Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

@Maria98 ποσο υπολογίζεις οτι εισαι τωρα βαση τελευταίας περιοδου? Και γω κανω αντιπηκτικες ποναει τ φαρμακο είναι η αληθεια. Αλλα υπομονη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Δεν συνέβαλες;;; Μην ακούω τέτοια…άνοιξες το κορμί σου στα δυο για να της δώσεις την πρώτη ανάσα της! 
 

Ένα δίκιο το έχεις. Δεν το είχα σκεφτεί από αυτήν την οπτική γωνία! Σ' ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofi1987 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα.

Λοιπον οπως σας ειχα πει περιμενω περιοδο την Παρασκευη (θετικο ωορρηξιας στις 14 Σεπτ). Μεχρι στιγμης εχω συμπτωματα περιοδου και χθες ειχα κατι σα μυρμηγκιασμα/γαργαλητο στην κοιλια. Το βραδυ βγηκα για φαγητο με συναδελφους και εφαγα μπακαλιαρο στη σχαρα. Μην τα πολυλογω ξυπναω μες στη νυχτα με εντονους πονους στην κοιλια και ταση προς εμετο, δεκατα και μια ταση αηδιας (μαλλον τροφικη δηλητηριαση - προσπαθησα για εμετο αλλα δεν εβγαινε). Τελοσπαντων επειδη αυτο μου φανηκε λιγο περιεργο, λεω δεν κανω ενα τεστ (ΜΤΩ11) και εκανα και βγηκε μια υπεραχνη γραμμη (την κοιταξαμε με τον αντρα μου και συμφωνησε). Δεν μπορεσα με πρωινα ουρα γιατι ειχα παει πολλες φορες μες στη νυχτα τουαλετα. 

Σας βαζω φωτο (το τεστ εχει κανει κ ενα μπλε λεκε και δε φαινεται). Βλακεια μου που εκανα τοσο νωρις το ξερω αλλα αυτη η αναγουλα ηταν πολυ περιεργη αν και μπορει απλα να ηταν απο το φαγητο.
 

IMG_7074.jpeg

IMG_7070.jpeg

Αχ εγώ δεν έχω ιδέα από τεστ και είμαι αντίθετη γενικά. Αλλά για να λένε τα κορίτσια ότι βγάζουν συχνά εξάτμισης, περίμενε μέχρι τη Δευτέρα κορίτσι μου γλυκό και πήγαινε για μια χοριακή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Maria98 ποσο υπολογίζεις οτι εισαι τωρα βαση τελευταίας περιοδου? Και γω κανω αντιπηκτικες ποναει τ φαρμακο είναι η αληθεια. Αλλα υπομονη. 

Σύμφωνα με την εφαρμογή είμαι 6+2 , την Δευτέρα θα είμαι 7 ακριβώς και έχουμε ραντεβού, στο πρώτο ραντεβού πριν 10 μερες είχαμε δει απλά το σάκο 

Εντωμεταξύ είναι σημεία που δεν τρυπάει και για να μη το ζορίσω βρίσκω σημείο που τρυπαει η ενεσουλα, μέχρι στιγμής καλά, πιστεύω μην δυσκολευτώ καμία ώρα με τις ενεσουλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria98 καλα ειμαι προς τ παρον. Σημερα 5 βδομαδων ακριβως. Αυριο έχω ραντεβού με ενδοκρινολογο γτ βρεθηκε η tsh μ λιγο αυξημενη, δ ειχα ποτε θέμα, οπότε δ εχω ιδεα απο αυτα, κ τ ζαχαρο μ επίσης. Οπότε προσεχω τη διατροφή μ κ βλεπουμε. Την αλλη Παρασκευή εχω ραντεβού με τ γυναικολογο μ, θα ειμαο 6+2. Πρωτος υπερηχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Maria98 καλα ειμαι προς τ παρον. Σημερα 5 βδομαδων ακριβως. Αυριο έχω ραντεβού με ενδοκρινολογο γτ βρεθηκε η tsh μ λιγο αυξημενη, δ ειχα ποτε θέμα, οπότε δ εχω ιδεα απο αυτα, κ τ ζαχαρο μ επίσης. Οπότε προσεχω τη διατροφή μ κ βλεπουμε. Την αλλη Παρασκευή εχω ραντεβού με τ γυναικολογο μ, θα ειμαο 6+2. Πρωτος υπερηχος.

Εμένα με ενοχλούν λίγο οι μυρωδιες και εχει μειωθει η ορεξη μου για καποια φαγητά,  έχω κράμπες που και που ,το στήθος μια το νιώθω έντονα μια πιο νορμάλ και προφανώς συχνοουρια

Εγώ δεν έχω κάνει τίποτα σε εξετάσεις μέχρις στιγμής,  δε ξέρω αν θα μου γράψει κάτι στην επίσκεψη μας ,μακάρι να πάει καλά και να έχουμε καλά νεα 🤞🧿 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria98 εμενα μαζι με τ χοριακη μ έγραψε κ πληρη προγεννητικο. Εκτός απο τ στηθος μ π είναι γεμάτο κ με ψιλοποναει δ εχω τιποτα αλλο προς τ παρον. Μακαρι ολα να πανε καλα για όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εγώ με αντιβίωση είμαι γιατί έχω αμυγδαλίτιδα...και μάλιστα το έπαθα μια ημέρα μετά την ωορρηξία...τώρα αν έγινε κάτι δεν νομίζω να πειράζει η αντιβίωση γιατί είναι αρκετά νωρίς!!!

Περαστικά μας !!!!και εγώ συνεχώς με αντιβιωσεις είμαι...

Άστα να πάνε....😓

κάποιος μας έχει μουτζώσει :P περαστικά σου!

πήγα και στον ουρολόγο..αντιβίωση 7 μέρες..μου είπε να παω και στην γυναικολόγο να κάνουμε μια καλλιέργεια κολπικού υγρού μήπως υπάρχει κάτι εκεί και μολύνομαι ξανά και ξανά...εχθες ποναγαν πολύ τα νεφρα μου..μου είπε να κάνω υπομονή 2-3 μέρες να με πιάσει η αντιβίωση και αν ανεβάσω πυρετό να παω σε ενα νοσοκομείο για να δω τα νεφρά..σε χθεσινό έλεγχο ήταν οκ ευτυχώς..

σήμερα έχω ρεπό από γιατρούς, αύριο αιματολόγο να δούμε για τον γονότυπο που βρέθηκε και μην τα πολυλογώ έχουν φύγει 500-600€ σε εξετάσεις, φάρμακα, γιατρούς αλλά χαλάλι..θα έδινα άλλα τόσα και περισσότερα για να έρθει το σποράκι και να μείνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Τελειώσαμε από την γιατρο. Έκανα το ctg μια χαρά. Μετά με έλεγξε κολπικά έχω 2 δάκτυλά κ το μωρό χαμηλά, ο τράχηλος λίγο σκληρός αλλά μ είπε από τις συσπάσεις θα μαλακώσει κ άλλο κ όταν σπάσουν κ τα νερά επίσης θα μαλακώσει κ θα κοντύνει κι άλλο! 
 

ειπαμε να προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ αν δούμε ότι ζορίζεται θα πάμε καισαρικη! Μου έκανε sweep μ είπε να κάνω ασκήσεις περπαμα μεγάλο σήμερα κ γενικά να είμαι σε κίνηση. 
 

οπως έρθουν τα πράγματα εξάλλου αυριο θα γεννήσω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κάποιος μας έχει μουτζώσει :P περαστικά σου!

πήγα και στον ουρολόγο..αντιβίωση 7 μέρες..μου είπε να παω και στην γυναικολόγο να κάνουμε μια καλλιέργεια κολπικού υγρού μήπως υπάρχει κάτι εκεί και μολύνομαι ξανά και ξανά...εχθες ποναγαν πολύ τα νεφρα μου..μου είπε να κάνω υπομονή 2-3 μέρες να με πιάσει η αντιβίωση και αν ανεβάσω πυρετό να παω σε ενα νοσοκομείο για να δω τα νεφρά..σε χθεσινό έλεγχο ήταν οκ ευτυχώς..

σήμερα έχω ρεπό από γιατρούς, αύριο αιματολόγο να δούμε για τον γονότυπο που βρέθηκε και μην τα πολυλογώ έχουν φύγει 500-600€ σε εξετάσεις, φάρμακα, γιατρούς αλλά χαλάλι..θα έδινα άλλα τόσα και περισσότερα για να έρθει το σποράκι και να μείνει!

Περαστικά εύχομαι! Μακάρι να απαλλαγείς από την ουρολοίμωξη γιατί καταλαβαίνω το ζόρι!! Κανε ότι χρειάζεται για να είσαι σίγουρη από που προέρχεται να μην παίρνεις κ άδικα αντιβιωσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

 

Κορίτσια καλημέρα. Τελειώσαμε από την γιατρο. Έκανα το ctg μια χαρά. Μετά με έλεγξε κολπικά έχω 2 δάκτυλά κ το μωρό χαμηλά, ο τράχηλος λίγο σκληρός αλλά μ είπε από τις συσπάσεις θα μαλακώσει κ άλλο κ όταν σπάσουν κ τα νερά επίσης θα μαλακώσει κ θα κοντύνει κι άλλο! 
 

ειπαμε να προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ αν δούμε ότι ζορίζεται θα πάμε καισαρικη! Μου έκανε sweep μ είπε να κάνω ασκήσεις περπαμα μεγάλο σήμερα κ γενικά να είμαι σε κίνηση. 
 

οπως έρθουν τα πράγματα εξάλλου αυριο θα γεννήσω!!! 

αχ αύριο θα το κράτας στην αγκαλιά σου ❤️ εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θέλετε αλλά ακόμη κι αν δεν πάνε σημασία έχει να είστε και οι 2 καλά! με το καλό κοπέλα μου, θα περιμένουμε νεα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Περαστικά εύχομαι! Μακάρι να απαλλαγείς από την ουρολοίμωξη γιατί καταλαβαίνω το ζόρι!! Κανε ότι χρειάζεται για να είσαι σίγουρη από που προέρχεται να μην παίρνεις κ άδικα αντιβιωσεις 

σε ευχαριστώ κορίτσι μου! εύχομαι να βρεθεί μια άκρη και να απαλλαγώ σύντομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κι απο μένα!

Εχθές όπως σας είπα είχαμε επέτειου γάμου, το αγόρι μου με έβγαλε έξω για φαγητό το βράδυ! & αύριο το απόγευμα είναι το διαδικτυακό ραντεβού μας με τον ουρολόγο - ανδρολόγο. Έχω λίγο αγωνία για το αποτέλεσμα και το πως θα του το φέρει ο γιατρός γενικότερα.

Δυστυχώς το καμάρι μου θέλει να παραμείνει πίσω απο το φεγγάρι απο ότι έχω καταλάβει και αρνείται να εξυγχρονιστεί γενικότερα. πφ!

Όπως και να 'χει πάντως είμαι τόσο αποφασισμένη που δεν αλλάζω τα σχέδια και το σκοπό μου με τπτ.. στο τέλος θα τα καταφέρω και θα γίνουν όλα όπως πρέπει να γίνουν, τσινάει δεν τσινάει. ;) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

κάποιος μας έχει μουτζώσει :P περαστικά σου!

πήγα και στον ουρολόγο..αντιβίωση 7 μέρες..μου είπε να παω και στην γυναικολόγο να κάνουμε μια καλλιέργεια κολπικού υγρού μήπως υπάρχει κάτι εκεί και μολύνομαι ξανά και ξανά...εχθες ποναγαν πολύ τα νεφρα μου..μου είπε να κάνω υπομονή 2-3 μέρες να με πιάσει η αντιβίωση και αν ανεβάσω πυρετό να παω σε ενα νοσοκομείο για να δω τα νεφρά..σε χθεσινό έλεγχο ήταν οκ ευτυχώς..

σήμερα έχω ρεπό από γιατρούς, αύριο αιματολόγο να δούμε για τον γονότυπο που βρέθηκε και μην τα πολυλογώ έχουν φύγει 500-600€ σε εξετάσεις, φάρμακα, γιατρούς αλλά χαλάλι..θα έδινα άλλα τόσα και περισσότερα για να έρθει το σποράκι και να μείνει!

Ωχ υπομονή ξέρω και από ουρολοιμώξεις....παθουσα πολλές φορές!!!!

Σήμερα θα τρέχω απόγευμα και σε παιδίατρο 😓😓😓 κόλλησε ο μικρός και τον πονάει ο λαιμός όταν καταπίνει και το αυτι μαζί...τέλεια περνάμε 😓😓😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...