Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Τέλεια η χοριακη! Προχωράει το σποράκι 💫

Όσο για τις αντιπηκτικές, η πρώτη δεύτερη είναι το "δύσκολο" μετά θα τα κάνεις μπαμ μπαμ. Κάθε πρωί ίδια ώρα ( εγω αυτή την οδηγία είχα από αιματολόγο ), το πας κυκλικά, τσιμπάς καλά κάθε μέρα ένα σημείο σε μικρή αποσταση γύρω από τον αφαλό και βάζεις την βελόνα σταθερά (πονάει το φάρμακο που μπαίνει όχι τόσο το τρύπημα). Πριν και μετά το τρύπημα βάλε οινόπνευμα με βαμβάκι. Αν δεις ότι κανείς μελανιές υπάρχει κάτι στα φαρμακεία που βάζεις για να μην κάνεις αλλά δεν θυμάμαι πως λέγεται, αλλιώς και ο πάγος κάνει δουλίτσα 

μήπως μολυβόνερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

αχ βρε Ελκ μου πωσ γίνεται να μην σηκώνεις το άλλο παιδί; και εμενα μ ειπανε να με βοηθάνε ολοι τους αλλά δεν γίνεται κάποιες φορές ΄΄΄θα πρεπει να το σηκώσουμε κ το άλλο παιδι. 

κοιτα νιωθω και πολυ απογοητευμενη γιατι πιστεύω ολο αυτο εγω το δημιουργησα. ουτε καλά τρεφόμουν, αν και τα κιλά μπηκανε φυσιολογικά σε εμενα, ειχαμε πολύ καυσωνα φετος και κουράστηκα πάρα πολύ στη δουλειά. νομι΄ζω ότι ε΄γω το προκάλεσα και για αυτό νιώθω ετσι! είναι βασικά μια απογοήτευση γιατί στο γιο μου αν κ πάλι δουλευα, προσεχα πιο πολύ τρφομουν και καλύτερα. νιωθω ότι δε θα μπορεσω να το θηλάσω κι καθόλου και απογοητευομαι ακόμα περισσοτερο γιατι εστω λίγο ήθελα να του δώσω. 

Εγω το πρώτο διάστημα καθόμουν στον καναπε και μου την εδιναν αγκαλιά αλλά τώρα σε κατι φάσεις την σηκώνω.. δεν  κανει  ο αντρας μου με φωνάζει δίκιο έχει, αλλά δεν μπορω είμαι και μόνη τώρα επλιζω μην κάνω καμία ζημιά μόνο και τρέχω 

Κορίτσι μου μην σκέφτεσαι τέτοια τώρα ούτε οι γιατροί ξέρουν να σου απαντήσουν αν παίζουν ρόλο αυτά μην νιώθεις ενοχές.. οσο για τον θηλασμό θα τους πεις ότι θέλεις να θηλάσεις και πιστεύω αν μπορεί το μωρακι θα θηλάσεις μια χαρά 😊

όλα καλά θα πάνε θετικη σκέψη να έχεις σου στέλνω μια αγκαλιά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια την έκανα αλλά νιώθω το ποναλακι , λογικά είναι από το φάρμακο,  απαπαπα,  αντε καλή μου αρχή 🤞

Εχω κανει αμέτρητες κορίτσι μου, να ξερεις καθε φορα θα ποναει εγώ τουλάχιστον πονουσα έκανα 9 μηνες στην εγκυμοσύνη και ειχα μελανιες, υπάρχει αρνικα στα φαρμακεία για τις μελανιες δεν ξςρω αν λειτουργεί εγω ήμουν μονιμα μελανιασμενη απο innohep κ prolutex εκα καθε μερα τρεις ενέσεις!εσυ εχεις μια μονο του θα πηγαίνει το χέρι σου ολα θα πανε περίφημα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kokkinoskoufitsaκορίτσι μ στα νησια πολλες φορες οι υπερηχου υστερουν. Επισης αν η χοριακη ειναο υψηλη λογο διδυμων τοτε δ θα δεις κατι. Ανω των 1500 μοναδων βλεπουμε σάκο σε μονη κυηση. Ουσιαστικά ειναι πολυ νωρις πριν καν την καθυστέρηση να δεις σακους αν ειναι διδυμη κυηση.

@Mantarini κορίτσι μ καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου. Απο τη 1 θα σ πω οτι ενας μήνας ειναι, σιγα, αστον να περασει. Απο την αλλη αν ειναι ο τυχερος σου? 

@Maria98 τελειο τ νούμερο κορίτσι μου! Με τ καλο κ ο επόμενος υπερηχος. Ποτε ηταν η τελευταία σ περιοδος?

Εγω εχω υπερηχο 4/10. Σχεδον σε 3 βδομαδες. Βαση τελευταίας περιόδου θα ειμαι 6+2 τοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@kokkinoskoufitsaκορίτσι μ στα νησια πολλες φορες οι υπερηχου υστερουν. Επισης αν η χοριακη ειναο υψηλη λογο διδυμων τοτε δ θα δεις κατι. Ανω των 1500 μοναδων βλεπουμε σάκο σε μονη κυηση. Ουσιαστικά ειναι πολυ νωρις πριν καν την καθυστέρηση να δεις σακους αν ειναι διδυμη κυηση.

@Mantarini κορίτσι μ καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου. Απο τη 1 θα σ πω οτι ενας μήνας ειναι, σιγα, αστον να περασει. Απο την αλλη αν ειναι ο τυχερος σου? 

@Maria98 τελειο τ νούμερο κορίτσι μου! Με τ καλο κ ο επόμενος υπερηχος. Ποτε ηταν η τελευταία σ περιοδος?

Εγω εχω υπερηχο 4/10. Σχεδον σε 3 βδομαδες. Βαση τελευταίας περιόδου θα ειμαι 6+2 τοτε.

Εμένα τελευταία περίοδος ήταν 12/8 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Κορίτσια πήγα για υπέρηχο, μου είπε ότι δε βλέπει τίποτα. Έπρεπε να βλέπει σάκο, αλλά δεν βλέπει. Υπάρχει μια κυστη στην ωοθήκη αλλά δεν έχει καμία ένδειξη για κάτι περισσότερο. Και δεν υπάρχει υγρό στην κοιλιά. Αυτά είπε! 

Είπε αν ήμασταν Αθήνα θα μου έλεγε να πηγαίνω κάθε πρωί για μια χοριακη και ένα υπέρηχο, αλλά επειδή δεν είμαστε και δε θέλει να πάθω κάτι στο νησί, προτιμάει να φύγω σήμερα για Αθήνα κ αύριο να με δει κάποιος, ούτως ώστε αν είναι εξωμητριο να μην γίνει κάτι ξαφνικό και ψάχνουμε ελικόπτερα .

Υπάρχει το ενδεχόμενο πάρα το 2500 της χοριακης να μη βλέπουμε τίποτα, αλλά δε θέλει να ρισκάρουμε. Αυτά κορίτσια... έκλεισα ραντεβού αύριο 7 το πρωί με Παντο στο genesis, ευτυχώς ανταποκριθηκε άμεσα, παραδόξως!! Δεν το πίστευα με τπτ...

Εύχομαι απλά να μην έχει καλό υπέρηχο στο νησί🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια την έκανα αλλά νιώθω το ποναλακι , λογικά είναι από το φάρμακο,  απαπαπα,  αντε καλή μου αρχή 🤞

Το φάρμακο τσούζει, εγώ πάντως μόνη μου μια φορά επιχείρησα να την κάνω και δεν έμπαινε η βελόνα.  Έχω πολύ χοντρό δέρμα και καθόλου λίπος και δεν μπαίνει εύκολα.  Ευτυχώς δουλεύω σε φαρμακειο και μου την κάνουν εκεί  

 

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δυστυχώς δεν είναι καλά τα αποτελέσματά μου κορίτσια μου...

 

Screenshot_20240916_131855_Adobe Acrobat.jpg

Η αλήθεια είναι ότι θα την θέλαμε κοντά στις 3 χιλιάδες γιατί δεν είναι σε δύο ημέρες επανάληψη αλλά σε 3 ημέρες...καθώς την προηγούμενη την έκανες Παρασκευή!αλλά πάνε στην γιατρό για υπέρηχο...σάκο θα δείτε σίγουρα!!!να μας πεις τι σου είπε 🙏🙏🙏 όλα καλά να πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Κορίτσια πήγα για υπέρηχο, μου είπε ότι δε βλέπει τίποτα. Έπρεπε να βλέπει σάκο, αλλά δεν βλέπει. Υπάρχει μια κυστη στην ωοθήκη αλλά δεν έχει καμία ένδειξη για κάτι περισσότερο. Και δεν υπάρχει υγρό στην κοιλιά. Αυτά είπε! 

Είπε αν ήμασταν Αθήνα θα μου έλεγε να πηγαίνω κάθε πρωί για μια χοριακη και ένα υπέρηχο, αλλά επειδή δεν είμαστε και δε θέλει να πάθω κάτι στο νησί, προτιμάει να φύγω σήμερα για Αθήνα κ αύριο να με δει κάποιος, ούτως ώστε αν είναι εξωμητριο να μην γίνει κάτι ξαφνικό και ψάχνουμε ελικόπτερα .

Υπάρχει το ενδεχόμενο πάρα το 2500 της χοριακης να μη βλέπουμε τίποτα, αλλά δε θέλει να ρισκάρουμε. Αυτά κορίτσια... έκλεισα ραντεβού αύριο 7 το πρωί με Παντο στο genesis, ευτυχώς ανταποκριθηκε άμεσα, παραδόξως!! Δεν το πίστευα με τπτ...

Τώρα το είδα αυτό το ποστ ...χάνομαι γιατί είναι πάρα πολλά τα μηνύματα...

Πώς γίνεται να μην βλέπει τιποτα με τόσο μεγάλη χοριακη;😓 Τι να πω...να πας αύριο και καλά που βρήκες ραντεβού!!! εύχομαι ότι καλύτερο 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Αχχχ... ακόμα για Γενάρη με βλέπει η γυάλα σου;; 

Τι σε πειράζει ο Σκορπιός 🦂 μου είναι τέλειο παιδί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τώρα το είδα αυτό το ποστ ...χάνομαι γιατί είναι πάρα πολλά τα μηνύματα...

Πώς γίνεται να μην βλέπει τιποτα με τόσο μεγάλη χοριακη;😓 Τι να πω...να πας αύριο και καλά που βρήκες ραντεβού!!! εύχομαι ότι καλύτερο 🙏

Θα σου πω εγώ πώς γίνεται να μη βλέπει γιατί και σε μένα δεν βλέπανε και σε μένα λέγαμε για εξωμήτριο είχα πόνους όμως εγώ και τελικά ήταν δίδυμα με τέτοια χοριακή εάν έχουμε δίδυμα δεν φαίνεται κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Σκέφτομαι να επιχειρήσω να την κάνω κατευθείαν μόνη μου αλλά έχω και λίγη ανασφαλεια, για να δούμε 🤞

Σε νιώθω κορίτσι μου κι εγώ τώρα σχεδόν 3 μήνες τις κάνω μόνη μου και μάλιστα 2 την ημέρα γιατί κάνω και prolutex. Ακόμα δεν μπορώ να συνηθίσω ψάχνω σημείο κάθε φορά να μην πονάει. Το φάρμακο δε με ενοχλεί όσο η βελόνα. Κουράγιο να κάνεις και να σκέφτεσαι το μωράκι σου ότι όλα τα κάνεις για εκείνο και να παίρνεις θάρρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω απορία δε ξέρω αν ξέρει κάποια να μου απαντήσει αλλά επειδή έχω αγχωθει για τη διατροφή στην εγκυμοσύνη όσο αφορά τα γιαούρτια με πέτσα επειδή με μπερδεύει αυτό με τα παστεριωμένα και μη γάλατα κλπ, αυτά επιτρέπονται να τα τρώμε; Εννοώ τα κλασικά που έχουν στα σούπερ μάρκετ κατσικίσια πρόβεια κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τι σε πειράζει ο Σκορπιός 🦂 μου είναι τέλειο παιδί.. 

χαχα νερό κι ο Σκορπιός, νερό κι εγώ (ψαράκι)! Ήλπιζα για νωριτερα το θετικό.. Εγώ θα τις κάνω τις προσπάθειές μου και όποτε αποφασίσει ας έρθει 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Angie N. είπε:

Κορίτσια έχω απορία δε ξέρω αν ξέρει κάποια να μου απαντήσει αλλά επειδή έχω αγχωθει για τη διατροφή στην εγκυμοσύνη όσο αφορά τα γιαούρτια με πέτσα επειδή με μπερδεύει αυτό με τα παστεριωμένα και μη γάλατα κλπ, αυτά επιτρέπονται να τα τρώμε; Εννοώ τα κλασικά που έχουν στα σούπερ μάρκετ κατσικίσια πρόβεια κλπ. 

συνήθως όλα όσα πουλάνε είναι παστεριωμένα και ασφαλή. Εγώ πάντως παλιότερα για να είμαι σίγουρη είχα καλέσει στο εργοστάσιο και ρώτησα αν είναι οκ να το φάω για να μην αναρωτιεμαι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα σου πω εγώ πώς γίνεται να μη βλέπει γιατί και σε μένα δεν βλέπανε και σε μένα λέγαμε για εξωμήτριο είχα πόνους όμως εγώ και τελικά ήταν δίδυμα με τέτοια χοριακή εάν έχουμε δίδυμα δεν φαίνεται κάτι

Αλήθεια λες τώρα??? Έχει συμβεί αυτό Αλήθεια??? Πφφφφφ θα σκάσω....

ρε κορίτσια να σας πω την αλήθεια αυτή τη στιγμή δε με νοιάζει τι είναι, ας είναι δίδυμα, ας είναι εξωμητριο, ας είναι ότι θέλει, αρκεί να το βρούμε εύκολα κ γρήγορα κ να μην έχω την αγωνία κάνα μήνα και να είμαι κάθε μέρα με υπέρηχο και χοριακες αλήθεια, ήδη είμαι στο πλοίο και το άγχος έχει βαρέσει κοκκινο, δε μπορώ να ξεχαστω με τίποτα . Ο γυναικολόγος της μάνας μου είναι πολύ πιο ήσυχος κ είπε το ίδιο, μπορεί να είναι δίδυμα κ είναι νωρίς να φανούν... αλλά δεν ξέρω, από την αρχή είχα κακό προαίσθημα, πίστευα ότι κάτι είναι λάθος... 

Μόνο να μάθω γρήγορα με νοιάζει. Εύχομαι να κάνει αύριο υπέρηχο κ εξετάσεις κ να τελειώνουμε...

Δε μου λέτε κάτι άλλο. Με μαγνητική πχ δε φαίνονται αυτά?? Αν υπάρχει εξωμητριο κάπου δε θα φανεί??? Εγώ όταν μου λέγανε για υδροσαλπιγγα, μαγνητική με έστειλαν να κανω. Αλλά ούτε μαγνητική έχει το νησί οπότε τώρα δεν είχα την επιλογή ακομα και να γινόταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

9

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Angie N. είπε:

Σε νιώθω κορίτσι μου κι εγώ τώρα σχεδόν 3 μήνες τις κάνω μόνη μου και μάλιστα 2 την ημέρα γιατί κάνω και prolutex. Ακόμα δεν μπορώ να συνηθίσω ψάχνω σημείο κάθε φορά να μην πονάει. Το φάρμακο δε με ενοχλεί όσο η βελόνα. Κουράγιο να κάνεις και να σκέφτεσαι το μωράκι σου ότι όλα τα κάνεις για εκείνο και να παίρνεις θάρρος. 

Κορίτσι μου εσύ γιατί κανείς ενεσουλες αντιπηκτικές και προγεστερόνης; τι συμβαίνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Πήγαμε στην παιδίατρο σήμερα και τα βρήκε όλα πάρα πολύ καλά!

Έχει φτάσει 3405γρ και 51,5εκ. Τα αντανακλαστικά της είναι μια χαρά και ευτυχώς δεν κόλλησε από εμένα την περασμένη εβδομάδα και είναι καθαρά τα πνευμονάκια της! 

Μου είπε να την αφήνω μπρούμυτα όσο αντέχει αλλά να μην κοιμάται και ΠΆΝΤΑ με επίβλεψη! Ξεκινήσαμε σταγόνες για τους κολικούς (bio gaia) και να μην αλλάξω τίποτα στη διατροφή μου. Επίσης μου είπε να τη βγάζω βόλτα κάθε πρωί να τη βλέπει ο ήλιος!!! Σε ένα μήνα να πάμε για το εμβόλιο!!! Αυτά από εμάς!

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη που μπορούμε τουλάχιστον να συνεχίσουμε να θηλάζουμε αποκλειστικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria98άψογη η χοριακή σου! Πάμε γερά!!! 

@kokkinoskoufitsaέχουμε δει πολλά κουλά με τους υπερήχους και τις χοριακές! Λίγο υπομονή κορίτσι μου. Καταλαβαίνω την αγωνία σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

9

Κορίτσι μου εσύ γιατί κανείς ενεσουλες αντιπηκτικές και προγεστερόνης; τι συμβαίνει;

Αντιπηκτική κάνω γιατί παίρνω προγεστερόνη και προγεστερόνη γιατί ακόμα είμαι στο 1ο τρίμηνο. Αναμένω να την σταματήσω στην αυχενική διαφάνεια που μου είπε ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123μου μη σκέφτεσαι έτσι κορίτσι μου. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Όλα θα τα κάνεις με μέτρο. Και γιατί να μη θηλάσεις; συμβαίνει κάτι;

@ditakiτι είπε ο γιατρός τελικά; θα κρατηθεί κάνα 2 βδομάδες ακόμα η μπέμπα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angie N. είπε:

Αντιπηκτική κάνω γιατί παίρνω προγεστερόνη και προγεστερόνη γιατί ακόμα είμαι στο 1ο τρίμηνο. Αναμένω να την σταματήσω στην αυχενική διαφάνεια που μου είπε ο γιατρός.

Α δε το ήξερα πως με την ένεση προγεστερόνης χρειάζεται και η αντιπηκτικη, εγώ έχω μια μετάλλαξη σε ένα γονίδιο της θρομβοφιλίας και επειδή υπάρχει μια παλίνδρομη στο ιστορικό τις κάνω περισσότερο για ασφάλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Α δε το ήξερα πως με την ένεση προγεστερόνης χρειάζεται και η αντιπηκτικη, εγώ έχω μια μετάλλαξη σε ένα γονίδιο της θρομβοφιλίας και επειδή υπάρχει μια παλίνδρομη στο ιστορικό τις κάνω περισσότερο για ασφάλεια 

Γενικά με τις ορμόνες συστήνουν αντιπηκτική. Έχω κι εγώ στο ιστορικό μου μια παλινδρομη και έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια και μέσα στη βδομάδα θα κλείσω αιματολογο να τις δει για να ξέρω αν θα συνεχίσω να κάνω σε όλη την εγκυμοσύνη innohep. Πάντως είναι δυσάρεστη διαδικασία η ένεση αλλά τι να γίνει... Υπομονή θέλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Αλήθεια λες τώρα??? Έχει συμβεί αυτό Αλήθεια??? Πφφφφφ θα σκάσω....

ρε κορίτσια να σας πω την αλήθεια αυτή τη στιγμή δε με νοιάζει τι είναι, ας είναι δίδυμα, ας είναι εξωμητριο, ας είναι ότι θέλει, αρκεί να το βρούμε εύκολα κ γρήγορα κ να μην έχω την αγωνία κάνα μήνα και να είμαι κάθε μέρα με υπέρηχο και χοριακες αλήθεια, ήδη είμαι στο πλοίο και το άγχος έχει βαρέσει κοκκινο, δε μπορώ να ξεχαστω με τίποτα . Ο γυναικολόγος της μάνας μου είναι πολύ πιο ήσυχος κ είπε το ίδιο, μπορεί να είναι δίδυμα κ είναι νωρίς να φανούν... αλλά δεν ξέρω, από την αρχή είχα κακό προαίσθημα, πίστευα ότι κάτι είναι λάθος... 

Μόνο να μάθω γρήγορα με νοιάζει. Εύχομαι να κάνει αύριο υπέρηχο κ εξετάσεις κ να τελειώνουμε...

Δε μου λέτε κάτι άλλο. Με μαγνητική πχ δε φαίνονται αυτά?? Αν υπάρχει εξωμητριο κάπου δε θα φανεί??? Εγώ όταν μου λέγανε για υδροσαλπιγγα, μαγνητική με έστειλαν να κανω. Αλλά ούτε μαγνητική έχει το νησί οπότε τώρα δεν είχα την επιλογή ακομα και να γινόταν.

Κορίτσι μου εγώ δεν έχω ζήσει κάτι παρόμοιο αλλά η @cat12 είχε χοριακη 7000 και πήγε για υπέρηχο και η ειδικευμένη δεν κατάφερε να δει τίποτα!! Έψαχνε πόση ώρα και δεν είδε κάτι!!! Ε μετά από μεγάλη στενοχώρια που πέρασε ξανά πήγε την ίδια μέρα αν θυμάμαι καλά και ένας άλλος γιατρός κατάφερε και είδε το σπορακι!! Τώρα είναι σχεδόν 13 εβδομάδων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...