Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Βρε συ μην πάει συνέχεια στο κακό το μυαλό σου😂😂 ποπό εσύ είσαι χειρότερη από εμένα... νόμιζα μόνο εγώ αγχώνομαι φουλ!!!😂  

Το καλό μόνο να σκέφτεσαι 🤩

Είσαι έγκυος...να το χαρείς!!!τόσο καιρό το προσπαθείς 

Χειρότερος άνθρωπος από μένα σ αυτά τα θέματα δεν υπάρχει... 

 

Κορίτσια μέχρι Δευτέρα μεσημέρι παρακαλώ δώστε μου συγχωροχαρτι και κάντε υπομονή άμα βλέπετε να γράφω συνεχόμενα τη μία μπούρδα μετά την άλλη. Κάντε λίγο υπομονή κ σεις μαζί μ εμένα.

Ήδη τον σύζυγο τον έχω τρελάνει,  χορευει, φωνάζω τι χορεύεις ενώ εγώ είμαι χάλια... κάθεται ήσυχος, τι είσαι σαν τη μεγάλη παρασκευή και μου χαλάς τη διάθεση. Να πάω να σου πάρω τούρτα μου λέει? Μα τι λες του λέω είσαι τρελός δεν κάνει να τρώω βλακειες. Να σου φέρω ένα γιαουρτάκι να φας μη μένεις νηστικη όλη μέρα δεν κάνει για το μπεμπακι. Ποιο μπεμπακι του λέω, εξωμητριο είναι. Παρ όλα αυτά είναι ακόμα χαμογελαστος και αγαπούλης αλλά δεν ξέρω για πόσο 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Χειρότερος άνθρωπος από μένα σ αυτά τα θέματα δεν υπάρχει... 

 

Κορίτσια μέχρι Δευτέρα μεσημέρι παρακαλώ δώστε μου συγχωροχαρτι και κάντε υπομονή άμα βλέπετε να γράφω συνεχόμενα τη μία μπούρδα μετά την άλλη. Κάντε λίγο υπομονή κ σεις μαζί μ εμένα.

Ήδη τον σύζυγο τον έχω τρελάνει,  χορευει, φωνάζω τι χορεύεις ενώ εγώ είμαι χάλια... κάθεται ήσυχος, τι είσαι σαν τη μεγάλη παρασκευή και μου χαλάς τη διάθεση. Να πάω να σου πάρω τούρτα μου λέει? Μα τι λες του λέω είσαι τρελός δεν κάνει να τρώω βλακειες. Να σου φέρω ένα γιαουρτάκι να φας μη μένεις νηστικη όλη μέρα δεν κάνει για το μπεμπακι. Ποιο μπεμπακι του λέω, εξωμητριο είναι. Παρ όλα αυτά είναι ακόμα χαμογελαστος και αγαπούλης αλλά δεν ξέρω για πόσο 😂😂😂

Βρε κορίτσι μου που μένεις? Αν έχεις κάποιο μαιευτήριο κοντά σου πάνε και κάνε έναν υπέρηχο μήπως δείξει τίποτα :) αλλά εγώ θα σου πω ότι στην παλινδρομη που είχα, είχα πρώτη χοριακή 24.5, δύο μέρες μετά 50 και μια εβδομάδα μετά 125 και μου είχε εξηγήσει ο γιατρός ότι 1/4 ήταν εξωμήτριο και 3/4 παλινδρομη και όντως ήταν παλινδρομη. Αυτό στο λέω γιατί μια υψηλή χοριακη δε σημαίνει εξωμήτριο. Επίσης, ξέρω πολλές φίλες μου ότι σε πρώτη χοριακή είχαν υψηλή και μάλιστα ειδικά η μία έχει δίδυμες αδερφές και νόμιζαν δίδυμα αλλά είχε ένα αγοράκι. Όπως ανάποδα με χαμηλές χοριακές προχώρησαν κανονικότητα εγκυμοσύνες. Όλα τα νούμερα είναι σχετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Βρε κορίτσι μου που μένεις? Αν έχεις κάποιο μαιευτήριο κοντά σου πάνε και κάνε έναν υπέρηχο μήπως δείξει τίποτα :) αλλά εγώ θα σου πω ότι στην παλινδρομη που είχα, είχα πρώτη χοριακή 24.5, δύο μέρες μετά 50 και μια εβδομάδα μετά 125 και μου είχε εξηγήσει ο γιατρός ότι 1/4 ήταν εξωμήτριο και 3/4 παλινδρομη και όντως ήταν παλινδρομη. Αυτό στο λέω γιατί μια υψηλή χοριακη δε σημαίνει εξωμήτριο. Επίσης, ξέρω πολλές φίλες μου ότι σε πρώτη χοριακή είχαν υψηλή και μάλιστα ειδικά η μία έχει δίδυμες αδερφές και νόμιζαν δίδυμα αλλά είχε ένα αγοράκι. Όπως ανάποδα με χαμηλές χοριακές προχώρησαν κανονικότητα εγκυμοσύνες. Όλα τα νούμερα είναι σχετικά.

Τώρα με καθησυχάζεις κάπως...ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Μακάρι... Πολύ δύσκολα θα περάσει το Σκ αλλά τι να πω, μακάρι...

Αν δεν κανω λαθος στο εξωμητριο υπαρχει μεγαλη χοριακη και οχι σακος στον υπερηχο. Το οτι απλα υπαρχει μεγαλη χοριακη απο μονο του, δεν σημαινει πως ειναι εξωμητριο προς Θεου! 

Θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Χειρότερος άνθρωπος από μένα σ αυτά τα θέματα δεν υπάρχει... 

 

Κορίτσια μέχρι Δευτέρα μεσημέρι παρακαλώ δώστε μου συγχωροχαρτι και κάντε υπομονή άμα βλέπετε να γράφω συνεχόμενα τη μία μπούρδα μετά την άλλη. Κάντε λίγο υπομονή κ σεις μαζί μ εμένα.

Ήδη τον σύζυγο τον έχω τρελάνει,  χορευει, φωνάζω τι χορεύεις ενώ εγώ είμαι χάλια... κάθεται ήσυχος, τι είσαι σαν τη μεγάλη παρασκευή και μου χαλάς τη διάθεση. Να πάω να σου πάρω τούρτα μου λέει? Μα τι λες του λέω είσαι τρελός δεν κάνει να τρώω βλακειες. Να σου φέρω ένα γιαουρτάκι να φας μη μένεις νηστικη όλη μέρα δεν κάνει για το μπεμπακι. Ποιο μπεμπακι του λέω, εξωμητριο είναι. Παρ όλα αυτά είναι ακόμα χαμογελαστος και αγαπούλης αλλά δεν ξέρω για πόσο 😂😂😂

Καλά οι άντρες μας τι τραβάνε και αυτοί οι κακομοίρηδες....από την περίοδο...μέχρι την σύλληψη....την εγκυμοσύνη και την γέννα...χαχαχαχαχα πολύ γκρίνια τραβάνε....

ΑΛΛΑ δεν μας καταλαβαίνουν....εμείς τραβάμε όλο το ζόρι με το μωρό...τις ορμόνες... άστα να πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Χειρότερος άνθρωπος από μένα σ αυτά τα θέματα δεν υπάρχει... 

 

Κορίτσια μέχρι Δευτέρα μεσημέρι παρακαλώ δώστε μου συγχωροχαρτι και κάντε υπομονή άμα βλέπετε να γράφω συνεχόμενα τη μία μπούρδα μετά την άλλη. Κάντε λίγο υπομονή κ σεις μαζί μ εμένα.

Ήδη τον σύζυγο τον έχω τρελάνει,  χορευει, φωνάζω τι χορεύεις ενώ εγώ είμαι χάλια... κάθεται ήσυχος, τι είσαι σαν τη μεγάλη παρασκευή και μου χαλάς τη διάθεση. Να πάω να σου πάρω τούρτα μου λέει? Μα τι λες του λέω είσαι τρελός δεν κάνει να τρώω βλακειες. Να σου φέρω ένα γιαουρτάκι να φας μη μένεις νηστικη όλη μέρα δεν κάνει για το μπεμπακι. Ποιο μπεμπακι του λέω, εξωμητριο είναι. Παρ όλα αυτά είναι ακόμα χαμογελαστος και αγαπούλης αλλά δεν ξέρω για πόσο 😂😂😂

Βρε Κοκκινοσκουφίτσα, σ έχει φάει ο κακος ο λύκος 🤣🤣🤣

Εγώ είμαι με το σύζυγο! Καλά κάνει ο άνθρωπος και το ζει, κι εύχομαι να σε παρασύρει κι εσένα η γιορτινή διάθεση του 🥰 

Μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου (που λέει ο λόγος δλδ γιατί δε το πιστεύω) είσαι ΕΓΚΥΟΣ!!! Δεν υπάρχει αμφιβολία, κι αφού η γυναικολόγος σου είναι ευχαριστημένη δεν υπάρχει λόγος να μην είσαι κι εσύ  

Όλα καλά θα πάνε, καλούς διπλασιασμόυς τη Δευτέρα και σύντομα θα πας και για υπέρηχο λογικά. Εμένα θυμάμαι μου είχε πει μετά από 1500 βλέπουμε και σάκο, τλχ στη μονήρη κύηση, δε ξέρω για διδυμακια τι ισχύει 😉🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ξαναέστειλε η γιατρός, μου λέει "αχ σε παρακαλώ μην παρανοεις και άσε τα νούμερα, μην κοιτάς νούμερα, μην ψάχνεις ίντερνετ, αυτά είναι γενικοί μέσοι όροι, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!! Για υπέρηχο δεν είπα ακόμα γιατί είναι οριακό το 1470 και δε χρειάζεται να αγχωθουμε χωρίς λογο, από Δευτέρα με το καλό ο διπλασιασμός και έρχεσαι τότε!" 

Εν τω μεταξύ πήρα τη μάνα μου πριν λίγο κ της το είπα... για να με ξεαγχωσει. Επειδή την ξέρω... εγώ απλά της ανακοινωσα κ ειπα τα γεγονότα με ημερομηνίες... 10' μετά, το λέγαμε κ στην πεθερά μου, της λέμε μίλησες με τη συμπεθέρα? Ναι λέει, είναι στο δρόμο πάει στο γυναικολόγο 😂😂😂

Οπότε θα χω κ 2η γνώμη σε λίγο, ελπίζω καθησυχαστικη...

Α επίσης η γιαγιά μου, στη 1 εγκυμοσύνη είχε κανονικά περίοδο κάθε μήνα μέχρι τον 5ο μήνα, πήγε στο γιατρό γιατί νομιζε ότι είναι έντερο, και σ αλλη μια εγκυμοσύνη είχε 2 μηνες περίοδο... 

Όπως κ να χει με καθησυχαζετε όλες από λίγο και σας ευχαριστώ πολύ 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Μου ξαναέστειλε η γιατρός, μου λέει "αχ σε παρακαλώ μην παρανοεις και άσε τα νούμερα, μην κοιτάς νούμερα, μην ψάχνεις ίντερνετ, αυτά είναι γενικοί μέσοι όροι, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!! Για υπέρηχο δεν είπα ακόμα γιατί είναι οριακό το 1470 και δε χρειάζεται να αγχωθουμε χωρίς λογο, από Δευτέρα με το καλό ο διπλασιασμός και έρχεσαι τότε!" 

Εν τω μεταξύ πήρα τη μάνα μου πριν λίγο κ της το είπα... για να με ξεαγχωσει. Επειδή την ξέρω... εγώ απλά της ανακοινωσα κ ειπα τα γεγονότα με ημερομηνίες... 10' μετά, το λέγαμε κ στην πεθερά μου, της λέμε μίλησες με τη συμπεθέρα? Ναι λέει, είναι στο δρόμο πάει στο γυναικολόγο 😂😂😂

Οπότε θα χω κ 2η γνώμη σε λίγο, ελπίζω καθησυχαστικη...

Α επίσης η γιαγιά μου, στη 1 εγκυμοσύνη είχε κανονικά περίοδο κάθε μήνα μέχρι τον 5ο μήνα, πήγε στο γιατρό γιατί νομιζε ότι είναι έντερο, και σ αλλη μια εγκυμοσύνη είχε 2 μηνες περίοδο... 

Όπως κ να χει με καθησυχαζετε όλες από λίγο και σας ευχαριστώ πολύ 🥰🥰🥰

Αχ να ήμουν από μια μεριά να ακούσω αυτή τη συζήτηση συμπεθέρας γυναικολόγου :) επίσης πολύ καλή η γιατρός :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kokkinoskoufitsaκορίτσι μ η πλεον κατάλληλη να σου απαντήσει ειναι η γυναικολογος σου. Και σου απαντησε, η γυναικα ξερει καλύτερα απο εμάς. Αν την ανησυχουσε κατι θα σε εβλεπε αμεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Μου ξαναέστειλε η γιατρός, μου λέει "αχ σε παρακαλώ μην παρανοεις και άσε τα νούμερα, μην κοιτάς νούμερα, μην ψάχνεις ίντερνετ, αυτά είναι γενικοί μέσοι όροι, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!! Για υπέρηχο δεν είπα ακόμα γιατί είναι οριακό το 1470 και δε χρειάζεται να αγχωθουμε χωρίς λογο, από Δευτέρα με το καλό ο διπλασιασμός και έρχεσαι τότε!" 

Εν τω μεταξύ πήρα τη μάνα μου πριν λίγο κ της το είπα... για να με ξεαγχωσει. Επειδή την ξέρω... εγώ απλά της ανακοινωσα κ ειπα τα γεγονότα με ημερομηνίες... 10' μετά, το λέγαμε κ στην πεθερά μου, της λέμε μίλησες με τη συμπεθέρα? Ναι λέει, είναι στο δρόμο πάει στο γυναικολόγο 😂😂😂

Οπότε θα χω κ 2η γνώμη σε λίγο, ελπίζω καθησυχαστικη...

Α επίσης η γιαγιά μου, στη 1 εγκυμοσύνη είχε κανονικά περίοδο κάθε μήνα μέχρι τον 5ο μήνα, πήγε στο γιατρό γιατί νομιζε ότι είναι έντερο, και σ αλλη μια εγκυμοσύνη είχε 2 μηνες περίοδο... 

Όπως κ να χει με καθησυχαζετε όλες από λίγο και σας ευχαριστώ πολύ 🥰🥰🥰

Αχ μπράβο στη γιατρό σου!! Καλά σου τα είπε!! Επίσης να θυμάσαι ότι από μικροβιολογικό σε μικροβιολογικό έχει τεράστια διαφορά!! Μπορεί αν έκανες άλλου να ήταν άλλο το νούμερο της χοριακης.. παίζουν μεγάλο ρόλο οι αντιδραστήρες που εχουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Μου ξαναέστειλε η γιατρός, μου λέει "αχ σε παρακαλώ μην παρανοεις και άσε τα νούμερα, μην κοιτάς νούμερα, μην ψάχνεις ίντερνετ, αυτά είναι γενικοί μέσοι όροι, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!! Για υπέρηχο δεν είπα ακόμα γιατί είναι οριακό το 1470 και δε χρειάζεται να αγχωθουμε χωρίς λογο, από Δευτέρα με το καλό ο διπλασιασμός και έρχεσαι τότε!" 

Εν τω μεταξύ πήρα τη μάνα μου πριν λίγο κ της το είπα... για να με ξεαγχωσει. Επειδή την ξέρω... εγώ απλά της ανακοινωσα κ ειπα τα γεγονότα με ημερομηνίες... 10' μετά, το λέγαμε κ στην πεθερά μου, της λέμε μίλησες με τη συμπεθέρα? Ναι λέει, είναι στο δρόμο πάει στο γυναικολόγο 😂😂😂

Οπότε θα χω κ 2η γνώμη σε λίγο, ελπίζω καθησυχαστικη...

Α επίσης η γιαγιά μου, στη 1 εγκυμοσύνη είχε κανονικά περίοδο κάθε μήνα μέχρι τον 5ο μήνα, πήγε στο γιατρό γιατί νομιζε ότι είναι έντερο, και σ αλλη μια εγκυμοσύνη είχε 2 μηνες περίοδο... 

Όπως κ να χει με καθησυχαζετε όλες από λίγο και σας ευχαριστώ πολύ 🥰🥰🥰

Δεύτερα αν δούμε νούμερο 3.000 κοντά εκεί ...είμαστε τέλεια!!!! οπότε μέχρι τότε υπομονή και θα ξεκαθαρίσει!!!εσύ έχεις άλλες ταινίες;;;;αν έχεις ταινίες θα βλέπεις να σκουραίνει η γραμμή!!!!!αν δεν έχεις πάνε πάρε διπλό τεστ εγκυμοσύνης να κάνεις ένα αύριο με πρωινά και ένα μεθαύριο για να βλέπουμε την γραμμή...εγώ έτσι θα έκανα πάντως ως αγχώδης άτομο 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεύτερα αν δούμε νούμερο 3.000 κοντά εκεί ...είμαστε τέλεια!!!! οπότε μέχρι τότε υπομονή και θα ξεκαθαρίσει!!!εσύ έχεις άλλες ταινίες;;;;αν έχεις ταινίες θα βλέπεις να σκουραίνει η γραμμή!!!!!αν δεν έχεις πάνε πάρε διπλό τεστ εγκυμοσύνης να κάνεις ένα αύριο με πρωινά και ένα μεθαύριο για να βλέπουμε την γραμμή...εγώ έτσι θα έκανα πάντως ως αγχώδης άτομο 😂😂

Ταινίες έχω πολλές, μιας κ δεν είχα ξανακάνει τεστ ποτέ! Θα κάνω και αύριο και μεθαύριο πρωί να δω εξέλιξη!! 

Πήρα καθησυχαστικη απάντηση και από τον γυναικολόγο της μάνας μου ότι είναι ολα καλα κ το νουμερο μας αρεσει πολυ, οπότε οκ θα κοιμηθούμε απόψε κορίτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

Η προσμονή για το σποράκι σου σε κάνει να είσαι ανυπόμονη… ζήσε τον έρωτα σου με τον άντρα σου κ θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις !! 
εμενα μου ήρθε στο πιο άκυρο μήνα προσπαθειών (εντάξει είχα κ χειρότερο) κ μάλιστα δεν έκανα νωρίτερα τεστ πρώτη φορά γιατί δεν το πίστευα … στην πρώτη μέρα καθυστέρησης έλεγα θα μου έρθει κ την δεύτερη έκανα τεστ γιατί μου ήρθε αναγούλα …

Εχε πίστη κ επιμονή! Αν πιστεύεις στα θεία, κάνε προσευχές…

εγω σε αλλά νέα πήγα για 2ο υπέρηχο , 6+5 , ακούσαμε καρδούλα !!!! Ευχαριστημένος με την αύξηση στο μέγεθος, καμία ένδειξη για αποκόλληση, παρά τα καφέ που είχα.. είμαι 4 μέρες πίσω (βέβαια το υπολογίζαμε εξ αρχής) .. θα με δει στις 9 εβδομάδες κ μετά πάω στις 12 για αυχενική!

μου έδωσε την επιλογή αν θέλω να το βλέπω κάθε βδομάδα , αλλά νομίζω είναι αγχωτικό… (σίγουρα δεν είναι οικονομικό το θέμα) αν δω ότι αγχώνομαι ίσως πάω να το δω νωρίτερα, αλλά καλύτερα να έχουμε κ μια εξέλιξη…

για επιβράβευση έφαγα μια κρέπα από έξω , δεν είχα ξαναφάει βρωμια από την μέρα που εμαθα την εγκυμοσύνη (αν εξαιρέσουμε κανονική ταβέρνα/εστιατοριο) χιχιχι

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Κλείσατε ήδη το επόμενο ραντεβού; Βήμα βήμα θα είμαστε όλες μαζί σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,  σήμερα προβλέπεται μια γεμάτη μέρα, γίνεται νονός το αγόρι μου !

Πάντα Άξιος να είναι κορίτσι μου. Να του ζήσει το νεοφώτιστο μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας έχει καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω όποτε μπορώ! Ετοιμάζομαι για τον ερχομό της μικρής μας!! Τα νέα μας δεν είναι κ τόσο καλά έπεσε κ άλλο από την καμπύλη όποτε σήμερα έβαλα κ τις ενέσεις για τους πνεύμονες το βρήκε 1820γρ 34+4. Έκανα κ μόνιτορ ευτυχως ήταν καλό, θα πάω ξανά για μόνιτορ την Τρίτη. Την Παρασκευή έχω ντομπλερ ξανά θα είμαι 35+4 κ μ είπε η γιατρος εμεις θα μιλήσουμε μετά το ραντεβού για να προγραμματίσουμε τον τοκετό στις 36εβ! Αυτή τη φορά θα με γεννήσει με καισαρικη, μ είπε είναι κρίμα γιατί είχα έναν πανεύκολο τοκετό κ μ λέει τώρα θα ήταν ακόμα πιο εύκολα αλλά μ λέει δε θα το ρισκάρουμε για ένα έμβρυο π θα είναι δε θα είναι 2 κιλά…αγχώθηκα όχι για την καισαρικη αλλά γιατί έχω ένα ακόμα παιδάκι κ φαντάζομαι θα μου είναι δύσκολες οι πρωτες ημερες…κ το πιθανότερο να χρειαστεί νοσηλεία το βρεφος…από την μια είμαι κουλ από την άλλη βάζω συνέχεια τα κλάματα δεν νιώθω καθόλου έτοιμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Συγχαρητήρια για τα νέα θετικά τεστ !!Καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες!

@marinamanoulitsa είχα πάει την Τρίτη στο γιατρό τα είδε όλα καλά. Με βρήκε 2 μέρες παραπάνω και θα ξαναπάω την Τεταρτη που θα είμαι 6+2.

Χοριακή δεν ξαναεκανα,εχουμ αρχισει εντονα οι αναγουλες,χθες εκανα και εμετο και νιωθω γενικα μια κούραση. Σημερα σερνομουν στην δουλεια και με ειδε ο εργοδότης μου και μου ειπε να φυγω μωριτερα. Η αληθεια ειναι οτι ακομα εχω αγχος για τονπως θα εξελιχθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Ταινίες έχω πολλές, μιας κ δεν είχα ξανακάνει τεστ ποτέ! Θα κάνω και αύριο και μεθαύριο πρωί να δω εξέλιξη!! 

Πήρα καθησυχαστικη απάντηση και από τον γυναικολόγο της μάνας μου ότι είναι ολα καλα κ το νουμερο μας αρεσει πολυ, οπότε οκ θα κοιμηθούμε απόψε κορίτσια. 

Τέλεια οπότε περιμένουμε αύριο πρωί την επόμενη ταινία 😁

Εννοείται είναι σούπερ το νούμερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Μου ξαναέστειλε η γιατρός, μου λέει "αχ σε παρακαλώ μην παρανοεις και άσε τα νούμερα, μην κοιτάς νούμερα, μην ψάχνεις ίντερνετ, αυτά είναι γενικοί μέσοι όροι, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!! Για υπέρηχο δεν είπα ακόμα γιατί είναι οριακό το 1470 και δε χρειάζεται να αγχωθουμε χωρίς λογο, από Δευτέρα με το καλό ο διπλασιασμός και έρχεσαι τότε!" 

Εν τω μεταξύ πήρα τη μάνα μου πριν λίγο κ της το είπα... για να με ξεαγχωσει. Επειδή την ξέρω... εγώ απλά της ανακοινωσα κ ειπα τα γεγονότα με ημερομηνίες... 10' μετά, το λέγαμε κ στην πεθερά μου, της λέμε μίλησες με τη συμπεθέρα? Ναι λέει, είναι στο δρόμο πάει στο γυναικολόγο 😂😂😂

Οπότε θα χω κ 2η γνώμη σε λίγο, ελπίζω καθησυχαστικη...

Α επίσης η γιαγιά μου, στη 1 εγκυμοσύνη είχε κανονικά περίοδο κάθε μήνα μέχρι τον 5ο μήνα, πήγε στο γιατρό γιατί νομιζε ότι είναι έντερο, και σ αλλη μια εγκυμοσύνη είχε 2 μηνες περίοδο... 

Όπως κ να χει με καθησυχαζετε όλες από λίγο και σας ευχαριστώ πολύ 🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια!!  Σε αυτά τα νούμερα χοριακης δεν έχουν νόημα τα τεστ, όπως και να πάει η εγκυμοσύνη δεν θα το καταλάβεις στο τεστ..

Πάντως εξωμήτριο αποκλείεται γιατί έχουν χαμηλά νούμερα και μικρές ανώμαλες αυξήσεις. Σημασία έχει πως είσαι έγκυος! Απόλαυσε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Χειρότερος άνθρωπος από μένα σ αυτά τα θέματα δεν υπάρχει... 

 

Κορίτσια μέχρι Δευτέρα μεσημέρι παρακαλώ δώστε μου συγχωροχαρτι και κάντε υπομονή άμα βλέπετε να γράφω συνεχόμενα τη μία μπούρδα μετά την άλλη. Κάντε λίγο υπομονή κ σεις μαζί μ εμένα.

Ήδη τον σύζυγο τον έχω τρελάνει,  χορευει, φωνάζω τι χορεύεις ενώ εγώ είμαι χάλια... κάθεται ήσυχος, τι είσαι σαν τη μεγάλη παρασκευή και μου χαλάς τη διάθεση. Να πάω να σου πάρω τούρτα μου λέει? Μα τι λες του λέω είσαι τρελός δεν κάνει να τρώω βλακειες. Να σου φέρω ένα γιαουρτάκι να φας μη μένεις νηστικη όλη μέρα δεν κάνει για το μπεμπακι. Ποιο μπεμπακι του λέω, εξωμητριο είναι. Παρ όλα αυτά είναι ακόμα χαμογελαστος και αγαπούλης αλλά δεν ξέρω για πόσο 😂😂😂

Ψυχουλα κι αυτός….που να καταλάβει ότι έχεις σε όλα δίκιο από δω και πέρα….

Θα μάθει….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123κορίτσι μ μηπως να παρεις κι αλλη γνωμη? Εγω γεννησα 39+2, 5 βδομαδες συν απο οτι εισαο εσυ τωρα δηλαδή και τ μωρο μ ηταν 2420. Πολυ πιθανόν στις 34+ να ηταν λιγοτερο απο 1800. Δε θυμαμαι τιε μετρησεις. Επίσης οι υπερηχοι εχουν αποκλισεις. Εμενα μ λεγανε οτι θα γεννηθει γυρω στα 3 κιλα και βγηκε τοσο π σ ειπα. Και η μεγαλη μ μικρο μωρακι ηταν. Γεννηθηκε 38+3 και ηταβ 2560. Φαινεται να μην τρεφεται σωστα? Η τα κιλα σας απασχολουνε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας έχει καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω όποτε μπορώ! Ετοιμάζομαι για τον ερχομό της μικρής μας!! Τα νέα μας δεν είναι κ τόσο καλά έπεσε κ άλλο από την καμπύλη όποτε σήμερα έβαλα κ τις ενέσεις για τους πνεύμονες το βρήκε 1820γρ 34+4. Έκανα κ μόνιτορ ευτυχως ήταν καλό, θα πάω ξανά για μόνιτορ την Τρίτη. Την Παρασκευή έχω ντομπλερ ξανά θα είμαι 35+4 κ μ είπε η γιατρος εμεις θα μιλήσουμε μετά το ραντεβού για να προγραμματίσουμε τον τοκετό στις 36εβ! Αυτή τη φορά θα με γεννήσει με καισαρικη, μ είπε είναι κρίμα γιατί είχα έναν πανεύκολο τοκετό κ μ λέει τώρα θα ήταν ακόμα πιο εύκολα αλλά μ λέει δε θα το ρισκάρουμε για ένα έμβρυο π θα είναι δε θα είναι 2 κιλά…αγχώθηκα όχι για την καισαρικη αλλά γιατί έχω ένα ακόμα παιδάκι κ φαντάζομαι θα μου είναι δύσκολες οι πρωτες ημερες…κ το πιθανότερο να χρειαστεί νοσηλεία το βρεφος…από την μια είμαι κουλ από την άλλη βάζω συνέχεια τα κλάματα δεν νιώθω καθόλου έτοιμη 

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου. Θα κάνεις τις ενεσούλες και θα είναι έτοιμη η μικρή σας! Η κολλητή μου, είχε το ίδιο θέμα και γέννησε 35+5. Μια κούκλα 9 χρονών σήμερα! Όσο για το άλλο... σε καταλαβαίνω! Κι εμένα ΌΛΑ έδειχναν πως θα είχα έναν ΠΟΛΎ εύκολο τοκετό αλλά για χάρη της Ισμήνης-Μαρίας τελευταία στιγμή, έκανα πίσω κι έβαλα την υγεία της πάνω απ' όλα. Οι πόνοι της καισαρικής να ξέρεις δεν κρατάνε πολύ. 4-5 μέρες είναι. Άντε βαριά βδομάδα άμα σηκώνεις και το άλλο παιδάκι. Πόσο είναι τώρα ο μικρός, θύμισε μου. Και πόσα κιλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δεκαδυμα είναι??? Ή είναι από τον προηγούμενο μήνα κ είχα όντως εμφύτευση σαν κανονική περίοδο??? Θα τρελαθώ!! 

Screenshot_20240913_145150_Adobe Acrobat.jpg

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Απο τη άλλη όμως δεν μπορεί να είναι από τον προηγούμενο κύκλο γιατί είναι πάρα πολύ χαμηλό!! Εμένα δεν μου φαίνεται τόσο μικρό το νούμερο για αυτόν τον κύκλο!! Για τον προηγούμενο όμως είναι πάρα πολύ μικρό!! Η @cat12 επίσης είχε αρκετά μεγάλο νούμερο χοριακης και η @ΛΕΥΚΗ επίσης 

Κορίτσι μου κ έχω είχα αγχωθει όπως λέει η Αννίτα στις 16/07 είχα 155, 20/07 είχα 951, κ 25/07 7952! Είχα πάθει σοκ λέω κάτι δεν πάει καλά η είναι όντως δύο! Βέβαια έχω έχω κ από τις δύο μεριές των γονιών μου δίδυμα! Οπότε προσπάθησε να σκεφτείς θετικά κ θα δεις ότι όλα θα είναι καλά στον υπέρηχο 🙏 ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kokkinoskoufitsa συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Πιο έγκυος πεθαίνεις!! Σταμάτα να μετράς μέρες και αριθμούς. Χαλάρωσε και απόλαυσε το!! Ήρθε το θαυματακι σου!! 

@Eirinistzσυγχαρητήρια!!! Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!! Όλα τα καλά!! 

Άντε να περνούμε σειρά!! 

@Raf123 μου λογικό να αγχώνεσαι!! Εύχομαι να γίνει ότι καλύτερο με το μωράκι σου!! Θα είναι λίγο δύσκολα και αγχωτικά στην αρχή αλλά πιστεύω όλα θα πάνε καλά!! 

 

Σε άλλα νέα κορίτσια. Εγώ αδιαθετησα σήμερα. Πάμε σε καινούριο κύκλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Raf123κορίτσι μ μηπως να παρεις κι αλλη γνωμη? Εγω γεννησα 39+2, 5 βδομαδες συν απο οτι εισαο εσυ τωρα δηλαδή και τ μωρο μ ηταν 2420. Πολυ πιθανόν στις 34+ να ηταν λιγοτερο απο 1800. Δε θυμαμαι τιε μετρησεις. Επίσης οι υπερηχοι εχουν αποκλισεις. Εμενα μ λεγανε οτι θα γεννηθει γυρω στα 3 κιλα και βγηκε τοσο π σ ειπα. Και η μεγαλη μ μικρο μωρακι ηταν. Γεννηθηκε 38+3 και ηταβ 2560. Φαινεται να μην τρεφεται σωστα? Η τα κιλα σας απασχολουνε?

Πάω γιατρο κάθε εβδομάδα από τις 29εβ που έπεσε από την 10η εκατοστιαία θέση στην 5η. Ήταν σταθερή μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα σήμερα π πήγα έπεσε κ άλλο δλδ στην 2η. Το θέμα είναι ότι δεν έχει σχέση τόσο το βάρος όσο ότι μάλλον ο πλακούντας δε το τρέφει καλά! Δλδ αν ήταν στην 5η ακόμα σήμερα δε θα μου έβαζε τις ενέσεις σήμερα! Επίσης από τις 29εβ με παρακολουθεί εναλλάξ με ντομπλερ…ούτε ο γιος μου ήταν μεγάλος γεννήθηκε έκτακτα λόγο υπέρταση κύησης στις 37εβ 2500γρ αλλά δεν είχε πέσει ποτέ από καμπύλη ανάπτυξης ήταν πάντα στην κατώτερη δλδ στην 10η κ πήγαινε… κάτω από την 10η θεωρείται iugr! Κ επειδή με παρακολουθεί κ ντομπλερ άλλη γιατρος δε νομίζω να πάρω δεύτερη γνώμη έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στην γιατρο μου! Έστειλα πόσες κοπελες κοντά της…

@Katiana1987μου όλα καλά θα πάνε ότι είναι καλύτερο θα κάνουμε! Ο γιος μου είναι 21 μηνών 11κιλα δεν είναι πολύ βαρύς ευτυχως 

@Mantariniευχομαι ο μηνας αυτος να είναι ο τυχερός σας!! Η μπουμπου μου να είναι το γούρι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας έχει καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω όποτε μπορώ! Ετοιμάζομαι για τον ερχομό της μικρής μας!! Τα νέα μας δεν είναι κ τόσο καλά έπεσε κ άλλο από την καμπύλη όποτε σήμερα έβαλα κ τις ενέσεις για τους πνεύμονες το βρήκε 1820γρ 34+4. Έκανα κ μόνιτορ ευτυχως ήταν καλό, θα πάω ξανά για μόνιτορ την Τρίτη. Την Παρασκευή έχω ντομπλερ ξανά θα είμαι 35+4 κ μ είπε η γιατρος εμεις θα μιλήσουμε μετά το ραντεβού για να προγραμματίσουμε τον τοκετό στις 36εβ! Αυτή τη φορά θα με γεννήσει με καισαρικη, μ είπε είναι κρίμα γιατί είχα έναν πανεύκολο τοκετό κ μ λέει τώρα θα ήταν ακόμα πιο εύκολα αλλά μ λέει δε θα το ρισκάρουμε για ένα έμβρυο π θα είναι δε θα είναι 2 κιλά…αγχώθηκα όχι για την καισαρικη αλλά γιατί έχω ένα ακόμα παιδάκι κ φαντάζομαι θα μου είναι δύσκολες οι πρωτες ημερες…κ το πιθανότερο να χρειαστεί νοσηλεία το βρεφος…από την μια είμαι κουλ από την άλλη βάζω συνέχεια τα κλάματα δεν νιώθω καθόλου έτοιμη 

Κορίτσι μου κουράγιο! Πρέπει να γίνει το καλύτερο για το μωράκι σου! Θεωρώ ότι θα στην κρατήσουν σίγουρα στη Μενν λόγο βάρους. Και σε μια γνωστή μου το ίδιο έγινε, θα φύγει λένε όταν πιάσει τα 2200. Από την άλλη δεν μου φαίνεται τραγικό το νούμερο για 34+4. Η φίλη γέννησε την 39η 2100. 

Βέβαια οι γιατροί ξέρουν καλύτερα. Θα χρειαστείς σίγουρα βοήθεια τις πρώτες μέρες. Και σίγουρα θα χρειαστείς βοήθεια με τον μικρό. Δεν θα μπορείς να τον σηκώνεις καθόλου τον πρώτο καιρό και ειδικά τις πρώτες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...