Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μικρή ωχρινική φάση


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια , χρόνια πολλά , Δεκαπενταύγουστος σήμερα!! Εύχομαι με την βοήθεια της Παναγίας όλες να αποκτήσουμε αυτό που περιμένουμε 🌹

Ήθελα να ρωτήσω με αφορμή κάποιες σκέψεις μου , όσες έχετε μικρή ωχρινική φάση 10-11 ημερών είναι φυσιολογικό;

μετά την παλινδρομη κύηση που είχα άρχισα να παρατηρω τον κύκλο μου τις γόνιμες κλπ και παρατήρησα πως η ωχρινικη μου κυμαίνεται στις 10-11 μερες με το γιατρό να μην ανησυχεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2024 at 6:37 ΜΜ, ο/η Maria98 είπε:

Γειά σας κορίτσια , χρόνια πολλά , Δεκαπενταύγουστος σήμερα!! Εύχομαι με την βοήθεια της Παναγίας όλες να αποκτήσουμε αυτό που περιμένουμε 🌹

Ήθελα να ρωτήσω με αφορμή κάποιες σκέψεις μου , όσες έχετε μικρή ωχρινική φάση 10-11 ημερών είναι φυσιολογικό;

μετά την παλινδρομη κύηση που είχα άρχισα να παρατηρω τον κύκλο μου τις γόνιμες κλπ και παρατήρησα πως η ωχρινικη μου κυμαίνεται στις 10-11 μερες με το γιατρό να μην ανησυχεί. 

Ναι είναι μικρη η ωχρινικη φάση.. πρέπει να είναι 11 μέρες και πάνω για να μπορεσει να γίνει εγκυμοσύνη., Διορθώνεται με λήψη προγεστερονης όμως.. παρακολούθησε το και ξαναπεστο στο γιατρό σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το έχω αναφέρει επειδή το είχα παρατηρήσει κάνοντας τα τεστακια ωορρηξίας,  κάναμε και μια παρακολούθηση κύκλου και ξανά το ίδιο...έχω αναφέρει για την προγεστερονη , επειδή στην παλινδρομη είχα ξεκινήσει με πολύ χαμηλή προγεστερονη , αλλά γενικά δεν τον ανησυχεί αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Το έχω αναφέρει επειδή το είχα παρατηρήσει κάνοντας τα τεστακια ωορρηξίας,  κάναμε και μια παρακολούθηση κύκλου και ξανά το ίδιο...έχω αναφέρει για την προγεστερονη , επειδή στην παλινδρομη είχα ξεκινήσει με πολύ χαμηλή προγεστερονη , αλλά γενικά δεν τον ανησυχεί αυτό 

Καλημέρα! Εγώ είχα πάντα κύκλο 26 ημερών αααντε 27. Όταν ξεκίνησα να προσπαθώ κατάλαβα ότι κάνω ωορρηξία περίπου 14η μέρα κ έχω ωχρινικη 11 μέρες άντε 12 καμιά φορά. Το είχα αναφέρει κ γω. Το έλαβε υπόψη αλλά μου είπε ότι από μόνο του δεν είναι θέμα (δυσκολεύουν να μείνω έγκυος οπότε έψαξα διάφορα). Το πρόβλημα μου ήταν άσχετο με αυτό κ προχώρησα σε εξωσωματική. Όταν έμεινα έγκυος δεν έπαιξε κανένα ρόλο η διάρκεια της ωχρινικης μια χαρά πήγαν όλα! Εσύ εφόσον έμεινες έγκυος θα ξαναμεινεις κ το πολύ πολύ να πάρεις προγεστερόνη για κάποιο καιρό! Δεν θεωρώ ότι πρέπει να σε ανησυχεί. Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...