Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. 

Εύχομαι σε όλες όσες έχουν επισκέψεις σε γιατρούς τα καλύτερα αποτελέσματα... 

Πριν 3 χρ 03.09.2021 είχα κάνει την πρώτη μου εξωσωματική.. είχα μείνει έγκυος σε δίδυμα αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.. είχα πέσει πολύ ψυχολογικά μετά την απόξεση . Θυμάμαι να γράφω στον άντρα μου μετά την απόξεση θα τα καταφέρουμε και θα κάνουμε ένα μωράκι με έρωτα... 

Πριν 2χρ 03.09.2022 κάνω τεστ 5 μέρες πριν την ακατανομαστη και μου βγάζει ένα αχνό τεστ θετικό δεν το πιστεύω.. μα εμείς χάσαμε την ωορρηξία ήμασταν στον αδελφό μου ,πως έγινε ; Ξανά κάνω και άλλο και αυτό θετικό .. ξανακάνω και άλλο και αυτό θετικό.. δεν υπήρχε αμφιβολία αν και άχνα ήταν όλα θετικά .. 

Σήμερα θηλάζω τον μαριουκο μου. 

Να μην το βάλετε ποτέ κάτω ποτέ δεν ξέρετε πόσο κοντά είσαστε στο όνειρο . Σίγουρα θα υπάρχουν μέρες που θα πέσετε κάτω συναισθήματα είναι αυτά και υπάρχουν. Όμως πάντα μα πάντα να ελπίζετε. Μου λέγανε μόνο με εξωσωματική.. εδώ είναι ο μπόμπιρας με φυσική σύλληψη 

Εσύ ζαϊρα μου με το όμορφο όνομα❤️ (και άλλες κοπέλες εδώ μέσα βέβαια) εμένα προσωπικά μου δίνεις πολύ δύναμη ..και εμένα ο γιατρός μου, πριν το καλοκαίρι μου έλεγε, οτι με την εικόνα που έχει πολύ δύσκολα θα καταφέρω να μείνω έγκυος, πόσο μάλλον με φυσική σύλληψη..(μπορεί να μου το έλεγε για να με κρατάει προσγειωμένη, ωστόσο μου έλεγε οτι, ότι περνάει από το χέρι του θα το κάνει για να κρατήσω ένα μωράκι αγκαλιά) Και να που κατάφερα μια σύλληψη, άσχετα την κατάληξη που είχε... Οπότε ναι..Για όλες μας υπάρχει ελπίδα και το 🌈 θα έρθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 917
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 22 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβαζω καθημερινά αλλα δ προλαβαινω να γράψω. Γυρισαμε απο διακοπες, στο καπακι ξεκινησα δουλεια, οπότε παλευουμε να μπουμε σε σειρα.

@Elli13 κορίτσι μου να σας ζησει η κουκλα σας! Γερη, καλοτυχη κ καλοφωτισμενη! Πως εισαο εσυ? Πως πηγε με τον αποθηλασμο τελικα?

@Tina23οχι κορίτσι μ δ γιορταζω, ψευδώνυμο ειναι το Διωνη χαχα. Για μενα να έχετε επαφες. Οχι για τέκνοποιηση. Για την επαφη, τη ζεστασια, την αυτοπεποίθηση σου. Η σωματικη επαφη θα σου κανει καλο. Συναισθηματικα κυρίως. Και αν πετύχεις τις γονιμες καλως, αν οχι παλι καλως. Εμενα π μ ειχε απαγορευσει ο γιατρός επαφες για εγκυμοσύνη ενα εξαμηνο, ειχα αναγκη την επαφη με τον αντρα μ γενικα.

Σας ευχαριστούμε όλες πάρα πολύ για τις όμορφες ευχές. Μακάρι να γεμίσουμε ουράνια τόξα, σαν αυτά που γεμίσαμε εμείς το Πόρτο Ράφτη προχτές 🌈🌈🌈🌈

@Diwni μου ο αποθηλασμος δεν πέτυχε. Από ποια έννοια.. η μικρή  5 μέρες δεν έκλαψε καθόλου, δεν με ζήτησε τη νύχτα, δεν γκρινιαζε να θηλάσει. Όλα καλά μέχρι εδώ (ενα σοκ το έπαθα, δεν το περίμενα). Αλλά επίσης δεν δέχτηκε να πιει ούτε μια γουλια από μπιμπερο. Δοκίμασα και δικά μου αντλημενο και φόρμουλα. Και ανοιχτό ποτηράκι και εκπαιδευτικο και ο,τι υπάρχει. Η παιδίατρος είπε δεν πειράζει αρκεί να τρώει καλά. Εμένα όμως για 10 μηνών μωρό δεν μου άρεσε να μην πίνει καθόλου γαλατάκι. Κάτι μέσα μου μου έλεγε ότι δεν είναι σωστό και στην περίπτωση του μωρού ακούω πάντα το ένστικτο μου. Την 4η μέρα λοιπόν, ο μπαμπάς της πρότεινε να μην της δώσουμε βραδινό για να πεινάσει τη νύχτα και να πιει γαλα. Η μικρή πείσμα στο πείσμα έπινε μόνο νερό και τίποτα άλλο. Το πρωί ξύπνησε και έκανε έναν μεγάλο εμετό μόνο νερό. Της έδωσα ρυζογκοφρετα που τρελαίνεται και την έκανε και αυτήν εμετό. Ήταν γενικά πάρα πολύ υποτονική, τόσο που τρόμαξα και την έβαλα αμέσως στο στήθος. Δεν μου ξαναέκανε εμετό και πήρε τα πάνω της. Δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιξε, αλλά αυτό ένιωθα σωστό να γίνει, τουλάχιστον προς ώρας που είναι ακόμα μικρούλα.

(Σε επόμενο μήνυμα, μόλις βρω λίγο χρόνο θα σας γράψω για ένα συμπληρωμα που ειλικρινά μου έχει φτιάξει πολύ τον κύκλο και όταν έμεινα έγκυος στη Λυδία και τώρα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου!!! Τέλος καλό, όλα καλά... Με το καλό να υποδεχθείτε και το νέο μέλος της οικογένειας σας!!! 

Ευχαριστώ ☺️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!! Γενικά για εμένα ο Σεπτέμβρης είναι κάπως σαν τον Ιανουάριο. Νέα ξεκινήματα, νέοι στόχοι για τη σεζόν, νέα όνειρα και ελπίδες. Εύχομαι λοιπόν ολόψυχα πολλά θετικά τεστ αυτή τη σεζόν, να γεμίσουμε κατακόκκινες γραμμουλες, μεγάλες χοριακες και ακόμα μεγαλύτερες κοιλιτσες 🙏🤞🧿

Σε άλλα νέα, εμείς χτες 1 του μήνα (στη γιορτή μου) βαφτίσαμε το μικρό μου κοριτσάκι. Το ουράνιο τόξο μου πλέον ονομάζεται Λυδία και τελευταία στιγμή της βάλαμε και δεύτερο όνομα το Γεωργία στη μνήμη του άντρα της νονάς που ο άντρας μου τον είχε πιο πάνω και από πατέρα του. Τον χάσαμε όσο ήμουν έγκυος και δεν πρόλαβε να γνωρίσει την μικρούλα μας αλλά είμαι σίγουρη ότι την προσέχει από εκεί ψηλά. 

Πολύ άγχος η όλη διαδικασία, η μικρή πλανταξε με αποτέλεσμα να μην την κρατήσει καθόλου η νονά σε όλο το μυστήριο. Ευτυχώς ο παπάς ήταν ελαστικός καιε.αφησε να την κρατάω εγώ συνεχώς. Φυσικά δεν πρόλαβα να δω ή να χαρώ τίποτα. Τρέχαμε σαν παλαβοί να βγάλουμε φωτογραφίες, να μιλήσουμε σε κόσμο, να χαιρετήσουμε και όλα αυτά. Τραπέζι δεν κάναμε, είχαμε απλά το candy bar, το οποίο έπρεπε να μαζευτεί αρον άρον γιατί ξεκινούσε η επόμενη βάφτιση.

Συγκινήθηκα ωστόσο πολύ, και μαντεψτε το θέμα της βάφτισης.. φυσικά ουράνιο τοξο🌈🌈

FB_IMG_1725227698576.jpg

FB_IMG_1725227674018.jpg

FB_IMG_1725227691910.jpg

τι ωραία διακόσμηση ❤️ να την χαίρεστε την νεοφώτιστη..γερή και τυχερή να είναι, να την δείτε όπως επιθυμείτε ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Σας ευχαριστούμε όλες πάρα πολύ για τις όμορφες ευχές. Μακάρι να γεμίσουμε ουράνια τόξα, σαν αυτά που γεμίσαμε εμείς το Πόρτο Ράφτη προχτές 🌈🌈🌈🌈

@Diwni μου ο αποθηλασμος δεν πέτυχε. Από ποια έννοια.. η μικρή  5 μέρες δεν έκλαψε καθόλου, δεν με ζήτησε τη νύχτα, δεν γκρινιαζε να θηλάσει. Όλα καλά μέχρι εδώ (ενα σοκ το έπαθα, δεν το περίμενα). Αλλά επίσης δεν δέχτηκε να πιει ούτε μια γουλια από μπιμπερο. Δοκίμασα και δικά μου αντλημενο και φόρμουλα. Και ανοιχτό ποτηράκι και εκπαιδευτικο και ο,τι υπάρχει. Η παιδίατρος είπε δεν πειράζει αρκεί να τρώει καλά. Εμένα όμως για 10 μηνών μωρό δεν μου άρεσε να μην πίνει καθόλου γαλατάκι. Κάτι μέσα μου μου έλεγε ότι δεν είναι σωστό και στην περίπτωση του μωρού ακούω πάντα το ένστικτο μου. Την 4η μέρα λοιπόν, ο μπαμπάς της πρότεινε να μην της δώσουμε βραδινό για να πεινάσει τη νύχτα και να πιει γαλα. Η μικρή πείσμα στο πείσμα έπινε μόνο νερό και τίποτα άλλο. Το πρωί ξύπνησε και έκανε έναν μεγάλο εμετό μόνο νερό. Της έδωσα ρυζογκοφρετα που τρελαίνεται και την έκανε και αυτήν εμετό. Ήταν γενικά πάρα πολύ υποτονική, τόσο που τρόμαξα και την έβαλα αμέσως στο στήθος. Δεν μου ξαναέκανε εμετό και πήρε τα πάνω της. Δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιξε, αλλά αυτό ένιωθα σωστό να γίνει, τουλάχιστον προς ώρας που είναι ακόμα μικρούλα.

(Σε επόμενο μήνυμα, μόλις βρω λίγο χρόνο θα σας γράψω για ένα συμπληρωμα που ειλικρινά μου έχει φτιάξει πολύ τον κύκλο και όταν έμεινα έγκυος στη Λυδία και τώρα).

Πολύ σωστά έκανες κ ακολούθησες το ένστικτο σου! ❤️
 

Ένα μωρο κάτω του έτους πρέπει να σιτίζεται κυρίως με γάλα (είτε μητρικό είτε ξένο/φορμουλα). 
Η παιδίατρος ολίγον τι επικίνδυνη με τις οδηγίες της! 
 

Δεν τα λέω εγώ αυτά αλλά το Ινστιτούτο Υγείας του παιδιού και ο Εθνικός διατροφικός οδηγός της χώρας μας που με μια απλή αναζητηση το βρίσκουμε στο Ίντερνετ δωρεάν για όλους. 
 

Δυστυχώς οι παιδίατροι προτείνουν τροφές πριν το έτος μειώνοντας γεύματα γάλακτος πράγμα που είναι επικίνδυνο! Οι τροφές είναι συμπληρωματικές μέχρι το έτος όχι αποκλειστική πηγη διατροφής για ένα μωρό! 
 

περάσατε τρομάρα όπως καταλαβαίνω από τα λόγια σου! Εύχομαι όλα να κυλήσουν ομαλά! ❤️ καλή δύναμη!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια σας διαβάζω 😊

εύχομαι θετικά τεστακια κ μόνο χαρές να έχει ο Σεπτέμβρης ❤️ 

εγώ κάθε Σεπτέμβρη κάνω το λεγόμενο New Year’s resolution (βάζω στόχους κ προγραμματίζω τα πράγματα της νέας χρονιάς) για κάποιους αυτό γίνεται τον Ιανουάριο αλλά όπως βολεύει τον καθένα ❤️

 

εχω ερώτηση γιατί ξέρω ότι εδώ έχετε εμπειρία! Η αδερφή μου (στο εξωτερικό) προσπαθούσε για παιδάκι αλλά έκανε μεγάλους κύκλους ή άστατους. Εν τέλη πήγε σε μια κλινική υπογονιμότητας στη Γερμανία κ της βρήκαν ότι δεν μεγαλώνουν τα ωάρια αρκετά (έχει κλείσει 4 μήνες χωρίς περίοδο) κ της πήραν αίμα για να κάνουν το ορμονολογικο προφίλ κ της ξεκίνησε η γιατρός κατευθείαν κλομιφαινη. Η αδερφή μου δεν ήξερε ή δεν κατάλαβε καλά γιατί είναι αυτό το χάπι αλλά από αυτά που διαβάζω κ εγώ της είπα ότι είναι πρόκληση ωορρηξιας. 
 

η γιατρός της είπε ότι το έχει χρόνια αυτό το θέμα ( σύνδρομο το είπε αλλά δν έχει πολυκυστικες σύμφωνα με την γιατρό) κ αναμένει τη Δευτέρα νέο ραντεβού για να δούνε τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Είπε θα την παρακολουθεί κάθε εβδ. 
 

καμια κοπέλα με παρόμοια εμπειρία; 
Είναι κοπέλες εδώ αν θυμάμαι που έχουν κάνει πρόκληση! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Η ζωή είναι απρόβλεπτη πολλές φορές....! Εμείς αυτό το ξέρουμε καλά.......!!! 

8 χρόνια προσπαθουσα για μωράκι, εξωσωματικές, αποβολές, απογοητεύσεις... Ιούλιο του 23' ηρθε το ουράνιο τόξο μου.... Και χωρίς να καταλάβω πως τώρα είμαι έγκυος φυσιολογικά στο αδερφάκι του! 

Μη το βάζετε κάτω, μη τα παρατάτε... Κάπου εκεί βρίσκεται το δικό σας θαυματακι! 

Με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου! 😊 λύτρωση και δικαίωση η ιστορία σου! Καθώς κ φάρος ελπίδας για πολλά κορίτσια εδώ μέσα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια σας διαβάζω 😊

εύχομαι θετικά τεστακια κ μόνο χαρές να έχει ο Σεπτέμβρης ❤️ 

εγώ κάθε Σεπτέμβρη κάνω το λεγόμενο New Year’s resolution (βάζω στόχους κ προγραμματίζω τα πράγματα της νέας χρονιάς) για κάποιους αυτό γίνεται τον Ιανουάριο αλλά όπως βολεύει τον καθένα ❤️

 

εχω ερώτηση γιατί ξέρω ότι εδώ έχετε εμπειρία! Η αδερφή μου (στο εξωτερικό) προσπαθούσε για παιδάκι αλλά έκανε μεγάλους κύκλους ή άστατους. Εν τέλη πήγε σε μια κλινική υπογονιμότητας στη Γερμανία κ της βρήκαν ότι δεν μεγαλώνουν τα ωάρια αρκετά (έχει κλείσει 4 μήνες χωρίς περίοδο) κ της πήραν αίμα για να κάνουν το ορμονολογικο προφίλ κ της ξεκίνησε η γιατρός κατευθείαν κλομιφαινη. Η αδερφή μου δεν ήξερε ή δεν κατάλαβε καλά γιατί είναι αυτό το χάπι αλλά από αυτά που διαβάζω κ εγώ της είπα ότι είναι πρόκληση ωορρηξιας. 
 

η γιατρός της είπε ότι το έχει χρόνια αυτό το θέμα ( σύνδρομο το είπε αλλά δν έχει πολυκυστικες σύμφωνα με την γιατρό) κ αναμένει τη Δευτέρα νέο ραντεβού για να δούνε τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Είπε θα την παρακολουθεί κάθε εβδ. 
 

καμια κοπέλα με παρόμοια εμπειρία; 
Είναι κοπέλες εδώ αν θυμάμαι που έχουν κάνει πρόκληση! 😊

Εγώ σου έχω ξαναγράψει για το θέμα Γερμανία.. ΜΑΚΡΙΑ! Με κατέστρεψαν . 

Η Κατερίναου ζήτησε την ιστορία μου θα την γράψω σύντομα το 2016 μου έδωσαν κλομιφεν χωρίς ΚΑΜΙΑ ορμονική εξέταση χωρίς να δουν και το προφίλ του άντρα μου (που στην ουσία εκεί ήταν το θέμα!) η κλομιφεν είναι για να κάνεις περισσότερα ωάρια δεν λέει πουθενά ότι θα κάνεις μεγαλύτερα. Στην περίπτωση μου έκανα 1 την πρώτη φορά, 2 την δεύτερη και την τρίτη δεν ξέρω δεν πήγα .. σου μετράνε τα ωάρια και αν μεγαλώσουν σου δίνουν ένεση για να σκάσουν . Είναι η πρώτη διαδικασία,ΟΜΩΣ με ενοχλεί εδώ στην αδελφή σου πρώτου να έχουν τα αποτελέσματα της δώσανε αυτά τα "αθώα" χάπια -προσωπικα χειρότερα απ' τις εξωσωματικής είναι .. συν δεν είδαμε και του άντρα. 

Προφανώς η αδελφή σου θα πρέπει να περιμένει τις ορμονικές εξετάσεις και μετά να δουν πως θα κινηθούν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock ΣΟΚ!!!!!! ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ!!! Πως τα πετάς ετσι??? Συγχαρητήρια! Έχω ανατριχιασει ολοκληρη!!!! Πες τα μας ολα... ποσο βδομαδων εισαο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου! 😊 λύτρωση και δικαίωση η ιστορία σου! Καθώς κ φάρος ελπίδας για πολλά κορίτσια εδώ μέσα ❤️

Ευχαριστώ ❤️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@peacock ΣΟΚ!!!!!! ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ!!! Πως τα πετάς ετσι??? Συγχαρητήρια! Έχω ανατριχιασει ολοκληρη!!!! Πες τα μας ολα... ποσο βδομαδων εισαο???

Εμείς να δεις πως ανατριχιασαμε όταν είδαμε το θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🤣 

Είμαι 8+1 , το ανακαλύψαμε τη προηγούμενη εβδομάδα... Περίμενα να αδιαθετησω στις διακοπές μας, δεν ήρθε ποτέ περιοδος...ήμουν σίγουρη ότι πρόκειται για κάποια κύστη και η τι μετά από χρόνια ξαναχαλασε ο κύκλος μου.. είχα ζαλάδες, αναγουλες καθημερινά... Θεωρούσα ότι έφταιγαν οι ρακές που πίναμε στις διακοπές και η ζέστη 🤣🤣🤣 

Το βράδυ της επιστροφής στην Αθήνα λέω στον άντρα μου θα κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης γιατί ή έγκυος είμαι ή κάτι μου συμβαίνει και πρέπει να με δει γιατρός... Στη καμπίνα του πλοίου έκανα το τεστ και βγήκε αμέσως θετικό, την επόμενη έκανα χοριακη και ήταν 82.842.... 

Δε ξέρουμε πως έγινε... Δε το προσπαθήσαμε καν... Συζητούσαμε για δεύτερο παιδάκι με τον άντρα μου σε 3-4 χρόνια και εννοείται σκεφτόμασταν έμβρυομεταφορά... Αυτό ήταν απλά δώρο από τον ουρανό! ☺️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εμείς να δεις πως ανατριχιασαμε όταν είδαμε το θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🤣 

Είμαι 8+1 , το ανακαλύψαμε τη προηγούμενη εβδομάδα... Περίμενα να αδιαθετησω στις διακοπές μας, δεν ήρθε ποτέ περιοδος...ήμουν σίγουρη ότι πρόκειται για κάποια κύστη και η τι μετά από χρόνια ξαναχαλασε ο κύκλος μου.. είχα ζαλάδες, αναγουλες καθημερινά... Θεωρούσα ότι έφταιγαν οι ρακές που πίναμε στις διακοπές και η ζέστη 🤣🤣🤣 

Το βράδυ της επιστροφής στην Αθήνα λέω στον άντρα μου θα κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης γιατί ή έγκυος είμαι ή κάτι μου συμβαίνει και πρέπει να με δει γιατρός... Στη καμπίνα του πλοίου έκανα το τεστ και βγήκε αμέσως θετικό, την επόμενη έκανα χοριακη και ήταν 82.842.... 

Δε ξέρουμε πως έγινε... Δε το προσπαθήσαμε καν... Συζητούσαμε για δεύτερο παιδάκι με τον άντρα μου σε 3-4 χρόνια και εννοείται σκεφτόμασταν έμβρυομεταφορά... Αυτό ήταν απλά δώρο από τον ουρανό! ☺️❤️

σοκ..απιστευτο...με το καλό κοπέλα μου να το κρατήσετε στην αγκαλιά σας ❤️ καλη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

σοκ..απιστευτο...με το καλό κοπέλα μου να το κρατήσετε στην αγκαλιά σας ❤️ καλη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαιιιι

Ευχαριστώ ☺️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εμείς να δεις πως ανατριχιασαμε όταν είδαμε το θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🤣 

Είμαι 8+1 , το ανακαλύψαμε τη προηγούμενη εβδομάδα... Περίμενα να αδιαθετησω στις διακοπές μας, δεν ήρθε ποτέ περιοδος...ήμουν σίγουρη ότι πρόκειται για κάποια κύστη και η τι μετά από χρόνια ξαναχαλασε ο κύκλος μου.. είχα ζαλάδες, αναγουλες καθημερινά... Θεωρούσα ότι έφταιγαν οι ρακές που πίναμε στις διακοπές και η ζέστη 🤣🤣🤣 

Το βράδυ της επιστροφής στην Αθήνα λέω στον άντρα μου θα κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης γιατί ή έγκυος είμαι ή κάτι μου συμβαίνει και πρέπει να με δει γιατρός... Στη καμπίνα του πλοίου έκανα το τεστ και βγήκε αμέσως θετικό, την επόμενη έκανα χοριακη και ήταν 82.842.... 

Δε ξέρουμε πως έγινε... Δε το προσπαθήσαμε καν... Συζητούσαμε για δεύτερο παιδάκι με τον άντρα μου σε 3-4 χρόνια και εννοείται σκεφτόμασταν έμβρυομεταφορά... Αυτό ήταν απλά δώρο από τον ουρανό! ☺️❤️

Απίστευτο!! Υπέροχα κορίτσι μου εύχομαι όλα να πάνε φανταστικά και να έρθει και το δεύτερο μωράκι σας γερό και δυνατό 😍

Ποτε πας ξανά στο γιατρό; Από συμπτώματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγώ σου έχω ξαναγράψει για το θέμα Γερμανία.. ΜΑΚΡΙΑ! Με κατέστρεψαν . 

Η Κατερίναου ζήτησε την ιστορία μου θα την γράψω σύντομα το 2016 μου έδωσαν κλομιφεν χωρίς ΚΑΜΙΑ ορμονική εξέταση χωρίς να δουν και το προφίλ του άντρα μου (που στην ουσία εκεί ήταν το θέμα!) η κλομιφεν είναι για να κάνεις περισσότερα ωάρια δεν λέει πουθενά ότι θα κάνεις μεγαλύτερα. Στην περίπτωση μου έκανα 1 την πρώτη φορά, 2 την δεύτερη και την τρίτη δεν ξέρω δεν πήγα .. σου μετράνε τα ωάρια και αν μεγαλώσουν σου δίνουν ένεση για να σκάσουν . Είναι η πρώτη διαδικασία,ΟΜΩΣ με ενοχλεί εδώ στην αδελφή σου πρώτου να έχουν τα αποτελέσματα της δώσανε αυτά τα "αθώα" χάπια -προσωπικα χειρότερα απ' τις εξωσωματικής είναι .. συν δεν είδαμε και του άντρα. 

Προφανώς η αδελφή σου θα πρέπει να περιμένει τις ορμονικές εξετάσεις και μετά να δουν πως θα κινηθούν. 

Ακριβώς αυτό είπα. Πως της έδωσαν κάτι χωρίς παρακολούθηση ή εξετάσεις

πήγαν πρώτο ραντεβού για ενδοκρινολόγο κ δν τους είδε ενδοκρινολόγος αλλά αυτή η γιατρός που με το πρώτο ραντεβού τους ξεκίνησε κλομιφαινη.
Κατι μου κλωτσάει εμένα εγώ της είπα την γνώμη μου αλλά κ αυτή είναι μουδιασμένη. Τώρα έχει ξεκινήσει την αγωγή για 5 μέρες κ όταν θα ξανά πάει θα έχει τελειώσει άρα θα δούνε τι κάνανε. Τι να πω δν έχω προσωπική εμπειρία αλλά της έκρουσα το καμπανάκι γιατί με αυτά που έχω διαβάσει κάτι δεν κολλούσε. 
 

λεει τα ωάρια ήταν στάσιμα (πρώτος υπέρηχος ήταν σε αυτήν δν ξέρω πως το κατάλαβε) κ μαζεμένα γύρω γύρω! Δν είναι Σπω όμως της είπε ! Ίσως εννοούσε διαταραχή ωορρηξιας δεν ξέρω. Ο γυναικολόγος της  πριν μια εβδ  πάντως δν είδε κάτι ούτε πριν 2 μήνες αλλά της είπε ότι δν βλέπει εξέλιξη γιατί όντως πέρασαν 4 μήνες κ δεν έχει περίοδο ακόμα. 
τι να πω κορίτσια μου είναι να μην σε βρει! 
 

ο άντρας της έχει κάνει σπερμοδιαγραμμα (όχι σε κέντρο) κ ήταν φυσιολογικό εκτός  από μορφολογία που είχε 1% κ του είπαν από το κέντρο ότι θα του κάνουν καλλιέργεια σπέρματος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Απίστευτο!! Υπέροχα κορίτσι μου εύχομαι όλα να πάνε φανταστικά και να έρθει και το δεύτερο μωράκι σας γερό και δυνατό 😍

Ποτε πας ξανά στο γιατρό; Από συμπτώματα; 

Ευχαριστώ! ☺️❤️ 

Σε δύο εβδομάδες έχω ξανά υπέρηχο (δε μου έχουν πει ακόμα ακριβώς ποια μέρα) και μετά μου είπε αυχενική. Από συμπτώματα ζαλάδες και αναγουλες σχεδόν όλη μέρα. Ευτυχώς δεν έχω κάνει εμετό ως τώρα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa95 είπε:

Ακριβώς αυτό είπα. Πως της έδωσαν κάτι χωρίς παρακολούθηση ή εξετάσεις

πήγαν πρώτο ραντεβού για ενδοκρινολόγο κ δν τους είδε ενδοκρινολόγος αλλά αυτή η γιατρός που με το πρώτο ραντεβού τους ξεκίνησε κλομιφαινη.
Κατι μου κλωτσάει εμένα εγώ της είπα την γνώμη μου αλλά κ αυτή είναι μουδιασμένη. Τώρα έχει ξεκινήσει την αγωγή για 5 μέρες κ όταν θα ξανά πάει θα έχει τελειώσει άρα θα δούνε τι κάνανε. Τι να πω δν έχω προσωπική εμπειρία αλλά της έκρουσα το καμπανάκι γιατί με αυτά που έχω διαβάσει κάτι δεν κολλούσε. 
 

λεει τα ωάρια ήταν στάσιμα (πρώτος υπέρηχος ήταν σε αυτήν δν ξέρω πως το κατάλαβε) κ μαζεμένα γύρω γύρω! Δν είναι Σπω όμως της είπε ! Ίσως εννοούσε διαταραχή ωορρηξιας δεν ξέρω. Ο γυναικολόγος της  πριν μια εβδ  πάντως δν είδε κάτι ούτε πριν 2 μήνες αλλά της είπε ότι δν βλέπει εξέλιξη γιατί όντως πέρασαν 4 μήνες κ δεν έχει περίοδο ακόμα. 
τι να πω κορίτσια μου είναι να μην σε βρει! 
 

ο άντρας της έχει κάνει σπερμοδιαγραμμα (όχι σε κέντρο) κ ήταν φυσιολογικό εκτός  από μορφολογία που είχε 1% κ του είπαν από το κέντρο ότι θα του κάνουν καλλιέργεια σπέρματος. 

Κορίτσι μου εγώ έχω κάνει πρόκληση ωορρηξίας με κλομιφαινη, παρακολούθηση ωορρηξίας και στοχευμένες επαφές γιατί τότε δεν είχα καθόλου σταθερό κύκλο και δεν έκανα ωορρηξία λοιπόν συχνά. Φαντάσου μπορεί να περνούσαν και 6 μήνες για να αδιαθετησω. 

Συμβουλή μου πριν ξεκινήσει την οποιαδήποτε διέγερση και υποβάλλει τον εαυτό της σε τέτοια διαδικασία.... 

1) έλεγχος διαβατοτητας σαλπίγγων κοινώς σαλπιγγογραφια για να επιβεβαιώσουν ότι οι σάλπιγγες είναι ανοιχτές άρα και διαθέσιμες για γονιμοποίηση 

2) καλλιέργεια σπέρματος του συζύγου και κατακερματισμό από τη στιγμή που αναφέρεις ότι είχε 1% μορφολογία 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Πολύ σωστά έκανες κ ακολούθησες το ένστικτο σου! ❤️
 

Ένα μωρο κάτω του έτους πρέπει να σιτίζεται κυρίως με γάλα (είτε μητρικό είτε ξένο/φορμουλα). 
Η παιδίατρος ολίγον τι επικίνδυνη με τις οδηγίες της! 
 

Δεν τα λέω εγώ αυτά αλλά το Ινστιτούτο Υγείας του παιδιού και ο Εθνικός διατροφικός οδηγός της χώρας μας που με μια απλή αναζητηση το βρίσκουμε στο Ίντερνετ δωρεάν για όλους. 
 

Δυστυχώς οι παιδίατροι προτείνουν τροφές πριν το έτος μειώνοντας γεύματα γάλακτος πράγμα που είναι επικίνδυνο! Οι τροφές είναι συμπληρωματικές μέχρι το έτος όχι αποκλειστική πηγη διατροφής για ένα μωρό! 
 

περάσατε τρομάρα όπως καταλαβαίνω από τα λόγια σου! Εύχομαι όλα να κυλήσουν ομαλά! ❤️ καλή δύναμη!  

Αυτό ακριβώς είπα και εγώ, ότι βασική τροφή ως το έτος είναι το γάλα, πως γίνεται 10 μηνών να την αφήσουμε μόνο με στερεές; Και μου απάντησε ότι εφόσον δεν θέλει να μην την πιέσω, να βάλω σε παρασκευες/ συνταγές γάλα και να τρώει γιαούρτι και τυρί κάθε μέρα για το ασβέστιο. Η ποσότητα εντωμεταξυ που χωράει σε μια συνταγή και θα φαει το μωρό είναι πολύ μικρή, τι να της κάνει ακριβώς. Για αυτό είπα ότι θα συνεχίσω το θηλασμό, τουλάχιστον μέχρι να γίνει 1 έτους και βλέπουμε. Πάνω από όλα με νοιάζει η υγεία της, όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Πολλοί βιάστηκαν να μου πουν ότι κάνω πισωγυρισμα, ότι δεν θα παθει τίποτα και ότι μετά θα είναι ακόμα πιο δύσκολος ο αποθηλασμος που θα είναι πιο μεγάλη. Το αστειο ειναι ότι η μόνη που έκλαψε αυτές τις 5 μέρες του αποθηλασμου ήμουν εγώ! Η μικρή στον κόσμο της, ξυπνουσε έπινε νερό και ξανά ύπνο στην του μπαμπά της.

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Η ζωή είναι απρόβλεπτη πολλές φορές....! Εμείς αυτό το ξέρουμε καλά.......!!! 

8 χρόνια προσπαθουσα για μωράκι, εξωσωματικές, αποβολές, απογοητεύσεις... Ιούλιο του 23' ηρθε το ουράνιο τόξο μου.... Και χωρίς να καταλάβω πως τώρα είμαι έγκυος φυσιολογικά στο αδερφάκι του! 

Μη το βάζετε κάτω, μη τα παρατάτε... Κάπου εκεί βρίσκεται το δικό σας θαυματακι! 

Με το καλό κορίτσι μου!! Αυτές είναι όμορφες ιστορίες που δίνουν πολύ θάρρος σε όλα τα κορίτσια που δυσκολεύονται να συλλάβουν. Και όντως έτσι είναι, τα θαυαμτακια μας είναι κοντά, αρκεί να μην το βάζουμε κάτω ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εμείς να δεις πως ανατριχιασαμε όταν είδαμε το θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🤣 

Είμαι 8+1 , το ανακαλύψαμε τη προηγούμενη εβδομάδα... Περίμενα να αδιαθετησω στις διακοπές μας, δεν ήρθε ποτέ περιοδος...ήμουν σίγουρη ότι πρόκειται για κάποια κύστη και η τι μετά από χρόνια ξαναχαλασε ο κύκλος μου.. είχα ζαλάδες, αναγουλες καθημερινά... Θεωρούσα ότι έφταιγαν οι ρακές που πίναμε στις διακοπές και η ζέστη 🤣🤣🤣 

Το βράδυ της επιστροφής στην Αθήνα λέω στον άντρα μου θα κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης γιατί ή έγκυος είμαι ή κάτι μου συμβαίνει και πρέπει να με δει γιατρός... Στη καμπίνα του πλοίου έκανα το τεστ και βγήκε αμέσως θετικό, την επόμενη έκανα χοριακη και ήταν 82.842.... 

Δε ξέρουμε πως έγινε... Δε το προσπαθήσαμε καν... Συζητούσαμε για δεύτερο παιδάκι με τον άντρα μου σε 3-4 χρόνια και εννοείται σκεφτόμασταν έμβρυομεταφορά... Αυτό ήταν απλά δώρο από τον ουρανό! ☺️❤️

Συγχαρητήρια!!! τι ωραία νέα!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εμείς να δεις πως ανατριχιασαμε όταν είδαμε το θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🤣 

Είμαι 8+1 , το ανακαλύψαμε τη προηγούμενη εβδομάδα... Περίμενα να αδιαθετησω στις διακοπές μας, δεν ήρθε ποτέ περιοδος...ήμουν σίγουρη ότι πρόκειται για κάποια κύστη και η τι μετά από χρόνια ξαναχαλασε ο κύκλος μου.. είχα ζαλάδες, αναγουλες καθημερινά... Θεωρούσα ότι έφταιγαν οι ρακές που πίναμε στις διακοπές και η ζέστη 🤣🤣🤣 

Το βράδυ της επιστροφής στην Αθήνα λέω στον άντρα μου θα κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης γιατί ή έγκυος είμαι ή κάτι μου συμβαίνει και πρέπει να με δει γιατρός... Στη καμπίνα του πλοίου έκανα το τεστ και βγήκε αμέσως θετικό, την επόμενη έκανα χοριακη και ήταν 82.842.... 

Δε ξέρουμε πως έγινε... Δε το προσπαθήσαμε καν... Συζητούσαμε για δεύτερο παιδάκι με τον άντρα μου σε 3-4 χρόνια και εννοείται σκεφτόμασταν έμβρυομεταφορά... Αυτό ήταν απλά δώρο από τον ουρανό! ☺️❤️

Αυτά είναι τα καλύτερα.. Εκεί που δεν το περιμένεις ❤️❤️❤️

Με το καλό και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Κορίτσι μου εγώ έχω κάνει πρόκληση ωορρηξίας με κλομιφαινη, παρακολούθηση ωορρηξίας και στοχευμένες επαφές γιατί τότε δεν είχα καθόλου σταθερό κύκλο και δεν έκανα ωορρηξία λοιπόν συχνά. Φαντάσου μπορεί να περνούσαν και 6 μήνες για να αδιαθετησω. 

Συμβουλή μου πριν ξεκινήσει την οποιαδήποτε διέγερση και υποβάλλει τον εαυτό της σε τέτοια διαδικασία.... 

1) έλεγχος διαβατοτητας σαλπίγγων κοινώς σαλπιγγογραφια για να επιβεβαιώσουν ότι οι σάλπιγγες είναι ανοιχτές άρα και διαθέσιμες για γονιμοποίηση 

2) καλλιέργεια σπέρματος του συζύγου και κατακερματισμό από τη στιγμή που αναφέρεις ότι είχε 1% μορφολογία 

 

 

Σ ευχαριστώ για τις συμβουλές σου ❤️

κ εκείνη τώρα έχει να αδιαθετήσει 4.5 μήνες 

κ της είπε ότι με βάση τον υπέρηχο δεν θα της έρθει άμεσα. Γιατί δν μεγαλώνουν τα ωάρια. 
 

είχε γενικά ένα κύκλο 40 ημερών κ της λέει δν είναι φυσιολογικός τόσο μεγάλος 

μετα έπεσε στις 33 μετά 28 μετά πάλι 40 κ τώρα έχει 4.5 μήνες 

προφανώς κάτι παίζει με τις ορμόνες της κ με προβλημάτισε απλά που της ξεκίνησε διέγερση από το πρώτο ραντεβού γιατί με ορμόνες που μπορεί να έχει απορρυθμισμενες δν ξέρω τι μπορεί να γίνει για να έχουν αποτέλεσμα.

Αναμενουμε την Δευτέρα τον υπέρηχο να δουνε αν λέει τα φάρμακα έκαναν δουλειά κ να δούνε μαζί κ τις εξετάσεις. Για τον σύζυγο τους είπαν μόνο καλλιέργεια αν κ της είχα πετάξει εγώ την ιδέα κ για κατακερματισμό αλλά δν τους είπαν κάτι τέτοιο από το κέντρο μου είπε! 
 

ειναι δύσκολα όταν μπαίνεις σε τέτοια μονοπάτια ειδικά ας πούμε για γυναίκες όπως η  αδερφή μου που εντελώς ξαφνικά της είπαν ότι έχει θέματα κ δν έχει προλάβει καν να ψαχτεί με το θέμα υπογονιμότητας. 
 

θα δείξει η συνέχεια 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Η ζωή είναι απρόβλεπτη πολλές φορές....! Εμείς αυτό το ξέρουμε καλά.......!!! 

8 χρόνια προσπαθουσα για μωράκι, εξωσωματικές, αποβολές, απογοητεύσεις... Ιούλιο του 23' ηρθε το ουράνιο τόξο μου.... Και χωρίς να καταλάβω πως τώρα είμαι έγκυος φυσιολογικά στο αδερφάκι του! 

Μη το βάζετε κάτω, μη τα παρατάτε... Κάπου εκεί βρίσκεται το δικό σας θαυματακι! 

Πλάκα κάνεις!!!! πω τι ευχάριστα νέα! Πραγματικά δώρο θεού! Με συγκίνησες🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Πλάκα κάνεις!!!! πω τι ευχάριστα νέα! Πραγματικά δώρο θεού! Με συγκίνησες🥹

Κορίτσι μου γλυκό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...