Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Ναι κορίτσι μου ευτυχώς όλα καλά 🥰 άκουσα καρδούλα κ Σεπτέμβρη τώρα θα ξαναδώ το μωράκι 🙏

Έλα μπράβο!!! Όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια για εμένα ένας καινουριος κύκλος ξεκινάει. Μόλις αδιαθέτησα! Είπα σε αυτόν τον κύκλο δεν θα παρακολουθήσω τις γόνιμες γιατί θα φύγουμε οικογενειακές διακοπές οπότε πάμε να χαλαρ΄ώσουμε και να ηρεμήσουμε. Μια δύσκολη χρονιά θα ξεκίνησει ας απολαύσουμε όσες μέρες μας μένουν. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk μου να σας ζήσει η μικρούλα σας!!!! Γερή να είναι και καλότυχη στη ζωή της!!!!!💞💕 Γρήγορη επαναφορά να έχεις και θα βρείτε τους ρυθμούς σας με τον θηλασμό!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Ναι κορίτσι μου ευτυχώς όλα καλά 🥰 άκουσα καρδούλα κ Σεπτέμβρη τώρα θα ξαναδώ το μωράκι 🙏

Τι υπέροχα νέα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια γέννησα και εγω 🩷

9:15 το πρωί τελικά μας βγήκε λίγο μικρούλα 2780γρ 

αργησα να συνέλθω από την ολική να την βάλω στήθος με ζόρισε αρκετά φάγαμε 1 ώρα να παιδεύομαι οι μαίες άσχετες στο θέμα θηλασμού ειπα θα την έδινα ξενο φαινόταν κουρασμένη αρκετά δεν είχε κουράγιο μετά από 3 ώρες που είχε γεννηθεί να πιάσει 

Η μια ειδικά μαία επέμενε πολύ για μπουκάλι και εκεί που της ειπα φερε μου δεν μπορω να το παιδεύω άλλο το μωρο το ειχα μια ώρα εκεί έκανε ένα μπαμ και το έπιασε πραγματικά δεν το περίμενα καθόλου 🤷‍♀️

τωρα όμως αν χρειαστεί να δώσω λίγο ξενο θα δώσω γιατί βλέπω δεν έχει πολύ δύναμη για να θηλάσει μέχρι στιγμής όμως πηγε πολυ καλά.. αν δεν είχα την εμπειρία από την κόρη μου και άκουγα τις οδηγίες από τις μαίες δεν θα είχε πιάσει 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου, γερό και καλοτυχο να είναι πάντα❣️❣️ αν χρειαστεί δώσε της ξένο μη σκας μετά θα το βρείτε με τον θηλασμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια γέννησα και εγω 🩷

9:15 το πρωί τελικά μας βγήκε λίγο μικρούλα 2780γρ 

αργησα να συνέλθω από την ολική να την βάλω στήθος με ζόρισε αρκετά φάγαμε 1 ώρα να παιδεύομαι οι μαίες άσχετες στο θέμα θηλασμού ειπα θα την έδινα ξενο φαινόταν κουρασμένη αρκετά δεν είχε κουράγιο μετά από 3 ώρες που είχε γεννηθεί να πιάσει 

Η μια ειδικά μαία επέμενε πολύ για μπουκάλι και εκεί που της ειπα φερε μου δεν μπορω να το παιδεύω άλλο το μωρο το ειχα μια ώρα εκεί έκανε ένα μπαμ και το έπιασε πραγματικά δεν το περίμενα καθόλου 🤷‍♀️

τωρα όμως αν χρειαστεί να δώσω λίγο ξενο θα δώσω γιατί βλέπω δεν έχει πολύ δύναμη για να θηλάσει μέχρι στιγμής όμως πηγε πολυ καλά.. αν δεν είχα την εμπειρία από την κόρη μου και άκουγα τις οδηγίες από τις μαίες δεν θα είχε πιάσει 

Κοριτσι μου να σας ζησει η κορουλα σας!!! 💖💖💖💖

Να ειναι γερη, καλοτυχη κι ευλογημένη!!! 🙏🧿👶🎀

Με το καλό να γυρισετε σπιτι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Ναι κορίτσι μου ευτυχώς όλα καλά 🥰 άκουσα καρδούλα κ Σεπτέμβρη τώρα θα ξαναδώ το μωράκι 🙏

Τελεια κατ μου!!!! 🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️

Φανταστικα νεα!!!! Ετσι ομορφα να κυλησουν ολα μεχρι το τελος!!! 🙏🤰🧿❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η elbe είπε:

@Katiana1987 λίγο σου έμεινε!!!! Με έναν πόνο θα σου πω!!! Και οι πιο όμορφες στιγμές με την κορούλα σου έρχονται!!!!!!!!

Αααχχχ σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Δεν το πιστεύω ότι φτάσαμε στην στιγμή που περιμένουμε να ξεκινήσει ο τοκετός!!! Πέρασε πάρα πολύ γρήγορα η εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια για εμένα ένας καινουριος κύκλος ξεκινάει. Μόλις αδιαθέτησα! Είπα σε αυτόν τον κύκλο δεν θα παρακολουθήσω τις γόνιμες γιατί θα φύγουμε οικογενειακές διακοπές οπότε πάμε να χαλαρ΄ώσουμε και να ηρεμήσουμε. Μια δύσκολη χρονιά θα ξεκίνησει ας απολαύσουμε όσες μέρες μας μένουν. 

 

Να περάσετε υπέροχα και να θυμάσαι ότι το σποράκι θα έρθει όταν δε θα το περιμένεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Ναι κορίτσι μου ευτυχώς όλα καλά 🥰 άκουσα καρδούλα κ Σεπτέμβρη τώρα θα ξαναδώ το μωράκι 🙏

Μπράβο κορίτσι μου. Χαίρομαι πολύ για εσένα, σου άξιζε ένα αίσιο φινάλε μετά από όλες τις δύσκολες στιγμές που πέρασες.💞

Από δω και πέρα εύχομαι μόνο δάκρυα χαράς!!!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια γέννησα και εγω 🩷

9:15 το πρωί τελικά μας βγήκε λίγο μικρούλα 2780γρ 

αργησα να συνέλθω από την ολική να την βάλω στήθος με ζόρισε αρκετά φάγαμε 1 ώρα να παιδεύομαι οι μαίες άσχετες στο θέμα θηλασμού ειπα θα την έδινα ξενο φαινόταν κουρασμένη αρκετά δεν είχε κουράγιο μετά από 3 ώρες που είχε γεννηθεί να πιάσει 

Η μια ειδικά μαία επέμενε πολύ για μπουκάλι και εκεί που της ειπα φερε μου δεν μπορω να το παιδεύω άλλο το μωρο το ειχα μια ώρα εκεί έκανε ένα μπαμ και το έπιασε πραγματικά δεν το περίμενα καθόλου 🤷‍♀️

τωρα όμως αν χρειαστεί να δώσω λίγο ξενο θα δώσω γιατί βλέπω δεν έχει πολύ δύναμη για να θηλάσει μέχρι στιγμής όμως πηγε πολυ καλά.. αν δεν είχα την εμπειρία από την κόρη μου και άκουγα τις οδηγίες από τις μαίες δεν θα είχε πιάσει 

Να σου ζήσει κοριτσαρα μου!! Υγιής, καλότυχη και πάντα ευτυχισμένη στη ζωή της!!! Να την χαίρεσαι!! Συγχαρητήρια 🎀🎀🎀❤️❤️❤️🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά ♥️♥️♥️

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!! Να σκέφτεσαι θετικά και να έχεις πίστη στην καρδούλα που άκουσες κι είδες να πάλλεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε ; 
 

εμεις κορίτσια δυσκολευόμαστε με τον θηλασμό δεν συνεργάζεται και πολύ εύκολα είναι και μικρούλα δεν μπορω να την πιάσω καλά αλλά την βλέπω δεν έχει και πολύ δύναμη για να πιάσει στήθος με παιδεύει πολύ.. το βράδυ την έδωσα λίγο ξενο είχε τέτοια νεύρα δεν έπιανε με τίποτα στήθος μετά ηρέμησε κοιμήθηκε και όταν ξύπνησε ξανά έπιασε στήθος

με χίλια ζορια το έδωσα το μπιμπερό αλλά εντάξει ταλαιπωρήθηκε πολύ η καημένη 

κάνουμε λίγο αγώνα αλλά εντάξει θα το καταφέρουμε πιστεύω ας παμε με το καλό σπίτι μας και θα μπούμε σε σειρά 

ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας δεν μπορω αν στείλω μνμ σε κάθε κοπέλα ξεχωριστά αλλά ευχομαι και σε εσας τα καλύτερα ☺️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια γέννησα και εγω 🩷

9:15 το πρωί τελικά μας βγήκε λίγο μικρούλα 2780γρ 

αργησα να συνέλθω από την ολική να την βάλω στήθος με ζόρισε αρκετά φάγαμε 1 ώρα να παιδεύομαι οι μαίες άσχετες στο θέμα θηλασμού ειπα θα την έδινα ξενο φαινόταν κουρασμένη αρκετά δεν είχε κουράγιο μετά από 3 ώρες που είχε γεννηθεί να πιάσει 

Η μια ειδικά μαία επέμενε πολύ για μπουκάλι και εκεί που της ειπα φερε μου δεν μπορω να το παιδεύω άλλο το μωρο το ειχα μια ώρα εκεί έκανε ένα μπαμ και το έπιασε πραγματικά δεν το περίμενα καθόλου 🤷‍♀️

τωρα όμως αν χρειαστεί να δώσω λίγο ξενο θα δώσω γιατί βλέπω δεν έχει πολύ δύναμη για να θηλάσει μέχρι στιγμής όμως πηγε πολυ καλά.. αν δεν είχα την εμπειρία από την κόρη μου και άκουγα τις οδηγίες από τις μαίες δεν θα είχε πιάσει 

Να σου ζήσει η μπέμπα!!! 🎊🎉🎊🎉🎊🎉🎊 Αχ έτσι και η δικιά μου. 2750 γεννήθηκε και 48 πόντους 😅 Κι εγώ έδωσα λίγο ξένο στο μαιευτήριο γιατί και δεν έπιανε καλά και ήμουν πολύ κουρασμένη και πονούσα από την καισαρική. Ε ναι αν δεν μπορείς δώσε λίγο ξένο και θα τα βρείτε μετά στο σπίτι. Αφού έχεις θηλάσει ήδη ένα παιδί είσαι πιο έμπειρη τώρα.

Καλή ανάρρωση και με το καλό να πάτε σπίτι σας 😊❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πως είστε ; 
 

εμεις κορίτσια δυσκολευόμαστε με τον θηλασμό δεν συνεργάζεται και πολύ εύκολα είναι και μικρούλα δεν μπορω να την πιάσω καλά αλλά την βλέπω δεν έχει και πολύ δύναμη για να πιάσει στήθος με παιδεύει πολύ.. το βράδυ την έδωσα λίγο ξενο είχε τέτοια νεύρα δεν έπιανε με τίποτα στήθος μετά ηρέμησε κοιμήθηκε και όταν ξύπνησε ξανά έπιασε στήθος

με χίλια ζορια το έδωσα το μπιμπερό αλλά εντάξει ταλαιπωρήθηκε πολύ η καημένη 

κάνουμε λίγο αγώνα αλλά εντάξει θα το καταφέρουμε πιστεύω ας παμε με το καλό σπίτι μας και θα μπούμε σε σειρά 

ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας δεν μπορω αν στείλω μνμ σε κάθε κοπέλα ξεχωριστά αλλά ευχομαι και σε εσας τα καλύτερα ☺️🥰

Αν έχεις και θες δοκίμασε με ψευδοθηλες. Τους είναι πιο εύκολο να τις πιάσουν. Και μετά τις κόβεις σιγά σιγά. Εμένα μόνο έτσι μου είχε πιάσει στο μαιευτήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Να σου ζήσει η μπέμπα!!! 🎊🎉🎊🎉🎊🎉🎊 Αχ έτσι και η δικιά μου. 2750 γεννήθηκε και 48 πόντους 😅 Κι εγώ έδωσα λίγο ξένο στο μαιευτήριο γιατί και δεν έπιανε καλά και ήμουν πολύ κουρασμένη και πονούσα από την καισαρική. Ε ναι αν δεν μπορείς δώσε λίγο ξένο και θα τα βρείτε μετά στο σπίτι. Αφού έχεις θηλάσει ήδη ένα παιδί είσαι πιο έμπειρη τώρα.

Καλή ανάρρωση και με το καλό να πάτε σπίτι σας 😊❤️❤️❤️

Ααα βλέπω στα κιλάκια ίδια είμαστε 😊

Καμία σχέση με την πρώτη μου που ήταν 3280 μεγάλη διαφορά δεν το περίμενα εδώ καλά καλά δεν μπορω να το πιάσω 🤷‍♀️ λες και είναι το πρώτο μου μωρο πραγματικά καμία σχέση δεν το περίμενα καθόλου δεν έχει και τοση δύναμη το μωρο να θηλάσει ενώ η άλλη ήταν πιο συνεργάσιμη που ήταν και πιο μεγάλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ααα βλέπω στα κιλάκια ίδια είμαστε 😊

Καμία σχέση με την πρώτη μου που ήταν 3280 μεγάλη διαφορά δεν το περίμενα εδώ καλά καλά δεν μπορω να το πιάσω 🤷‍♀️ λες και είναι το πρώτο μου μωρο πραγματικά καμία σχέση δεν το περίμενα καθόλου δεν έχει και τοση δύναμη το μωρο να θηλάσει ενώ η άλλη ήταν πιο συνεργάσιμη που ήταν και πιο μεγάλη 

Θα το βρείτε κορίτσι μου στην πορεία. Όλα θα πάνε μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Έχω γυρίσει από διακοπουλες και περιμένω περίοδο σε 7-9 μέρες.

Έχω τις τελευταίες 2 μερες νιώθω περίεργα..βασικά νιώθω βαριά, έχω λίγο πονοκέφαλο το στήθος σαν να πάει να πρηστεί (πλέον όταν περιμένω περίοδο δεν πρήζεται, μόνο στις εγκυμοσύνες πρηζοταν) και γενικά κι η κοιλιά μου κάπως βαριά. Οκ ενδεχομένως είναι τα πριν της περιόδου η μπορεί να μου έρθει νωρίτερα λόγω θάλασσας δεν ξέρω.. 

Με τον σύντροφο ήρθαμε σε γόνιμες μέρες ελεύθερα πολύ σε επαφή απλά δεν τελείωσε μέσα. Τι να πω! 

Θα φανεί σε λίγες μέρες 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πως είστε ; 
 

εμεις κορίτσια δυσκολευόμαστε με τον θηλασμό δεν συνεργάζεται και πολύ εύκολα είναι και μικρούλα δεν μπορω να την πιάσω καλά αλλά την βλέπω δεν έχει και πολύ δύναμη για να πιάσει στήθος με παιδεύει πολύ.. το βράδυ την έδωσα λίγο ξενο είχε τέτοια νεύρα δεν έπιανε με τίποτα στήθος μετά ηρέμησε κοιμήθηκε και όταν ξύπνησε ξανά έπιασε στήθος

με χίλια ζορια το έδωσα το μπιμπερό αλλά εντάξει ταλαιπωρήθηκε πολύ η καημένη 

κάνουμε λίγο αγώνα αλλά εντάξει θα το καταφέρουμε πιστεύω ας παμε με το καλό σπίτι μας και θα μπούμε σε σειρά 

ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας δεν μπορω αν στείλω μνμ σε κάθε κοπέλα ξεχωριστά αλλά ευχομαι και σε εσας τα καλύτερα ☺️🥰

Η ατονία και η αδράνεια του μωρού οφείλεται  κ στην αναισθησία που δίνεται στη μητέρα! Το μωρό επηρεάζεται κ είναι νωχελικό κ αδύναμο για αρκετές ώρες όποτε δώσε λίγο χρόνο κ όσο μπορείς να βάζεις το μωρό να θηλάζει όταν είναι νυσταγμένο ή ήρεμο πριν τα πρώιμα σημάδια πείνας. (Το βάρος σαν βάρος δεν είναι δηλαδή ανασταλτικός παράγοντας ειδικά το βάρος που έχει το μωρό σου αλλά πιο πολύ το τι είδους αναισθησίας σου έγινε κ πόσο) 

 

να σου ζήσει και πάλι ❤️ όλα καλά θα πάνε! (Αν δώσεις κάποιο γεύμα ξένο προσπάθησε αν μπορείς να συλλέγεις σε σύριγγα ή αποστειρωμένο μπουκάλι το μητρικό γάλα Κάνοντας άμελξη με το χέρι ώστε να μην μείνει πίσω η εξέλιξη της παραγωγής σου) 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια γέννησα και εγω 🩷

9:15 το πρωί τελικά μας βγήκε λίγο μικρούλα 2780γρ 

αργησα να συνέλθω από την ολική να την βάλω στήθος με ζόρισε αρκετά φάγαμε 1 ώρα να παιδεύομαι οι μαίες άσχετες στο θέμα θηλασμού ειπα θα την έδινα ξενο φαινόταν κουρασμένη αρκετά δεν είχε κουράγιο μετά από 3 ώρες που είχε γεννηθεί να πιάσει 

Η μια ειδικά μαία επέμενε πολύ για μπουκάλι και εκεί που της ειπα φερε μου δεν μπορω να το παιδεύω άλλο το μωρο το ειχα μια ώρα εκεί έκανε ένα μπαμ και το έπιασε πραγματικά δεν το περίμενα καθόλου 🤷‍♀️

τωρα όμως αν χρειαστεί να δώσω λίγο ξενο θα δώσω γιατί βλέπω δεν έχει πολύ δύναμη για να θηλάσει μέχρι στιγμής όμως πηγε πολυ καλά.. αν δεν είχα την εμπειρία από την κόρη μου και άκουγα τις οδηγίες από τις μαίες δεν θα είχε πιάσει 

Να σας ζήσει η κορούλα σας. Να είναι καλότυχη και υγιής. Καλή ανάρρωση να έχεις κορίτσι μου και με το καλό να γυρίστε στο σπίτι σας🙏💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα βλέπω στα κιλάκια ίδια είμαστε 😊

Καμία σχέση με την πρώτη μου που ήταν 3280 μεγάλη διαφορά δεν το περίμενα εδώ καλά καλά δεν μπορω να το πιάσω 🤷‍♀️ λες και είναι το πρώτο μου μωρο πραγματικά καμία σχέση δεν το περίμενα καθόλου δεν έχει και τοση δύναμη το μωρο να θηλάσει ενώ η άλλη ήταν πιο συνεργάσιμη που ήταν και πιο μεγάλη 

Μην σε αγχώνει αν δίνεις ξένο. Θα την βάζεις και στήθος και θα το βρείτε σιγά σιγά. Το πολύ πολύ να βγάζεις από αύριο που θα κατέβει το γάλα σου με θήλαστρο και να δίνεις αυτό με το μπουκάλι όταν χρειάζεται μεχρι να το βρείτε σπιτι σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πως είστε ; 
 

εμεις κορίτσια δυσκολευόμαστε με τον θηλασμό δεν συνεργάζεται και πολύ εύκολα είναι και μικρούλα δεν μπορω να την πιάσω καλά αλλά την βλέπω δεν έχει και πολύ δύναμη για να πιάσει στήθος με παιδεύει πολύ.. το βράδυ την έδωσα λίγο ξενο είχε τέτοια νεύρα δεν έπιανε με τίποτα στήθος μετά ηρέμησε κοιμήθηκε και όταν ξύπνησε ξανά έπιασε στήθος

με χίλια ζορια το έδωσα το μπιμπερό αλλά εντάξει ταλαιπωρήθηκε πολύ η καημένη 

κάνουμε λίγο αγώνα αλλά εντάξει θα το καταφέρουμε πιστεύω ας παμε με το καλό σπίτι μας και θα μπούμε σε σειρά 

ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας δεν μπορω αν στείλω μνμ σε κάθε κοπέλα ξεχωριστά αλλά ευχομαι και σε εσας τα καλύτερα ☺️🥰

Να σας ζήσει κορίτσι μου γερό και τυχερό!!! Δε πειράζει που έδωσες ξένο! Θα το βρείτε σιγά σιγά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...