Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Χαίρομαι πολύ για εσένα. Να σας ζήσει ο μικρός και να τον δείτε όπως επιθυμείτε. Καλή ανάρρωση και σε εσένα 🩵🩵
    • Κορίτσια μου γεννησαμε και εμείς! Χθές 🥹 ηταν μοναδική εμπειρία! Παρα πολλές ώρες από τις 3 τα μεσάνυχτα που ξεκινησαν οι πονοι μέχρι και τις 4 το απόγευμα χθές που γεννησαμε και δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου! Με επισκληριδιο φυσικά γιατί ο μικρούλης μας δεν έλεγε να κατέβει και δεν άντεχα τόσες ώρες τους πόνους. Του δώσαμε οσο χρόνο χρειαζόταν να κατέβει και με τρείς σπρωξιες βγήκε ο μικρός μας🩵 Εύχομαι με το καλό και στις υπόλοιπες που περιμένουν τα μπεμπακια τους 🥹 ζηστε το κορίτσια μου είναι μοναδική εμπειρία!
    • Αντε @Kiddoμου κ εμας μας ανοιξες την ορεξη !!! Ειδικα με το φαλαφελ γιαμμιιι..... !  Μου ειπε αλλα δεν το συγκράτησα... ναι με κ.τ. είμαι στην προηγούμενη γέννα. Και χωρίς λόγο βέβαια,  αλλά δε βαριέσαι... 🤣🤣 Εντάξει , κοίτα με αυτή την αηδία την κατσαρίδα ε όχι..... έπρεπε να το κλείσουν κατευθείαν!  Εμείς δεν τρώμε έτσι κ αλλιώς πολύ απέξω, αλλά αν πάμε κάπου δεν θα το σκεφτώ πολύ 
    • Καλησπέρα κορίτσια, update στο θέμα της μετάβασης από τα αλεσμένα... Ο μικρός μου έχει αρχίσει κ τρώει πολύ καλύτερα πατημένα, δαγκώνει κομματάκια αλλά δεν τρώει με τίποτα ποσότητα. Γενικά του δίνω να μασουλαει λίγο ψωμάκι, κανένα μπισκοτάκι και στο φαγητό του δίνω πολύ καλά βρασμένα μαλακά τα λαχανικά. Στην αρχή δαγκώνει, κόβει κομματάκια κ φαίνεται να το διαχειρίζεται καλά. Ωστόσο αυτό δεν κρατάει για πάνω από 6-7 μπουκιες οπότε μετά για να φάει κανονικά κ να χορτάσει, καταλήγω να το αλεθω. Μπορώ να κάνω κάτι για να φάει περισσότερη ποσότητα σε πατημένα/μαλακά κομμάτια; Ή είναι λογικό να τρώει έτσι λίγο στην αρχή; Να κάνω απλώς υπομονή να συνεχίσω να προσφέρω έτσι λίγα κομμάτια κ στη συνέχεια να αλεθω κ να ελπίζω ότι κάποια στιγμή θα αυξήσει ποσότητα στα κομμάτια;
    • Ευτυχως δε χρειαζεται να γινει σαλπιγγογραφια παλι....τωρα γ το σπςρμοδιαγραμμα αντε να ξαναπεισεις το συζυγο να ξανακανει χαχα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...