τα ψυχικά αποθέματα να περιμένω το θαύμα. Και ο εξωσωματικός και ο ουρολόγος μας απέκλεισαν κάθε μέθοδο πλην της εξωσωματικής. Εγώ απο μόνη μου φυσικά και έχω παρακολουθήσει την ωοριξία με υπέρηχο και με ταινίες και εννοείται ότι έχω κάνει επαφές τις ημέρες εκείνες χωρίς κανένα αποτέλεσμα μέχρι στιγμής.

Απλα η τέρατοσπερμια δν υφίσταται μιας κ έχετε 12% φυσιολογικές μορφές όποτε από αυτό μην σας κόψουν στην επιτροπή! Και μένα έιχε και εχει περιττά κιλά, μάλιστα ο ουρολόγος μας ελεγε ν χάσει πρώτα τα 30 κιλά μετά ν μείνει σταθερός στα κιλά τ για ένα 6 μην ο κ μένα ν ξεκινήσει ν παίρνει βιταμίνες! Δλδ το λιγότερο 1μιση χρόνο αναμονής! Ευτυχώς ο γιατρός μ μας έδωσε τις βιταμίνες και ειδαμε αποτέλεσμα! Εγώ πιστεύω βέβαια πως σίγουρα έπαιξε ρόλο κ η παρακολούθηση τ κύκλου μ , νομίζω βάρουσαμε λάθος ημέρες! Επίσης ένα μήνα πριν μείνω έγκυος είχαμε πάει σε έναν γυναικολόγο οικογενειακό μας , σύντροφος της ξαδέρφια τ άντρα μ γ ν καταλάβεις και μας είπε πως με αυτό το σπερμα θ έπρεπε από την αρχή ν είχαμε πάει για εξωσωματική και μάλιστα με μικρό γονιμοποίηση μιας και οι βλάβες οι περισσότερες ήταν στο κεφάλι των σπερματοζωαρίων! Ν μην καθυστερούμε άλλο και ν προχωρήσουμε διαδικασία για εξωσωματική χωρίς καν ν κάνουμε πρόκληση η σπερματέγχυση πριν! Τον διαψεύσαμε πανηγυρικά! Θέλω ν πω κανείς γιατρός δν είναι σε θέση και δν θ πρέπει ν αποκλείει φυσική σύλληψη στο ζευγάρι εφόσον υπάρχει μήτρα και σπερμα! 
κατακερματισμό οξειδωτικό στρες ο σύζυγος έχει κάνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Απλα η τέρατοσπερμια δν υφίσταται μιας κ έχετε 12% φυσιολογικές μορφές όποτε από αυτό μην σας κόψουν στην επιτροπή! Και μένα έιχε και εχει περιττά κιλά, μάλιστα ο ουρολόγος μας ελεγε ν χάσει πρώτα τα 30 κιλά μετά ν μείνει σταθερός στα κιλά τ για ένα 6 μην ο κ μένα ν ξεκινήσει ν παίρνει βιταμίνες! Δλδ το λιγότερο 1μιση χρόνο αναμονής! Ευτυχώς ο γιατρός μ μας έδωσε τις βιταμίνες και ειδαμε αποτέλεσμα! Εγώ πιστεύω βέβαια πως σίγουρα έπαιξε ρόλο κ η παρακολούθηση τ κύκλου μ , νομίζω βάρουσαμε λάθος ημέρες! Επίσης ένα μήνα πριν μείνω έγκυος είχαμε πάει σε έναν γυναικολόγο οικογενειακό μας , σύντροφος της ξαδέρφια τ άντρα μ γ ν καταλάβεις και μας είπε πως με αυτό το σπερμα θ έπρεπε από την αρχή ν είχαμε πάει για εξωσωματική και μάλιστα με μικρό γονιμοποίηση μιας και οι βλάβες οι περισσότερες ήταν στο κεφάλι των σπερματοζωαρίων! Ν μην καθυστερούμε άλλο και ν προχωρήσουμε διαδικασία για εξωσωματική χωρίς καν ν κάνουμε πρόκληση η σπερματέγχυση πριν! Τον διαψεύσαμε πανηγυρικά! Θέλω ν πω κανείς γιατρός δν είναι σε θέση και δν θ πρέπει ν αποκλείει φυσική σύλληψη στο ζευγάρι εφόσον υπάρχει μήτρα και σπερμα! 
κατακερματισμό οξειδωτικό στρες ο σύζυγος έχει κάνει; 

Όχι δεν μας ζήτησε κανένας γιατρός κατακερματισμό και οξειδωτικό στρες.

Εμάς οι βιταμίνες δεν μας βοηθάνε και τόσο.. έχει πολύ μικρή βελτίωση, το 1,5 εκατομμύριο έγινε 5,5 αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melitiniღ είπε:

Όχι δεν μας ζήτησε κανένας γιατρός κατακερματισμό και οξειδωτικό στρες.

Εμάς οι βιταμίνες δεν μας βοηθάνε και τόσο.. έχει πολύ μικρή βελτίωση, το 1,5 εκατομμύριο έγινε 5,5 αυτό...

Εμάς ο γυναικολόγος μ π είναι κ εξωσωματιστης μας είχε πει μια κουβέντα ! Είτε πάμε φυσιολογικα είτε με οποιαδήποτε άλλη μέθοδο θεκουμε ν έχουμε το καλύτερο δυνατό σπερμα έτσι ώστε ν έχουμε και περισσότερες πιθανότητες για να πετύχει!Το ίδιο ακριβώς μ είπε και η εμβρυολογος από το embryolab! Πως συμφωνεί για τις βιταμίνες και για τις εξετάσεις!  Όποτε σ επαθε περίπτωση θα χρειαστεί ν πάρουμε κ βιταμίνες και εννοείται ν κάνουμε κ εξετάσεις ! Κατακερματισμό και οξειδωτικό εμείς είχαμε κάνει στο embryolab στη θεσνικη όπου εκει είναι κ ο γιατρός μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία....τρελή πείνα συνεχώς!!!!και υπνηλία!!!!

Λέτε να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης;;;🤔🤔

Ή είναι από την αντιβίωση;;;;

Τι λέτε;;;;;και κάπως έτσι θέλω να αρχίσω τα τεστ μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία 🤣🤣🤣 η παράνοια συνεχίζεται.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία....τρελή πείνα συνεχώς!!!!και υπνηλία!!!!

Λέτε να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης;;;🤔🤔

Ή είναι από την αντιβίωση;;;;

Τι λέτε;;;;;και κάπως έτσι θέλω να αρχίσω τα τεστ μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία 🤣🤣🤣 η παράνοια συνεχίζεται.....

Ποσο σε καταλαβαινω … Κανε υπομονη μου φαινεται πως εκει γυρω στις 9- 12 μερες μετα την ωορρηξια μπορει κανεις ισως να καταλαβει κατι διαφορετικο γιατι οι ορμονες αρχιζουν να ανεβαινουν μετα την εμφυτευση που γινεται καπου εκει κατα μεσο ορο.

Λοιπον, εγω πιστευω πως ειμαι εγκυος, εκανα αλλα 2 τεστ σημερα (12 μερες απο θετικο ωορρηξιας) και τα δυο θετικα αλλα με παααααραααα πολυ αχνες γραμμες… 

Φοβαμαι μηπως παω για δευτερη βιοχημικη σερι, δε θελω καν να μιλησω με το γιατρο μου… 

Το μπλε το εκανα το πρωι και το ροζ μολις τωρα… και στα δυο εβγαλα τις φωτογραφιες μεσα στα πρωτα πεντε λεπτα αφου εκανα το τεστ.

 

IMG_7095.jpeg

IMG_7084.jpeg

IMG_7096.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate1992 καταλαβαίνω τι λες και έχεις δίκαιο σε αυτό. Το ίδιο ακριβώς μου έχει πει και εμένα ο εξωσωματικος μου και ο ουρολόγος, πως καλό είναι μέχρι να γίνει η εξωσωματική να παίρνει τις βιταμίνες του γιατί θέλουμε όσο το δυνατόν καλύτερα ποιοτικό σπέρμα για μεγαλύτερη πιθανότητα επιτυχίας στα έμβρυα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Sofi1987 είπε:

Ποσο σε καταλαβαινω … Κανε υπομονη μου φαινεται πως εκει γυρω στις 9- 12 μερες μετα την ωορρηξια μπορει κανεις ισως να καταλαβει κατι διαφορετικο γιατι οι ορμονες αρχιζουν να ανεβαινουν μετα την εμφυτευση που γινεται καπου εκει κατα μεσο ορο.

Λοιπον, εγω πιστευω πως ειμαι εγκυος, εκανα αλλα 2 τεστ σημερα (12 μερες απο θετικο ωορρηξιας) και τα δυο θετικα αλλα με παααααραααα πολυ αχνες γραμμες… 

Φοβαμαι μηπως παω για δευτερη βιοχημικη σερι, δε θελω καν να μιλησω με το γιατρο μου… 

Το μπλε το εκανα το πρωι και το ροζ μολις τωρα… και στα δυο εβγαλα τις φωτογραφιες μεσα στα πρωτα πεντε λεπτα αφου εκανα το τεστ.

 

IMG_7095.jpeg

IMG_7084.jpeg

IMG_7096.jpeg

Θετικό μου φαίνεται κ μένα κορίτσι μου, κρίνοντας από το ροζ τεστ!! Κάνε κ μια χοριακουλα να πανηγυρίσουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sofi1987 είπε:

Ποσο σε καταλαβαινω … Κανε υπομονη μου φαινεται πως εκει γυρω στις 9- 12 μερες μετα την ωορρηξια μπορει κανεις ισως να καταλαβει κατι διαφορετικο γιατι οι ορμονες αρχιζουν να ανεβαινουν μετα την εμφυτευση που γινεται καπου εκει κατα μεσο ορο.

Λοιπον, εγω πιστευω πως ειμαι εγκυος, εκανα αλλα 2 τεστ σημερα (12 μερες απο θετικο ωορρηξιας) και τα δυο θετικα αλλα με παααααραααα πολυ αχνες γραμμες… 

Φοβαμαι μηπως παω για δευτερη βιοχημικη σερι, δε θελω καν να μιλησω με το γιατρο μου… 

Το μπλε το εκανα το πρωι και το ροζ μολις τωρα… και στα δυο εβγαλα τις φωτογραφιες μεσα στα πρωτα πεντε λεπτα αφου εκανα το τεστ.

 

IMG_7095.jpeg

IMG_7084.jpeg

IMG_7096.jpeg

Κορίτσι θετικά είναι τα τεστάκια σου, δεν υπάρχει αμφιβολία! Ωστόσο, όσον αφορά την ανησυχία σου για την ένταση των γραμμών, είσαι μόλις 12 ΜΤΩ, οπότε φυσιολογικό μου φαινεται. Επανέλαβε τέστ τη 14η μέρα/μέρα αναμονής περιόδου ή/και κάνε μια χοριακή.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά 🍀🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ερώτηση κρίσεως! 🆘🆘🆘

μιας κι έχει αρχίσει να δροσίζει ο καιρός θέλω να φάω γιουβαρλόσουπα - το μωρό δλδ θέλει χαχαχα 🤣 Αλλά δε ξέρω αν κάνει να φάω το αυγολέμονο μιας και το αυγό είναι ωμό... βέβαια θα μου πείτε αφού μετά το ρίχνουμε στη σούπα όπως είναι ζεστή, αλλά δε ξέρω αν αρκεί αυτό 😅

Δε μπορώ να ρωτήσω και το γιατρό μου γιατί δε θα ξέρει καν τι είναι το αυγολέμονο 🤣🤣🤣 (ζω στο εξωτερικό)

Στην περίπτωση που δε κάνει, πως μπορούν να σωθούν τα γιουβαρλάκια μου; Για πείτε 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι να πειράζει;;; Εμείς τις προσμονής κάναμε τεστ πριν την καθυστέρηση όμως πολλές κοπέλες κάνουν με 5 μέρες καθυστέρηση γτ τότε λένε εδώ καθυστέρηση.  Επίσης με το που θα δεις θετικό τεστ δεν πας για υπέρηχο οπότε είτε μάθεις πριν είτε μετά δεν αλλάζει κάτι όσο αφορά την εγκυμοσύνη. Η ψυχολογία σου είναι το θέμα 
    • Να σας ζήσει 💝💝🩷🩷🩷 είναι μικρούλα αλλά γερή αυτό έχει σημασία...με το γαλατάκι της μαμάς θα μεγαλώσει πολύ γρήγορα 🥰🥰😁😁😁 ευλογημένο να είναι 
    • Που θα περάσεις επιτροπή εσύ; Εγώ πήρα τηλέφωνο τέλος Αυγούστου & μου είπανε τώρα τον Οκτώβριο ότι θα περάσω. Δεν νομίζω να κάνω προεμφυτευτικό γιατί δεν έχουμε κάποιο θέμα εμείς γενετικό.
    • Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Κ εγώ ξυπνάω για να θηλασω συχνά τη νύχτα αλλά το έχω συνηθίσει. Τελικά χωρίς ιδιαίτερη δίαιτα (ίσα ίσα τα κοπαναω τα γλυκάκια μου) μπαίνω ξανά σε όλα μου τα ρούχα! Μόλις αδιαθετησα ξεπρηστηκα τελείως. Δεν είμαι αρκετά γενναία για να ανέβω σε ζυγαρια ακόμα αλλά αφού μου κουμπωνουν τα τζιν μου είμαι οκ! Πολύ ενδιαφέρον αυτό που σου είπε ο διατροφολόγος και λογικό ακούγεται, ο οργανισμός είναι σε στρες από την αϋπνία οπότε "ρίχνει" ρυθμό στο μεταβολισμό.  Ο μικρούλης μου είναι καλά, ακολουθεί την καμπύλη του ακριβώς στο βάρος όλο αυτό τον καιρό και μήκος έχει πάρει πολύ οπότε έχω ησυχάσει ότι απλώς αυτός είναι ο ρυθμός του και είμαι χαρούμενη που επεμεινα και κατάφερα αποκλειστικό θηλασμό. Κλείσαμε τους 5 μήνες και ετοιμαζόμαστε για στέρεες τώρα! Να χαίρεσαι το/τα παιδάκια σου και ευχαριστώ για τη στήριξη σε μια δυσκολη και αβέβαιη φάση μου!
    • Εύχομαι να έχεις θετικό τεστακι σύντομα κορίτσι μου ❤️❤️❤️🤞🤞🤞🍀🍀🍀🌈🌈🌈 Τελείωσαν οι πτήσεις για μένα μετά την καλοκαιρινή 😅 τον γύρισα καλά τον μικρό, να μην έχει παράπονο! Δε ξέρω καν αν θα κάνουμε οδικώς κάποιο μίνι ταξιδακι γιατί η αλήθεια είναι ότι πάνω από 2ωρο δεν αντεχω και μέσα στο αυτοκινητο πλέον. Με το καλό ο μικρός θα πάει πρώτη φορά στην Ελλάδα το καλοκαίρι του 2025 🙏  Γι'αυτό κορίτσια μου απολαύστε τη διαδικασία και τα ταξιδακια όσο μπορείτε ❤️ κι εκείς όσο ημασταν στη διαδικασία σύλληψης έτσι τι βγάλαμε και κρατούσαμε τα κουράγια μας για να μη μας παίρνει από κάτω - τι Πορτογαλία γυρίσαμε, στις Αζόρες πήγαμε, Γαλλία, Ελλάδα, τουρ στα Βαλκάνια, Ισπανία, και που δε πήγαμε μέχρι το Μάρτιο 😍 ζήστε το στο έπακρο ✨  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...