Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου κατά πάσα πιθανότητα η ωορρηξία έγινε..από τον επόμενο κύκλο ξεκίνα τα τεστ λίγο νωρίτερα..εξάσκηση θέλει..θα το βρεις συντομα!

Καλημέρα κορίτσι μου, έτσι έχω στο μυαλό μου να κάνω.. Να ηρεμήσουμε και να χαλαρώσουμε τον Αύγουστο, που πάμε και διακοπές και από Σεπτέμβρη να ξεκινήσω την παρακολούθηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@marinamanoulitsa εγω κορίτσι μ δ βλεπω γραμμη σ αυτο τ τεστ π ανεβασες. 11η μερα σημερα? Έχεις μερες μπροστά σου.

Μήπως σε αυτήν;;;πάντως από κοντά φαίνεται...δεν είναι τόσο έντονη για να φανεί καλά από φωτογραφίαIMG20240730110619.thumb.jpg.4091103978ed49a279270821f0d303c3.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί από κοντά να φαίνεται όντως αλλά κι εγώ δε βλέπω κάτι, ας περιμένεις ακόμα λίγες μέρες, μακάρι να έχει έρθει το θαυματακι σου 🫶🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_30 Άννα μου, να πεταχτώ κι εγώ όσον αφορά το πως να κινηθείς με εξετάσεις κτλ σχετικά με τις βιοχημικές. 

Αρχικά, έχει ξεκινήσει μια κοπέλα αντίσοτοιχο θέμα εδώ: 

όπου έχω γράψει κι εγώ τη δική μου εμπειρία και πως κινήθηκα. Αρχικά συμφων΄ώ με όσα σου είπε ήδη η @Diwni απλά όσον αφορά τις εξετάσεις για θρομβοφυλία ήθελα να σημειώσω εδώ ότι, ναι έχεις δίκιο ότι η τάση για θρομβοφυλία απασχολεί περισσότερο στο 2ο τρίμηνο, όμως υπάρχουν κάποιες άλλες αιματολογικές που αφορούν αυτοάνοσα που ευθύνονται για αποβολές 1ου τριμήνου. έτσι μου τα εξήγησαν κι εμένα αιματολόγος+γυναικολόγος.

Εξετάσεις για αυτοάνοσα που συνδέονται με αποβολές 1ου τριμήνου:

- Αντιφωσφολιπιδικά αντισώματα IgM + IgG
- Αντικαρδιολιπιδικά αντισώματα IgM + IgG
- Λύκος
- Αντισώματα αντι-βήτα-2-γλυκοπρωτεΪνης  IgM + IgG
- Θυροειδήτιδα, όπως πχ. χασιμότο 

Eξετάσεις για θρομβοφιλία είναι γενετικές που θα δείξουν με ποσοστά κατα πόσο έχεις τάση. Συνέδονται με αποβολές 2ου τριμήνου:

- Παράγων ΙΙ (προθρομβίνη): Θέση G20210A (PCR-PT)
- παράγων ΙV: Leiden Θέση G1691A (PCR-PT)
- MTHFR: Θέσεις 677, 1298 (PCR-PT)

Αυτές έκανα εγώ μαζί με κάτι άλλα, είναι ένα πακέτο που θα στο πει καλύτερα ένας αιματολόγος, απλά απο το λεγόμενα των δικών μου γιατρών εστιάσαμε στα παραπάνω. Στη δική μου περίπτωση όλα τα αυτοάνοσα που συνδέονται με αποβολές 1ου τριμήνου βγήκαν αρνητικά, οπότε καταλήξαμε ότι οι αποβολές μου μάλλον ήταν τυχαια γεγονότα, πλην του χασιμότο που φυσικά παρακολουθούμε στενά και αυξάνουμε τη δόση ανάλογα. 

Έπειτα όταν βγήκαν και οι γενετικές εξετάσεις το αποτέλεσμα ήταν ότι δεν έχω τάση για θρομβοφιλία. παρόλα αυτά λόγω ιστορικού παίρνω ασπιρίνη προληπτικά μέχρι και την 36η εβδομαδα.

Επίσης για την προγεστερόνη, καλά θα είναι να κάνεις μια εξέταση σ εναν κύκλο 7 μέρες μετά την ωορηξία που θα επιβεβαιώσεις με υπέρηχο για να δεις αν όντως έχεις έλλειψη. Τότε λογικά η γυναικολόγος σου θα σου προτείνει να παίρνεις προγεστερόνη μετά την ωορρηξία για να βελτιωθεί η ωχρινική φάση και να βοηθηθεί η εμφύτευση. κι εγώ πήρα σ αυτό τον κ΄υκλο που έμεινα έγκυος 2 μέρες μετά την ωορρηξία μέχρι και τη 14η εβδ κύησης.

Ελπίζω να σε βοήθησα! Σε κάθε περίπτωση πάρε το χρόνο σου, όσο χρειάζεσαι, απόλαυσε το σύντροφό σου και πάμε πάλι δυναμικά όταν νιώσετε έτοιμοι! ❤️❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@anna_30 Άννα μου, να πεταχτώ κι εγώ όσον αφορά το πως να κινηθείς με εξετάσεις κτλ σχετικά με τις βιοχημικές. 

Αρχικά, έχει ξεκινήσει μια κοπέλα αντίσοτοιχο θέμα εδώ: 

όπου έχω γράψει κι εγώ τη δική μου εμπειρία και πως κινήθηκα. Αρχικά συμφων΄ώ με όσα σου είπε ήδη η @Diwni απλά όσον αφορά τις εξετάσεις για θρομβοφυλία ήθελα να σημειώσω εδώ ότι, ναι έχεις δίκιο ότι η τάση για θρομβοφυλία απασχολεί περισσότερο στο 2ο τρίμηνο, όμως υπάρχουν κάποιες άλλες αιματολογικές που αφορούν αυτοάνοσα που ευθύνονται για αποβολές 1ου τριμήνου. έτσι μου τα εξήγησαν κι εμένα αιματολόγος+γυναικολόγος.

Εξετάσεις για αυτοάνοσα που συνδέονται με αποβολές 1ου τριμήνου:

- Αντιφωσφολιπιδικά αντισώματα IgM + IgG
- Αντικαρδιολιπιδικά αντισώματα IgM + IgG
- Λύκος
- Αντισώματα αντι-βήτα-2-γλυκοπρωτεΪνης  IgM + IgG
- Θυροειδήτιδα, όπως πχ. χασιμότο 

Eξετάσεις για θρομβοφιλία είναι γενετικές που θα δείξουν με ποσοστά κατα πόσο έχεις τάση. Συνέδονται με αποβολές 2ου τριμήνου:

- Παράγων ΙΙ (προθρομβίνη): Θέση G20210A (PCR-PT)
- παράγων ΙV: Leiden Θέση G1691A (PCR-PT)
- MTHFR: Θέσεις 677, 1298 (PCR-PT)

Αυτές έκανα εγώ μαζί με κάτι άλλα, είναι ένα πακέτο που θα στο πει καλύτερα ένας αιματολόγος, απλά απο το λεγόμενα των δικών μου γιατρών εστιάσαμε στα παραπάνω. Στη δική μου περίπτωση όλα τα αυτοάνοσα που συνδέονται με αποβολές 1ου τριμήνου βγήκαν αρνητικά, οπότε καταλήξαμε ότι οι αποβολές μου μάλλον ήταν τυχαια γεγονότα, πλην του χασιμότο που φυσικά παρακολουθούμε στενά και αυξάνουμε τη δόση ανάλογα. 

Έπειτα όταν βγήκαν και οι γενετικές εξετάσεις το αποτέλεσμα ήταν ότι δεν έχω τάση για θρομβοφιλία. παρόλα αυτά λόγω ιστορικού παίρνω ασπιρίνη προληπτικά μέχρι και την 36η εβδομαδα.

Επίσης για την προγεστερόνη, καλά θα είναι να κάνεις μια εξέταση σ εναν κύκλο 7 μέρες μετά την ωορηξία που θα επιβεβαιώσεις με υπέρηχο για να δεις αν όντως έχεις έλλειψη. Τότε λογικά η γυναικολόγος σου θα σου προτείνει να παίρνεις προγεστερόνη μετά την ωορρηξία για να βελτιωθεί η ωχρινική φάση και να βοηθηθεί η εμφύτευση. κι εγώ πήρα σ αυτό τον κ΄υκλο που έμεινα έγκυος 2 μέρες μετά την ωορρηξία μέχρι και τη 14η εβδ κύησης.

Ελπίζω να σε βοήθησα! Σε κάθε περίπτωση πάρε το χρόνο σου, όσο χρειάζεσαι, απόλαυσε το σύντροφό σου και πάμε πάλι δυναμικά όταν νιώσετε έτοιμοι! ❤️❤️❤️

 

κορίτσι μου σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου έδωσες ❤️ ..εννοείται πως με βοήθησαν και κράτησα σημειώσεις για το ραντεβού με την γυναικολόγο..

δεν ήξερα ότι καποιες παράμετροι της θρομβοφιλίας ευθύνονται για τις αποβολές στο 1ο τρίμηνο..απ όλα αυτά είχα δει θυρεοειδή που ήταν οκ και είχα κάνει ορμονολογικές όπου είχα φτιάξει προλακτίνη (είμαι σε αγωγή) και ο ενδοκρινολόγος μου είχε πει οτι τα οιστρογόνα θα τα θέλαμε λιγο πιο πάνω αλλά δεν μου είχε σχολιάσει κάτι άλλο πανω σε αυτό..είδα που αναφέρθηκες και στην προληπτική αγωγή με ασπιρίνη και βλέπω οτι σε περιπτώσεις θρομβοφιλίας την δίνουν..εγώ έχω έλλειψη ενζύμου G6PD και απαγορεύεται να πιω ασπιρίνη..ελπίζω αν βρεθεί κάτι από θεμα θρομβοφιλίας να μπορώ να πάρω κάτι άλλο..

είμαι οκ τώρα ψυχολογικά αλλά επειδή δεν θέλω να ξανασυμβεί (στα πλαίσια που μπορώ να το ελέγξω) θα απέχω κανα δίμηνο μεχρι να ολοκληρώσουμε κάποιες εξετάσεις..να φύγει και το μικρόβιο από την καλλιέργεια του συντρόφου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου έδωσες ❤️ ..εννοείται πως με βοήθησαν και κράτησα σημειώσεις για το ραντεβού με την γυναικολόγο..

δεν ήξερα ότι καποιες παράμετροι της θρομβοφιλίας ευθύνονται για τις αποβολές στο 1ο τρίμηνο..απ όλα αυτά είχα δει θυρεοειδή που ήταν οκ και είχα κάνει ορμονολογικές όπου είχα φτιάξει προλακτίνη (είμαι σε αγωγή) και ο ενδοκρινολόγος μου είχε πει οτι τα οιστρογόνα θα τα θέλαμε λιγο πιο πάνω αλλά δεν μου είχε σχολιάσει κάτι άλλο πανω σε αυτό..είδα που αναφέρθηκες και στην προληπτική αγωγή με ασπιρίνη και βλέπω οτι σε περιπτώσεις θρομβοφιλίας την δίνουν..εγώ έχω έλλειψη ενζύμου G6PD και απαγορεύεται να πιω ασπιρίνη..ελπίζω αν βρεθεί κάτι από θεμα θρομβοφιλίας να μπορώ να πάρω κάτι άλλο..

είμαι οκ τώρα ψυχολογικά αλλά επειδή δεν θέλω να ξανασυμβεί (στα πλαίσια που μπορώ να το ελέγξω) θα απέχω κανα δίμηνο μεχρι να ολοκληρώσουμε κάποιες εξετάσεις..να φύγει και το μικρόβιο από την καλλιέργεια του συντρόφου..

Αχ κι εγώ, κορίτσι μου, μη νομίζεις δεν ήξερα τίποτα απ' όλα αυτά, σιγά σιγά τα έμαθα ψάχνοντας το γιατί... Μακάρι να μην χρειαζόταν καμία κοπέλα να τα μάθει όλα αυτά και να βιώσει όλο αυτό το πράγμα... 😢🙏

Χαίρομαι που το είσαι καλύτερα ψυχολογικά, αυτό είναι και το πιο σημαντικό γιατι είναι απαραίτητο για να μπεις στη διαδικασία των εξετάσεων και τις σύλληψης ξανά ❤️ όλα θα πάνε καλά, εύχομαι να είναι τυχαία γεγονότα κι αν είναι κάτι άλλο να είναι αντιμετωπισιμο 🙏 🙏  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας ανεβάζω και το σημερινό τεστακι μου. 

Αλλά βρε κορίτσια κάποιος μας έφτυσε και ο άντρας μου από εχτές είναι άρρωστος και δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του, όχι να έχουμε επαφές. Είμαι να σκάσω γιατί μάλλον θα τον χάσουμε και αυτόν τον κύκλο. 🙄🙄

IMG_20240729_151237.jpg

IMG_20240730_143457.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως είσαι στο πικ , αν έχεις πολλά τεστακια ας κάνεις ακόμα ένα πιο απογευματάκι 

Επαφή αν όχι σήμερα ,σίγουρα αύριο,  προσπαθήστε το 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια ποια άλλη κοπέλα πλησιάζει στην ωορρηξια της ; 

Εγώ είμαι κοντά μαζί με @Eirinistz και @Mantarini από ότι φαίνεται

Εγώ λογικά σε καμμία βδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια ποια άλλη κοπέλα πλησιάζει στην ωορρηξια της ; 

Εγώ είμαι κοντά μαζί με @Eirinistz και @Mantarini από ότι φαίνεται

Εγω ειμαι 7ημερα κυκλου σημερα...δεν ξαναπαιρνω χαπια για προκληση οποτε τον αφηνω αυτο το κυκλο οπως ερθει γτ αδιαθετησα στις 50.μερες κ εγινε χαλια ο κυκλος...ασε π δεν γινεται κ επαφες γτ χτυπαει ο  συζυγος βαρδιες στ κλινικη π δουλευει κ βλεπομαστε με τα κυαλια. @Mantarini μου αν ειναι καλυτερα κ θελει προσπαθησε το σημερα αλλιως ας αναρρωσει με το καλο κ στον επομενο κυκλο...κανε κ ενα το απογευμα αν εχεις τεστακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ κι εγώ, κορίτσι μου, μη νομίζεις δεν ήξερα τίποτα απ' όλα αυτά, σιγά σιγά τα έμαθα ψάχνοντας το γιατί... Μακάρι να μην χρειαζόταν καμία κοπέλα να τα μάθει όλα αυτά και να βιώσει όλο αυτό το πράγμα... 😢🙏

Χαίρομαι που το είσαι καλύτερα ψυχολογικά, αυτό είναι και το πιο σημαντικό γιατι είναι απαραίτητο για να μπεις στη διαδικασία των εξετάσεων και τις σύλληψης ξανά ❤️ όλα θα πάνε καλά, εύχομαι να είναι τυχαία γεγονότα κι αν είναι κάτι άλλο να είναι αντιμετωπισιμο 🙏 🙏  

να σαι καλά κοπέλα μου!❤️🙏 

μακάρι όπως είπες να μην μπαίναμε ποτέ σε αυτή την διαδικασία..τουλάχιστον να πέφτουμε σε σωστούς γιατρούς και απο κει και περα θα βρεθέι η λύση..στο 2024 είμαστε..παιδάκια θα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας..μπορεί να μας πάρει λίγο παραπάνω από θέμα χρόνου και χρημάτων αλλά θα έρθει σε όλες μας..

ώρες ώρες όταν πέφτω λίγο σκέφτομαι..είναι καλύτερο να μην είχα σύλληψη 1 χρόνο τώρα ή αυτό που γίνεται και δεν τα κρατάω..δεν μπορώ να απαντήσω..προχωράμε τη ζωή μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας ανεβάζω και το σημερινό τεστακι μου. 

Αλλά βρε κορίτσια κάποιος μας έφτυσε και ο άντρας μου από εχτές είναι άρρωστος και δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του, όχι να έχουμε επαφές. Είμαι να σκάσω γιατί μάλλον θα τον χάσουμε και αυτόν τον κύκλο. 🙄🙄

IMG_20240729_151237.jpg

IMG_20240730_143457.jpg

φαίνεται να είσαι στο πικ..ίσως το βράδυ βγει και πιο έντονο..αν δεν καταφέρετε σήμερα, προσπάθησε γι αύριο.. :) περαστικα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Παρασκευαιδου εγω πάντως μια φορα π μπερδεύτηκα κ εκανα τετοιο τεστ αντι εγκυμοσύνης ηταν πιο έντονο από αυτο κ δ ημουν εγκυος. Τζαμπα χαρηκα. Κ μετά λεω για κατσε λιγο. Πράσινο ειναι αυτο, οχι μπλε! Τ μονο τεστ ωορηξιας π ηταν κατα κοκκινο ενω ηταν εγκυος ηταν της @Elli13,που ηταν η γραμμη πιο εντονη κ απο τ ελεγχου. Κανα 2 κορίτσια π μπερδεύτηκαν σαν εμενα ωορηξιας κ βγηκε γραμμη τελικα αδιαθετησαν. Μακαρι η κοπελα να ειναι βέβαια. Αλλα τα τεστ ωορηξιας δ επιβεβαιώνουν εγκυμοσύνη. 

Κ εγώ έκανα από περιέργεια οταν εμαθα την εγκυμοσύνη ένα τεστ ωορρηξίας το τελευταίο που είχα (μιας κ δεν θα το χρησιμοποιούσα αφού έμεινα έγκυος) κ ηταν οπως λες πιο έντονη η γραμμή του τεστ από του ελέγχου ήταν δλδ θετικότατο όπως όταν έχω ωορρηξία. 

όμως το τεστ  ωορρηξίας  της κοπέλας είναι αρνητικό δεν είναι θετικό άρα δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο. 


σίγουρα όμως δεν αποτελεί ένδειξη θεωρώ κ εγώ, ίσως έτυχε κ σε μένα τι να πω 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Πότε περιμένεις περίοδο δηλ ;

Θεωρητικά στις 10/8 αλλά θα είμαι διακοπές και φουλ θάλασσα άρα σκέφτομαι να κάνω εκείνη τη μέρα ένα τεστακι αν δεν έρθει νωρίτερα δηλαδή, ώστε αν για κάποιο λόγο έχω καθυστέρηση (χωρίς λόγο) να είμαι ήρεμη και χωρίς άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας ανεβάζω και το σημερινό τεστακι μου. 

Αλλά βρε κορίτσια κάποιος μας έφτυσε και ο άντρας μου από εχτές είναι άρρωστος και δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του, όχι να έχουμε επαφές. Είμαι να σκάσω γιατί μάλλον θα τον χάσουμε και αυτόν τον κύκλο. 🙄🙄

IMG_20240729_151237.jpg

IMG_20240730_143457.jpg

Κορίτσι μου μην απελπιζεσαι!!! Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις ακόμα ενα τέστ το βράδυ για να βεβαιωθεις ότι είσαι στο πικ γιατί εγώ νομίζω ότι θέλει ένα Τσακ ακόμα!! Αν λοιπόν σήμερα είναι το πικ και είναι χάλια ο άντρας σου εγώ θα σου πρότεινα να κάνετε αύριο μια επαφή για να μην τον ταλαιπωρείς!! Κανονικά λένε ότι οι σωστές επαφές είναι την ημέρα του θετικού και τις 2 επόμενες αλλά αν μια μέρα δεν πρέπει να χαθεί αυτή είναι η επόμενη του θετικού!! Γι'αυτό άφησε τον σήμερα να ξεκουράσει και αύριο αν είναι καλύτερα κάντε την επαφή σας!! Και αν κάνετε και μεθαύριο τότε ακόμα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Εγω ειμαι 7ημερα κυκλου σημερα...δεν ξαναπαιρνω χαπια για προκληση οποτε τον αφηνω αυτο το κυκλο οπως ερθει γτ αδιαθετησα στις 50.μερες κ εγινε χαλια ο κυκλος...ασε π δεν γινεται κ επαφες γτ χτυπαει ο  συζυγος βαρδιες στ κλινικη π δουλευει κ βλεπομαστε με τα κυαλια. @Mantarini μου αν ειναι καλυτερα κ θελει προσπαθησε το σημερα αλλιως ας αναρρωσει με το καλο κ στον επομενο κυκλο...κανε κ ενα το απογευμα αν εχεις τεστακι

@arntaliaΕίμαστε μαζί 7η μερα και εγω✌️✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Νομίζω πως έγινε η ωορρηξία μου το πρωί γιατί είχα κάποιες "ενοχλήσεις".  Είναι με δέκατα και αντιπυρετικά ξαπλωμένος στο κρεβάτι. Η ουσία είναι να είμαστε καλά και να υπάρχει θέληση και όρεξη για τις επαφες. Να γίνονται απλά για να γίνονται δεν έχει νόημα. Ας γίνει καλά να συνέλθει και θα προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια περιμένω είμαι στην 16η μέρα του κύκλου και ακόμη δεν έχω δει θετικό για ωορρηξία. Πιστεύω σήμερα αύριο να το δω🤞🏼 έχω μεγάλο κύκλο κι συνήθως κάνω 17-18 ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Νομίζω πως έγινε η ωορρηξία μου το πρωί γιατί είχα κάποιες "ενοχλήσεις".  Είναι με δέκατα και αντιπυρετικά ξαπλωμένος στο κρεβάτι. Η ουσία είναι να είμαστε καλά και να υπάρχει θέληση και όρεξη για τις επαφες. Να γίνονται απλά για να γίνονται δεν έχει νόημα. Ας γίνει καλά να συνέλθει και θα προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα. 

Αφησε τον να ηρεμησει κ να ξεκουραστει κ εμενα ετυχε στη μερα π ειχα ωορηξια στον 1ο κυκλο προκλησης κιολας π εκανα να ειναι χαλια με πυρετο καναμε επαφη αλλα καλυτερα να μη την καναμε...ξενερωσαμε κ οι 2....υπομονη στον επομενο κυκλο .περαστικα του❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

@arntaliaΕίμαστε μαζί 7η μερα και εγω✌️✌️✌️

Αντε μα δουμε κ αυτο το μηνα....εγω αποφασισα να πορευτω χωρις τεστ ωορηξιας  αυτο το μηνα κ επαφες οποτε ερθουν γτ φευγουμε κ διακοπες να ηρεμησουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...