Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

@kokkinoskoufitsa πως θα έχει ανέβει καλέ η ορμόνη για άλλο λόγο;

Εκτός αν παίρνεις ΤΙΠΟΤΙΣ :D φάρμακα;

Αλλιώς παράααααανοια... 😂 😂 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρες κορίτσια! Λοιπόν, παρακαλώ μη με λιθοβολήσετε, μη με βρίζετε από μέσα σας ή απ' έξω σας, μη μου στείλετε τους υπεύθυνους κανενός ψυχιατρείου...

Εγώ σ' αυτό τον κύκλο έτυχε να ταξιδεύω τη μέρα που περίμενα θετικό ωορρηξίας και δεν βρήκα το peak ποτέ. 
05/09 έκανα ένα τεστ πρωί πρωί και είδα ότι άρχισε η άνοδος, είχε μια τιμή 0,59 και μετά έκανα ξανά την επόμενη το βράδυ και ήταν 0,4, οπότε το πικ πρέπει να ήταν κάπου ανάμεσα. Αν υποθέσουμε ότι το πικ ήταν 05/09 και ότι έκανα ωορρηξία την ίδια μέρα (έτσι φαντάζομαι εγώ ότι μου συμβαίνει, από τα συμπτώματά μου) σήμερα είμαι 8η μέρα από το ας πούμε θετικό. Και σήμερα έχω να σας δείξω αυτή τη φώτο, με τα δεύτερα πρωινά ούρα. Φάνηκε στα 10 δευτερόλεπτα. Μα καλά 8η μέρα από το ας πούμε θετικό, δεν είναι πάρα πολύ νωρίς για να δείξει, και μάλιστα τόσο έντονο;;; Να χαρώ ή να πιστέψω ότι κάτι άλλο έχω και βγαίνει λάθος το τεστ;;;

Εννοείται έστειλα μνμ από τις 7 στη γυναικολόγο αλλά δεν το είδε ακόμα...

τεστ.jpg

8 ημέρες μετά;;;;;;;;;;;τόσο σκούρο;;;;;;😱 Κάνε άλλο ένα άλλης μάρκας...αλλά δεν χωράει αμφιβολία σε αυτή την γραμμή!!!! συγχαρητήρια λοιπόν!!!!

Εγώ ψηφίζω σε δίδυμα!!!!😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρες κορίτσια! Λοιπόν, παρακαλώ μη με λιθοβολήσετε, μη με βρίζετε από μέσα σας ή απ' έξω σας, μη μου στείλετε τους υπεύθυνους κανενός ψυχιατρείου...

Εγώ σ' αυτό τον κύκλο έτυχε να ταξιδεύω τη μέρα που περίμενα θετικό ωορρηξίας και δεν βρήκα το peak ποτέ. 
05/09 έκανα ένα τεστ πρωί πρωί και είδα ότι άρχισε η άνοδος, είχε μια τιμή 0,59 και μετά έκανα ξανά την επόμενη το βράδυ και ήταν 0,4, οπότε το πικ πρέπει να ήταν κάπου ανάμεσα. Αν υποθέσουμε ότι το πικ ήταν 05/09 και ότι έκανα ωορρηξία την ίδια μέρα (έτσι φαντάζομαι εγώ ότι μου συμβαίνει, από τα συμπτώματά μου) σήμερα είμαι 8η μέρα από το ας πούμε θετικό. Και σήμερα έχω να σας δείξω αυτή τη φώτο, με τα δεύτερα πρωινά ούρα. Φάνηκε στα 10 δευτερόλεπτα. Μα καλά 8η μέρα από το ας πούμε θετικό, δεν είναι πάρα πολύ νωρίς για να δείξει, και μάλιστα τόσο έντονο;;; Να χαρώ ή να πιστέψω ότι κάτι άλλο έχω και βγαίνει λάθος το τεστ;;;

Εννοείται έστειλα μνμ από τις 7 στη γυναικολόγο αλλά δεν το είδε ακόμα...

τεστ.jpg

Ήξερα ότι είσαι τρελή αλλά όχι και τόσο!! Τρελάθηκες μωρεεε θα σε δειρωωω... Εσύ θα γεννήσεις και θα λες " είναι αυτό το μωρό μου η μήπως μου το φέρατε κατά λάθος εδώ" έγκυος είσαι καλεε έγκυος 🤰 🤰 🤰 ♥️🥰🥰 άντε με το καλό κορίτσι μου!! Περιμένουμε τα νέα σου από την χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρες κορίτσια! Λοιπόν, παρακαλώ μη με λιθοβολήσετε, μη με βρίζετε από μέσα σας ή απ' έξω σας, μη μου στείλετε τους υπεύθυνους κανενός ψυχιατρείου...

Εγώ σ' αυτό τον κύκλο έτυχε να ταξιδεύω τη μέρα που περίμενα θετικό ωορρηξίας και δεν βρήκα το peak ποτέ. 
05/09 έκανα ένα τεστ πρωί πρωί και είδα ότι άρχισε η άνοδος, είχε μια τιμή 0,59 και μετά έκανα ξανά την επόμενη το βράδυ και ήταν 0,4, οπότε το πικ πρέπει να ήταν κάπου ανάμεσα. Αν υποθέσουμε ότι το πικ ήταν 05/09 και ότι έκανα ωορρηξία την ίδια μέρα (έτσι φαντάζομαι εγώ ότι μου συμβαίνει, από τα συμπτώματά μου) σήμερα είμαι 8η μέρα από το ας πούμε θετικό. Και σήμερα έχω να σας δείξω αυτή τη φώτο, με τα δεύτερα πρωινά ούρα. Φάνηκε στα 10 δευτερόλεπτα. Μα καλά 8η μέρα από το ας πούμε θετικό, δεν είναι πάρα πολύ νωρίς για να δείξει, και μάλιστα τόσο έντονο;;; Να χαρώ ή να πιστέψω ότι κάτι άλλο έχω και βγαίνει λάθος το τεστ;;;

Εννοείται έστειλα μνμ από τις 7 στη γυναικολόγο αλλά δεν το είδε ακόμα...

τεστ.jpg

Κορίτσι μου αρχικά συγχαρητηριαα!! Η περίοδος σου στον τελευταίο κύκλο πως ήταν; Μου έτυχε και εμένα αυτό..έψαχνα γόνιμες, στα τεστακια δεν έβρισκα πικ και κάνω τεστ εγκυμοσύνης και βλέπω μια γραμμή σαν την δίκη σου..εχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου μήπως  είσαι από προηγούμενο κύκλο! Θα περιμένουμε την χοριακη σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσι μου αρχικά συγχαρητηριαα!! Η περίοδος σου στον τελευταίο κύκλο πως ήταν; Μου έτυχε και εμένα αυτό..έψαχνα γόνιμες, στα τεστακια δεν έβρισκα πικ και κάνω τεστ εγκυμοσύνης και βλέπω μια γραμμή σαν την δίκη σου..εχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου μήπως  είσαι από προηγούμενο κύκλο! Θα περιμένουμε την χοριακη σου ❤️

κανονική ήταν η τελευταία περίοδος, δηλ με πολύ αίμα, πολύ πόνο και όλα τα συναφή. Τώρα σκέφτηκα να κάνω τεστ γιατί από προχθές είχα καφέ στο σκούπισμα και πονάκια χαμηλά και στη μέση, αλλά όλα αυτά άρχισαν από 18η μέρα του κύκλου κ ήταν υπερβολικά νωρίς για περίοδο. Το νωρίτερο που μου έχει έρθει στη ζωή μου, είναι στις 24 μέρες. Έτσι το σκέφτηκα... Λέω μπας και; 

Τελικά θα σκάσω, θα φύγω τώρα από τη δουλειά να πάω για χοριακή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

κανονική ήταν η τελευταία περίοδος, δηλ με πολύ αίμα, πολύ πόνο και όλα τα συναφή. Τώρα σκέφτηκα να κάνω τεστ γιατί από προχθές είχα καφέ στο σκούπισμα και πονάκια χαμηλά και στη μέση, αλλά όλα αυτά άρχισαν από 18η μέρα του κύκλου κ ήταν υπερβολικά νωρίς για περίοδο. Το νωρίτερο που μου έχει έρθει στη ζωή μου, είναι στις 24 μέρες. Έτσι το σκέφτηκα... Λέω μπας και; 

Τελικά θα σκάσω, θα φύγω τώρα από τη δουλειά να πάω για χοριακή...

Αν θυμάμαι σου είχε αργήσει και λίγο η περίοδος ; Είχες καφέ και τότε Ε; Η χοριακη θα μας λύσει τις απορίες! Με το καλοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Αν θυμάμαι σου είχε αργήσει και λίγο η περίοδος ; Είχες καφέ και τότε Ε; Η χοριακη θα μας λύσει τις απορίες! Με το καλοοοο

τώρα αν σου πω δε θυμάμαι;; είχε αργήσει 2-3 μέρες σε κάποιο κύκλο αλλά νομίζω ήταν πιο πριν.

Καφέ έχω σχεδόν σε κάθε περίοδο, αλλά  1-2 μέρες πριν, τώρα ήμουν στις 8-10 ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσι μου αρχικά συγχαρητηριαα!! Η περίοδος σου στον τελευταίο κύκλο πως ήταν; Μου έτυχε και εμένα αυτό..έψαχνα γόνιμες, στα τεστακια δεν έβρισκα πικ και κάνω τεστ εγκυμοσύνης και βλέπω μια γραμμή σαν την δίκη σου..εχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου μήπως  είσαι από προηγούμενο κύκλο! Θα περιμένουμε την χοριακη σου ❤️

@kokkinoskoufitsa μας συγχαρητήρια κορίτσι μου 🫶 και γω αυτό σκέφτηκα, μήπως είναι από προηγούμενο κύκλο η εγκυμοσύνη 🌹 περιμένουμε με ανυπομονησία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

κανονική ήταν η τελευταία περίοδος, δηλ με πολύ αίμα, πολύ πόνο και όλα τα συναφή. Τώρα σκέφτηκα να κάνω τεστ γιατί από προχθές είχα καφέ στο σκούπισμα και πονάκια χαμηλά και στη μέση, αλλά όλα αυτά άρχισαν από 18η μέρα του κύκλου κ ήταν υπερβολικά νωρίς για περίοδο. Το νωρίτερο που μου έχει έρθει στη ζωή μου, είναι στις 24 μέρες. Έτσι το σκέφτηκα... Λέω μπας και; 

Τελικά θα σκάσω, θα φύγω τώρα από τη δουλειά να πάω για χοριακή...

Κορίτσι μου αυτό είναι φουλ θετικό!!Οι επαφές που είχες ήταν στις γόνιμες κ πιθανότατα να έκανες νωρίς ωορρηξία η και να έγινε η εμφύτευση γρήγορα! Άντε πήγαινε για χοριακη να μας πεις τα αποτελέσματα αν κ είναι σίγουρα πολυ καλή η τιμή της!!! Συγχαρητήρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου αυτό είναι φουλ θετικό!!Οι επαφές που είχες ήταν στις γόνιμες κ πιθανότατα να έκανες νωρίς ωορρηξία η και να έγινε η εμφύτευση γρήγορα! Άντε πήγαινε για χοριακη να μας πεις τα αποτελέσματα αν κ είναι σίγουρα πολυ καλή η τιμή της!!! Συγχαρητήρια!!!

το άλλο περίεργο είναι ότι είχαμε μόνο μία επαφή όλη κι όλη! Μία μέρα πριν το θετικό, και τέλος, μετά στις διακοπές είχαμε τρελό τρέξιμο να δούμε όλα τα αρχαία και δεν υπήρχε κουράγιο για τίποτα. Και γι' αυτό ήμουν δύσπιστη...

Μόλις γύρισα από το μικροβιολογικό, μεσημέρι θα έχω αποτέλεσμα είπαν!! Άντε να δούμε 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria98 τι ωραία νέα! Πάντα άξιος θα ευχηθώ..!!

@kokkinoskoufitsa θα αναμένουμε τρώγοντας τα νύχια μας να ξέρεις, μη μας ξεχάσεις.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

το άλλο περίεργο είναι ότι είχαμε μόνο μία επαφή όλη κι όλη! Μία μέρα πριν το θετικό, και τέλος, μετά στις διακοπές είχαμε τρελό τρέξιμο να δούμε όλα τα αρχαία και δεν υπήρχε κουράγιο για τίποτα. Και γι' αυτό ήμουν δύσπιστη...

Μόλις γύρισα από το μικροβιολογικό, μεσημέρι θα έχω αποτέλεσμα είπαν!! Άντε να δούμε 🤞

Η επαφή έγινε στο σωστό timing! Συγχαρητήρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μπορώ πλέον να κάνω άλλες αντιδράσεις κορίτσια... Εννοείται θα σας ενημερώσω με το που έρθει το μέιλ!! 

Δε μπορώ ακόμα να καταλάβω τι έχει γίνει... Πάντως να ξέρετε, αν στ' αλήθεια είναι εγκυμοσύνη, τότε είναι αλήθεια ότι έρχεται μόλις χαλαρώσεις.

Είχα από το Γενάρη που ήμουν μέσα στο άγχος, ωχ κόλλησα κορονοιό και δεν έκανα ωορρηξία, ωχ είμαι χοντρή γι' αυτό δε θα μείνω ποτέ έγκυος, αχ θα ξαναγίνουν ινομυώματα πριν προλάβω να μείνω, και να σου το άγχος μην πιω αλκοόλ, τον λατρεμένο μου καφέ, μη φάω ανθυγιεινά, όχι γαλακτοκομικά λάιτ κάνουν κακό στις ορμόνες, να σχεδιάζω υποσυνείδητα τις επαφές και να φτιάχνω συνεχώς στο μυαλό μου πρόγραμμα πώς πότε πού. 

Και τώρα; Είχαμε αποφασίσει να το αφήσουμε, να πάμε στα μέρη μας τα Χριστούγεννα και να κάνουμε εξετάσεις σε εξειδικευμένο κέντρο να δούμε αν έχουμε κανένα πρόβλημα. Κάναμε μια επαφή πριν το ταξίδι, άφησα στην άκρη το άγχος να μην πίνω νερά και να κάνω τεστ κάθε 2 ώρες για να μη χάσω το πικ, το διέγραψα εντελώς από το μυαλό μου, εκεί που πήγαμε ήξερα ότι είναι μέρες φωτιά αλλά είπα δεν πειράζει άλλη φορά, δε θα αγχωθώ και στις διακοπές μου, και τσουπ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

το άλλο περίεργο είναι ότι είχαμε μόνο μία επαφή όλη κι όλη! Μία μέρα πριν το θετικό, και τέλος, μετά στις διακοπές είχαμε τρελό τρέξιμο να δούμε όλα τα αρχαία και δεν υπήρχε κουράγιο για τίποτα. Και γι' αυτό ήμουν δύσπιστη...

Μόλις γύρισα από το μικροβιολογικό, μεσημέρι θα έχω αποτέλεσμα είπαν!! Άντε να δούμε 🤞

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δε μπορώ πλέον να κάνω άλλες αντιδράσεις κορίτσια... Εννοείται θα σας ενημερώσω με το που έρθει το μέιλ!! 

Δε μπορώ ακόμα να καταλάβω τι έχει γίνει... Πάντως να ξέρετε, αν στ' αλήθεια είναι εγκυμοσύνη, τότε είναι αλήθεια ότι έρχεται μόλις χαλαρώσεις.

Είχα από το Γενάρη που ήμουν μέσα στο άγχος, ωχ κόλλησα κορονοιό και δεν έκανα ωορρηξία, ωχ είμαι χοντρή γι' αυτό δε θα μείνω ποτέ έγκυος, αχ θα ξαναγίνουν ινομυώματα πριν προλάβω να μείνω, και να σου το άγχος μην πιω αλκοόλ, τον λατρεμένο μου καφέ, μη φάω ανθυγιεινά, όχι γαλακτοκομικά λάιτ κάνουν κακό στις ορμόνες, να σχεδιάζω υποσυνείδητα τις επαφές και να φτιάχνω συνεχώς στο μυαλό μου πρόγραμμα πώς πότε πού. 

Και τώρα; Είχαμε αποφασίσει να το αφήσουμε, να πάμε στα μέρη μας τα Χριστούγεννα και να κάνουμε εξετάσεις σε εξειδικευμένο κέντρο να δούμε αν έχουμε κανένα πρόβλημα. Κάναμε μια επαφή πριν το ταξίδι, άφησα στην άκρη το άγχος να μην πίνω νερά και να κάνω τεστ κάθε 2 ώρες για να μη χάσω το πικ, το διέγραψα εντελώς από το μυαλό μου, εκεί που πήγαμε ήξερα ότι είναι μέρες φωτιά αλλά είπα δεν πειράζει άλλη φορά, δε θα αγχωθώ και στις διακοπές μου, και τσουπ! 

Μια επαφή κ τυχερή!!! Τέλειο!!! Κ εγώ έτσι μέσα στο άγχος ήμουν κ ειλικρινά δεν πίστευα ότι θα έβλεπα θετικό τεστ εκείνη την ημέρα! Ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν αρνητικό κ το πήρα να το πετάξω κ βλέπω άχνη γραμμή κ λέω αποκλείεται 😂 χαίρομαι πολύ κορίτσι μου που σου ήρθε κ σου έκανε την έκπληξη από εκεί που δεν το περιμένες είναι το καλύτερο συναίσθημα ♥️ κ θα δεις θα έχεις πάνω από 100 τιμή χοριακής! Είναι σκούρα η γραμμή 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρες κορίτσια! Λοιπόν, παρακαλώ μη με λιθοβολήσετε, μη με βρίζετε από μέσα σας ή απ' έξω σας, μη μου στείλετε τους υπεύθυνους κανενός ψυχιατρείου...

Εγώ σ' αυτό τον κύκλο έτυχε να ταξιδεύω τη μέρα που περίμενα θετικό ωορρηξίας και δεν βρήκα το peak ποτέ. 
05/09 έκανα ένα τεστ πρωί πρωί και είδα ότι άρχισε η άνοδος, είχε μια τιμή 0,59 και μετά έκανα ξανά την επόμενη το βράδυ και ήταν 0,4, οπότε το πικ πρέπει να ήταν κάπου ανάμεσα. Αν υποθέσουμε ότι το πικ ήταν 05/09 και ότι έκανα ωορρηξία την ίδια μέρα (έτσι φαντάζομαι εγώ ότι μου συμβαίνει, από τα συμπτώματά μου) σήμερα είμαι 8η μέρα από το ας πούμε θετικό. Και σήμερα έχω να σας δείξω αυτή τη φώτο, με τα δεύτερα πρωινά ούρα. Φάνηκε στα 10 δευτερόλεπτα. Μα καλά 8η μέρα από το ας πούμε θετικό, δεν είναι πάρα πολύ νωρίς για να δείξει, και μάλιστα τόσο έντονο;;; Να χαρώ ή να πιστέψω ότι κάτι άλλο έχω και βγαίνει λάθος το τεστ;;;

Εννοείται έστειλα μνμ από τις 7 στη γυναικολόγο αλλά δεν το είδε ακόμα...

τεστ.jpg

Το τεστ σου μας έχει βγάλει τα μάτια συγχαρητήρια 🥳🥳🥳🥳

επειδη κάνω αυτά τα τεστ να ξέρεις η χοριακη σου θα είναι 400 κάπου εκεί την υπολογίζω από το χρώμα της για να δούμε αν πέσω μέσα 😂

Τώρα λίγο με μπέρδεψες 8 μερες μετά την υποτιθέμενη ωορρηξία τέτοιο τεστ πολύ δύσκολα να σε βγάλει το home προφανώς εχει γίνει πολύ νωρίτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Το τεστ σου μας έχει βγάλει τα μάτια συγχαρητήρια 🥳🥳🥳🥳

επειδη κάνω αυτά τα τεστ να ξέρεις η χοριακη σου θα είναι 500 κάπου εκεί την υπολογίζω από το χρώμα της για να δούμε αν πέσω μέσα 😂

Τώρα λίγο με μπέρδεψες 8 μερες μετά την υποτιθέμενη ωορρηξία τέτοιο τεστ πολύ δύσκολα να σε βγάλει το home προφανώς εχει γίνει πολύ νωρίτερα 

μα κι εγώ έχω μπερδευτεί πολύ... Από προχθές που άρχισαν οι ενοχλήσεις κ τα καφέ στο σκούπισμα, μετράω μέρες κ υπολογίζω αλλά δε μου βγαίνει.

Όμως η τελευταία περίοδος ήταν εντελώς κανονική, για να πεις ότι ήταν εμφύτευση και δεν το κατάλαβα. Ήταν όπως πάντα, χωρίς καμία διαφορά, δυνατοί πόνοι, πρέπει να πήρα σύνολο καμιά δεκαριά αλγκοφρέν, πολύ μεγάλη ροή, διάρκεια 6 μέρες, είναι δυνατόν να ήταν εμφύτευση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

μα κι εγώ έχω μπερδευτεί πολύ... Από προχθές που άρχισαν οι ενοχλήσεις κ τα καφέ στο σκούπισμα, μετράω μέρες κ υπολογίζω αλλά δε μου βγαίνει.

Όμως η τελευταία περίοδος ήταν εντελώς κανονική, για να πεις ότι ήταν εμφύτευση και δεν το κατάλαβα. Ήταν όπως πάντα, χωρίς καμία διαφορά, δυνατοί πόνοι, πρέπει να πήρα σύνολο καμιά δεκαριά αλγκοφρέν, πολύ μεγάλη ροή, διάρκεια 6 μέρες, είναι δυνατόν να ήταν εμφύτευση;;;

Αρχικά συγχαρητήριαααααα!!!!! Βγάζει μάτια το τεστ!! Προφανώς κ είσαι έγκυος!! Να είναι από προηγούμενο κύκλο κ γω το θεωρώ απίθανο καθώς αν ήταν πιστεύω ότι θα ήταν ακόμα πιο έντονη η γραμμή. Λογικά έγινε νωρίς η ωορρηξία κ η εμφύτευση!! Περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακης.. Η γιατρός απάντησε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αρχικά συγχαρητήριαααααα!!!!! Βγάζει μάτια το τεστ!! Προφανώς κ είσαι έγκυος!! Να είναι από προηγούμενο κύκλο κ γω το θεωρώ απίθανο καθώς αν ήταν πιστεύω ότι θα ήταν ακόμα πιο έντονη η γραμμή. Λογικά έγινε νωρίς η ωορρηξία κ η εμφύτευση!! Περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακης.. Η γιατρός απάντησε ;

ευχαριστώωωωω!!! Απάντησε ναι, να κάνω χοριακή κ μιλάμε μετά είπε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kokkinoskoufitsa κοπέλα μου συγχαρητήριααααα!!!!🥳 

Και εγω αυτόν τον μήνα που χαλάρωσα και πήγα και τις διακοπές μου, μου ήρθε το θετικό τεστ🥰 

Σε καμία ώρα βγαίνει η χοριακη μου🤞🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρες κορίτσια! Λοιπόν, παρακαλώ μη με λιθοβολήσετε, μη με βρίζετε από μέσα σας ή απ' έξω σας, μη μου στείλετε τους υπεύθυνους κανενός ψυχιατρείου...

Εγώ σ' αυτό τον κύκλο έτυχε να ταξιδεύω τη μέρα που περίμενα θετικό ωορρηξίας και δεν βρήκα το peak ποτέ. 
05/09 έκανα ένα τεστ πρωί πρωί και είδα ότι άρχισε η άνοδος, είχε μια τιμή 0,59 και μετά έκανα ξανά την επόμενη το βράδυ και ήταν 0,4, οπότε το πικ πρέπει να ήταν κάπου ανάμεσα. Αν υποθέσουμε ότι το πικ ήταν 05/09 και ότι έκανα ωορρηξία την ίδια μέρα (έτσι φαντάζομαι εγώ ότι μου συμβαίνει, από τα συμπτώματά μου) σήμερα είμαι 8η μέρα από το ας πούμε θετικό. Και σήμερα έχω να σας δείξω αυτή τη φώτο, με τα δεύτερα πρωινά ούρα. Φάνηκε στα 10 δευτερόλεπτα. Μα καλά 8η μέρα από το ας πούμε θετικό, δεν είναι πάρα πολύ νωρίς για να δείξει, και μάλιστα τόσο έντονο;;; Να χαρώ ή να πιστέψω ότι κάτι άλλο έχω και βγαίνει λάθος το τεστ;;;

Εννοείται έστειλα μνμ από τις 7 στη γυναικολόγο αλλά δεν το είδε ακόμα...

τεστ.jpg

Είναι καραμπινάτο θετικό κορίτσι μου, ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ!!! Συγχαρητήριααααααα 💫💫

Επειδή δε βρήκες το πικ σου όπως είπες, κι εγώ πιστεύω ότι εκέινη η επαφή πριν την εκδρομή σας ήταν κι η τυχερή! Όσο για τα τεστ ωορρηξίας που βγήκαν "θετικά" μετά το ταξίδι μπορεί να ήταν επειδή ανέβαινε η ορμόνη της χοραικής σιγά σιγά 😉 Εγώ τε΄τοια γραμμούλα θυμάμαι είχα στο πρώτο μου τεστάκι 13η ΜΤΩ, οπότε πιστεύω ότι η ωορρηξία σου έγινε νωρίτερα απ ότι πιστεύεις ή όντως είναι διδυμάκια ❤️❤️

Κάνε χοριακή φίλη, θα σκάσουμε απ την αγωνία μας 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Είναι καραμπινάτο θετικό κορίτσι μου, ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ!!! Συγχαρητήριααααααα 💫💫

Επειδή δε βρήκες το πικ σου όπως είπες, κι εγώ πιστεύω ότι εκέινη η επαφή πριν την εκδρομή σας ήταν κι η τυχερή! Όσο για τα τεστ ωορρηξίας που βγήκαν "θετικά" μετά το ταξίδι μπορεί να ήταν επειδή ανέβαινε η ορμόνη της χοραικής σιγά σιγά 😉 Εγώ τε΄τοια γραμμούλα θυμάμαι είχα στο πρώτο μου τεστάκι 13η ΜΤΩ, οπότε πιστεύω ότι η ωορρηξία σου έγινε νωρίτερα απ ότι πιστεύεις ή όντως είναι διδυμάκια ❤️❤️

Κάνε χοριακή φίλη, θα σκάσουμε απ την αγωνία μας 🤣🤣

@kokkinoskoufitsa "Κάνε χοριακή φίλη, θα σκάσουμε απ την αγωνία μας" όλο το συναίσθημα σε μια πρόταση!!!!😂😂🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Απογοητεύομαι που έχω 4 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωρό. Από εκεί ξεκινάει το θέμα μου....

Φίλη μου σε κατανοώ απόλυτα γιατί έχω περάσει περίπου το ίδιο. Η κόρη μου ήρθε μετά από 4 εγκυμοσύνες, όταν με ρωητησε ο αιματολόγος ποια κύηση είναι και του λέω η 5η που ελπίζω να μου ΄φέρει το μωρό μου, ο άνθρωπος με κοιτούσε καλά καλά! Από τα 34 μεχρι τα 39 πέρασα ταλαιπωρία αλλά ήρθε!!! Δε θα κανουμε προσπάθεια για άλλο μωράκι λόγω δυσκολιών( ήμουν σπίτι και κρεβάτι καναπέ σε όλη σχεδόν την κύηση)και ο γιατρός μου πάλι τα ίδια μου είπε θα χρειαστεί να κάνω οπότε με ένα παιδάκι που τρέχει κλπ δε θα μπορω όση βοήθεια και να έχω! Εσύ όμως που είσαι και πιο μικρή, μη το βάλεις κάτω αφού το θέλετε και θα δεις η επόμενη κύηση θα έρθει και θα πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...